Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Szalony Lisek Chytrusek...
Wieża Babel pierdylnie...


Dodano: 2011-08-02 23:55:19 | Wyświetleń: 2549
 
Tagi:

Taaa...minął już jakiś czas od mojego ostatniego wpisu, w którym to - jak zwykle zresztą - na coś narzekałem. Praca goni, człowiek zlicza grosz do grosza nie raz i nie dwa rezygnując z codziennych przyjemności, ażeby odłożyć i raz, a porządnie przeżyć urlop jak normalny człowiek.

 

Wokół mnie stardardowy widoczek - za oknami iście egipskie ciemności. Gdzieniegdzie tylko, przez okna sąsiadów bije blady, kremowy blask żarówek, a na oddalonej drodze krajowej pali się kilka latarni, które przeganiają mrok. W pokoju blask matrycy z laptopa...obok dopalający się papieros...człowiek, który przerobił przez ostatnie dwa tygodnie 150 godzin miałby ochotę tylko i wyłącznie położyć się spać. Bolą kręgi, bolą nogi, boli psychika. Mimo to, gdzieś w głębi czai się ochota na podzielenie się wydarzeniami ostatnich dni czy tygodni z innymi...to doprowadziło mnie do pisania tych wypocin, a Was doprowadziło do tego, że je czytacie.

 

A czytacie, co mnie niezmiernie cieszy. Pokazuje to, że jakieś zainteresowanie wzbudzam. Jeśli nie moja osoba, to chociaż me słowa. Ale do rzeczy...

 

Wszak blog paranormalny...trzeba było by napisać coś o duchach, UFO, "bikfucie" czy innych Harry Potterach. A pocałujta żabke w dup...pisać o takich rzeczach będę na forum. Bo oto nadszedł czas, kiedy wstydzę się przyznać, że jestem katolikiem...

 

Nie będę rzucał nazwiskami. Bo nazwiska te nie są godne tego, aby wymieniać je na łamach blogów, for, gazet.

 

Jeden wyzwie mnie od satanistów - khym, przepraszam - sZatanistów, tylko dlatego, że posłucham techno czy rocka, na włosy zarzucę troszkę żelu i lakieru, a wolny czas spędzę na graniu w RPG. Logika poraża.

 

Jeszcze inny postara się o mój głos w wyborach pokazując mi spot, który to w głównej mierze opiera się na zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Brak kręgosłupa moralnego poraża.

 

Kolejny nic nie będzie robił. Po prostu zapierdoli ostatnie grosze z renty mojej babci, co by mieć na nowe alufy do maybacha. W zasadzie, to sam nie zapierdoli. Można rzec - w głowie NApierdoli. I to tak, że stare, naiwne, żeby nie powiedzieć głupie, babcie same mu dadzą na kolejne litry bezołowiowej. Tu wszystko poraża. A logika i brak kręgosłupa moralnego najbardziej.

 

Co łączy te trzy - bezimienne już dla mnie - osoby? Oni sami siebie nazywają chrześcijanami.

 

Jakimi - kurwa mać - chrześcijanami?! Na dobrą sprawę, żyjąc 26 lat w tak porażonym głupotą państwie, jakim jest Polska, powinienem przywyknąć do całkowitej znieczulicy umysłowej. Ale nie mogę. Z dnia na dzień ktoś inny postara się o to, żeby moje oczy przypominały spodki, a morda miała problemy z pozbieraniem się z ziemi. No bo jak - ja się pytam - można bez grama uczuć próbować robić karierę polityczną opierając się na zmarłych bracie i bratowej? Jak można okradać babcie, które i tak nie mają łatwo w tym popierdolonym państwie? Jak można?

 

Jak?

 

Wychodzi na to, że całkiem normalnie. I niektórym przychodzi to z ogromną łatwością.

 

II - nie będziesz brał imienia Pana Boga swego, nadaremnie - co również znaczy, że nie będziesz się na niego fałszywie powoływał;

 

VII - nie kradnij - można by dodać - skurwysynu!

 

VIII - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu;

 

X - nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego (bliźniego) jest.

 

Czy tutaj trzeba dużo jeszcze pisać? Tak zwani chrześcijanie, o których głośno w TV czy radiu (a nie raz - o zgrozo! - w obu na raz!) zapomnieli już chyba o tych małych, dwóch kamiennych tablicach. A przynajmniej o tym, co było na nich wyryte.

 

Zapomnieli? Bynajmniej. Raz po raz słychać, jak grzmią, że grzesznicy nie przestrzegają przykazań, co skończy się dla nich w iście gorących klimatach. Tylko jak, ja się pytam, można przestrzegać tych praw? Jak nastolatek może przestrzegać przykazań, kiedy wzorce mają je w dupie? Policja kradnie. Pogotowie zabija. Polityk okłamuje. Ksiądz molestuje.

 

Nie dajmy się zwariować - przyjmujemy chrzest, bo zazwyczaj nie mamy innego wyjścia. Do komunii przystępujemy bo: a) rodzice każą; b) będą zajebiste prezenty. Do bierzmowania przystępujemy bo: a) rodzice każą; b) ksiądz każe; c) nauczyciele każą; d) będzie kasa od chrzestnych. Ślub kościelny bierzemy bo: a) rodzice oczekują; b) będzie mnóstwo kasiory; c) będą zajebiste prezenty; d) będzie można się napierdolić dobrą, polską wódą. Pogrzeb bliskim wyprawiamy bo...no bo tak wypada.

 

Wszystko zaczyna się i kończy bardzo przyziemnie - na kasie. Zupełnie inaczej, niż być powinno.

 

Tak oto w ten sposób napisałem wszystko, co przez ostatni tydzień leżało mi na wątrobie. Mimo tego całego burdelu dookoła staram się utrzymać pogodę ducha, uśmiech na twarzy i dobry humor. Czasami nie wychodzi. Cóż - takie życie. Dziękuję Bogu, że mam wokół osoby, którym na mnie zależy. Osoby, które kocham i szanuję. Które wyciągnęły mnie z bagna i pomogły odbić się od dna. Dlatego staram się nie przejmować tym całym syfem, który niestety kumuluje się wokół religii, w której zostałem wychowany.

 

Idę przed siebie ku szczęściu i zrozumieniu. Ku radości z życia. I mam głęboką nadzieję, że za niedługo to wszystko się ułoży w logiczną, radosną całość, czego sobie i Wam, drodzy czytelnicy i forumowicze, życzę z całego serca.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • stribog (2011-08-03 01:16:39) #8177   PW   ❗❗❗
  Tak to jest jak logicznie myślący człowiek upiera się przy katolicyzmie. Nie zamierzam Cię tutaj na nic nawracać, ale doskonale rozumiem frustrację wierzącego człowieka, który widzi jak inni traktują katolicyzm jak robota kuchennego do robienia pieniędzy i polityki (brudnej na dodatek). Niestety tak dzieje się od zarania tejże instytucji i nic się nigdy nie zmieni. Trzymaj się.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2011-08-03 15:57:19) #8179   PW   ❗❗❗
  To już nawet nie są katolicy. To "katolicy". Nazywają siebie chrześcijanami, choć nie mają do tego prawa, gdyż postępują zgoła odmiennie niż nakazuje tak ponoć przez nich kochane i sławione Pismo Święte.

  Co się zaś tyczy polityków... cóż, niestety takich ludzi głupi naród wybrał. Był rok 1989, miało się wszystko zmienić, miało być lepiej. Owszem, może i wielu ludziom żyje się dziś w dobrobycie, ale przecież krajem cały czas rządzi jedna i ta sama ekipa kłamców, złodziei i *** żerujących na ludzkiej naiwności i grających na uczuciach. Partie polityczne? Jedne ***y się nachapią to odchodzą od koryta, żeby mogły doń się dorwać następne.

  Była szansa, żeby to zmienić. Była - w czasach, gdy nie istniał jeszcze debilny próg wyborczy. Wtedy do parlamentu miała szansę się dostać jeszcze ta garstka ludzi o czystym sumieniu, którzy mieli wizję Polski naprawdę wolnej i suwerennej, którzy chcieli dla tego kraju zrobić coś dobrego. Ale elita *** wprowadziła próg wyborczy - i tak wizjonerów i reformatorów już od kilkunastu lat polski Sejm nie widział.

  Wciąż jednak możemy to zmienić. Wystarczyłoby pójść na wybory, zagłosować i wybrać kogoś z tych Czystych. Ale tu znowu naród głupi daje dupy - połowa nie chodzi na wybory, druga połowa głosuje na elitę ***. Gdy rozmawiam z tą niechodzącą na wybory połową, najczęściej słyszę teksty typu "***ę to, nie jestem patriotą, nic nie muszę, mam to w dupie, to państwo ma mi zapewnić dobrobyt". Taki ***ony konformizm i wygodnictwo. Debilizm - mieć szansę wybrać do władzy kogoś naprawdę kompetentnego i świadomie z tej szansy zrezygnować...

  Odpowiedz
 • Veritas (2011-08-03 21:32:54) #8180   PW   ❗❗❗
  Gdyby akcja działa się na youtube, to chętnie dałbym łapkę w górę i polecił innym ;)
  A tak po ludzku, podoba mi się opis przeżyć, może dlatego że jest mi w jakiś sposób bliski. Tak trzymaj!

  Odpowiedz
 • Spooky Fox (2011-08-03 22:31:03) #8181   PW   ❗❗❗
  Polecić zawsze możesz. Od czego masz facebooka i gg? A oceny można już chyba wystawiać. Albo będzie można za niedługo.

  P.S. - bardzo miło widzieć i wiedzieć, że do Nas zaglądasz. Udzielaj się od czasu do czasu na forum :)

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2011-08-03 23:04:45) #8182   PW   ❗❗❗
  Spooky, oceny dla zwykłych userów dopiero będą. Tymczasem Ty i reszta modów macie już narzędzie do przyznawania gwiazdek za wpisy na blogach ;)

  Odpowiedz
 • elzbry (2011-10-02 09:08:56) #8213   PW   ❗❗❗
  Przeczytałam, nie dlatego, że to "interesujące" lub, że mam "podobne odczucia", wręcz odwrotnie...
  Przeżycie 26-ciu lat to bardzo mało o czym z pewnościa jeszcze przekona się autor. W Polsce było znacznie gorzej niż dziś chociażby z tego powodu, że młodzi i mało doświadczeni nie mogli się wypowiadać publicznie.
  Poraża mnie zarozumialstwo jakie przebija w takich wypowiedziach: nikła wiedza, brak logiki i spójności a także tolerancji i zrozumienia dla innych poprzez płytkie osądzanie oraz ubliżanie przeciwnikom. Żenada!

  Odpowiedz
 • Spooky Fox (2011-10-02 18:37:09) #8214   PW   ❗❗❗
  Poraża mnie zarozumialstwo jakie przebija w takich wypowiedziach: nikła wiedza, brak logiki i spójności a także tolerancji i zrozumienia dla innych poprzez płytkie osądzanie oraz ubliżanie przeciwnikom. Żenada!

  Cóż...nie będę się zniżał do poziomu komentarza powyższego. Z miłą, wręcz ogromną chęcią zatwierdziłem ten komentarz. Ot tak, żeby ludzie mieli się z kogo pośmiać. Przeważnie jest tak, że prawda w oczy kole, zwłaszcza kole ludzi, którzy czują się za taki burdel odpowiedzialni. Zejdź na ziemię marny człowieczku i zrozum, że nie żyjesz w XVIII wieku. Mam prawo głosu i prawo to wykorzystuje, czy się to podoba takim ludziom jak wymienieni przeze mnie w moim blogu, czy nie.

  Odpowiedz


Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium