fabdent.pl/uslugi/medycyna-estetyczna-warszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Polish Witch...
Zły humor okazuje się dobry na myślenie


Dodano: 2011-07-24 15:27:32 | Wyświetleń: 2644
 
Tagi:

Kiedyś znalazłam pewien ciekawy artykuł, w którym zostało przedstawione jak nasz zły humor wpływa na nasze myślenie. Do tej pory naukowcy sądzili i nieustannie na każdym kroku głośno wspominali, że optymiści żyją dłużej, że pozytywne myślenie wpływa na nasze zdrowie obniżając ciśnienie, że pogodny nastrój jak najbardziej korzystnie wpływa na funkcjonalność naszego mózgu itd.   Już się wydawało, że wszyscy, by mieć dobre zdrowie, by móc podejmować ważne decyzje będziemy musieli zmienić się w irytujących wesołków- optymistów, aż tu nagle bęc... 

Jak się okazuje bycie zgryźliwym zrzędą, ponurakiem, marudą też ma swoje plusy, a kto przecież by się czegoś takiego spodziewał?

Australijski psycholog, profesor Joe Forgas stwierdził iż dzięki ponuremu nastrojowi dana jednostka potrafi myśleć jaśniej, a gderliwi pesymiści są ponoć lepsi w podejmowaniu decyzji oraz mniej łatwowierni, a także potrafią myśleć bardziej precyzyjnie niż nie jeden optymista.

Przeprowadzone badania profesora Forgasa na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii, potwierdziły jego teorię, podzielił on ochotników na dwie grupy, jednych wprowadzając w dobry nastrój, drugich natomiast w zły.  Następnie badani mieli wykonać wyznaczoną im serię zadań, między innymi ocenić prawdziwość tak zwanych miejskich legend i do tego odegrać rolę naocznych świadków, zdając relacje z jakiegoś zdarzenia.

Jak się okazało ci, którzy wcześniej zostali wprowadzeni w ponury nastrój okazali się o wiele lepsi od tych wesołych- popełniali podczas odpowiedzi mniej błędów, byli bardziej dokładniejsi, a nawet potrafili o wiele lepiej przekazać informację. Profesor wcześniej również przeprowadził serię innych badań, z których wynikło, że naszemu myśleniu sprzyja także brzydka pogoda.

 Tak więc, okazuje się, że bycie w pewnym stopniu pesymistą wcale nie jest aż tak złe jak się co niektórym wydaje.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Magiczna Noc (czytany 3588 razy)
· Filip Fediuk, wspomnienia i relacje (czytany 4432 razy)
· Księżyc i Magia (czytany 7451 razy)
· Ta stara magia... (czytany 2686 razy)
· Świat Siódemki (czytany 1770 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Spock (2011-07-25 22:11:06) #8171   PW   ❗❗❗
  Kolejny sukces Amerykańskich Naukowców :)

  Odpowiedz
 • Ivellios (2011-07-29 01:21:57) #8174   PW   ❗❗❗
  Ciekawe, czy dodali, że dobry humor okazuje się działać jeszcze lepiej ;-)

  Odpowiedz
 • Veritas (2011-08-04 12:31:24) #8185   PW   ❗❗❗
  Jak ktoś kiedyś powiedział:
  Najważniejsze to się dobrze wkur...
  Zdenerwować ;)
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz


Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium