Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
011111000 napisał(a): Witam. Historia historią ale ciemnosc.com jak również i sami technomanci nie zajmowali się tzw. zjawiskami paranormalnymi tylko wynajdywaniem i doskonaleniem praktyk okultystycznych z wykorzystaniem technologii. Syphar kręcił i kombinował, to fakt który spowodował nasze rozstanie. To co położyliśmy w necie z premedytacją zostało odpowiednio oznaczone i podpisaliśmy się pod tym dumnie. Zresztą na chwilę obecną jakbyśmy chcieli moglibyśmy cały ezonet położyć w jeden dzień ale po co? Ekipa ma się dobrze, skupiliśmy się na biznesie i działaniu w kręgach hermetycznych. Dobrze bo każdy z nas zarabia min tyle co poseł. Aktualnie mamy zlot na jachtach. Także historia zweryfikowała, czyja ścieżka okazała się efektywna a czyja była tylko smutnym pierdololo - jak to raczyliśmy zauważać. Pozdrowienia z ciemnosci.
(komentarz do wpisu na blogu 20 lat polskiego Internetu. Jak to było ze stronami o tematyce paranormalnej?)

Aubrey Marcus 2 napisał(a): No ale Michał ma sporo racji ze polska to taki troche ciemnogród. Przykład pierwszy z brzegu - tylko Polska (ibrały w tym udział oficjalne władze) ogłosiła Jezusa królem Polski. Przypomne ze jeszcze nie dawno w polskim parlamencie modlono sie za pogode. I dalej uwazacie ze zyjemy w normalnym kraju ? Ze Jezus jest oficjalnym krolem polski to macie tu z informacja kto w tym uczestniczył: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21 000510,tlumy-na-introniza cji-jezusa-na-krola-polsk i-uroczystosc-trwa.html
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

lalka napisał(a): Twój mózg przypomina pasztetową z Pikoka... podobnie jak mózgi "doświadczonych badaczy obszarów" youtube, o których wspominasz.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Jaknajlepiej napisał(a): Lalka to perfekcyjnie dopasowany nick do poziomu twojej wypowiedzi. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem a na domiar złego obrażasz i podajesz przykłady nieadekwatne do tematu. Zastanów się chwilę, odetchnij ze trzy razy, uśmiechnij do siebie i wróć do rozmowy. Dobrze Ci życzę i proszę nie wywalaj swoich frustracji na ludzi, którzy oczekują więcej od Ciebie, bo to tak trochę jak byś miała do mnie pretensję, że nie kupuję kiełbasy na grila w biedronkowej promocji.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Leśny Pukacz napisał(a): Dlatego właśnie, coraz częściej myślę, że coś w tym może być, chociaż wydaje się to wszystko zwariowane, ale może jednak? Książka niesamowicie wciąga nawet po przeszło 20 latach dobrze, że do niej wróciłeś. Czekam na dalszy ciąg!
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): No i podaje też sporo informacji, które da się zweryfikować - jak by nie patrzeć, to to jednak mocno podnosi wiarygodność informacji podawanych w książce. Niestety na jego prośbę większość nazwisk i nazw kluczowych dla że tak powiem fabuły obiektów, firm, produktów, itd. muszę pomijać podczas nagrywania, ale jak ktoś dorwie egzemplarz książki to może sobie zweryfikować np istnienie budynku Johns Rose House w RPA, działanie w tym kraju fabryki Toyoty gdzie Szewczyk miał być fikcyjnie zatrudniony, dalsze rozdziały książki są też gęsto usiane nazwiskami osób, których istnienie również da się zweryfikować. Na przykład nazwisko psychiatry Aliny Z., sędziny Henryki P. i wielu innych osób. Wspominałem wcześniej w innym komentarzu o taśmach Imagio, o których co prawda w Internecie nie ma kompletnie nic, a które jednak były reklamowane w prasie na początku lat 90-tych (co najmniej jedną reklamę można znaleźć w numerach "Wprost" z tamtego okresu).
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

Leśny Pukacz napisał(a): Z każdym kolejnym odcinkiem mam coraz więcej pytań. Z jednej strony opowieści autora wydają się być do granic możliwości podkoloryzowane, z drugiej jednak wszyscy wiemy do czego, służby specjalne są zdolne. Z autorem w łatwy sposób można skontaktować się za pośrednictwem facebooka i on nadal (po 22 latach) podtrzymuje to co napisał i wydaję się w tym naprawdę wiarygodny. Ivellios przyznaję, ze trafiłeś z tą książką w sedno ;)
(komentarz do audycji Odc. 234 Służby specjalne RP czy mafia)

rimbaud napisał(a): Szkoda, że pan Marek Ż. nie powiedział, co to były za wspomnienia, bo ja wiecie też takie coś mam, ale nie wiem, jak do tego podejść. Pamietam, że jako dziecko miałem dość nieprzyjemne wizje ucieczki z palącego się starego mieszkania (przypominało nieco dom mojej babci, wystrojem - były koronki itp.). Ale nigdy pożaru nie przezyłem, nigdy świadomie niczego takiego nie widziałem. Co to było, nie wiem. Aha, tam się pojawiali ludzie, których nie znałem.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Leśny Pukacz napisał(a): To niestety prawda. U Michała widać to juz od dawna, nie wiem czym to jest spowodowane...kompleksy?
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Machine napisał(a): Claude ma kompleks bycia Polakiem, kazdy kto siedzi na Zachodzie 3 lata i wiecej czesto spotyka ludzi, ktorzy siedza w gownorobotach na najnizszych stanowiskach - ale pierwsi w Polsce opowiadaja "jak to sie wstydza mowic po polsku" albo liza dupe kazdemu kto nie jest Polakiem i zanudzaja ich opowiesciami jaka Polska i Polacy sa ch***owi :D
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Bosman napisał(a): Panowie Gratuluję. Jeden z najlepszych odcinków. Pan Marek Żelkowski, którego do tej pory słuchałem w Bibliotekarium razem z Panem Wiktora Żwikiewiczem wykonał wspaniałą pracę. Nie wiem, czy był taki zamiar albo taka jego rola w tej debacie ale jego syntetyczne skróty w temacie m.i. pitagorejczyków zapewne przejdą do klasyki Waszych audycji. Pan Piotr Cielebiaś i Marek Sęk jak zwykle pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

lalka napisał(a): @Jaknajlepiej: Co ty bredzisz człowieku? Kogo chcesz zapraszać? Ezoteryków z NTV Janusza co bredzą za pieniądze? Wróżki? Czasem zamiast otwierać jape albo pisać, wielu z komentujących powinno pomyśleć. Rzygam internetami, a jeszcze bardziej rzygam debilami, którzy się wymądrzają, choć nie mają pojęcia, o czym mówią. Chcesz Jaknajlepiej słuchać debili i naciągaczy, przerzuć się na NTV albo Jutuba. Tam ci nagadają "prawdziwej wiedzy". Polecam Madzie Moskalik i jej duchowe chemtrailsy
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Jaknajlepiej napisał(a): Brawo za trafne spostrzeżenia szanowny Panie
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Jaknajlepeij napisał(a): Skoro to miała być debata to zabrakło w niej przedstawicieli środowisk ezoterycznych, czyli osób blisko związanych z duchowością i zaświatami. Bez konfrontacji z tą sferą dyskusja była miałka jak omawianie problemów rolnictwa na podstawie przeczytanych książek z tej dziedziny. Szanowni Panowie może czas najwyższy aby przestać kisić sie w towarzystwie wzajemnej adoracji i poszerzyć grono gości o doświadczonych badaczy obszarów o których chcecie dyskutować :) Istotnie, wątki pitagorejskie jak też tybetańskiej ksiegi umarłych były najciekawsze w tej audycji. Dziękuję i pozdrawiam
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Antares napisał(a): Rewelacyjna audycja, z przyjemnością się słuchało zwłaszcza pana Zelkowskiego. Przyznam, że największe wrażenie wywarła na mnie część o pitagoraejczykach (kompendium bez owijania w bawełnę) a wspomnienia z dawniejszych wcieleń to istna petarda. Bardzo dziękuję za szczerość i odwagę obu panów bo wiem, że wyznania na temat takich doznań często wiążą się z różnymi nieprzyjenościami (aby to tak delikatnie określić). Robi to potężne wrażenie. Chylę czoła.
(komentarz do audycji 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

marq napisał(a): Może te kable były "Olejowe" tzn z chłodzeniem Żył roboczych olejem transformatorowym krążącym w kanałach z cynku właśnie. Dlatego takie kable były Grube by pomieścić zestaw 8 /10 a nawet 12-stu kanałów olejowych gdzie olej krążył pod ciśnieniem. Niektóre miały pompy do chłodzenia tego oleju - skomplikowana dudowa. Zaraz po Technikum w roku 1978 trafiłem do firmy gdzie była instalacja - CZYNNA! - zasilająca synchroniczne silniki pierścieniowe o mocy 128 KW !! I te silniki wyprodukowane przed I WW 1913/1914 i ta instalacja to był test dla młodych nowo przyjętych elektryków. Należało złożyć przecięty kabel tak, żeby nic oleju nie wyciekło i silnik sprawnie działał 24h/D- zasilał pompę do wody technologicznej tez wyprodukowanej w 1914 r. przez Niemcy. Nb Najlepszym kotłem parowym który bez problemu utrzymywał w ciągu doby 14/15 atmosfer - inne Nowe miały problem z utrzymaniem stałym 12 Atm był piec płomieniówkowy - bardzo duża ilość rurek miedzianych o w miarę cienkiej średnicy produkcji niemieckiej z 1913 roku !!!
(komentarz do audycji 1 lipca 2017)

Mehran Keshe napisał(a): "Czym niby w szerszym sensie różni się Marcin Plichta z jego złotem i OLT Express od Mehrana Keshe" Przecież 13% rocznego zysku z inwestycji jest w zadnym wypadku niemożliwe do wykonania (jak mogliby się znaleść jacykolwiek ludzie mogacy w to uwierzyć) za to latający w kosmos przerobiony Opel Ampera i urzadzenia darmowej energii - gdzie aby zmierzyć moc pobieranego i oddawanego prądu nie mozna używać zwykłych mierników, a ludzie twierdzą, że rachunki za prąd spadły im o 30% od samego myślenia o Keshe (to oczywiście brzmi bardzo przekonywująco i nie wyglada na żaden przekręt)
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Rudi napisał(a): Mam wrażenie, że na temat prawdziwej śmierci nie wie pani kompletnie NIC. To dobrze. przeraziłoby to zarówno panią, jak innych. Śmierć , sama w sobie nie jest niczym strasznym. umieranie- tak! Widziałam i Wiem. wszelkie bzdury i powiadania z przeszłych czasów, zwłaszcza na wsiach może przerazac. Niestety, nasza Wiara jest przerażająca! Do gruntu! szkoda, bo Chrystus był dobrym człowiekiem z pewnoscią i szkoda, że niektórzy próbują to zniekształcić. Mimo wszystko, zyczę Wszystkim dobrych mysli i losów!! pozdrawiam.
(komentarz do artykułu Śmierć, upiory i duchy)

Ivellios napisał(a): W dalszej części książki jest coś o procesie, jaki Szewczyk wytoczył PZU za nieuznanie mu wypadku spowodowanego rzekomo przez pracowników służb specjalnych RP. Pada dużo nazwisk, jednak na prośbę autora muszę je wycinać z nagrania. A Szewczyk żyje do dziś, obecnie przebywa na terytorium Bułgarii, wysyła emaile z prośbą o pomoc w walce z "barbarzyńcami ze służb specjalnych RP" między innymi do obecnie "rządzonej rządzącej" pani premier Szydło.
(komentarz do audycji Odc. 230 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): Jak w tej książce nie ma żadnej wzmianki o jakichś czujnikach. Przynajmniej do momentu, do którego na tę chwilę doszedłem podczas nagrywania, nie pojawiają się żadne czujniki.
(komentarz do audycji Odc. 231 Służby specjalne RP czy mafia)

beat euro napisał(a): Okłamywanie samego siebie to jest coś w czym Michał jest mistrzem, czemu się dziwisz. Nie ma złych imigrantów, jeszcze w tym roku zacznie się imperium medialne Michała, wszyscy polacy to pijacy a piramidki ostrzą żyletki - u Clauda wszystko w normie.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Kidler napisał(a): Pierdzielicie, claude. W sensie o tych imigrantach. Twierdzisz, że Calais to ustawka? Że te nagrania z walk z policją to fake? Nie jestem prawicowcem, ale udawanie, że się nie dzieje skoro się dzieje to okłamywanie samego siebie.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Kużwa! nie pułki, tylko półki.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 13)

Antares napisał(a): Czym niby w szerszym sensie różni się Marcin Plichta z jego złotem i OLT Express od Mehrana Keshe z jego cudownymi wynalazkami oraz centrum kosmicznym i atomowym w Ghanie? I tu i tam wiadomo że to lipa a takich którzy zaprzeczają rzeczywistości znajdzie się spore stadko. Do czasu aż się zderzą z tą negowaną przez nich rzeczywistością i wtedy piękne słówka i nawijanie makaronu na uszy już nie wystarczą. A propos Claudzie, jak idzie montowanie magrawa z kolegą z Kildare? Zapowiedziałeś jesienią ubiegłego roku że się za to zabierzesz i zdasz relację, więc przypominam bo zapewne wypadło Ci to z pamięci.
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Czytanie Ivelliosa fragmentu książek? jest profesjonalizmem z najwyższej pułki. On powinien pracować w Polskim Radiu, bo brak im dobrych lektorów.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 13)

marq napisał(a): Z tym, ze Michale we współczesnym Świecie nie ma Faktycznego "Państwa Cywilizacji Łacińskiej" = Państwa Łacińskiego. Możemy tylko wewnętrznie być zwolennikami Państwa Łacińskiego... W P. Łacińskim wyższość Prawa Naturalnego a zatem Etyki i Moralności ma odzwierciedlenie w obowiązującym Prawie: Karnym, Cywilnym, Gospodarczym, Administracyjnym, itd, etc.. Inaczej Obowiązujące Prawo Stosowane wszelkie Ustawy i Rozporządzenia z Mocą Ustawy wynikają - ich litera prawa, prawa i rozwiązania - wynikają z łacińskiej wyższości moralności i etyki nad Prawem Pisanym - i jak sprawdzisz zawsze pisanym na korzyść i pod dyktando klasy politycznej mającej władze, lub Dyktatora czy Monarchy. Obecnie Mamy mieszanki Cywilizacji opisanych przez Konecznego i Rozwinięte przez doc. Kosseckiego... Większość państw UE to państwo o statusie Bizantyjko Turańskiej, a USA obecnie to P. tyrańsko - faszystowskie lub bizantyjko -faszystowskie ze wskazaniem na faszystowskie. Zresztą USA są państwem gdzie narodził się Faszym oraz zarazem Komunizm, przy czym wówczas w Pierwszej połowie XX wieku, eksportowali te Ustroje do Europy. Poza tym coraz więcej państw Europy ma konotacje mniej lub więcej faszystowskie w początkowym etapie faszyzmu czy nazizmu... Pozdrawiam;
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Arth napisał(a): Michał coraz bardziej bredzi, niestety sam sobie zaprzecza na przestrzeni kilku minut. Biedny mały człowiek...
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

Groupie napisał(a): Tak,z taką gadką na temat swojego kraju to w IRL,UK Michał pewnie uznawany jest za osobę,której brak piątej klepki.Czechy poważny kraj,Rosja i Niemcy(o zgrozo,co za porównania szczególnie po ostatnich wydarzeniach),a Polska kraj niepoważny.Kiedyś w Danii mówiłem podobnie ludzie szybko mnie wyleczyli z podobnych sądów na swój kraj - nie podoba mi się jak o Polsce się wyraża.Czasami rozumie Stałego Sceptyka,że go tak strofuje,bezsprzecznie należy mu się to
(komentarz do audycji 30 czerwca 2017)

kudlaty11000 napisał(a): Super odcinek polecam .. !!! Ivellios daje czadu czytając opowiadania ! Wielki szacun ...
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 13)

san napisał(a): Od kiedy znaki dla ludzi będą przeznaczone dla automatów? Pozatym nawet jakby były (co za absurd) to co to za założenie, że co, na drodze podporządkowanej autopilot by szukał znaku ustąp pierwszeństwa? hahah ;dddd to jest automatyka a nie jakiś samochód-cyborg ze sztuczną AI
(komentarz do audycji 23 czerwiec 2017)

santoro napisał(a): a może zrobić tak luźniejszą debatę o tych wszystkich teoriach spiskowych wyssanych z palca, jak reptilianie czy płaska ziemia, Panowie mieliby dużo śmiechu
(komentarz do newsa 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Blom napisał(a): wystarczy że drogi są źle oznaczone - w mojej okolicy nagminne jest że droga podporządkowana nie ma znaku ustąp pierwszeństwa więc auto z autopilotem za każdym razem będzie prowadził do katastrofy. identycznie jest w sytuacji gdy wiatr przekręci niedokręcony znak - człowiek połapie się że coś jest nie tak, komputer nie.
(komentarz do audycji 23 czerwiec 2017)

OrinMan napisał(a): Świetna audycja! Dużo ciekawych informacji i interesująca teoria (jak zawsze). @Hanys Robson : Dzięki za masę ciekawych szczegółów.
(komentarz do audycji 24 czerwiec 2017)

jhalik napisał(a): ŚMIERĆ JAK i narodziny ważne :) przy narodzinach mi pamięć zablokowali, jak pójdę do białego tunelu wrócę z powrotem jak się rozglądnę to pójdę w fiolet i już mi nic nie wykasują he he
(komentarz do newsa 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

onik napisał(a): obym się mylił ale znając życie znowu ciekawy temat rozwodnicie do miana byle czego. a Śmierć jest ważna
(komentarz do newsa 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

smerfik76 napisał(a): W 553 roku, na Soborze w Konstantynopolu zostały usunięte fragmenty z pism, które zawierały nawiązanie do reinkarnacji. Jak również potępiono nauki wybitnego Orygenesa. Czy Panowie znają ten temat?
(komentarz do newsa 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

Ż&Ż napisał(a): Miło nam. Dziękujemy i pozdrawiamy. Ż&Ż
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

wojw napisał(a): No i mamy teczkę Pana Leszka Zebrowskiego TW Wstąpił do służby w 1982, nie mógł trochę poczekać? Teraz wiadomo dlaczego tak pluł na Jabłonowskiego.
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Zapowiada się wyjątkowa, ciekawa debata. hmm! Oczekuje z niecierpliwością.
(komentarz do newsa 19. Debata (nie)kontrolowana: Reinkarnacja i wędrówka dusz)

eselproof napisał(a): Witam. Miałem okazję mieszkać w okolicy Poozoli i rzeczywiście obszar ten jest bardzo urodzajny. Wiele farmerow w tym regionie (Campania) uprawia tam tytoń i ziemniaki. Ci pierwsi maja kontrakty z Philipem Morissem a ci drudzy z siecią fast food McDonalds. Pozdrawiam prowadzących
(komentarz do audycji 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji)

speedwayer napisał(a): Santorini w skali VEI ma 6, czyli 10100 km wyrzuconego materiału piroklastycznego i 25km słupa popiołów wystrzelonych w powietrze. Panowie, także to jest naprawdę dużo ;) drobny Wasz błąd! Taką samą siłę miał Pinatubo w 1991. Faktycznie ryzyko istnieje, od 26tys lat nie wybuchło Yellowstone, a średnio co tyle wybucha i zawsze robi ogromne szkody, także jest się czego bać, ale niestety (bynajmniej oficjalnie) nie mamy na to wpływu. No chyba że istnieje jakiś HAARP czy inne elektromagnetyczne bronie mogąće zatrzymać wybuchy wulkanów. Choć byłoby to świetne rozwiązanie dla depopulacji. Debata troszkę po macoszemu, mało konkretów, ale miła w odsłuchu.
(komentarz do audycji 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji)

Gacek napisał(a): Bardzo dobra ta ksiazka. Jednak nie moge niczego znalezc o panu Lechu na internetach. Brzmi jak powiesc s-f ale moze to i prawda.
(komentarz do audycji Odc. 233 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian p-ń napisał(a): Świetna audycja, jedna z najlepszych Bibliotekarium. Wysłuchałem z przyjemnością. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

Mehran Keshe napisał(a): ten autonomiczny rower to żart google na 1 kwietnia 2016 roku pod tym linkiem widać jak nakręcono to wideo https://www.youtube.com/watch?v=6gOjRqlgk_Y
(komentarz do audycji 23 czerwiec 2017)

Hanys Robson napisał(a): Witaj Pytasz w audycji jak teraz wyglada teren, obszar , na ktorym znajduje sie tzw.MUCHOLAPKA w Ludwikowicach Klodzkich ? Otoz ..... ni jak. Tania komercha. Bilet wstepu powinien kosztowac max 1 zloty a nie tyle ile kosztuje zwazywszy na to co sie zwiedza i co mozna uzyskac od tzw.przewodnika . Wyskakuje Jegomosc z brzuszkiem i podkoszulku , rodem z filmu MIS , ktoremu najlepiej wychodzi opowiadanie badziewnych skeczow niz opowiadanie jakiejkolwiek wersji na temat tego obiektu. Po 15 min. sluchania pozuca grupe i rupta co chceta. Teren wokol jest zagrodzony siatka, tzn. jest wydzielony teren po ktorm mozesz sie poruszac: - sama mucholapka - cos co mozna nazwac placem manewrowym na ktorym wietrza sie obecnie resztki z demobilu Ukladu Warszawskiego. - z tego placu , jak pamietasz jest wejscie do czesci podziemnej , tez wydzielonej ,w ktorej jest stala espozycja: zdjecia starej fabryki, umundorowanie, lacznica telefoniczna, itp. I UWAGA - obecnie mozna zwiedzic podziemny tzw. kanal techniczny, ktory skierowany jest w srodek owego placu manewrowego , gdzie w pewnym momencie z sciany wychodza grube tak jakby rury, ktore mogly byc otulina dla grubych przewodow pradowych. I to jest obecnie jedyna (chyba) mozliwosc zobaczenia jak mogly byc grube te przewody. Sama MUCHOLAPKA jest zarosnieta trawa, a wiec mniemam, ze ceramiczny basen jest zasypany ziemia , na ktorej posiana jest owa trawa , kanalow pradowych nie widac . Pozostale elementy fabryki ( ruina) mozna na wlasna reke zwiedzac i wlasne ryzyko- z innego poziomu, innego wejscia na ten teren. Fala hejtu na twa osobe wylewa sie obficie, i jest nie na topie uznawanie Twoich przemyslen, ale nakresliles bardzo ciekawy aspekt sprawy Riese-Olbrzym oraz Mucholapki . Co do koncepcji labolatotium. Bardzo mozliwe- sami przewodnicy w Sowiogorskich sztolniach (na boku) sklaniaja sie ku temu, a zwlaszcza w Wlodarzu, gdzie struktura geologiczna najbardziej odpowiada schronowi p.atom. w sensie ochrony przed skutkami wybuchu oraz ochrony radiacyjnej czegos co mogloby znajdowac sie w srodku. Co do urzadzen majacych byc namiastka komputera lampowego : w koncu elementy urzadzenia o kryptonimie "Ryba-Miecz" mogly skutecznie rowniez przeliczac rownania dotyczace kryptologii jak i innych technicznych zlozonych rownan np. w fizyce jadrowej- Jelenia Gora, Walbrzych. Co do tematu ciezkiej wody w Gorach Sowich. Chyba nie ma jednoznacznych zrodel. Prawdopodobnie w Mieroszowie. Co do tematu blendy uranowej- jest na miejscu po polskiej stronie oraz czeskiej. Co do tematu produkcji precyzyjnych urzadzen- Wroclaw + Gorny Slask. Co do zapotrzebowania na duze moce energii elektr.- na miejscu elektrownie wokol Walbrzycha, Jeleniej Gory. Co do obrony plot. - Wroclaw, Swidnica, Jelenia Gora + czechy. Zawsze mnie nurtuje pytanie: dlaczego jankesi byli w stanie poleciec i bombardowac Gdynie, Krolewiec, dotrzec do Poltawy, a nie byli w stanie zbombardowac np. Auschwitz-Birkenau-Monowi tz. Byli juz tak blisko, bo bombardowali Blachownie i Zdzieszowice. Ale pewnie chodzi o to, ze pewne galezie przemyslu i technologii III Rzeszy byly specjalnie oszczedzane , po co , a no po to aby dokonaly sie tam pewne eksperymenty a potem wyplynely w USA. Co do dr Mengele- masz racje, byl w tym obszarze, tak samo jak drugi specjalista od zachowan ludzkich na duzych wysokosciach- Dr Huberus Strughold. Zaklady nowoczesnych owczesnych technologii radiolokacji, przemyslu lotniczego, nawet do Ubotow rowniez byly na tymobszarze. Wiele by mozna jeszcze pisac na ten temat. Pozdrawiam. CDN
(komentarz do audycji 24 czerwiec 2017)

simsimsim napisał(a): Sprawdź sobie, kiedy powstało KGB, a także jakie były standardy dotyczące elektryczności w Europie w okresie międzywojennym, bo Twoje wypowiedzi zaczynają brzmieć coraz gorzej.
(komentarz do audycji 24 czerwiec 2017)

sue napisał(a): https://www.facebook.com/sueltalocom/videos/19 49916301964041/
(komentarz do audycji 23 czerwiec 2017)

Antares napisał(a): Dobra audycja, ale szkoda że nawet nie wspomniano o wpływie dust bowls (nie wiem jak się to nazywa po polsku), na rolnictwo amerykańskie w latach trzydziestych. Skądinąd zabawna rzecz, u nas lata trzydzieste w Ameryce sa kojarzone w Wielkim Kryzysem 1929 roku, a w Stanach, przede wszystkim na midweście, to właśnie dust bowl i rozkwit kultury hobo. Wystarczy poczytać Steinbecka czy posłuchać ballad Guthriego. Piszę o tym, bo te lata trzydzieste to byłby ledwie przedsmak tego co działoby się z rolnictwem światowym po erupcji superwulkanu. Chrisie, ta wymowa "ojwaj", jest typowa dla Williamsburga ;-)
(komentarz do audycji 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji)

d86 napisał(a): Zastanawiam się skąd to przekonanie u Pana Chrisa, że elektrownie przestaną działać. Co tam się ma "zacierać"?
(komentarz do audycji 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji)

mr_skinner napisał(a): Lubię Chrisa, ale mam do niego prośbę o więcej konkretów, a mniej słownych wypełniaczy w wypowiedziach.
(komentarz do audycji 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji)

Leśny Pukacz napisał(a): Kolejna świetna audycja pomimo tego, że temat mało para. Chris z Piotrem chyba z dowolnej dziedziny zrobiliby coś, genialnie się was słucha panowie!
(komentarz do audycji 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany a upadek cywilizacji)

gunung napisał(a): Sorry Antares, ale uczeni są od wyjaśniania takich spraw jak d... jest od wiadomo czego. A nie tak, żebyśmy mu musieli się domyślać...
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

Mika napisał(a): Czy obecna aktywność wulkaniczna jest normalna czy stale rośnie , wiele osób obserwuje to zaledwie od kilku lat intensywniej i twierdzi że wybuchy wulkanów i trzęsienia Ziemi są coraz mocniejsze katastrofa , potężne przesunięcia płyt fale tsunami ,twierdzą że buduje to podstawy do oczekiwania na globalny kataklizm - coś z wizji Edgara Cayce czy Klimuszki... jaka jest prawda ? Jak to się ma do strumieni plazmy które płyną ze Słońca. Czy wiązać to z opowieściami o stałym wzroście rezonansu Schumana ?
(komentarz do newsa 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany)

Mika napisał(a): Pytanie : Jak się ma aktywność wulkaniczna do często widzianych obiektów latających wlatujących bądź wylatujących z czynnych wulkanów nawet w czasie erupcji (filmy z erupcji Popocatepetl) ... czy jakaś inteligencja potrafi wzbudzać bądź wygaszać aktywność wulkaniczną , czy istnieją bazy wewnątrz wulkanów i czy oże tam mieszkać jakaś cywilizacja a może są to portale energii do innych czsów lub wymiarów ?
(komentarz do newsa 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany)

Antares napisał(a): Być może i taki sam burdel jak każda dziedzina, ale irytuje mnie jak słyszę "no a można było zrobić to i to". To taka konstruktywna uwaga jak pouczanie jakiegoś Lewandowskiego czy innego Messiego (czy choćby gracza ze środkowej ligi polskiej) przez spaślaka siedzącego w fotelu, który w przerwie między jedzeniem chipsów a popijaniem piwa mówi do telewizora "spokojnie mógł przecież dojść do tej piłki". A zazwyczaj robią to nie ci co kiedyś "swobodnie dochodzili piłek" a ci co już w liceum zrezygnowali z WFu bo bieganie zanadto męczy.
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

Santoro napisał(a): Poproszę chrisa
(komentarz do newsa 18. Debata (nie)kontrolowana: Superwulkany)

Gacek napisał(a): Zgadzam sie. Michal robi audycje dla swojej przyjemnosci
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

Gacek napisał(a): Ta audycja zaczyna byc tragiczna. Michal niestety jąka i duka wiekszosc czasu audycji. To po pierwsze. Druga sprawa to poczulem sie potraktowany jak debil gdy Michal opowiada o oczywistosciach jak Albert Einstein i jego powiedzonka. Trzy to czemu podkradac temat audycji z debat niekontrolowanych? Czyzby Cloud juz nie mial wlasnych pomyslow na audycje. Audycje coraz gorsze , ktore nic nie wyjasniaja. Wrecz przekazuja falszywe informacje. W sumie to taki fake news sie zrobil z audycji. Zrob cos Cloud.....
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

dramat napisał(a): tak jak lubie sluchac wiekszosci audycji na paranormalium, to tego goscia ktory sie tu wypowidal, sluchac sie nie da. Bardzo ciekawy temat, a czlowiek sie jaka, prerzerywa co kilka slow. zero prodesjonalizmu. O ile Ivelios dysponuje zajebista dykcja, to przynajmniej jeden z pozostalych powinien sie nauczyc wypowiadac plynnie. Inaczej porazicie uszy sluchaczy i nikt tego nie bedzie chcial sluchac. pozdro od sluchacza.
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

arb1 napisał(a): Zapraszajcie Kloda częściej do debat, dobrze się go słucha.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

Clown Mineta napisał(a): Przecież już taka była. Polecam przesłuchać audycji pt. "Pedofilia elit cz.2"
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): No tak Januszu. Tak jest Januszu. Kulturka Januszu.
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

gunung napisał(a): Gadasz trochę jakbyś był raz na konferencji naukowej. Przecież to na tym polega! Co ty myślałeś, że oni wszyscy dokonują wiekopomnych odkryć? Nauka to taki sam burdel jak każda inna dziedzina. Wystarczy trochę uważniej studiować, by to dostrzec.
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

Belkaenes napisał(a): Do tego jeszcze mozna sie przyzwyczaic,ale michal juz tyle lat tam siedzi w irlandi a duka po angielsku jak by nigdy tego jezyka nie uzywal!przygotowania do audycji to sa ostatnio tylko jak jest gosc,a to zdarza sie bardzo zadko,szkoda.Ostatnie 2 lata to audycja czysto ROZYWKOWA.pozdrawiam
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

gosc napisał(a): Chris Miekina i wszystko jasne tego sie juz nie da sluchac
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

Ż&Ż napisał(a): Pięknie dziękujemy za miłe słowa Pozdrawiamy Ż&Ż
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

Mac napisał(a): W kuchni w obecnosci matki oraz przyjaciela przy zapalonym swietle bo bylo po 19-00 moze 20-00, na stole byly talerze szklanki z napojami oraz kilka zakasek... w pewnym momencie pusty juz talerz umorusany keczupem oraz majonezem ... zaczal sie krecic jako jedyny do okola wlasnej osi okolo 3 razy i przesuwac sie plynnym obrotowym ruchem do krawedzi stolu? wywolalo to oslupienie i zamarcie kazdego z nas dodam ze odbywalo sie to bez zadnego szurania?? czy odglosu? bo jako osoba ktora nie wierzy w takie rzeczy po wyjsciu z oslupienia i zapytaniu czy to mi sie przewidzialo czy wszyscy to widzieli obrocilem tym talerzem po stole jeszcze raz i wydawal on tym razem dzwiek otarcia talerza o blat... z moim przyjacielem do dzis nie mam kontaktu ... a matka sie rozplakala mowiac ze to zly znak... jednak nic zlego sie nie wydarzylo... jedynie co odpowiedzial moj przyjaciel po ponownym zapytaniu przezemnie czy napewno widzial to co jak odparl.. ze tak i dla wlasnego dobra nie powinienem o tym nikomu mowic bo pomysla ze jestesmy wariatami... Do dzisiaj staralem sie zobie to jakos wyjasnic ale nie potrafie znalesc odpoiwiedzi ... wiec mowie sobie tak " WYdazylo sie cos czego nie potrafie wyjasnic i nie wierze w rzeczy nadprzyrodzone baz zjawiska para psycho itp ale widzialem to w gronie 2 osob ktore byly swiadkami .. i potwierdzam ze stalo sie cos czego nie mozna wyjasnic w zaden sposob... Pozdrawiam.
(komentarz do artykułu Naukowiec obala dowody na istnienie duchów)

baikonur napisał(a): Pytanie/zagadnienie do debaty: Co jesli wyobrazenie, ktore dotrwalo do naszych czasow o Atlantydzie i jej zniszczeniu, to tylko posredni obraz tej zaawansowanej cywilizacji, ktora zyla na Marsie. Swoisty obraz tonacej wyspy jako metafora zaglady planetarnej. A przekaz jaki sie zachowal po tysiacach lat przetrwal w takiej formie jak u Platona i Homera aby bylo latwiej przez pokolenia to przyswoic.
(komentarz do newsa 17. Debata (nie)kontrolowana: Atlantyda i inne zatopione miasta)

Spooky napisał(a): Widać, że Monet nie ma pojęcia o czym mówi, jeśli chodzi o strefy "no-go". Takich bzdur nie słyszałem od czasu wyłączenia TVN. A porównywanie muzułmańskiej strefy no-go, gdzie kobieta po godzinie 20 nie ma prawa być na ulicy do jakichś katolickich bajdurzeń to szczyt idiotyzmu :D Nie wiem kto mu takich bzdur nagadał, ale jak już mieszka w tej Irlandii to lepiej, żeby o Polsce mówił rzeczy, których był świadkiem, a nie o których wyczytał w tabloidach. Dodam jeszcze, że u mnie też jest tak jakby strefa "no-go" i jest ona zamieszkana w 95% przez cyganów. Owszem, wiem że są osiedla czy dzielnice, w których nie jest trudno o "zgubienie" portfela czy zębów, ale porównywanie ich do dzielnic przejętych przez terrorystów to kolejny strzał w stopę. Od roku nie słuchałem audycji Teoria Chaosu, bo uważałem że Monet niestety nie potrafi prowadzić audycji. Wiecznie yyy eee, czymś zajęty, tu czegoś szuka...wybacz, ale bierz przykład z Ivelliosa. Czy choćby z gościa z Hiperprzestrzeni. Wiedza, przygotowanie...profesjonalka. Ale pomyślałem sobie - kit z tym. Posłucham, bo widzę że fajny temat. I tu piękny facepalm. Pozostaję jednak przy profesjonalnych audycjach. Dziękuję :)
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

vikor napisał(a): Śmiechłem z tego elaboratu Antaresa
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

Antares napisał(a): Na czym mają polegać te moje urban legends? Co do Mieszka i jego imienia nie należało dodawać nic - bo i tez nic nie dało się tam dodać. Nawet na siłę. Ale nie byłoby pretekstu do hucpy za grubsze pieniądze. Co niby tez ma być plotką? Że profesor Kocka-Krenz wcale nie odkryła palatium? Że jej psiapsióła której tam być nie powinna została przysypana? Że profesor Urbańczyk mógł zrobić dyskusję na Skype, a rezultaty naukowe sympozjum nie były niczym co ś.p. profesor Kurbis nie wiedziałaby pół wieku wcześniej?
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

Leśny Pukacz napisał(a): Polecam Para-Radio gdzies z 2011-2012 roku. Tam mnóstwo audycji z Panem Adamem, również go lubię, fajnie się go słucha choć nie ze wszystkim się zgadzam.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

Janusz napisał(a): Pier...isz, ot co. Piszesz to z czym sam pewnikiem masz problemy :) a Michał jest tylko lustrem, które odbija refleksy twoich kompleksów.
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

gunung napisał(a): @Antares: Ja myślę, że ty powtarzasz urban legends i to jeszcze w tak banalny sposób na zasadzie jakichś salonowych plotek ("słyszałem, że", "zapewniam, że" - co to ma być?). A co mieli dodać o Mieszku i jego imieniu? Mieli go reanimować? Pewne kwestie pozostaną niedomknięte. No i nie porównuj też badań na Ostrowie z eksplorowaniem dna morza, bo to dość zabawne jeśli weźmiemy pod uwagę skalę trudności!!!
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

Leśny Pukacz napisał(a): Świetnie słucha się Panów, oby tak dalej! Hejterzy zawsze się znajdą, ale co z tego? Robicie świetną robotę i oby tak dalej! ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

smokens napisał(a): Adam Borowski to człowiek który miażdży swoimi wypowiedziami.Treściwy człowiek.Nie leje wody jak co poniektórzy.Mam nadzieję że będziemy go mogli częściej posłuchać.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

Leśny Pukacz napisał(a): Michał jest bardzo niesprawiedliwy w tym co mówi. Jak jest mu wygodnie to mówi, że nie czuje się Polakiem, kiedy jednak chcę przedstawić Polskę i Polaków w złym świetle to mówi my Polacy. Wychodzę z założenia, że 10 lat na emigracji pozbawia jakiekolwiek prawa głosu na temat kraju z którego się wyjechało. Mnie nie interesuje to co Polacy robią za granicą, jeżeli ktoś siedzi w Irlandii czy Anglii to ma przestrzegać reguł rządzących w tamtym krajach, bo jest tam tylko gościem za przyzwoleniem tamtejszych służb i prawa. Jeżeli ktoś przyjeżdza do Polski to ma przestrzegać naszego prawa, jeżeli go złamie, lub nie chcę się dostosować do należy go usunąć z kraju. Proste? Na szczęście ta unijno-bolszewicka propaganda nie podziałała na pokolenie po 89 roku i dzisiaj widzimy efekty, chcemy żyć w swoim kraju, wśród Polaków i na jasnych zasadach. 1000 lat historii, pięknej historii, a pokolenie 40 latków (w tym Michała) zakompleksione maksymalnie.
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

Antares napisał(a): Bez przesady - ta zakazana archeologia nie jest aż tak bardzo zakazana, można ja znaleźć nawet w mediach głównego nurtu http://www.rp.pl/artykul/1083620-Tajemn ica-zatopionych-miast.html#ap-4 Generalnie miałbym trochę obiekcji co do opinii wypowiedzianych w audycji, wiele z wypowiedzianych kwestii to takie "alternatywne urban legends". Zapewniam że prztkładowo chętnych do badań na głębokości 650 metrów w kręgach naukowych znalazłoby się sporo, ale często brak nawet wystarczającej liczby łopat, chyba że jest się pod co podczepić. Jestem z Poznania i znam tło odnalezienia palatium na Ostrowie Tumskim. Byłaby to niezła powieść sensacyjna, na przykład o niektórych wałkach dowiedziano się jak w wykopie została przysypana znajoma profesor która co prawda rzucała pod nogi kłody rzeczywistemu odkrywcy, ale za to po odkryciu wypinała pierś po medale tak skutecznie, że powszechnie (poza kręgami naukowymi) uważa się ją za spiritus movens badań. Z kolei parę lat temu było sympozjum na temat "imienia Mieszka" (chodzi oczywiście o "Dagome Iudex"). Czy była jakaś okrągła rocznica? Nie. Cz doszły jakieś nowe dokumenty? Nie. Nowe badania? Nie. Ale profesura się buduje a z niczego się nie wybuduje. Lepiej więc wydać półtora miliona z grantu europejskiego niż z tym samym skutkiem zrobić czat grupowy na Skype. Czas jakiś mieszkałem na Zachodzie (w większości USA). Nie powiem, aby tam robiono takie wałki, ale też nie jest tak że każdy chętny dostaje środki na badania bo się na tym zna. Zapewniam że nie. Ot, problem taki jak w przypadku "Nieznanego świata" - jakby zapytać się czytelników to każdy by powiedział, że chciałby wydań dwa razy grubszych i za połowę ceny. No nie mówcie panowie, że się nie da...;-)
(komentarz do audycji 17. Debata (nie)kontrolowana: Zakazana historia. Podwodne ruiny)

takiktos napisał(a): super jakby cloude zrobil audycje o Magdzie Zuk
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

glodny napisał(a): Prosze Wiecej.
(komentarz do audycji Paul Heuze - Czy umarli żyją? Ankieta o stanie obecnym nauk metapsychicznych (cała książka))

YUBY napisał(a): 1. Czy atlantyda naprawde istniala, a moze bylo kilka podobnie zaawansowanych technoligicznie miast ktore nawzajem sie wytlukly, a wiedza pozostala tylko w grupie waskiej, wtajemniczonej grupie elit? 2. Jakie tajne bronie mogli posiadac atlanci (zapiski historyczne)? 3. Czy ktos przeprowadzal badania dna co do grupy, typu ludzi ktorym najblizej do atlantow? 4. Przypuszczalne polozenie Atlanty oraz najbardziej naj naj prawdopodobne? 5. Czy byla jakas przeciw waga do atlantow? 6. Jaka mamy pewnosc ze byla ta dobra cywilizacja, no albo zla?. To trzebaby ustalic. 7. Czy cywilizacja faktycznie upadla?, a moze nadal jest tyle ze w ukryciu?. Z historii wiemy ze przeciez chodzby dzisiejszy Londyn jest niemak dokladna replika Egiptu... 8. Jakies informacje co do broni, techniki, filozofii, bostw, budowle i swiatynie, rolnictwo, w jaki sposob sie przemieszczali czy podrozowali etc? 9. Autoryty co do atlantow, gdzie szukac?, kogo warto posluchac, przeczytac a kogo unikac jak ognia ze wzgl na mecenie i sianie dezinformacji. Mysle ze to tyle a poki co reszta podczas audycji. Pozdrawiam: YUBY
(komentarz do newsa 17. Debata (nie)kontrolowana: Atlantyda i inne zatopione miasta)

rocker napisał(a): BYT, przecież nie ma obowiązku słuchania BIBLIOTEKARIUM! Skoro Panowie Ż&Z cię męczą to po prostu omijaj tę audycję szerokim łukiem! Mnie to ich "ględzenie" bardzo pasuje. Dobrze jest posłuchać ludzi, którzy na pewne tematy mają czasami trochę inne zdanie niż ja. Jeśli tego nie rozumiesz, to... nie chcę cię martwić, ale chyba zamieniasz się w starego dziada :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

Arcetron napisał(a): Nowoczesna wojna opierać się będzie o systemy teleinformatyczne, ma to jednak pewną wadę łatwo można zablokować wszelką komunikację radiową, internetową i stanowiska kierowania ogniem za pomocą jednego gadzetu.Impuls elektromagnetyczny, niektórzy znają ten termin jako produkt uboczny eksplozji głowicy jądrowej Można wykonać proste urządzenie w domu które umożliwi wyłączenie całej elektroniki, nie będę wchodził w szczeguły aby jakiemuś żartownisiowi nie chciało by się tego zbudować ogulnie urządzenie składa się ze stożkowej cewki elektromagnetycznej podłączonej do bardzo wysokiego napięcia. Takiej broni obecnie używała armia chińska na pokładzie samolotów mig przeciwko amerykańskim okrętom wojennym które wpłyneły na wody terytorialne chin no i niestety amerykanie zmuszeni byli odcholować stateczek i już ni brykają. podobnie jak tu tylko w większej skali: https://www.youtube.com/watch?v=JvpZXmYRP4o
(komentarz do audycji 16 czerwca 2017)

Mag napisał(a): Witam.wlasnie szukam z wroclawiadwiema.zapytam jeszcze o wieslawe Woźniak z Leszna
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

piki napisał(a): czesc dzis w nocy odczułem cos jak by projekcja astralna z tylko ze ja nie doprowadzilem sam do tego stanu. Poszedlem normalnie spac tak kolo 00:00 tak mnie wiecej kolo 3, snilo mni sie ze proboje sie gdzies przenies i chowam sie po klatkach nagle jaks sila podnosi mi nogi do gory tak se 3 razy za kazdym razem coraz wyzej az zrobilem beckfilpa i sie przebudzilem ale tylko swiadomie bo cialo mialem bez ruchuj nie otwieralem oczu i ale czulem ze moge to zrobic naglem zaczelem odczuwac dziwne mrowienia i zaczely mi dretwiec nogi, rece i dziwne uczucie w rzaladku, rece mialem nienaturalnie ulorzone jakis dziwnnie i usta zaczely mi sie same otwierac puzniej zaczelem zaczely mi sie napinac miesnie dga zaczelem sie powoli martwic co sie dzieje postanowilem sie poruszyc i otworzylem oczy i wstalem zaczelem caly drrzec , wstalem poszedlem sie odlac bylem bardzo pobudzony ale swiadomie bo oczy mialem zaspane jak wrocilem do pokoju zauwarzylem ze tam jest jak by duzo zimniej bo az caly sie trzaslem polozylem sie i probowalem zasnac ponownie ale nie moglem bo mialem troche jak by potok mysli ciagle o czym myslalem i rozmawialem w myslach spojrzalem na zegarek zobaczylem ze jest po 3 i dopiero pozniej udalo mi sie jakos zasnac . Czy ktos mi moze powiedziec co to moglo byc , co jak czulem, co sie czialo
(komentarz do artykułu Projekcja astralna)

BYT napisał(a): Pamiętacie dwóch dziadów z Muppet Show? Mam wrażenie, że Żelkowski i Żwikiewicz to takie dwa stare dziady, które ględzą i ględzą... I nikt nie wie, po co to robią!!! Ci kolesie mnie meczą!!!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

dr Kaftan napisał(a): Na Ziemi zmarło tylu ludzi, że wszędzie jest jakiś cmentarz... :P prawie wszędzie jakaś wojna czy morderstwa były.. ;p
(komentarz do artykułu Wspomnienia z 11 września - co było, jest i będzie)

667 NowyLepszySzatan napisał(a): Kubuś Puchatek czytany przez Ivelliosa. BEZCENNE. To tak jak by utwór Andrea Bocelli "Time to say goodbye" zaśpiewał Darth Vader ;-)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 12)

smokens napisał(a): Czy jest możliwość odniesienia się w audycji do książki Alistera Crowleya "Atlantyda.Zaginiony Kontynent" Czytałem ten tytuł jakiś czas temu dlatego nie przytoczę teraz konkretnych pytań ale może ktoś z prowadzących zna temat i jest w stanie powiedzieć parę słów na temat wiedzy zawartej w tej książce. Pozdrawiam.
(komentarz do newsa 17. Debata (nie)kontrolowana: Atlantyda i inne zatopione miasta)

Mariusz napisał(a): -Jak dawno temu cywilizacja Atlantów została zniszczona? -Co i jak spowodowało jej zniszczenie -Jak państwo odniesiecie się do przepowiedni Hermesa Trismegistosa w której prowadzi on dialog z Esklipiusem, czy może być ona powiązana z Atlantami? -W różnych częściach świata istnieją starożytne budowle, które swoją konstrukcją i układem architektonicznym odzwierciedlają układ gwiazd z przed około 11000 lat, czy ten fakt może świadczyć o tym że za konstrukcję budowli odpowiada ta sama cywilizacja? Czy jest możliwe że ta cywilizacja u schyłku swojego istnienia postanowiła zapisać z ich pomocą (budowli) jakieś ważne informacje dotyczące przyszłości? -Czy cykl precesyjny Ziemi może odpowiadać za gwałtowne zmiany klimatu, które spowodowały upadek cywilizacji Atlantów, a tym samym wyznaczać ramy czasowe w których cywilizacja ma czas na rozwój a następnie ów cykl dobiega końca i wszystko zaczyna się od nowa? -Jeśli upadek Atlantydy jest spowodowany wpływem cyklu precesyjnego Ziemi, to czy może mieć on wpływ również na świadomość istot zamieszkujących planetę?
(komentarz do newsa 17. Debata (nie)kontrolowana: Atlantyda i inne zatopione miasta)

zirytowany napisał(a): Michal do jasnej cholery przestan odbierac telefony od tych trolli to juz naprawde szlag czlowieka trafia sluchajac tych popisow glupoty. W ogole smutne jest to ze ta audycja stala sie audycja czanowa i coraz mniej pasuje swoim charakterem do takiego medium jak Radio Paranormalium. Bez zmiany formuly ta audycja juz chyba dlugo nie pociagnie. Audycja powinna zostac zmieniona w taki sposob ze najpierw omawiany temat a dopiero potem EWENTUALNIE powinni byc wpuszczani dzwoniacy. A na sam koniec to, na co nikt nie czeka, znajac temat przewodni - czyli newsy. Bo teraz to jest tak ze Michal zaczyna newsy, w miedzyczasie dzwoni jakis baran typu Staly Sluchacz i pol godziny pierdoli o czyms zpelnie innym niz powinien byc temat, rozwala w ten sposob cala audycje, Michal juz chce przejsc do tematu a tu nagle znowu ktos dzwoni, Michal odbiera, dzwoniacy znowu pierdoli ni w dupe ni w oko trzy po trzy kompletnie nie na temat a na koniec obraza kogos, i tak cala audycja zostaje doszczetnie rozwalona i odechciewa sie tego w ogole sluchac.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

sadxc napisał(a): mam nadzieje, ze go coś kiedyś wystraszy i wtedy zmieni zdanie na ten temat.
(komentarz do artykułu Naukowiec obala dowody na istnienie duchów)

Ivellios napisał(a): Najlepiej byłoby, gdyby Michał pierwszą część audycji poświęcił w całości na omówienie tematu, a dopiero później zaczynał odbierać telefony. Audycja dużo by na tym zyskała i taka formuła odsiałaby przynajmniej część trolli.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

słuchacz napisał(a): Michał a kiedy można będzie się dogadać z tobą (w sensie komentarzy) na Twojej stronie, jak zwykle zaległość i komentować trzeba na zewnętrznej stronie nie związanej z audycją wkurwia mnie to
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

słuchacz napisał(a): typowe polaczki cebulaczki najgorsze to, że zabierają czas antenowy gnidy, banować jak leci, nawet tych dzwoniących, kurwa Michał banuj jak leci i tak większość tych co dzwonią no to sory ale inteligencją nie grzeszą i maja problem ze składaniem zdań a co dopiero z konstrukcją całej wypowiedzi w temacie, banuj chujków bo audycja traci
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

słuchacz napisał(a): no to nie wiem w takim razie po co w ogóle słuchasz Michała i Teorii Chaosu skoro nawet nie rozumiesz pojęcia takiego jakie ma ta audycja w nazwie...tsssss banda bezmyślnego bydła
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

sue napisał(a): https://www.facebook.com/toteraz/videos/649404 151933892/ gladzikowcy
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Chyba pułkownik nie czytał tej książki, dziwne że jednak się wypowiedział. Jakie czujniki? Nie jest autobiografia? Rzeczywiście autor książki sprawia wrażenie chorego psychicznie. Inna sprawa, gdzie się tej choroby nabawił? Co by nie było, ja odsłucham do końca :)
(komentarz do audycji Odc. 231 Służby specjalne RP czy mafia)

Blom napisał(a): Myślę że odpowiedź na te dywagacje są przed naszymi oczami w Biblii gdzie wszystko jest napisane - wystarczy sobie zadać pytanie dlaczego Bóg z nieba (czyli kosmici bo tylko tak mogli to opisać starożytni ludzie), stworzył człowieka na swoje podobieństwo? Dla stworzenia części zamiennych dla swojego (tak na prawdę śmiertelnego) ciała by być nieśmiertelnym. Czy nie do tego samego dąży człowiek by być nieśmiertelnym dzięki medycynie?
(komentarz do artykułu Debata Bóg kontra kosmici)

simsimsim napisał(a): @Mehram - podaj wszystkie linki, bezpośrednie do źródeł, timingi, odnośniki, najlepiej w formacie Chicago. Nikt nie będzie mieć wątpliwości, kiedy to zrobisz.
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zauważyłem, że niektóre rzeczy w internecie są bardzo mocno trolowane inne bardzo słabo. Mocno są trolowane zawsze rzeczy mocno odbiegające od głównego nurtu, szczególnie tłumaczące mechanizmy działania naszego świata, jakiegoś fragmentu naszego świata. Troling jest maniacki i trwa nieprzerwanie, 10-lat i dłużej.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Słuchacz napisał(a): Prowadzący w rozmowie z stałym sceptykiem zachowuje się jak dziennikarze z tvn albo tvp. Uważa że sam wszystko wie najlepiej a jeśli padają argumenty które się prowadzącemu nie podobają zagłusz słuchacza.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Pisałem dzisiaj nt. tej książki z Płk. Piotrem Wrońskim (dość znana postać, często występuje na antenach TVP Info oraz Telewizji Republika nawrócony oficer służb specjalnych PRL i RP). Zapytałem czy słyszał o książce oto odp: Słyszałem i chyba wiem kim jest autor. To chyba nie jest autobiografia? Zapytałem czy może coś więcej powiedzieć na ten temat... : Sorki, ale nie. Sądzę jednak, że autor trochę zapomniał, iż taka generalizacja krzywdzi przede wszystkim jego. I dalej : Zresztą dobrze. Widze, że Pan wierzy w te "czujniki".Powiem tak: znałem oficera, któremu odbiło kiedyś zupełnie i wszędzie widział małe łodzie podwodne, które Rosjanie wpuszczają w Kaliningradzie do kanałów i wysyłają do Warszawy. Napisał nawet raport, który przeszedł przez kierownictwo i dopiero zatrzymał się na poziomie dyrektora, a ten poprosił mnie o wyprostowanie zamieszania. Oficer ten miał przypadkiem na imię Lech. Styl pisania, budowy zdań też podobny. Doszedł do majora i wcięł go gdzieś. Muszę przyznać, że mimo wszystko spodziewałbym się szybszego zanegowania tej książki i wprost jej wyśmiania... ;)
(komentarz do audycji Odc. 231 Służby specjalne RP czy mafia)

Mój Nick napisał(a): Ten baran od fluoryzacji, sam się zaorał. Dzwoni do czyjejś audycji, snuje historyjkę, żeby na końcu trolować i wytknąć prowadzącemu nieudacznictwo, samemu pokazując, że jest jeszcze większym przegrywem. Klasyka/
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Troszkę żałuję, że ta audycja trafiła do jakiś dziwnych bananowych radiów. Ilość trolli (w większości żenująco nieśmiesznych) powala. Drugi telefon bodajże gościa od wykładania chemii w Tesco to czyste chamstwo i brak jakiejkolwiek osobistej kultury. Nie wiem, jakim trzeba być gburem i jakie mieć puste życie osobiste żeby komuś kto próbuje coś robić rozwalać audycje. Ani to śmieszne, ani zbytnio oryginalne, ot, pusta rozrywka Janusza z piwem po pracy. Słucham TcH od 2011 i w wielu kwestiach nie zgadzam się z Michałem, ba, często piszę negatywne komentarze, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś wykonać taki telefon. Chyba już jestem za stary na te internety, a nie mam jeszcze nawet 30...Po prostu chamstwo.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

karpii napisał(a): Słusznie, ale tak było w czasach telewizji analogowej. przy telewizji cyfrowej to chyba już nie jest takie proste.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Arcetron napisał(a): Trochę techniki: Nie jest problemem przebić się przez sygnał telewizji naziemnej aby nadawać swój przekaz jak to było w przypadku Asztara w Wielkiej Brytanii, prawie w każdym przypadku nadajniki są oddalone od skupisk ludzkich bo mają sporą moc nadawczą i trochę szkodzą zdrowiu w obrębie paru kilometrów, a więc wystarczy że posiadam swój nadajnik telewizyjny o niewielkich rozmiarach i naprawdę niewielkiej mocy wystarczy 1Wat abym mógł lokalnie w obrębie 2 kilometrów dotrzeć do odbiorców telewizyjnych, najlepiej podczas dużego szczytu oglądalności jakiś widomości głównych czy meczu. Aby zbudować taki nadajnik wystarczy jeden stary magnetowid video aby pozyskać z niego niezbędne części. I trochę logiki: Zachód atakuje kraje islamskie a ci w odwecie doprowadzają do zamachów czy aktów terrorystycznych. Jeśli macie rodzinę siostry, braci,ojca i niech ktoś z zachodu zabije ich a wy macie środki finansowe i możliwości czy nie próbowalibyście zemścić się z tego powodu ? oko za oko . Zawsze gra rozgrywa się o ropę i gaz a giną niewinni.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Mirek napisał(a): Mężczyzna został stworzony, żeby zdominowac kobietę, gratuluję głupoty.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

macc napisał(a): Juz sam tytul audycji rozwala.......gra do jednej bramki.....rozumiem ze chodiz juz pewnie o pare setek islamskich terrorystow w Europie? i tatuowanie pszczółek przez mieszkańcow manchestertu? albo malowanie kredkami na chodniku przez Pania mogherini? pewnie ciapaci terrorysci mordercy przerstrasza sie pszczółek i poddadza sie bez walki.....Wszystkim zaczadzonym tymi lewackimi ideologiami i polityczna poprawnoscia"europejczyko w" spod znaku SOrosa polecam ..... http://niezalezna.pl/99516-dokad-zmierzasz- europo-powstan-z-kolan-i- obudz-sie-przemowienie-be aty-szydlo-hitem-w-ameryc e-w
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Michał? może udałoby się zaprosić do twoje audycji pana Jerzego Ziębę. Zapewne byłaby to bardzo ciekawa audycja.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

n napisał(a): nie zesraj się
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Zmienny Słuchacz napisał(a): Czemu coraz bardziej propaganda wypiera fakty w Teorii Chaosu? Prowadzący najpierw przytacza przykład z CNN, obnażający robienie sztucznego tłumu. Później zaś wspominając marsz Stop Nop mówi o kilkunastu tysiącach uczestników, mimo że sami organizatorzy mówią o dziesięciu tysiącach (gdzie policja mówiła o kilku tysiącach) - samemu zatem robiąc dokładnie to samo, zawyżając, fałszując dane według własnego widzimisię. Idąc dalej, w rozmowie ze stałym sceptykiem jak tylko pojawią się słowo "szczepienia", to od razu wygasza dyskusję rzucając, że dzisiaj o szczepieniach nie rozmawiamy, co jednak nie przeszkadza mu w następnym telefonie szeroko o szczepieniach porozmawiać. Wygląda na to, że słuchacze są traktowani równo, ale ci którzy są ideologicznie bliżej prowadzącemu są jednak równiejsi. Brawo.
(komentarz do audycji 9 czerwca 2017)

Hidden_Agenda napisał(a): Nie zgadzam się z tym, ale tu nie miejsce na dowodzenie wyższości chrześcijaństwa
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "Hidden_Agenda (2017-06-07 21:15:56) #36473 | RAPORT Myślę, że to raczej specyfika pewnych typów ludzkich i tego czy ostatecznie wybiorą dobrą czy złą drogę, a nie samego chrześcijaństwa. " Jeśli tak podchodzimy do chrześcijaństwa, to tak samo podejdźmy do islamu, może terrorysta samobójca to po prostu taki typ człowieka, a że wysadza się w imię Allaha, cesarza Japonii, komunizmu, anarchizmu, dekabryzmu, czy wolnej Polski (reduta Ordona), to już inna sprawa.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

Bliźniacze dusze napisał(a): To o czym rozprawujecie jest już dawno nieaktualne. Proszę sobie poczytać o czarnej nocy duszy, o wspólnej polaryzacji bliźniaczych dusz o jej wyrównaniu by bliźniaki doszły do unii - unia bliźniaczych dusz. Jest wiele stron poświęconych temu tematowi. Dusza wychodzi z dualizmu który chce poznać. Czarne i białe to 2 strony tego samego medalu. Potem rusza dalej by się rozwijać, to jest sprawa między bliźniakami na co się umówiły.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

Zbyszek napisał(a): Kiedys jak mnie zaczelo fazowac w ciele fizycznym to zaczalem postrzegac dziwne oczy u ludzi. Po jakims czasie , gdy mnie dobrze dostoilo to nawet roznicowalem w nich rodzaj swiadomosci. Najbardziej mnie zaskakiwalo , gdy spontanicznie cos mi sie otwieralo i zamiast oczu widzialem silne krysztaly, bylszczace oczeta . Oczywiscie wpadalem w tedy w panike, lekko zmieszany. Co sieokazalo. Po chwili te oczy tracily blask i stawaly sie normalne. I co? A to iz ja sie dostrajalem do innych poziomow rzeczywistosci i stad te slepia. Ludzie mieli jak zawsze takie same ale ja co rusz widzialem w nich silne swiatlo, w chwilach przefazowania. Nie diably , zadne tam co niby demony ale ja sie dostrajalem w momencie widzenia. haha. Dobre bylo , gdy sie polapalem.
(komentarz do artykułu Kryptydzie kreatury z mrocznych królestw)

Poważny napisał(a): Jebłem :D 0:26 - to nie były czasy gdy żył jeden geniusz, tak jak dzisiaj jest dajmy na to Keshe.
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Hidden_Agenda napisał(a): Myślę, że to raczej specyfika pewnych typów ludzkich i tego czy ostatecznie wybiorą dobrą czy złą drogę, a nie samego chrześcijaństwa. Co do III wojny: z nią jest trochę tak jak z "kotem Schrodingera". Jednocześnie jest i jej nie ma. To może być suma pewnych wstrząsów geopolitycznych, częściowo inspirowanych, ale które w toku rozwoju wypadków mogą wymknąć się spod kontroli. Na podstawie tego co wiem wydaje mi się, że będzie to taki trochę pełzający chaos, używając nomenklatury Lovecrafta, czyli będzie coraz gorzej, a jednocześnie coraz trudniej będzie się w tym połapać. Złożony, wieloaspektowy proces. Jak tonął Titanic także przyczyn było kilka, które zbiegły się w jedną tragedię: słabej jakości nity i zbyt mała ich ilość, pożar w kotłowni, który osłabił poszycie kadłuba, błędy decydentów i załogi, wyjątkowo niesprzyjająca widoczność, być może także ktoś miał też swój interes itp. Wciąż jednak mam nadzieję, że kop jakoś przejdzie bokiem...
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Claudea wyjaśniał, że chodzi o przywódców w Europie i Ameryce, którzy są chrześcijanami, a wywołują wojny. Spójrz na Włodzimierza Putina, gorliwego prawosławnego chrześcijanina, co to jak święty Paweł z Tarsu, się nawrócił, z komunisty prześladowcy chrześcijaństwa na obrońce wiary chrześcijańskiej.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

Subeter napisał(a): To - żeby zobaczyć prawdziwe ufo trzeba sobie zasłużyć - tak samo jak na życie i śmierć -
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

amante napisał(a): NIE PRÓBUJCIE NIGDY
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

OrinMan napisał(a): Dobra robota, dziękuję za poświęcony na tłumaczenie i opracowanie czas!
(komentarz do artykułu Kryptydzie kreatury z mrocznych królestw)

Hidden_Agenda napisał(a): Audycja ciekawa (jak zawsze), ale jedno "ale". Choć cenię Claudea za pracę jaką wkłada w Teorię Chaosu, to mówić, że dzisiaj chrześcijaństwo jest agresywną religią trzeba być albo człowiekiem niedouczonym, albo wyjątkowo złej woli
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

sue napisał(a): https://www.facebook.com/OmegaOvnisUfos/videos /1792984904345067/
(komentarz do audycji 2 czerwca 2017)

Mehran napisał(a): Witamy w Hiperprzestrzeni, źródła znajdują się w wykładach monsieur Keshe oraz na stronie fanpageu Fundacji - tego nie obalisz, samo się broni :D
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Frankie_Stain napisał(a): Swietna uwaga, dzieki :)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

Patka napisał(a): Claude, nie masz pojęcia o tytułach, a próbujesz edukować ludzi. Profesor jako stopień naukowy oznacza, że dana osoba popełniła setki publikacji i się wdrapała na ten szczyt kariery w ten sposób, zwyczajnie bezczelnym jest nazywać takich ludzi "że kilka książek przeczytali", tym bardziej że sam wykształceniem nie grzeszysz. Ponadto w Polsce tytuły naukowe są powiązane z tytułami stanowisk akademickich, których nazewnictwo wykształtowało się za Carskiej Rosji, porównywanie tych pojęć z czymkolwiek zagranicznym powyżej magisterium (Masters Degree) jest pozbawione sensu, ponieważ tylko do poziomu magistra zostało to ujednolicone. Ponadto tak narzekasz na nadmierną tytularność, a sam ilekroć mówisz o Wakefieldzie nazywasz go doktorem - całkowicie błędnie, ponieważ ten człowiek nie jest lekarzem (co pozwalałoby na używanie tego tytułu potocznie), ani nie ma i nigdy w życiu nie miał zrobionego doktoratu, wobec czego tytułu naukowego nie posiada. Bądź konsekwentny. Dwa, w polskiej kulturze jest przyjęte, że urzędnik państwowy nazywany jest na podstawie najwyższego stanowiska jakie w przeszłości piastował, ale jest to zwrot honorowy, czyli prościej - grzecznościowy! Tak samo jak mówisz do kogoś "proszę pana" zamiast "hej ty". I nawet jeśli ktoś rozłoży sprawę na czynniki pierwsze i wytłumaczy, skąd się wzięła taka forma, to absolutnie nie znaczy że jest to forma niepoprawna. Korzenie kulturowe danego sformułowania je legitymizują. Na spiskach może i się znasz, ale bądź poważny i nie pouczaj ludzi w tematach, o których wiesz niewiele lub wręcz nic.
(komentarz do audycji 2 czerwca 2017)

Arcetron napisał(a): Moje wnioski odnośnie III wojny światowej są takie że wojny nie będzie, a całe zagrożenie militarne płynące czy to z Korei północnej czy Rosji są to raczej swego rodzaju manifestacja siły i ciche wołanie "współpracujcie z nami" bo jak nie to użyjemy całego arsenału. Zawsze chodzi o jakieś interesy wymiany handlowej czy pomocy tam gdzie dane państwo jest u progu załamania się gospodarczo. Jednak że od kąt świat istnieje krwawe konflikty miały podłoże religijne, tylko nikt nie pomyślał że może w różnych wyznaniach religijnych Bóg inaczej nazywany, jest tą samą istotą dla wszystkich ludzi na ziemi . Drugi aspekt przepychanek i zastraszania militarnego pomiędzy mocarstwami odbija się na mniejszych państwach którzy nie chcą być w tyle i zaczynają zbroić się, powiększać swój potencjał militarny co za sobą idzie postęp technologiczny i innowacyjność dążąc do coraz nowszych i lepszych narzędzi obronnych i może właśnie o to tu chodzi. Wszystkie państwa zostały ( pod progowo ) nakłonione do mobilizacji wojskowej tylko że nie wiedzą o prawdziwym zagrożeniu które pewnie będzie płynęło z innego źródła , może ktoś leci w kierunku ziemi i jest wrogo nastawiony.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

vego napisał(a): Jacek Bartosiak. Prosze posluchac tego experta. Wszystko co sie dzieje od ok 20 lat, te wszystkie proxy wars, rebelie, obalanie rzadow, to tylko rozstawianie pionków na szachownicy. Wszystko zmierza do punktu kulminacyjnego, do przesilenia. A gra sie toczy o to czy USA utrzymaja hegemonie i zachodni system dominacji z bretton woods zostanie zachowany, czy jednak Chiny i ich sojusznicy przejma dominujaca role na swiecie. Dojdzie do przesilenia i dojdzie do otwartehj 3 wojny. Wszystko na ten temat. sorry but is true.
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

shave napisał(a): Hmm... Co do Claudea to muszę powiedziec, że Claude w "Teorii..." i ten dzisiaj to dwie zupełnie inne osoby. To dowód na to, że to bardzo inteligentny koleś i wiele osób nie rozumie jego przesłania :)
(komentarz do audycji 16. Debata (nie)kontrolowana: III wojna światowa. Kiedy wybuchnie? A może już trwa?)

pretty boy napisał(a): Europę czeka coś w rodzaju powrotu do średniowiecza . Przynajmniej tak to narazie wygląda....
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

słuchacz napisał(a): @Antares Tomek to dobry człowiek, taki trochę idealista żyjący we własnym świecie, cały czas go szanuję jako radiowca ale czasami jak coś pierdolnie na antenie i jeszcze zacznie się sam nakręcać to człowiek łapie się za głowę cóż on wygaduje za głupoty. No taki już jest a w sumie to stał się taki od czasu rozpadu rnf-u i chyba trzeba się z tym pogodzić i przyjąć do wiadomości ;)
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Antares napisał(a): @SkrzydlatyŻmij @słuchacz Zgadzam się całkowicie. Przyznam, że ostatnio bardzo mnie męczy mechaniczna wręcz schematyczność środowiska alternatywnego. Jak spisek to na pewno biorą w nim udział Rotschildowie i Rockefellerowie (mój "ulubiony" cytat z ostatnich dni,, monitor-polski.pl opublikował artykuł "Jutro ma nastąpić ofensywa Donalda Trumpa", było to blisko tydzień temu, jak jeden z czytelników celnie zwrócił uwagę że coś takiego jakoś nie nastąpiło("a jak nic się nie stanie to przeprosisz za dezinformacje?"), to dostał taką odpowiedź od właściciela strony - cytuję: "Spierdalaj. Masz linki. O pokoju wojny informują wszystkie media. Jerome Corsi (autor tych rewelacji - przyp. mój) otrzymał najbardziej prestiżowe nagrody jakie dziennikarz może otrzymać." a dalej rozwinięcie "Jeśli tak oceniasz ten blog, to po kiego ch..ja tu wchodzisz? Jerome Corsi wypowiedział się wczoraj. Sprawa jest rozwojowa, prawdopodobnie doprowadzi do aresztowania Clintonów, Obamy i reszty tej hołoty. Może dojdzie do samej góry Rotszyldów i żydowskiej mafii"). Taa, oczywiście doprowadzi do "aresztowania Rotszyldów i żydowskiej mafii". Szybciej mapet postawi swoje leżące od półtora roku archiwum na nogi, Kashe wybuduje kosmodrom i centrum atomowe w Ghanie czy nastąpi synchronizacja ruchu precesyjnego Ziemi z jej niewidoczną bliźniaczką krążącą po drugiej stronie Słońca. To że Tesla pod koniec życia ewidentnie miał demencję i kłopoty z funkcjonowaniem na poziomie elementarnym nikt ze zwolenników teorii alternatywnych nawet nie chce wziąć pod uwagę pomimo że to żadna tajemnica, ale wymagałoby to sięgnięcia po biografię Tesli. Starość nie zawsze jest wesoła, niestety. Szkoda, że memlania mapeta ewidentnie zaniżają poziom Radia Paranormalium, jest to dla mnie nie doi końca do pojęcia ale trudno. Ta audycja już od dawna stanowi pasmo rozrywkowe. Dziwi mnie tylko zaskoczenie, że później nie traktuje się tematyki alternatywnej serio. Mam już parę lat więc uodporniłem się na niektóre głupawki, niektóre to przejściowa moda jak obcisłe spodnie rurki, takie "magnokrafty Jana Pająka, część 135" (wg Pająka nie działają, bo ufonauci robią wszystko aby nie wydarto im tej tajemnicy). Dziś en vogue są magravy. Jutro będzie jeszcze coś innego. Niektóre zjawiska to upadek wiedzy ogólnej - wystarczy się popytać o prawo Wiena, regułę Markownikowa albo cykl Krebsa często nawet studentów kierunków pokrewnych ww zagadnieniom, a otworzą się oczy na temat horyzontów myślowych.
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Ivellios napisał(a): Data jest już znana - 19 marca 2017, przekazała ją urzędniczka z Urzędu Miasta w Kowarach. No tylko że pojawia się kolejny problem - informacja została zamieszczona na łamach serwisu, który uchodzi za satyryczny, więc Wikipedia i inne gównostronki nadal nie chcą tego opublikować.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

karol napisał(a): problem jest w tym że nie ma dokładnej daty śmierci pana Lucjana kto blokuje tę informację dlaczego jakiś absurd gdyby żył było by dementi
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

słuchacz napisał(a): @SkrzydlatyŻmij Zapewne większość z nich nikogo innego nie zna oprócz mitycznego i obrośniętego wiejskimi legendami Tesli. Najlepiej wypieprzyć wszystkich wybitnych fizyków i ich dokonania na śmietnik historii, pozostawić tylko Teslę i propagować jakiś ezoteryczny bełkot ale oczywiście cały czas używając i korzystając z dokonań tej fizyki, której niby nie uznają i twierdzą, że to bzdury. Zwykli ignoranci i duraki.
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Wszystkie miernoty świata obecnie pocierają sobie gęby Teslą, co za czasy!
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

słuchacz napisał(a): @Arcetron "Tesla zbudował użądzenie które odbierało fale elektromagnetyczne wolnych elektronów z promieniowania kosmicznego" Nic nowego ani odkrywczego, proszę bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=do4IO_U3B5o szkoda, że nie zasilisz tym nawet kalkulatora kieszonkowego
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Arcetron napisał(a): Jeśli jest to nowa Technologia to co ma wiara i modlitwa do tego ? Wiem i wierzę że do okoła nas jest mnóstwo energij która się marnuje. Pulsary emitują energię która przemierza kosmos i przenika przez układy słoneczne, emisja elektromagnetyczna którą można odebrać podobnie jak wiatr słoneczny W pewnym stopniu Magrav jest to inspirujący pomysł aby dążyć do stworzenia urządzenia które odbiera taką właśnie energię pochodzenia kosmicznego o niewyczerpalnym źródle za naszego życia, myślę że właśnie Tesla zbudował użądzenie które odbierało fale elektromagnetyczne wolnych elektronów z promieniowania kosmicznego
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

słuchacz napisał(a): Tomek powiem, tak albo pokażesz mi konkretne źródła tych dywagacji szczególnie w drugiej połowie audycji albo po prostu pieprzysz jak połamany i nie masz pojęcia o geopolityce i o tym co się dzieje na świecie tworząc jakieś wyimaginowane bajki w swojej głowie. A to stwierdzenie: "Chiny i Rosja zrobiły pokazówkę wyłączając amerykański lotniskowiec za pomocą jednego miga " Kiedy? Gdzie? "Technologia Keshe jest wykorzystywana w Fukushimie" Wiarygodne źródła poproszę Reszty niczym niepotwierdzonych bajań nie chce mi się nawet wyłapywać
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

słuchacz napisał(a): Też słuchałem tego bełkotu i wszystko się naszemu Tomkowi pomieszało w tej audycji. Kogel-mogel faktów, domysłów, niczym niepotwierdzonych a wręcz bezzasadnych przypuszczań i niestworzonych historii, oczywiście nie mogło zabraknąć magicznej technologii od mister kesza...eh koń by się uśmiał. Mam nadzieję, że panowie w debatach (nie)kontrolowanych podejdą do tematu bardziej poważnie i mniej fantastycznie robiąc z tego szopkę.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

słuchacz napisał(a): @OrinMan tak przy okazji wyrzućmy wszystkie dokonania współczesnej fizyki na śmietnik czyli w zasadzie całą elektronikę brawo Ty! Wasza ignorancja jest wręcz porażająca.
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Antares napisał(a): Gwoli ciekawostki, miałem okazję obejrzeć film którego tematyka kręci się wokół świadomych snów http://www.imdb.com/title/tt6830780/?ref_ =ttpl_pl_tt Film SF, może nie mistrzostwo w swym gatunku, ale na pewno nie jest to film "stracone dwie godziny z życiorysu".
(komentarz do audycji 25 maj 2017)

OrinMan napisał(a): To zupełnie nowa technologia. Swoja wiedzę z fizyki musisz najpierw wykasować z pamięci. Dopiero potem zabieraj się za plazme. Pozdro600.
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Arcetron napisał(a): Nie rozumiem dlaczego do prawidłowego działania urządzenia technicznego zwanym "Magravem" jest potrzebna wiara i modlitwa, jaka adaptacja sieci do której magrav jest podłączony . Czy to jakieś zjawisko astralne ? Czy urządzenie które powinno działać po naciśnięciu przełącznika "ON" Intryguje mnie tak zwany kondensator plazmowy który według moich obliczeń ma pojemność kondensatorową rzędu piko faradów i nie nadaje się do gromadzenia ładunku elektrycznego aby potem po naładowaniu kondensatora oddać w większej porcji do magrava. Kondensator powinien mieć co najmniej pojemność kilku set nano Faradów i działał by wtedy, ale napięcie jakie by gromadził i tak było by za małe, można było by zgromadzić ładunek elektryczny maksymalnie około 1.5 Volta o nie wielkim natężeniu około 45 mili Amper Same cewki magrava są pułapką magnetyczną dla napięcia stałego a nie zmiennego jakie jest w sieci 230V Magrav w tej formie nie powinien działać, bo żeby działał to chyba na porawde wiara i modlitwa jest potrzebna ;-)
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Gacek napisał(a): Niesety narracja pana Igora Witkowskiego jest zawsze taka sama. Czeka nas koniec ale bedzie pozytywnie bo mam kontakt z obcymi. Kupujcie moje ksiazki a dowiecie sie wiecej . Serio jak ma to tak wygladac to ja chyba wysiadam z alter/ezo
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Antares napisał(a): [irony mode on] Właściwie po przesłuchaniu Hiperprzestrzeni z 27 maja 2017 nie wiem czy jest sens robienia tej audycji. Mapet z południowego Londynu naświetlił już przecież kto jest spiritus movens ewentualnej III wojny światowej. Właściwie zdziwię się jak nie zostanie zaproszony do audycji. Tak kolosalna wiedza nie może się przecież marnować! [irony mode off]
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

Franek Kimono napisał(a): no tak,Lem by się nie powstydził
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

zbździsiu napisał(a): A w tej bajce były smoki? ;-)
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

Kalina napisał(a): Wiesz co Dzieki za ten program . Powiem tak ,co ja wyniuchalam z kolezanka przez czucie i badajac Peru Parakas czachy tez poprzez czucie. http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeol ogy/breaking-new-dna-test ing-2000-year-old-elongat ed-paracas-skulls-changes -020914 Faktem jest , ze w tych glowach byl jakby syntetyczny zasilacz umyslowy a glownym sterownikiem byla krystaliczna 108 prism szeszynka dosyc duza . Teraz widze jak chcieli sie ufizycznic w organicznym swiecie i zaczeli wprowadzac DNA swojego sztucznego tworu w organicznych ludzi z organicznym DNA i z grupa krwi O null kobiety zapladniali swoim tak zwanym sztucznym virusem DNA Rasa zydowska ma ten virus w facetach a kobiety sa organicznej natury jeszcze dlatego sie trzyma linie matki w tej rasie Natomiast Royal Family linia tej genetyki psychopatycznie sztuczna i musza od czasu do czasu zasilac sie organiczna krwia i energia dlatego te pieprzone rytualy i prawo pierwszej nocy w feudalnym swiecie zeby nie pozbawic sie zupelnie organicznej formy Bo nie byla by mozliwa rozrodczosc wsrod psychopatow syntetycznej swiadomosci To tak w skrocie ale w duzym skrocie . Bo wiemy duzo wiecej I robilysmy dosyc szczegolowe notatek z naszych dociekan wielogodzinnych .
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Tomku, a może jako wybitny znawca zagadnień techniki i technologii zrobiłbyś podcast "Chata Hydraulika", każdemu czasem zatka się zlew?
(komentarz do audycji 27 maj 2017)

Antares napisał(a): Temat audycji brzmi ciekawie, ale obawiam się że z natury rzeczy będzie to czyste gdybanie. Przy okazji czytania tego artykułu https://blogi.bossa.pl/2017/05/29/wykres-dnia -eksperci-w-nieaktualnej- wersji-swiata/ przypomniało mi się powiedzenie Generałowie zawsze przygotowują się do przeszłych wojen. Czu trzecia wojna wybuchnie (pomijam - słusznie tu podnoszoną kwestię definicyjną, oraz jakimi środkami - może być to na przykład wojna cybernetyczna. Przykładowo dr Jacek Bartosiak pewnie rzekłby że ekonomiczna i coś o nowym "jedwabnym szlaku")? Moim zdaniem tak, potencjalnych zagrożeń sam mógłbym wymienić całkiem sporo. Problem w tym, że to podobnie do kryzysu na giełdzie - wiadomo że zapewne będzie, natomiast konia z rzędem temu kto wskaże co będzie bezpośrednią przyczyną oraz jego przebieg. Już wielu się na tym przejechało, w tym na antenie Radia Paranormalium, hehe. Niemniej jednak z zainteresowaniem posłucham audycji.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

Sebastian p-ń napisał(a): Kamil kup sobie nowy telefon! albo zrób coś z tym przekazem. Ja po 15 minuta audycji się rozłączyłem. Za bardzo męcząca dla ucha.
(komentarz do audycji 25 maj 2017)

słuchacz napisał(a): śmierć Rockefellera i jego przydupasa Brzezińskiego może być ciekawym poletkiem do rozważań. Koniec starej ery? Może wchodzimy w nowy etap i wyłoni się jakaś nowa grupa wpływów?
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

Ivellios napisał(a): A Ty prymitywie jeden zerknij czasem z łaski swojej do ramówki albo na stronę Teorii Chaosu. Sobotni odcinek był odwołany.
(komentarz do audycji 25 maj 2017)

Patrizia Diamond napisał(a): ivelios kiedy dodasz teorie? widze że blokujesz to na miare swojego lba!!!!!!
(komentarz do audycji 25 maj 2017)

YUBY napisał(a): Część, Szkoda Kamilu że robisz sobie przerwę, ale czasem trzeba. Bylo mi milo moc prowadzić wspólnie audycje zarówno jako gość i słuchacz. Jest jeszcze wiele obszaru do badania i zgłębiania. Cały cykl jest dobrze zrealizowany i na pewno już wpisał się w kanon jednych z najlepszych audycji w polskim internecie o LD. Pozdrawiam cały RO i czekam na next time-y.
(komentarz do audycji 25 maj 2017)

pan jan napisał(a): i to mi się podoba.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

kikut napisał(a): Konsekwencja poglądów Witkowskiego: 10 lat temu: "Hitlerowcy budowali UFO. Amerykanie mają tajną technologię". Dziś: "W XX w. nic nie wynaleziono." Dziękuję :D
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Margo napisał(a): Szkoda, że linki do mp3 nie działałają :(
(komentarz do artykułu EVP - posłuchaj! Głosy duchów zarejestrowane na taśmie)

Margo napisał(a): OUIJA - to słowo skomponowane (przez Charlesa Kennarda ) ze słowa "TAK" w języku francuskim (oui) i niemieckim (ja)
(komentarz do artykułu Co tak naprawdę oznacza "Ouija" i jak ta gra zmieniła się na przestrzeni lat)

artek72es napisał(a): coś mi się zdaje że żadna zmiana nie nastąpi do czasu kiedy Witkowski osiągnie wiek emerytalny
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

macc napisał(a): a jesli chodzi o wpis kolegi JAKNAJLEPIEJ to nasuwa mi sie pewna uwaga....wojna hybrydowa nie jest jakims nowym typem działan czy taktyki. Tego typu formy działań znane sa od stuleci wystarczy poczytac SunTzu, czy przestudiowac Polska historie upadku RZeczpospolitej Szlacheckiej. Roznica polega moim zdaniem tylko na tym ze ze wzgledu na rozwoj technoligii informacyjno-komunikacyjn ych jest bardziej uchwytna dla obserwatora niz było to w czasach historycznych.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

słuchacz napisał(a): @Sebastian p-ń "Oglądam czasami TVN24" https://www.youtube.com/watch?v=q4wYOxe8HFE Telewizja pierdoli Ci w głowie i najlepsze jest to, że nawet o tym nie wiesz. Polecam zastąpić telewizor porządnym monitorem i zamiast opłacać kablówkę czy inne dekodery dołożyć do wydajniejszego łącza. BTW, kto w dzisiejszych czasach ogląda telewizję SIC! i to jeszcze polską papkę informacyjną dzizes i to człowiek słuchający tak zacnego radia jak paranormalium...
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

słuchacz napisał(a): będzie w końcu Chris? Zapowiada się ciekawy temat, czekam z niecierpliwością
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

YUBY napisał(a): juz poprawione, bez klopotliwego utworu
(komentarz do audycji Czas Snu #010)

Jamper napisał(a): Bawiłem się Anielskimi Włosami spadaiącymi w mym pokoju owijałem je na rękę nie tylko ja widziałem widziałem tez makro kosmos satelity planety tego samego dnia widziałem tez raj wodospad pnącza ptaki wszystko w skali mikro miałem zdjęcia z obcymi widziałem koniec ziemskiego życia spuszczane bomby z satelit 1 osoba z ludzkości przeszyła miały być 2 tylko zachłanność 2 osobę straciła wiem kto to zrobił mam wizje widziałem Diabła w dębowym drzewie w gałęzi obciętej a za 2 razem w drzewie jablkogruszka widziałem matkę boska piękna w niebieskiej szacie potoczna gwiazdami widziałem cuda jestem inteligo wiem ze to prawda nie wieszcie nie musicie
(komentarz do artykułu UFO, mediumizm i zjawiska paranormalne)

raistpol napisał(a): już sie nie mogę doczekać:D debaty niekontrolowane to miazga:
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

macc napisał(a): NO wlasnie....zdefininiujmy na poczatek co wspolczesnie rozumiemy przez termin "wojna Światowa"? Konflikt globalny? wojna kazdego z kazdym? konflikt kilku blokow militarnych? Wojna Chin z USA ? OSobiscie uwazam ze nic takeig jak 3 wojna nie wybuchnie..albo inaczej 3 wojne swiatowa trudno wyobrazic sobie bez udzialu USA...na obecnym etapie rozwoju technologicznego sił militarnych, kazda forma otwartego konfliktu zbrojnego z jakimkolwiek panstwiem świata, byłby konfilktem asymetrycznym, a wtedy trudno okreslac go przydomkiem "światowa". Z kolei kazdy powazny konflikt militarny miedzy innymi Panstwami musialby doprowadizc do interwencji USA albo USA +NATO. Z uwagi na powyzsze .....w przewidywalnej przyszłości, a moim zdaniem nawet przez najblizsz100 lat nie grozi nam konflikt o charakterze globalnym.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

Ivellios napisał(a): Całkiem możliwe, że podobną audycją rozpoczniemy we wrześniu kolejny sezon Debat Ufologicznych Online. W międzyczasie, oczywiście, wciąż czekamy na kolejne Państwa relacje.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

marq napisał(a): "gdyby nie Księżyc zycie na Ziemi prawdopodobnie byłoby niemożliwe" - Zupełnie NIE Panie Marku. Jak mówi wielu takze Tutaj jest to obiekt styczny. Przed usadowieniem Księżyca arcy dokładnie matematyczno-geometryczni e (tak wielkiego "ciała") Parą Komplementarną stabilizującą ruchy Ziemi i procesy na Ziemi była Wenus - tez nie planeta, ale również jak Księżyc - stuczny twór zainstalowany do synchronizacji Ziemi obracajaca się odwrotnie i wykonujaca w czasie kilkudziesięciu / kilkuset obrotów arcy dziwne i o dziwo arcy geometrycznie prawidłowe (nie dowolne) obroty niemal rysowanie Fraktala. Wynika z tego tak na 90/96%, ze Stuczna Wenus powinna być i kiedys była po drugiej str Ziemi na miejscu Marsa. Po Kolapsie Marsa - niewiadomo z czyjegj "inicjatywy" i przemieszczeniu sie Wenus na druga stronę Ziemi (od Słńca) "awaryjnie przytargano księżyc. Czy Projektem Ziemia - Wenus- Człowiek oraz projektem Ziemia -Księżyc- Człowiek to ten sam projekt realizowany przez tą samą Obcą Cywilizację i czy w efekcie Człowiek jest tym czym miał być w "planie pierwotnym" czy tez został przejety przez nazwijmy to konkurencję nie wiemy. A odp na to pytanie dałaby nam multum odpowiedzi o nas Lus=dziach. Już w latach 60tych sondy CCCP wówczas pokazały jednorazowo ze pod gorącą wierzchnia warstwą atmosfery od str Słońca na powierzchni Wenus moga istnieć warunki niewiele różniące sie od warunków na Ziemi w pasie pomiędzy Równoleżnikami np. .... ??
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

spadohron napisał(a): jedna z lepszych audycji ,mam nadzieje ze bedzie jeszcze taka audycja ,duzo wiecej ludzi czeka na mozliwosc wypowiedzenia sie,muj APEL dajcie im szanse ,naprawde potrzebujemy tego.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

IvanoV napisał(a): To prawda. Potrzeba kompletnie podsumował pana Witkowskiego. I na pobybel tym, co przewijają jego wypowiedzi. Howk.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

łowca ufo napisał(a): Państwo, które widziało kulę w oklicy nóg, to najprawdopodobniej mini sonda, która instalowała implant w stopie ( stąd wrażenie utraty czasu). Dobrze gdyby to państwo zrobiło sobie prześwietlenie nóg. Ciekawy jestem jak jest z ich kondycją psychofizyczną po tym zdarzeniu. Ps. Czy przed tym zdarzeniem był jakiś zwiastun paranormalny?
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

spadohron napisał(a): audycja jedna z lepszych,Igor W. to oczywiscie strzal w 10 ,trole oczywiscie musza sie odezwac ,na tym polega ich rola . slucham reguralnie ,pozdrawiam.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A tak generalnie: bardzo dobra audycja! Ciekawy opis zjawiających się postaci, o których dzieci opowiedziały pierwszym badającym sprawę księżom. Natomiast, bąbelki (kuleczki) spadające z nieba w stronę ziemi - prawdopodobnie był to fenomen świadczący nie o fizyczności zjawiska, ale o poszerzeniu percepcji, widzących to w Fatimie ludzi. Oczywiście, mogła być jakaś konkretna (także fizyczna) przyczyna poszerzenia tej percepcji u grupy osób w jednym miejscu i jednym czasie.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Hanys-Robson napisał(a): Witam Państwa Ostatnia audycja pt.Wasze spotkania z UFO-najciekawsze relacje zainspirował mnie do napisania tej wiadomości. Pan Piotr Celebiaś trochę wywołał mnie do tablicy (z uwagi na miejsce zamieszkania) , więc podwójnie czuję się zobowiązany do opisania pewnego przeżycia . Od 2004 roku jestem mieszkańcem pewnej małej miejscowości w najbliższych okolicach MPL Pyrzowice . Przeprowadzając się tutaj z nieco większego miasta zauroczyły mnie nie tylko ceny działek budowlanych po tej stronie Brynicy ( Pan Ivelios pewnie będzie wiedział co mam na mysli ) , ale również piękna okolica , nawet sam MPL , który dla miłośników lotnictwa jest atutem , a nie uciążliwością do mieszkania . Tak więc spoglądam sobie na startujące i lądujące (+korytarze podejścia) samoloty , podobnie jak ktoś mieszkający w górach na góry itp. Nigdy mi nie przeszło na myśl , że również powinno się brać pod uwagę obserwacje NOL w związku z MPL lub innymi instalacjami wojskowymi , militarnymi itp. Pewnego wieczora pamiętnego roku 2010 w miesiącu kwietniu chyba było to ok. tydzień po zdarzeniu smoleńskim , byłem wieczorem na spacerze z moim małym synkiem (wtedy miał 3 lata).Była godzina : pomiędzy 18,00-20,00 , raczej pogodne niebo lub zachmurzenie umiarkowane. Z racji zamieszkania w miejscowości oddalonej od MPL ok. 6-8km w lini prostej , na południowy zachód , wzdłuż drogi nr 78 , nasza trasa spaceru wiodła przez lokalną ulicę , która również mniej więcej odpowiada osi : wschód zachód . Nagle zobaczyliśmy na północno-wschodnim skraju horyzontu (w stosunku do lokalizacji kierunku naszego spaceru = czyli z kierunku lotniska) unoszące się do nieba czerwone coś w ilości od 4 do 6 szt. To coś przypominało czerwone żarówki unoszące się stałą prędkością do nieba jedna po drugiej . Przyjąłem , że są to chińskie lampiony . Po jakimś czasie zniknęły ( nie pamiętam , czy się wypaliły , czy też weszły w strefę chmur ) . Powiedziałem do mego synka choć wracamy do domu i pojedziemy samochodem w kierunku lotniska zobaczymy czy coś jeszcze będzie można zaobserwować niezwykłego . Tak też zrobiliśmy i po 10 minutach od tej zanikającej obserwacji wyruszyliśmy samochodem . Ale postanowiłem pojechać trasą która wiedzie przez szczyt pewnego wzniesienia garbu , gdzie widać bardzo dobrze horyzont prawie w wszystkie strony świata , aby móc z daleka już zaobserwować teren i okolica MPL Pyrzowice . Zatrzymałem się w pewnym miejscu , które uznałem za najlepsze do obserwacji horyzontu (chciałem zobaczyć co się dzieje w MPL) . I tutaj zaczyna się sedno mojej wypowiedzi .Nagle na horyzoncie południowo wschodnim horyzoncie ( cały czas jestem na drodze lokalnej , równoległej do drogi nr 78 , więc osi wschód zachód ) , przy samej lini horyzontu zaczęły się ukazywać białe światła . Podkreślam to przy lini horyzontu , tak gdzie przysłowiowo ziemia styka się z niebem . Dlatego to akcentuję gdyż uważam , że to zjawisko było obecne daleko od mego miejsca obserwacji postoju . Na moje oko to był to obszar azymut w kierunku Dąbrowy Górniczej , Będzina , może nawet dalej w każdym bądź razie daleko . Czym się charakteryzowały te światła . Były barwy białej , było ich ok. 4 , mam wrażenie , ze w równej odległości szerokości od siebie i chyba na równym poziomie w kontekście wysokości npm. Stosunkowo nisko nad horyzontem. Ale tutaj już pamięć zawodzi . Nie mniej nie były to na tyle duże różnice , które mógłbym ocenić jako bardzo duże lub znaczące , które wyraznie utkwilyby w mojej pamięci. Ów światła miały różne natężenia . Najpierw te po lewej zaświeciło zajarzyło się mocniej aby po pewnej chwili przygasnąć i zniknąć , rozpłynąć się na horyzoncie , następnie kolejne , a ostatnie czwarte najsłabiej się rozświeciło i szybko zgasło i koniec , nic się więcej nie powtórzyło . Sama ta obserwacja mogła trwać - jak to oceniam teraz na ok. od 3-6 minut . Miałem przy sobie małą kamerę HD , ale ponieważ była to duża odległość oraz godzina wieczorna (tzw. szarówka) , więc z braku światła , zoom nie dał się ustawić i z nagrania nic nie wyszło czytelnego) . Pamiętam , że mówiłem do mego synka (wówczas 3 latka) , patrz , obserwuj , bo być może widzisz NOL-a pierwszy i ostatni raz to jest wydarzenie . Reasumując , co to było nie wiem . Z takiej odległości dla mnie były to światła nad horyzontem Czym mogły być : może UFO , może eskadra helikopterów z włączonymi silnymi lampami lecąca w pewnym szyku i zawracająca . Uważam , że na pewno nie były to samoloty cywilne ani wojskowe gdyż ich proces ukazywania się był określę to mianem jak w zwolnionym tempie i nie mogłem dostrzeć żadnej konstrukcji tych obiektów , tylko same zjawisko świetlne.Na początku mego listu wyraznie zaznaczyłem ,że było to ok. tydzień od tragedii smoleńskiej . Powiedziałem sobie wtedy , że ponieważ widać te światła było od południowego wschodu , to wiozą drogą lotniczą trumny i jest do tego obstawa (np. z Balic do Pyrzowic) , asysta lotnicza (np. helikopterów) ,ale to są moje dywagacje na temat. Pan Piotr Celebiaś mówił na wstępie audycji , że istnieje pewna liczba obserwacji w tym obszarze geograficznym , więc doszedłem do wniosku , że moja obserwacja , chociaż w małym % może być częścią większej układanki , dlatego też pozwoliłem sobie ją przedstawić mailowo. Być może Państwo , jako zawodowi UFOlodzy , posiadacie jeszcze jakieś inne relacje z tego regionu , może ktoś , coś jeszcze widział w owym pamiętnym kwietniu 2010 , ktoś to widział też z nieco innej perspektywy geograficznej. Pozdrawiam Serdecznie stały odsłuchiwacz Państwa audycji
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

pikor napisał(a): To trać sobie czas. Tysiące schizofreników i mitomanów czekają na wysłuchanie. Rzeczywistość jest okrutna Sebastianie... Wyjdziesz z gimbazy, to się przekonasz.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): @pikor / Oglądam czasami TVN24 i jakoś nie stałem się lewakiem - multikulturowym, nie udało się wyprać mi mózgu - trzeba umieć samodzielnie myśleć. Jestem odporny na dezinformacje, czy manipulacje. Naprawdę warto każdego wysłuchać, nawet takie dno. Choć dla niektórych tvn to największa Świętość. No i gitara. Pozdrawiam ;)
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

słuchacz napisał(a): @OrinMan "O podobnej sprawie mówi Igor Witkowski w Teorii Chaosu" No właśnie mówi i mówi i mówi i mówi i mówi...od nastu lat i nic z tego nie wynika. Takie za przeproszeniem pierdolenie o szopenie tak jak ten cały Kesze jakieś wibracje, wyższe stany duchowe to wszystko ładnie spięte z używkami typu zioło/grzyby i jakąś pseudo-technologią. No sorry Panowie ale tak to wygląda, jestem raczej twardo stąpający po ziemi człowiekiem i nie daję się nabierać na takie pierdoły. Nie chcę tu nikogo dyskredytować, wierzycie to ok nie mój cyrk nie moje małpy no problem, róbcie swoje ale dla mnie to po prostu stek ezoterycznych bzdur.
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

OrinMan napisał(a): @Jaknajlepiej Mógłbyś sprecyzować co nazywasz "gównem"? Sugerujesz, że ja oraz @słuchacz tkwimy w "gównie"? Nikt nie mówi, że przebudzenie nastąpi tu i teraz, w jednej chwili. Napisałem, że rozpoczął się proces. Technologia Keshe to tylko jedna z dróg, by osiągnąć pewien wyższy stan ducha. To tak jak starożytna metoda urynoterapii, praktykowana nie tylko przez Hindusów, która poprzez całkowite oczyszczenie organizmu i szyszynki, pozwala wznieść się poziom wyżej i połączyć z naturą odblokowując przepływ energii w organizmie. Ten stan może też przynieść psylocybina, dzięki której świadomość człowieka może ulec zmianie. To samo z ceremonią Ayahuasca... Także każdy może szukać swojej własnej drogi do wzniesienia. O podobnej sprawie mówi Igor Witkowski w Teorii Chaosu, gdzie wspomina o procesie zmiany w społeczeństwie i swego rodzaju przewartościowania. O tym samym mówi Mehran Keshe - dopóki ludzie nie otworzą swych serc i nie będą pełni miłości, nie mamy czego szukać pośród istot żyjących we Wszechświecie.
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

pikor napisał(a): "Warto każdego wysłuchać..." Oczywiście, ale dam ci przykład gdzie to prowadzi. Na stronach typu inne medium czy nautilus znajdziesz dezinformacje. Niedługo będą tam wiadomości typu "kupa jest smaczna" albo "kiełbasa leczy raka". Zresztą te serwowane obecnie wiele się nie różnią. Pytanie, czy jak ezograżyny podziękujesz twórcą za "ciekawą wiedze" czy k...a ruszysz mózgownicą.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

słuchacz napisał(a): @Jaknajlepiej "Wypraszam sobie bo ja w gównie po uszy nie tkwię" Tak Ci się tylko zdaje i albo jesteś ignorantem albo nie masz najmniejszego pojęcia w jakim świecie funkcjonujesz i co się odpierdala za Twoimi/Naszymi plecami oraz dokąd to wszystko zmierza. Niestety nie odetniesz się od tego w czterech ścianach jarając zioło i składając swoje urządzenia :)
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

yuby napisał(a): Świetna audycja. Zastanawia mnie to że często takie przypadki obserwacji odbywają się np zaraz po przebudzeprzebudzeniu lub w trakcie drzemki. Tak jakby obserwujący nie do końca byli pewni realności. Tak jakby dostroili się do innego nakladajacego się wymiaru. Jak w OOBE. Zastanawiające. Pozdr
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

Jaknajlepiej napisał(a): Wypraszam sobie bo ja w gównie po uszy nie tkwię :) Zmiany zachodzą w każdym z nas w stopniu takim na ile rozwinięta jest nasza świadomość czyli zakres postrzegania. Jeżeli liczysz na to, że nastąpi jakieś globalne przebudzenie połowy populacji z dnia na dzień to nie doczekasz się :) gdyż obserwując uważnie samego siebie z perspektywy czasu możesz dostrzec jak ten proces jest niejednorodny i zależny od bliskiej nieskończoności liczby zmiennych w skali globalnej
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Chciałbym zwrócić uwagę na aspekt semantyczny pojęcia Wojna Światowa, który istotnie determinuje zakres debaty. Jeżeli przyjmie się, że oznacza ono bezpośrednie starcie wojsk bloków wielu państw i narodów na kilku kontynentach jak to miało miejsce w nazwanych tym mianem obu wojnach pierwszej połowy XX wieku, to czy można rozpatrywać obecne hybrydowe konflikty w tym samym kontekście?
(komentarz do newsa Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 4 czerwca)

azes napisał(a): Ah Ci roszczeniowi ludzie - wszystko by chcieli za darmo: wiedzę z książek, straż pożarną wodę.... ( ; Ja w dużym stopniu podzielam opinię Potrzeby - lepiej się słucha pana Witkowskiego jak mówi o historii, a nie gdy analizuje sytuacje ekonomiczną czy snuje prognozy. Poprzednia audycja gdzies ok. 2012 roku była bardzo podobna. Natomiast generalnie bardzo odświeżające posłuchać Teorii Chaosu w tej bardziej zwartej formule, bez rozwlekłego wstępu i newsów z dużą porcją dygresji.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Andi napisał(a): Zgadza się, każdorazowo jak zaczynam nieświadomie nucić: anielski orszak, ktoś umiera... W poniedziałek nucilem w piątek jest pogrzeb. Mam 40 lat, a pamiętam zdarzenia z dzieciństwa, rzeczy nie zbyt normalne. Pamiętam że w jakiś sposób narzucalem swoją wolę innym, byłem w stanie przewidzieć pewne wydarzenia. Później moja mama poznała mojego oczyma, od tego czasu te zdolności zaczęły zanikać/przestałem ich używać,nie pamiętam. Parę lat temu zaczęły wracać "przeczucia" najczęściej śmierci, ale też wysnilem stłuczkę. Jakieś dwa lata temu pracowałem u znajomego małżeństwa. Mają córkę mnie wiecej w moim wieku. Bardzo atrakcyjna, przy pozegnaniu coś się stało, nie jestem w stanie opisać co to było, ale napięcie było tak wielkie, że matka krzyknęła "nie" Wydaje mi się że ona czuła to z boku, natomiast ojciec i córka nie mieli pojęcia o co chodzi.
(komentarz do artykułu Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?)

Ivellios napisał(a): Najlepiej byłoby udostępniać zapisy "Czasu Snu" bez wstawek muzycznych. YouTube potrafi się przypierdzielić do wszystkiego.
(komentarz do audycji Czas Snu #010)

słuchacz napisał(a): @Sebastian p-ń "Warto każdego wysłuchać i samemu wyciągnąć wnioski, czy dana osoba (Portal) jest wiarygodny, czy nie." Ja już to przerabiałem i serio w polskim internecie nie znajdziesz nic bardziej sensownego i merytorycznego dotyczącego ufologii jak debaty ufologiczne radia paranormalium
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

słuchacz napisał(a): wideo zbanowane za naruszenie praw autorskich. Wrzuć na vimeo albo na dailymotion, tam mniej restrykcyjnie podchodzą do tego typu rzeczy pozdro
(komentarz do audycji Czas Snu #010)

słuchacz napisał(a): @OrinMan "Jest Ci tak słuchaczu bardzo źle ze świadomością, że Kapitan ma działające systemy i pomaga ludziom (nie tylko najbliższym)?" Czy jest mi z tym źle? hmm nie dlaczego? Wiesz dla mnie ten cały Kesze to zwykły naciągacz a ludzie zafascynowani tymi bajkami jak widać mają trochę nie równo pod sufitem czego doskonałym przykładem jest ta pani. "To grubsza sprawa, a proces zmiany ludzkości już się rozpoczął. Nic i nikt tego nie zatrzyma. One planet, one race, one nation." Ile to już razy, ile to już ludzi mówiło, że zmiany już się rozpoczęły? ochy i achy a jak na razie to wszyscy tkwimy w tym gównie po uszy i nic nie wskazuje na to żeby zaszły jakieś zmiany. Jeżeli już to co najwyżej całkowity upadek cywilizacji i jedna wielka pożoga za kilka pokoleń nas czeka. "One planet, one race, one nation." Tak, tak to bardzo piękny i szczytny cel ale zejdźmy na Ziemię i bądźmy realistami ok :)
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

OrinMan napisał(a): Jeśli ta Pani z filmiku nazywa rośliny typu Cannabis czy grzyby z psylocybiną "narkotykami" , to mam wątpliwości co do jej rozwiniętej duchowej istoty i świadomości. Treści tam zasłyszane to totalne bzdury! Magrav, którego pola magnetyczno-grawitacyjne wchodzą w interakcję z polami naszego ciała, powoduje podwyższenie naszych wibracji! Absolutnie nie zgadzam się z tą Panią, że człowiek o niskich wibracjach jedzący mięso nie może zbudować Magrava czy wyprodukować GANSU i korzystać z ich dobrodziejstw! Po to one są, by nas wznieść, by uzyskać balans ciało-emocje-dusza. Jest Ci tak słuchaczu bardzo źle ze świadomością, że Kapitan ma działające systemy i pomaga ludziom (nie tylko najbliższym)? Masz jakiś problem z technologią, która działa i przynosi spokój duszy i ciału człowieka? Technologią miłości? Oszczędzanie na prądzie dzięki Magravom to tylko małe ziarenko pośród wielkich profitów... To grubsza sprawa, a proces zmiany ludzkości już się rozpoczął. Nic i nikt tego nie zatrzyma. One planet, one race, one nation. Peace&Love
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

YUBY napisał(a): Wersja video: https://www.youtube.com/watch?v=MnZsn71rG2Y&l ist=PL_kSJWab7KqE8BKa1PRT JuVaEypsaw-tZ&index=1
(komentarz do audycji Czas Snu #010)

lalabin napisał(a): Dla Sebastiana: https://nautilus.org.pl/artykuly,3361,to-moze- byc-kolejny-dowod-na-istn ienie-na-ziemi-przed-mili onami.html Jeden z dziesiątków dowodów, że FN jest tworzony przez osoby ograniczone, albo uważają odbiorców za idiotów. Nie wiedzą, co to Jaskinia Denisowa, nie mają pojęcia o Denisowianach i twierdzą, że to zaginiona cywilizacja. Najśmieszniejsze, że raz piszą że to najszyjni, a raz bransoleta. Wszystko w pełni poważnie. A czytelnicy komentują. Czy jest naprawdę jakaś granica głupoty na tej stronie? Pytam poważnie. I nad tym pieczę sprawuje pan Robert? Każdy artykuł jest pełen błędów i dezinformacji. KAŻDY.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @charlie2tango tak jest w istocie, ale Kościół niektóre z objawień prywatnych odrzuca, jako niezgodne z duchem Objawienia Powszechnego (Garabandal), a niektóre uznaje za zgodne z nim, np. Gietrzwałd, Fatima, ale owszem pozostawia wiernym wolności czy w te, nawet zgodne z duchem Objawienia, wierzyć. Oznacza to, że katolik może publicznie głosić, że w objawienie fatimskie nie wierzy i zostać nawet świętym.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Powiedzieć Portugalczykowi (a poznałem kilku osobiście), że jest Hiszpanem, to jak powiedzieć Polakowi, że jest Rosjaninem, albo Irlandczykowi, że jest Anglikiem... Co do doktryny katolickiej na temat przyjęcia pierwszej komunii świętej (Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa): warunkiem jest wcześniejsze przyjęcie sakramentu chrztu świętego, nie wiek. Dlatego w kościołach Wschodnich (prawosławnych) następuje to niedługo po chrzcie i udzielane jest niemowlętom. Kościół rzymsko-katolicki też to praktykuje w swoich wschodniochrześcijańskich odłamach (kościoły unickie) i doktrynalnie głosi to co napisałem (uznaje też ważność sakramentów w kościołach schizmatyckich, np. prawosławnych, z powodu zachowania w tychże sukcesji apostolskiej, inny wiek, inne zwyczaje, nie stanowią tu o ważności czy godności sakramentu), a udzielanie pierwszej komunii w późniejszym wieku np. 8 lat, jest sprawą pedagogiki i zwyczajów zależnych od czasów i miejsca, a nie jest prawdą doktrynalną w nauce Kościoła o ważności sakramentów. Chrzest gładzi wszystkie grzechy i człowiek po chrzcie jest w stanie łaski uświęcającej. A jak zgrzeszy czy konieczna jest spowiedź do godnego przyjęcia komunii? Nie, ponieważ, według doktryny kościoła katolickiego doskonały żal za grzechy (wynikający z miłości do Boga) gładzi wszystkie grzechy ochrzczonego, czy taki żal nastąpił nie może osądzić człowiek z zewnątrz, nawet papież, tylko osoba żałująca i Bóg. Również śmierć męczeńska za wiarę gładzi wszystkie grzechy (tzw. chrzest krwi). Z tego co mi wiadomo Łucja, Franciszek i Hiacynta byli ochrzczeni, a tego, że byli w stanie łaski, zakwestionować stanowczo nikt nie może. Dlatego Kościół nie widział, żadnego doktrynalnego problemu w sprawie udzielenia im komunii przez anioła. Gdyby było to w sprzeczności z doktryną o ważności przyjmowania sakramentu (sakrament niegodnie lub nieważnie przyjęty), objawienia w Fatimie, były by uznane za nieprawdziwe przez Kościół. Nie jestem znawcą teologii katolickiej, ale absolutnie nie może być udzielona taka komunia, dziecku bez przygotowania no to był taki element humorystyczny audycji?
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

strefan11 napisał(a): najfajniejsza audycja dla mnie. W mojej ocenie ta od wolnomurarstwa to troll do potęgi N i ta pani prrrrrrrrrrr.... xD to samo. Pzdr!
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

knej napisał(a): Ja miałem inne wrażenie zupełnie. Pani miała bardzo charakterystyczny głos :) Jak jakaś hybryda.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

Sonia napisał(a): Kamil4, pytasz skąd tyle dusz, skoro przed laty było na ziemi mniej ludzi a więc i mniej wcielonych dusz. Wyobraż sobie, że jesr duży park i do tego parku zawsze przychoidzi iluś tam ludzi, ale większość która żyje tego patrku nie odwiedza. Czy na podstawie liczby osób odwiedzaj,acy park możesz powiedzieć, że żyje tylko tylu ludzi ilu odwiedza ten park? Któregoś dnia w parku ma miejsce jakieś wydarzenie, np. koncert znanego zespołu i wówczas park wypełnia się ludżmi i jest ich tam nie kilkadziesiąt tych, ktorzy przedtem przychodzili do parku, ale kilka tysięcy. Jak to możliwe? Otóż oni przychodzili do parku ale nie zawsze wszyscy w tym samym czasuie. Widziałeś w parku ludzi, ale nie zawsze tych samych. I tak juest właśnie z duszami. One się wcielały, ale rzadko, a teraz na naszej planecie w tym wymiarze ma miejsce "koncert" lub jak kto woli "szkolenie" bardzo ważne i dlatego częstotliwość wcielania się dusz znacznie się zwiększyła. Myślę, że to Ci wyjaśnia Twoje wątpliwości?
(komentarz do artykułu 9 wskazówek na to, że żyłeś już wcześniej)

Janushinho napisał(a): Moim zdaniem ta pani "kontaktowiec" od wolnomularstwa może być bardzo dobrze zrobionym trollem ;v słuchając tej osoby miałem czasem wrażenie jakby powstrzymywała parskanie śmiechem, chociaż to może być jakaś dolegliwość.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

Hades napisał(a): Bo niestety te dary to w 99%przeklenstwo
(komentarz do artykułu Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?)

Sebastian p-ń napisał(a): A to ciekawe co piszę zbździsiu? Do Fundacji Nautilus często pisałem kontrowersyjnie. O dziwo, nikt mi nie usuwał komentarzy i nawet mi nikt nie-groził.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

alfons napisał(a): Sebastian... napij się Sprajta bo pi...sz Bernatowicz pionierem w jakiej dziedzinie? Drogie dziecię neostrady, jest taka zasada, że jak się nie mówi, bo ma się powiedzieć głupio, to sie siedzi cicho. Polska scena paranormalno-ufologiczna kształtuje się od lat 50-tych w zasadzie. Działali wspaniali badacze, którzy mieli do eksperymentowania doskonałych ekstrasensów, jak o. Klimuszko - prawdziwy jasnowidz, a nie wciskacz kitów jak Jackowski. Bernatowicz prowadził audycje, ale nie jest w stanie zapanować nad portalikiem FN, który stał się wylęgarnią bzdur na poziomie Inne Medium. Jeśli więc masz szacunek do siebie, to a) przestań się udzielać zanim się z czymś nie zapoznasz, b) zacznij myśleć, c) zauważ, że Internet to szambo z wysepkami życia.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

dejwid ajk napisał(a): kolego chyba dawno mapeta nie słuchałeś mmapeta jak przecież wszystkiego tego jest po trzykroć winny - słuchaczy nie odbiera, tylko koleżków. Krytyki nie puszcza tylko układnych potakiwaczy i współwyznawców a resztę wyzywa tak samo jak bernatowicz. "Tomek nie będzie ci robił wody z mózgu i wmuszał jedynie słuszną wersję prawdy" - HA! chyba nigdy nie słuchałeś tych jego audycji. Do jednego się tylko zgadzam - nie ma obowiązku słuchania, ale tez i nautiliusa. Jeśli pominiemy kwestie osobiste łączące redaktorów Sęka i Bernatowicza sam poziom nautiliusa to dość żeby nie użyczać mu pasma RP to z tego samego powodu Tomek z RNF powinien w końcu ten RNF opłacić i uruchomić jak obiecuje od grudnia że zrobi a nie, za przeproszeniem, na krzywy ryj nadaje swoja tylko osobą dramatycznie obniżając poziom ramówki - bo jak inaczej nazwać powtarzanie w narkotycznym szale kłamstw i ćwierćprawd zasłyszanych w ancient aliens obok programów gdzie Panowie Redaktorzy starają się być (ze świetnymi skutkami) profesjonalistami i drążyć fakty raczej niż mity.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Ciekaw jestem, co działo się po powrocie do Polski. I co dzieje się do dnia dzisiejszego...?
(komentarz do audycji Odc. 230 Służby specjalne RP czy mafia)

zbździsiu napisał(a): Słuchaj bęcwale jeden, w przeciwieństwie do Fundacji Nautilus, Tomka audycje w każdym momencie możesz spokojnie wyłączyć i przestać słuchać, możesz wdać się z nim w dyskusję - może i cię opieprzy ale wysłucha, co masz do powiedzenia. Fundacja Nautilus nie chce nikogo słuchać, tylko wyzywają człowieka od ignorantów i najgorszych, by na końcu wlepić ci bana, tylko dlatego że się z nimi nie zgadzasz. Pomijając już to, że podczas "czatów z prezesem" samego czata moderuje jakiś wynajęty gimbus, który wyławia i przesyła Bernatowiczowi tylko takie pytania, na które ten będzie w stanie odpowiedzieć. Komentarzy krytycznych w ogóle nie dopuszcza. Tomek nie będzie ci robił wody z mózgu i wmuszał jedynie słuszną wersję prawdy, nie będzie wysyłał paszkwili do twojej szkoły, miejsca pracy, itd. I nie będzie ciebie strazył sądem za każdy przejaw krytyki swojej osoby, jaki zauważy z twojej strony.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

dejwid ajk napisał(a): @zbździsiu "Jak dobrze, że w tym radiu nie ma miejsca dla sekt" - przecież jest, czym innym jest Tomek z RNF i keszyści?
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Leśny Pukacz napisał(a): Jestem 12 debat do tyłu, a za rogiem już Debaty Niekontrolowane...będzie co robić w wakacje! :D
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

słuchacz napisał(a): Tak wracając do magravów i mister kesza, Tomek jak się odniesiesz do tego wideo? https://www.youtube.com/watch?v=Dn1lUIw_6Cg kilka cytatów tej miłej pani pod filmem, ten mi się [ironia]bardzo spodobał[/ironia]: "Małe ryby mają najniższą świadomość ze wszystkich zwierząt i sama raz na pół roku lub parę lat jem rybę bez wyrzutów sumienia. Błogosławię ją i odprowadzam do wyższych światów, aby podziękować za pokarm. Rekina już bym nie zjadła, ponieważ są one bardzo szlachetne i inteligentne, mają uczucia wyższe i rozwiniętą świadomość, choć ludzie nie wiedzą o tym" Jest tam nawet mowa o tobie w komentach a mianowicie: "Czy urządzenia od Tomasza Dubija działają skoro stosował na sobie substancje psychoaktywne całe życie?" odp miłej pani "stosowanie narkotyków UNIEMOŻLIWIA działanie Magrava" Tak przypadkiem trafiłem na to wideo. na sadolu ktoś wstawił i pomyślałem, że to tu dam, jestem ciekawy jak się do tego odniesiesz
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

zbździsiu napisał(a): Tak, Bernatowicz jest pionierem, ale we wciskaniu wszystkim dookoła swojej jedynie słusznej "prawdy" i w wysyłaniu na niewygodnych ludzi paszkwili i oszczerstwdo ich miejsc pracy. Fundacja Nautilus działa jak sekta a Bernatowicz to jej guru. Jak dobrze, że w tym radiu nie ma miejsca dla sekt. Mam nadzieję nigdy przenigdy nie usłyszeć Berniaszki a antenie Radia Paranormalium.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Jednego nie rozumiem. Dlaczego wszyscy badacze zjawisk paranormalnych tak bardzo się nawzajem zwalczają. Warto każdego wysłuchać i samemu wyciągnąć wnioski, czy dana osoba (Portal) jest wiarygodny, czy nie. Ja nie mam z tym problemu. Lubie zajrzeć do NTV p, Zagórskiego, czy do innych portali o tematyce paranormalnych i nie wszystkie tematy poruszane biorę sobie do serca. Mam nadzieje że Ivellios zmieni zdanie o p. Bernatowiczu. Co jak co, pan RB jest pionierem w tej dziedzinie. Pozdrawiam ;)
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Marifka napisał(a): Już sie nie mogę doczekac debat niekontrolowanych. Rok temu naprawdę były rewelacyjne.
(komentarz do newsa (tym razem już naprawdę) Ostatnia w tym sezonie Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Najdłuższa audycja w RP....ale bez żadnych dłużyzn :-)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze spotkania z UFO - najciekawsze relacje (zakończenie sezonu))

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios widać masz powody, kopa w d... i do psychiatry tych ludzi... Trzymaj się.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

sztos 19 napisał(a): Panie Ivellios, rozumiem ze ma Pan konflikt z P. Bernatowiczem i nie jest on panskim faworytem, ale ludziom trzeba wybaczac to cecha królewska. Ja bym na panskim miejscu poprostu smial sie z tych wszystkich zlosliwosci czy przykrych uwag z ich strony. Jak to sie mówi Nie Pana bajka, wiec czym tu sie przejmowac.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

kikor napisał(a): Zaprosić B-wicza po co? By posłuchać o jego bzdur? Ten człowiek nie ma krzty wiedzy, wszystko co mówi to mrzonki. Konkrety!!!
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Judgement1 napisał(a): Brak rozwoju technologii może mieć zwykłą prozaiczną przyczynę, a mianowicie ich wpływ na organizm ludzki. Stan bezwładności tworzy z aktualnego ludzkiego organizmu dosłownych inwalidów. Kontakt bezpośredni skończyłby się śmiercią albo obu stron, albo przynajmniej ludzi.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

hrabia_krzakson napisał(a): Przed 2012 r. Witkowski pisał, że od dziecka ma kontakty i że zbliża się wielka zmiana. 5 lat minęło, według niego zbliża się druga zmiana. Pytanie, ile jeszcze można wałkować ten nudny niuejdż. Co będzie jak nie będzie przełomu w 2017? Będzie w 2022? 2035? byleby się kasa zgadzała. Ciemny lud to kupi. Co do faktów i konkretów, kolesiowi wszystko się kiełbasi, jak zwykle
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

anon napisał(a): Bingo. Nic nie dodam, bo to prawda, co piszesz. Witkowski się stał kolejnym oświeconym. Tyle że nie znajdzie wyznawców.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Ivellios napisał(a): Witkowskiego jeszcze jestem w stanie jakoś zdzierżyć - chociaż moje zdanie w kwestii tego pana jest podobnie negatywne co niektórych dzwoniących. Ale... [cytat]Zaprosić jeszcze Pana Roberta Bernatowicza, wpraw temu co sądzi RP[/cytat] No jeszcze czego! Jeżeli w ogóle będzie się szykowała jakakolwiek audycja z Bernatowiczem, to osobiście dopilnuję żeby na antenie radia paranormalium zablokować jej emisję! A powody mam ku temu bardzo, ale to bardzo poważne. Jak choćby to, że ludzie obecnie związani z Nautilusem wysyłają do Nieznanego Świata i innych czasopism paszkwile na temat osób współpracujących z Radiem Paranormalium, mieszając ich z błotem tylko za to, że prezentują opinie odmienne od tego co głosi FN. Często też dochodzi do sytuacji, że współpracownicy RP lub słuchacze są straszeni sądem za skrytykowanie kogoś powiązanego z Nautilusem. Mnie tak ostatnio usiłowali straszyć, za to że na jednej z grup facebookowych poświęconych sprawie pani Żuk skrytykowałem Jackowskiego za lansowanie się na łamach "Faktu" (nadmienię tylko, że Jackowski de facto nic odkrywczego nie powiedział ani w ogóle prawdopodobnie nie wniósł nic do śledztwa - no ale skoro słowa padły z ust "najsłynniejszego polskiego jasnowidza", to trzeba go dać od razu na okładkę...). Kilka miesięcy wcześniej widziałem, jak w komentarzach na stronie "Lówców Przygód" niejaki "Jerzy Rastawicki z Fundacji Nautilus" (rzeczywiście takie nazwisko pojawia się na stronach FN) straszył kogoś pozwem do sądu za stwierdzenie, że "artykuły na stronie Nautilusa to chyba piszą jakieś gimbusy". Całą wymianę zdań mam zescreenowaną, mogę ją pokazać. Podobnych przykładów mógłbym wymieniać i wymieniać. Tak więc nie chodzi już tylko o jakieś dezinformowanie w ufologii czy usilne wciskanie wszystkim dookoła jakiejś jedynie słusznej prawdy. Nie chodzi też o jakieś osobiste "ale". Po prostu ludzie z Nautilusa zachowują się tak, jak gdyby obowiązywał jakiś absolutny zakaz krytykowania ich czy zwracania im uwagi, pod rygorem karalności. I takich ludzi na antenie Radia Paranormalium, póki żyję, nie będzie. I powtarzam, jeśli się dowiem że jest szykowana jakaś audycja z Bernatowiczem, to za wszelką cenę zablokuję jej emisję. Choćbym nawet miał zmienić komuś hasło do nadawania albo nawet całkowicie wyłączyć serwer. I mam gdzieś, czy to się komuś podoba czy nie. A co do alter-newsów - były. Tylko tym razem pojawiły się już po rozłączeniu się z Witkowskim.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Sebastian p-ń napisał(a): Świetna audycja z gościem panam Igorem Witkowskim. Zaprosić jeszcze Pana Roberta Bernatowicza, wpraw temu co sądzi RP. Resztę audycji nie wysłuchałem, bo nie mam zamiaru marnować czas, na wysłuchiwanie dzwoniących idiotów, rozmawiających najczęściej nie na temat. ps. Szkoda że nie było dziś Alter-newsów. Bo to zawsze jest bardzo ciekawe.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

Antares napisał(a): Niestety, stało się to co przypuszczałem już wcześniej, to znaczy pan Witkowski poszedł w kierunku new agowego mętniactwa. Nie powiem abym był wielce zaskoczony jak już napomniałem uprzednio miałem przedsmak w telewizji NTV (która sama w sobie przeżywa ostatnio jakiś nieciekawy okres). Właściwie nie ma co się dłużej rozwodzić, bo już Potrzeba wraz z Janem dokonali moim zdaniem słusznej diagnozy. Zwrócę tylko uwagę na pewną niekonsekwencję i zjawisko które jakoś umknęło w dyskusji. Niekonsekwencja najpierw w dyskusji się twierdzi, że od połowy XX wieku nie powstało nic interesującego (poza tranzystorem i laserem), a parę minut później rozpływanie się nad Łagiewką i jego dokonaniami. No to powstało czy nie? (Gdybym był złośliwy to bym zakrzyknął gromko jak nie powstało? A technologia Keshe?) Zaś to co umknęło, to o ile kiedyś technika wojskowa była masowa i stosunkowo tania (stąd się bierze, że niegdyś mieliśmy ponad 500 myśliwców MIG-21, a był to wtedy krzyk techniki, a obecnie zaledwie 48 F-16. Amerykanie mieli cztery tysiące (sic!) myśliwców F-4, podczas gdy obecnie F-22 mniej niż dwie setki. I nie jest to kwestia Zimnej Wojny), to technika cywilna ma się zupełnie odwrotnie, ma być tanio i masowo. Świat dziś nie potrzebuje Concordea skoro można znaaacznie szybciej i taniej komunikować się w inny sposób (nie jest to moja myśl, zaczerpnąłem ją od Clarksona, ale zgadzam się z nią całkowicie). Rozumiem ochy i achy nad Concordem, ale jest to zachwyt toutes proportions gardees podobny do zachwytu nad opieką medyczną nad Davidem Rockefellerem patrzcie, jak długo dzięki niej pożył. Nie tędy droga, w każdym razie dla 99,99% społeczeństwa. Na marginesie to nie jest tak, że technologia jeśli chodzi o awangardę - ulega atrofii. Przykładem X-37B. Problemem jest to, że ta awangarda ma coraz mniejsze przełożenie na większość społeczeństwa. Świetnie rozumiem, że technologia zazwyczaj wygląda tak, że najpierw koncentruje się w okolicach szczytu piramidy, a później spływa w dół. Rzecz w tym, że obecnie już często nie spływa lub spływa powolutku. Dlaczego to można sobie pogdybać.
(komentarz do audycji 19 maja 2017)

zbździsiu napisał(a): Wikipedia to jedna wielka banda hipokrytów. W końcu jest to w jakimś sensie alternatywa dla encyklopedii "zarządzanych przez duże instytucje" - a więc można powiedzieć, że jest to medium alternatywne. Medium alternatywne, które nie akceptuje jako źródeł informacji innych mediów alternatywnych, nazywając je "już z definicji niewiarygodnymi". Za to baaaaardzo wiarygodna jest encyklopedia, w której byle dupek może sobie dodać co sobie zechce i nie ponosi za to odpowiedzialności :D
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Ivellios napisał(a): A od kiedy to śmierć się "mierzy"? ;
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Pedros napisał(a): Jak na razie NIE MA żadnego miarodajnego źródła mówiącego o śmierci wynalazcy.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Zbycho napisał(a): Nie ma kosmitów ?????? Lecz się !!!!!!!
(komentarz do artykułu Śmiertelne okaleczenie przez obcą inteligencję. Przypadek z Guarapiranga)

Amon Kwazar napisał(a): Audycje są świetne.Zgadzam się z ich przekazem i zawartymi w nich na prawdę, wartościowymi informacjami.Jestem pełen podziwu, POZYTYWNIE Dla entuzjazmu prowadzącego i jego poprawnego rozumowania i rozumienia świata oraz zdrowych chęci. Jednym słowem słucham bo,myślę i uważam podobnie. Jednakże...co próbuję to ludziom opowiedzieć nieco szerzej,to ...słyszę coś jakby zwyczajnie uporczywego, a o co ci chodzi ? ... i w ogóle to nie marudź. No i jak do nich trafić ? Jak ?! Żeby się "odkleić od Babilonu" to najpierw trzeba by w nieznane odejść i samowystarczalną komunę stworzyć z darmową energią (Może to właśnie chodzi o nową cywilizację na popiołach starej ? Nie wiem? ) O rany jak to brzmi ! Zaznaczam że ja tego nigdy nie napisałem :))) Coś mi się zdaje że pewne nasze sprawy "cywilizacyjne" Są już nie do odkręcenia do samego końca.
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

speedwayer napisał(a): Tego typu tematów powinno być więcej! Ludzie powinni wiedzieć jacy sku****** rządzą tak naprawdę światem i jak wykorzystują słabszych. Brawo Ci za to Michał ! i brawo dla holendra który wyjawił co nie co! A co do p.Żuk - handel ludźmi i tyle, no chyba że była po MKUltra czy Monarch jak siostry z UK ;)
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

charlie2tango napisał(a): Podoba mnie się to ;) Dzięki.
(komentarz do artykułu Kryptydzie kreatury z mrocznych królestw)

myf napisał(a): W USA było sporo objawień, poszukajcie w sieci, tyle że większość prywatna.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): Nic się nie stało, u Ciebie występuje jakiś błąd. W archiwum normalnie siedzą sobie wszystkie 123 odcinki. Chociaż po tym, co zrobił "Maurycy Hawranek" i co zadecydowało o zakończeniu z nim współpracy, jest to o 123 odcinki za dużo.
(komentarz do audycji 17 czerwca 2012)

natasha napisał(a): Witam, dlaczego z calej serii dziwnych informacji w archiwum dostepnych jest tylko 6 audycji? Co się stało z resztą?? :O
(komentarz do audycji 17 czerwca 2012)

kicor napisał(a): Dzięki za wrzucenie audycji! Jak zawsze masa ciekawych przemyśleń. Peace and love.
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

słuchacz napisał(a): Coraz częściej słychać mapeta ze starych dobrych audycji, to dobrze pozdrawiam
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

Jaknajlepeij napisał(a): Dziękuje za tę audycję Tomku i Iweliosie. Potwierdza ona moje przemyślenia z ostatnich tygodni. Peace & love
(komentarz do audycji 13 maja 2017)

o35 napisał(a): Witam. Wiem, że jest to książka kontrowersyjna dla kobiet - zwłaszcza dla sporej grupy reprezentujących tzw. feminizm. Szczerze mówiąc nie wiem jak tę książkę traktować bo w sumie teraz po około 30 latach od jej wydania trudno jest powiedzieć, że jest to książka naukowa ani popularnonaukowa. Jest zbiór opinii autorów opartych na wyselekcjonowanych przez nich faktach , badaniach itp. Nasuwa się od razu pytanie do prowadzących program: czy nie odnosicie wrażenia, że autorzy tej książki najpierw założyli pewną tezę a praca jaką ją wykonali to było selekcjonowanie opinii, badań naukowych itp. w celu jej udowodnienia czyli wszystko co w niej napisali miało udowodnić jednoznacznie ich początkowe założenia. Moim zdaniem powinno być chyba odwrotnie przeprowadza się jakieś badania itp. (oczywiście muszą mieć jakieś założenia oraz cel) a następnie po analizie przeprowadzonych wyników wyciąga się odpowiednie wnioski. Pewnym faktom nie można oczywiście zaprzeczyć: mózg kobiecy jest od 8 do 12 % mniejszy o męskiego jest to fakt stwierdzony naukowo, wcale jednak to nie oznacza, że są mniej inteligentne od mężczyzn jak pokazuje życie jest często wręcz odwrotnie. Badania o wiele nowsze od tych w książce pokazują, że mózgi kobiet pracują o wiele efektywniej od męskich. Okazuje się, że mózg kobiecy pracuje wydajniej niż męski, ponieważ zużywa mniej energii. W męskim znajduje się większa liczba neuronów odpowiedzialnych za rozumowanie, ale w mózgach kobiet znajduje się większa liczba połączeń, co przyspiesza procesy myślowe w dobie Internetu chyba nie muszę udowadniać, że szybkość łączą ma jednak duże znaczenie . Naukowcy brytyjscy natomiast już ładnych parę lat temu stwierdzili, iż już jedna kobieta w zarządzie firmy zmniejsza szanse na jej bankructwo o około 20%. Cytując już znanego nam wszystkim rodzimego klasyka: przypadek? Nie sądzą. Moim zdaniem argument mniejszy mózg mniejsza inteligencja jest jak najbardziej chybiony. Muszę powiedzieć, że od razu nasuwa mi się pewna analogia historyczna jaka? Już mówię Homo (Sapiens) Neanderthalensis kontra Homo Sapiens Sapiens . Neandertalczyk miał większy mózg od od człowieka współczesnego a jednak przegrał z nami mało mózgowcami walkę o panowanie nad ziemią pomimo, iż królował na terenach Euroazji przez około 400 tysięcy lat. Tak w sumie i inne analogie i skojarzenia nasuwają się porównując neandertalczyka do człowieka współczesnego np. neandertalczyk robił groty do dzid oszczepów itp. bardziej toporne od człowieka współczesnego, jemu to zajmowało od kilku do kilkudziesięciu minut a nam od kilku godzin do nawet dni były one ładne wymuskane dopieszczone czy nie świta wam w głowie analogia kobiety vs mężczyźni. Jak wykazały współczesne testy te toporne stworzone na prędce okazały się bardziej skuteczne i śmiercionośne od tych wymuskanych jednak te wymuskane do tej pory są używane w różnych rejonach naszej planety. Tutaj przytoczę ciekawostki tego typu, że to jednak nasi wymarli około 24 tysiące lat temu pobratymcy wynaleźli obrzędy religijne, sztukę najstarszy flet okazuje się być wynalazkiem neandertalskiego Janka Muzykanta, grzebanie zmarłych czy też najstarszy na świecie klej. Na pocieszenie powiem, że każdy z nas ma w sobie od około 0,2 do 1 % genów neandertalczyków - oczywiście oprócz rdzennych mieszkańców kontynentu afrykańskiego. W naszym wyglądzie zawdzięczamy im podobno białą karnację skóry, proste włosy, prawdopodobnie również blond włosy i niebieskie oczy nie wiem jak to przeżyją wyznawcy ideologii czystych aryjczyków oraz teraz na wschodzie naszego kontynentu czystych Słowian, gdyż zapewne będzie to dla nich zaskoczeniem. Zwłaszcza, iż dla tych pierwszych były już zapewne ciosem badania genetyczne dotyczące haplogrupy r1a1. No proszę jak to łatwo przejść od rozważań od płci mózgu do tematu neandertalczyk a człowiek współczesny .:). Wracając do tematu nie zaprzeczam, iż mózg ma płeć gdyż inną trochę chemię ma organizm kobiety i mężczyzny spowodowane to między innymi jest tym, iż inne jest stężeniem różnego rodzaju hormonów w każdej z płci. W związku z tym muszą z tego powodu wynikać różnice w chemii mózgu kobiet i mężczyzn. Jednak tematu inteligencji bym tutaj nie dotykał bo tak naprawdę nie wiadomo, kto jest rzeczywiście bardziej inteligentny i cwany. Już nasi przodkowie mieli wątpliwości kto tu tak naprawdę rządzi bo inaczej nie powstały by powiedzeni typu przebiegła żmija czy też harpia nie żmij nie harp ;). Po za tym odnosząc się do poprzedniego bibliotekarium, że najgorszą książkę z serii napisała kobieta to zadał bym pytanie czy nie był to przypadkiem mężczyzna ukrywający się pod kobiecym imieniem i nazwiskiem. Gdyż zdarzyło mi się czytać popełnione tak szmiry i zapewniam nie była to czysta przyjemność a wręcz odwrotnie. Oczywiście panowie macie na pewno większą ode mnie wiedzę na temat tej autorki. Zawsze należy pamiętać, iż to Mary Shelley napisała Frankensteina moim zdaniem jeden z klasyków sf wszechczasów. Wiem, iż Al Bundy w Świecie według Bundych tłumaczył Pegg swojej żonie, iż to Piotr Curie wynalazł pierwiastek RAD nie miał jednak swojego kąta w domu więc położył go na stole i tam wynalazła go jego żona Maria Skłodowska Curie powiem szczerze nie zdziwił bym się żeby w tym akurat przypadku było odwrotnie to ona go zostawiła na stole a Piotr przypadkiem go znalazł. Piszę o Marii Curie bo bardzo często w męskim świecie podważano jej dorobek naukowy przypisując go wyłącznie jej mężowi Piotrowi. Mogą tutaj odezwać się głosy twierdzące, że znakomitą większość wynalazków stworzyli mężczyźni! Tak to jest nie zaprzeczalny fakt! Ale trzeba uświadomić sobie z czyjej inspiracji! Ile razy zapracowana kobieta mówiła na ten przykład ty: Heniek zrób coś tym bo tak dalej być nie może , Ty Lonek (Leonardo:) ) jak coś z tym nie zrobisz to to stracę cierpliwość ty pierdoło jedna leniu patentowany jak mi zaraz tego pola nie przygotujesz to mnie popamiętasz i ta pierdoła dzięki temu wynalazł radło (później pług) bronę. Chociaż mogło być też odwrotnie tzn. cackasz się z ty polem a już dawno powinno być zrobione popatrz co wymyśliłam. Na koniec przyszła mi do głowy jedna rzecz czy przypadkiem olbrzymi wpływ na to jak kształtuje się rozwój mózgu kobiety i mężczyzny nie ma proces socjalizacji, który przechodzą obie płcie od najmłodszych lat. Jeszcze jedno Marek Sęk Ivelios na koniec audycji dwa tygodnie temu powiedział, iż jednym z jego ulubionych powiedzeń jest to , iż feminizm się kończy w momencie gdy trzeba szafę wnieść na 4 te piętro zgoda ale czy przypadkiem nie zostaliśmy my faceci do tego między innymi stworzeni? Ale się rozpisałem ;) Pozdrawiam wszystkich o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź "Bibliotekarium" z 19 maja)

DR7 napisał(a): zapomnialem dodac ze to juz czas najwyzszy zaczac doceniac takich ludzi jak Pan Lucjan juz za zycia. Na marginesie dodam ze wiekszosc jak nie wszyscy geniusze wyprzedzali swoja epoke.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Ralfik napisał(a): Jupiter przeciez on nikogo nie obrazil :)
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Masaro napisał(a): Mądry człowiek uczy się od każdego. Głupi wie już wszystko.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): "Naukowe" wikipedystyczne głowy nie odpuszczają: https://tinyurl.com/lby592e Brak słów po prostu. Takie działanie na zasadzie "każde źródło piszące o UFO i zjawiskach paranormalnych już z definicji jest niewiarygodne". Głupota tych ludzi jest przerażająca.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

DR7 napisał(a): Przykre to bardzo. Czlowiek ten niedoceniony za zycia, przynajmniej po smierci zasluguje na jakis medal czy posmiertnego nobla. Smierc tego Pana to nieodzalowana strata dla calej Polski jak i swiata. Miejmy nadzieje ze ktos naglosni temat a pan Lucjan zostanie posmiertnie uhonorowany przez samego prezydenta RP. Zasluguje na to i nalezy mu sie to. Oby owoce jego pracy nie poszly na marne. RIP Lucjan Łągiewka
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Leśny Pukacz napisał(a): Mam podobne odczucia, ciekawą kwestią pozostaje to, że L.Szewczyk nadal żyje na krawędzi w Bułgarii. Wcale bym nie przekreślał tego co tutaj pisze. Niemal na pewno przesadza, ale to wcale nie oznacza, że kłamie w całości materiału. Szkoda, że nie ma z nim jakiegoś konkretniejszego kontaktu, a on sam chyba stroni od ludzi...
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

lilpop napisał(a): Zauważyłem, że na Youtube wypowiada się mnóstwo idiotów. Zobaczcie komentarze pewnej Sabinki pod debatą o Fatimie, która się wymądrza, chociaż totalnie jej się mylą fakty. Jak można być takim kłąkiem, żeby nie wiedzieć, a się kłócić i nauczać innych? Ilość debili na Youtubie i Facebooku sprawia, że według mnie ludzie znowu wrócą niedługo na fora, gdzie nie może się wypowiedzieć byle kretyn z gimnazjum.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

słuchacz napisał(a): @Antares "W kurorcie więc jeśli jest to "słowo przeciwko słowu" to rację zawsze ma turysta, a zwłaszcza turystka." A ten cały Ozdoba, który przypadkiem nagrał zamach w kurorcie (jest nawet jego film w necie) miał niemałe problemy z egipską mundurówką. Jak nie znasz sprawy polecam poszperać też ciekawa, przetrzymywali chłopaka w areszcie. "były chłopak Karoliny Kaczorowskiej, które powiesiła się w Karpaczu na początku zeszłego roku. I bynajmniej nie rzekomo popełniła samobójstwo a rzeczywiście" Tego nie wiemy i zapewne nigdy się nie dowiemy czy nikt jej nie pomógł (ale sam fakt, że w ciele kobiety wykryto kilka rodzajów prochów, których raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie miesza i przewija się ten sam koleś co w przypadku tej dziewuchy z Egiptu) Ja tu oczywiście nic nie podważam i nie bawię się w detektywa, większość ciekawostek wyczytałem na wykopie i po pobieżnym sprawdzeniu rzeczywiście wszystko zdaje się układać w logiczną całość aczkolwiek nie znaczy to wcale, że musiało być w sprawie drugie dno i wygląda to tak jak to przedstawiają domorośli detektywi z wykopu :). Ale sprawa jak najbardziej ciekawa i podpadająca pod spiski.
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

charlie2tango napisał(a): Salma Hayek? Czuję tu jakiś hologram i dobry biznes.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): mi też śmierdzi ta sprawa
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

Antares napisał(a): Nie do końca tak, w każdym razie taki obraz wyłania się po przewertowaniu Internetu - Markus Włodarski jest synem Artura Włodarskiego, redaktora "Gazety Wyborczej". Chłopakiem powiązanym w tle jest Kamil "Złoty" Cichosz, były chłopak Karoliny Kaczorowskiej, które powiesiła się w Karpaczu na początku zeszłego roku. I bynajmniej nie rzekomo popełniła samobójstwo a rzeczywiście. To właśnie Cichosz pojechał po Ewę Żuk do Egiptu. W tle przewija się jeszcze syn Jacka Protasiewicza. Oczywiście znajomość automatycznie nie oznacza sprawstwa czy współsprawstwa. Jak było nie wiem, ale zbyt wiele w tym jakiś dziwnych zdarzeń, aby wierzyć w czyste przypadki. Zbyt dużo ich. Natomiast muszę napisać o internautach i bulwarówkach (aka brukowcach). Mam wrażenie, że gdyby nie jedno i drugie to polskie organa ścigania przyklepałyby sprawę, tak więc te dwie grupy odgrywają pozytywną rolę. Inne media mainstreamowe włączyły się z ociąganiem, a taka GW cały czas pisze tak, że gdyby mnie wiedział o sprawach przez nich pomijanych to odniósłbym zupełnie inne wrażenie na temat całości sprawy. Szwarccharakterem jest tu eksdetektyw Rutkowski. Po raz kolejny odnoszę wrażenie że rolą chocholich tańców tego człowieka jest zacieranie śladów. Miałem okazję śledzić sprawę Ewy Tylman, w której pojawiali się wynajęci "świadkowie sprawy" czy wysłuchiwać rozbudowanych dyrdymałów Rutkowskiego na temat znalezionego przedramienia (okazało się, że bezdomnego, nie mającego związku z Ewą Tylman). I jeszcze jedno, w Egipcie byłe czterokrotnie (w tym raz w Marsa Alam, zresztą kurort o nieco "emeryckim profilu"), co prawda ostatni raz sześć lat temu, więc może coś się zmieniło. O ile chodziło o przestępstwa w kurortach z winy Egipcjan to Egipcjanie byli cholernie szybcy, skrupulatni i rzeczowi. Piszę - wprost - nie mogli sobie pozwolić na popsucie reputacji, bo to oznaczało wymierne straty. W kurorcie więc jeśli jest to "słowo przeciwko słowu" to rację zawsze ma turysta, a zwłaszcza turystka. Natomiast gdy tam byłem to śmierć (poza kurortem ale w zajęciach organizowanych przez kurort) poniosło dwoje turystów (mężczyzna który się utopił, wg mojej oceny pod wpływem alkoholu, upału i zerowego doświadczenia w pływaniu w pobliżu rafy) i kobieta która że skapotowała jeepem. Obie sprawy bardzo szybko zakończono, na tyle że nawet nie badano głębiej powodów, po prostu pierwsze było "nieszczęśliwym wypadkiem" a drugie "niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy". Inna rzecz, że Egipcjanie często się bali nawet pisnąć na turystów, bo groziło to utratą lukratywnej jak na lokalne warunki pracy, więc przymykali oczy nawet na zawianych turystów nurkujących w morzu, a niektóre rzeczy wierzyli na słowo (na przykład że któż już nurkował, etc. - później okazywało się że chyba w wannie). Zupełnie inną kategorią były seksturystki - zazwyczaj Niemki, Holenderki, Polki i Rosjanki. Było ich niemało. Poza kurortami wyglądało to już diametralnie inaczej, dla przykładu winnym kradzieży kieszonkowej zazwyczaj jest okradziony turysta.
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

Ivellios napisał(a): I na pewno zaprogramowali Cię, żebyś napisał ten komentarz. Jesteś słuchaczem pamiętaj jesteś słuchaczem pamiętaj ;-)
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

słuchacz napisał(a): "Zaprogramowali mnie żebym zwolnił się z tamtej pracy...", "Zaprogramowali mnie żebym nie ukończył studiów" W sumie to mnie też chyba kilka razy zaprogramowali. Dobre tłumaczenie przed rodziną, muszę wprowadzić w życie :)
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

olo napisał(a): Taa,a kiedy podczas wystepu Ukrainy gosciu pokazał gołe poślady oznacza to że ziemia rozpadnie sie na dwie półkule a początek katastrofy nastapi na ukraińskim terenie :D
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

wikipedia jest zalosna napisał(a): My tu gadu-gadu a tymczasem na Wikipedii jakis baran bez przerwy usuwa informacje o smierci Lagiewki, kasujac przy tym linki do NTV i Paranormalium i argumentujac przy tym, ze serwisy o tej tematyce "juz z definicji sa niewiarygodne". "Wolna encyklopedia" w ktore byle wymiocina moze cenzurowac i kasowac co sobie zechce "no bo takie i takie zrodlo jest gupie". Redaktorze Wikipedii kasujacy linki do WIARYGODNEJ!!! informacji, jesli to czytasz, to wiedz ze jestes nikim wiecej jak tylko zwyczajnym cenzorem, bo na okreslenie redaktor to ty nawet nie zaslugujesz. Ide o zaklad ze nawet nie przczytales co te serwisy podawaly w swoich komunikatach, tylko je skasowales ot tak "bo gupie zrodlo jest gupie". Zalosny idioto.
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

chrismiekina napisał(a): Pan Gooble natchnął mnie do poszukiwań maryjnych na terenie USA - no i znalazlem jedno ktore rozgrywa się od 20 lat! Na pustyni Mojave każdego 13-tego dnia miesiąca , jak w zegarku pojawia się Matka Boska na Skale. Wydarzenie to gromadzi czasem kilka tysiecy katolików pochodzenia meksykanskiego. Madonna przemawia po angielsku co jest natychmiast tłumaczone na hiszpański. Na portretach ma twarz Selmy Hayek i powstal tam na dziko niezależny konwent, sióstr, ktory opiekuje się tym miejscem. Wierni zostawiają w różnych intencjach dziesiątki tysięcy dolarów, więc siostry mają całkiem znośne życie. Następne miejsce, ktore dopisuję do swojej listy....
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

słuchacz napisał(a): Ta sprawa z tą polką, która zginęła w Egipcie rzeczywiście ciekawa sprawa z podwójnym dnem prowadząca do ciekawych poszlak. Trochę poszperałem z ciekawości i niezłe koneksje tam wychodzą, ten cały chłopak dziewuchy to syn wpływowego i płodnego reportera GW, który to natomiast jest synem byłego SB-eka, następny koleś, który rzekomo wyleciał odebrać dziewczynę z Egiptu jak jeszcze żyła to synek jakiegoś polityka dodatkowo powiązany z innym rzekomym samobójstwem młodej dziewczyny. No niezłe towarzystwo sobie znalazła dziewczyna a cała sprawa śmierdzi na odległość
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

słuchacz napisał(a): @Mehran Keshe na niektórych to działa, bynajmniej nie raz odnosiłem wrażenie, że dzwoniący troll po usłyszeniu pytania Michała czy zamierza trolować został zbity z pantałyku i odechciało mu się trolować
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Inkub napisał(a): Nikt nie zauważył tego ważnego faktu, więc odnotowuję z kronikarskiego rozpędu: 13 maja 2017, dokładnie 100 lat po objawieniach, konkurs Eurowizji wygrał artysta portugalski. Matka Boska dopomogła. Wszystkim śmieszkom i sceptykom radzę wziąć ten fakt pod uwagę, mając na względzie bardzo słabe wyniki naszych piosenkarzy od wielu lat.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Mehran Keshe napisał(a): @słuchacz nie chodzi o traktowanie podróżujących jako terrorystów i przeszukiwanie osobistych rzeczy tylko o formularz, który wypełnia osoba starająca się o wizę do USA, a konkretnie o pytania które znajdują się tam, typu "Czy jesteś terrorystą?" wiadomo, że prawdziwy terrorysta starając się o wizę nie wypełni pola, podając że jest terrorystą tak samo wiadomo, ze prawdziwy trol na pytanie "Czy bedziesz trolował na antenie radia?" nie odpowie tak bede trolował
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Ivellios napisał(a): Nie wiem czy to kwestia przypadku, ale nagrywarka przerwała nagrywanie dokładnie w momencie gdy Claude miał puścić utwór kończący audycję :P Wstawiłem w tym miejscu sam utwór, tak więc audycja wyjątkowo jest "prawie kompletna" - bez pożegnania. Chociaż może to i dobrze, w końcu pożegnania bywają smutne ;-)
(komentarz do audycji 12 maja 2017)

Papa napisał(a): A nie mozna by tego reksia i innych nawiedzonych katoli usunac z tego czata ? Ta zaraza niech idzie na czat radia maryja.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

słuchacz napisał(a): a cóż to za pokrętna logika, nie wiem czy życzyłbyś sobie aby ktoś ci grzebał w tak osobistych rzeczach jak laptop/smartfon i traktował Cię z góry jak potencjalnego terorystę (cokolwiek to znaczy)
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

edek1974 napisał(a): Jeszcze raz gorąco proszę o tematykę niewyjaśnionych zaginięć ludzi na przestrzeni dziejów. To nie tylko trójkąt bermudzki ale wiele innych jeszcze miejsc. Co się stało z tymi ludźmi ? Idealny temat na "debatę (nie)kontrolowaną.
(komentarz do newsa (tym razem już naprawdę) Ostatnia w tym sezonie Debata Ufologiczna Online)

macc napisał(a): Koniecznie cos z tasmy bo niedziele bez debaty niedzielą straconą:)
(komentarz do newsa (tym razem już naprawdę) Ostatnia w tym sezonie Debata Ufologiczna Online)

kuabur napisał(a): To jest Klub Paranormalium, a nie ivelios ani inni prowadzący np. debaty. Nie ma tam ludzi z radia, tak mysle
(komentarz do audycji XX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

ashanti napisał(a): Nie musi się Amerykanom objawiać NMP, bo im się pojawia jak o ufici :)
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): Jak się skontaktować - na końcu audycji ZAWSZE jest podawana informacja o fanpejdżu klubu na Facebooku, tam się można kontaktować. Funkcjonuje tez grupa Klubu Paranormalium na tej społecznościówce.
(komentarz do audycji XX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Mateusz napisał(a): Panowie, Długo się wstrzymywałem z komentarzem, ale za dużo absurdu się w tym wszystkim robi. Panów niewiedza jest porażająca. Agresywne i zaczepne powtarzanie w kółko "nic nie wiemy" jako usprawiedliwienie swojej niekompetencji i absurdalnych teorii, ale w tym odcinku Panowie przypuszczacie frontalny atak na Hawkinga i Einsteina, jednocześnie powołując się na Teslę wyłącznie na podstawie zasłyszanych mitów, nie znajdujących potwierdzenia w dokumentach, historii, i wreszcie - w rzeczywistości. Nie odbierzcie mnie źle, Panowie, jak najbardziej warto rozmawiać i dobrze że się spotykacie i rozmawiacie. Jednak skandalicznym jest naśmiewanie się z niepełnosprawności Hawkinga i dyskredytowanie go z tego powodu, niedopuszczalne jest bezrozumne podważanie Einsteina i podważanie fizyki newtonowskiej fizyką kwantową (te teorie przecież są spójne, tylko jedna ma zastosowanie w skali mniejszej od atomu, a druga w makroskali). Panowie, jak najbardziej kibicuję Waszym dyskusjom, ale na litość, nie wymachujcie terminami, o których ewidentnie nie macie najmniejszego pojęcia. Z lubością nawiązałbym z Wami polemikę, jednak przy tej skali ignorancji aż ciężko znaleźć punkt, od którego zacząć. Bez urazy, Panowie, i ty drogi Ivelliosie. Jeśli twórcy nie czytają komentarzy, proszę o jakiś kontakt do nich, bo wartościowa dyskusja niestety tonie w odmętach absurdu.
(komentarz do audycji XX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

wielkimis napisał(a): Czyli tak jak katastrofa w Katyniu. Spisek wbrew zdrowemu rozumowi. Ktoś jakiś film zmontuje w necie jest już specjalistą od wszystkiego.Mimo ze to była cała masa ludzi co to widziała ten atak.
(komentarz do artykułu Wspomnienia z 11 września - co było, jest i będzie)

Scorpion_XX napisał(a): A gdzie Kunrad vel Jacher, vel nowy Jezus zniknął? Dlaczego nie pojawia się już na czacie? Może zamknęli go tam gdzie jego miejsce czyli w pokoju bez klamek?
(komentarz do audycji XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa)

chrismiekina napisał(a): Na tej liście wśród objawień są także "płaczące" figury Madonny i znaki na niebie. Każdy może to nazwać jak chce. Lista jest długa, ale ma tylko 11 przypadków z USA. Niewiele jak na tak olbrzymi kraj. Żadnego z nich nawet nie da się porównać z Fatimą. Były to niewielkie incydenty, które nigdy nie zgromadziły wokół siebie jakiejś większej grupy ludzi. Wszystkie miały miejsce w skupiskach Katolików - jeden nawet w New Jersey i wizję mial Polak. Jakoś Madonna nie lubi Protestantów - zresztą ze wzajemnością. Jedyne miejsce w USA, gdzie oficjalnie uznano Objawienie Maryjne jest w Wisconsin i wydarzyło sie w 1859 r. KK zaakceptował to dopiero w 2010. Panie Gooble - nigdy nie pretenduje do tego że wiem wszystko i na każdy temat. Poznaję nowe rzeczy każdego dnia a gdy sie mylę - nie mam problemu z przyznaniem sie do tego. Nie ma bardziej ludzkiej cechy jak popełniać błędy :) Pozdrowienia!
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Gooble napisał(a): Panie Chris, objawień NMP w Ameryce Pn było wcale nie mniej niż w Europie. Polecam najpierw się dowiedzieć, potem mówić: http://www.ewtn.com/library/mary/marian.htm (Niektórzy ludzie mogą wierzyć panu na słowo, tylko dlatego, że jest pan z Ameryki, ale taki urok Polaków)
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Ivellios napisał(a): Książka ma łącznie coś koło 420-430 stron (nie pamiętam dokładnie). Nie dotarłem jeszcze do końca, właściwie to co czytam od razu nagrywam, obecnie stanąłem na stronie 218. Co do Szewczyka, to trudno mi wydać jakąś jednoznaczną opinię. Na moje oko, to co opowiada układa się w logiczną całość, aczkolwiek obarczanie wszystkimi nieprzyjemnościami służb specjalnych PRL/RP oraz służb specjalnych kraju, w którym Szewczyk w danym momencie przebywał, wydaje mi się, hm... dziwne. Bo jeśli rzeczywiście tak było, to musieli go ustawicznie badać, sprawdzać, eksploatować, wykorzystywać i dręczyć i przekazywać "z rączki do rączki" przez dziesiątki lat. Możliwe też, że w wyniku jakiegoś przykrego zdarzenia z młodości, bądź ciągu zdarzeń sprzed wielu lat, wytworzył się u niego rodzaj paranoi, która spowodowała, że w każdym spotykającym go nieszczęściu dopatrywał się działania służb specjalnych. Z jednej strony więc książka jest mega dziwna, z drugiej jednak jakoś trudno mi uwierzyć, że Lech Szewczyk tak po prostu to wszystko sobie zmyślił. Za dużo jest w niej rzeczy, które można zweryfikować - mówię tu głównie o nazwach firm i miejsc, w których Szewczyk pracował i przebywał (na jego prośbę wycenzurowałem je z nagrania, jednak jeśli komuś uda się odnaleźć papierową wersję książki, to niech sobie sprawdzi choćby podawane nazwy budynków w RPA). No i produkty, typu wspominane pod którymś z odcinków taśmy Imagio - w Internecie próżno szukać jakichkolwiek informacji na ich temat, a jednak "małe" dochodzenie w Google Books ujawniło występowanie reklamy tych taśmy w jednym z numerów "Wprost" z 1991 roku. Raport w sprawie afery "Żelazo" wraz z podpisami aparatczyków z PZPR-u zasiadających w komisji (na antenie na prośbę autora pominięty, pełen jego skan znajduje się w książce) również nie wziął się znikąd. Autor musiał mieć więc dostęp do pewnych bardzo niewygodnych dla pewnych osób informacji i dokumentów.
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

charlie2tango napisał(a): Kościół uznaje za autentyczne tylko i wyłącznie tzw. Objawienie Powszechne (zwane też Bożym), wiara w objawienia prywatne jest sprawą wiernych, choć duszpasterzom zaleca się opiekę nad miejscami tych objawień i pielgrzymkami do nich - wiadomo - kontrola podstawą zaufania. Tak więc wszelkie dywagacje, wątpliwości jak najbardziej się w dogmacie, nauce Kościoła mieszczą. Teoretycznie nie powinno być więc powodów do podpadnięcia.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

rumburak napisał(a): Tej audycji należy słuchać bardzo, bardzo uważnie, najlepiej po pół godziny. Strasznie duża ilość informacji i faktów i mózg nie nadąża :)
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

KYLOKRASNY napisał(a): Dzieki za kolejna zajefajna audycje . Pozdro
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

lipton napisał(a): Myślę, że najważniejsze zdanie w tej audycji pada na koniec, kiedy Piotr pyta, czy ta manifestacja nie miała na celu sprawdzić, jak masy zareagują na spotkanie z Obcymi. I może to był właśnie taki test. Obcy sprawdzili, jak zachowają się ludzie, a ci ich znowu wzięli za bogów więc kosmici nadal się nie ujawniają.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

tomek.oslop napisał(a): A przez kogo miały być sporządzone, jak nikt nie miał do dzieci z Fatimy dostępu knykciu?? Przez TVN albo Foxa Muldera? A Krajski to taki autorytet jak Macierewicz. Są z jednej paki. Krajski prowadził w TRWAM programy dla dzieci.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Bosman napisał(a): Gnido z Oslo... Szanuj buraczany odpadzie inne zdanie a i może ciebie będą szanować. Mordę wycieraj sobie w Radio Erewań. Gdybyś gimbusie słuchał uważnie audycji to byś w swoim pustym pojemniku po mózgu zanotował, że opinie i fakty przedstawione podczas debaty są sporządzone na podstawie i głównie przez kler. Reksio widzi autorytet w prof. Krajskim. Po twoich wpisach sądzę, że jesteś fanem prof. Baumana.
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Leśny Pukacz napisał(a): Właśnie od razu pomyślałem o Michaelu, ogólnie ciekawa sprawa. Iv, Przeczytałeś już całość? Jaka jest Twoja opinia na temat p. Szewczyka i tego co opisuje?
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): W książce wielokrotnie pada nazwisko Douglas. W historii światowej kinematografii Douglasów było już kilku: Gordon Douglas, Bill Douglas, Andrew Douglas, Michael Douglas. Gordon - odpada, ostatni film z 1977 roku, a wtedy Szewczyka nie było chyba jeszcze w RPA. Bill - brak związku z wielkimi wytwórniami wymienianymi w książce, więc chyba też odpada. Andrew - raczej też odpada, on przez większość czasu współtworzył filmy i inne produkcje wespół ze swoim bratem Stuartem, zaś "kariery solowe" obaj panowie rozpoczęli dopiero w połowie lat 90-tych, kiedy Szewczyk dawno już był w Polsce. Poza tym, na tyle na ile się orientuję, ich filmy były raczej "średnio kasowe", przynajmniej w porównaniu z produkcjami z Hollywood. Zostaje Michael Douglas, aktor i producent filmowy z dużym dorobkiem. Zakładając, że historia przekazywana przez Szewczyka jest prawdziwa, to "wpływy szewczykowskie" mogą być zawarte w filmach nakręconych z udziałem Douglasa w okresie 1983-1990 (skoro materiału miało wystarczyć na kilka filmów, to mogli je wykorzystywać jeszcze długo po wyjeździe Szewczyka z RPA).
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

Leśny Pukacz napisał(a): Ciekaw jestem w jakich filmach maczał palce pan Lech ;) Jakieś pomysły?
(komentarz do audycji Odc. 229 Służby specjalne RP czy mafia)

roswellsky napisał(a): Krótka historia islamu wg Piotra :D "1400 lat temu żył sobie na pustyni facecik, co powiedział żonie: muszę iść do jaskini posiedzieć, bo coś mnie ciurli..." :D :D aaahahahhahahaha
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

tomek.oslo napisał(a): Nie wiem, czy zauważyliście, ale na czacie był katotroll "reksio" z Radia Maryja, który ciągle pisał o prof. Krajskim jako autorytecie. A to koleś, który jest prawą ręką Rydzyka i żadnym autorytetem nie jest, chyba że dla moherów. Moim zdaniem, tą audycją demontującą objawienie w Fatimie, podpadliście mocno kościołowi...
(komentarz do audycji 77. Debata Ufologiczna Online: Fatima - czyli UFO-Objawienie)

Janushinho napisał(a): Jakiś czas temu dużo słuchałem audycji idź pod prąd. Monety, jak sami się chwalą, przychodzą od widzów którzy lubią działalność obu panów. Nie pamiętam dokładnie cyferek. Ale co miesiąc są w stanie dostać od swojej widowni kwotę między 30 a 40 tysięcy złotych. Duża suma z tego idzie na honorarium dla pana Kowalskiego a reszta na działanie studia "w tym wypłaty dla pracowników". A sam Chojecki z tego co mówił, utrzymuje się z datków członków swojego kościoła. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale to są informacje które można wyciągnąć z ich programu jeśli się go śledzi. ;]
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Iwona z napisał(a): Mam to samo boję się spać najwięcej ich jest po zmroku nagrywam filmy telefonem z fleszem też są orby aż dużo raz mało może chcą nam coś zakomunikować mi obrazek spadł ze ściany ale wszyscy żyją z rodziny może to zmarli z rodziny chcą nam coś przekazać śpię przy lampce nie lubię ciemności
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

woj napisał(a): Znalazłem na forum materiał o którym mowa była w programie na temat Jabłonowskiego i Żebrowskiego. Każdy może sobie posłuchać argumentów Jabłonowskiego i Żebrowskiego i poczytać co pisał Claude mOnet http://davidicke.pl/forum/g-braun-a-jablon owski-koncesjonowani-naro dowcy-t15662.html
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Iwona z napisał(a): Ja co noc nagrywam telefonem komórkowym odbywa jednej nocy uchwyciła jednocześnie orby i ducha to nie jest wina zabrudzonego obiektywu orby Są zawołałam mojego nieżyjącego kota w rocznicę jego śmierci włączyłam nagrywanie i ukazał się w kamerze 1 orb zawisł na chwilę na suficie po czy zniknął sam kolor miał niebieski mam nagranie nie posiadam komputera
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

maroot napisał(a): Hej. Gdzie mogę się czegoś dowiedzieć o Ufo nad Lęborkiem? W necie cisza. Mieszkam ok 50km od Lęborka.
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Zenon napisał(a): Ciekawy telefon Stałego Sceptyka ze zmienionym komputerowo głosem. Zresztą nie on jeden zmienił w tej audycji głos :)
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Ivellios napisał(a): A jak myślisz? Spójrz sobie na liczniki pobrań tej audycji. Albo na licznik słuchaczy gdy leci na żywo. A jak się nie podoba - nie musisz słuchać, zawsze możesz zrobić lepszą...
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

macc napisał(a): czytajac informację biograficzne nt Pana Lucjana, przyszła mi do glowy pewna myśl ... nie mam na jej uzasadnienie kompletnie zadnych argumentow ani faktów, ale chcialbym się nią podzielić....Miejsce urodzenia PAna Łągiewki to Kowary...1949 rok..... Góry Sowie, KArkonosze, Riese...jaka była historia tych rejonów nie muszę nikogo ze słuchaczy/czytelników przekonywać. Zastanawiam się czy inspiracji i korzeni wynalazków PAna Łągiewki nie nalezy wiazac z tymi faktami? CO o tym myślicie?
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

nik napisał(a): ktos tego slucha,jeszcze?
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Antares napisał(a): Nawiązując do tego co było, a właściwie mało być clou audycji to zgodzę się z Potrzebą i słuchaczem którego imienia nie pamiętam, za co przepraszam. Przyznam, że sprawę wyborów we Francji rozpatruję w kontekście polskim i europejskim, aspekt francuski traktuję o tyle marginalnie że nie jestem Francuzem, więc niespecjalnie mnie to angażuje emocjonalnie. Powiedziałbym, że tak jak przeciętnego Francuza interesuje polska gospodarka fajnie, że jest ale interesuje go ile Orange przynosi dochodu który zasila francuskie fundusze emerytalne. W sensie taktycznym przyznam rację wspomnianemu przeze mnie słuchaczowi. Wybór Le Pen i Macrona jest kiepski dla Polski, ale mimo wszystko Macrona jest lepszy, bo daje Polsce trochę czasu. Z punktu widzenia Polski najlepszym prezydentem byłby Fillon, ale ten jak wiadomo odpadł. Skądinąd zabawna rzecz, bo opinia słuchacza jest wypisz-wymaluj opisem konserwatyzmu w pierwotnym, XVIII-wiecznym sensie. Pojęcie konserwatyzm, wziął się od pisma ulotnego, a później pisma efemerycznego Le Conservateur postrzegającego ówczesną Francję jako budynek który chyli się ku upadkowi a który należy a nawet trzeba konserwować. Budynek i tak się zawali, ale dzięki konserwowaniu zrobi to później, co jest bardziej korzystne. Natomiast w sensie strategicznym przyznam rację Potrzebie. Macron zapewne wygra (na marginesie, przyrównywanie Macrona do Petru jest uwłaczające.ale dla Petru wystarczy poczytać Wikipedię, aby dowiedzieć się że Petru przy nim to istny erudyta i intelektualista. Macron to taki mój mąż z zawodu jest dyrektorem i to do kwadratu), ale będzie to zwycięstwo pyrrusowe. Przypomnę ustępującego Hollandea, który jak zaczynał prezydenturę cieszył się 71% poparciem społecznym a skończył na 4%, co spowodowało że w ogóle nie ubiegał się o reelekcję, a stało się tak pomimo że sytuacja wtedy była mniej nabrzmiała niż dziś. Sytuacja zwycięskiego Macrona po wyborach to lose-lose, jeśli wdroży swoje zapowiedzi to Wenezuela będzie mogła służyć za wzorzec racjonalnej gospodarki, jeśli tego nie zrobi niezadowoleni będą jeszcze bardziej rozsadzać Francję od środka. I tak we Francji kraju w którym nie robi się reform, a rewolucje może liczyć na coś co Francuzi nazywają eufemistycznie trzecią turą (wyborów), a więc zamieszki uliczne. A za pięć lat, jeśli Macron dociągnie do końca kadencji to będzie miał mocno pod górkę. Nie będzie już można zwalać na poprzednika, bo poprzednikiem był nikt inny jak on sam. A za pięć lat wahadło wychyli się w druga stronę. Skądinąd zadziwia mnie zadziwiające podejście polskich mediów. Nikt (niezależnie z prawa czy lewa) nie analizuje co wybór poszczególnych kandydatów oznacza dla Polski, tylko widzę analizy co znaczą dla Francji i Europy. Analizy zresztą płyciutkie, ale innych już się nie spodziewam jak w TV, w programie zajmującym się polityką międzynarodową wiodąca (sic!) dziennikarka kiedyś tak przeanalizowała postać Trudeau, premiera Kanady (trochę trywializuję) to świetny premier, bo ładnie wygląda, ma fajne tatuaże i podoba się kobietom. I tyle. W ogóle dobrze że czytuję sobie wiadomości w Necie w obcych językach bo jakoś w polskich mediach w ogóle nie można znaleźć wielu rzeczy. W zeszłym tygodniu w zachodnich mediach mainstreamowych wyczytałem sobie, że największym akcjonariuszem Deutsche Bank zostali Chińczycy, co w kontekście fury toksycznych aktywów DB mocno zastanawia. W polskim mediach nic na ten temat, w tych alternatywnych również. I jeszcze dwie rzeczy. Szkoda, że pana Łągiewki nie ma pośród nas. Jego zderzak bez wątpienia znakomicie działał, co było wielokrotnie prezentowane. Zastanawia mnie jednak aspekt podnoszony na stronach alternatywnych jeśli parę lat temu polskie, a później izraelskie służby specjalne ukradły prototyp czy działający model zderzaka, to przecież know-how zostało panu Łągiewce w głowie, bo nie chodzi o przedmiot, a o zasadę działania. Jeśli kompletnie wszyscy pana Łągiewkę ignorowali, a jemu nie chodziło o zysk to dlaczego nie otwarto źródeł i wszystkich planów nie opublikowano w sieci BitTorrent? Tysięcy seedów nikt nie ocenzuruje, zwłaszcza jeśli dojdzie do efektu Streisand, o czym boleśnie przekonał się Kamil Durczok (sprawa upo stołu). Naciągane to wszystko. A Stałego Słuchacza pozdrawiam, dbaj proszę o zdrowie! PS Jeśli Igor Witkowski ma zamiar opowiadać takie rzeczy jak w ostatnich czasach na NTV to tę audycję sobie odpuszczę. Kiedyś pisał i mówił o historii i aspektach technicznych minionych (???) technologii, obecnie to jakiś wyrób nachtopodobny, zbaczający nawet w kierunku łysego jasnowidza z Człuchowa (a raczej bardziej z Fundacji Nautilus, skądinąd natrafiłem jakieś pół roku temu na jego nagranie w którym Lepperowi przepowiadał jasną przyszłość która w kontekście rzeczywistego losu Leppera dziś brzmi jak makabryczny i jednocześnie bardzo angielski żart).
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Zenon napisał(a): Ciekawy telefon Stałego Sceptyka ze zmienionym komputerowo głosem. Zresztą nie on jeden zmienił w tej audycji głos :)
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Soca napisał(a): Cloud w ogóle jest jakiś niespójny i źle się to słucha parę razy próbowałem nie da się tego słuchać
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

Mehran Keshe napisał(a): KLOD z jednej strony dziwi się, że przed przylotem do USA trzeba wypełniać formularze czy dana osoba jest lub nie jest terrorystą a z drugiej strony sam zadaje gosciom pytania czy są trolami lub bedą trolować na antenie, licząc na to, że troll przyzna się do bycia trolem
(komentarz do audycji 5 maja 2017)

albin napisał(a): Ja rozumiem, że niektóre fakty mogą boleć ludzi wierzących w Meiera i dobrych braci z kosmosu, którzy wam przywiozą węgiel na zimę... Ale lepsze otwieranie oczu niż wiara w badziewie. Ufologia stała się zamiennikiem religii dla wielu ludzi, od dawna to zauważyłem. Dobrze, że w "Debatach" otwiera się oczy na wiele spraw. Czołem.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

lol napisał(a): Panie Black, a idź pan w ch....
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

słuchacz napisał(a): "Do tego trzeba sobie zainstalować przeglądarkę opartą na Chromium" nie koniecznie, w ff zrobisz to z palca w about:config-u layers.acceleration.force-enabled true layers.acceleration.disabled false do tego ładujesz cały cache w ram (o ile go masz w sensie więcej niż 2 gb:) browser.cache.disk.enable false browser.cache.memory.enable true do tego określasz zakres pamięci parsowanie gpu to chyba podstawa konfiguracji każdej przeglądarki :)
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

charlie2tango napisał(a): Cóż, zanim zaczniecie się Państwo wypowiadać na temat zakupów śmigłowców, może by było warto najpierw wiedzieć po co owe śmigłowce są potrzebne wojsku. Panu Czai, którego swoją drogą bardzo cenię, polecam zaś ten film https://youtu.be/kQxiTmnpHDY Panom Redaktorom zaś proponuję temperować bieżące wątki polityczne.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

nick napisał(a): Samo zagadnienie dodawania wody do paliwa jest ciekawe, głównie pod względem redukcji CO. Reakcja CO z parą wodną nie jest taka łatwa do przeprowadzenia w temperaturze pracy kotłów i wymaga katalizatorów metalicznych - tu więcej do poczytania: https://en.wikipedia.org/wiki/Water-gas_shift_ reaction Antares jest jak widać w temacie, znacznie więcej dowiecie się z jego komentarzy ;) Cieszę się, że panu Jerzemu udało się nakłonić firmę do współpracy, miejmy nadzieję, że coś z tego będzie. Oby tylko nie zaraził się bakcylem free energy, supergenialnego odkrywcy wszystkiego Tesli, keshyzmu i tym podobnymi sprawami, bo wtedy skończy się rozwijanie dobrych pomysłów i pokonywanie przeszkód, a zacznie kładzenie garnków na głowę, nawijanie cewek na szczotki i kasowanie dwóch stówek za prelekcję. Jeśli chodzi o samą audycję, to klasyk - bezczelne rozłączenie słuchacza i naśmiewanie się z niego, ostrzące piramidki-widmo (parę miesięcy temu Michał stwierdził, że piramidki działają, a na prośbę słuchacza o wstawienie zdjęć czy filmów odpowiedział, że nie będzie nikomu nic udowadniał, bo on to sprawdził dla siebie i koniec!), przeprosiny za niewstawione zdjęcia z Bilderbergu... Na plus zaliczam brak ćwiczeń z deklinacji na antenie - do tej pory słyszę w głowie "AGAIIIOOOOO ADŻIIOOOO ADŻIO AGEIIOOOOO" :D
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

IEC 2 napisał(a): Autorzy Debat Ufologicznych z panem Piotrem na czele wiele dostrzegają i nie są głupi. Ten temat jeszcze powróci i to ze zdwojoną siłą.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

o35 napisał(a): Witam. Mimo, iż przeczytałem trochę książek w swoim, życiu powiem szczerze temat dzisiejszej audycji "Obcy i UFO w literaturze" wcale nie jest łatwy. Pierwsze moje skojarzenie z tym tematem to książka Zbigniewa Nienackiego Pan samochodzik i człowiek z UFO :) , następnie to książka Arnolda Mostowicza My z kosmosu, Lucjan Znicz ze swoim wielotomowym dziełem a następnie Erich von Däniken z jego wspomnieniami z przyszłości. Po głębszym zastanowieniu kiedyś doszedłem do wniosku, że dobra literatura sf wcale nie potrzebuje do istnienia kosmitów oraz ufo. Co dziwne większości ludziom, kojarzy się ona przecież z obcymi i ich latającymi spodkami. Jest masę świetnych książek fantastyczno naukowych gdzie te dwa elementy wcale nie występują. Przykład a proszę bardzo a chociaż by seria metro, czy chociażby rodzimego autora apokalipsa pana Jana. Czy nie mam racji? Być może nie ale będę obstawał przy swoim zdaniu jeśli pozwolicie. Co do ufo i obcych to może odejdę trochę od tematu ale przypomniał mi się kolego o rok starszy ode mnie. Ja chodziłem do drugiej klasy podstawówki a on do trzeciej czyli był o rok starszy. Godzinami, potrafił opowiadać jak to widział wczoraj ufo i ufoludki, które zbierały z podwórek poszczególnych domów rozmaite interesujące ich rzeczy. Był bardzo przekonujący i dbał o rozmaite szczegóły. Byli wśród słuchających tacy co mu wierzyli, być może mu też bym uwierzył, ale jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach, otóż w tym czasie gdy według jego opowieści czyli dzień wcześniej do późnego wieczora wraz ze mną i z innymi kumplami do późna w nocy jak to się mówi charatał w gałę. :) Skąd u niego była taka wyobraźnia doprawdy nie wiem był to początek lat 80-tych, były dwa programy w tv jedyny serial sf w tamtym czasie co leciał to chyba kosmos 1999. Miał niesamowitą wyobraźnię szkoda, że od wieku kilkunastu lat zaczął zaglądać do kieliszka. Jak by to przeniósł na papier być może powstała by całkiem niezła literatura SF. Pozdrawiam o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 5 maja)

gżdyl napisał(a): A kimże ,kimże jesteś żeby oceniać Piotra? Który moim zdaniem jest bardzo skromny.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

Black napisał(a): Panie Piotrze, kimże jest Pan aby oceniać innych, no kim? Wyśmienitym ufologiem bo piszesz pan wypociny konkretne na NZ? Zjedz Pan snikersa bo gwiazdorzysz panie
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

IEC 2 napisał(a): We wszystkich dostępnych materiałach o ufo - należy czytać między wierszami.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

v3go napisał(a): Kolejna świetna audycja. Robicie najlpeszą robote w Polsce. Jestescie bezkonkurencyjni. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

kamiń napisał(a): Do debaty kto się boi prawdy o UFO powinniście zaprosić kogoś z tych ufologów-mistyfikatorów. W Polsce ich cała masa! Przyznaliby się może, po co robią ludziom wode z mózgu. Czy dla pieniędzy, jak Januszeg czy z powodów innych, jak Stasiulek.
(komentarz do audycji 76. Debata Ufologiczna Online: Kto się boi prawdy o UFO?)

Antares napisał(a): Dzięki, bardzo interesujący materiał na temat tego BMW. Jako ciekawostka, Niemcy już od dłuższego czasu pracują nad technologią wtrysku wody do diesla, wystarczy poguglać "Wasserdiesel" lub kliknąć choćby tu: http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/we niger-abgase-diesel-mit-w asser-gestreckt-a-306247.html I jeszcze jedno - mocno pracuje się również nad "dieslem gazowym", z instalacją LPG lub CNG, ta już na małą skalę jest już wdrożona przemysłowo i praktycznie każda duża ciężarówka może mieć taką. W przeciwieństwie do samochodów z zapłonem iskrowym, w przypadku gazodiesla moc silnika i moment obrotowy wzrasta w stosunku do takiego samego silnika zasilanego tylko olejem napędowym, pomimo stosowania mniejszej ilości paliwa i sporo mniejszej szkodliwości spalin.
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

PL napisał(a): Haha termicne BMW M4 GTS film https://vimeo.com/119679606
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

daz napisał(a): Czyli maszyna do nagrywania snów, która śni mi się od tylu lat prawdopodobnie już istnieje i działa dokładnie tak jak to wyśniłem oO ech
(komentarz do audycji Odc. 228 Służby specjalne RP czy mafia)

radoslawkow napisał(a): Zszokowała mnie ta reklama pana Jerzego firmy Arcisz czemu ją zareklamował? Czy ona mu te kotły zrobi? Mieszkam 100 metrów od tej firmy i tartaku :)
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): prąd jako paliwo a nie żadna woda, już widzę jakby doszło do tego co by się stało z zasobami wody, wszystko w łapskach korpo, nawet deszczówka a litr wody w cenie litra benzyny, tylko, że benzyny pić człek nie musi a wodę już tak.
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

Antares napisał(a): Bardzo fajna inicjatywa, ale to już było. Kotły niemieckich (a może i innych) przedwojennych parowozów miały natrysk wodny i to nie wodą dystylowaną, ale parą wodną podawaną do kotła (co było tańszym rozwiązaniem). Szkoda, że wczoraj nie mogłem być na Paradzie Parowozów w Wolsztynie, bo pewnie tam dowiedziałbym się więcej na ten temat. Pewnie będę za rok. Przed wojną zresztą eksperymentowano z wtryskiem wody w silnikach lotniczych, zazwyczaj była to mieszanka MW50 https://en.wikipedia.org/wiki/MW_50 Opis z Wikipedii: "MW 50 is something of a misnomer, as it is actually a mixture of three fluids: 50% methanol acting primarily to achieve optimum anti-detonant effect, secondarily as an anti-freeze; 49.5% water; and 0.5% Schutzöl 39, an oil-based anti-corrosion additive. The similar MW 30 increased the water to 69.5% and decreased methanol to 30%. This increased the cooling performance but made it easier to freeze, the mixture intended to be used for lower-altitude missions. EW 30 and EW 50 mixtures also existed, which substituted methanol with ethanol; in emergency, pure water could be used." Zastosowanie wtrysku wody było zresztą stosowane dosyć często https://en.wikipedia.org/wiki/Water_injection_ (engine) i jest nieźle opisane naukowo http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S 0306261909001731 Jako ciekawostka, taka metoda była m.in. stosowana w silnikach Iwczenko AI-24T a służących do napędu samolotów An-24 stosowanych w Polsce, więc pewnie udałoby się jeszcze znaleźć mechaników którzy mogliby się na ten temat wypowiedzieć. Wtrysk wody (niemal czystej, tak jak w przypadku silników Iwczenki, jedynie dodaje się małą ilość antyoksydantów) stosuje się też w silnikach samolotu STOL/VTOL Harrier. Woda jest używana podczas zawisu i przy małych prędkościach. lotu. W ostatnich kilkunastu latach technologia wydawała się passe, teraz wraca m.in. również w silniku samochodu BMW M4 GTS.
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

Ivellios napisał(a): A skąd wiem, że Tomek czyta komentarze w archiwum? A no stąd, że właśnie nawiązał do aminokwasów w kosmosie. Tadaaam, szach mat, peacenlove! ;-)
(komentarz do audycji 22 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Michał to kiedy ten nowy sprzęt zakupisz i na czacie się pojawisz, nie gadaj bzdur, za porządnego poskładanego samemu nowego blaszaka w Polszy zapłacisz ok 2 koła jak chcesz trochę starszą technologię ale cały czas mocny sprzęt to poleasingowe korporacyjne dell-e w tej samej cenie ale potwory z i7 i 16 gb ramu ale w starszej technologi i już raczej nie do przyszłej modernizacji. To co Ty opowiadasz panie dla Ciebie kupno takiego sprzętu tu w Polszy to jeszcze mniejszy wydatek bo co to jest 1500 - 2 000 zł w euro?
(komentarz do audycji 28 kwietnia 2017)

Gość napisał(a): Trzeba odróżnić religijne hokus pokus i sci-fi, od tego co naprawdę spotkało ludzi dotkniętych przez to co nazywamy UfO. Godnym podziwu jest to że nieliczni mają odwagę się do tego przyznać.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

słuchacz napisał(a): tylko kto by miał prowadzić taką audycję bo panowie Wiktor i Marek to zawodowcy, nie wiem czy Ivellios zna jakiegoś reżysera/producenta kina sci-fi :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

słuchacz napisał(a): a Ty co pierwszy raz Teorii Chaosu słuchasz? Ja tam słucham Michała kilka dobrych lat i przestało mi to przeszkadzać już nawet nie zwracam na to uwagi :)
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): no w końcu zaczyna to przypominać stara hiperprzestrzeń byle by tylko mapet znów nie zagalopował się w aminokwasy i plaza system kołczing i kaszyzmy :)
(komentarz do audycji 22 kwietnia 2017)

Ivellios napisał(a): Przydałby się jakiś opis, co ma przedstawiać to zdjęcie.
(komentarz do zdjęcia )

słuchacz napisał(a): " Ciekawiej ale coraz bardziej brzmi to jak fantazja" a nie jest? bo dla mnie to zwykła beletrystyka aczkolwiek świetnie się tego słucha. Obcy Ridleya Scotta też był na faktach :)
(komentarz do audycji Odc. 227 Służby specjalne RP czy mafia)

Marek napisał(a): Oprócz rozmowy z Piotrem Cielebiasiem: https://www.youtube.com/watch?v=R9OTgnlTrTE Polecam także bardzo ciekawą rozmowę z pisarzem SF Robertem Szmidtem: https://www.youtube.com/watch?v=6E1nIes18vU
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 5 maja)

Jacusio napisał(a): To jest audycja podcastowa czy nagrane ćwiczenia logopedyczne prowadzącego. Opis odcinka powinien brzmieć (bardziej odzwierciedlający tematykę): "Ahyygooooaaaooo... Aaagggiiioooo..."
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

karolin1 napisał(a): Przykładów patologii w polskiej sieci jest wielu. Niektóre portale i ludzie kłamią wprost: Jarek Kefir (wszystkie jego wpisy to naginanie prawdy), Robert Brzoza, Berdowicz (to już kumulacja lania wody), Inne Medium. I nie to, żebym był złośliwy, ale oni celowo rozpowszechniają fałszywe informacje. Pytanie, po co?
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): W pewnej ogólności mogę napisać, że to nawet dobrze że jest ktoś kto wnosi wątpliwości. Dziś na forach (i nie tylko) często uważa się że zderzenie z przeciwnym zdaniem sprawia przykrość, zmusza do umysłowego wysiłku (co postrzegane jest negatywnie), a nawet wprawia we frustrację. Po prostu widać awersję do mierzenia się z dysonansem poznawczym i jako remedium stosuje się bany czy inne wątpliwe środki. Stąd powstają różne "bańki informacyjne" (to myśl ani nie moja, ani nie nowa, ale z którą się zgadzam na podstawie doświadczeń empirycznych) osób które "spijają sobie z dzióbków" czasem kompletnie "odlatując". Aż się nasuwa cytat z Waltera Lippmanna: "Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele". Nie chodzi o żaden trolling, ale po prostu wyrażanie zdania odrębnego, jeśli ma jakieś umocowanie i nie jest łapaniem za słówka czy czepianiem się to czemu nie? Po prostu dyskusja w ramach netykiety. Fajnie jeśli można wyrażać inne zdanie, często to właśnie zapobiega "odlatywaniu". Dobrze że pod audycjami na Radiu Paranormalium można się swobodnie wypowiadać. Zdecydowanie gorzej jeśli wygląda to jak w przypadku innych for wymiany myśli - bany, wykasowywanie postów, etc., za odstępstwo od linii przewodniej to zjawisko wyjątkowo częste. Rezultat jest później taki, że czyta się wpisy i traktuje jako "forum humorum". To takie moje trzy grosze. A Radiu Paranormalium, prowadzącym i uczestnikom audycji oraz dyskusji pod wpisami dotyczącymi audycji chciałbym jeszcze raz podziękować za "Debaty ufologiczne" i "Biblotekarium" które namiętnie słucham.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

luipton napisał(a): Bo "Teorii..." od bardzo dawna już nie słucham. I chyba większość z tych, co się tu wypowiadają (podkreślam, wypowiadają)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Dark_Forces napisał(a): Swiatlo ktore opisalam, choc byl to skrotowy opis ma wymiar bardziej boski... moze dziwnie to brzmi, ale uczucie tego `zjawiska` jest niesamowite, wyglada jak spirala swiadomosci albo swiatlo bogow, ra - protekcja, thoth - wiedza, horus - leczenie... sadze, ze nie tylko ja potrafie generowac swiatlo ze swojego wnetrza, myslalam, ze sa to podobne rzeczy i rowniez zwiazane z medytacja. Pozdrawiam.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

Marek napisał(a): Polecam wywiad z Piotrem Cielebiasiem na portalu BIBLIOTEKARIUM: http://bibliotekarium.pl/41-polecamy/305-rozmow a-z-piotrem-cielebiasiem.html https://www.youtube.com/watch?v=R9OTgnlTrTE
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

bohun napisał(a): @luipton bez bycia złośliwym, ale cały ten komentarz byłby jeszcze bardziej na miejscu pod audycją teorii chaosu. Manipulacje Nautiliusa wszysce chętnie naświetlamy a Claude jest winien wszystkiego tego samego i jakoś ma taryfę ulgową - z przyczyn dla mnie nie znanych. Tak że Nautilius Nautiliusem ale zanim zabierzemy się za nich fajnie by było na naszym własnym podwórku dopilnować rzetelności.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

bąsi napisał(a): Telefony od słuchaczy były dobre, szczególnie ten od pana z Anglii.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): Sądzę że przykład jest jednak całkiem dobry bo pokazuje że to jakieś zjawisko jest mało prawdopodobne to nie znaczy że nigdy nie zachodzi. Przykładowo piszesz o używaniu przez Niemców brontozaurów podczas II wojny światowej. Myślę, że prawdopodobieństwo jest wyjątkowo nikłe, ale sporo wzrośnie jeśli na przykład na polu bitwy w przypadku której są przesłanki ich zastosowania znajdziesz kości brontozaura i metoda C14 wykaże zbliżony wiek. Dokładanie kolejnych sit selekcyjnych będzie jeszcze bardziej zwiększać to prawdopodobieństwo.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Gacek napisał(a): Fakt. Ciekawiej ale coraz bardziej brzmi to jak fantazja. Aczkolwiek czekam do konca z ekscytacja.
(komentarz do audycji Odc. 227 Służby specjalne RP czy mafia)

luipton napisał(a): Źle dobierasz przykłady. Gry losowej nie da się porównać z rozważaniami, czy istnieje Nufywyr albo czy Niemcy używali w II wojnie brontozaurów.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

kicor napisał(a): Świetna audycja! Podoba mi się tematyka ostatnich Hiperprzestrzeni. Na myśl nasuwają mi się również tajemnicze kamienne kręgi, których tysiące odkrył w Afryce Michael Tellinger. Nikt konkretnie nie wie do czego miało to służyć, ale ich ilość jest naprawdę imponująca. Nikt nie zbadał chyba do tej pory tego. Michael Tellinger pokazywał kilka znalezionych przez siebie artefaktów, które przy puknięciu wydawały dźwiękm mocno rezonujący. Coś w rodzadju instrumentu muzycznego sprzed milionów lat. Oprócz tego Pana warto rozejrzeć się za członkiem kolektywu Megalithomania czyli Hugh Newmanem. To dzięki niemu dostrzegłem zjawisko wszechobecnych tzw. "dolmenów", małych układów kamiennych podobnych do grzyba. Widziałem film, gdzie pewien delikwent wchodzi do takiego dolmena i w środku gra na didgeridoo. Okazuje się, że dochodzi do pewnego rodzaju rezonansu pomiędzy grającym, a układem skalnym. Nie wydaje mi się, żeby było to przypadkowe. Podobnie jest z różnymi budowlami w Egipcie, gdzie przy pukaniu w ścianę słyszymy rezonans. Czekam na kolejne audycje! Peace & Love!
(komentarz do audycji 22 kwietnia 2017)

Antares napisał(a): Ja to postrzegam inaczej - nie jako pewnik, a jako stawianie hipotezy roboczej. Czy ta hipoteza uległa konfirmacji czy falsyfikacji nie jestem w stanie wykazać po obejrzeniu godzinnego materiału via YT. Pytasz "Jakie są realne szanse na to, że drakoid Nufywyr istnieje i nie jest wymysłem jakiegoś oszusta?". Ale co definiujesz w swoim pytaniu jako realne szanse? Czy gra w Lotto daje realne szanse wyrzucenia szóstki? Niewielkie ale z pewnością niezerowe. I właśnie to co ma się między uszami powoduje, że jedni w Lotto upatrują możliwość dorobienia się a inni nie. Niektórych hipotez nie jestem przecież w stanie przetestować, ale mogę ją przyjąć lub odrzucić w ramach mojego postrzegania świata, powiedzmy podobnie jak mogę przyjąć czy odrzucić hipotezy dotyczące różnych wydarzeń w historii. Dobrym przykładem - wiem kontrowersyjnym - jest ostatni lot Tu-154M (jeśli to zbyt kontrowersyjne to ostatni lot Jurija Gagarina). Usłyszałem już tyle hipotez, oczywiście wykluczających się, że w gruncie rzeczy jedyne co mogę powiedzieć to czy mieści się to w moim pojmowaniu świata czy nie i niektóre z nich zaszufladkować "możliwe", "prawdopodobne", "naciągane", etc.. Jesteś w stanie w 100% dowieść jak było? Oczywiście, że jest to sprawa o znacznie większym stopniu złożoności niż rzekoma prze należność Nufuwyra do drakonów, gdzie zakres odpowiedzi składa się wyłącznie z "tak" lub "nie". To że coś nie jest dziełem oszusta gwarancji nie da nikt. Nigdy. Trzeba weryfikować. PS Zidiocenie? Zidiocenie już trwa, i to na poziomie znacznie mniej wyrafinowanym. Nie podejmuję się jednak rozstrzygnąć co jest przyczyną a co skutkiem. Często sobie czytuję artykuły na różnych forach i co internauci piszą pod nimi. Niewiedza jest niesamowita i nie chodzi o teorię superstrun a powiedzmy geometrię euklidesową. Ludzie potykają się nie o góry a o kretowiska.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

luipton napisał(a): Albo inaczej. Nufywyr jest tak samo prawdziwy jak to zdjęcie: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18118540_178974544437 2695_2641820759792640153_ n.jpg?oh=dd2efaac5ceccee459 15b81b73b0726c&oe=598044A E Więc czy warto zaśmiecać sobie głowę czymś takim? Nigdzie nas takie coś nie doprowadzi i tylko cofnie w ogólnej świadomości.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

luipton napisał(a): @ Antares: takie podejście "nie wiem, czy to prawda, więc dopuszczam taką możliwośc" jest równie szkodliwe co kłamstwo. Jakie są realne szanse na to, że drakoid Nufywyr istnieje i nie jest wymysłem jakiegoś oszusta? Szczerze mówiąc, marne. Żyjemy na świecie, gdzie oszustwa są na każdym kroku, od lat. Jeśli będziemy mówić "nie mam dowodów, że to nieprawda", możemy w ogóle uznać że wszystko jest możliwe, co prowadzi do totalnego zidiocenia.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Gigolo napisał(a): Fundacja nautilus nie jest żadną organizacją badawczą. Jej struktura jest typowa dla organizacji o charakterze sekt, gdzie jest prowadzący (guru); jego zwolennicy, wykonujący wskazane zajęcia i przekonani o nieomylności "kapitana"; siedziba o charakterze zamkniętym; przedmiot wiary (ufo, zanieczyszczenia powietrza, proroctwa mitomanów). Typowe jest również stawianie kapliczek w miejscach "objawień" (Emilcin i być może Zdany, kto wie), co kłóci się z ich przekazem negacji religii. Na pewno jest to organizacja skupiająca ludzi "paranormalnych" i propagująca niesprawdzalne teorie, w większości kolidujące nie tylko z obecnym stanem wiedzy, ale i zwyczajnie niespójne logicznie. Ma w sobie potencjał na zrobienie doktoratu z dziedziny psychologii wierzeń.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): @maple Tego nie wiem, a jak nie mam twardszych dowodów to zwyczajnie moje opinie trzymam dla siebie. Za to opinią że Sikorski to patologia w czystej postaci mogę się podzielić. To zadziwiające jak media kreowały go na jakiegoś gentlemana. A to ten sam Sikorski który w ogóle odpuścił sobie sprawę Piotra Stańczaka w 2009 aby zgłosić kandydaturę na szefa NATO, na co miał czysto teoretyczne szanse. Skończyło się to dekapitacją Stańczaka przez islamistów. Na pogrzeb wysłał zastępcę departamentu (sic!). Parę tygodni temu po zamachu w Londynie jakiś brytyjski deputowany do Izby Gmin (ex-żołnierz,nazwiska nie pamiętam) ratował rannego. Nasz dzielny były wiceminister obrony i ex-mudżahedin nawet nie wysiadł z taksówki tylko filmował z niej smartfonem ofiary, a później popędził do telewizji aby móc się produkować "na szkle". On ma megaparcie na stanowisko i do mediów. Gdyby mógł się produkować to by się produkował. Tu wracam do poprzedniego wpisu - Applebaum nie jest w stanie zagwarantować mu żadnej fuchy. Zresztą Applebaum to też ziółko. Kto uwierzy, że zbierała materiały do swojej ksiązki w głębi Kaukazu i azjatyckiej części Rosji będąc jeszcze w zaawansowanej ciąży (co łatwo sprawdzić nawet zestawiając daty). W Rosji, gdzie dostępu nie mają nawet lokalni badacze od Jurija Lewady i Memoriału. A media przeszły nad tym do porządku dziennego.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

57KerenOr napisał(a): WIELKA "DINOZAUROWA" ŚCIEMA! A dlaczego to dinozaury miałyby żyć 100 milionów lat temu a nie ileś tam TYSIĘCY? A dlaczego to ów dinozaur nie miałby żyć WSPÓLNIE z człowiekiem? Czy dlatego, że Pan Profesor tak orzekł? A dowody "poza naukowe"? A ukryta historia ludzkości? Ha! Dinozaury wymarły miliony lat temu, to po prostu wielka ściema! Kłania się wymarła ryba latimeria...., która... he he, ożyła! :) https://www.google.pl/search?q=wymar%C5%82a+ ryba+%C5%BCyje&oq=wymar%C 5%82a+ryba+%C5%BCyje&aqs= chrome..69i57.7056j0j7&sourceid=chrome& ie=UTF-8#q=latimeria Pozdrawiam i jednocześnie witam wszystkich! 57kerenor@gmail.com
(komentarz do artykułu Naukowcy: Pewnego dnia będzie można wskrzesić dinozaury)

nn napisał(a): Armstrong po powrocie na ziemię nigdy nie udzielił żadnego wywiadu dotyczącego lotu Apolla 11. Natomiast Aldrin był czlonkiem tajnego stowarzyszenia -na jednym z archiwalnych zdjęć na palcu ma sygnet z tajemniczym znakiem..Jego zadaniem było ....pilnowanie i doglądanie by nic istotnego nie ujrzało światła dziennego.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Leśny Pukacz napisał(a): Robi się coraz ciekawiej, czekam z niecierpliwością na kolejne części ;)
(komentarz do audycji Odc. 227 Służby specjalne RP czy mafia)

maple napisał(a): Sikorski to stary agent CIA. Podobnie jak ludzie z otoczenia Macierewicza. Sikorski może nie ma stanowiska, ale nie oznacza to, że nie dostaje pieniędzy...
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): No cóż, co do Fundacji Nautilus i sposobu prowadzenia narracji, to zawsze mnie wkurzało, że co mieli właśnie dawać dowody na stół to zawsze kończyli program czy wpis. Taka metoda, uprawiana przez Roberta Bernatowicza mogła być jakoś do wytłumaczenia w przypadku Radia Zet (choć zadziwić mogła regularność tej metody praktycznie zawsze), ale w Necie, gdzie mówić może skolko ugodno jest już po prostu oszustwem. Osobiście też mogę mieć pretensje. Pamiętam wiele lat temu sążnisty artykuł na temat mothmana okraszony rzekomo autentycznym zdjęciem mothmana lecącego pomiędzy wysokimi budynkami w dużym mieście. Napisałem, że to żaden mothman, a lecąca bernikla kanadyjska (miałem wątpliwości co to za ptak, ornitologią interesowałem się tylko po amatorsku zapytałem się więc uniwersyteckiego ornitologa który nie miał wątpliwości). Bernikla leciała w drugą stronę to co było rzekomymi nogami mothmana było szyją bernikli, a ponieważ zdjęcie było robione pod światło to wydawało się że lecący obiekt jest czarny. Do wpisów był potrzebny wtedy e-mail, podałem autentyczny. Nie tylko dostałem bana, ale też zaczęły się obraźliwe maile przychodzące na mój adres, łącznie ze straszeniem sądem, co mnie rozśmieszyło bo mieszkałem wtedy w USA, a czym podzieliłem się z FN, więc rozpoczęły się inwektywy przy których te które dostał Ivellios były szczytem wykwintu. Co do reszty instytucji i osób wymienionych w audycji mam różny stosunek. Roman Obywatel Wszechświata Nacht, jest dla mnie enigmą. Nie chcę nikogo obrazić, ale w jego wieku ludzie często mają różne ekscentryczne pomysły, podobnie jak nastolatki, więc nie wiem. Chyba nie jest to jednak zły człowiek, dla którego sensem życia stało się strzyżenie baranów. Witolda Zaleckiego (aka zalwita) z Hamburga, tego co ma kanał na YT i przeprowadził wywiad z drakonem Nufuwyrem przyznam, że darzę sympatią a nawet lubię. Facet być może i błądzi (a kto nie błądzi?), ale bez wątpienia sprawa nie ma żadnego drugiego dna. Podoba mi się też u niego podejście nie wiem jak jest ale musicie przemyśleć to sami, ponadto zawsze mówi skąd to wziął, pokazując nawet czasem okładki publikacji źródłowych. W dzisiejszych czasach już to całkiem sporo. To nie jest niejaka Madlen Namro, która potrafiła gonić króliczka zwanego Max Spiers, pomimo że o Maksie wypowiedzieli się już matka, była dziewczyna oraz znajomi i z tego rysował się obraz żałosnego konfabulanta, któremu w gruncie rzeczy należało współczuć. Jest jeszcze król toczenia beki, jakim bez wątpienia jest Mehran Keshe wraz z jego fundacją. Gdybym brał na serio jego enuncjacje, to mógłbym powiedzieć, że nie ma cech boskich ale wręcz jest bogiem. Parę osiągnięć (nie wyczerpujących listy): - transmutacja dowolnego pierwiastka w dowolny ad hoc i niskokosztowo (sam twierdzi, że może wytwarzać pluton za mniej niż dolara za kilogram) - rozwiązanie problemów energetycznych świata (magravy) - leczenie dowolnego nowotworu w ciągu mniej niż miesiąc w warunkach domowych (ogłoszone przed tygodniem) - loty kosmiczne (na razie do orbity Marsa, wkrótce w zasięgu będą gwiazdy) - energia którą może przesuwać płyty kontynentalne i strącać meteory z orbity - itp. Itd. Oczywiście wszystko opanowane i naukowo udowodnione, hehe. Już jedna taka rzecz spowodowałaby, że ludzie nosiliby go na rękach. Jednocześnie zadziwia nie boję się tego napisać - ewidentna tępota i brak krytycyzmu jego wyznawców (bo tu nie ma mowy o zwolennikach, a wyznawcach). Jeśli czytam sobie coś takiego w artykule o Fukushimie: Najgorsze jest to, że w każdej chwili w Fukushimie może dojść do wybuchu plutonowego. Nie wiadomo nawet jak on wygląda, bowiem jak dotąd dokonywano jedynie wybuchów termojądrowych opartych na syntezie wodoru (tzw. bomba wodorowa) (podaję za Mehran Keshe o Fukushimie: może dojść do niewyobrażalnego w skutkach wybuchu PLUTONOWEGO, podane za https://www.monitor-polski.pl/mehran-keshe-o-fukushi mie-moze-dojsc-do-wybuchu -plutonowego ) to się człowiekowi aż drobne w kieszeniach nie zgadzają. Z ciekawości sprawdziłem na anglojęzycznej stronie FB keshystów i okazuje się że tam jest napisane to samo (namiarów nie dam, tam też dostałem bana). Otóż wybuch plutonowy jak najbardziej miał już miejsce i to w tej samej Japonii, dokładnie 9 sierpnia 1945 w Nagasaki. Pomijam, że zapalnikiem do syntezy podczas wybuchu termojądrowego służy bomba atomowa, w tym może być taka oparta na plutonie. Co prawda o znajomość choćby podstaw nauk wszelakich keshystów nie podejrzewam nawet w komentarzach pod audycjami w Radio Paranormalium keshyści próbowali mnie przekonać, że epoka żelaza rozpoczęła się w XIX wieku (nie, nie przed Chrystusem) czy że Tales z jego twierdzeniem to hochsztaplerka. Jest jeszcze wg nich możliwość ulepienia kolumny z rtęci na wolnym powietrzu w upalnych Indiach, a to dzięki wysmarowaniu sobie łap aminokwasami. To być może o ludzie o czystym sercu, ale pustych głowach że aż echo dudni, ale Keshe podobno ma coś wspólnego z fizyką atomową, więc łże z rozmysłem. Reszta jego wynurzeń jest równie składna. Keshe niewątpliwie robi to w złej woli, jest słupem czy co tam jeszcze, ale z niego taki zbawca ludzkości jak ze mnie delfin. I rozumiem, że można mieć wątpliwości i mieszane uczucia. Sam takowe mam i to często. Dam przykład, może nie z ogródka ufologicznego ile spiskowego. Mawia się, że grupa Bilderberg jest potężna. Dziś wypływa wiadomość, że Macron (zapewne przyszły prezydent Francji) brał udział w obradach Klubu Bilderberg w 2014 roku, zaraz po tym jak przeflancował się z banku Rotschilda do socjalistycznego rządu Hollandea. I nie jest to bynajmniej plotka. Ktoś mógłby powiedzieć: bingo, rzeczywiście są wszechpotężni! Rzecz w tym, że w obradach tego samego klubu brała udział Anne Applebaum, która od dwóch lat usiłuje znaleźć jakąkolwiek fuchę dla swojego męża i jakoś nie może od czasu gdy ten został wyślizgany przez pewnego środkowoeuropejskiego premiera który zainstalował się w Brukseli . A ambicje Radek ma potężne, kiedyś przymierzał się do steru NATO i ONZ (nie, to nie żart) więc bycie mężem żony mu nie starcza. Tak więc dla niektórych nie tyle progi są za wysokie ile nogi za krótkie. Tylko jak to się ma do tej wszechwładności Bilderbergów? W Polsce byle prezydent miasta czy minister jest bardziej wszechwładny, czego dowodzi casus Misiewicza czy Ryszarda wydmuszki Petru. Więc jak to jest?
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (23 kwietnia 2017))

Antares napisał(a): Coś przycięło początek mojej wypowiedzi, więc napisze jeszcze raz. Przyspieszyć przeglądarkę może nie tylko wymiana procesora, ale też scedowanie części zadań na kartę graficzną (aka offloading computation). Do tego trzeba sobie zainstalować przeglądarkę opartą na Chromium (jak Cent Browser, Slimjet, oczywiście Google Chrome też...). Silnik tych przeglądarek może efektywnie używać akceleracji GPU do renderowania stron. Należy wpisać w pasek adresu chrome://flags i dalej postępować wg instrukcji https://forums.disruptorbeam.com/gota/viewthread/45756 http://www.ismoothblog.com/2016/12/enable-gpu-ha rdware-acceleration-chrom e-and-chromium-browser.html Postępować należy z pewną ostrożnością, ale przy korzystaniu z przewodnika w pierwszym linku wszystko będzie OK. Jest to droga często znacznie bardziej efektywna niż upgrade procesora. Najlepiej przed włączeniem GPU do akcji dokonać updatu sterowników karty graficznej - te nowsze sprawują się w podczas akceleracji przeglądarki wyraźnie lepiej od starszych. Jako ciekawostka, można też tak przyspieszyć przeglądarkę Chrome na smartfonach. W przypadku mojego smartfona dało to znacznie więcej niż overclocking CPU (nie tylko podkręcanie ale też zmiana zarządcy, etc.).
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

Mehran Keshe napisał(a): Nie chce zachwalać systemu w KRLD, ale nie można porównywać rozwoju gospodarki Korei Południowej z Północną, gdyby Korea Południowa miała zablokowaną wymianę handlową z zagranicą nie byłoby mowy o rozwoju takich firm jak Samsung, LG, Hyundai czy Kia
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

Antares napisał(a): Najlepiej przed włączeniem GPU do akcji dokonać updatu sterowników karty graficznej - te nowsze sprawują się w podczas akceleracji przeglądarki wyraźnie lepiej od starszych. Jako ciekawostka, można też tak przyspieszyć przeglądarkę Chrome na smartfonach. W przypadku mojego smartfona dało to znacznie więcej niż overclocking CPU (nie tylko podkręcanie ale też zmiana zarządcy, etc.). Tabliczka ouija jest przede wszystkim używana w szpitalach psychiatrycznych i w kontakcie z osobami leczącymi się w przypadku chorób neurologicznych i zaburzeń mowy w krajach anglojęzycznych i frankofońskich (być może też innych - nie wiem). Można to zobaczyć choćby w filmie "Awakenings" z 1990, jest w filmie używana przez Leonarda Lowe (w tej roli Robert De Niro). Obraz ten - oparty na faktach - zresztą gorąco polecam. Po leczeniu każdego nowotworu gansami w parę tygodni znów coś humorystycznego, to znaczy wyimek z działalności Fundacji Keshe: "W Ghanie powstaje potężne Centrum Kosmiczne, finansowane przez anonimowego miliardera. Pierwsza donacja to 25 milionów dolarów. Nikt nie wykłada takiej kasy na oszusta, jakiego próbuje z Mehrana Keshe zrobić mafia pedofilska powiązana z rządami, mediami, służbami (wiemy o kogo chodzi)(nie wiem, o kogo? - przyp. mój)". Zadziwia zbieżność narracji ("mafia pedofilska walczy ze zwolennikami Keshe", ergo ci co mają inne zdanie niż zwolennicy Keshe to zapewne pedofile) z tą którą można spotkać w innej audycji transmitowanej w Radiu Paranormalium. Okazuje się zaś że Ghana wyrośnie wkrótce na mocarstwo kosmiczne, wszystko dzięki geniuszowi Mehrana Keshe. W kierownictwie RKA i CNSA zapewne popłoch...
(komentarz do audycji 21 kwietnia 2017)

Lola napisał(a): Zdjęcie o którym mowa pojawiło się na okładce 15 numeru kwartalnika UFO. Był także artykuł na ten temat autorstwa obu panów wymienionych w audycji. Tyle, że artykuł jak i audycja podają trzy różne daty tego zdarzenia:( http://wstaw.org/m/2017/04/22/okladka.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str1.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str2.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str3.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str4.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str5.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str6.png http://wstaw.org/m/2017/04/22/str7.png
(komentarz do audycji Z kart historii - Bliskie spotkanie II stopnia w Lublinie w 1991 roku)

Krzysiek napisał(a): Czy możliwe jest, że Polski rząd nawet w obecnych czasach kontynuuje politykę zatajniania przypadków bezpośredniego kontaktu z istotami pozaziemskimi?
(komentarz do newsa [ALTUALIZACJA] 76. Debata Ufologiczna Online)

13Reasons napisał(a): Widziałem w śnie jednego z nich, był obok mojego kuzyna, który też go widział nad ranem w pokoju. W moim śnie co ciekawe widziałem jego strukturę mam na myśli to, że jego płaszcz był z materiału takiego twardego, jakby wojskowy.
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

karpii napisał(a): taaaa... Cloude skończył się na Kill Em All
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

radoslawkow napisał(a): Jak jest audycja z książkami to może zrobić oddzielną z filmami i srialami sf? Wiem była debata ufologiczna ale to za mało. Taka audycja to praktycznie niewyczerpalne źródło ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

Kowal napisał(a): Jak jest audycja z książkami to może zrobić oddzielną z filmami i srialami sf? Wiem była debata ufologiczna ale to za mało. Taka audycja to praktycznie niewyczerpalne źródło ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 8)

pieczar napisał(a): Tak, historia... Przeczytałem wiele publikacji historycznych, ale do dziś wspominam książkę ,, Rudy Orm,, o młodym wikingu przemierzającym świat chrześcijaństwa i islamu. Jako żywo przypomina mi to dzisiejsze przepychanki. Opisy brutalności i mentalności tamtych ludzi...brrr. Polecam innym, a Panu Wiktorowi Ż. polecam przypomnieć, bo czytał na 100%.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia)

Antares napisał(a): Zawsze możesz przewinąć te pięć minut. Taki urok słuchania audycji offline.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

pawel76 napisał(a): serdecznie dziękuję :) odczytalem po czasie , ale od jutra zaczynam nadrabiac zaleglosci :)
(komentarz do audycji Czas Snu #007)

smokens napisał(a): Antares dzieki za uprzedzenie o stałym słuchaczu.W takim razie nawet nie odsłuchuje.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

o35 napisał(a): Dokładam trylogię husycką Sapkowskiego. Nic naprawdę nie ujmując panu Komudzie oraz jego dziełom, które lubię jak najbardziej czytać tak jak moi znajomi moim skromnym zdaniem jest ona naprawdę wyjątkowa na tle polskiej literatury SF. Świetnie odnosi się do realiów okresu końca średniowiecza, postaci historycznych z tamtego okresu oraz zachodzących tam wydarzeń. Śmieje się wprost z naszych przywar narodowych jak również doskonale potrafi wpleść w akcję powieści wydarzenia historyczne znane nam z lekcji historii, religii (nie wiem jak u innych ale w moim przypadku sporo tematów znajdujących się w książce było kiedyś tam na nich za moich młodych lat poruszanych) czy też nawet z kazań w kościele i tu muszę dodać, iż właśnie jako młody szczyl słuchając kazania dowiedziałem się jak było naprawdę ze szramami na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej - wśród tzw gminu krążyły i zapewne krążą do tej pory niesamowite opowieści z powstaniem ich związane. W ostatniej części trylogii główny bohater wplątuje się w wydarzenia związane z ich powstaniem. Co do wątków fantastycznych jest tam ich tyle, że nie powstydziłby by się najlepsze ballady i inne dzieła z okresu romantyzmu. Język, którym trylogia husycka została napisana jest mimo swojej często finezji jasny i przyjemny w odbiorze dla współczesnego czytelnika. To tyle przepraszam za błędy i nieskładne pisanie ale tekst pisany był na smartfonie. Pozdrawiam o35.
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia)

dejwid ajk napisał(a): Witamy w teorii chaosu.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Uprowadzony napisał(a): To co podszywa się pod tzw. UFO to wg. mnie - nie żadni kosmici z innych galaktyk czy, dobrocieje ludzkości... To negatywna energia która szkodzi... i to bardzo!
(komentarz do newsa [ALTUALIZACJA] 76. Debata Ufologiczna Online)

Kapitan Nemo napisał(a): Prowadzący nieprzygotowany powtarza bzdury juz dawno wyjaśnione.
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Gacek napisał(a): Dzieki yuby za nowa strone i duzo lepsze archiwum na czassnu. Good job mate
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Gacek napisał(a): Mimo slepego zapatrzenia w sprawy Keshe, (na ktorym ja osobiscie sie przejechalem) nadal lubie sluchac twoich audycji Tomku. Trzymaj tak dalej i dzieki
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): I cenzuruj, cenzuruj Tomku jak najwięcej i najczęściej, właśnie tak, zbudujesz wokół siebie fajną społeczność.
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

limonk napisał(a): Ufologia pełna jest bzdur i kłamstw. Dobrze, że wiele rzeczy prostujecie. Szkoda, że większość woli żyć w iluzji, ale to im kosmici przypieką dupki po przylocie.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

pinox napisał(a): Eee, no wszyscy teoretycy spiskowy na pewno byli na księżycu, tak jak Spiers. I to na pewno wszystko jest prawda :D Szczerze, jak widzę jak głupi są niektórzy ludzie, szczególnie na Youtubie to mam chęć zniknąć z sieci raz na zawsze.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Antares napisał(a): Bardzo się cieszę, że mogłem znów usłyszeć Stałego Słuchacza. Właściwie to bym chętnie wysłuchał audycji ze Stałym Słuchaczem jako gościem opowiadającym na temat ogniw fotowoltaicznych, analizy ekonomicznej od strony praktycznej, zagwozdek i problemów "od kuchni". Miałoby to więcej down to earth sensu niż jakieś sztuki na kiju korzystania z energii punktu zerowego czy domniemanej rekonstrukcji domniemanego die Glocke. Przyznam się, że mój świętej pamięci ojciec był silnoprądowcem (tak to się nazywało wtedy na wyższych szkołach inżynierskich, nie było jeszcze politechnik) a byłego rektora Politechniki Poznańskiej profesora Kordusa który zajmował się sieciami elektrycznymi to miałem okazję posłuchać wielokrotnie w domu. Było to bardzo pouczające i czasem całkowicie burzyło obraz który nie tylko dominuje w mass mediach, ale też w mediach alternatywnych. A było to interesujące o tyle, że wszystko wskazywało i wskazuje, że około roku 2020 koszt wytworzenia prądu z ogniw fotowoltaicznych zrówna się z kosztem wytworzenia w elektrowniach nuklearnych (koszt całkowity, łącznie z amortyzacją, rycyklingiem lub składowaniem odpadów, etc.). Nie będę naiwny, zapewne będzie lobbing francuskiej firmy Areva, która ma wybudować elektrownię w Polsce, pomimo (a może właśnie dlatego) klapy elektrowni w Olkiluoto i udowodnieniu, że uran używany przez tę firmę jest krwawym uranem pochodzącym z terenów Tuaregów. Ponadto w Polsce istotnym problemem jest nadmierna koncentracja produkcji energii elektrycznej, a w przypadku fotowoltaiki łatwo byłoby postawić na znacznie większe rozproszenie produkcji, przy czym w przypadku fotowoltaiki efekt skali jest minimalny. Nie wspomnę o aspekcie bezpieczeństwa i niezależności skoro prąd wytwarza się samemu, a ewentualne nadwyżki odsprzedaje innym. W każdym razie bardzo się cieszę, że znów mogłem usłyszeć Stałego Słuchacza i jego konstruktywne uwagi. Stały Słuchaczu, da capo! PS Z rzeczy humorystycznych, Mehran Keshe po rozwiązaniu problemów energetycznych świata , podróży kosmicznych oraz problemów żywieniowych globu dziś ogłosi lek na każdy rodzaj nowotworu. Pewnie będzie można posłuchać na ten temat już w ten weekend podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Technologii Keshe w Skaryszewie k. Radomia. Wspominam o tym dlatego aby Radio Paranormalium nie zostało wzięte za tkwiące w szponach mafii pedofilskiej, kontrolującej wszelkie przekazy o Tesli XXI wieku. Ivelliosie, nie musisz dziękować ;-)))
(komentarz do audycji 14 kwietnia 2017)

Maly napisał(a): Ach ten oddech około 9:40 :D
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

aro555 napisał(a): Super audycja,ciekawy temat Tomek koncentruj się na podobnych tematach,rób to w czym jesteś the beściak,pozdrowionka
(komentarz do audycji 15 kwietnia 2017)

stary mędrzec napisał(a): próba racjonalnego wyjaśnienia teorii spiskowych przez autorytet który g***o wie i w d***e był ludziom jeszcze głupszym od siebie.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

After napisał(a): hyh dzięki za "wjazd" z tą dobrą muzyczką ;) bardzo pieknie i klimatycznie wchodzi jako intro :) Moze to akurat bedzie TA nuta otwierajaca? :)
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Meroon napisał(a): Dziękuje.
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

YUBY napisał(a): Košielka - Abraka Dub https://www.youtube.com/watch?v=GbEutqrbXM0
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Klej Szwedzki napisał(a): To, co pan psor Ci kiedyś opowiadał - to było dawno i nieprawda...
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

Meroon napisał(a): Hej. Przepraszam, ale słuchałem offline. Prosze o podanie tytułu piosenki Abradab, która była puszczana w audycji. Z góry dziękuje.
(komentarz do audycji Czas Snu #009)

Poswist napisał(a): Tak z innej beczki. Może jakoś cykl osobnych audycji poświęcony astronomi? Myślę że to diabelnie ciekawe.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Poswist napisał(a): KKK... Niefortunny skrót.
(komentarz do newsa Klub Kontaktów Kosmicznych debiutuje w Internecie!)

słuchacz napisał(a): pamiętam jak na studiach jeden z profesorów bardzo ale to bardzo był zafascynowany i zachwycony Szwecją (było to w sumie nie tak dawno temu, ok dekady) Lubił opowiadać jak to w Szwecji szkolnictwo rozwinięte, jacy to ludzie szczęśliwi, jakie to zarobki czy socjal wspaniały ale przede wszystkim jaki to bezpieczny kraj i tu zawsze porównywał... w Szwecji nawet domu nikt nie zamyka i to w dużym mieście w samej stolicy na wielkim osiedlu, samochód dobrej marki, panie otwarty całą noc, nikt ale to nikt nie tknie oni są mentalnie wyżej od nas, powiadał profesor. Powiem jedno, jedź pan teraz sobie do tej Szwecji....Szwecja umiera to fakt..
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

słuchacz napisał(a): @Krawiec ok nie wiem i nie wnikam co tam między wami zaszło. Możliwe, że posłuchałem tylko jednej strony i jest to mój błąd. W takim razie zwracam honor i PRZEPRASZAM. Jako radiowca też Cię szanuję i znam Twój głos (BTW robiliście świetne audycje w tandemie z Michałem). O co mi chodzi, radio paranormalium jest neutralne, skupia w okół siebie najlepsze audycje także te niezależne (tj. Teoria Chaosu). Fajnie by było gdyby Michał wszedł na neutralny grunt i także tu komunikował się ze słuchaczami. Jeszcze raz przepraszam za pomówienia NR i pozdrawiam w pokoju:)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

p.cielebiaś napisał(a): Chciałbym wyjaśnić to szerzej. Otóż Lemuria odnosi się do hipotetycznego prakontynentu lub wyspy, która miała istnieć między Madagaskarem a Indiami. Dziś istnieją pewne potwierdzenia, że taki kontynent był. Natomiast Lemurianie i cały opis ich rasy to wymysł Bławatskiej, do którego dokoptowano potem inne legendy, m.in. o Kumari Kandam.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

ks_jajczak napisał(a): Pomyliłeś kontynenty kolego :D Lemuria leżała na południe. Tobie pewnie chodzi o Mu. Wyspa Wielkanocna, nie w te strone! :D
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Judgement1 napisał(a): Chciałbym się odnieść do stwierdzenia pana Cielebiasia, że Lemuria pochodzi z objawień Heleny Bławatskiej i nie ma żadnych namacalnych podstaw. Otóż te podstawy są i przez samą Bławatską zostały opisane wprost. W Indiach w górach Ghaty, żyje po dziś dzień plemię Toda https://en.wikipedia.org/wiki/Toda_people , których wierzenia z jednej strony prozaiczne, a z drugiej w pewnym sensie pokazujace głębokie prawdy są ta podstawą. Ich połączenie poprzez wspólnych przodków z wyspą Wielkanocną jest widoczne wprost.
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

Sebastian p-ń napisał(a): Co wy wciąż z tymi "pedałami"? To już zaczyna być podejrzane. ;))) A tak ogólnie, to fajna ciekawa audycja o manipulacji medialnej i nie tylko. Chyba wysłucham ją jeszcze raz. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji XIX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ciwy napisał(a): Nie myśleliście kiedyś, by zrobić jakąś playlistę albo zbiór wszystkich "z kart historii"? myślę że, to będzie wygodniejsze niż szukanie kolejnego co 4 do 10 minut (tak wiem są i dłuższe) ;]
(komentarz do audycji Bliskie spotkanie II stopnia w Latoszynie w 1982 roku)

Antares napisał(a): Śmiem twierdzić że Radio Paranormalium jest jedną z najbardziej liberalnych stacji radiowych i nikt tu nikogo nie sekuje. Z tego co wiem to jedyna moderacja, jeśli w ogóle ma miejsce to z powodu formy wypowiedzi (wulgaryzmy, etc.) ale na pewno nie treści (być może jedynie gdy chodzi o jakieś drastyczne personalne "wycieczki"). Nikt tu nikomu "pod górkę" nie robi, ba! podziwiam anielską wręcz cierpliwość Ivelliosa. Ja bym jak się po poznańsku mówi "nie spiłował". Bogiem a prawdą nie jestem pewny czy to dobrze, w tym znaczeniu, że wypowiadający nie mają czasem na tyle samodyscypliny aby trzymać w ryzach formę i treść (w tym argumentację i logikę) swojej wypowiedzi. Dla porównania - jakiś rok temu czterokrotnie próbowałem indagować mapeta o "technologię Keshe". Nie tylko nie było żadnej odpowiedzi, ale wręcz posty nie pojawiły się wcale, pomimo (a może właśnie dlatego?) że pytałem o zasadę zachowania energii, czy dałoby się magravy połączyć kaskadowo (coś jak toutes proportions gardees metoda Kapicy), co umożliwiłoby zasilanie calego miasta energią powiedzmy z bateryjki AAA oraz czy prąd elektryczny podłączony do magrava jest również zależny od intencji czy ogranicza się to tylko do magrava per se. Oczywiście odpowiedzi nie doczekałem się po dziś dzień. Na marginesie chciałbym też zapytać Claudea jak tam "wielki eksperyment magravowy" zapowiedziany jesienią ubiegłego roku. Nie licz chłopie na sklerozę słuchaczy czy że sprawa przyschnie. Obiecałeś - w radio a więc publicznie - zbadać sprawę więc "słowo się rzekło kobyłka u płota". Podziel się ustaleniami, słuchacze czekają! @krawiec, nie będę ukrywać że jestem osobą która od czasu do czasu słucha Nocnego Radia. Nie wszystkiego, bo mam pewne preferencje (zresztą tyczy się to też Radia Paranormalium, jak i innych mediów). Dziękuję za prowadzenie tego radia. PS Wiem że Zuzia RIP. Bardzo mi przykro tym bardziej, że sam mam pełnoletnią kotkę dla której każdy dzień to "prezent od kogoś z góry". Spraw sobie kińczura, ale koniecznie innego, w tym sensie że nawet fizycznie powinien być inny. Mówię ci, dobry kot to podstawa :-)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Szarak napisał(a): Polecam książkę Grzędowicza "Hel3" - jest mniej więcej o tym, zwłaszcza w drugiej części. Zakończenie raczej niewesołe : )
(komentarz do audycji 75. Debata Ufologiczna Online: Tajemnice Srebrnego Globu. Obcy na Księżycu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @słuchacz : W RnF nie można swobodnie się wypowiadzać, ani komentować spraw związanych z Keshe, z nunczakiem Taratajcia i praktycznie z niczym innym. Ktoś powie: nie chcą cię w RnF to idź do innego radia, albo bloga, stwórz własne radio. Ok. To ludzie tworzą, idą i wypowiadają się gdzie indziej. I co też nie dobrze???? Czyli "jedynie aplauz i aprobata" jak w "Rejsie"?
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Krawiec napisał(a): @słuchacz - Proszę nie powielać fałszywych plotek. Nikt z NR nie robił pod górę Mapetowi. Masz pewnie na myśli rzekome blokowanie streama RNF przez ludzi z mojego radia. Jest to zwyczajne kłamstwo i pomówienie. Wszystko wskazuje na to, że Tomek się zwyczajnie zamotał z hasłami dostępu, bo ich nie uaktualnił, mimo, że dostał informację. Nie mam pewności, ale takie są wyraźne poszlaki. Systemu radiowego, którego używa nie sposób zresztą blokować z zewnątrz w taki sposób, jak to zostało przedstawione. Tomek narobił larum, naobrażał ludzi, w tym mnie, bo chyba lubi tworzyć wokół siebie atmosferę oblężonej twierdzy. To co mówił o "jechaniu po nim", którego miałem się dopuszczać... ech. On jest bardzo drażliwy, do tego stopnia, że nawet wytknięcie śmiesznej pomyłki językowej traktuje jako atak, można się więc domyślić jak podchodzi do krytyki technologii Keshe, którą on żyje. Przez długi czas starałem się być OK w stosunku do Tomka, ale w pewnym momencie przestało mi odpowiadać jego zachowanie, oraz pewne sytuacje, które pojawiły się między nami, stąd czasem pojawiająca się krytyka, której jednak nie nazwałbym "robieniem pod górkę", ani nawet "jechaniem po kimś". Jak ktoś tu kogoś obraża, to raczej ta druga strona - bo jak nazwać mówienie kolesiach Krawca - pedofilach z NR, którzy sabotują RNF? Dekonspirowanie mnie, mimo, że Tomek wie, że staram się być anonimowy, deklarowanie "naplucia w ryj", gadanie o skoku na kasę itd. Największy kaliber z tego powiedziałem o Mapecie to był zarzut, że przekształcił RNF w coś w rodzaju sekty, bo tak uważam. Jak to radio zakładałem, nadawało tam bardzo wielu ludzi, o przeróżnych charakterach, zainteresowaniach, audycji tez było wiele różnych, teraz jest sam kapitan, który rozmawia sam ze sobą na jeden temat i nie toleruje niczego i nikogo, kto wychodzi poza sztywno wytyczone ramy - używki, keshe i bajki. Masz rzecz jasna prawo nie lubić NR, uważać za chłam itd., proszę jedynie o nie powielanie fałszywych informacji na temat relacji między RNF a NR, bo ktoś to przeczyta i będzie dalej puszczał w świat informacje, jak to pewnie ludzie przeszkadzają Tomaszowi w nadawaniu. Wiem, że ludzie lubią dramy i hejt, ale tworzenie podziałów i próba wciągania w to jeszcze Paranormalium jest w tym przypadku zupełnie niepotrzebna. Wielu naszych słuchaczy bardzo ceni sobie Debaty Ufologiczne, często zachwalają Paranormalium, a przypuszczam, że i wielu tutejszych bywalców czasem wpada na naszego czata, bo tam się zwyczajnie najwięcej dzieje i tyle. Z tego samego powodu Michał śledzi akurat ten czat. Jeśli komuś to przeszkadza, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować rozbujać nieco tutejszego czata. Jakaś reklama, zaproszenie znajomych. Zawsze można też zwyczajnie napisać w tej sprawie prywatnie do Claudea.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

szuetam napisał(a): Stały sceptyk zmienił głos programem i myśli, że nikt się nie kapnie, że to on... . Jeszcze w drugim zdaniu jedzie oklepanymi tekstami o foliarzach. Szkoda, że nie dzwonił tydzień temu, jak Rozbicki był na antenie. Zabrakło odwagi. Tylko do Michała taki pyskaty.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Piotr napisał(a): Dołączam jeszcze pytanie dlaczego nie ma ogólnodostępnych dokładnych zdjęć naszego satelity?W dobie takich możiwości technicznych,gdzie satelity wojskowe z orbity mogą z fotografować tablicę rejestracyjną samochodu zdjęcia Księżyca udostępniane przez Google Earth wołają o pomstę do nieba...Coś tu faktycznie jest grubo nie w porządku.
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Bruner napisał(a): Bardzo dobre pytanie. Jeżeli mogę je sprecyzować to jak to możliwe, że przy lotach na Księżyc w misji Apollo pasy Van Allena nie miały znaczenia i nasa się ich nie obawiała. Dopiero od 2012 r. wiemy o nich więcej, bo wtedy została wysłana sonda przez NASA w celu ich zbadania. energia pasów Van Allena jest bardzo duża i zawiera się w przedziale od 0,1 do aż 100 MeV!!! Taka energia była śmiertelna dla co najmniej dwóch lub trzech satelitów, które jest przekroczyły. Dziwnym zrządzeniem losu misje Apollo nie ucierpiały przez nie. Bardzo ciekawe ;)
(komentarz do newsa 75. Debata Ufologiczna Online)

Klej Szwedzki napisał(a): oops! Sorry za błąd. Miało być /spojrzał/.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

słuchacz napisał(a): z tego co wiem to zarząd tego radia zrobił pod górkę mapetowi i to bardzo a takie chwyty są śmierdzące i poniżej pasa ja tam swojej nogi nie postawię i NIKOMU NIE POLECAM bo to ściepa i chłam...ale jak tam Michał woli PS i nie nie jestem od mapeta ani z rnf-u po prostu chamstwo trzeba chamstwem tępić u mnie to radio o którym mowa jest spalone
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Tomek a ty zrobisz kiedyś porządną audycję jeszcze, tak wiem technologie plazmowe zajęły Ci życie ale kurwa stary ja cię pamiętam z tajemnic 3rp z dokładki ze starej hiperprzesrzeni pamiętasz jeszcse coś takiego? eee eee To co gadasz ty ostatnio to ja biorę jako zjarany dym taki twój, który trwa już no uuu ze rok, stary no jesteś zawodowy i zajebisty radiowiec ale weź zejdź z dymu i coś nowego zarzuć bo pierdolisz o tym samym ble ble ble ble b;e b;e, rozumiesz, stary ja Cię szanuję jako radiowca w chuj ale odstawiasz od roku zjarany bełkot, tak nie może być, ty dobry człek być, mieć swój świat ale nie wszyscy komprendować ten twój zjarany świat ty musieć mniej baczki i więcej do słuchaczy rezonanzować plazmą...kapisz? po mojemu to będzie, przestan pierdolić i latać w obłokach i przejdź do rzeczywistości wróć starego Tomka ładzia takiego pozdrawiam
(komentarz do audycji 1 kwietnia 2017)

Lucyfer Boring 92 napisał(a): Glupie katole i ich post chrześcijańskie wierzenia nie ma Boga i Szatana jest tylko Energa w nie zamierzonej postaci tak dobra która tylko prawdziwy Salomon jest wstanie ogarnąć swoim nie zamierzonym pokladem energii duchowej Nie ma piekła ani nieba Jeśli ktoś w to wierzy widocznie ma niedorozwojany mózg jak nasi przodkowie co sądzili że ziemia gdzieś się kończy bo jest płaska ta doktryna ideologiczne jest przestarzałe i glupia
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

marq napisał(a): Napisałem moment. pod audycją powtarzaną Wczoraj - 08/04/2017. Audycja z dnia "Teoria Chaosu Odcinek: 18 lipca 2014 Sprawy bieżące - Ukraina, dolar i rak" Jedno zdanie tyczy ogólności audycji pozostała część "raka". Pouczającej lektury życząc - Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

marq napisał(a): Granice to z 1937 roku ! Ciekawe jaki byś Cloud dal dzisiaj 09/04/2017 komentarz do Twego Komentarza - Powyższej Audycji. Nieźle tam pojechałeś co aż kluło na bieżąco w oczy. NB. Przecież CBD z dodatkiem Oleju nie jest LEKIEM (wpisanym na listę i brak badań - bo co badać NieLek ??), ale też nie jest SUBSTANCJĄ ZAKAZANĄ w przeciwieństwie do thc. Więc CBD w dowolnej konfiguracji - oby nie z trucizną, w dowolnej gęstości = skupieniu, można nabywać do woli jako pozycje która jako niezakazana i Nie Lek nie jest na żadnej liście restrykcyjnej czy polecającej /rekomendacyjnej. Ludzie tak są głupi, tak nie znają nawet podstawowych swych praw, ze pozwalają umierać własnym dzieciom, matkom, czy rodzeństwu i biegają w Upadlającej procedurze za recept na coś, co można kopic jak 250mg farby soku czy kostkę pozbruku. - Tyle w kwietniu 2017 ma cbd wspólnego z lekiem czy paralekiem witaminami czy suplementem żywności vel diety! Nie jest żadną z powyżej wymienionych substancji czy klas. NIE NALEŻNY do żadnej z tych grup jest towarem niesklasyfikowanym, de facto odpadem poprodukcyjnym po produkcji worków czy paździerzy i nigdzie niezapisaną !! To tak jakby biegać po receptę na np. 200 mg soku z marchwi czy porzeczki w poniżającej procedurze - jakie prawo tego nakazuje ??? JaK NARAZIE = ŻADNE !!! (??) !! Pozdrawiam pomyślunku życzac. Kupiec tego ot tak nie mozna - i to jest NIELEGALNY SKANDAL. Ale przecież nie ronicie wiecej niż 50 l. wina na co ponoć na powrót trzeba to zarejestrować w Ordanie Gminy czy MiG. Pozdrawiam Na-Rka
(komentarz do audycji 18 lipca 2014)

Ivellios napisał(a): Ale w ten sposób to Michał musiałby mieć na oku w czasie audycji 5 czatów - bo audycja nadawana jest w 5 radiach, a trzymanie kontaktu ze słuchaczami wymagałoby zerkania na wszystkie czaty i inne formy kontaktu uskuteczniane przez każdą ze stacji. Mając to na uwadze, nie dziwię się, że siedzi tylko na jednym czacie.
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

słuchacz napisał(a): Michał słuchasz tych samych ludzi co i ja Bartosiak, dużo cytatów z Michalkiewicza w audycji, trafne oceny. Fajnie, ale powiedz mi dlaczego olewasz słuchaczy radia paranormalium i nie ma Cię na czacie tego radia? Wiesz to trochę nie w porządku faworyzować jedno radio, którego jesteś zresztą współtwórcą a inne olewać. Myślę, że mógłbyś obrobić drugi czat w szczególności, że nie każdy jest fanem radia które faworyzujesz a radio paranormalium jest neutralne i ma sporo słuchaczy także Twojej audycji. pozdrawiam
(komentarz do audycji 7 kwietnia 2017)

Klej Szwedzki napisał(a): Pan Wiktor, właściwie spojżał na Szwedów. Każda kraina ma swoją specyfikę. Szwedzi uważają, że są "o wiele lepsi" od Polaków. Ja jednak uważam, że Polak potrafi... poza tym z trzeźwym Szwedem nie pogadasz... Ps. Sympatyczna audycja. Oby takich więcej. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 7)

Wszystkich newsów w bazie: 17313, obecna strona 9, ilość stron 44

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium