Projekty logo WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Polish Witch...
Ta stara magia...


Dodano: 2011-09-24 18:48:02 | Wyświetleń: 2876
 
Tagi:

Czary, w Rzymie odprawiano je bardzo często, zwłaszcza przeciwko politycznym rywalom, albowiem ludzie sprawujący władzę nad danym państwem bardzo się ich obawiali i wydawali przeciwko nim surowe prawa.

W ''Rocznikach Tacyta'' opisany jest pewien incydent Germanika Cezara, adoptowanego syna cesarza Tyberiusza, kiedy to w czasie podróży po Syrii w 19 roku n.e, młody cezar zachorował dochodząc do wniosku, że najprawdopodobniej został otruty przez namiestnika swego wroga, Gnejusza Pizona. A kiedy stan cezara znacznie się pogorszył, załamany mężczyzna dokładnie przeszukał swoje domostwo uznając iż padł ofiarą czarnej magii. Wśród złowrogich przeróżnych przedmiotów znalazł on również między innymi ludzkie szczątki, ołowiane tabliczki ze swoim imieniem i przekleństwami oraz zakrwawione popioły. Niestety młody cezar czy to na wskutek choroby, trucizny, czy też czarnej magii wkrótce zmarł.

Rzymianie i Grecy kiedyś mocno wierzyli, że za pomocą przekleństw mogą znacząco zaszkodzić swoim wrogą, a owe przekleństwa najczęściej zapisywali na ołowianych tabliczkach, które to później zakopywali w ziemi lub wrzucali do studzien, aby przekazać je swym bóstwom świata podziemnego, którzy to spełniali klątwy. Jedno z takich zachowanych przekleństw z okresu późnego cesarstwa wzywa demona, aby ten dręczył konie przeciwnej drużyny rydwanów  oraz by roztrzaskał i zabił jej wszystkich woźniców podczas zawodów.

Tak więc czarna magia w starożytności nie była rzadkim zjawiskiem, lecz jeszcze częściej od niej odprawiano magię miłosną. Greckie jak i rzymskie kobiety używały magicznego koła o nazwie iunx, współczesne językowe określenie fatum, w którym to naciągały bądź puszczały pętle nici, na którą nawleczone było owe koło. Kobieta wprawiała koło w ruch obrotowy co miało przyciągnąć do niej upragnionego kochanka, natomiast czarownice z Tesalii używały owych kół do ''ściągania księżyca z nieba'' używając do swych praktyk przeróżnych ziół, które miały wedle wierzeń potężną moc.

Najlepszy pogląd na temat ówczesnych czarów daje  egipski Papirus magiczny z I wieku n.e, okresu okupacji rzymskiej, który zapewne oparty był na różnych podręcznikach dla zawodowych magów. Przywoływał rzymskie, greckie, żydowskie bóstwa, omawiał techniki wróżbiarstwa, medycynę, astrologię, czary służące zemście oraz magię miłosną. Podczas rzucania jednego z uroków miłosnych dla mężczyzn, mag, lub czarownica robiła z wosku lub gliny figurki przedstawiające mężczyznę i kobietę, następnie przekuwała figurkę kobiety trzynastoma igłami i wiązała oba posążki 365 węzłami. Później doczepiano jeszcze do figurek ołowianą tabliczkę z odpowiednimi zaklęciami przyzywającymi podziemne bóstwa, aż wreszcie na zakończenie całego tego rytuału palono wszytko o zachodzie słońca obok świeżego grobu.
Takie usługi były zazwyczaj wykonywane za opłatą i uważano je raczej za ''niską magię''. W III wieku n.e, neoplatońscy filozofowie rozwinęli ''magię wysoką'' turgię, która przypominała bardzo religię, a polegała na zasięganiu rad duchów, bytów astralnych przy pomocy medium. Jednak w 391 roku n.e, cesarz Teodozjusz zakazał wszystkich pogańskich praktyk, w obawie o swoje wysokie stanowisko, zastraszając obywateli surowymi karami, za praktykowanie jakiejkolwiek magii.
I tak więc teurgia, jak i inne rodzaje magii, zeszła do podziemia.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Znamiona Diabła (czytany 8868 razy)
· Magiczna Noc (czytany 3723 razy)
· Seans Spirytystyczny (czytany 4660 razy)
· Trochę o Wicca (czytany 3613 razy)
· Tarot-wróżby (czytany 2265 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!


    Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium