Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
słuchacz napisał(a): ej przestańcie, ja aminokwasy pożerałem (dosłownie) i regenerowało mi masę mięśniową po bieganiu, pewnie jakbym wpierdzielił całą puszkę na raz to mógłbym spróbować coś ulepić z rtęci, tylko skąd tą rtęć z termometrów? za mało...ale polecam na ochronę mięśni dla biegaczy jak najbardziej.
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

iwanezp napisał(a): Antares dziękuje Ci za twoje poczucie humoru twój komentarz jest trafny i ostry a do tego bardzo zabawny, szkoda że Tomek nie chce odbierać telefonów od nie których słuchaczy widocznie boi się konfrontacji. Ciekawe jest też, że Tomek przestał się podniecać mesje keshem geniuszem i zbawcom chyba najwidoczniej okazało się że to wszystko było nic nie warte, kto miał zarobić już zarobił a naiwni potrzebowali dużo czasu żeby zrozumieć w co dali się złapać.
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

jolka napisał(a): SkrzydlatyŻmij, no widzisz i tyle cennego czasu straciłes a mogles sobie jakis fajny serial w tym czasie obejrzec w tv... :) Kabaret z tymi Flustratami :)
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

Seru napisał(a): Historia jest zmyślona, nie jest możliwe żeby zaginęła dokumentacja statku, wszystkie archiwum portowe i brak jakiejkolwiek wzmianki że taki statek istniał. Co więcej, o katastrofach morskich dowiadujemy się z reguły następnego dnia, dlaczego pierwszy artykuł pojawił się 5 lat po rzekomej katastrofie w 52 roku. Każda teoria wyjaśniająca tą tajemnice posiada brakujący element i jest nielogiczna z założeniami. Przykład: 1. Broń biologiczna/ chemiczna- dlaczego załodze silver star nie zaszkodziła, dotarcie na tak uczęszczanym szlaku zajmie kilka godzin (do titanica dotarto po 4h), więc cała trucizna nie mogła zniknąć. W każdej przedstawionej teorii widzę braki logiczne. 2. Metan, to skoro spowodował uduszenie załogi to czemu nie zaszkodził załodze silver star, pozwolił jej spokojnie wyjść i buum? Jedyna sensowna teoria: statek nigdy nie istniał (lub istniał w przeszłości lecz był to inny statek) i cała historia została zmyślona.
(komentarz do artykułu Statek Śmierci. Tajemnica Ourang Medan)

Antares napisał(a): Nie wiem skąd się biorą takie umysłowości jak niejaki "Wielki", wątpiące w możliwość ulepienia kolumny z rtęci gołymi rękoma dzięki mocy aminokwasów. Mam nadzieję, że po ostatniej Hiperprzestrzeni wreszcie co nieco załapie. Niedowiarku, otwórz się na wiedzę Mehrana Keshe i mapeta z południowego Londynu!
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Przesłuchałem (a od dłuższego czasu Tomasza już nie słucham). Żeby zobaczyć NOL np. w środku Londynu (pewnie też w środku Lądka Zdroju), trzeba mieć odpowiednie aminokwasy w organizmie. Ale jak je uzyskać? Tomek podał jeden sposób: wejść do morza lub wyjść z morza, wówczas aminokwasy się zmienią w organizmie. I to wystarczy? A nie ma innych metod?
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

samech napisał(a): @aster jak chcesz konkretow to wlacz pytanie na sniadanie albo posluchaj kazania w niedziele zamiast paranormalium. Zabladziles czlowieku i uciekaj stad czym predzej bo jeszcze zaczniesz myslec, a to boli.
(komentarz do audycji 26. Debata (nie)kontrolowana: Psychotronika i PSI u każdego)

Fragment-31 napisał(a): a kogo interesuja stopy procentowe i cena liczy sie globalna adopcja i zmiana obecnego systemu
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

Ivellios napisał(a): Topielica - Sen. Na wokalu znany z paru debat ufologicznych Less Hoduń :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium Odc. 17)

imperialistyczny żołdak napisał(a): hm, ja znam z papierowych publikacji dane, typ rakiety ma znaczenie, ale skuteczność to i tak jest 2,3 czy 2,5 , Polska teraz kupując "lżejsze wersje" tomahawków przyjmuje chyba koło 4 pocisków na skuteczne zaatakowanie celu, warto pamiętać , że znajdują się w Syrii najnowocześniejsze systemy plot rosyjskie których oficjalnie nie użyli, ale Syria posiada swój też niewiele starszy sprzęt, udało się im zestrzelić Izraelskie pojazdy np. Sam atak był demonstracją siły i gotowości, nie miał wyrządzić szkód, 100 milionów dolarów w te czy w te to żadne pieniądze przy tej wadze rozgrywki, uprzedzono o nim wcześniej Rosjan. Myślę, co by wpisać po angielsku w googla, "statyki trafień pocisków kierowanych"? trzeba by popróbować.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (27 sierpnia 2017))

ryba napisał(a): Aster pewno twoja świadomość niewiele zrozumiała bo na nic wiecej nie jest gotowa. Moze idz obejrzec jakis serial bo szkoda twojego cennego czasu.
(komentarz do audycji 26. Debata (nie)kontrolowana: Psychotronika i PSI u każdego)

Żelazny napisał(a): Co to za utwór na końcu audycji?
(komentarz do audycji Bibliotekarium Odc. 17)

Jaro napisał(a): Fajny odcinek ale jakosc bardzo kiepska. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 25 sierpnia 2017)

olmelriuz napisał(a): Oczywiście rozumiem że odnosisz się do btc?
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

miklosz napisał(a): @aster - po prostu jesteś zbyt ciemny by to pojąć :) nie oszukujmy się, że to nie jest audycja dla typowego polskiego internauty
(komentarz do audycji 26. Debata (nie)kontrolowana: Psychotronika i PSI u każdego)

słuchacz napisał(a): "audycja po prostu otwiera oczy!" i banana na twarzy, niezły ubaw miałem, lubię jarać do tej audycji. Raz, że dobra muza dwa, bredzenie Tomka o aminokwasach jest lepsze od dobrej komedii w kinie :)
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): @Mateusz "rdzenni europejczycy będą się do niego odnosić z szacunkiem i brać za wzór." Piłeś nie pisz bo chyba na trzeźwo tych głupot nie wymyśliłeś prawda?
(komentarz do audycji Bibliotekarium Odc. 17)

chrismiekina napisał(a): Chętnie się zapoznam (zwłaszcza gdybyś ulatwił zadanie i podał jakieś namiary - byłoby łatwiej). "Zdrowa logika" podpowiada, że jeżeli strzela sie pociskiem z milion dolarów (najnowsza generacja Tomahawk IV Block to już póltora miliona), to lepiej żeby trafił za pierwszym razem :) 3 miliony, żeby rozwalić Toyotę z wkm-em to trochę drogo.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (27 sierpnia 2017))

Aster napisał(a): Moim zdaniem to co mowila ta pani przez 2 godziny to byl bełkot , nic konkretnego a sprawiala wrazenie jak by wszystko wiedziala
(komentarz do audycji 26. Debata (nie)kontrolowana: Psychotronika i PSI u każdego)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Leśny Pukacz "Ci ludzie dobiegają często cztardziestki..." - a bywa, że piędziesiątyki; jak widać niektórych trolling cieszy do końca życia ;)
(komentarz do audycji 25 sierpnia 2017)

feliks napisał(a): świetna audycja !! Mysle ze ta Pani moze byc blisko prawdy.
(komentarz do audycji 26. Debata (nie)kontrolowana: Psychotronika i PSI u każdego)

stary Atarowiec napisał(a): Małe wyjaśnienie dotyczące kaset Atari: Magnetofony używane do wczytywania gier z kaset miały głowice stereofoniczne - czyli miały dwie ścieżki - a sygnał cyfrowy był odczytywany tylko z jednej ścieżki. W przypadku "oryginalnych" nośników druga ścieżka była często wykorzystywana do nagrania podkładu dźwiękowego, aby graczowi się nie nudziło w czasie czekania na grę, bo to była bardzo wolna pamięć "masowa". Trochę inaczej było w przypadku piratów, a szczególnie nagranych na kasetach "z odzysku". Zdarzało się tak, że ze względu na różnicę w ustawieniach skosów głowic w różnych magnetofonach do "ścieżki audio" przebijały się resztki poprzedniego zapisu. Normalnie czuję się jak dinozaur...
(komentarz do artykułu Stacje numeryczne - radiowe audycje-widmo)

Mateusz napisał(a): Breivik za kilkadziesiąt lat będzie zupełnie inaczej postrzegany niż dziś, będzie bohaterem. Niestety, wszystko się do tego sprowadza - czy tego chcemy czy nie. Dzisiaj niebezpiecznie jest oceniać jego poczynania, jednak za lat 30 czy 40, kiedy Europa będzie wyglądać już zupełnie inaczej niż dziś, rdzenni europejczycy będą się do niego odnosić z szacunkiem i brać za wzór. Taka prawda panowie czy wam się to podoba, czy nie. Dzisiaj to co on zrobił, możemy oceniać jako barbarzyństwo i odczłowieczenie, jednak czy tak będziemy myśleć po tym co nieuchronnie zbliża się do nas za przyzwoleniem ludzi, z którymi walczył Breivik? No właśnie...
(komentarz do audycji Bibliotekarium Odc. 17)

Leśny Pukacz napisał(a): Już czekam na audycje o 9/11! Ten temat, nie wiedzieć czemu zawsze był dla mnie niebywale ważny, może dlatego, że dorastałem z tym wydarzeniem. To było coś tak niepojętego. Liczę na kolejne fakty przytoczone przez Chrisa, u nas niestety, ten tamat właściwie jest martwy. Ludzie okopali się pod dwóch stronach barykady i tyle dyskusji. Tym bardziej czekam na 11 wrześniową Paralakse!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (27 sierpnia 2017))

Antares napisał(a): Tajemnicza i omnipotentna moc aminokwasów Po tym jak na "Monitorze Polskim" przeczytałem artykuły "Deklaracja pokoju Fundacji Keshe końcem opresji ludzkości" oraz "Otrzymywanie złota ze skał domowym sposobem?" nic mnie już na niwie alterezo nic bardziej nie zaskoczy, ale ta audycja to była creme de la creme tego co ostatnio (zwłaszcza polskie) sfery alternatywne serwują w Necie. Wyjaśnienie paradoksu Olbersa chmurą aminokwasów po prostu uderza swoja spójnością i logiką. Lepienie kolumny z rtęci gołymi rękoma w Indiach wypada przy tym po prostu pospolicie. Tej audycji powinien przesłuchać po prostu każdy. Dziękuję Radiu Paranormalium za możliwość jej wysłuchania, audycja po prostu otwiera oczy!
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): No i fajnie, przez ostatnie 2 lata często krytykowałem TcH, ale mimo wszystko ciągle słucham i cieszę się mimo wszystko na każdą audycje. W miniony piątek zaopatrzony w 4szt dobrego regionalnego piwka, byłem gotów siedzieć do białego rana, niestety się przeliczyłem. Z braku laku, około godziny 1 włączyłem NR, to co tam słyszałem...dramat. Pomyśleć, że Ci ludzie dobiegają często cztardziestki...wstyd. Gdyby to jeszcze było śmieszne, ale to jest po prostu żałosne. Michał zrobił dobrze, że zerwał z tym bananowym towarzystwem, niech się kiszą we własnym sosie z trolami pokroju tego jakiegoś Janka i innych. Szkoda na nich czasu.
(komentarz do audycji 25 sierpnia 2017)

imperialistyczny żołdak napisał(a): proszę zapoznać się z statystykami współczynnika wystrzelenia w przypadku pocisków kierowanych, średnio dolatuje skutecznie co trzeci w przypadku obecności plot, więc wynik w Syrii był bardzo dobry, czasem zamiast "zdrowej logiki" warto zapoznać się z merytoryczną wiedzą na temat, jeśli reszta wywodów ma równie mocne podstawy, to fascynujące bajki prawicie Panowie, pozdrawiam.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (27 sierpnia 2017))

słuchacz napisał(a): Co do dyskusji dotyczącej Brevika całkowicie zgadzam się z Markiem, sztuka jest po to żeby szokować i zmuszać do debaty nawet na tematy niewygodne lub/i tematy tabu. BTW czasami mam wrażenie, że poglądy Wiktora niebezpiecznie skręcają w prawo (pisząc niebezpiecznie mam na myśli za bardzo). Osobiście sam nie wychylam się ani w prawo ani w lewo i staram się iść pod prąd :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium Odc. 17)

kukson napisał(a): Trzymam Piotra za słowo, że zrobicie tą audycję, o tym, co te nowe odkrycia znaczą dla naszego życia... MŻ mile widziany.
(komentarz do audycji 26. Debata (nie)kontrolowana: Psychotronika i PSI u każdego)

słuchacz napisał(a): @olmelriuz "A czy korporacje "inwestorzy" nie są użytkownikami? korzystają z technologii i mają na nią wpływ." de facto to mają monopol na ten wpływ a to dokładnie to samo co monopol banków na stopy procentowe i kurs walut analogowego (papierowego) pieniądza. Dlatego nie rozumiem zachwytu co niektórych nad kryptowalutami, że niby nas uwolnią od banków, oczywiście ale spadniemy z deszczu pod rynnę wprost w łapska korporacji a to jeden chu :)
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

medel napisał(a): Bozia rozumku nie dała?Wpisz tak jak mówili w debacie jakas chorobe i google najczesciej znajduje wyniki z tej strony.
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

v3go napisał(a): Pamietam dokladnie jak postrzegalem rzeczywistosc majac 8-14,15 lat. Pamietam jak mialem wlsanie dostep do tej "natychmiastowej wiedzy" Wszystko bylo oczywiste i jasne. Wiedzialem dlaczego ludzie tak a nie inaczej sie zachowuja, skad u nich takie zachowanie, co czuli co mysleli. Pamietam to. Bylem bardzo sensytywny i rozwiniety duchowo. Dla kolegow bylo to tak dziwne ze nazywali mnie "swietym" Pozniej polenilem bledy, uzywki, zle towarzystwo. I wszystkie te cenne umiejetnosci zaczey znikac. Choc nie wiem czy nie jest tak ze po prostu z wiekiem sie z tego wyrasta.
(komentarz do artykułu Współczucie - furtka do rozwiniętych zdolności psychicznych)

słuchacz napisał(a): nie *recesja a regresja (audycji) miało być, mea culpa
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): @Antares Aminokwasy to jadłem jak biegałem (taki suplement) dobry power wchodził ale rtęci nie lepiłem gołymi rękoma, raczej bym się nie odważył :) BTW Tomek znów się za bardzo spizgał i zaczyna swoje bajdurzenie o aminokwasach we wczorajszej audycji poziom bredni przybrał niebezpieczny poziom. Obawiam się, że nadchodzi recesja i kilka tygodni hiperprzestrzeni znów będzie keszystowskim pierdoleniem o aminokwasach a już myślałem, że audycja wskoczyła na dobrą drogę ehhh Wczoraj dosłownie lałem ze śmiechu, nie dość, że miałem dobry humor i wypaliłem sobie co nieco to za każdym razem gdy usłyszałem słowo aminokwas lecące z mikrofonu Tomka spadałem z krzesła i tarzałem się za śmiechu :)
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

Rihan napisał(a): O! z tej okazji aż sobie przypomniałem login i hasło! Audycje z Panią Danutą zawsze mnie głęboko poruszają intelektualnie. Oby tym razem było tak samo extra.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 27 sierpnia)

Blom napisał(a): o jaką stronę internetową chodziło w sprawie "doradztwa medycznego"?
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

Kidler napisał(a): Uważam, że z Efektem Mandeli to jest realna sprawa. Ja również pamiętam te rzeczy inaczej, niż są one dzisiaj przedstawiane. Uważam, że istnieje cała masa równoległych światów. Różnią się one właśnie drobnymi rzeczami, same tworząc czwarty (?) wymiar. Wyobraźmy sobie, że kroimy człowieka na niesamowicie cienkie plastry. Plastry sąsiednie nie różnią się zbytnio od siebie, natomiast drobne różnice będą. Może odpalenie GHC w Cern miało jakiś skutek? Może coś się zachwiało, może nastąpiła jakaś fuzja między sąsiadującymi plastrami? Kiedy usłyszałem o Efekcie Mandeli, pierwszym filmikiem na Youtube jaki obejrzałem był taki, w którym najpierw zadano pytania co do niespójności. Np. pytanie jeden zawierało fragment Forresta Gumpa przed wypowiedzeniem spornej sentencji i autor kazał napisać na kartce, jak brzmiała ta sekwencja. I tak ze wszystkim. Na koniec były odpowiedzi, i wszystkie (poza tą, która dotyczyła tego amerykańskiego sitcomu, którego nie znam) zapisałem poprawnie. Znaczy wszystkie błędnie wg. obecnej rzeczywistości, ale zgodnie z autorem i wieloma innymi dotkniętymi Efektem. Nie bagatelizowałbym problemu, bo gdyby wielu ludzi na raz udzieliło błędnej (a jednak takiej samej) odpowiedzi to można by to uznać za przypadek. Dwa, za zbieg okoliczności. Ale 23 razy... Zwłaszcza, że nie ma tu wyboru a), b) czy c), tylko test otwarty, a mimo to odpowiedzi brzmią tak samo.
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

Leśny Pukacz napisał(a): Świetnie się słuchało panowie, pierwszy raz słuchałem od dawna, na żywo i było świetnie. Czekam na audycje z gościem za dwa tygodnie! ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium Odc. 17)

Jaknajlepiej napisał(a): Zapowiada sie arcy ciekawa audycja z udziałem Pani dr Danuty Rutkowskiej-Adamskiej. Jeżeli to możliwe to proszę o ustosunkowanie sie podczas rozmowy do kwestii jak ja to nazywam paradoksu akwarium. Chodzi mi mianowicie o fakt, że naszą egzystencję można porównać z rybkami w akwarium, które próbują zrozumieć czym jest pokój widziany po drugiej stronie szyby. Wyobrażamy sobie nawet co jestdalej poza tym pokojem, czyli w domu, na ulicy, mieście, itd. ale to wszystko to tylko teorie i domysły. Jakie zatem wg Pani dr są możliwości wydostania sie z zamkniętej przestrzeni i czy aby wszystko co poza nią to nie li tylko wytwór naszej wyobraźni?
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 27 sierpnia)

Antares napisał(a): Piszę właściwie "gościnnie" bo po urlopie podjąłem decyzję, że nie warto sobie zawracać głowy regularnym słuchaniem Radia Paranormalium en masse. Może wybrane audycje i to nie na żywo. Po prostu nawał wygadywanych bzdur przekracza wszelkie pojęcie, a poziom podstawówki to poziom wręcz nieosiągalnej wiedzy tajemnej. Rzadko zdarza się ktoś jak p. Cielebiaś czy Żelkowski komu chce się zrobić rzetelny research. Powtarzanie keshystowskich bzdur to w R. Paranormalium to ostatnio norma. Zaś co do clou to i tak jest jakiś postęp że mowa o stali, bo do niedawna (audycja z 25 lutego 2017) mapet to samo mówił o żelazie. Jakiś progres już jest ;-) Zaś co do aminokwasów to nie jest to wynalazek mapeta. Mapet to wziął, jak wiele rzeczy wprost z wykładów Mehrana Keshe, wystarczy wyguglać "Keshe aminoacids". W ogóle wystarczy poszperać w Necie, aby dowiedzieć się co będzie w Hiperprzestrzeni za parę tygodni, bo od dłuższego czasu ta audycja to recepcja myśli irańskiego Tesli XXI wieku. Na szczęście istnieją źródła zagraniczne i tam można sobie poczytać o niedawnym skazaniu Keshe i jego żony przez sąd w Kortrijk w Belgii (przedtem to samo było w Wlk. Brytanii, stąd Keshe wysłał żonę na pogrzeb własnej matki mieszkającej w Anglii i jego stopa długo nie dotknie Albionu), wałkach Keshe w Ghanie, etc. PS O co chodzi z tym trollowaniem skoro to jest twierdzenie wielkiego boga dzisiejszej fizyki oraz medycyny, tworzącego przemysłowo pluton oraz eksplorującego głęboki kosmos swoją Amperą napędzaną magravami oraz mapeta, jego proroka. Było jak byk w tej właśnie audycji, o lepieniu kolumny z rtęci w Indiach dzięki aminokwasom na gołych rękach. Gdzie tu trolling? To znaczy co, mapet trolluje? Ja sądzę wręcz odwrotnie, chętnie bym się dowiedział o jakie aminokwasy dokładnie chodziło w audycji i jak powtórzyć ten eksperyment. W tej "Hiperprzestrzeni" już wyjaśniano na przykład że zimna fuzja może się powieść jedynie w naczyniach okrągłych, bo w takich które mają kanty nie zadziała, więc myślę że nastąpił już ten moment aby uchylić rąbek tajemnicy owych aminokwasów.
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

Ż&Ż napisał(a): yuby, cała powieść to przesada. Prześlij jakiś niezły fragment (około 10 tys. znaków). Niech będzie w miarę zwarty i zamknięty tematycznie. Taki fragment również może znaleźć się na antenie. Zapraszamy. Tekst prosimy na redakcja@bibliotekarium.pl Niech moc (pisarska) będzie z Tobą :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 15)

olmelriuz napisał(a): A czy korporacje "inwestorzy" nie są użytkownikami? korzystają z technologii i mają na nią wpływ.
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): "Czy to nastąpi użytkownicy systemu zadecydują czy mają chęć na taki stan rzeczy czy nie, oni tutaj decydują." decydują inwestorzy (czyli w głównej mierze korporacje) a nie żaden użytkownik to oni mogą sobie dowolnie spekulować i manipulować kursem kryptowalut w tym btc. Nie spuszczałbym się tak tymi kryptowalutami i podchodziłbym bardziej sceptycznie na Twoim miejscu do tematu pozdro
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

Wielki napisał(a): z tymi trollami to znowu rzeznia sie robi - nie powinniscie w paranormalium takich typowo trollowskich wypowiedzi puszac jak ta od "dejwid ajk?
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

dejwid ajk napisał(a): Maaaaan co ty tu jakieś korporacyjne strony z kłamstwami. Byłeś, widziałeś? Ulepiłeś chociaż swój własny filar z rtęci przy pomocy aminokwasów? Nie? To nie mamy o czym gadać, peace and love man i się nie podoba to nie słuchaj bo za dezinformację to cię będę musiał wytrzaskać po pysku.
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

ZenonSkition napisał(a): Stal wynaleziono oficjalnie 100 lat temu?? Że co proszę? Skąd ten pomysł? A stal damasceńska, czy jej pierwowzór, indyjski wootz? Proszę, masz tutaj bardzo obrazkowo, bo bardziej naukowym opracowaniem mógłbyś się brzydzić. http://www.worldsteel.org/steelstory/
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

baikonur napisał(a): The Atmosphere of Mars: Detection of Krypton and Xenon http://science.sciencemag.org/content/194/4271 numer magazynu Science, o ktorym mowa w audycji
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (20 sierpnia 2017))

olmelriuz napisał(a): Sytuacja jest jaka jest każdy trochę bardziej rozgarnięty zdaje sobie z tego sprawę. Nie widzę sensu w wałkowaniu w kółko ja to jest źle, jakimi to niewolnikami jesteśmy. Sprawy idą bardzo do przodu w tak wielu aspektach życia że ten cały domek z kart w końcu się rozleci i wspomniany bitocin a raczej technologia blockchain może być tutaj potężnym "game changerem". Co do samego btc to wyraźnie widać że rządy zdają sobie sprawę że nie są w stanie zatrzymać obecnego stanu rzeczy (przykłady odcinania dostępu do kont bankowych kantorom krytowalutowym w Chinach pokazują wyraźnie jak ludzie szybko znajdują sposoby na obejście takiego stanu rzeczy, sprzedaż voucherów w sklepach spożywczych które można potem deponować w kantorach jest tylko jednym przykładem). Dlatego będą się pojawiać coraz częstsze formy aprobaty fenomenu w takiej czy innej postaci. Puki co sprawa implementacji kolejnej warstwy segwit która separuje podpisy transakcji jest próbą położenia łapy na btc. Czy to nastąpi użytkownicy systemu zadecydują czy mają chęć na taki stan rzeczy czy nie, oni tutaj decydują. Jeszcze kilka krachów finansowych jak na Cyprze, Wenezueli czy innych krajach i ludzie z coraz większą chęcią będą korzystać z technologii w końcu po co komu taczki bezwartościowych papierków. Nawet konfiskaty telefonów, dysków twardych czy innych nośników niewiele pomogą. Panowie z Indii na dzień dzisiejszy śmiało przekraczają te słynne obozowe granice między krajami w sandałach z uśmiechem na twarzy bez laptopów czy "pendrivów" ale z 12 wyrazowym seedem wyrytym w pamięci który pozwoli na dostęp do portfela w każdym zakątku świata z dostępem do sieci na obojętnie jakiej maszynie czy systemie. To nawet ogarnie nasz przysłowiowy Kowalski w końcu uczył się wierszyków za młodu. Btc, etherum ze smart contracts czy Iota w której wszystko już jest wydobyte a za potwierdzanie transakcji odpowiada telefon który każdy ma w kieszeni, szybko, prosto bez opłat nawet bez górników. Bez znaczenia która technologia będzie prowadzić ważne że implementacja następuje w skali światowej i im więcej przysłowiowych Kowalskich do niej się przyłączy tym szybciej zobaczymy zmiany obiegu sprawy. Oczywiście możemy iść o 10 kroków do przodu i założyć że "Intencja" powiedzmy 20% populacji wywróci obecny obraz rzeczy do tego stopnia że nie będziemy potrzebowali pożywienia, tlenu a z ciała będziemy wyskakiwać sobie na zwołanie podróżując po kosmosie i od czasu do czasu wracać na planetę powiedzieć cześć mamie czy tacie. Ja osobiście nie mogę się doczekać.
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

Dr Picachupacabra napisał(a): To jest zdjęcie modelu. Kiepskiego na dodatek.
(komentarz do zdjęcia UFO, zdjęcie wykonane przez szwajcara Edouarda Meiera)

tak jest napisał(a): dobry przykład słuchaczu... Elyty to juz wogóle są odczłowieczone :)
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): "Odczłowieczanie ludzi, którzy nie są zgodni z twoją ideologią." To ja może rzucę przykładem na czasie bo chyba nie zrozumiałeś audycji jak i tego co Tomek miał na myśli Weźmy dla przykładu taką Gersdorf i kilka jej wypowiedzi: "Za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji" "Całe życie broniłam sędziów, uważam że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi" Jeżeli według ciebie ta kobieta nie jest odczłowieczona to w takim razie proponuję zobaczyć sobie wideo z jej udziałem z jaką pogardą odnosi się do zwykłych ludzi. Oczywiście to tylko jeden z wielu przykładów ale dosyć jasno ukazujący odczłowieczenie. Takich ludzi są niestety miliony...
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

tak jest napisał(a): Naprawde dobra audycja - wysluchałem 2 razy :) Wiele pokrywa sie z tym co mysle o tym świecie.
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Jasne, trzeba pamiętać o tym, że wszyscy tutaj działają za darmo, więc ja nie mam broń Boże do nikogo pretensji ;)
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

Arcetron napisał(a): Jednostki chorobowe, nowe typy chorób i leczenie chorób których niema. Farmakologia jest ograniczona do sprzedaży produktów na różne dolegliwości w stosunku do danej ilości populacji. Co zrobić aby wzrosła sprzedaż leków ? Stworzyć nowe choroby lecząc tymi samymi lekami w nowej ładnej szacie i opakowaniu. To nawet już nie hipoteza a udowodniona rzeczywistość która wyszła na jaw we Francji jak pewna firma sprzedawała lek na pewną dolegliwość ktoś sprawdził lek pod kątem składu chemicznego i okazało się żk ten już istnieje, wynikła z tego powodu głośna sprawa sądowa o naruszenie praw patentowych na lekarstwo i przy okazji wypłynęła prawda z wymyślaniem nowych chorób i leczeniem placebo.
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

lolek napisał(a): O Teorii chaosu można mowić co sie chce, ale Michał Giereś to moim zdaniem najinteligentniejszy człowiek w środowisku teorii spiskowych NA ŚWIECIE.
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

słuchacz napisał(a): Fajnie, że Paralaksa powróciła cyklicznie na antenę. Chris mógłbyś w następnej Paralaksie rozwinąć szerzej wątek towarzystwa Thule, strasznie ciekawy temat. pozdrawiam
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (20 sierpnia 2017))

Ivellios napisał(a): Tak, problemy z połączeniem u Michała trochę dawały się we znaki, uważam jednak, że sens wypowiedzi nawet pomimo "zagłuszania przez te psy z tepsy" :) został zachowany. Może nie miał innej możliwości się połączyć i dlatego korzystał z połączenia kablowego. Z tego co się orientuję, to Michał w Polsce jest dopiero od niedawna, może nie zdążył zaopatrzyć się w starter.
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

Leśny Pukacz napisał(a): Jestem pod wielkim wrażeniem. Niby temat jak każdy inny, a wyszła z tego moim zdaniem, jedna z najlepszych Debat Niekontrolowanych. Jedynie szkoda, że Michał nie zadbał o jakość połączenia wiedząc, że będzie brał udział w audycji mógł się zaopatrzyć w jakiś starter za kilka euro...Było to bardzo irytujące. Niemniej najlepszy z możliwych składów (Chris, Piotr i Marek) robią robotę ;)
(komentarz do audycji 25. Debata (nie)kontrolowana: Mity Internetowe)

mart napisał(a): Odczłowieczanie ludzi, którzy nie są zgodni z twoją ideologią... Brawo, Goebbels by się nie powstydził takiego manewru. Kolega chyba sam jakąś granicę człowieczeństwa przekroczył widzę i naucza, kto ma prawo nazwać się człowiekiem, a kto nie.
(komentarz do audycji 19 sierpnia 2017)

aspreol napisał(a): Vibuti to taki starożytny gans... nosz kurde!
(komentarz do audycji Chata Mistyka #006 Jedzenie)

Patrycja 2 napisał(a): Dokładnie! To jest nieetyczne moim zdaniem!!
(komentarz do artykułu Chimery - kontrowersyjne krzyżówki ludzi i zwierząt)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): zbździsiu, o niczym to nie świadczy, jak ja napiszę, że "dziewica żydowska poczęła dziecko" i mnie profesory zacytują, to o niczym to nie świadczy. W nauce nie ma autorytetów, liczą się jedynie logika i eksperyment.
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Od lat Michał jest przykładem anielskiej cierpliwości wobec dzwoniących do audycji, którym daje się możliwość wypowiedzieć pomimo odmiennych poglądów. Od lat Michał walczy też słowem z przymusem szczepień, który jest łajdactwem i tyranią. Myślę, że jakiś tam skromny budżecik służby mają na zwalczanie takich jak on i coś tam kopsną czasem swoim agentom w środowiskach trolerskich. Dajesz Michał! oni na prawdę są żałośni, a ty robisz kawał dobrej roboty.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

zbździsiu napisał(a): Skoro nie świadczy o wiarygodności to o czym Twoim zdaniem? Przecież do bibliografii artykułów naukowych i w ogóle jakichkolwiek prac o charakterze naukowym nie dodaje się publikacji o wątpliwej wiarygodności. Za wyjątkiem oczywiście przypadków, gdzie takie mało wiarygodne treści się analizuje pod kątem np. stylu językowego, dyskursu, jakichś walorów artystycznych, itd.
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios, nie, nie świadczy to o wiarygoności książki. Proszę Cię nie załamuj mnie takim rozumowaniem... :)
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

Tsumugi Kotobuki napisał(a): Claude, jak masz dla kogoś dobrą radę to czemu jej nie przekazujesz na priv, tylko sobie używasz we własnej audycji, patrząc na niego z góry? Przypomnę ci, nie jesteś autorytetem technicznym, co audycję mówisz że ci się komputer zawiesza, strony nie aktualizowałeś od jej powstania, a nad forum czy czatem nie umiesz zapanować. Nie, nie jesteś tu kimś kto może sobie pozwalać na pouczanie.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

LUTHER napisał(a): żenada w zakresie przyczyn i historii powstania ogólnie mówiąc Reformacji...zresztą w każdym innym względzie też... bajanie dla nieuków i ćwierć inteligentów.
(komentarz do audycji 12 sierpnia 2017)

Reiv napisał(a): Widać Twój "wysoki" poziom intelektualny hahaha. Skoro wstydzisz się czegoś, co nie rozumiesz, to tylko o Tobie źle świadczy. Nie wszyscy są tak ograniczeni jak Ty i posiadają swój rozum. W dodatku nie rozumiesz tekstu, który czytasz. Pakuj kredki, bo wrzesień i trzeba iść do szkoły niedługo. Może tam nauczą Cię czytać ze zrozumieniem... Szkoda strzępić język na kogoś, kto ma problemy z elementarnymi podstawami. Oceniałem fakty i dowody, a tych praktycznie nie ma. Dlatego taką opowieść należy włożyć między bajki ;)
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Choracy napisał(a): Od kiedy zacząłem je widzieć to zacząłem badać tą sprawę a że do bojazliwych nie należę to wybrałem się sam do lasu w środku nocy i nie tylko zobaczyłem twarzą w twarz to poczułem dłoń na głowie ciepłą delikatną dłoń po czym podniosłem głowę a przede mną stała była około głowę niższa ode mnie a tu wam mogę rozjaśnić trochę dlaczego wydaje się że rozplywaja się bo poruszają się bardzo szybko bo podniosłem głowę spojrzałem w te czarną jak smola głębię bo nie widziałem twarzy tylko sam zarys konturow ciała i po dosłownie postać się oddalila jakby ze 100 km/h dreszcze niesamowite. Nie wiem czy wy też tak mieliście ale potrafię po tym od której strony poczuje dreszcz z tejże strony postać nadchodzi i jeszcze więcej obserwacji mógłbym tu pisać ale szczerze to nie wiem czy w ogóle kogoś to obchodzi. I mozecie mnie uznać za wariata ale jeśli ktoś również bada te zjawisko to na fejsie marek Andrzejczyk z Elbląga chętnie się wymienię spostrzeżeniami oraz miejscami w których je można znaleźć.
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

Frankie_Stain napisał(a): Widze duzo hejtu pod adresem TCH i Michala:( Sluchacze, jesli jestescie zazenowani ta audycja, NIE sluchajcie jej. Potem wylewacie tylko jad w komentarzach i podejrzewam wlasne frustracje, heh.. Ruszajcie z wlasnymi projektami, posluchamy, ocenimy :)
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Andrzej Duda napisał(a): Moim zdaniem było tak: Józek jak się wrócił na koniach do lasu pojechał poinformować kogoś że ma 2 osoby w chacie i zaczynamy dziś inscenizację. Potem sam odegrał swoją scenkę by ich przestraszyć na początek, gość biegał po dachu a nie po strychu im się zdawało tylko. światło to może raca świetlna itp. psy przetresowane żeby za nogawki łapały a nie gryzły jak ktoś pod dom podchodzi a zegar wiadomo głośnik w ścianie, kotki na koniec podrzucił. Ile razy i komu zrobili ten kawał w różnych wariantach tej inscenizacji. Ilu przygarniał Józek zagubionych turystów. Wszystko w magi magiczne jest dla widza a nie dla magika.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

ryty napisał(a): Jak ci sie nie podobają po "amerykańsku" (w sumie bez sensu to nazewnictwo) to oglądaj po polsku w TVP Jacka Kurskiego :) Poza tym to sa tylko pewne tezy - czy naprawde musisz wierzyc we wszystko co usłyszysz ?
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (13 sierpnia 2017))

słuchacz napisał(a): @Belkaenes "Po pierwsze to moj komentarz nie byl do Ciebie tylko przypadkowo napisalem pod twoja wypowiedzia. Po drugie,moze ty nie słuchasz innych radii internetowych to niewiesz,ale reszta sluchaczy doskonale wie do kogo michal kierowal te slowa." Po raz to pierwszy komentarz nie jest mój, jakbyś nie zauważał podpisuję się małą literą po drugie tak wiem o jakie radio chodzi i nie słucham go po spałowaniu i jakiś prywatnych wycieczkach w stronę Tomka z RNF-u a później Michała. Po ctrzecie pokaż gdzie napisałem, że cyt "ogladac mozna tylko w 4k i sluchac tylko w sourround". Widzę, że masz problem z rozróżnieniem akceptowalnej jakości od jakości nieakceptowalnej, która jest zwykłym partactwem i tak sprzęt też jest ważny, może nie tak jak sam kontent ale słuchanie audycji nadawanej na słabej jakości sprzęcie po prostu męczy.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Belkaenes napisał(a): No chyba nie Tobie oceniac kto czego slucha i na czym nagrywa!Mozesz za siebie powiedziec ze ci sie to nie podoba i nie sluchasz,a mnie tylko chodziło o to ze tak mocno naciskasz zeby nie palowac sie na antenie a sam to zrobiles!Bo nie powiesz mi ze to nie bylo do etama ktorego audycja byla dzien przed Twoja!Badzmy powazni ok? Ps.Krytykowalem nie Twoj angielski tylko to ze jak masz cos w tym jezyku przygotowanego do audycji to to przeczytaj raz przed zebys pozniej nie musial sie zastanawiac jak to przeczytac,tyle. Jestem sluchaczem Twojej audycji od wielu wielu lat i udzielam sie wszedzie w komentarzach gdzie tylko sie twoje audycje pojawialy,raz krytykuje raz propsuje.Ale zawsze odpowiedzi dostaje tylko kiedy jest krytyka,nigdy po czyms pozytywnymPozdrawiam
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

xaa_ss@ napisał(a): Życzę ci z całego serca, by kiedyś przydarzyła ci się taka bajka i to taka, żebyś wstydził się opowiadać innym, albo żeby się pukali w głowy, kiedy opowiadasz. Może wtedy zrozumiesz. Wielu słuchaczy coś takiego przeżyło i żaden wieśniak nie będzie np. mnie czy komuś mówił, że nasze przeżycie było na niskim poziomie
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

słuchacz napisał(a): dla pocieszenia dodam, że w żadnym kraju bloku wschodniego to się niestety nie udało poza Niemcami ale tam była z goła inna sytuacja bo kraj był podzielony gdzie połowa (RFN) była czysta od tej zarazy i po prostu po zjednoczeniu wypieprzyła całe NRD-owo do kosza jeżeli chodzi o struktury w innych krajach niestety komuna bardzo sprawnie się uwłaszczyła i wsiąkła w struktury państwowe działając w nich po dziś dzień aczkolwiek w Polsce i w Rosji najlepiej im to wyszło bo praktycznie cały majdan bardzo sprawnie bez większych uszczerbków dało się przenieść do nowego starego systemu :)
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

dejwid ajk napisał(a): @Teoria Chaosu "każdy ma prawo powiedzieć wszystko, ale jeśli zachowuje się jak cham, przeklina, prymitywizuje to tego tolerować nie wolno i taki jegomość zostanie odłączony z anteny" no uśmiałem się po pachy, to kiedy mamy się spodziewac nowego gospodarza Teorii Chaosu? Bo dowodów jest pełno i z TCh i z innych twoich audycji w NR i RNF że właśnie opisałeś nikogo innego niż siebie, Michał. Spodziewam się też że nowy gospodarz będzie rozłączał twoich klakierów w sekundzie jak rzucą miesem, będzie miła odmiana od aktualnego prowadzącego który nawet uwagi im nie zwróci ale za to oponentów zrzuca za używanie słów których nie rozumie bo myśli że go obrażają.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Frankie_Stain napisał(a): Podsumuje to tak. Kazda historie i teorie mozna zaorac...
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Pincie Rojo napisał(a): Tak,radio ,które prezentuje naprawdę wartościowe programy takie jak Debaty,Bibliotekarium,Par alaksa(paranormalne ,a nie paraschizofreniczne) itd.... bardzo zniża sobie poziom retransmitując takie pseudo programy ,psedo dziennikarzy i ich klakierów,festwal degrengolady ,które apogeum osiągnęła na nieudanej próbie dyskredytacji tkzw."stałego sceptyka" ,chłopak świetnie mówi po angielsku,zresztą szkoda czasu na wywody niespełnionego emigranta
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Reiv napisał(a): Ogólnie ciekawa audycja, coś innego, w ramach urozmaicenia debat - ok. Niemniej sama historia mocno naciągana, praktycznie brak dowodów, początek audycji strasznie przeciągany na siłę. Piotr starał się budować klimat i nadać audycji tajemnicznej aury złego domu w Bieszczadach. Jesli chodzi o rzeczywistą wartość merytoryczną stała na niskim poziomie. Oby w następnej audycji panowie wrócili do poprzedniej formuły prowadzenia debat i poruszyli jakiś ciekawy temat, który wywoła emocje wśród słuchaczy nie poprzez opowiadaną bajkę, a konkretne fakty.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Reiv napisał(a): Po co Józek miałby tworzyć arsenał rodem z "Myth Busters", żeby kogoś przegonić z domu? Skoro odwołujesz się do prostoty. Odpowiedź jest banalnie prosta. Dla własnej satysfakcji. Był znudzony. Lubił sobie żartować z ludzi. Ewentualnie chciał się odegrać za jakieś wydarzenie z przeszłości. Jest jeszcze jedna opcja - Józek po prostu jest chory psychicznie. Skończ pisać pseudointeligentne zwroty, które nie rozumiesz. Przywoływanie brzytwy Ockhama w tym wypadku pasuje jak pięść do oka. A liczenie się z "krzywdą" ze strony znajomej to śmiech na sali. Jak spotykasz się ze znajomymi, to też zakładasz, że Cię zabiją? Współczuję zatem paranoi.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Leśny Pukacz napisał(a): Bardzo dobry fragment jeśli chodzi o politykę w Polsce na początku lat 90. Autor jak widać po przeszło 20 latach miał rację, co do wydarzeń z odwołaniem rządu Olszewskiego. Niestety wówczas była dziejowa szansa na oczyszczenie się z demonów komunizmu. Wielka szkoda, wyobraźmy sobie jak wyglądała by Polska dzisiaj, gdyby wówczas przeprowadzono lustracje...po prostu żal. Co do książki, czekam na dalszy ciąg. Tak jak pisałem niejednokrotnie - słucha się tego bardzo dobrze.
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

Belkaenes napisał(a): Po pierwsze to moj komentarz nie byl do Ciebie tylko przypadkowo napisalem pod twoja wypowiedzia. Po drugie,moze ty nie słuchasz innych radii internetowych to niewiesz,ale reszta sluchaczy doskonale wie do kogo michal kierowal te slowa. Po trzecie to ze ktos ma slabszy sprzet nie dyskfalifikuje go w moich oczach(uszach)odrazu bo moze ma cos ciekawego do powiedzenia pomimo ze szumi? Po czwarte,wedlug twojego toku rozumowania filmy(content jak to nazwales)ogladac mozna tylko w 4k i sluchac tylko w sourround?inaczej bedzie slabo? Po piąte, 30% obecnych audycji michala albo szumi albo sa przestery albo wogole nie moze sie polaczyc wiec o sprzecie dobre jakosci tu tez nie ma mowy A na koniec tylko dodam zebys sobie darowal jakies personalne wycieczki i zluzowal poslady bo rozmawiamy o audycji strikte ROZRYWKOWEJ wiec sie nie ma co spinac ;) Pozdrawiam
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Teoria Chaosu napisał(a): @Belkaenes Widzę, że wkładasz mi jak zwykle słowa, których nie powiedziałem oraz cały czas walisz niezasłużoną krytyką (np. o braku znajomości języka angielskiego). Człowieku, chcesz kogoś na siłę skłócić? Czy o to ci chodzi? Jak tak, to piękny trolling, który świadczy tylko o tobie... W audycji powiedziałem tylko, że podłączanie tanich mikrofonów do złącza mikrofonowego laptopa nie tylko jest nieprofesjonalne ale i męczy słuchacza (także mnie bo też jestem słuchaczem wielu audycji). Znam sytuację używania mikrofonu wbudowanego w laptopa do prowadzenia audycji. Taki przypadek to już jest skandal. Tak, można wszystko. Słuchać audycji z knajackim językiem nagrywaną na mikrofonie za 5zł, video z libacji nagrywane kamerką webową, tylko czy koniecznie trzeba takie rzeczy słuchać i oglądać? Audycje w radiu Paranormalium słucha coraz więcej osób, świadczy to o tym, że ludzie chcą lepszej jakości tak merytorycznej jak technicznej np. radyjka "trolerskie" mają 30x mniejszą słuchalność na żywo. I zapewne ta różnica będzie się zwiększać...
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

zmienny słuchacz napisał(a): Takie podejście jest nie fair wobec dzwoniącego. "No ja tu jestem otwarty na krytykę, ale musi być moje na wierzchu". Nie, nie musi, a jak prowadzący jest zamknięty na krytykę to niech odbiera tylko swoich fanów.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Teoria Chaosu napisał(a): A skąd mam wiedzieć kto dzwoni? Trole najczęściej stosują fikcyjne konta i je zmieniają co audycje. Musiał bym mieć linie zapętlającą jaką ma Radio Maryja i część mediów mainstreamowych. Tylko po co to wszystko? Na szczęście już przechodzę do automatycznego rozłączania troli, jeśli rozpoznam. Czyli "znane" trole jak JanD, Stały Sceptyk, czy Potrzeba, będą blokowani i rozłączani z automatu. Ps. Tak, każdy ma prawo powiedzieć wszystko, ale jeśli zachowuje się jak cham, przeklina, prymitywizuje to tego tolerować nie wolno i taki jegomość zostanie odłączony z anteny.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): @zmienny słuchacz, Z pewnością męczyli człowieka aczkolwiek nie aż tak jak to opisuje, gdzie dobrze to ująłeś "dorabianie historii z mind control do każdego wydarzenia. Zapewne siedzieli mu na ogonie ciągle go nękając przez jakiś okres czasu i od tego dostał paranoi. Tak się właśnie niszczy i wykańcza ludzi w zasadzie służby nie muszą nic robić, wystarczy trochę permanentnej inwigilacji w taki sposób aby ofiara domyślała się ale nie miała konkretnych dowodów oraz kilka przypadków-wypadków i człowiek sam wpędza się w paranoję nawet gdy służby przestaną się nim interesować a w ekstremalnych przypadkach ofiara może nawet posunąć się do samobójstwa.
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

Belkaenes napisał(a): Kiedyś sie komentowalo na stronie audycji pod nia sama,niestety od dluzszego czasu nic tam nie ma bo niewiedziec czemu michal nie aktualizuje tam nic a nic.Jesli zerkniesz 2 lata wstecz to tam mozna bylo naprawde ciekawe komentarze znalesc i naprawde grono stalych sluchaczy(z linkami od stalego wlacznie!!)Tez lubie te audycje ale polityka w ktora michal coraz bardziej idzie calkiem odebrala jej ten element dreszczyku i poznania czegoś ciekawgo i nie mainstreamowego!A teraz tylko polityka,big farma i inne glupoty.Wolalbym osobiscie lepiej przygotowanego michala co 2 tyg niz co tygodniowe pogaduchy na antenie z kolejnym sluchaczem z pociagu,zywca czy innego miejsca,niestety zrobilo sie kółko wzajemnej adoracji na antenie o 4 h pogaduchy o cywilizacji bizantyjskiej i tego typu sprawach. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

żetyk napisał(a): Nie rozumiesz tej zasady kolego. Brzytwa obejmuje cały proces. Ty stawiasz hipotezę i uważasz, że to rozwiązuje całą sprawę. To jakbym ja powiedział, że ponieważ nie zgubiłeś rogów, to musisz je mieć. Nie obchodzi mnie czy masz rogi czy nie (paradoks Eubulidesa). Tak samo jest w tym przypadku, że formujecie pseudosceptyczne hipotezy. Pamiętajcie, że one muszą "WYJAŚNIĆ", więc stać się teorią.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

słuchacz napisał(a): @Belkaenes ja tam nie słyszałem żeby Michał wspominał o jakimś Etam", powiedział tylko, że nadawanie mikrofonem za przysłowiowe 20 zeta jest nieszanowaniem widzów i całkowicie się z tym zgadzam, dla przykładu bardziej namacalnego spytam, widziałeś Ty żeby szanujący się kanał z dobrym kontentem na yt wrzucał wideo w 360p ? Reasumując Twoją z dupy wypowiedź równie dobrze mogę stwierdzić, że Michał mówił o koledze mojego kolegi siostry koleżance bo ta ma mikrofon za 20 zł i śpiewa piosenki Bibera wrzucając je do sieci....
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Ronin napisał(a): Klodzie, nerwowo, konfrontacyjnie. Jeżeli ludzi, którzy się z tobą nie zgadzają traktujesz jak przeciwników to nie ma sensu odbierać od nich telefonów. Źle się słucha takich przepychanek. Metoda jest prosta: odbierasz telefon, pozwalasz się wypowiedzieć, dziękujesz, rozłączasz się i stwierdzasz, że masz inne zdanie. Nie ma sensu prowadzić wojenek na antenie. Jesteś oczytany i masz siłę się przeciwstawić, ale tego udowadniania kto ma rację źle się słucha. Nie chodzi o to by odbierać telefony tyko od zwolenników. Przeciwnicy mają prawo zadzwonić i mają prawo powiedzieć co im się nie podoba, ale ty powinieneś się wypowiadać tylko po zakończeniu rozmowy.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

EE napisał(a): Kurcze , moja ulubiona audycja stałą się nudna i nieciekawa. Zajmowanie się pl polityką było takim alarmującym sygnałem. Jak można nic nie powiedzieć wartościowego w tak wdzięcznym temacie.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Reiv napisał(a): Gdzie te czasy, że na TCH czekało się cały tydzień. Ciekawe tematy, dobre dyskusje, obiektywne spojrzenia na wiele spraw. A teraz jedno wiekie trollowisko, jakieś wojenki internetowe, coraz mniej rzeczowej dyskusji, forsowanie jednego słusznego poglądu. Przesłuchałem jedynie paredziesiąt minut audycji. Dalej się nie dało. Poziom audycji bliski zera.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Reiv napisał(a): No tak. Włączenie latarki i głośnika wymaga nie wiadomo jakich przygotowań xD Nie ośmieszaj się chłopie. Z relacji wynika, że "parka" opuściła chatkę, wtedy mógł zapalić latarki. Tak samo wcześniej mógł włączyć głośniki. Z opowiadania wynika, że Józek był/jest dziwną osobą. Ekscentryczną to mało powiedziane. Kto wie, co mogło mu strzelić do głowy. ;) Nie chciał gadać? To takie dziwne? A po co się jedzie w Bieszczady? Żeby odpocząć od ludzi. Nic dziwnego, że nie chciał nic opowiadać, bo nie chciał szumu medialnego. Kto normalny zaprasza na totalne odludzie jedną (z wielu jak mniemam) znajomą? Rozumiem przyjaciela/przyjaciółkę/ rodzinę, ale kogoś prawie obcego? Po co? Jesteście strasznie naiwni. Historia jest moim zdaniem zwykłą bajeczką ludzi, którzy wystraszyli się nieobliczalnego/opętanego dziwaka/pijaczyny, a reszta jest wynikiem stresu i strachu wynikającego z poczucia zagrożenia.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

kruszwyl napisał(a): Chris po prostu wierzy we wszystko :) I to jest tylko jego wersja wydarzeń, która niestety wielokrotnie mija się z prawdą.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (13 sierpnia 2017))

Itoc napisał(a): Słyszę co audycję na temat steemit i staram się wyobrazić co CM ma na myśli przez pojęcie "przejścia z facbooka na steemit". Przecież to zupełnie odmienne twory.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Frankie_Stain napisał(a): Tak Reiv, oczywiscie! :)) Biedny alkoholik w chacie w Bieszczadach z najnowszymi cudami techniki chcial przestraszyc pare turystow. Genialna hipoteza! Podaj cel jaki by w tym mial. Bo z tego co uslyszalem nigdy nie chcial o tym rozmawiac po zdazeniu. Wiec nie sadze zeby to planowal. Pozdro :)
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Frankie_Stain napisał(a): Michał potrafi wzbudzic dyskusje i jest to najczesciej komentowana audycja w Paranormalium:) Czy nie o to chodzi radiowcowi? O ilosc odbiorcow? Jakosc audycji lekko podupadla, ale dalej ja lubie! Pozdrawiam sluchaczy :)
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

zmienny słuchacz napisał(a): skoro już przywołujesz brzytwę Ockhama - Józek ich zaprosił, listownie. Może i zapomniał albo się nie przyznał do całej sytuacji, ale sam proces napisania i wysłania listu wymaga kupna koperty, naskrobania paru słów, naklejenia znaczka i tak dalej - krótko mówiąc, licznych aktywności poza nawiedzonym domem, który jest osią historii. I skoro używasz brzytwy Ockhama, to co jest bardziej prawdopodobne - liczne duchy czy byty energetyczne, które upodobały sobie samotnego pustelnika i jego "niespodziewanych" gości, czy pustelnik, któremu trochę się poprzewracało w główce od samotności, postanowił zagrać sobie na dawnej koleżance by coś wnieść do swojego pustego życia?
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

samech napisał(a): @kruszwyl Swietnie. Dla odmiany potraktuj fakty po polsku. Jestem bardzo ciekawy Twoich wnioskow :)
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (13 sierpnia 2017))

samech napisał(a): Bardzo dobra audycja. Dzieki. Twoje laczenie faktow i zrodel jest naprawde swietne Chris. Szacunek! Jasne, ze wnioski z tego polaczenia nie zawsze musza okazac sie prawda, ale naklaniaja do myslenia i o to chodzi. A jak ktos che drazyc glebiej to ma podane na dloni gdzie szukac i moze sam swoje wnioski wyciagac.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (13 sierpnia 2017))

samech napisał(a): Masz Tomek gadane, to trzeba Ci przyznac. Czasami jednak warto wejsc glebiej w temat. Zrob to, a zobaczysz ze w alchemii nie chodzilo o zloto. Zloto w alchemii to taka chwytliwa popierdolka dla gawiedzi do snucia spekulacji, ktora dawala poczucie: "wiem o co chodzi". Podobnie jak dzisiaj cwiczenia rozciagajace nazywa sie joga. A co do kabaly, to nie masz o niej pojecia. Polacz swoj talent radiowy z bardziej wnikliwym zglebianiem tematow o ktorych mowisz, a bedzie swietnie.
(komentarz do audycji 12 sierpnia 2017)

żetyk napisał(a): Te teorie, które wysuwacie to nie jest sceptycyzm ani racjonalizm, bo one niczego nie tłumaczą. Np. zgodnie z zasadą brzytwy Ockhama, nie mnóżmy bezsensownych bytów i założeń. Po co Józek miałby tworzyć arsenał rodem z "Myth Busters", żeby kogoś przegonić z domu. Mógł to zrobić prościej, po prostu ich stamtąd wypraszając albo przeganiając. Musiał liczyć się z tym, że oni mu mogą zrobić krzywdę, kiedy np. zbierali noże.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

kruszwyl napisał(a): Chris traktuje fakty po amerykańsku, czyli tak żeby się podobały słuchaczom :) Większość jego rozważań jest daleka od rzeczywistości, kiedy się potem przegląda materiały i tematy, o których on wspomina. Smutne :)
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (13 sierpnia 2017))

żabon napisał(a): Tylko wy naciągacie teorie o inscenizacji do granic możliwości. Pamietajcie, że w tej chacie był ciągle któryś z bohaterów - Marek albo Grażyna, podczas drugiego dnia. Mieli szansę znaleźć "halogeny" i głośniki, bo przecież tam niczego nie było. Gdyby kręcili sie tam inni ludzie, psy by szczekały, bo przecież Józek nie mógł tego obsługiwać sam. Argument, że były halogeny i głośniki jest tak samo w tej sprawie wartościowy jak opowieść o tym, że przecież tragedii w Suszku można było unikąć, bo wiadomo, że Chińczycy i Amerykanie bawią się bronią pogodową. Można było - można. Taki jest wasz sceptycyzm, o którym macie minimalne pojęcie.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

K napisał(a): Jest tak że , kiedy historia jest młoda tego typu, świeża, to jest negowana.Ci sami ludzie którzy ją negują na wszelkie racjonalne sposoby wobec historii która ma kilkanaście lat stosują zgoła inny zestaw miar. I to jest słabe.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Reiv napisał(a): Ludzie! Macie nikłe pojęcie o technice. W latach 80 były już dostępne latarki halogenowe, a Wy trujecie o tym, jakby to były wieki ciemne - średniowiecze. Tak samo w tych latach produkowano głośniki i inny sprzęt elektroniczny, który mógł być użyty do "inscenizacji". Baterie też było można kupić. Rozumiem, że to był las, mała chatka, daleko od cywilizacji, ale przetransportowanie tego w plecaku/torbie nie byłoby wielkim wyczynem. Dlatego teorii tej moim zdaniem nie należy odrzucać. Natomiast drugi dzwoniący też słusznie podkreślił sprawę tego, że wyobraźnia przestraszonych osób mogła wykreować rzeczy w ich głowach kompletnie nierealne. Na zasadzie zwykłych halucynacji. Opętanie Józka również wydaje się być ciekawą teorią. Odludek, z problemami, o dziwnym usposobieniu mógł nawet niechcący narazić się na niebezpieczeństwo ze strony złych sił. Pani Grażyna mówiła, że tak dobrze się z Józkiem nie znała. Dlatego nie może wiedzieć tego, czym ten mężczyzna się interesował w woolnej chwili, czy wywoływał duchy w przeszłości itd.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Mehran Keshe napisał(a): Chińczyków i Muzułmanów też obrażali, na to nie zwróciłeś uwagi? potem w świat idzie jak to żydki, bo Żydem cię nazwać nie można zasłaniają się w każdej sprawie antysemityzmem
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

another world napisał(a): Czy w pobliżu tej chatki w lesie - znajdowały się stare, zarośnięte, zapomniane mogiły żydowskie? lub zbiorowe groby ofiar 2 wojny światowej? Bo jeżeli tak, to nie ma się co dziwić, że jest tam paranormalna aktywność.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Tiga napisał(a): Rewolucja cen, o tym mowi Tomek, jest dostepne na wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_cen "W latach 15311631 Hiszpania przywiozła do Europy około 159 ton złota i 140 tys. ton srebra."
(komentarz do audycji 12 sierpnia 2017)

dejwid ajk napisał(a): @ZenonSkition przynajmniej raz prawdę powiedział o antifiarzach, szkoda że niechcący. Tyle ma do powiedzenia na temat ciepłego medium i szacunku do słuchaczy a jak zachowuje się i ile z tego o czym mówi bierze sobie do serca widać jest jak na dłoni - jak słuchacz Belkaenes zauważył niżej bardzo niesmaczne wycieczki osobiste są normą w teorii chaosu. Jakbyś Michale nie dostał memo to nie pieniądze wydane na mikrofon czynią radiowca i choćbyś sobie nakupił sprzętu za dziesiątki tysięcy ani ty nie zostaniesz dziennikarzem ani twoja audycja nie zyska na jakości ani powadze. Najlepsza produkcja nigdy nie zastąpi ani jakości i treści ani prowadzącego na poziomie. Jestem ciekaw czy Michał ma czasem przebłyski refleksji że jak to jest że tyle lat nadaje z godną pozazdroszczenia regularnością i jakoś ciągle tapla się w co raz bardziej obskurnych radiach na peryferiach nawet sceny alternatywnej. Jestem ciekaw czy widzi w tym skutki swoich działań czy to może myśli że to jest wina jakichś złowieszczych trolli na pewno opłaconych przez co najmniej Sorosa. Bardzo jestem ciekaw.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

ZenonSkition napisał(a): @Ivellios ale co za różnica, kto to mówi, skoro to prawda? Claude od pewnego czasu obraża szerokie rzesze ludzi. Oskarża osoby niewinne, a nawet takie, które mu chciały pomóc. Nie ma rozeznania w internecie, nie wie kto jest kim, ale snuje własne, niczym nie poparte teorie spiskowe. Przez ostatnie dwa lata był kompletnie zamknięty na konstruktywną krytykę a teraz jest jeszcze gorzej: można się z nim tylko zgadzać, inaczej zwyzywa i rozłączy. Wszędzie widzi chamów, a samemu jest daleki od bycia wzorem obycia. A z powyższego linku nic nie wynika. Jacy recydywiści? Antifa, to przecież koledzy Kloda, których nie tak dawno wychwalał! "niebezpieczny w walce wręcz", pamiętacie?
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Żyd napisał(a): Żałosne i śmieszne jak kontrowersyjne dziecki razem z prowadzącem obrażają Żydów. Potem idzie w świat jak to polaczki, bo Polakami was nazywać nie można sie zachowują. Już nawet nie chodzi ze w waszych urojeniach ktoś tam coś robi od Żydów, ale kulture, zmiana języka w trakcie dyskusji
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

szczepan napisał(a): Alchemik - niedorobiony brat Radka Kotarskiego :D
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

lilpop napisał(a): Sceptyk to ktoś, kto oferuje wiarygodne rozwiązania a nie hipotezy, których nie potrafi sprecyzować. Andrzej dokonał samozaorania. PS: W ogóle po co zamiast powiedzieć "Andrzej mógł was chcieć przegonić" zafundował tę gadkę o Paszeko i Potockim? Litości.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

startrek napisał(a): Sceptycyzm polega na wysuwaniu racjonalnych wyjaśnień. Ten telefon od faceta co opowiadał o "Pamiętniku znal. w Saragossie" był żałosny. Facet nie był w stanie powiedzieć, jak by to mogło przebiegać. A o to chodzi. Piotr w zasadzie mu pomógł rozbudować tę sceptyczną teorię. Szkoda, że gostek nie potrafił.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Ivellios napisał(a): [b]@dejwid ajk[/b] "to nie byłby pierwszy raz jak Michał kogoś frywolnie pomawia bo go nie lubi albo pomawiany się z nim nie zgadza", "Michałowi radziłbym opanować paranoję" - a co najzabawniejsze, pisze te słowa człowiek, który od początku udzielania się w komentarzach na paranormalium.pl posługiwał się co najmniej piętnastoma różnymi loginami, w tym podszywając się pod Claude_mOnet i Kapitana Tomka. ;-) Zachowanie godne najwyższego pożałowania.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

dejwid ajk napisał(a): @ słuchacz to nie byłby pierwszy raz jak Michał kogoś frywolnie pomawia bo go nie lubi albo pomawiany się z nim nie zgadza. W ogóle narracja Clauda w ostatnich miesiącach strasznie przypomina urojenia Szczytyńskiego dla ktorego cała opozycja niebocentryzmu to właśnie byli kryminaliści, agenci, płatni trolle opłacani przez niewiadomo kogo. Michałowi radziłbym opanować paranoję bo jeszcze swoimi rzucanymi na prawo i lewo oszczerstwami na siebie i nikogo innego ściągnie prokuratora, a ten raczej nie będzie dobrze reagował na tłumaczenia typu "noo eeee yyyy to jest wiedza spiskowa"
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Aga napisał(a): Cieniści są też Aniołami, obserwują i nie czynią zła, mój Cienisty jest zakapturzony i ciepło czarny, nie boję się go bo krzywdy mi nie robi i nie straszy, jest ze mną i mnie ostrzega, jest gdy dzieje się krzywda itd....
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

Gacek napisał(a): Strasznie szkoda mi Armour Cagea. W sumie jest najstarszym sluchaczem w dodaktu elokwentym i kulturalnym. Michal w rozmowoe zachowywal sie strasznie. Gada ze ludzie wpatrzeni w telefony jak zombie a sam czyta zamysla sie i olewa swojego rozmowce do tego stopnia ze Armour musi powtarzac swoje pytania. Hipokryzja inaczej nazwac nie moge
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

ja napisał(a): a co do tego pana alchemik cos tam... tak jak powiedziala gość ze czasem nie warto o tym mowic pan rowniez czesto jak zauwazylem w teorii chaosu sie udziela lecz pod innym nikiem -jak slychac nie dopuszcza sie w jego wyobrazeniu ze sa rowniez rzeczy nie mieszczace sie w swiecie hmm jego swiecie...musi sie przygotowac,szkoda słów.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

ja napisał(a): tematyka bardzo interesujaca i az prosi sie o wiecej tego typu audycji,co do tej audycji mozna powiedziec ze niewiele w niej bylo az tak jakby nieziemskiej "atmosfery" - ale dziekuje i za nią.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Mehran Keshe napisał(a): żeby nie wiedzieć kim jest Justin Bieber, ale pamiętać co powiedział Stonoga czy inny polski polityk, czy mało znany aktor, o którego istnieniu nigdy w życiu nie słyszałem można lubić jego twórczość lub nie, ale na informacje o Justinie Bieberze można natknąć się dosłownie wszędzie, nawet Clod słyszał o nim u Alexa Jonsa mimo to udaje że nie wie kim jest Bieber tak po zatym szkoda że za tydzień nie bedzie audycji, mam nadzieję że chociaż trole przygotują teorię twarogu
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

zmienny słuchacz napisał(a): Strasznie męczące było to gaszenie jakichkolwiek przejawów sceptycyzmu przez pana Piotra. Sceptycyzm jest zdrowy i potrzebny w badaniu rzeczy nieznanych, inaczej szybko możemy odpłynąć. Jak sam pan Piotr powiedział, "są rzeczy możliwe i możliwsze" - automatyczne założenie że dźwięki np. zegara czy kroków to na pewno jakiś energetyczny byt, a nie przygotowany zawczasu mechanizm (nie potrzebujemy telefonu komórkowego, ani nawet głośnika żeby generować dźwięk! co więcej, pani Grażyna sama zwracała uwagę na niebywałą regularność tych kroków, uderzeń) - delikatnie mówiąc, lekko na wyrost. Ogólnie przed otwarciem linii audycja super, a panu Cielebiasiowi życzę więcej rozwagi.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

zmienny słuchacz napisał(a): Czy ja wiem... Treść tej książki nawet brzmi schizofrenicznie. W kółko powtarzane "zaspokajanie swoich chorób psychicznych" na autorze przez wszystkich innych, dorabianie historii z mind control do każdego wydarzenia, które by poszło nie tak, chwilami mam wrażenie że gdyby autor się o sznurówki potknął to byłaby to wina broni psychologicznej. Aczkolwiek sama książka ciekawa, choć traktuję ją wyłącznie jako studium szaleństwa.
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

Sluchacz napisał(a): W linku nic nie ma więc to już są pomówienia.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Belkaenes napisał(a): Michale czy ty masz jakis problem ze soba?jeszcze pare audycji temu narzekales ze cie ktos obraza a ty co robisz?3 min a ty juz jedziesz po ludziach,jak ktos niewie to o mikrofonie bylo do etama z nocnego radia ktory sobie nadaje aftery i ma nikrofon za 20 pln(btw facet ma dobrze ok 50 lat)Bardzo nie ladnie michale bardzo.Daje duzo do myślenia na twoj temat i calej audycji i tego co robisz!Poziom twojej audycji stoi na rowni z jakiscia mikrofonu Etama tak ze troche wiecej szacunku! Pozdrawiam
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

berzi napisał(a): Mój apel do dzwoniących do audycji (taki sam jak na Youtubie): Apeluję do dzwoniących jak pan Andrzej i Marcin - jak nie macie co powiedzieć, to nie róbcie z siebie durniów na antenie albo przynajmniej przygotujcie sobie kartkę z wypowiedzią, o co wam chodzi. Szczególnie pan Marcin. TO DLA MNIE SZOK, ŻEBY ZADZWONIĆ DO AUDYCJI, PIEPRZYĆ COŚ, UPIERAĆ SIĘ PRZY SWOJEJ WERSJI, A NA KONIEC POWIEDZIEĆ, ŻE SIĘ NIE SŁUCHAŁO I NIE WIE, O CO CHODZI. Człowieku, kobieta przyszła opowiedzieć do audycji swoje przezycie, a ty się pytasz jakby to było przesłuchanie durniu, a przecież audycję masz potem na YouTube. Powinniście od zaraz rozłączać takich ludzi.
(komentarz do audycji 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły)

Ivellios napisał(a): Dosłownie przed chwilą odkryłem, że książka Lecha Szewczyka doczekała się umieszczenia w bibliografii pracy naukowej! Jeden z doktorantów Uniwersytetu Rzeszowskiego wykorzystał w swoim artykule naukowym informacje od Szewczyka, dotyczące działalności służb specjalnych w Polsce po 1989 roku. Co prawda nie ma nic o hipnozie, eksploatowaniu ludzi czy parapsychologii, jednak jak by nie było, świadczy to o jakiejś wiarygodności samej książki. Rafał Pieja "Policja polityczna, czy profesjonalna służba specjalna? - UOP i ABW w Polsce po 1989 r." - artykuł zamieszczony w "Historic@ - czasopismo doktorantów Uniwersytetu Rzeszowskiego"
(komentarz do audycji Odc. 240 Służby specjalne RP czy mafia)

Słuchacz napisał(a): O, super by było. Lubię jak Cloude mOnet robi audycje o polityce więc byłoby ciekawie :)
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

paweł z żywca napisał(a): widzę, że dużo osób lubi jak dzwonię więc mogę być gościem w audycji jeśli chcesz cloude jeśli tak to napisz do mnie na skype
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

purtajn napisał(a): Nawet nie wiedzialem ze te trolle się znają, chodz moze to fragment jakies audycji. Fakt nie dopuszczac ich, moze nie sa to najgłupsze trolle ale ich intencja jest jedna zeby namieszac, nawyzywac (zwłaszcza Jan) i rozwalic co sie da. Działają jak w amoku - chyba wtedy im sie jakis mechnizm nagrody w głowach uruchamia dlatego muszą to robić :)
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Teoria Chaosu napisał(a): Stały Sceptyk (lepiej pasuje Relentless Skeptic) to nie tylko trol, cham, co wielokrotnie udowodnił, ale i kryminalista. W linku jest nagranie jak wraz z Janem D planują nasyłać jakiś recydywistów na mnie i spotkanie, które ma się odbyć 25. sierpnia. Dla takich ludzi nie ma miejsca w audycji, i w przyszłości ci ludzie z automatu będą rozłączani. A nim się powinien zainteresować prokurator, czy faktycznie chce wynająć zbirów, czy tylko marzy o byciu "Capo di tutti capi". http://vocaroo.com/i/s1thBoo9g8jm
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

Bart napisał(a): Dzieki bracie! Pozdrawiam z gór ;)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #008 Milczenie)

Ivellios napisał(a): 1:39:20 dzwoni Stały Sceptyk i Michał zmusza go do mówienia po angielsku - this is the best part :D
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

zawiedziony sluchacz napisał(a): Potraktowanie stałego sceptyka było tak żałosne że ręce opadają. Klod który niby tak bardzo liczy się ze słuchaczami utrudniał im odbiór, a sceptykowi komunikację używając innego języka i przerywając mu (bo chciał udowodnić że JA UMIEM ANGIELSKI POLAKU), a potem na dodatek go rozłączył bo jako jedyny chciał wnieść coś ZWIĄZANEGO Z TEMATEM tak tak żeby słuchacze zrozumieli. Ale z tego co widać dla kloda lepiej jest wpuścić na antene jakiegoś potakiwacza jak paweł z żywca żeby nie musieć się z nikim konfrontować i zostać w swojej strefie komfortu. Jeżeli tak ma wyglądać teoria chaosu to lepiej sobie ją odpuść klod.
(komentarz do audycji 11 sierpnia 2017)

marifka napisał(a): super pomysł z ta audycją. Czekam na więcej.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

yuby napisał(a): Swietna audycja Bart. Mowimy o tym samym, tylko ubieramy to innymi slowami. Czekam na wiecej. Brawo!
(komentarz do audycji Chata Mistyka #008 Milczenie)

gnome napisał(a): Witam. Trafiłem na tą stronę przypadkowo, podczas przeszukiwania sieci pod kątem informacji dotyczących "tragedii na przełęczy". Wiem, że teraz to już wykopaliska (zważywszy na datę emisji odcinka). Niemniej chciałbym podzielić się z innymi ciekawym linkiem, który prowadzi do wnikliwej analizy tamtych wydarzeń. Analiza dość dobrze uźródłowiona a przedstawiająca sprawę raczej ze sceptycznego punktu widzenia. Część pierwsza to wstęp, druga to analiza samych wydarzeń: http://www.planetagor.pl/articles/entry/Tajemni ca-tragedii-na-prze-czy-D iat-owa-cz-II-rekonstrukc ja
(komentarz do audycji XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa)

another world napisał(a): Uzupełnie jeszcze, że żaden Indianin i Chiński Mag - nie odważyłby się na "odprowadzanie" duchów przodków, przez "egzorcystę po kursie" ponieważ miałoby to przykre konsekwencje dla całej rodziny. Warto mieć ich przy sobie, bez wątpienia DUCHY PRZODKÓW nas wspierają.
(komentarz do audycji 23. Debata (nie)kontrolowana: Opowieści z Biura Duchów)

Gacek napisał(a): Dzieki Chris. Powrot paralaksy to bardzo dobry ruch a Robienie jej na zywo chyba jeszcze lepsze. Czekam na nastepne odcinki
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

trank123 napisał(a): Bardzo ciekawe audycje, Autor wielu innych minoł się z powołaniem, prawdziwego dziennikarstwa, szkoda, bo powala innych zawodowców na kolana.. Prawdziwy UNIKAT.. TALENTU, pozdrawiam serdecznie
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

samech napisał(a): @wojw "Wiem że temat Niebocentryzmu jest kontrowersyjny." Naprawde? Cytat ze Szczytynskiego dotyczacy tej teorii: "Ta wewnetrzna kula jest fuzja elektromagnetyczna. Czyli to jest silnik perpetum mobile. To sie obraca i tam znajduje sie Bog." To nie jest kontrowersyjne. To jest idiotyczne.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Robi napisał(a): Siemanko czy mogę użyć tablicy do skontaktowania się z zmarłą babcią ?? Ale to na poważnie
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

Manfred napisał(a): Ivellios "@wojw to, co uprawiają Szczytyński i jemu podobni "intelektualiści", sprowadza się w gruncie rzeczy do zwyczajnego negowania wiedzy naukowej "bo tak", "w imię zasad". Traktują oni naukę jako coś z definicji kłamliwego, co koniecznie trzeba podważyć. Taka praktyka nie znajdzie w Radiu Paranormalium poklasku i uznania." Skoro takie praktyki nie znajdują uznania w radiu Paranormalium to co powiesz na wywody Pana Tomasza z Hiperprzestrzeni? Ten to to dopiero odlatuje. Wystarczy posłuchać kilku jego poronionych audycji dotyczących starożytnego egiptu. Wszystko na zasadzie "bo tak", archeolodzy to debile a ja jestem wielce oświecony znawca wszystkiego.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

sue napisał(a): wojw ,oni sami obrazaja,nie podajac wlasnych arg.,oni i obiektywizm to dwie rozne rzeczy,z "syzyfami"juz tak jest ,wcale nie jest mi ich zal,ani troche...
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Bramka napisał(a): maruderzy wypad z baru jak sie nie podoba
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

wojw napisał(a): Ivellios określenie "antynaukowa hucpa" było określeniem powiedzianym w przenośni. Nie zostałem właściwie zrozumiany. Ja wiem czego szukam w Radiu Paranormallium. Gdyby mnie tematy omawiane Tu nie interesowały, to nie nie było by mnie Tu. W audycjach które przytoczyłem na pewno oficjalnej nauki się nie znajdzie, bo oficjalna nauka nie bada ich, lub wprost je neguje. Być może kiedyś oficjalna nauka zacznie je badać i się do tego przyzna. Ale dziś, tam gdzie oficjalna nauka nie daje rady, tam przychodzi z z pomocą Wasze Radio. Dlatego jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Ivellios napisał(a): @wojw Pan sam zaczął obrażać, nazywając Radio Paranormalium "antynaukową hucpą propagującą kretyństwa". Mało tego, przytoczył Pan tytuły kilku audycji, jadąc tylko po samych tytułach, bez odniesienia się do ich zawartości merytorycznej. Mając to na uwadze, ośmielam się stwierdzić, że jest Pan ostatnią osobą, która powinna mnie w jakiejkolwiek kwestii pouczać. Pan powinien się cieszyć że w ogóle zatwierdzam Pana komentarze, bo są one po prostu tak nieprawdopodobnie denne i głupie, że nie ma słów, aby tę denność i głupiość opisać.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

chce pituri napisał(a): Dobra audycja. Gdzie mozna kupić Pituri ? :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #007 Śnienie)

wojw napisał(a): Panie redaktorze starałem się Pana nie obrażać, komentowałem delikatnie. Pan zamiast gasić konflikty zaczyna obrażać ludzi we własnym radiu. Wiem że temat Niebocentryzmu jest kontrowersyjny. Podobnie było z teorią heliocentryczną za Kopernika. Dziś w czasach totalnego wyzysku i kłamstwa lejącego się z mediów wcale się nie zdziwię, ze świat wygląda inaczej niż nam od wieków podają. Bo jeżeli oszukują nas w błahych sprawach , to dlaczego nie mieli by nas oszukiwać w tej sprawie. To jest maja opinia, jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Widzę ze temat jest drażliwy, to tez daje do myślenia i utwierdza mnie w przekonaniu, ze coś może być na rzeczy. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

wojw napisał(a): Panie redaktorze starałem się Pana nie obrażać, komentowałem delikatnie. Pan zamiast gasić konflikty zaczyna obrażać ludzi we własnym radiu
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Jedyny minus tej audycj to czas jej trwania...za krótko! ;) Świetnie się tego słucha!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

chrismiekina napisał(a): To był spontan po "Pytaniach niezadanych" :) Ale plan jest żeby było cyklicznie (chyba że mnie jakaś chandra powali)
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

Ivellios napisał(a): @Diabeł ja już dałem sobie spokój z tym ćwierćinteligentem. On jest co najmniej równie głupi jak Szczytyński mądry.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

pako napisał(a): Oj rozwija się strasznie,teraz wmawia naiwnym,że padł ofiarą zamachu.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Diabeł napisał(a): Ivellios, olej gostka bo chyba ma płaskostopie mózgu...
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

yuby napisał(a): Świetne audycje. Skoro prowokujecie i motywujecie no to dostaniecie mój projekt na dniach: Seria Al: Nadzieja umiera ostatnia. Tom I. Początek więzi. Do kiedy należy przesyłać projekty powieści?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 15)

słuchacz napisał(a): Chris Paralaksa będzie znowu cyklicznie nagrywana czy to taki pojedynczy spontan?
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

słuchacz napisał(a): dobry odcinek, widzę, że się rozkręcasz pomału :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #007 Śnienie)

wojw napisał(a): @Ivellios jakim więc cudem bierze Pan udział w tej antynaukowej hucpie jakim jest Radio Paranormalium. Wystarczy spojrzeć na program i zobaczyć jakie przez swoje radio propagujesz kretyństwa.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Ivellios napisał(a): @wojw to, co uprawiają Szczytyński i jemu podobni "intelektualiści", sprowadza się w gruncie rzeczy do zwyczajnego negowania wiedzy naukowej "bo tak", "w imię zasad". Traktują oni naukę jako coś z definicji kłamliwego, co koniecznie trzeba podważyć. Taka praktyka nie znajdzie w Radiu Paranormalium poklasku i uznania. Pomijam już to, że ci wszyscy "Szczytyńscy", czy jak to nazwał Tomek Pawlus "płaskoziemniaki", nie mają absolutnie żadnych mocnych argumentów na poparcie głoszonych przez siebie rewelacji. Takie trochę myślenie na zasadzie "stoje se normalnie na ziemi, pacze sie na choryząt i jes puaski wjenc ziemia tesz jes puaska a nałóka kuamje". Czysty debilizm. nie w taki sposób powinno się uskuteczniać "zmuszanie do myślenia", bo to jest przestawianie umysłu na tory wiodące prosto do zwyczajnej głupoty. I może sobie Michał takich gości zapraszać, jednak nie oznacza to, że reszta radia podziela głoszone przez Szczytyńskiego poglądy.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

smokens napisał(a): Fajoska audycja :)
(komentarz do audycji 23. Debata (nie)kontrolowana: Opowieści z Biura Duchów)

wojw napisał(a): @słuchacz wszystko rozumiem. Ale to się wszystko mieści w konwencji Radia Paranormalium. Dlaczego te jego banialuki są gorsze od opowieści o duchach, spirytyzmie, technologii keshe, księżycowym drewnie. Można się ze Szczyczyńskim w wielu sprawach nie zgadzać, ale nie można powiedzieć ze takiej teorii nie ma. Sam Cloude praktycznie co program wspomina o teorii spiskowej wklęsłej ziemi i twierdzi że wydaje się bardziej prawdopodobna od teorii płaskiej ziemi, więc powinien zaprosić Szczytyńkiego do audycji. Zresztą wystarczy zobaczyć na komentarze na forum, jaka była dyskusja. Audycja była szokiem, ludzie zaczęli się zastanawiać, sprawdzać. Jedni teorię odrzucili , inni nadal ją badają. Radio zmusiło słuchaczy do zastanawiania się nad światem. Redakcja radia i sam Cloude powinien się cieszyć, że temat zaciekawił ludzi i zmusił do wysiłku intelektualnego.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

p19 napisał(a): wojw, a zaprosiłbyś do swojego domu wujka, który się rządzi, tłucze talerze, przewraca meble, a potem jeszcze mówi że to twoja, gospodarza wina? tak się koleś zachował, nie jest krytykowana sama teoria którą propaguje, ale postawa, będąca gdzieś między chamstwem a buractwem. zerknij sobie do komentarzy pod ową audycją, tutaj i u kloda.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

another world napisał(a): Co do odprowadzania "duchów" przez osoby fizyczne - zwane "egzorcystami" takich, śmakich i owakich, do NIEMATERIALNEGO KĄTA może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Dusze bez ciała mogą mieć olbrzymie pretensje o to, że traktuje się je jak niepotrzebnego śmiecia. Poza tym trzeba sobie zadać pytanie - kto tu komu pomaga, a kto szkodzi? Duch czy "egzorcysta"???
(komentarz do audycji 23. Debata (nie)kontrolowana: Opowieści z Biura Duchów)

słuchacz napisał(a): @wojw słyszałeś co Pan Szczytyński opowiada oprócz banialuków o wklęsłej ziemii? Polecam poszperać i posłuchać jego wywodów na inne tematy przykładowo co opowiada o piramidach...
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

kicor napisał(a): Cieszę się, że jest co raz więcej Chrisa na antenie! Więcej Paralaksy! Pozdrawiam całą niestrudzoną ekipę Radia.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną)

Słuchacz napisał(a): Stały sceptyku odmienność poglądów jest bardzo ważna w tej audycji ale szanujmy się bo to było niesmaczne a naprawdę ciekawie mówisz i szkoda było by to zaprzepaścić brakiem kultury.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

chemtrails napisał(a): Proponuje temat chemtrails i wydłużone czaszki
(komentarz do newsa "Paralaksa" na żywo)

wojw napisał(a): Panie redaktorze naczelny Radia Paranormalium. Wydaje mi się ze taka opinia na Pana miejscu jest nieuprawniona. Czy nie czuje Pan, ze tymi słowami podcina Pan gałąź na której siedzi. Nie da się zaprzeczyć, że teorie pustej i płaskiej ziemi należą do spisków, zresztą sam prowadzący Teorię Chaosu o tym mówi. W ta teoria wklęsłej ziemi jest gorsza od teorii płaskiej ziemi. W czym jest gorsza od reptylian i technologii keshe. Dlaczego dopuszcza Pan audycję typu: Seans spirytystyczny,Wykłady o spirytyzmie Wróżbita Bartemaus Przedstawia, A audycji Szczytyńskiego nie. Trochę to jest dziwne.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

Ivellios napisał(a): Lepiej nie. Bo jeśli Szczytyński ma znów za przeproszeniem pierdolić te swoje kocopoły, a potem ma się rozpętać taki flamewar w komentarzach jak pod poprzednią audycją z jego udziałem - to lepiej będzie jeśli żadnej kolejnej audycji z tym panem nie będzie. Chcecie sobie słuchać pierdół o pustej/wklęsłej/jakiejśta minnej Ziemi, to włączcie sobie "telewizję" Zagórskiego, Berdowicza czy jakiegoś innego propagatora nonsensów.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

wojw napisał(a): No właśnie nudne bo Cloude prawdopodobnie wie tyle czego dowiedział się w czasie pierwszej audycji. I w każdej audycji mówi to samo i bardzo ogólnie o samej teorii. A diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. Od audycji ze Szczytyńskim minęło już trochę czasu i doszły nowe informację i fakty. Dlatego dobrze by było zrobić druga audycję, By jej główny propagator naświetlił temat.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

dawny słuchacz napisał(a): słuchaczu drogi mam prawo oceniać i robię to po to żeby Clod przejrzał na oczy jaką ostatnio mania-ne odwala ,równa się ona nieomalże z telestaką , mam nadzieje że poziom jaki reprezentowała ta audycja wróci bo to jest jak na razie jedyna taka audycja o tej tematyce, szkoda by było z powodu odwalania takiej kaszany co ostatnio rezygnować z audycji, choćby tylko słuchania jej dla dzwoniących słuchaczy dawałem radę słuchać Cloda.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): Cloud Nowy Port? serio? Łąkowa to jest Gdańskie no-go i to najbardziej podobna do tych zachodnich z tym, że zamiast ciapatych masz samych cyganów (urodzonych już w Polsce i władających Polskim) ale to cały czas cyganie widać po obyczajach - wszędzie niespotykany syf, jak chcą moga się przełączyć z Polskiego na swój i nic nie zrozumiesz będąc wśród nich, młodzi łażą całymi dniami kombinując zamiast wziąć się do roboty a jeżeli będziesz miał problem z jednym i przypadkowo go strzelisz w samoobronie to zleci się cała dzielnia cyganerii, łącznie z dziewojami :)
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Mehran Keshe napisał(a): Przecież od roku co tydzień w każdej audycji Cloude nawiązuje w jakiś sposób do wklęsłej Ziemi i gada o tym od kilku do kilkudziesięciu minut, dla kogoś kto słucha regularnie audycji temat juz dawno stał się nudny
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): "Aż żal bierze, że w mainstreamowych radiach nie ma miejsca na takie audycje i takich ludzi.." A ja myślę, że jest na odwrót to tacy ludzie nie zamierzają grzać miejsca w mainstreamowych radiach :)
(komentarz do audycji 22. Debata (nie)kontrolowana: Zagrożenia z kosmosu)

słuchacz napisał(a): To po co ich w takim razie dalej słuchasz. Nie rozumiem, jeżeli dla mnie jest coś absurdem i w ogólnym rozrachunku nie podoba mi się, to nie tracę swojego czasu i to po prostu olewam a Ty z tego co widać nie dość, że słuchasz sam się zamęczając to jeszcze pastwisz się nad autorem tychże "absurdalnych" audycji komentując jakie to one są złe
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

dawny słuchacz napisał(a): Clod doprawdy twoje audycie o pewnego czasu stały się absurdem. Nic dodać, nic ująć. period
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

wojw napisał(a): Może by była możliwość zaproszenia do audycji ponownie pana Szczytyńskiego i porozmawiania o wklęsłej Ziemi. Z tego co wiem to temat się ciągle rozwija. Audycja o wklęsłej ziemi jest jedną z bardziej popularnych i ciekawych, zresztą pamiętam ze padło tam nawet zdanie, że ta teoria spiskowa to matka wszystkich spisków.
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

słuchacz napisał(a): Michał, przecież ten koleś, który Cię znów pod koniec wypowiedzi strolował (tekstem UFO-DHL) to był ten sam pacjent, który się podawał za lekarza tydzień wcześniej, nawet ja to wyłapałem na samym początku. Po drugie jakim cudem shakowali ci do ch@3a ciężkiego czata i inne dostępy? Jak masz problem z hasłami to są takie sprytne wynalazki jak keepass https://en.wikipedia.org/wiki/KeePass Taka apka wygeneruje Ci odpowiednio złożone i długie haseło oraz odpowiednio przechowa, potem wystarczy odpalić apkę zabezpieczoną hasłem zbiorczym i nawet wklei ci sama login i hasło do wybranej usługi. No chyba, że ci shakowali system to już nie pomogę, mogę co najwyżej polecić w takim wypadku OpenBSD (to żart oczywiście) ale tego systemu raczej tak szybko nie shakują ci te rzekome hakiery. Reasumując kurde Michał używasz internetów od kilkunastu lat a takich rzeczy nie wiesz i dałeś się podejść jak dziecko ehh
(komentarz do audycji 4 sierpnia 2017)

smerfik76 napisał(a): Moja propozycja, którą już podawałem "TEORIA NEOTRANSMISJI" oraz "TEORIA PRÓŻNI"
(komentarz do newsa "Paralaksa" na żywo)

marek napisał(a): Świetna audycja.Dziękuje
(komentarz do audycji Chata Mistyka #007 Śnienie)

Leene napisał(a): Chris, mam dla Ciebie temat: Kubrick - filmy zagadka. Wypowiesz się ...?
(komentarz do newsa "Paralaksa" na żywo)

Lucky Luck napisał(a): Dzień dobry mr Chris, proponuję do audycji Paralaksa, temat pod nazwą OKO SAHARY, jeżeli wie pan coś więcej na ten temat to będę bardzo wdzięczyny, wydaje mi się że temat sam w sobie jest bardzo trudny do interpretajcji ale i bardzo ciekawy . Pozdrawiam https://www.google.pl/search?q=oko+sahary&tb m=isch&tbo=u&source=univ& sa=X&ved=0ahUKEwi71N2Ior7 VAhUHxRQKHeQPCCYQsAQINw#i mgrc=8VWPHEePzRr13M:
(komentarz do newsa "Paralaksa" na żywo)

iwanezp napisał(a): Poznałem chłopaków z Łodzi w UK są w porządku, ale są też nie bezpieczni i lubią różne używki, Łódź to miejsce w którym wytwarza się duże ilości dopalaczy. Mieszkam w mieście w UK gdzie Łodzianie między sobą tną się nożami. Więc rozumiem co Cloud ma na myśli. Zejdźcie z chłopaka bo zdejmie audycje i będzie płacz, stara się zarywa każdy piątek żeby z wami być a tu tak się odwdzięczacie. Jak każdy może czytać z wiki to czemu tego nie robi?
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Milomilo napisał(a): Oj tak, są znakomici. Aż żal bierze, że w mainstreamowych radiach nie ma miejsca na takie audycje i takich ludzi.... Tak trzymać Panowie.
(komentarz do audycji 22. Debata (nie)kontrolowana: Zagrożenia z kosmosu)

marq napisał(a): Proponuje temat, który juz tutaj z Ivelliosem i Chrisem Miekiną "napoczęliśmy". Rzecz arcy ciekawa za którą w Niemczech wzięło się grono poważnych naukowców oraz profesjonalistów a którego rozwikłanie -prawda czy fałsz - i dalsze konsekwencje w efekcie konkretnego "rozwikłania" byłyby kolosalną "zmiana stanu świadomości Ziemian, przewracającą wiele zagadnień z głowy na nogi - ku norma-lu. Czyli mówię oczywiście by ową Paralaksę w całości poświecić zagadnieniu tzw: "HIPOTEZIE CZASU WIDMOWEGO" https://www.youtube.com/watch?v=aZBc2P0ZROM - link dla nieobecnych ostatnio słuchaczy oraz nowych "gości" Serdecznie Pozdrawiam Obu Panów - HeYka ... :) :)
(komentarz do newsa "Paralaksa" na żywo)

Teoria Chaosu napisał(a): @arp1 Racja, przesadziłem jak Bogusław Linda (on pojechał gorzej, bo nazwał Łódź miastem meneli). Łódź nie jest tak niebezpieczna jak się wydaje. A że dużo osób wyjechało także o przestępczych skłonnościach to też prawda... Ps. Nie ma "No-Go zones", a to o czym się mówi to tylko złe, niebezpieczne dzielnice i miejsca. "No-Go zone" była przez chwilę w Belfascie w II połowie XX wieku i tylko wojsko mogło wchodzić także oczywiście z ryzykiem...
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

morda nie szklanka napisał(a): Założę się że Claude nigdy w Łodzi nie był i tylko powtarza czyjąś propagandę. Poza tym umówmy się Claude, wyjechałeś ponad dziesięć lat temu i o obecnej Polsce nie wiesz nic, wszystko co masz to echa twoich własnych frustracji. Zostaw. Zajmij się spiskami.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

arb1 napisał(a): @Claude jestem z Łodzi często spaceruje miastem wieczorem albo wczesnej nocy i jakoś nie zauważyłem tego no-go zone, fakt sa dzielnice zwiększonego ryzyka jak np Limanka ale to chyba wszędzie tak jest , że są lepsze i gorsze miejsca. Claude zacznij myśleć i mniej propagandy! To, że za twojej młodości tutaj było niebezpiecznie to nie znaczy, że teraz też tak jest. Podejrzewam, że to dlatego, ponieważ sporo marginesu społecznego wyjechało na zachód m.in. do Irlandii.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Gacek napisał(a): Sluchacze pytajacy o infolinie Dhl to niezla beka. Lekarz dzwoniacy tez niezly. Cloude nie umie jednak rozpoznawac troli poniewaz te same osoby dzwonia kilka razy podczas audycji robiac sobie jaja a Cloude za kazdym razem sie nabiera. Najlepsze jak Cloude walnal ze moze do pracy chcial sie dodzwonic wiec miejmy nadzieje ze sie dodzwoni. Co do samej audycji, zerowe przygotowanie ze strony Michala. Jak mozna zrobic program o jasnowidzach i polsce nie woedzac nawet kim byl Klimuszko czy Ossowiecki. Przeciez na zywo Cloude czytal wszystko z wikipedii, a to kazdy potrafi. Chociaz to czytanie moglo by byc bez : eeeee, yyyyy czy hmmmmm..... To jest zart z sluchaczy. Serio. I mowi sie junion tałer (union tower). Przy tej audycji same zastrzezenia i krytyka ale inaczej nie dalo rady.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Teoria Chaosu napisał(a): Co do p.Fijora i IPNu to gość z IPNu odmówił wzięcia udziału w debacie z p.Fijorem i bardzo mi się to nie podobało, dlatego skrytykowałem IPN. Umówmy się, donoszenie p.Fijora powinno najbardziej obchodzić tych, na których donosił (Jan Fijor twierdzi, że nie donosił, a facet z IPNu skrewił, więc nie wiemy jak jest). Pan Fijor nie pełnił żadnych funkcji publicznych w latach 80-tych czy później. W przypadku Bolka-Wałęsy sprawa jest oczywista, bo to on sprzedał Polskę i Polaków za 1zł. I to on do końca służył mocodawcom komunistycznym i bezpiece, generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi et consortes.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Teoria Chaosu napisał(a): Nie ma stref "No-Go"! Każda europejska policja może wjechać wszędzie i kiedy chce, także belgijska na Molenbeek, szwedzką na Rinkeby, czy duńska na Christianie. I w tym sensie Ator kłamał. Strefy "No-go" to są dzielnice bardzo niebezpieczne, w których można sobie nabić guza łatwo, a nawet stracić życie np. w Polsce Nowa Huta w Krakowie, Nowy Port w Gdańsku, Trójkąt Bermudzki we Wrocku, czy Łódź (całe miasto to jedna wielka no-go zone). Ludzie zacznijcie myśleć i mniej propagandy. Wyłączcie TV i youtubea, a włączcie myślenie!
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

dejwid ajk napisał(a): Słuchacze myślę że czczym jest wasze tu strzępienie sobie języków bo bardzo w stylu Kloda byłoby po jednorazowej wizycie i ubliżeniu inteligencji komentujących znowu olać komentarze tak na trzy lata - albo nie czytać bo jak to wiele razy mówił na antenie "trole komentują" i nie warto albo przeczytać i zignorować bo, no umówmy się, "trole komentują". Od Michała oczekiwać odpowiedzialności i interakcji innej niż z pozycji udzielnego pana to jak oczekiwać od piramidki że naostrzy żyletki.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Machine napisał(a): Aaaa... i jeszcze jak niedawno twierdziles ze Ator klamal i podawal fake newsy odnosnie stref no go powolujac sie na (uwaga!) Fake newsy z Agory i zmanipulowany film kolesia, ktory dla nich pracuje. Naprawde Claude sorry... ale nie jest mi Cie zal ze trolle Cie atakuja po tym jak teraz probujesz sie wybielic i udajesz lepszego niz jestes - pamietaj w internecie nic nie ginie a i ludzie pamietaja co gadales wczesniej. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Machine napisał(a): Nie sciemniaj ze ganiles Fijora, skoro w audycji TW Bereta LIVE 1/2 (polecam wygooglowac i poczytac komentarze Claudea, bo cos link nie hula) widac jak z jezykiem na wierzchu pisales peany na czesc Fijora i ganiac IPN. A teraz Fijor jest dla Ciebie Bolkiem? No bez jaj, miej troche honoru czlowieku!
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): gość na zastrzykach poległ od razu wiedziałem, że będzie szedł gruby troll, Nic nie wspomniał o wenflonie ani przykładowo od czego jest uwarunkowany dobór odpowiedniej grubości igły a co do zastrzyków domięśniowych to już w ogóle poległ w tym przypadku ważne jest szybkie i stanowcze wbicie igły na 2/3 długości aby zastrzyk nie był bolesny i został podany domięśniowo a nie podskurnie, dodatkowo nie zaznaczył, w jakie miejsca można bezpiecznie podawać zastrzyk domięśniowo (tzn gdzie jest najmniejsze prawdopodobieństwo przypadkowego trafienia w żyłę, zamiast tego pieprzył o pęcherzyku powietrza). Nie jestem lekarzem ani sanitariuszem itp. ale kłułem nie raz ojca gdy chorował i od razu wiedziałem, że gość nie byłby w stanie zrobić poprawnie i bezboleśnie domięśniówki w dupę nie wspominając o zastrzyku dożylnym :)
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Teoria Chaosu napisał(a): Panowie, Świat nie jest czarno-biały, to nie jest algorytm, gdzie są tylko 0 i 1. Fakt faktem, w Internecie królują geeki którzy Świata nie rozumieją. Czyli można podziwiać mój naród (z którego się wywodzę) za zaradność, ale równocześnie ganić za powszechne chamstwo i prostactwo. Ganie p.Fijora za wspólpracę z SB, czy popieranie p.Plichty i Amber Gold, ale chwalę za uczenie Polaków przedsiębiorczości i propagowanie wolności. Czy to tak na prawdę trudno zrozumieć? Prosze Was... Mój stosunek do różnych zjawisk można określić jako ambiwalentny. Jeśli nie znacie tego terminu proponują się zainteresować i poczytać na Wikipedii chociażby... Ps. To pierwszy mój komentarz, reaktywowałem konto na Paranormalium.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

dejwid ajk napisał(a): To jest to czym Klod myśli jest obiektywizm: raz jest za, raz przeciw, zmienia zdanie jak kurek na kościele i w końcowym bilansie myśli że jest na zero bo poparł wszystko i zaprzeczył wszystkiemu.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Machine napisał(a): No i jeszcze jak nagle Polacy to dla niego wspaniala nacja! A jeszcze niedawno dla naszego przedstawiciela elit emigranckich z DHL, Polacy to bylo bydlo i smiec, a muzulmanscy immigranci to rasa panow bo on ma kolege i on mu tak powiedzial. Claude jak tu nam pieknie wyewoluowales w ciagu paru miesiecy!
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Złośliwy napisał(a): Z papieżem i Rydzykiem podobnie.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Machine napisał(a): Mala errata: To jest wlasciwy link z peanami Claude na czesc Fijora, ktorego chwile potem Claude wyzywa od Bolkow http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=441
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Machine napisał(a): Claude bardzo mi sie podobaja Twoje elastyczne poglady.... W kontestacji broniles Jana Fijora bez wazeliny Dowod: http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=441 (Polecam poczytac komentarze Claude) a ostatnio porownujesz go do Walesy-Bolka :) Jeszcze niedawno opluwales Chojeckiego a teraz z jaka estyma sie o nim wypowiadasz! :) Piekna zmiana pogladow!
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Anetaa napisał(a): Witam, już wysłałam maila.
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

Ivellios napisał(a): @Anetaa jeśli to możliwe to proszę o kontakt pod adresem email: radio@paranormalium.pl
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

Anetaa napisał(a): Witam. Około 4lat wstecz mój mąż i dziadek widzieli obiekt latający w kształcie koła, który zawisł nad nimi dość wysoko, ale gołym okiem obaj dostrzegli, że ma on tak jakby na spodzie dwie obręcze światełek, gdzie jedna z nich kręciła się w lewą, a druga w prawą stronę. Obiekt po kilku minutach szybko wzbił się wysoko w przestrzeń kosmiczną i zniknął. Ja dziś około godziny 22:30 zauważyłam leżąc już na łóżku gwiazdę, która nagle zaczęła się poruszać. Wyszłam na taras by obserwować jej lot. Poruszała się bezszelestnie, płynącym, jednostajnym ruchem. Zatoczyła łuk i znikła. Czy ktoś zaobserwował podobne zjawiska?
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

Leśny Pukacz napisał(a): Chris, Piotr i Marek jak zwykle świetni, słucha się tego wybornie. Liczę na więcej audycji w mniejszym gronie, nie mam nic do innych debatujących i szacunek dla nich, ale dywagacje tych panów to clue Debat. Ta trójka robi robotę. ;)
(komentarz do audycji 22. Debata (nie)kontrolowana: Zagrożenia z kosmosu)

Leśny Pukacz napisał(a): Świetny temat, oby tak dalej panowie! ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 15)

Mehran Keshe napisał(a): Polska nie stanie się potęgą, według prognoz za 30 lat w Polsce będzie mieszkać 30 mln osób, w tym samym czasie ludność na świecie wzrośnie, Polska nie ma żadnej szansy na stanie się potęgą, oczywiście jej PKB wzrośnie, ale nie należy zapominać że inne kraje też się rozwijają i w stosunku do tych krajów Polska będzie się cofać i jej znaczenie na świecie spadnie na całym świecie są miliony specjalistów doskonale wykształconych nie tylko w Polsce Potęgą mogą zostać kraje takie jak Indie, Bangladesz, Indonezja, Nigeria, Brazylia itp, a nie Polska
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Krawiec napisał(a): Gimbusiarskie głosiki za to sugerują, że dzwonią jednak trole z Empary Dałn. Błędy w twoim komentarzu i idiotyczne wnioski (po mikrofonach ich poznacie) podpowiadają, że jesteś jednym z tych troli.
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Arcetron napisał(a): Nie wiem czym zasłużyłeś Michale na to a żeby twoje radio było tak oblegane przez "Trole" Chcą Cię zniszczyć ?, czy może zwykły głupi żart . Muszę podkreślić że profesjonalni Trole zmieniają swój głos za pomocą oprogramowania , a czego nie zmienią ? sposobu bycia charakteru w jaki sposób wypowiadają się i składają zdania. I te profesjonalne brzmienie samego mikrofonu daje pewne wskazówki które prowadzi do pewnego nocnego radia Więc kim jest Lekarz Trol z audycji ? Nie mi oceniać ludzi "Krawiec"
(komentarz do audycji 28 lipca 2017)

Ivellios napisał(a): Lech Szewczyk przesłał na radiowego emaila kilka słów komentarza: [cytat]Ponownie potwierdzam, ze podane w tej ksiazce fakty sa prawdziwe. Jest to duza czesc mojej biografii i jezeli nie chce sie tym zajac prokurator, to gdy zakonczy sie blokada do tych faktow spowodowana totalna korupcja, to pozniej zrobia to historycy. Beda mieli w tym moja wszelka pomoc. Jest jednak pewien fakt w mojej ksiazce, ktory koniecznie wymaga sprostowania: Otoz sprawcami podanych przestepstw w ksiazce sa socjopaci z wywiadu wojskowego rzadu polskiego / ll, lll i obecnej Rzeczpospolitej /. Gdy pisalem te ksiazke, nie moglem tak podac, bo na pewno by mi tego nie przepuscili. Zamordowaliby mnie. Teraz juz moge to sprostowac. Owszem, funkcjonariusze SB oraz pozniejszego UOP tez brali w tym udzial ale bardziej przy kamuflazu popelnionych zbrodnii oraz podziale wyeksploatowanym łupem. Moze wiec w ostatnim zdaniu, prosze takie sprostowanie od autora podac. Koniecznie. Chcialbym tez wypowiedziec sie w sprawie komentarzy do mojej ksiazki: Jezeli chodzi o nazwisko Douglas, to podalem, ze powiedzial, ze tak sie nazywa. Latwo mozna dojsc do wniosku, ze poniewaz bral udzial w popelnianych przestepstwach, to na pewno podal mi je falszywe. W sprawie przekazywania mnie z rak do rak. W zasadzie, od czasu mojego przyjazdu z RPA do Polski, czli od roku 1985, sa to wciaz ci sami a wiec socjopaci z wywiadu wojskowego rzadu polskiego. Nawet gdy w miedzyczasie bywali przy tej aferze znacznie silniejsi od nich, to tez oni przepychali sie na pierwszy plan, zawsze tez chetni popelnic kazda zbrodnie. Pasowalo to wszystkim innym. Od pewnego czasu, zorganizowana grupa ludzi wyrywa mnie z ich rak, czyli z Polish-Hollywood criminal company, aby zalozyc legalna spolke, na ludzkich dla mnie zasadach. Natomiast kamuflator prawdziwej dzialalnosci wywiadu RP, Wroński, niech lepie przestanie komentowac na moj temat. Najmniej przeciez jest uprawniony aby robic recenzje uczciwym, eksploatowanym i torturowanym ludziom. Moze byc i tak, ze to ja zaczne robic Wrońskiemu recenzje i wtedy zaden uczciwy czlowiek nie bedzie chcial z nim rozmawiac. Tak ich nauczyli. Jezeli nie ma na kogos cokolwiek i nie ma go czym szantazowac, to go osmieszaja i robia z niego wariata. Zamiast opowiadac teorie na temat dzialalnosci wywiadu, to niech powie cos rzeczywistego, a najlepiej niech napisze prawde o swojej dzialalnosci. Moze wszyscy dowiedza sie, czym Wroński tak bardzo zasluzyl sie w tej przestepczej organizacji, ze nagrodzili go stopniem pulkownika. Powyzsze uwagi moze Pan umiescic w komentarzach do mojej ksiazki na waszej stronie. Pozdrawiam, Lech Szewczyk[/cytat]
(komentarz do audycji Odc. 231 Służby specjalne RP czy mafia)

ADAM napisał(a): BYLIŚCIE Z chłopakiem juz u PSYCHIATRY?? ;-/
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

Magdaalena napisał(a): Strażnik Wieczności
(komentarz do wpisu na blogu Panna X i tajemniczy staruszek w błękitnych szatach)

o35 napisał(a): Ps. Zespół, który śpiewa Fermę Hodowlaną to 1984 :)
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 28 lipca)

Reiv napisał(a): Gdzie i kiedy Jackowski powiedział, że jest nieomylny? Dowody proszę. A jak nie ma, to proszę nie rozpowiadać głupot!
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

o35 napisał(a): Mam nadzieję, że jak napisał Ivellios powieść Aldousa Huxleya Nowy Wspaniały Świat, będzie punktem wyjścia do dzisiejszej dyskusji o tzw. antyutopii. Pierwszym powiedzmy dziełem z tego gatunku jakim się zetknąłem i wywarł na mnie wrażenie wcale nie była literatura tylko film z naszej rodzimej kinematografii Sexmisja. Już widzę uśmieszki na ustach wielu czytających ale w Nowym wspaniałym świecie ludzie zażywają somę (chyba tak się nazywał u Huxleya ten narkotyk wybaczcie jeśli się pomyliłem bo powieść czytałem dość dawno) a w Sexmisji słynny głos z maszyny: Weź pigułkę tu i tu chemia miała uwolnić ludzi od troski. Później dopiero przeczytałem Folwark Zwierzęcy Orwella było to jakieś wydanie bardzo broszurowe. Czytając folwark od razu przypomniały mi słowa piosenki polskiej z lat 80-tych gdzie autor zaczerpnął słowa właśnie z Orwella wszystkie są zwierzęta równe ale są zwierzęta równiejsze nie pamiętam nazwy zespołu ale tytuł piosenki to chyba Ferma Hodowlana ręki uciąć nie dam. Następną powieścią, którą przeczytałem to wcale nie był rok 1984 ale My Zamiatina książka nie wielka ale jakże sugestywna bardziej nawet mi się podobały niż Nowy Wspaniały Świat, który wpadł mi do rąk dopiero po niej. Wracając do naszego krajowego podwórka to powiem szczerze, że książki z tzw. największym jajem traktując temat napisał Janusz Zajdel. Jego Wyjście z cienia, Paradyzja, czy Cała prawda o planecie Ksi oraz Limes inferior to prawdziwe perełki rodzimej literatury traktujące temat. Kończąc wpis chciałbym jeszcze dodać, że Zamiatin oraz Huxley pisząc swoje książki niestety tematu sami nie wymyślili ale czerpali z historii i to wcale nie tak dalekiej bo rewolucji francuskiej, następnie była komuna paryska w obu przypadkach chciano stworzyć nowy typ obywatela tak jak w czasie rewolucji październikowej i związku sowieckiego. Huxley i Orwell mieli dodatkowo nazizm hitlerowskich Niemiec. Po drugiej wojnie światowej szaleńców chcących stworzyć idealny świat namnożyło się jeszcze więcej zwłaszcza w Azji południowo wschodniej Wietnam, Korea, Chiny, Kambodża a i Afryka również swoje wycierpiała. Na sam koniec chciałbym dodać, że współcześnie nowy wspaniały świat jest nam serwowany tylnymi drzwiami może będę kontrowersyjny podając przykłady zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale wymieniam: - eutanazja, - przez wyeliminowanie gotówki z obrotu można kontrolować praktycznie każdy krok człowieka, - serwisy typu Facebook niespełnione marzenia oficera totalitarnych służb bezpieczeństwa byliby teraz przeszczęśliwi mając taki serwis do przeglądania gdzie ludzie sami odzierają się z prywatności, są przypadki gdy pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi nie mając profilu na tym portalu. - co prawda podobno to już przeszłość ale eugenika w Szwecji a być może również w innych krajach skandynawskich nie wiemy tego - z techniki to przykładowo plany rządu Wielkiej Brytanii do wprowadzenia robotów lub tzw automatycznych urządzeń do opieki na chorymi przewlekle czyli dehumanizacja ostatnich chwil tych ludzi. Na tym kończę pozdrawiam wszystkich. o35
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 28 lipca)

B napisał(a): Tak gwoli ścisłości, Pola Negri to polska aktorka.
(komentarz do artykułu Przeklęty pierścień Rudolfa Valentino)

Miecio napisał(a): Z tego co Chris mówił to kto wie czy niedlugo Poczeba i Krawiec z NR jednak nie beda przepraszac za wg nich nie dzialajaca technologie Kesche/ Magrav :)
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

Robol napisał(a): Nie wiem czy jestes w stanie dostrzec jeden maly szczegol mianowicie demostrowanie przeciw czemus nie oznacza popierania czegos innego.... wlacz myslenie.....
(komentarz do audycji 22 lipca 2017)

Robol napisał(a): Brawo!!! Zapomniales jeszcze dodac Niech Żyje Pierwszy Sekretarz Jaroslaw Kaczka :)
(komentarz do audycji 21 lipca 2017)

borysek napisał(a): Słucham audycji od kilku lat i to całe trollowanie to sprawka karachanow z Wolnego Wilna. To dobrze zorganizowana siatka. Bardzo mnie wtedy dziwiło że Claude podjął z nimi współprace. Nocnego Radia bym w to niemieszał, może Potrzeba19 jest u nich w ekipie, może oni mu imponują, ale jak już dzwoni do audycji to telefon jest kulturalny. Niechec Claude bierze się bardziej z brakiem porozumienia z kapitanem Krawcem i ich rozne zdania w rożnych kwestiach.
(komentarz do audycji 21 lipca 2017)

12312 napisał(a): Kurczę coś tej alfaproteinie ktoś coś więcej?
(komentarz do audycji Odc. 237 Służby specjalne RP czy mafia)

Sulla napisał(a): Audycja bardzo ciekawa!!! Facet od polskiej i czeskiej historii nieznośny... Co do Czechów - od bitwy pod Białą Górą - nasi południowi sąsiedzi się nieco uspokoili. Pamiętajmy, że to nacja była bardzo bojowa - to oni walczyli zaciekle między innymi z Polakami o prymat w Europie Środkowej, to oni dali łupnia rycerstwu z całej prawie Europy Zachodniej - i to niejeden raz - podczas Wojen Husyckich. Potem - podczas Wojny Trzydziestoletniej przegrali z Habsburgami i stracili wyżej wymienionej bitwie calą elitę. Mimo to - po kilkuset latach pokornej egzystencji, bez wielkich narodowych zrywów - przetrwał język i czeska kultura - wybitna literatura, film, teatr. Czesi nie są wcale tacy pokojowi i spokojni - kiedy trzeba - potrafili pokazać w XX wieku, na co ich stać - wyczyny czeskiego dywizjonu podczas bitwy o Anglię albo tukidydesową epopeję Czeskiego Legionu w rewolucyjnej Rosji. Jakże inna historia - bez wielkich strat i cierpienia, jakie było udziałem naszego narodu... Komu to wszystko bardziej się opłacało? Podzielam zdanie Chrisa... Michał Rapp - pozdrawiam wszystkich!!!
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

chrismiekina napisał(a): Antares - oczywiście, że z Panami: Cielebiasiem i Żelkowskim byłoby o wiele bardziej ciekawie. W końcu to fachowcy. Nie zawsze jednak mogą i w Debacie wystawiono rezerwy :)
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

ja napisał(a): haha z tym ogonem na poczatku bomba mialem domysly ze chodzi o dumę kazdego mezczyzny haahaha ale wiadomo ze to nie o to chodzilo hahaaha:)pozdrawiam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

Jaknajlepiej napisał(a): Bardzo celnie szanowny Pan podsumował protestujących w imię obrony rzekomej demokracji w naszym nadwiślańskim kraju :) a w nawiązaniu do Pańskiego komentarza, to zapewne reprezentują oni tych, dla których dotychczasowe wyroki były korzystne
(komentarz do audycji 22 lipca 2017)

ja napisał(a): humor plus rozmowa jest to dar który uwielbiam,pozdrawiam panowie:)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 9)

Belkaenes napisał(a): Audycja bez tresci za to jak zwykle duzo gadania o tym kto co zrobil ale dowodow na to nie ma ale prowadzacy wie ze tak bylo.Cala platforma kradla zabijala ludzi niszczyla zycie ludziom,przyszedl pis zrobic porzadek i nikogo nie posadzil,dziwne bardzo.Moze michal wyslij im swoje audycje albo dowody co masz ale nie pokazujesz na bank wykorzystają i wszystkich posadza!!Trzymam kciuki! No i przestan juz michale palowac potrzebę i NR bo nic ba twoj temat nie bylo dzis a ty musiales swoje docinki wcisnac,na potrzebe po jego telefonie i w trakcie aydycji o tym ze cie hakuja czy cos,daj jeden dowod. Bez palowania michale bez palowania. P.s Na fali nie ma radia wiec prosze to sprostowac! Pozdrawiam
(komentarz do audycji 21 lipca 2017)

Paweł napisał(a): Może przesadziłem z tą burzą,ale myślałem,że nawet w takich audycjach znajdą się osoby przyjmujące iż Jezus był i już,a Chris ma czelność mieć wątpliwości hehe
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

Frankie_Stain napisał(a): Chris wymiata, mimo ze jeszcze nie sluchalem :)
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

ja napisał(a): Iveliosie musisz uwazac gdyz diabeła tyle razy przyzywał az strach haha - swietna audycja.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 13)

Antares napisał(a): Czy ja wiem, w sumie nic aż tak bardzo szokującego w wypowiedzi Chrisa nie zauważyłem. Każda religia pierwotna (przykładowo mozaizm jest inna od jej formy współczesnej. Czasem jeśli chodzi o filozofię wręcz szokująco, chyba z wielkich religii najwięcej różni się buddyzm od swej pierwotnej formy, najmniej islam. Nic więc dziwnego, że i chrześcijaństwo we współczesnej formie odbiega od tego pierwotnego (jakiekolwiek jej pierwociny by nie były, łącznie z tym co mówił Chris). Szkoda w sumie że nie było pana Żelkowskiego, który jest istną kopalnią wiedzy na ten temat.
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

Antares napisał(a): Luźno trzy rzeczy poza tą że bardzo ale to bardzo żałuję że nie było Piotra Cielebiasia. 1. istnieje technologia datowania kamieni i skał, aczkolwiek musi zostać spełnione kilka warunków brzegowych. Technologia została opracowana na Uniwersytecie Bundeswehry (chyba tym w Hamburgu. Są dwa, drugi jest w Monachium, oba to odpowiedniki amerykańskiego Texas A&M) przed kilkoma laty. W uproszczeniu chodzi o subatomowe porównanie powierzchni kamienia po stronie wystawionej na bombardowanie fotonami i tej nienaświetlanej. O dziwo precyzja w długiej perspektywie historycznej jest wysoka, jako ciekawostka - tak m.in. badano skały na płaskowyżu Nasca. Są pewne istotne ograniczenia - kamienie czy skały nie mogą być nigdy obracane, nie każde rodzaje skał się nadają do badań (na przykład odpadają te które podlegają intensywnemu wietrzeniu jak wapienie czy piaskowce), nie mogą też być obrastane mchem czy przysłonięte. Można natomiast dokładnie określić jak długo wystawione na ekspozycję były skały magmowe. O technologii czytałem chyba w niemieckim Focusie lub Die Welt, które czytuję regularnie. Nie zdradzę chyba tajemnicy jeśli napiszę, że o technologii wspominał też Witold Zalecki (zalwit na YT) mieszkający w Hamburgu i pracujący w koncernie powiązanym z wysokimi technologiami, a który to koncern dostarczył część podzespołów potrzebnych do zmontowania aparatury. 2. co do czasu widmowego to przyznać trzeba, że jak na tak krótki okres istnienia kalifatu Umajjadów to jego osiągnięcia są bez precedensu. Szkoda, że zabrakło pana Cielebiasia, było nie było historyka. 3. przechwycenie drona w Iranie za pomocą technologii Keshe jest tak prawdopodobne jak podróże Keshe na Marsa w jego podrasowanej Amperze.
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

Reiv napisał(a): Po kilku latach słuchania Teorii Chaosu stwierdzam, że nie ma sensu dalej słuchać tej audycji. Od blisko roku ciągle przewija się wątek trolli, każdy kto ma inne zdanie to troll. No bez przesady. Michał strasznie emocjonalnie podchodzi do tego wątku. Coraz to bardziej absurdalne teorie przedstawia i uważa za pewnik. Coraz częściej nie przygotowuje się do tematu audycji i opowiada głupoty.. Kiedyś były to na prawdę ciekawe audycje, czekałem na nie cał tydzień z niecierpliwością na kolejny temat. Słuchałem bardzo często live, udzialałem się na czacie. Teraz straszne bagno się zrobiło. Merytoryczne argumenty zwykle podczas audycji są bardzo słabe, do tego przewija się brak obiektywności i forsowanie "jedynego słusznego toku myślenia".
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

marq napisał(a): # To ja zadałem to dłuższe pytanie dot., Czasu Widmowego. Chciałem zauważyć jedną Arcy ciekawą rzecz. O Chrzcie Polski mówi się różnie, różnie ocenia, ostatnio nawet neguje jego fakt. Wg. Czasu Widmowego w miejsce obecnego 2017 roku mamy rok 1720 ale ów Chrzest Polski wg. czasu bieżącego odbył się w roku 966 ne. a wg. Czasu Widmowego w roku 669 ne. Tak czy owak w roku Liczby Człowieka jak zastosujemy arcy prostą (tak ledwo spełniającą jej warunki zaistnienia) permutację Cyfr. W numerologii 6. oraz 9. bez kropek u dołu można potraktować w pewnych okolicznościach równoważnie. Oczywiście Szkół numerologii mamy multum, w tym kilka/kilkanaście (około dziesiątki) wiodących. # Co do pieniędzy to nie problem w tym ze w ogóle się nim posługujemy, ale jak daliśmy się Wrobić w Jego obecną w 100%-tach przestępczą, nielegalną i alogiczną Kreację !! pieniądza dłużnego z niczego, ze stałym rosnącym wykładniczo debetem odsetkowym ! # Pozdrawiam;
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

Paweł napisał(a): Spodziewam się burzy ze strony dzieci bożych w temacie Jezusa ;)
(komentarz do audycji Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane z Chrisem Miekiną)

xd napisał(a): No to chyba wiadomo że podajac to do wiadomosci.. Zarosło by to nowymi agentami Mirkami
(komentarz do audycji Odc. 219 Służby specjalne RP czy mafia)

Kgb napisał(a): Co wy opowiadacie, przyjemnie się słucha, i t mówi młoda osoba czyli ja.
(komentarz do audycji Odc. 221 Służby specjalne RP czy mafia)

Antares napisał(a): Naprawdę niezła audycja, choć troll niestety nieco mącił. Z PiSem mam o tyle kłopot, że o ile ich diagnozy są zazwyczaj bardzo trafne, to terapia (na różnych szczeblach - od opracowania po wdrożenie) są często wyjątkowo kiepska. I nie piszę tu u KRSie i Sądzie Najwyższym (aby było śmieszniej - najgorętszymi krytykami Polski na niwie międzynarodowej jest Frans Timmermans i Martin Schulz, zaś w Holandii i RFN sąd najwyższy pochodzi z wyboru politycznego, w Holandii na dodatek nie ma trybunału konstytucyjnego!) gdzie reformę i to radykalną trzeba przeprowadzić i nie zważać na pokwikiwanie. Niestety, w przypadku wielu elit (piszę w cudzysłowie, bo elity są tworzone oddolnie, odgórnie lub na tym samym poziomie tworzą się tylko i wyłącznie kliki) nie tylko sądowniczej wytworzyła się taka sytuacja, że każda zmiana z ich punktu widzenia będzie zmianą na gorsze, więc pokwikiwania będą zawsze. Nie oczyszczą się (casus wypowiedzi Strzembosza sprzed 27 lat, że środowisko prawnicze się samo oczyści - a figę!) i zawsze będą walczyć aby było tak jak było. Nie ma co się tym zanadto przejmować. I nie mam tu na myśli jedynie sędziów, z którymi na marginesie w przeciwieństwie do Potrzeby19 mam jak najgorsze doświadczenia. Z sześciu procesów w których miałem okazję uczestniczyć lub uczestniczę skucha była w pięciu. Jak można nazwać sytuację gdy sędzia bierze sprawę, która przeciętnie trwa dwa-trzy lata wiedząc że za półtora roku przejdzie w stan spoczynku i trzeba go będzie zmienić co spowoduje tylko wydłużenie procesu? Albo pani sędzia (wychwalana pod niebiosa przez GW jako wzorzec dla młodszych po fachu) która siedmiokrotnie pod rząd jest nieprzygotowana a prezes sądu do którego wnosi się zażalenie nie widzi powodu do odsunięcia jej od sprawy czy ukarania jej? Na to idą moje podatki? To jest ta elita? Z drugiej strony dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Sam piękny życiorys nie wystarczy. To przerabialiśmy podczas II RP, gdy po przewrocie majowym kluczowe stanowiska objęli synowie i wnukowie powstańców, niemal w całości pochodzenia szlacheckiego i sami z piękną kartą podczas - jak to wtedy nazywano - Wielkiej Wojny i wojny polsko-bolszewickiej gdy przelewali krew. W przeważającej mierze była to kadra oficerska, często po elitarnych szkołach wojskowych. Niestety na stanowiskach cywilnych, gdzie ich poobsadzano zwyczajnie się nie sprawdzili. Zazwyczaj jak się mówi o II RP i jej projektach przywołuje się Gdynię i COP. Projekty Gdyni i początki realizacji projektu pochodzą jeszcze sprzed przewrotu majowego, zaś COP powstał po śmierci Piłsudskiego i de facto wbrew jego woli. Dokonania sanacji - na tle możliwości są skromne. Niestety obawiam się tu podobnego scenariusza. Na dodatek irytuje mnie sposób działania tego ugrupowania. Bynajmniej nie chodzi mi o wodzostwo, bo w Polsce wodzowskimi są wszystkie partie (temat na oddzielną dyskusję) czy względy estetyczno-wizerunkowe. Chodzi mi o to, że jeśli coś się zapowiada to projekty powinno się to robić na zasadzie analiza projektu- zapowiedź-realizacja (przy czym w polityce, podobnie jak w dużych firmach większość analizowanych projektów nie jest wdrażanych, bo podczas analizy właśnie okazuje się że to chybione pomysły), tymczasem tu mamy zapowiedź-analiza-rezygna cja. Obojętnie czy się z danym projektem zgadzam czy nie - opodatkowanie benzyny, opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych z kapitałem zagranicznym, etc. Ten mechanizm jest po prostu zły, natomiast ciągle on jest stosowany i jeszcze często przedstawiany jako sukces bo prezes wpuścił opozycję i nieprzychylne media w maliny.
(komentarz do audycji 21 lipca 2017)

marq napisał(a): Witam. Interesuje mnie opinia Pana Chrisa, Twoja Ivelliosie oraz reszty Kolegów Stałych Gości z Debat na temat hipotezy, ze podczas zmiany kalendarza na gregoriański Celowo "Zagubiono" 300 lat Ludzkiej Historii. Cala Koncepcja /Hipoteza oraz jej Uzasadnienie jest w poniższym filmie: "HIPOTEZA CZASU WIDMOWEGO - KOMPLETNY DOKUMENT PL" https://www.youtube.com/watch?v=aZBc2P0ZROM Moim zdaniem jest to temat na osobną audycję "Debaty (nie)kontrolowanej" pt: "CZAS WIDMOWY". Teraz 23/07/2017 w Ndz. prosiłbym Was panowie o kilka minut komentarza. Dziękuję; Pozdrawiam Powodzenia życząc. To do wieczora: ~Marq /marq
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 23 lipca)

Wepwawet napisał(a): [cytat="Ivellios"]Piszesz tak, jak gdyby do tego obrażania i szkalowania musiało koniecznie dochodzić na antenie podczas audycji[/cytat] Przepraszam bardzo, ale taki dokładnie był zarzut Michała podany na początku audycji - że obrażano go na antenie i że są nagrania. Nagle się okazuje że "nagrań które na pewno są, ale nie podam" nie ma? To czy NR jest tutaj winne czy niewinne zostawię na boku jako sprawę nieistotną, bo nie dla prywatnych kłótni i wojenek jakichś celebrytów radiowych słucham tej audycji i paranormalium. Chodzi tu o samą rzetelność dziennikarską - to są przecież metody "fake news"! Obrzucić błotem, nie ważne czy oskarżenia są prawdziwe czy fałszywe, bo my jesteśmy ci dobrzy a cel uświęca środki. Pod takim poziomem dziennikarstwa chcesz się podpisać Ivelliosie? Jeśli faktycznie poza audycją robi się jakaś niemiła atmosfera - to po prostu zrywa się współpracę i cześć - ale nie pierze publicznie brudy, które nijak mają się do teorii spisków. Propagując do tego jakieś półprawdy i domniemania niemożliwe do zweryfikowania dla postronnego słuchacza obniża tylko poziom wiarygodności wszystkich innych informacji, które serwuje w swojej audycji i sam kompromituje środowisko teoretyków spisku.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

dejwid ajk napisał(a): Czego oczy nie widzą (albo uszy nie słyszą) tego sercu nie żal - jak Michał nie jest mentalnie wyekwipowany do znoszenia tego że ktoś w swojej kuchni ze swoimi kolegami go obgaduje to może powinien przemyśleć swoje wybory i format audycji. Zgadzam się z rozczarowanym i resztą krytyki, prawdopodobnie nawet z tą którą cenzurujesz (jestem ciekaw co takiego jest w tych dwóch komentarzach które nie zostały dopuszczone).
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

smerfik76 napisał(a): BARDZO PROSZĘ abyście zjaeli sie Teorią Neotransmisji! Temat jakoś nie jest uchwytny w sieci!
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 23 lipca)

Krawiec napisał(a): Ivelliosie! To nie tak. Wytłumaczyłem już całą sprawę na antenie u siebie. Rozmawiałem z Michałem prywatnie i podczas tej rozmowy faktycznie zasugerowałem, że być może Claude ma jakąś manię prześladowczą, albo inną paranoję, kiedy usłyszałem kolejne dziwne oskarżenia względem następnej osoby, którą znam. Powiedziałem wtedy nawet, że martwię się o Michała z tego powodu, więc to chyba nie kwalifikuje się jako "wyzywanie od psychopatów". Dodam, że nie dotyczyło to zupełnie tematu teorii spiskowych, co zasugerował Claude w audycji. I tak to właśnie wygląda, dużo rzeczy jest przeinaczanych, wyolbrzymianych, przekręcanych, podobnie było z Tomkiem z RNF. Obaj panowie są niestety bardzo drażliwi na punkcie swoim i własnych zainteresowań.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Ivellios napisał(a): [cytat]tych "ton pomyj wylewanych na twoją osobę" to nigdy tam nie słyszłem[/cytat] Piszesz tak, jak gdyby do tego obrażania i szkalowania musiało koniecznie dochodzić na antenie podczas audycji. To, co się dzieje "poza zasięgiem mikrofonu", to już jest dla Ciebie kompletnie nieistotne, prawda? Jak Ty byś się czuł, gdybyś prowadził audycję w radiu i na antenie by Cię wychwalano pod niebiosa że jesteś spoko koleś itd, a poza anteną wyzywano od debili i psychopatów? Jeżeli dobrze rozumiem całą sytuację, to tak właśnie działo się w Nocnym Radiu.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Zadowolony napisał(a): Bardzo lubię Chatę Mistyka :)
(komentarz do audycji Czat z twórcami Centrum Rozwoju Heurystyki)

rozczarowany napisał(a): Panie Michale odjechałeś....Słucham NR (nie jestem wielkim fanem) ale tych "ton pomyj wylewanych na twoją osobę" to nigdy tam nie słyszłem (głupkowate żarciki tak owszem, ale z takich żarcików powinieneś się śmiać). " W radiu nie da się kłamać i oszukiwać" powiadasz...co ty człowieku pieprzysz...Od jakiegoś czasu kłapiesz trzy po trzy bez przemyślenia, sapiesz, stękasz. Ale jak autorytetem jest dla Ciebie Pan Tomasz z RNF to gratulacje. Znam kilku kolesi którym po kwasach się "zostało" a ten koleś zachwalający LSD jest tego przykładem a ty mówisz o jego "mądrości". To nie jest mądrość Panie Michale tylko wyimaginowany schizofreniczny świat przećpanego wariata którego masz za guru. Brawo, trzymaj tak dalej. Śmiejesz się z foliarzy...większych foliarzy niż Ty i Pan Tomasz można znaleźć tylko w NTV i w środku wklęsłej ziemi. Kiedyś całkiem przyjemnie się Ciebie słuchało pomimo pierdół jakie czasami mówiłeś teraz powinieneś być transmitowany tylko w NTV, dojrzałeś już do tego. Good luck maaaan (jak mawia prezes towarzystwa nieuków i oszołowów nadających to ciemnoty która z nudów po wróceniu z tyry słucha innych tłumanów którzy skończyli kilka klas więcej ale po sporzyciu przemysłowej ilości psychodelików dostali olśnienia i głoszą prady objawione im przez kuglarzy z Iranu czychających na takie umysły po twardym kwasowo-grzybowym resecie.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Gracjan B. napisał(a): Pytanie trzecie: Na terenach Bigfoota często spotyka się skrzyżowane (często młode) drzewa - czemu to służy? Po prostu oznaczeniu granicy terytorium?
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 23 lipca)

Gracjan B. napisał(a): Od dłuższego czasu zastanawiają mnie dwie kwestie: 1. Po co nam talenty / sztuka? Pomijając fakt, że niektórzy z tego żyli/żyją tworząc muzykę, obrazy, rzeźby, etc... Kiedyś w jaskiniach malowano polowania, spotkania z "dziwnymi" istotami lub podobne mniej lub bardziej wzniosłe wydarzenia... Ale tak generalnie do czego nam to - ta możliwość kreacji, często czegoś abstrakcyjnego? 2. Niezależnie od sposobu powstania na naszej planecie życia... Czemu ma służyć tak bogata różnorodność gatunkowa - ptaków, ryb, ssaków, owadów, roślin... Tak nieco ironizując wystarczyłoby po kilka i ta piramida byłaby kompletna. Z drugiej strony czemu stworzono gatunki pasożytnicze typu komar, tasiemiec, etc? Pozdrawiam Radio i słuchaczy, Gracjan Branicki
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 23 lipca)

zbzdzislaw napisał(a): No niestety prawda jest taka, że Nocne Radio stało się tak jakby lepiej wyglądającą podróbą Radia Wolne Wilno. Radiem zdominowanym przez ludzi wywodzących się z Wolnego Wilna, a jakby pociągnąć nitkę w poszukiwaniu kłębka to dotrzemy nigdzie indziej jak tylko do Karachana. Czyli Nocne Radio gdyby jego nazwa miała odzzwierciedlać rzeczywistość to musiałoby się nazywać Radio Karachan albo Radio Chłodna Piwnica. A hersztem tego całego przedsięwzięcia jest nie kto inny jak najgorszy złodupiec Potrzeba19, który z jednej strony udaje ułożonego człowieka na poziomie, a z drugiej jakby go tak posłuchać co on wyczynia na Wolnym Wilnie to wychodzi jego zupełnie inna twarz - twarz prymitywnego chama, który niczym się nie różni od Zalgo i reszty karachanowego ścierwa.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): No pewnie, że powodzenia, są fajniejsze radia od NR i fajniejsze rzeczy w tym życiu.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Antares napisał(a): Ja mam pytanie nieco OT, kiedyś na antenie R. Paranormalium była audycja z p. Bobilewiczem na temat mokele-mbembe podczas której mówiono o wyprawie do Afryki. Czy ona w ogóle doszła do skutku? Wiem że p. Bobilewicz miał przejść operację bodajże ręki, później były chyba problemy z finansami. Czy coś wiadomo na ten temat?
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 23 lipca)

Marcin napisał(a): Sam Claude przez godzinę pałował wszystkich wokół, więc trochę ciężko się dziwić reakcji ludzi
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Antares napisał(a): A właśnie, zdaje się że to właśnie o Mistyku mówił mapet w swojej audycji wspominając tę kolumnę z rtęci ulepioną w Indiach mocą aminokwasów wysmarowanych na dłoniach, no chyba że to inny Polak mieszkający w Indiach. Czy moglibyśmy się dowiedzieć więcej na ten temat? Przyznam, że od czasu jak to usłyszałem to niepomiernie mnie to zaciekawiło. Z góry dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia i namiary.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #004 Adiyogi cz. 2)

ja napisał(a): A dlaczego NR nie archiwizuje afterw xD Oficjalna linia polityczna jest znana ale ten co był wie o co chodzi.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

gogorr napisał(a): Słucham Kloda od 2011r . Przesłuchałem WSZyStkIE jego audycje. Od jakiegoś czasu podejrzewam że zaczyna popadać w paranoje. Niestety moje obawy się sprawdzają , poza tym jeśli zaczyna mówić że staje się mniej obiektywny to znaczy że za pewnik może wziąść teorie o księżycu z sera żóltego. Panie Michale ! jeśli Pan to czyta to czas się obudzić, bo cała Pana praca pójdzie na marne. Pozdrawiam Michała i całe strollowane Nocne radio ;) Pisss and lovvv mennn :D
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

XxwikaaxX napisał(a): Też jestem medium Ciesze sie że nie jestem sama
(komentarz do artykułu Życie medium)

Gacek napisał(a): Czy tu ktokolwiek zrozumial co Cloude mial na mysli mowiac o "nie palowaniu sie"? Przeciez prawie kazdy dokladnie to wlasnie zrobil powyzej.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

kleopatra napisał(a): żadna istota kosmiczna nie buduje technologii, cywilizacji bo to jest oznaka upadku, przegranej, tylko zapychacz czasu, rzecz zupełnie zbędna i nieistotna dla ewolucji jakiejkolwiek istoty żywej.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Antares napisał(a): Claudzie, piszę z mieszanymi uczuciami bo myślę, że powinienem choć wcale mi nie jest w smak. Audycja była słaba, bzdety podobne do księżycowego drewna czy płaskiej Ziemi (skądinąd ciekawym eksperymentem intelektualnym może być skonfrontowanie tych teorii) ale nie mam o to pretensji. Clou audycji były rozliczenia, nie tylko z RWW (nigdy nie słuchałem) czy NR (słucham od czasu do czasu i dość wybiórczo) ale ogólnie rzecz ujmując "pranie brudów" (bez jakiegokolwiek pejoratywnego znaczenia). Co ciekawe okazało się, że jednak czytasz komentarze, szkoda tylko że dość rzadko bierzesz je sobie do serca. Nie będę się ustosunkowywał czy słusznie zrobiłeś odchodząc z NR czy nie. Decyzja była twoja, jesteś człowiekiem dorosłym i osobą wolną, więc podejmujesz decyzje jakie tylko chcesz. Natomiast piszę, bo niektóre rzeczy zwerbalizowane w ostatniej audycji budzą moje zdumienie. Zdziwiło mnie na przykład przedstawianie przez ciebie mapeta jako osoby wyważonej i pełnej kultury. Chyba starzy nie wytrzaskali cię po pysku...wróć, musiał być to "efekt Mandeli", który kiedyś nazywano sklerozą i coś mi się pomieszało. No przecież nie mógł być o ten człowiek, którego audycje są szczytem kultury i wzorcem z Sevres galanteryjnego obchodzenia się z adwersarzami co można sprawdzić odsłuchując audycje w R. Paranormalium. Musieli być to najwyraźniej pedofile od Jezusa Chytrusa, prawda? Natomiast serio, to wiem od dłuższego czasu, że najważniejszym argumentem dla ciebie jest "ad tomkum", w czym utwierdził mnie kiedyś przypadkowo znaleziony twój post na temat zapperów nunczako "Ja dopiero zamierzam kupić i używać, kolega Tomek z Radia Na Fali używa i jest bardzo zadowolony (niewyleczalne schorzenia zapper wyleczył!). To jakaś cholerna propaganda negatywistów..." http://davidicke.pl/forum/zapper-jana-tart ajcio-to-oszustwo-t13243.html Stanowi to przykład twoich relacji emocjonalnych z mapetem i to w pigułce. "Nie używałem, ale mapet mówi że działa, więc ci co mają inne zdanie po prostu muszą być częścią szerszego spisku. Tertium non datur". Myślozbrodnią byłoby pomyśleć, że mapet mógłby się mylić i że trzeba dokonać jakiekolwiek badań lub chociaż wywiadów w tym zakresie. Po co? Z powyższego mogę chyba implikować, że magrava którego obiecałeś że przebadasz jednak nie przebadasz. A nuż okazałoby się że nie działa i co wtedy? No co? Lepiej więc profilaktycznie, aczkolwiek nie do końca fair wobec słuchaczy robić uniki. Na marginesie to jedna z cech która ostatnio wręcz toczy jak rak polskie, a myślę że i zagraniczne środowiska alternatywne, po prostu kliki z którymi ogół obchodzi się jak z jajkiem, chyba przeczuwając że to jajko jest zgniłe, więc choćby zarysowanie spowodowałoby się że smród rozlałby się bardzo szeroko. W audycji pozytywnie wspominano pana Jaśkowskiego. Jeśli to ten sam Jerzy Jaśkowski, który prowadzi na YT wideobloga "Świat jest inny" to już nie mam pytań. Świat z całą pewnością jest inny niż mu się zdaje, więc w tym sensie tytuł wideobloga jest nader trafnie dobrany, ale przypuszczam że nie to miał na myśli. Te rzeczy które byłem zweryfikować z jego opowiadań zweryfikowałem w przeważającej części z rezultatem negatywnym (inna rzecz, że w większości nie było wcale trudno - na temat historii i ekonomii sadzi take kocopały, że trudno się przy tym nie śmiać) a dalej interpolując metodą Monte Carlo wyrobiłem sobie zdanie o wiarygodności. Skądinąd zdumiewająca rzecz, bo zauważyłem, że środowiska alternatywne wyjątkowo często bawią się w głuchy telefon przy czym czasem trudno nawet dojść kto jest źródłem pewnych twierdzeń (chyba że można na tym dobrze zarobić - wtedy to wiadomo), tak trochę na zasadzie (przykład fikcyjny) Janusz Zagórski powtarza co usłyszał od Zbigniewa Kękusia, który został zainspirowany przez Jana Taratajcio, który rozwija amatorską myśl społeczną Jaśkowskiego i tu uwaga! którego natchnęła prelekcja Zagórskiego, na której w całości nie słyszał, ale te fragmenty zreferował mu Czyżewski itp. itd. Mniemanologia stosowana podniesiona do rangi nauk alternatywnych. Na dodatek połączona z intelektualnym chowem wsobnym. Właśnie z powodów metodologicznych cenię Debaty Ufologiczne, pomimo że mogę się z różnymi aspektami nie zgadzać, ale wiem "kto, co, na podstawie jakich przesłanek doszedł do jakich wniosków, kto jest proponentem i oponentem, etc.". Bez kółek wzajemnych adoracji. Pewnym podsumowaniem a jednocześnie kontrapunktem powyższego jest to że niektóry niejako z definicji nie mogą mieć racji. Mogłeś nawet słyszeć o wydłużaniu kończyn metodą Ilizarowa, co jest realizowane w Poznaniu od czasów późnego Wiktora Degi (nie trzeba nawet jechać do Chin, a maksymalne wydłużenie wzrostu jakie zrealizowano w szpitalu na Wildzie było większe od 15 centymetrów), ale i tak a priori wiesz że Stały Sceptyk nie ma racji. Po prostu nie może mieć. Co innego gdyby To...eee...
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

uteuye napisał(a): Dziwne że uznając channelingi za bzdury zapraszacie medium kontaktujące się innymi bytami co też chyba można uznać za channeling.
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

jaro napisał(a): Michał tak trzymaj dalej!!! Trole są i będą a My róbmy swoje. Jeśli się komuś nie podoba po co słucha audycji? Troll to ktoś kto nie ma nic ciekawego do roboty i nie ma nic poza nienawiścią do zaoferowania. W sumie nie ma się czemu dziwić skoro jest ogólne przyzwolenie na sianie nienawiści w mediach i takie przesłanie wyłania się z wypowiedzi ludzi na najwyższych stanowiskach w tym kraju zwanym Polska :((( Proponuję zacząć używać własnego rozumu!!!! Na koniec przytoczę słowa naszego ukochanego ojca narodu WON!!!
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

vego napisał(a): Najlepsza debata z wszystkich!. No na pewno pierwsza piątka! Rozmowa niesamowita. Wiedza, odczucia, przemyślenia prosto ze źródła. Prosto od wyjątkowego człowieka! Mógł bym Pana Marka słuchać 12h bez przerwy. Proszę, wręcz błagam, więcej debat w takie formule. Myślę, że słuchacze mają podobne zdanie. Na koniec jak zwykle: Robicie najlepszą robotę w Polsce. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Wiem jedno, podczas rozmowy (pisemnej) na czacie prywatnej z jedną osobą pojawił się mój login i zdanie, którego nie pisałem. Nawet jak przypisać wszystko Służbom Specjalnym, to dziwnym trafem działają one na czacie NR, a nie innych.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Krawiec napisał(a): Ech ludzie, ludzie... Wygląda na to, że bardzo potrzebowaliście jakiegoś arcy-wroga, albo chłopca do bicia, bo ilość kłamstewek, półprawd, dziwnych teorii dotyczących NR jest ogromna. Tylko jak to świadczy o wiarygodności osób zainteresowanych tematem spisków i rzeczy niewyjaśnionych? Czy do "spiskowych" tematów podchodzicie z równą rzetelnością? ;) Może to coś w stylu dawnych wojenek atarowców z commodorowcami i wielu z Was czuje potrzebę przynależności do którejś ze stron oraz hejtowania wroga... Z jednej strony jest to zabawne, kiedy czyta się o sobie niestworzone rzeczy, niestety, przewiduję, że teraz kiedy Michałowi zatnie się komputer, będzie to "sprawka hakerów z Nocnego Radia", kiedy prowadzący się nie pojawi, pójdzie fama, że został pobity przez kolesi krawca itd. Bardzo łatwo dajecie się nakręcać, jedni przez drugich, osądzacie po pozorach i wydajecie wyroki bez żadnych dowodów, a nawet poszlak! :). Niektóre sprawy, które już dawno zostały wyjaśnione nadal pokutują na tym forum i wręcz rozkwitają w nowe, szalone teorie. Okazało się, że prostowanie czegokolwiek nie ma sensu, bo jak ludzie chcą w coś wierzyć, to i tak pozostaną przy swoim. Zaskakuje co najwyżej nieuzasadniona jadowitość niektórych antyfanów NR. Mimo wszystko - powodzenia!
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Blizniacze dusze. napisał(a): TO JEST TANIEC BLIZNIACZYCH PLOMIENI, nie zastapisz jej nie ma nawet takiej opcji, blizniacze plomienie sa sobie przeznaczone wiec sie nie produkuj, dusza wie, duszy nie oszukasz. Bratnia dusza nie jest blizniacza dusza. Musisz to zaakceptowac.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

słuchacz napisał(a): @ZenonSkition a coś musi być na rzeczy skoro Tomek pierw twierdził, że nie dajecie mu żyć w internetach i sprawdzacie serwery radia a teraz Klod mówi, że mu pasy puściły, Ivellios miał też kiedyś podmieniony skrypt na paranormalium i jakoś dziwnym trafem obrażający Michała no to kurwa z kim coś jest nie tak biorąc to na logikę?
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): @ZenonSkition zapodawaliście treść we flashu a bynajmniej kiedyś coś takiego puszczaliście (jakieś aftery czy cóś a ludzie was słuchający wchodzili, standard), nie każdy używa do takich rzeczy wirtualki a zdaje się macie tam w ekipie kumatych gości...nawet nie chcę myśleć o zakusach jakie mogło to stwarzać...
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): @ZenonSkition szanuję Krawca ale niestety zebrał w okół siebie ludzi złych doszczętnie, którzy partaczą jego radio nie wspominając już o klimacie, który jest tam iście youtubowy, że tak się wyrażę. Michał jak zwykle przewidział i zrobił dobry ruch odcinając się od NR, Teoria Chaosu (jak ją nazywaliście w NR Teoria Twarogu) powinna być zawsze niezależna, słucham tej audycji od lat, miała ona swoje wzloty i upadki może nie jest jakaś zajebista i najwyższych lotów ostatnio ale wiesz szanuję ją a przede wszystkim Michała, który jest nota bene zajebistym radiowcem za to, że nigdy nie odpuścił z TCh i robi swoje od lat a ja zawsze przy piątku wiem, że o północy włączę zasięgi :) i odpocznę po tygodniu słuchając sobie Teorii Chaosu i coby się nie działo zostanę z tą audycją do końca i jeden dzień dłużej ot pozdrawiam
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

konkoleski napisał(a): Poszukajcie sobie opinii, jakie Jackowskiemu wystawiają w sieci jego klienci. Nabierzecie nieco obiektywizmu. Problem w tym, że o ile Szwedowski mówi wprost, że może się pomylić, Jackowski udaje nieomylnego. I to różnica między nimi...
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

słuchacz radia napisał(a): SkrzydlatyŻmij ma 100% racji. NR zostało przejęte przez trolli z Wolnego Wilna, a Poczeba jest współwłaścicielem NR. Żałosne posunięcie Krawca dla ratowania radia. Admini NR banują wszystkich "niewygodnych", czyli tych, z którymi nie są w stanie wygrać potyczki słownej na czacie. A zenonskition, który ma głos kozy, to jedna z mend NR.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

gość napisał(a): Claude wybrał jedyne wyjście z sytuacji, nie miał innych opcji. Po co się użerać z chamstwem na NR?
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Galaxy napisał(a): Ciekawa audycja. To, o czym gość opowiada doświadczyłem ja i pewnie wiele osób. To jest jednak tylko przedpokój do zaświatów (w którym można przebywać tylko chwilę)- innymi słowy jest to astral/sfera odbić, otaczjąca kulę ziemską. To żeby dostać się do salonu i przejść dalej, trzeba mieć super-umysł i czystą duszę. Kroniki Akaszaszy strzegą strażnicy którzy nie dopuszczą nikogo z zewnątrz. Pozdrawiam serdecznie.
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Jeśli administrujesz stroną, na którą wchodzę, dość łatwo ukraść Tobie hasło, które tam wpisuję. Trolle są tak strasznie "niezwiązani" z NR i RWW, że aż tam nadają, prowadzą audycje, telefonują do audycji itd. Oczywiście, Zenonie więcej wiesz o tych sprawach ode mnie, zgoda, że liczą się sympatie i że ludzie są rozgrywani. Wolę media ciepłe i domowe, o których mówi Cloude. Polecam wszystkim wycofywanie się z tych zimnych i cwaniackich, jest to sposób na czucie się o wiele szczęśliwszym w życiu. Bardzo dobrze się czuję i wszystkim tego życzę.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

audiooooman napisał(a): Psy szczekaja karawana jedzie dalej
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

bob_blazar napisał(a): Super audycja, jednak co gość to gość. To porównanie do naczelnego detektywa było słabe. Zapominacie, że za takimi ludźmi, współpracującymi ze służbami, może kryć się drugie dno i ich celebrytyzm może czemuś służyć. Biorąc w nawias całe to jasnowidzenie (bo sceptykom to nawet jakby się i 1000 trupów pokazało to i tak nic nie zmieni) moja skromna osoba, dowiedziała się od p. Jackowskiego wielu ciekawych rzeczy, często dających do myślenia - za co go szanuję. A że dorobi sobie przepowiadając pogodę czy wojnę? On sam mówi, że to zabawa. Chodzi o to żeby minusy nie przysłoniły plusów, co nie do końca się Wam udało Ktoś może teraz dojść do wniosku, że p. Jackowski rozmienił swój talent(lub go nigdy nie miał) i niczym w tej chwili się nie różni od popularnych wróżbitów, którzy na upartego, wybiórczo traktując fakty, też jakiemuś tam procentowi pomagają, ot, choćby dobrym słowem, a dodatkowo całej reszcie dostarczają rozrywki. Ehhh, pozdrawiam całą ekipę, radyjko i tak jest niezastąpione.
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

słuchacz napisał(a): @TPZ dobry trol z ciebie taki rasowiec menn znam to i kojarzę cię pseudo-inteligenciku trolujący znienacka. Antagonizmem próbujecie zabłysnąć przewalając stertę śmieci którą macie zamiast życia na innych często działających i coś robiących ludzi jak Tomek, Michał czy Ivellios. marne robaki jesteście...
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

anonim napisał(a): Fajnie Cloude że zostawiłeś tych...pojebów z NR liczę na wielką reaktywację RNFu razem z tobą :)
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

nick napisał(a): Miałem już nie komentować, ale dosłuchałem do Stałego Sceptyka i uznałem, że pracy u podstaw zarzucić nie można, nawet na ugorze. Oprócz stałego schematu (odczyt newsów od Kolesia z Niemodlina + odbieranie telefonów, audycji brak) były żale do nocnego radia, przedstawione w wyborny sposób - masa błota w ich stronę, ale dowodów brak, bo "nie chcę robić afery". Tamtego radia nigdy nie słuchałem, ale jak się mówi A, to trzeba powiedzieć B i udowodnić swoje żale. Dalej już klasycznie - telefony od entuzjastów mogą trwać po pół godziny albo i godzinę, nie będąc oczywiście na temat, z kolei krytycy mogą być pewni, że zostaną rozłączeni. Zabawna była gadka o rozpoznawaniu trolli, po czym dzwoni gościu, który już dwa razy cię trollował, i gada sobie w najlepsze. Byłoby to śmieszne, gdyby nie to, że Claude kiedyś inaczej traktował krytykę - głównie dla kultury tych telefonów słuchałem tej audycji. Teraz bez żenady rozłącza człowieka, który [b]konkretnie[/b] wyraża jakąkolwiek krytykę czy zarzut. Mam pytanie do entuzjastów takiego podejścia - co was pociąga w takiej formule? Nie chodzi wam o prawdę? Nie chcecie się z takiej audycji czegoś dowiedzieć? I jeszcze słowo do autora. Chciałbyś pewnie, żebym dodał jakąś docinkę o twojej pracy. Albo chociaż napisał po nazwisku. Wtedy ze spokojem wrzuciłbyś mnie do szufladki "troll". Niedoczekanie. Odnieś się do innych komentarzy. Przygotuj rzetelną audycję (albo podaj sponsorom konto Kolesia z Niemodlina). W przeciwnym razie zmierzasz prosto drogą "najcieplejszych" organizacji, gdzie wszyscy się ze sobą zgadzają albo nie ma dla nich miejsca.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

bati napisał(a): Nawiązując do tematu audycji. Mówiłeś, że twój znajomy miał sen w którym widział to, że ludzie to aktorzy i wszyscy grają. To jest Hinduizm. Potraktowaliście ten wg mnie sen z głębokim przekazem w sposób bardzo spłycony. Ludzie są aktorami, wszyscy nie tylko politycy, także ty Michał jesteś aktorem, każdy z nas jest osobą - personą. Persona oznacza maskę. Człowiek to też rola.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

ZenonSkition napisał(a): Podszywanie się pod kogoś w poczcie chatango wymaga uprawnień administratora? Pierwsze jako admin słyszę. Ile bajek jeszcze wyprodukujecie? Prawda co do tej dramy jest prozaiczna, rozpoczęły ją trolle niezwiązane z Nr, Rww, często tym mediom wrogie. Ale, kogo by fakty interesowały, co nie? Najważniejsze są prywatne sympatie. Ciekawym jest też to, że ludzie którzy tak wszędzie wykwintne dostrzegają spiski i trolli, summa summarum są przez nich rozgrywani i jeszcze ich bronią.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Dziękuję za możliwość odsłuchania tej audycji ze wspaniałym gościem Panem Markiem Szwedowskim. Bez wątpienia jego punkt widzenia na tę rzeczywistość "tuż obok" wyłamuje się przyjętym dogmatom religijnym i utartym konceptom poszukiwaczy sensacji. Moim zdaniem Pan Marek słusznie stwierdza, że w "zaświatach" to "dusza" czy też jak ktoś woli świadomość sama kształtuje swoje otoczenie w nieskończonej przestrzeni możliwości kreacji. Doświadczyłem tego stanu osobiście i mam do tego niezmierny szacunek. Przebywanie w tych przestrzeniach stanowi zdecydowany kontrast dla naszej ograniczonej formy bytu i nie mam tu jedynie na myśli powłoki fizycznej. W zdecydowanej bowiem mierze nasze Ja zależne jest od konstrukcji emocjonalno-umysłowej kształtowanej tu już od chwili poczęcia. To jak jesteśmy kodowani na codzień jest niepojęte zwykłemu zjadaczowi chleba. Programowana w ten sposób jednostka jest zupełnie nieświadoma skali otaczającej jej rzeczywistości i iluzji jej konstruktów postrzegania. Dlatego też znalezienie sie chociażby na chwilę w środowisku "naturalnym" dla każdej świadomości bytu jest szokiem. Podobnie jak szokiem dla świadomości nieoderwanej po śmierci od umysłu jest znalezienie się w tej nieskończonej przestrzeni możliwości. Stąd te przykłady relacji dusz, które utknęły czy to w niebie, czy to w piekle, czy też w czarnej pustce. Osobiście odnoszę wrażenie, że większość odchodzących dusz gdzieś sie zagnieżdża. Być może to właśnie podstawowym celem każdej religii jest kodowanie umysłu w celu późniejszego zagnieżdżenia duszy nieuwolnionej z silnie utrwalonych konceptów. Panie Marku, Pańska inicjatywa co do napisania przewodnika po zaświatach jest bardzo cenna i chętnie ją wesprę. Pozdrawiam wszystkich czujących i myślących "normalnie" :)
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

ja napisał(a): częściej bym prosił.
(komentarz do audycji 21. Debata (nie)kontrolowana: Jak to jest być medium. Wizje przyszłości i kontakty z zaświatami. Rozmowa z Markiem Szwedowskim)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zgadzam się z Michałem, odnośnie trolli, ich inspiracji, NR i RWW. NR coraz bardziej się upodabnia do RWW i być może już niedługo będzie się różnić tylko nazwą. Jest to efekt przepływu ludzi z RWW do NR (nastąpiło to już ponad rok temu) i opanowania tegoż. Na porządku dziennym w NR obecnie są banowanie dla kaprysu, podszywanie się pod inne osoby, w tym również w poczcie prywatnej czata, co wymaga uprawnień administratora, wyzywanie słuchaczy itd. Szkoda pisać. Na pewno są to przykre sprawy, a pocieszające jest tylko to, że można przecież słuchać RP (Radia Paranormalium), które trzyma poziom i którego administrator zachowuje się etycznie i poważnie.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Poważny napisał(a): Sadhguru - prosty człowiek który w/g opowieści Tomka ulepił gołymi rękami kolumnę z rtęci :) A oto we własnej skromnej osobie: https://www.youtube.com/watch?v=5N5KQmrED2E
(komentarz do audycji Chata Mistyka #004 Adiyogi cz. 2)

Hardwired 7 napisał(a): Fajny temat i audycja. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 14)

troll napisał(a): Męczące już jest to przewrażliwienie prowadzącego. Wystarczy że zadzwoni ktoś kogo nie zna i zawsze jest ten sam tekst "Słyszę że będziesz trolował". A potem słyszymy że tak dobrze wyczuwa trolli. Co do samej audycji i kilku poprzednich przydało by się żeby mogli się wypowiedzieć do końca ludzie sceptyczni którzy podają jakieś mniej lub bardziej sensowne argumenty a nie jak w tej chwili Cloude ich cenzuruje.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

TPZ napisał(a): Mennnn dam Ci porade ktora moze uprzyjemnic Twoj kontakt z ludzmi w internecie. Nigdy niezaczynaj zdania od " buhahaha" gdyz iz mennn osoba czytajaca tak wiele mowiacy poczatek wypowiedz moze Cie wstawic juz na starcie w szablon gdzies pomiedzy malo rozumnym a rozumnie malym . Pomysl menn bo po co masz na wartosci tracic juz na samym starcie. I mennnn niepisz tez po hihi ziolku bo wypowiedzi traca hihi sens .
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

zbździsiu napisał(a): Jackowski ma jakieś dokonania? Pffffff dobre sobie. Jak narazie jedynym dokonaniem tego "jasnowidza" jest uprawianie żałosnego tańca na grobie Magdaleny Żuk, Iwony Wieczorek, Magdaleny Waśniewskiej i innych osób, których śmierć odbiła się głośnym echem w mediach. No i oczywiście z jego winy trzeba też było odwołać wykład o parapsychologii, jaki miał się odbyć w Białymstoku w styczniu 2017. Jakie to on ma jeszcze dokonania? Tylko błagam, nie wymachuj mi teraz przed nosem tymi jego "listami z podziękowaniami" i innymi "dyplomikami", bo chyba zejdę przez Ciebie ze śmiechu i Jackowski znów będzie miał okazję polansować się na okładce "Faktu" :) To jest człowiek pozbawiony jakiegoś kręgosłupa moralnego. A Szwedowski przynajmniej dokumentuje wszystkie swoje badania itd. bez zbędnego lansowania się w wielkich mediach i usilnego dopisywania do badanych przez siebie spraw jakichś wątków "koniecznie paranormalnych".
(komentarz do newsa 21. Debata (nie)kontrolowana z Markiem Szwedowskim)

Ż&Ż napisał(a): Dziękujemy za miłe słowa i pozdrawiamy. Ż&Ż
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 14)

salieri napisał(a): to co robi Szwedowski jest żenującym cyrkiem bazujacym na naiwnosci ludzkiej i bólu osób które cierpią po stracie bliskich. Szkoda ze nie zaprosiliscie pana Jackowskiego on ma chociaz realne dokonania
(komentarz do newsa 21. Debata (nie)kontrolowana z Markiem Szwedowskim)

Sebastian p-ń napisał(a): To może być audycja która może stać się nr. jeden w Radiu Paranormalium. Nawet przed Debatą Ufologiczną. Wysłuchanie panów Ż@Ż jest poprostuj przyjemnym relaksem. Serdecznie Pozdrawiam. :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 14)

Sebastian p-ń napisał(a): PiS chce powrotu PGR-u??? Michał! kto tobie podrzucił takie brednie. Przyznaj się! TVN, GW, KOD, a może PO. Pouczasz słuchaczy żeby kierowali się swoim rozumem, a sam nie analizujesz informacje które otrzymujesz od słuchaczy. ps; Mimo wszystko, lubię twoją audycje.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): buhahaha niezły trol, nocne radio to syf i nie mam tu nic do Krawca bo to spoko radiowiec ale do reszty pajaców na P jak popierdoleniec i myślę, że Ivelliosa też by to zainteresowało....
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): Ja tam przestałem słuchać NR po akcji z Tomkiem (nie zgadzam się z tym co głosi ale wystarczy mi dobra muza i jeżeli nie bełkocze o keszyzmach to jest cały czas dla mnie zajebistym radiowcem i mega inteligentnym człowiekiem, którego światopogląd/podejście w jakiejś tam części ściera i pokrywa się z moim no a jeżeli widzisz, że ktoś nadaje na tej samej fali ale trochę odchylonej a ktoś na zupełnie innej tak jak NR no to jasne, że zostałem z Tomkiem :)
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): @OrinMan "Mówisz o tych megainteligentnych istotach dzwoniących np. do audycji Cloudea? :) " Do Michała to Ci jeszcze brakuje...oj dużo i chciałbyś mieć takich słuchaczy...:)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

TPZ napisał(a): Nocne radio. Audycja nocna jazda. Klod Monet kpiacy i opluwajacy praktycznie wszystkie wartości jakie ludzie mają. Dziś mówi o szacunku dla odbiorcy. Do dziś czuje niesmak po tych audycjach. Moim zdaniem to największa plama na logo nocnego radia.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Bosman napisał(a): Czy mógłby Pan rozwinąć skrót myślowy i drogę przeprowadzonej przez Pana "rozum" dedukcji na podstawie której ewentualna chęć przywrócenia do używalności nadającej się jeszcze do tego infrastruktury po PGR "rozszyfrował" Pan jako powrót do reanimacji tych jednostek? Remont Via Appia przez Włochów to zapewne tęsknota za Neronem - idąc tym tokiem rozumowania. Całe szczęście, że pouczył Pan słuchaczy o konieczności kierowania się własnym rozumem przy łykaniu opinii... Jeżeli Pan mówisz jak jest to wyrzuć Pan kluczyk który Pana nakręca do takich bzdetów. Na razie jest Pan jak skład majtek - 95% bawełna (czyli bzdury) i 5% elastan (prawda nie weryfikowalna).
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

Mechanterian napisał(a): W pełni podzielam Twoje podejrzenia Cloude co do niezbyt szczerych intencji pewnych osobników. Na przestrzeni czasu po wielu działaniach tej grupy można wywnioskować że robią krecią robotę teorii chaosu działając w interesie ogólnie pojętego NWO bez większego znaczenia kto jest ich faktycznym mocodawcą. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 14 lipca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Właśnie wysłuchałem audycji. To znakomity odcinek Teorii Chaosu, bardzo ciekawy, ważny i praktyczny temat. Astrologia i alchemia, ale w wydaniu poważnym. Sprawy budownictwa, ale i zdrowia. Michał był w świetnej formie, i dobrze prowadził. Co do kwestii badań nad witaminą D, to dr Jaśkowski w jednym z odcinków na YT, mówił, że takie badania naukowe, przeprowadzono w latach 30-dziestych XX w. Wtedy odkryto, że ludzie żyjący powyżej 38 równoleżnika półkuli północnej, mają zawsze niedobory tej witaminy. Po tych badaniach rozpoczęto w Europie akcje podawania dzieciom w szkołach tranu (w Polsce zaprzestano tego na początku lat 70-siątych) oraz zaczęto zalecać ludziom opalanie się na słońcu latem (oczywiście z ograniczeniem czasowym: 30 minut dziennie, a nie godziny) - w latach 80-siątych zaczęto natomiast odradzać opalanie, ze względu na raka skóry i dziurę ozonową. Co do trolli, dawno temu pisałem Michałowi to co powiedział w tej audycji. Tak zmasowany i długotrwały atak na TCh jest inspirowany i poszły na to pieniądze, oczywiście marne, ale widomo, że nie wszystkie prostytutki są drogie...
(komentarz do audycji 7 lipca 2017)

nick napisał(a): Bardzo fajny odcinek. Przyznam, że osobiście wolę debaty niekontrolowane od ufologicznych :) Czekam na jakiś odcinek z nutą okultyzmu!
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

nick napisał(a): Z przykrością muszę stwierdzić, że Teorię Chaosu od dłuższego czasu toczy rak trollingu. Trolle opowiadają bujdy w Stradivariusach zamiast przyjąć do wiadomości racjonalne i znane wyjaśnienie. Na krytykę trolle odpowiadają "a zrobiłeś?! udowodniłeś?!", swoich tez oczywiście nie musząc udowadniać. Trolle posługują się także spaczoną logiką, zgodnie z którą [b]jedynym[/b] kryterium prawdziwości tez jest stopień dopasowania do światopoglądu - przecież najlepszy dowód przeciwko tezie to z pewnością fałszywka Rockefellera, a najgłupszy dowód za jest święty. Trolle posuwają się także do wyśmiewania i obrażania słuchaczy, odsyłania ich do szóstej klasy, podczas gdy sami mylą stożek hiperprzestrzeni ze zniekształceniami grawitacyjnymi (w końcu wiedzę naukową czerpią z czasopism młodzieżowych, ewentualnie z połowicznie zrozumianych książek Michio Kaku). Co gorsza, takich trolli nie jest w stanie zrazić nic - są całkowicie odporni na krytykę i żyją sobie radośnie w swojej bańce. Na szczęście jest jeszcze parę osób, które taki trolling wyłapują i punktują, bo bez tego byłby to tylko nieciekawy śmietnik.
(komentarz do audycji 7 lipca 2017)

Antares napisał(a): O rzeczach najtrudniejszych dla osób medialnych powinien zabrać głos jasnowidz z Człuchowa. W końcu w mediach siedzi non stop, od Superexpressu poprzez stronę internetową Fundacji Nautilus po Youtube skończywszy. To taki żart :-)
(komentarz do newsa 21. Debata (nie)kontrolowana z Markiem Szwedowskim)

baikonur napisał(a): W audycji można było usłyszeć pewną nieścisłość. Odnośnie czasu wymiany informacji pomiędzy Ziemia a Marsem oraz dalszymi częściami Układu Słonecznego.
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

Makumba napisał(a): no nie ja też pracowałem przy drzewie 2 lata i nie wiem jak się skleja deskę - nie no tak człowieka potraktować to aż po prostu nie ładnie.Michał z całym szcunkiem nikt Ciebie nie troluje ,jeżeli jest krytyka to za całokształt sorry
(komentarz do audycji 7 lipca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Szczególnie dobrym trzeba być dla tasiemca, pamiętajcie, jeśli zatrujecie to zwierzę, tabletką od lekarza, to do was WRÓCI!!!!!!!!!! Wróci po trzykroć, jako zła karma i w następnym wcieleniu, urodzicie się zjaranym hipisem siedzącym przy kompie zasilanym cewką keshe i ględzącym farmazony w internecie. Tak więc uważajcie, bracia i siostry...
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

OrinMan napisał(a): @słuchacz Mówisz o tych megainteligentnych istotach dzwoniących np. do audycji Cloudea? :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Sebastian p-ń napisał(a): vifą@ Widocznie Chris przeszedł na ciemną stronę mocy.
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

vifą napisał(a): I tak podjeżdża TVNem. Więcej obiektywności Chris.
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Fakt, same Bolki wokół, nawet w radiach internetowych. Naprawdę nie ma się z czego cieszyć :(
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

słuchacz napisał(a): ps tak mi się zdaje, że wy źle pojmujecie pojęcie dobroci i chyba to musicie w pierwszej kolejności przeaktualizować w tej swojej sekcie dobroczynnej technologii, przykładowo autor audycji (chyba w pierwszej części) przeprasza za zbitego komara atakującego go tsssss to taka dygresja wpadła mi w głowę przy okazji, za brzozę z odwiertem dla pozyskania soku (oczywiście dobrze wykonanym i zalepionym) czy zdartą korę też przeprosi i odmówi modlitwę hahaha jesteście sektą, właśnie takie zachowanie to bardzo pięknie pokazuje...posracie się z tej waszej pseudo dobroci nie wiedząc czym ona jest bo dobroć to kręgosłup moralny a nie wielbienie i dobroć do wszystkich i wszystkiego (jak ta koleżanka z postu pod którąś z hiperprzestrzeni, która mięsa nie je parafrazując, bo to przecież zwierzątka, które mają świadomość i to zuo wcielone zacierające aurę)...No pojeby...
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

słuchacz napisał(a): OrinMan no właśnie ta wasza miłość do wszystkiego i wszystkich, prze-dobroć i w ogóle rozpłynę się zaraz, takie zjarane bezmyślne owieczki, sam uważam się za osobę mocno chaotyczną usposobienia DOBREGO (żyję w zgodzie z samym sobą i innymi ludźmi/stworzeniami o ile mi na to pozwolą i nie wchodzą mi w drogę, jeżeli ktoś/coś potrzebuje pomocy bez względu na to czy to będzie człek czy jakiekolwiek inne stworzenie pomogę bez zastanowienia, w krzywdzie innych nie widzę satysfakcji i jestem zdania, że wszystko to co robię kiedyś do mnie wróci) aczkolwiek nie jest to usposobienie naiwne bo dobroć to nie jest naiwność czego przykładem może być historyjka z jezuskiem typu nadstaw drugi policzek jeżeli ktoś leje cię po pysku, gratuluję naiwności o całej reszcie Waszej ideologi nie wypowiadam się bo to dla mnie po prostu lipna sekta z tak samo lipnymi założeniami a cała ta technologia to niedziałający dodatek do całego tego burdelu ale to tylko moje zdanie ok :) Uwierz mi, że tego radia słuchają naprawdę mega inteligentne i nietuzinkowe persony, które mają poukładany światopogląd i nie muszą wchodzić w czyiś świat a jeszcze większe osobistości nadają w nim swoje audycje nie tylko jak twierdzisz o cyt. "latający spodek i Wielką Stopę" , także myślę, że jeden podcast w tym temacie (z całym szacunkiem dla Tomka) wystarczy pozdro :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=PXhDlYREJyo https://www.youtube.com/watch?v=GHe2H2WOQXs&l ist=PLxo0kUUUlxBEjd4XC9i8 GK_8hcxWP9gjC https://www.youtube.com/watch?v=bzXswoAUi0U
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Chata histeryka - szkoda gadać...
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

słuchacz napisał(a): Aha i oczywiście, że elitka zarządzająca USA (ta prawdziwa, nie żaden rudy przydupas w peruce) w tym partycypuje czego bezpośrednim dowodem jest brexit, tylko zamiast analogicznie tamtejszej Carskiej Rosji głównym prowadzącym i zarządzającym kolejnym eksperymentem w Europie jest dzisiaj RFN. I tak zatoczyliśmy koło :) pozdro
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

słuchacz napisał(a): PPS :) Po obejrzeniu (jak obejrzysz te filmy) zobacz czy nie widzisz podobieństw w UE (takich ulepszonych i mniej drastycznych oczywiście), dezintegrację społeczeństwa już masz i to konkretną na zachodzie do tego dodaj masowe regulacje wszystkiego i wszystkich, biurokracja, państwo opiekuńcze (w Polsce przykładowo 500+, które na bezczela właśnie lepią za naszymi plecami świeżym podwyższeniem podatku, jakiego oczywiście akcyzy na paliwa gdzie drożeje dosłownie wszystko bo każdy towar/usługa jest uzależniona dzisiaj od transportu) itd. itp wymieniać nie to nie starczy literek...Nie przypomina Ci to czegoś? historia lubi się powtarzać i Wy jej nie znacie co widać bezpośrednio po Twoim komentarzu, dlatego się powtórzy....
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

słuchacz napisał(a): PS Z góry zaznaczam, że nie jestem jakimś wielkim fanem Brauna ale polecam świetny cykl filmów jakie zrobił o Rosji począwszy od Bolszewików a kończąc na Putinie (Transformacja w 3 częściach). Pierwsza jest chyba dostępna w całości na yt, resztę poszukaj sobie w necie) https://www.youtube.com/watch?v=fYpYYY2yh6Y Może zrozumiesz, że USA jakie by nie było jest (i zawsze było) cywilizacją zachodnią a Sowiety/Rosja to cywilizacja turańska w której uwierz mi nie chciałbyś się znaleźć jako zwykły jednostkowy trybik w szczególności za czasów ZSRR...
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

słuchacz napisał(a): " bo wspaniałe USA nie różni się niczym, a jeśli chcieć mierzyć oba kraje np. pod względem agresji czy łamania praw człowieka, albo "ilości wyrządzonego zła", nie wiem, czy czasami szale się nie równoważą" Nie twierdzę, że USA to aniołek, nie wnikam też kto w głównej mierze sfinansował i przyczynił się do powstania ZSRR bo to chyba jasne. Zadam Ci natomiast proste pytanie, gdzie wolałbyś żyć w latach 1922-1991 gdybyś miał do wyboru rzeczone USA lub ZSRR w dowolnym określonym przedziale czasu? Oczywiście uargumentuj odpowiedź bo zdaje się, że może nie być oczywista (jaka przykładowo jest dla mnie) pozdro
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

słuchacz napisał(a): @Antares każdy z nas chce zmian w głębi serca bo czuje, że z tym światem nie do końca jest wszystko w porządku a wręcz wszystko stoi na głowie. Jako ludzkość spieprzyliśmy i będzie tylko gorzej. Keszystów (jak sami o sobie mówią) po prostu sprytnie zapędzono w ślepą uliczkę wypełniając pewną lukę i po prostu ci bardziej naiwni uwierzyli w kolejny alter-bełkot podparty pseudo-technologią tak naprawdę niczym nie różniący się od współczesnych religii czy innym tego typu sekciarstwem. Taki plastikowy kawałek ciasta wyglądający jak smakowity kęs, który po ugryzieniu łamie zęby ale nikt z nich (keszystów) nie chce go ugryźć tylko chowa na później zarzekając się, że to prawdziwe ciasto podsuwając je tym którzy mówią im, że to plastik aby sami spróbowali i połamali sobie na nim zęby :) śpiewka stara jak świat...Dobrze, że Michał z TCh ostatecznie wykazał się racjonalnym i logicznym myśleniem nie dając się wciągnąć w ten cały burdel
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

OrinMan napisał(a): @Antares Zamiast tracić cenny czas na czytanie bzdur, wstaw lepiej GANSy do produkcji i skęcaj urządzenia. Nigdy nie jest za późno, by zrozumieć po co tak na prawdę tu jesteś. Uwierz. Fundacja Keshe ma się dobrze i aktualnie trwają codzienne wykłady w tematyce duszy. Urządzenia na całym świecie działają i nie zamierzają nigdy przestać, a ludzie wchodzą na następny etap. Po kolei, jeden po drugim. Swoją drogą Dr Keshe i jego technologia (oraz cała wiedza na temat powstania życia itp.) to chyba najwspanialsza rzecz jaka mogła spotkać naszą współczesną cywilizację. Dziwię się, że temat ten nie został do tej pory poruszony na Debatach Niekontrolowanych. Jak widać łatwiej wierzyć w latający spodek i Wielką Stopę niż w coś, co masz u siebie w domu na stole. Przesyłam dużo miłości.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Światowid napisał(a): może to lepiej przynajmniej Polski nie oczerniał
(komentarz do audycji 7 lipca 2017)

Paweu napisał(a): audycja dorównuje poziomem komedii znanych z audycji o Lightworkerach i wklęsłej Ziemi. bzdura na bzdurze, dodatkowo brutalnie okrzyczana. Ale żeby czasem nie było, że jestem kolejnym opłaconym trollem... Zastanówmy się chwilę nad tym Księżycem. Po pierwsze, nie ma przełożenia między fazą Księżyca a pływami, cykl księżycowy to w przybliżeniu 29.5 dnia, pływy pojawiają się w cyklu dobowym (plus miesięcznym zależnym też od Słońca, ale dalej to nie ma przełożenia na fazy). Kiedy Księżyca ubywa, jego wpływ grawitacyjny może być dowolny, co w zasadzie od razu burzy całe hokus-pokus wokół księżycowego drewna. Słuchacz, który próbował wyjaśnić to prowadzącemu, został zakrzyczany. Dodatkowo - nie, nie ma to przełożenia na cykl miesiączkowy kobiet. Miesiączki naturalnie trwają 28 dni, co nie ma przełożenia na 29,5 dnia cyklu księżycowego. Prowadzący na początku troszkę się od tego odżegnuje, mówiąc o magicznym działaniu elektromagnetycznym, ale nie - ono nie działa magicznie. Ono działa przewidywalnie i jest mierzalne. Co więcej, nie ma też absolutnie żadnego badania lub statystyki dowodzącej, iż w pełni inaczej działa ciśnienie krwi, jest więcej zgonów czy przestępstw. Są natomiast naukowe analizy, które sprawnie z mitologią księżycową się rozprawiają i dowodzą że między pełnią a zgonami czy przestępstwami nie ma jakiegokolwiek powiązania. Co do wpływu Księżyca na czlowieka, skoro już wiemy że co innego pełnia, a co innego grawitacja, to można się zgodzić że pełnia działa psychologicznie i światło może dać nam inne samopoczucie, podobnie jak różnica między światłem hipermarketu a naturalnym, jednak brakuje dowodów czy statystyk potwierdzających wyższą umieralność czy więcej przestępstw podczas pełni czy nowiu. A co do oddziaływania grawitacyjnego, gdy działa to na ogromne, jednolite zbiorniki wodne, nie możemy pomijać efektu skali - im większy zbiornik, tym większy efekt. Proste pytanie - czy widać pływy na oczku wodnym albo w beczce z 50 litrami wody? Carl Sagan powiedział, że wyjątkowe twierdzenia wymagają wyjątkowych dowodów. Tutaj mamy mitologię, która zaorała się sama, bo Thoma pomieszał właściwości Księżyca. Wtrącę się też w kwestii lutnictwa. Produkty Stradivariego nie są jakoś wyjątkowe, profesjonalni skrzypkowie zgodnie twierdzą, że owe instrumenty współcześnie brzmią zwyczajnie kiepsko. Są jednak legendą i są drogie tak jak drogie są renesansowe rzeźby i obrazy, jako właśnie wartość dodana - wartość kulturowa. Dodatkowo, one były już kosztowne w momencie pierwszej sprzedaży, wobec czego spadkobiercy nabywców zwyczajnie dbali o konserwację. A ci, którzy nie dbali, stracili swoje skrzypce, które zgniły i spleśniały jak każde inne nieimpregnowane drewno. Poza tym, dlaczegóż ci rzekomi lutnicy, którzy zrobili skrzypce z księżycowego drewna, nie zapisali się w późniejszej historii jako mistrzowie lutnictwa? Czy nie bardziej prawdopodobnym jest, że sobie Thoma ich wymyślił? I kurde lubię magiczne, tajemnicze historie, naprawdę. Ale tutaj magiczna historia jest zwyczajnym chwytem marketingowym, a ludzie ślepo to powtarzają, czyniąc za drogie chatki z drewna popularniejszymi.
(komentarz do audycji 7 lipca 2017)

słuchacz napisał(a): @Leśny Pukacz, niestety nie mam tam konta i raczej nie zamierzam zakładać :)
(komentarz do audycji Odc. 235 Służby specjalne RP czy mafia)

multiL napisał(a): Witajcie! Szukam informacji o pani Irenie Binder, wielkim mistrzu Reiki z Poznania. Czy ktoś odbywał u niej kurs I stopnia? Proszę o podzielenie się doświadczeniami i odczuciami.
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

Leśny Pukacz napisał(a): To chyba najbardziej absurdalny temat w całej historii TcH ;) Tyle fajnych tematów do przegadania, a my rozmawiamy o ścinaniu drewna w pełni księżyca...
(komentarz do audycji 7 lipca 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Napisz mu to, ma konto na fejsie :P
(komentarz do audycji Odc. 235 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Może i język angielski kuleje, ale to jednak nie Anglia tylko Irlandia, i być może Michał zna dobrze gaeilge. https://www.youtube.com/watch?v=5S3PJ3skBjs
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

;) napisał(a): A gdzie na tej tablicy są te napisy niebo/piekło/czysciec/inn e miejsce?
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

Antares napisał(a): Pewnie tak, a mnie zadziwia jak niektórzy ludzie CHCĄ I PRAGNĄ być oszukiwanymi, nawet jeśli coś się nie klei i sami sobie z tego zdają sprawę. Nie chodzi o jakieś rzeczy trudne do zweryfikowania czy dyskusyjne lub też znane raczej zainteresowanym i specjalistom ale takie na najniższym szczeblu, czasem wręcz na poziomie szkoły podstawowej. Chętnie bym pogadał na ten temat z jakimś psychologiem społecznym. To fenomen którego nie potrafię sam sobie wytłumaczyć.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

słuchacz napisał(a): Brawo i chapeau bas dla Marka Żelkowskiego, jedno z lepszych jego wystąpień w debatach jak nie najlepsze. Super debata Panowie.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

słuchacz napisał(a): @Antares jednym słowem: https://www.youtube.com/watch?v=JsYGNzFOrN0 :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Antares napisał(a): Słuchaczu, wiesz, mnie jeśli chodzi Mehrana Keshe to już nic nie zdziwi - Fundacja Keshe uważa Gregoriana Bivolaru http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/grego rian-bivolaru-mistrz-jogi -probowal-zgwalcic-1000-d ziewic/bbgpbpq (skazanego za pedofilię i szmugiel nieletnich do burdeli) za wybinego nauczyciela jogi http://misatv.ro/interviu-cu-savantul-i ranian-mehran-tavakoli-ke she-aflat-vizita-la-bucur esti-la-invitatia-scolii- de-yoga-misa/ Bivolaru i Keshe ostatnio wręcz pjją sobie z dzióbków - Keshe był w Rumunii w tym roku dwa razy, za każdym razem odwiedzając "guru". Generalnie widać, że Keshe dąży do zejścia z tematów technicznych na różne szkoły jogi, doskonalenia duchowego i inne takie, zapewne dlatego że trudniej jest takie rzeczy przyszpilić jako manipulanckie. Można tam pleść dyrdymały skolko ugodno.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Marcin napisał(a): Już był taki jeden co zaczął od raptem dwóch zdań o Keshe.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Antares napisał(a): Widzę, że Keshe rozpoczął swoją starą śpiewkę "wiem, ale nie powiem" http://www.ghheadlines.com/agency/ghana-business -news/20170710/48720812/q uestionable-iranian-nucle ar-scientist-mehra-keshe- threatens-ghana-minister- of-the-environment Numery kont albo to nigdy się nie wydarzyło panie Keshe. Najśmieszniejsze w tej historii jest to że Keshe nawet nie próbuje pokazać, że dysponuje taką technologią o której mówi zamiast tego poprzestając na oskarżaniu na gruncie tematów innych niż merytoryczne osób które śmiały poddać w wątpliwość jego dokonania które mogłyby spowodować, że Einstein czy Feynman zzielenieliby z zazdrości. Co ciekawe, takie oskarżenia padają zawsze post factum, pomimo że wynika ze słów samego Keshego, że wiedział był (że też użyję takiej formy zaprzeszłej) o tym od samego początku że jest w otoczeniu łapowników, pedofili, etc.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

szukajacyprawdy napisał(a): Chyba 2 zdania o Keshe było. Jak macie z tym problem to może zróbcie sobie lewatywe to wam przejdzie... :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

słuchacz napisał(a): @Antares zmanipulowane, tępe bydło jednym słowem, teraz to już nawet więcej niż jasne...hhehe dobre, szkoda mi tylko Tomka bo dobry z niego radiowiec był...
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

słuchacz napisał(a): tylko żeby później nie było, że do śledztwa zaprogramowały cię służby, niezła jazda jest w tej książce, koleś powinien sobie gdzieś wyjechać i odpocząć najlepiej z dala od ludzi i cywilizacji na kilka lat, gwarantuję powrót do zdrowia gdy zajmie się przetrwaniem i samowystarczalnością to wypieprzy mu z głowy te głupoty momentalnie
(komentarz do audycji Odc. 235 Służby specjalne RP czy mafia)

Leśny Pukacz napisał(a): Muszę wybrać się do biblioteki w Katowicach (mam około 60km) i zapoznać się ze szczegółami tej książki. Niestety u mnie w okolicy brak choćby jednego egzemplarzu. Tak jak pisałem wcześniej, jest naprawdę intrygująca i akurat te ocenzurowane treści mogą wnieś sporo nowego do tematu. Choćby wątek p. psychiatry, znając pełne dane, śmiało można zrobić małe śledztwo i dojść do pewnych wniosków. Czekam z niecierpliwością na koniec książki!
(komentarz do audycji Odc. 235 Służby specjalne RP czy mafia)

vifą napisał(a): Chris, z całym szacunkiem, ale tracisz obiektywność! Ta jazda po ZSRR była taka jak za Reagana. To moim zdaniem nieprofesjonalne, bo wspaniałe USA nie różni się niczym, a jeśli chcieć mierzyć oba kraje np. pod względem agresji czy łamania praw człowieka, albo "ilości wyrządzonego zła", nie wiem, czy czasami szale się nie równoważą. Nie wiem, ale wczoraj w czasie audycji miałem wrażenie jakbym TVNu słuchał.
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

Antares napisał(a): Mehrana Keshe i keshystów to dopiero zobaczysz, bo ostatnio zaczął im się palić grunt pod nogami w Ghanie i okazało się, że Keshe powinien przedstawiać się nie jako Ph.D. a B.Sc. https://www.ghanamma.com/2017/07/07/show-fake- iranian-scientist-out-he- has-no-place-here-ministe r-orders-gaec-officials/ https://www.ghanabusinessnews.com/2017/07/06/minister-d issatisfied-with-keshes-r elationship-with-ghana-at omic-energy-commission/ Teraz będzie roztaczanie aury spiskowej teorii dziejów według linii wyznaczanej przez Carolinę De Roose czyli prywatnie żonę Mehrana Keshe, która odpowiada za medialną stronę przedsięwzięcia. Swoją drogą to nawet trochę zabawne jak keshyści idą "po linii i na bazie". De Roose dwa lata temu pisała o rozpadnięciu się Ameryki na dwie części? Było to Hiperprzestrzeni. Było u De Roose o aminokwasach? Było w opowiadaniach mapeta. Od wczesnej wiosny De Roose oskarża wszystkich o związki z belgijskimi pedofilami? I ten wątek pojawia się na radiowej antenie, bo to tuba keshystowskiej propagandy. Na marginesie ten ostatni wątek to zapewne medialne uderzenie wyprzedzające, bo 7 sierpnia ma zapaść wyrok w sądzie w Kortrijk (Belgia) i wszystko wskazuje że nie będzie on korzystny dla Keshe et consortes, bo Dirk Laureyssens okazał się być whistleblowerem, który od środka pokazał "czym się je" uzdrawianie gansami i inne takie. Słyszałeś o tym w jakiejkolwiek audycji która wałkuje temat wspaniałych odkryć "Tesli XXI wieku"? Na polskich stronach alterezo? Też cisza jak makiem zasiał, a uczciwość raczej nakazywałaby o tym wspomnieć. Jak znasz język niemiecki to poczytaj sobie ten wątek https://www.allmystery.de/themen/gw90507 a przekonasz się, że niektóre audycje i strony w polskim Necie są po prosu osłoną medialną i jednocześnie łapaniem nieszczęśników do tej sekty. Ordynarna ściema.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Sebastian p-ń napisał(a): Przeraża mnie ta Książka, a jeszcze bardziej przeraża mnie autor, opisujący prawdziwe, lub urojone opowieści.
(komentarz do audycji Odc. 235 Służby specjalne RP czy mafia)

ja napisał(a): brakuje Arka Kocika z Chrisem i Piotrem wspaniała trójka.
(komentarz do audycji 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci - nieznane oblicza podboju kosmosu)

Sebastian p-ń napisał(a): Dziękować możesz tylko swoim imieniu. Mnie audycja podobała się i oczekuje na kolejne ciekawe tematy. Czy wy wszystko musicie brać tak na poważnie? to tylko kolejna teoria, no i fajnie.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Marcin napisał(a): No i wyszło szydło z worka, kolejny sekciarz Keshe. Panu już podziękujemy.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Draken napisał(a): Nie bo tunel laczy 2 odcinki czasu . a z tym balonem to dziwne pomyscie balon leci do gory wchodzi w tunel wychodzi z tamtej strony i co dalej leci do gory ? Zakladam ze tunel ten drogi tez jest na niebie wiec jesli cos wychodzi to raczej spada na dol albo ten balon nie dotarl na tamta strone tylko byl w tunelu
(komentarz do artykułu Tunel czasoprzestrzenny nad Biegunem Południowym)

przebudzenie napisał(a): Pamiętaj o najważniejszym, żeby nie utożsamiać wcielenia z duszą, jesteś światłem, duszę wysokowibracyjne często wybieraja trudne zadania doświadczenia i wcielenia, to jest teatr iluzjii. Najważniejsze żeby pamiętać że pod tym wszystkim kryje się bezwarunkowa miłość. Wiele dusz przyszło na ziemie w tym ważnym momencie pomagać w procesie wzniesienia.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

Jaknajlepiej napisał(a): Doświadczaj chłopaku a nie powtarzaj zasłyszane bajki z mchu i paproci. Jakiś sat guru powiedział Ci te bajki o shiwie, adin jogim i apostołach a Tyś w to uwierzył i głosisz tę swą wiarę w eterze. Sam opowiadałeś ostatnio o jodze jako praktyce doświadczania a dziś opowiadasz o jakiejś niepotrzebnej nadbudowie ideologicznej (jak to komsomolcy robili) Zaprawdę powiadam Wam oddzielcie wiarę od doświadczenia. Doświadczenie jest Waszą prawdą. A wiara zawsze opiera sie o cudzą prawdę, manipulację bądź też fałsz. Jestescie tylko tym co doświadczanie lub w co wierzycie. Wybór należy do Was :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

yuby napisał(a): Swietna audycja Bart. Czekam na więcej :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #003 Adiyogi cz. 1)

Arek napisał(a): Brakowało tego typu audycji w Radio Paranormalium,dla odmiany świetnie jest wysłuchać gościa ze swoimi,własnymi przemyśleniami .Bart fajna sprawa ,czekam na dalsze odcinki,powodzenia
(komentarz do audycji Chata Mistyka #002 Yoga)

nick napisał(a): Nie chcę słuchać Radia Maryja, pewnie będą tam takie kwiatki jak diagnozowanie czcicieli szatana po wyrazie twarzy... A nie, czekaj! To przecież Michał wykrywa w ten sposób satanistów XD
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

prześmiewca napisał(a): pamiętam na początku lat 90-tych Tomek Beksiński przedstawiał nową płytę Marillion zaraz po zmianie wokalisty z Fisha na Steviego H. otwierająca piosenka miała tytuł Cover my eyes ,atomiast Tomek stwierdził,że powinna nazywać się Cover my ears i tak w tym przypadku Michael cover your month ,crap,crap,crap and bullshit mieszkasz w Irlandii to język znasz (no zbyt duże słowa słyszałem jak czytasz tekst angielski - rada nie rób tego na głos :-)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

spirit.of,nikopol napisał(a): Świetna wieczorowa pora. Tak mi mów.
(komentarz do audycji 1 lipca 2017)

mieciu napisał(a): nie no na Michałka tabletek jeszcze nie wymyślili,więc ja robie rząd ....stąd szkoda czasu ,najlepsze z tej audycji to są trolle
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

ertyu napisał(a): Porownywac polske do krajów trzeciego swiata to rzeczywiscie zabawne ale myslałem ze cos innego chcesz udowodnic.. :) Poza tym jak narzekasz na Michała i nie podoba ci sie co mówi to go nie słuchaj i po problemie "światowcu". Przestań psuc humer innym :) Nie podoba sie to "wypad z baru". Zawsze masz opcje na Radio ma Ryja i TVP ;)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

JW napisał(a): Mieszkałem 4 lata w UK ;) Jeśli ci się nie podoba to wyjedź kto ci broni? Również jestem ateistom, ale nie powtarzam tego w co drugim zdaniu, kogo to obchodzi? To chyba choroba dzisiejszego lewactwa ;)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Groupie napisał(a): do obudzony ,bardzo się chłopcze mylisz zwiedziłem cały Świat - dosłownie cały ,dlatego śmiem twierdzić ,że żyjemy na wysepce dobrobytu,różnice są małe w porównaniu do takich państw jak np.Benin - gdzie o kanalizie nikt nie słyszał ,a wszystkie nieczystości gniją w kałuży przed domem,albo Togo gdzie do dziś występuje trąd - co ty chłoptyś możesz wiedzieć ???? Polska nie jest pępkiem Świata,a takie Michałkowe bajdurzenia przypominają mi żale rozkapryszonego dzieciaka,który nie otrzymał auta w czerwonym kolorze jak mu się zamarzyło.Świat jest bardzo biedny z wysepkami dobrobytu ,na jednej z nich jesteśmy my
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

powazny napisał(a): Jak sam sie przyznajesz jestes niepowazny.... Przełącz sobie na rezimowy kanał TVP tam tylko wychwalaja postepowych polaków i najlepsze władze polski :)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

zarobiony 2 napisał(a): Poza tym jak sie cos nie podoba to ze tak powiem wypad z baru. Nie sluchajce Clouda i przełączcie sobie na Radio co Ma Ryja lub rzadową rezimową propagnde TVP :) !!!
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

zarobiony na 102 napisał(a): Przeciez każdy postępowy polak wie że najlepsza na swiecie jest Katolicka Polska z królem Jezusem i jego zastępcą Ojcem Rydzykiem :)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

obudzony napisał(a): Humor ci sie popsuł bo myslałeś z polska to pępek świata ? He he - nigdzie nie był i mysli ze polska to szczyt rozwoju i dobrobytu europy :) Lepiej juz nic nie pisz i sie nie osmieszaj - do koscioła i krzyżem leżeć bo twój król patrzy i wszystko sobie notuje :)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

best59 napisał(a): Każdy dzień pracy portalu PARANORMALIUM daje kolejny stopień w PROFESJONALIZMIE wszystkich współpracujących z tym ZACNYM GRONIE . Nie ma i nie będzie drugich TAKICH JAK WY szanowni PANOWIE. Każdy w swym profesjonalizmie podnosi każdego dnia wszystkim słuchającym stopień wtajemniczenia w nauki tajemne prezentowane na łamach PARANORMALIUM. Wątpię aby pracowitość tytaniczna Marka SĘKA "Iveliosa " znajdzie w takiej mierze naśladowcę , NIKT Z WAS NIE MA NASTĘPCY WSZYSCY JESTEŚCIE WYJĄTKOWI NIE DO ZASTĄPIENIA. Gdy któregoś z was zabraknie ,,,, ))) audycja z lekka KULEJE(((,,, od początku jestem z wami duchem BĘDĄC U SIEBIE CIAŁEM. Pozdrawiam najszczerzej jak mogę. TRUE IS UP
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Antares napisał(a): To może być bardzo fajna audycja. Kiedyś byłem na prelekcji Istvana Nemere w Polsce. Chyba wyszła kiedyś jedna z jego książek na temat "Gagarin nie był pierwszy który poleciał, a pierwszy który wrócił" i na temat Iliuszyna juniora. Oraz oczywiście samograja braci Judica-Cordiglia. Co ciekawe, wg niego incydent w Gdyni 1959 mógł być fiaskiem jakiejś próby suborbitalnej, ale raczej z załogą zwierzęcą.
(komentarz do newsa 20. Debata (nie)kontrolowana: Zaginieni astronauci)

nie nick napisał(a): szczerze mówiąc mi też ta audycja podoba się ze wzglądu na trolowani.,Minio już straszne głupoty opowiada,bez urazy -bełkot widać ,że irlandzki DHL uwstecznia człoweka i on jeszcze twierdzi ,że zachód jest lepszy od Polski,zobaczymy za 3 lata .kiedy policyjny shariat zacznie działać,zobaczymy gdzie będzie Polska,a gdzie zachodna Europa
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Polak pisze się z dużej litery światowcu napisał(a): Wyjedź człowieku jak Ci się nie podoba i nie psuj ludziom humoru ;) I Ty się ubogacisz kulturowo w postępowej europie, a Polacy, którzy nie są chorzy na myśl o bożkach nie będą musieli wysłuchiwać Twoich mainstreamowych bredni.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

niepoważny napisał(a): Drogi Michale,oczernianie Polski bardzo dobrze ci wychodzi,jak Arabowie to takie fajne chłopaki,to przejdź na islam i wtop się w ich kulturę,bo w naszą to oni nie chcą,widzę ,że nie ma sensu dalej słuchać tego antypolskiego bełkotu ,jak bym chciał wysłuchiwać peanów na tematy arabskie to mogę sobie TVN24 włączyć,- to takie "poważne" "polskie" media
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

obudzony napisał(a): no widzisz troche o cos innego chodzi. Chodzi o to ze mentalnie polacy są średniowieczu (lub zaraz po) wybierając sobie Bożka za króla kraju. A jeżeli chodzi o inne sprawy to myslis ze u nas katolicy nie kradną i nie gwałcą ? Tam może policjanci kupują amunicje za swoje a u nas podobno w niektorych komendach muszą przynosić własny papier toaletowy a amunicji po prostu nie mają. Wybierz sie na komisariat - wiekszosc z nich wyglada jak w latach 80 a na wysposazeniu stare maszyny do pisania zamiast komputerów to standard. Za posiadanie trawki grozi do 12 lat, myslisz że gdzie tak jest ? w Belgii czy w Katolibanie ktory ma jezusa za króla ?
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

nick napisał(a): Widać, jak bardzo zdefiniowały go jako człowieka te protesty przeciwko wojnie w Iraku - gdyby zgodził się ze słuchaczami, musiałby zaprzeczyć samemu sobie z młodości (a przynajmniej tak mu się wydaje). Wystarczy odsłuchać sobie odcinek "Tajemnic III RP" o ruchach społecznych z lat 90. Nie spodziewajcie się informacji o jakichś ciekawych ruchach, dowiecie się wyłącznie o tym, jak każda rzecz, w której Michał i Tomasz brali udział, była świetna, super, hiper i w ogóle. Tak jak ktoś już napisał, Michał kilka razy przeczy samemu sobie - wystarczy, że wyjdzie od innej myśli początkowej, a ze świętym przekonaniem zaprzecza czemuś, co mówił np. parę audycji temu. Szczerze mówiąc, "Teorii chaosu" słucham już tylko dla jakichś ciekawych trolli...
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Bart napisał(a): Dzieki za sluchanie. Zapraszam do kolejnych odcinkow. Najblizszy juz w ten czwartek godzina 22:00
(komentarz do audycji Chata Mistyka #002 Yoga)

Antares napisał(a): Pośmiewiskiem Europy jesteśmy głównie na Czerskiej. Przyznam, że czasem nawet ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy jak niektóre rzeczy wyglądają "w wielkim świecie". W takiej Belgii rządu nie tak dawno nie było przez półtora roku, a rząd był "komisaryczny". Czy w Polsce o tym mówiono? A skąd. Trzy tygodnie temu byłem u znajomego w Brukseli. Znajomy mieszka z 500 metrów od Parlamentu Europejskiego. Internet ma 6 megabipsów i szybszy nie będzie mieć zbyt szybko, bo w tej okolicy niczego szybszego nie ma. Otwieram gazetę, a tam sążnisty artykuł że tamtejsi policjanci kupują za własne pieniądze nawet amunicję, o sortach mundurowych nie wspomniawszy. Włączam telewizję , a tam nasz król Europy pomaga założyć marynarkę wodzowi Europy Żą-Klodowi Luksemburskiemu bo ten ostatni ewidentnie jest na bańce i nie trafia łapą w rękaw. Następnego dnia żona znajomego chciała zaprosić mnie na piwo kriek. Najpierw restaurator poinformował nas że w ogródku piwnym (??) alkoholu nie poda (może w głębi lokalu), bo brodaci panowie krzywo na to patrzą (ale nikt im przecież przemocą w gęby alkoholu nie leje...) zupełniej jakbyśmy mieli ramadan w Mekce. No to poprosiliśmy kawę. Żona znajomego poinstruowała mnie abym nie kładł smartfona na stolik przy ulicy, bo nas ktoś obrobi ktoś z młodocianych ubogacaczy kulturowych i dobrze aby tylko na rabunku się skończyło. Kładzenie czy używanie ultrabooka - jak dodała też - jest raczej ryzykowne. I to ja powinienem mieć kompleksy? Niby to dlaczego? Przecież to z tego weekendowego pobytu wychodzi że Bruksela jest bliżej Mogadiszu od mojego miasta.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Eryk napisał(a): Bardzo dobra audycja, wiele ciekawych wskazówek. Mnie ma co w zasadzie komentowac bo tego sie słuchaj i sie to chłonie :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #002 Yoga)

obudzony napisał(a): Rzeczywiście do Filipin i innych krajów azjatyckich to chyba nam bliżej nż do reszty europy :) Myślę że mentalnie Polska jest w epoce konkwistadorów ktrózy w imie Jezusa robili okropne rzeczy w Ameryce i nie tylko tam. Pewno gdyby świat teraz wyglądał troche inaczej i była by taka potrzeba to Polska jako pierwsza wysyłała by teraz misje coś a`la konkwistatorów by nawracać świat na jedyną słuszną religie jezusową (a żeby było śmieszniej to nam także ta wiara została siłą narzucona w imie czyiś interesów) My po prostu mentalnie jestesmy daleko z tyłu w porownaniu do wiekszosci cywilizowanych krajów europejskich, świadczy o tym także niedawne wybranie sobie za króla Polski Jezusa - czy ktos rozsadny powie że to jest normalne? Nie ukrywajmy tego ale jestesmy troche posmiewskiem europy i do Czech mimo wszystko takze nam bardzo daleko. Inne kraje które narzuciły nam tą wiare w uimie ktorej bardzo wiele zła sie wydarzyło, odeszły już w dużym stopniu od tego i mentalnie sa juz gdzies indziej a my siedziemy dalej w tej "czarnej dziurze" i wybieramy sobie jezusa za króla...
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Antares napisał(a): Zdaje się że podróże w kosmos przerobioną Amperą to pikuś w porównaniu z tym co dopiero nastąpi: https://www.monitor-polski.pl/fundacja-keshe-ujawnia -tajemnice-kreacji-i-nasz ego-istnienia/ Właściwie należy żałować że Ridley Scott nie konsultował się z keshystami przy pisaniu scenariusza do prequeli "Obcego" ("Prometeusz" i "Obcy: Przymierze"). Byłby hicior!
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

OrinMan napisał(a): @HanysRobson Sugeruję, byś zadzwonił do następnej audycji do Kapitana, mogłaby się wywiązać ciekawa dyskusja.
(komentarz do audycji 1 lipca 2017)

Antares napisał(a): Rzeczywiście, tylko polskie władze ogłosiły Jezusa królem Polski, zupełnie jak w "Paragrafie 22" - "Jesteście dumnymi żołnierzami armii USA. Żołnierze żadnej innej armii nie mogą tego o sobie powiedzieć". Zaś co do innych krajów to robią tak dość regularnie choćby władze Filipin, z tym że one nie koronują go na króla Polski. Sorry. Nie można mieć wszystkiego naraz. Modły o zmianę pogody są odprawiane w krajach Azji pd-wsch. , a może też innych. Co ciekawe zazwyczaj o tradycji buddyjskiej. Chciałem się kiedyś dowiedzieć od Ole Nydahla przy okazji jego wizyty w Polsce do kogo są wznoszone te modły, ale jakoś się nie udało tego dowiedzieć.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Ivellios napisał(a): Do końca książki zostało mi jeszcze jakieś 120 stron. Jedna strona "trwa" około 3 minut. Czyli pewnie książka poleci jeszcze do końca wakacji i jeszcze kawałek września. Właśnie nagrałem spory fragment o sprzedawaniu polskich nowo narodzonych dzieci za granicę...
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

Hanys Robson napisał(a): @OrinMan : Dziękuję . To są tylko moje przemyslenia amatora + wycieczki w róże rejony m.in. Riese . To jest dyskusja na parę kufli i kilka godzin.
(komentarz do audycji 24 czerwiec 2017)

Hanys Robson napisał(a): DrogiTomku Pytanie zasadnicze - czy to co widzimy obecnie na terenie omownego Riese w Gorach Sowich , to co jest udostepnione do zwiedzania + to co mozna samemu zwiedzic - to jest dopiero przyslowiowa "podloga" , czy tez juz "sufit". Nie jestem profesjonalnym znawca tematu, ale na moje amatorskie rozeznanie , to wszystkie strony tzw.mniej lub wiecej profesjonalnych badaczy , znawcow tematu, mozna podzielic z grubsza wlasnie na tych co glosza: A) "podloga" - to co widzimy to tylko kilkanascie % , a reszta jest schowana glebiej i tam jest to wykonczone i zainstalowane i dzialalo kiedys lub jest w stanie "technicznej hibernacji" B) "sufit" - niemiaszki nie zdazyli zamknac tego projektu z wielu powodow, zmieniane byly decyzje w trakcie budowy, co do przeznaczenia obiektu lub byl to gigantyczny przekret finansowy i organizacyjny . Byl to taki projekt jak np.mozdziez KARL GERÄT - wielki, mocny ale malo przydatny i kosztowny. Sa jeszcze tzw. "TRENDY BOCZNE" tego tematu , mniej lub bardziej fantastyczne. Nie podejmuje sie oceny, kto jest blizej prawdy? - za malo danych, dowodow. Nie mniej- Twe hipotezy , poszlaki sa calkiem ciekawe , interesujace. Sam Pan copywriter o ktorym wspominasz 2 audycje wczesniej wyznaje hipoteze separacji pol magnetycznych , rteci, plazmy, xserrum, antygrawitacji, a to juz bardzo blisko do energii punktu zerowego. Inna wrzutka to inny badacz- ciagly pilegrzym po Gorach Sowich, ktory usilowal dociec czy pojawil sie oddzial USARMY w okolicach Jeleniej Gory? Jezeli tak - to po co ? Rozpoznanie? bez sensu , to byla juz koncowka zmagan wojennych, mogli rozpoznanie zrobic droga lotnicza. Ale mogli rowniez przyjechac po jakas konkretna przesylke: urzadzenie, labolatorium, surowiec, dokumenty. Moja wrzutka do tego tematu to : to co widzimy wydrozone w Gorach Sowich jest bardzo surowe w swym wykonaniu, a my mamy obrazki w pamieci, ze labolatorium to takie czyste, sterylne pomieszczenie. Wiec jak mogli uruchomic takie labolatorium w zimnych, zawilgoconych pomiesczeniach z ciaglymi problemami z klimatyzacja, woda. Jaki to ma zgubny wplyw na wszelka aparature, elektryke , pomiary i wyniki doswiadczen. Przypomnijcie sobie filmiki z lat 80-tych i 70-tych , chocby program S.P. Kurka i Kaminskiego SONDA - jak skladaja np w NASA sonde kosmiczna- sala cala w kafelkach i wszyscy w bialych kitlach z gustownymi czapeczkami.A teraz przeluzcie sobie ten obrazek, do obrazu sztolni np. Osowka - jakos nie umiem sobie tego poskladac. Inna moja wrzutka dot. "Bocznego Trendu" - przeciez po czeskiej stronie rowniez sa podziemne lokalizacje fabryk! Wiec, czy nasze Riese niejest jedna z czesci tej ukladanki - Okolice Nachod , Trutnov , Mlada Boleslav . Moze trzeba temat Riese rozpatrywac w takim szerszym kontekscie, pomiedzy w/w miejscowosciami. Przeciez sam tajemniczy Kammler byl obecny po obu stronach obecnej granicy. Inna moja osobista wrzuta to sprawa broni masowego razenia. Po co nie niemiaszki mialy sie gimnastykowac przy ladunku jadrowym, skoro mieli na wysokim poziomie zaklady chemiczne, chocby: Blachownia, Oswiecim, Police, Brzeg Dolny, gdzie wyprodukowali gazy bojowe i ich nie uzyli przeciwko zadnej stronie konfliktu. Mieli gotowy material, a go nie uzyli, mieli nawet srodki przenoszenia. Ciekawi mnie, co o tym sadzisz. Pozdrawiam CDN
(komentarz do audycji 1 lipca 2017)

011111000 napisał(a): Witam. Historia historią ale ciemnosc.com jak również i sami technomanci nie zajmowali się tzw. zjawiskami paranormalnymi tylko wynajdywaniem i doskonaleniem praktyk okultystycznych z wykorzystaniem technologii. Syphar kręcił i kombinował, to fakt który spowodował nasze rozstanie. To co położyliśmy w necie z premedytacją zostało odpowiednio oznaczone i podpisaliśmy się pod tym dumnie. Zresztą na chwilę obecną jakbyśmy chcieli moglibyśmy cały ezonet położyć w jeden dzień ale po co? Ekipa ma się dobrze, skupiliśmy się na biznesie i działaniu w kręgach hermetycznych. Dobrze bo każdy z nas zarabia min tyle co poseł. Aktualnie mamy zlot na jachtach. Także historia zweryfikowała, czyja ścieżka okazała się efektywna a czyja była tylko smutnym pierdololo - jak to raczyliśmy zauważać. Pozdrowienia z ciemnosci.
(komentarz do wpisu na blogu 20 lat polskiego Internetu. Jak to było ze stronami o tematyce paranormalnej?)

Aubrey Marcus 2 napisał(a): No ale Michał ma sporo racji ze polska to taki troche ciemnogród. Przykład pierwszy z brzegu - tylko Polska (ibrały w tym udział oficjalne władze) ogłosiła Jezusa królem Polski. Przypomne ze jeszcze nie dawno w polskim parlamencie modlono sie za pogode. I dalej uwazacie ze zyjemy w normalnym kraju ? Ze Jezus jest oficjalnym krolem polski to macie tu z informacja kto w tym uczestniczył: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21 000510,tlumy-na-introniza cji-jezusa-na-krola-polsk i-uroczystosc-trwa.html
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

lalka napisał(a): Twój mózg przypomina pasztetową z Pikoka... podobnie jak mózgi "doświadczonych badaczy obszarów" youtube, o których wspominasz.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Jaknajlepiej napisał(a): Lalka to perfekcyjnie dopasowany nick do poziomu twojej wypowiedzi. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem a na domiar złego obrażasz i podajesz przykłady nieadekwatne do tematu. Zastanów się chwilę, odetchnij ze trzy razy, uśmiechnij do siebie i wróć do rozmowy. Dobrze Ci życzę i proszę nie wywalaj swoich frustracji na ludzi, którzy oczekują więcej od Ciebie, bo to tak trochę jak byś miała do mnie pretensję, że nie kupuję kiełbasy na grila w biedronkowej promocji.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Leśny Pukacz napisał(a): Dlatego właśnie, coraz częściej myślę, że coś w tym może być, chociaż wydaje się to wszystko zwariowane, ale może jednak? Książka niesamowicie wciąga nawet po przeszło 20 latach dobrze, że do niej wróciłeś. Czekam na dalszy ciąg!
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): No i podaje też sporo informacji, które da się zweryfikować - jak by nie patrzeć, to to jednak mocno podnosi wiarygodność informacji podawanych w książce. Niestety na jego prośbę większość nazwisk i nazw kluczowych dla że tak powiem fabuły obiektów, firm, produktów, itd. muszę pomijać podczas nagrywania, ale jak ktoś dorwie egzemplarz książki to może sobie zweryfikować np istnienie budynku Johns Rose House w RPA, działanie w tym kraju fabryki Toyoty gdzie Szewczyk miał być fikcyjnie zatrudniony, dalsze rozdziały książki są też gęsto usiane nazwiskami osób, których istnienie również da się zweryfikować. Na przykład nazwisko psychiatry Aliny Z., sędziny Henryki P. i wielu innych osób. Wspominałem wcześniej w innym komentarzu o taśmach Imagio, o których co prawda w Internecie nie ma kompletnie nic, a które jednak były reklamowane w prasie na początku lat 90-tych (co najmniej jedną reklamę można znaleźć w numerach "Wprost" z tamtego okresu).
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

Leśny Pukacz napisał(a): Z każdym kolejnym odcinkiem mam coraz więcej pytań. Z jednej strony opowieści autora wydają się być do granic możliwości podkoloryzowane, z drugiej jednak wszyscy wiemy do czego, służby specjalne są zdolne. Z autorem w łatwy sposób można skontaktować się za pośrednictwem facebooka i on nadal (po 22 latach) podtrzymuje to co napisał i wydaję się w tym naprawdę wiarygodny. Ivellios przyznaję, ze trafiłeś z tą książką w sedno ;)
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

rimbaud napisał(a): Szkoda, że pan Marek Ż. nie powiedział, co to były za wspomnienia, bo ja wiecie też takie coś mam, ale nie wiem, jak do tego podejść. Pamietam, że jako dziecko miałem dość nieprzyjemne wizje ucieczki z palącego się starego mieszkania (przypominało nieco dom mojej babci, wystrojem - były koronki itp.). Ale nigdy pożaru nie przezyłem, nigdy świadomie niczego takiego nie widziałem. Co to było, nie wiem. Aha, tam się pojawiali ludzie, których nie znałem.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Leśny Pukacz napisał(a): To niestety prawda. U Michała widać to juz od dawna, nie wiem czym to jest spowodowane...kompleksy?
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Machine napisał(a): Claude ma kompleks bycia Polakiem, kazdy kto siedzi na Zachodzie 3 lata i wiecej czesto spotyka ludzi, ktorzy siedza w gownorobotach na najnizszych stanowiskach - ale pierwsi w Polsce opowiadaja "jak to sie wstydza mowic po polsku" albo liza dupe kazdemu kto nie jest Polakiem i zanudzaja ich opowiesciami jaka Polska i Polacy sa ch***owi :D
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Bosman napisał(a): Panowie Gratuluję. Jeden z najlepszych odcinków. Pan Marek Żelkowski, którego do tej pory słuchałem w Bibliotekarium razem z Panem Wiktora Żwikiewiczem wykonał wspaniałą pracę. Nie wiem, czy był taki zamiar albo taka jego rola w tej debacie ale jego syntetyczne skróty w temacie m.i. pitagorejczyków zapewne przejdą do klasyki Waszych audycji. Pan Piotr Cielebiaś i Marek Sęk jak zwykle pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

lalka napisał(a): @Jaknajlepiej: Co ty bredzisz człowieku? Kogo chcesz zapraszać? Ezoteryków z NTV Janusza co bredzą za pieniądze? Wróżki? Czasem zamiast otwierać jape albo pisać, wielu z komentujących powinno pomyśleć. Rzygam internetami, a jeszcze bardziej rzygam debilami, którzy się wymądrzają, choć nie mają pojęcia, o czym mówią. Chcesz Jaknajlepiej słuchać debili i naciągaczy, przerzuć się na NTV albo Jutuba. Tam ci nagadają "prawdziwej wiedzy". Polecam Madzie Moskalik i jej duchowe chemtrailsy
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Jaknajlepiej napisał(a): Brawo za trafne spostrzeżenia szanowny Panie
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Jaknajlepeij napisał(a): Skoro to miała być debata to zabrakło w niej przedstawicieli środowisk ezoterycznych, czyli osób blisko związanych z duchowością i zaświatami. Bez konfrontacji z tą sferą dyskusja była miałka jak omawianie problemów rolnictwa na podstawie przeczytanych książek z tej dziedziny. Szanowni Panowie może czas najwyższy aby przestać kisić sie w towarzystwie wzajemnej adoracji i poszerzyć grono gości o doświadczonych badaczy obszarów o których chcecie dyskutować :) Istotnie, wątki pitagorejskie jak też tybetańskiej ksiegi umarłych były najciekawsze w tej audycji. Dziękuję i pozdrawiam
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Antares napisał(a): Rewelacyjna audycja, z przyjemnością się słuchało zwłaszcza pana Zelkowskiego. Przyznam, że największe wrażenie wywarła na mnie część o pitagoraejczykach (kompendium bez owijania w bawełnę) a wspomnienia z dawniejszych wcieleń to istna petarda. Bardzo dziękuję za szczerość i odwagę obu panów bo wiem, że wyznania na temat takich doznań często wiążą się z różnymi nieprzyjenościami (aby to tak delikatnie określić). Robi to potężne wrażenie. Chylę czoła.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

marq napisał(a): Może te kable były "Olejowe" tzn z chłodzeniem Żył roboczych olejem transformatorowym krążącym w kanałach z cynku właśnie. Dlatego takie kable były Grube by pomieścić zestaw 8 /10 a nawet 12-stu kanałów olejowych gdzie olej krążył pod ciśnieniem. Niektóre miały pompy do chłodzenia tego oleju - skomplikowana dudowa. Zaraz po Technikum w roku 1978 trafiłem do firmy gdzie była instalacja - CZYNNA! - zasilająca synchroniczne silniki pierścieniowe o mocy 128 KW !! I te silniki wyprodukowane przed I WW 1913/1914 i ta instalacja to był test dla młodych nowo przyjętych elektryków. Należało złożyć przecięty kabel tak, żeby nic oleju nie wyciekło i silnik sprawnie działał 24h/D- zasilał pompę do wody technologicznej tez wyprodukowanej w 1914 r. przez Niemcy. Nb Najlepszym kotłem parowym który bez problemu utrzymywał w ciągu doby 14/15 atmosfer - inne Nowe miały problem z utrzymaniem stałym 12 Atm był piec płomieniówkowy - bardzo duża ilość rurek miedzianych o w miarę cienkiej średnicy produkcji niemieckiej z 1913 roku !!!
(komentarz do audycji 1 lipca 2017)

Mehran Keshe napisał(a): "Czym niby w szerszym sensie różni się Marcin Plichta z jego złotem i OLT Express od Mehrana Keshe" Przecież 13% rocznego zysku z inwestycji jest w zadnym wypadku niemożliwe do wykonania (jak mogliby się znaleść jacykolwiek ludzie mogacy w to uwierzyć) za to latający w kosmos przerobiony Opel Ampera i urzadzenia darmowej energii - gdzie aby zmierzyć moc pobieranego i oddawanego prądu nie mozna używać zwykłych mierników, a ludzie twierdzą, że rachunki za prąd spadły im o 30% od samego myślenia o Keshe (to oczywiście brzmi bardzo przekonywująco i nie wyglada na żaden przekręt)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Rudi napisał(a): Mam wrażenie, że na temat prawdziwej śmierci nie wie pani kompletnie NIC. To dobrze. przeraziłoby to zarówno panią, jak innych. Śmierć , sama w sobie nie jest niczym strasznym. umieranie- tak! Widziałam i Wiem. wszelkie bzdury i powiadania z przeszłych czasów, zwłaszcza na wsiach może przerazac. Niestety, nasza Wiara jest przerażająca! Do gruntu! szkoda, bo Chrystus był dobrym człowiekiem z pewnoscią i szkoda, że niektórzy próbują to zniekształcić. Mimo wszystko, zyczę Wszystkim dobrych mysli i losów!! pozdrawiam.
(komentarz do artykułu Śmierć, upiory i duchy)

Ivellios napisał(a): W dalszej części książki jest coś o procesie, jaki Szewczyk wytoczył PZU za nieuznanie mu wypadku spowodowanego rzekomo przez pracowników służb specjalnych RP. Pada dużo nazwisk, jednak na prośbę autora muszę je wycinać z nagrania. A Szewczyk żyje do dziś, obecnie przebywa na terytorium Bułgarii, wysyła emaile z prośbą o pomoc w walce z "barbarzyńcami ze służb specjalnych RP" między innymi do obecnie "rządzonej rządzącej" pani premier Szydło.
(komentarz do audycji Odc. 230 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): Jak w tej książce nie ma żadnej wzmianki o jakichś czujnikach. Przynajmniej do momentu, do którego na tę chwilę doszedłem podczas nagrywania, nie pojawiają się żadne czujniki.
(komentarz do audycji Odc. 231 Służby specjalne RP czy mafia)

beat euro napisał(a): Okłamywanie samego siebie to jest coś w czym Michał jest mistrzem, czemu się dziwisz. Nie ma złych imigrantów, jeszcze w tym roku zacznie się imperium medialne Michała, wszyscy polacy to pijacy a piramidki ostrzą żyletki - u Clauda wszystko w normie.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Wszystkich newsów w bazie: 17292, obecna strona 8, ilość stron 44

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium