Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Polish Witch...
Świat Siódemki


Dodano: 2011-11-01 15:53:56 | Wyświetleń: 1892
 
Tagi:

siódemka

Ta cyfra od niepamiętnych lat intrygowała ludzi, na Bliskim Wschodzie oraz na południu Europy, gdzie narodziła się nasza cywilizacja , uznawana była od zawszę za cyfrę świętą. Można by rzec, że nasi przodkowie potrafili upchnąć w niej prawie całą swoją wiedzę i niemalże wszystkie zasady moralne.

Bóg stworzył świat w siedem dni, a że ostatniego odpoczywał , to i my wtedy mamy wolne. Gdy w Rosji Radzieckiej zacięcie walczono z religijnymi przesądami, postanowiono w ten czas tydzień skrócić do sześciu dni, także dzień wolny mógł przypadać zarówno w niedzielę, jak w środę. Trochę zwariowane posunięcie, no ale na szczęście Boga i twórców pomysłu ''idealnego świata'' pogodził dopiero dwudniowy weekend (po raz pierwszy wprowadzony w fabryce Forda w roku 1926).

Wracając do naszych starożytnych, czego oni nie potrafili „osiódemkować”: tak więc było siedem cudów świata, siedem plonów ziemi Izraela (pszenica, winogrono, jęczmień, granaty, figi, daktyle i oliwki), siedem dzieł miłosierdzia, przez siedem lat Salomon budował świątynię, było siedem grzechów głównych i siedem cnót, siedem pieczęci w Apokalipsie i po siedem kręgów piekła i nieba. Wreszcie siedem słów Jezusa na krzyżu i siedem sakramentów. Jednak nie tylko dla Hebrajczyków siódemka była cyfrą mistyczną, albowiem wierzyli w to też

Pitagorejczycy z racji tego, że jest sumą trzy i cztery- cyfr, które praktycznie od zawsze były uznawane za szczęśliwe.

Zastanawiające, skąd te całkowite upodobanie starożytnych akurat do siódemki?

Naukowcy podejrzewają, że te uwielbienie powstało przez częste gapienie się w niebo nocną porą. Liczba planet (również naszego słońca), które widywali nieuzbrojonym okiem i Sumerowie, Babilończycy, Grecy, Rzymianie wynosiła siedem. Od nich wziął się siedmiodniowy tydzień, a dalej to już bez żadnego problemu samo poleciało. Do dziś każdy zbiór nadzwyczajnych, genialnych pomysłów na życie sprzedaje się w pakiecie na siedem, stąd też wysyp przeróżnych barwnych poradników, podpowiadających jak zrobić siedem kroków do prawdziwej fortuny, jak oczarować w siedem minut siedmiu mężczyzn, czy kobiet i tak dalej i dalej.

 

Naukowcy, którzy uzasadnili panowanie siódemki w przeszłości niedoskonałością ludzkich narzędzi poznawczych, czasami ze zdziwieniem patrzą, kiedy ta cyfra zaś coraz częściej się pojawia w wynikach badań, czy różnych statystykach. Może to tylko zwyczajne przypadki, wynikające z zasady prawdopodobieństwa, a może zaproszenie magicznej siódemki do dalszej zabawy.

 

Tak więc radośnie nasza siódemka z dawnej magii przeskoczyła sobie do magii współczesnej, czyli reklamy i dziś cieszy się nie małą popularnością, a 31 października liczba mieszkańców naszego globu przekroczyła siedem miliardów ;)

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Diabelskie dzieci (czytany 3247 razy)
· Ta stara magia... (czytany 2876 razy)
· Zielone Świątki (czytany 2541 razy)
· Ostatnia Noc Kwietnia (czytany 2872 razy)
· Trochę o Wicca (czytany 3613 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!


    Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium