Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
SkrzydlatyŻmij napisał(a): Zrobił złoto i w świetnym zdrowiu, poleciał do gwiazd. Ludzie nie chcą robić magrawów to sami są sobie winni - tak się był wyraził przed odlotem.
(komentarz do audycji 9 marca 2018)

Ivellios napisał(a): Już miliardy razy było tłumaczone, co się z nim stało. Nawet na forum Radia Paranormalium jest temat o RNF: https://www.paranormalium.pl/viewtopic.php?f=158&t=9973
(komentarz do audycji 9 marca 2018)

zenek napisał(a): właśnie a co się stało z tym keszem całym, podobno wielka rewolucja, leczenie wszystkich chorób, robienie złota, podróże międzygwiezdne i to wszystko miedzianymi drutami i nanokołczingiem, nagle jeb i czar prysł? Gdzie Tomek się zmył, nie nadaje już?
(komentarz do audycji 9 marca 2018)

Jaro napisał(a): Najlepsza jest wg mnie "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" oraz "Zapiski oficera....." polecam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 31)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): The Satanic Witch file:///C:/Users/HP/Downl oads/LaVey_-_The_Satanic_ Witch.pdf https://www.ebay.co.uk/itm/The-Satanic-Witch- Anton-Szandor-LaVey-Lana- Del-Rey-Great-Condition-O range-Cover-/263503118678
(komentarz do audycji 9 marca 2018)

jacekgrap napisał(a): Dokończę o sowie - była utożsamiana z BOGIEM BURZY, a jego żoną była BOGINI ŚWIATŁA. Jego błyskawice RAZIŁY TYLKO ZŁYCH LUDZI, bądź WROGÓW LUDZI DOBRYCH! A w terytorium dzisiejszych Chin wchodzi część gór Ałtaj, które uważane są kolebką Ariów, z nich Scytów, a więc przodków Słowian i Lęchów!
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Czy obcy nas chronią?)

kudlaty11000 napisał(a): C zy tu wstyawiamy byle co ..? ktos sobie jaja zrobil hahaha .. Saper180 niezly masz pokój
(komentarz do zdjęcia )

Arek napisał(a): Dzięki Marek
(komentarz do wpisu na blogu Blog , po co?)

Adam napisał(a): 2 bardzo ciekawe linki do tematu: http://64.62.227.27/paranormal/2018/03/spi der-fossils-discovered-by -ken-pfeifer-on-mars-2532 719.html https://www.theepochtimes.com/uplift/nasa-says-obje ct-on-mars-is-debris-from -rover-not-alien-made_233 4444.html no dobra -3 linki: https://mars.nasa.gov/files/resources/Mars- Exploration-Rovers-Calend ar-2017_to_2018.pdf
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (11 mar 2018))

gp napisał(a): Czy napewno chodziło o perfumy, czy o wodę kolońska? Bo zalecał ją wielu osobom w takich i podobnych schorzeniach.
(komentarz do artykułu Filip Fediuk, dolnośląski jasnowidz)

Adam napisał(a): Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji które chcesz uzupełnić to spójrz na inne historyczne mity z innych kontynentów. Mam czasem wrażenie że ta sama historia miała miejsce kiedy indziej w innej epoce, innym miejscu na kuli i zawsze w tym brali udział tzw. bogowie z nieba w statkach powietrznych. Czyżby oni zaszczepiali tą wiedzę w innych cywilizacjach z innymi ludźmi? Nauki odbywały się podobnie, widać to po dowodach które jeszcze przetrwały lecz jak wiemy tamte wszystkie cywilizacje jak skończyły?
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Czy obcy nas chronią?)

jacekgrap napisał(a): Dodam, że sowa jest bogiem burzy LEI KUNG, mąż Bogini Światła w Chinach. Błyskawice jego rażą tylko złych ludzi, bądź wrogów ludzi dobrych. Chiny obecnie są "współwłaścicielami" gór Ałtaj, które uważane są kolebką Ariów, przodków Słowian.
(komentarz do audycji 92. Debata Ufologiczna Online: Czy obcy nas chronią?)

jacekgrap napisał(a): To, co piszę jest poniekąd odpowiedzią na tematyczne pytanie. Zainteresowałem się "sową" świętym ptakiem Prasłowian. Sowę utożsamia się z różnymi zjawiskami na całym świecie (jej wizerunki naskalne mają 30 tys. lat), bo i tak występuje. Nie chcę wymieniać wszystko, co symbolizuje, pragnę tylko uwypuklić pewne rzeczy z nią związane i moje przypuszczenie odwiedzin Prasłowian przez obcych, co zaznaczone zostało w ich mitologii postacią sowy. Lata bezszelestnie jak "spodek"; patrząc od przodu na jej lot "bierny" przypomina spodek bardziej niż inne ptaki; lata przede wszystkim od zmroku do świtu przez co sprowadza i wzmaga uczucie przerażenia u ludzi (jak spodek); m.in. była u Greków symbolem mądrości (uważali, że te zwierzęta rozumieją mowę ludzką i mogą dzielić się z nimi swoją wiedzą (ja Greków uważam niebezpodstawnie za plemię pochodzące od Prasłowian). Za Aleksandrem Bruecknerem "sowa" to prasłowo słowiańskie pochodzące z innych "pra-": "sunąć, suwać", ale nie pasuje mi to, bowiem sowa lata, przelatuje, a nie przesuwa się. Myślę, że pranazwa słowiańska brzmiała "zowa" od "zować" - zwać, nazywać. Tu nabiera sensu moja teoria o odwiedzinach Prasłowian przez obcych. Podmiotowy ptak przypominał im sylwetkę statku powietrznego, który odwiedzał ich, a jego piloci uczyli ich podstaw słowotwórstwa i piśmiennictwa. Owa "zowa", symbol wiedzy przeszła do Greków jako "sophia" (rodzina prehistoryczna: sophiornis), co obocznie, acz konsekwentnie do informacji prasłowiańskich, określili "mądrością". Nazwa zwierzęcia powróciła do języka polskiego w średniowieczu jako "sowa".
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Czy obcy nas chronią?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Polecam tę przeciekawą audycję oraz książki Sergiusza Piaseckiego, a choćby te o pracy wywiadu ("Piąty etap", "Bogom nocy równi"), jako fan wszelakich książek o służbach specjalnych. Z niecierpliwością czekam na kolejną audycję o książce Sergiusza Piaseckiego, zapowiedzianą w tej audycji.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 31)

bogusław12 napisał(a): Korekta, brak tłumaczenia wersetów 24-26, Księgi Rodzaju 25
(komentarz do wpisu na blogu Księga Rodzaju 25,23-26)

mitpio napisał(a): Pieklo to pojecie wzgledne ,dla kazdego inne ,takowym moze byc zycie tu na ziemi lub inne miejsce wszystko zalezy jak spojrzymy na to co nas otacza.
(komentarz do artykułu Życie jest wieczne - tak głosi duchowy przekaz)

Manga napisał(a): Ciekawy odcinek. Szum fal pozwolił mi na chwilę przenieść się nad Ocean, byłam tam. Było pięknie :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #035)

mitpio napisał(a): Ok czy jest ktos do kogo moglbym zwrocic sie o przeprowadzenie regresji szukam szukam i nie moge znalezdz.
(komentarz do artykułu Życie pomiędzy życiami)

mitpio napisał(a): Coz ten czlowiek zyl jak mowia przekazy 2000 lat temu przez ten czas na jego temat naroslo tyle kontrowersji ze teraz debatowanie o tym kim byl lub co robil to czysty domysl fak jest taki ze wiemy o nim ze czynil dobro i niech tak zostanie.
(komentarz do artykułu Jezus chodził po... lodzie!)

mitpio napisał(a): Jasne ze istnieja ,po pierwsze my to nikt inny jak duchy tylko w ubraniu po drugie skad to wiem ano wychodzac z ciala doswiadczylem bycia poza im tak wiec na wlasnej skorze to poznalem.
(komentarz do artykułu Duchy - czym są? Czy istnieją?)

Dar napisał(a): Ciekawa audycja, ale kiepsko Ciebie słychać, nie wyraźnie i za cicho....a szkoda
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 19)

Piotr napisał(a): To ja też dorzucę swoje 3grosze do dyskusji o czasie w opowiadaniu "japońskim". Generalnie zgadam się z uwagami Wiktora Żwikiewicza. Tam jest dziwny zestaw, bo mamy czas teraźniejszy ale w osobie trzeciej. To mogłoby być ciekawym zabiegiem, ale w bardziej dynamicznym opowiadaniu. Albo gdyby było przerywnikiem pokazującym obraz działań z innej perspektywy. Pasowałoby tez gdyby to była bieżąca relacja z najważniejszej godziny w życiu bohaterki - tylko wtedy powinna być bardziej szczegółowa - zgodnie z sugestią Wiktora. To opowiadanie jednak opisuje długi wielodniowy okres, w którym wiele działań jest pomijanych/przeskakiwanyc h a na innych zatrzymujemy się dłużej ale nie z powodu akcji ale z powodu rozległych barwnych opisów wybranych momentów. W moim odczuciu zaproponowany zabieg w postaci narracji w trzeciej osobie ale w czasie teraźniejszym niewiele wnosi do całokształtu. Dodatkowo jak padło w dyskusji łatwo o niekonsekwencje, których kilka można znaleźć, jak np. Tao jedzie pociągiem, ale do dziewczyny to się dosiadła a nie dosiada. Może gdyby ten zabieg zastosować jedynie dla tych scen gdzie Tao spotyka się duchem, to efekt byłby ciekawszy. Mielibyśmy wtedy takie wrażenie, że w tych momentach jest przez kogoś obserwowana i wówczas trzecia osoba ale czas teraźniejszy byłyby bardziej uzasadnione i może nawet bardziej tajemnicze. Generalnie historia ciekawa, może trochę rozwlekła i raczej przewidywalna, ale na pewno wartością jest tutaj przedstawienie elementów odległej japońskiej kultury i zwyczajów.
(komentarz do audycji ABW #011)

szyfrant napisał(a): Nic nowego. To są stacje przeznaczone do łączności centrala-agent wywiadu. W latach komuny Biuro RKW MSW śledziło nadane z Niemiec Zachodnich transmisje BND i CIA. Brytyjczy nadawali z Cypru. Operator po usłyszeniu stacji zgłaszał do namierzania "praca bazy", Ciekawostką była transmisja szybkim morsem. Okazało się że adresatem był Zenon Celegrat, radiotelegrafista w wojsku (dostał 25 lat za szpiegostwo0.
(komentarz do artykułu Stacje numeryczne - radiowe audycje-widmo)

andrut napisał(a): W zupełności zgadzam się ze stwierdzeniem, że teoria neotransmisji stała się współczesnym słowem-jokerem, którego używają ezojanusze i ezograżyny, w żałosny sposób próbując "ugruntowywać naukowo" różne paranormalia. Jeszcze do niedawna takim jokerem była fizyka kwantowa. Tak naprawdę nawet fizycy nie do końca rozumieją o co chodzi w fizyce kwantowej, a co dopiero mówić o ezograżynach, co to romans z tą piękną nauką zakończyli w najlepszym razie na ocenie naciąganej jak guma w gaciach minus dostatecznej.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online (4 marca 2018): Pytania niezadane z Markiem Żelkowskim)

Zbyszko napisał(a): koleś zejdź na ziemię. To zbyt proste co piszesz by było prawdziwe. Prawda jest poza umysłem:) Czy to ci się podoba czy nie:)
(komentarz do audycji 2 marca 2018)

Dociekliwy napisał(a): W temacie kształtu ziemi polecam film :https://www.youtube.com/watch?v=WGfkOkqC1f0 Proszę nie sugerować się w tytule " Ojciec Pio". Mnie też takie tytuły nie zachęcają do oglądania
(komentarz do audycji 2 marca 2018)

Ferdydurek napisał(a): Planeta to jajko w poziomie. Rozlane zółtko, to ląd na którym żyjemy i prawdziwy. Słońce i księżyc krążą po orbitach i są sztucznym(technologicznym ) tworem, zasilane energią żywej natury i nas ludzi. Ląd jest nieruchomy, ruchomy jest hologram gwiazd i całych konstelacji. "Planety" również są hologramem, one nie istnieją tak samo jak kosmos i loty A wszystko co nam zapodają to animacje komputerowe. Co ciekawe, to to, że ląd na którym żyjemy podobny do rozlanego żółtka (jakby podzielone na pół), składa się z dwóch odrębnych systemów, oddzielonych czymś na wzór pola siłowego (lewitacja całego systemu). śłońce i księżyc nie są hologramami. To technologiczne twory. Hologramem jest wszystko to co widzimy nocą na niebie. Układ słoneczny nie istnieje, to kłamstwo, symulacje komputerowe. Żyjemy w sztucznie zaprogramowanym systemie zerojedynkowym , a liczby pierwsze to zupełnie coś innego. Planeta nie została zbudowana. To żywy i świadomy organizm który się zmaterializował, podobnie jak pierwsze ludzkie istoty (naturalne) . W całości, wraz ze światem roślinnym i zwierzęcym, tworzymy jeden organizm , tak jak podstawowa komórka , czyli matryca życia, Zwyczajnie ta "planeta" została tutaj przewieziona". Księżyc nie jest planetą. Jest tworem na wzór anteny satelitarnej, za którym po jego ciemnej stronie , znajdują się urządzenia kontrolujące, programujące. Posiada tarczę, która krąży wokół niego, dając fazy księżyca. Ci którzy światem naszym zarządzają , to klony , hybrydy i twary(20% cywilizacji). Reszta to zaprogramowani, ogłupieni ludzie, służący temu ogólnoświatowemu systemowi zarządzania ludzkością.
(komentarz do audycji 2 marca 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "cel: przejęcie kontroli nad terytorium" - dzięki sukabliat za linka
(komentarz do audycji 23 luty 2018)

thomas anders napisał(a): Co sądzicie o Teorii Neotransmisji, Teorii Próżni i zaginięciach ludzi w czasie i przesterzeni?
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane z Markiem Żelkowskim)

sukabliat napisał(a): Obawiam się, że to nie jest już teorią spiskową a judeopolonia to kwestia kilku dekad może nawet szybciej https://www.youtube.com/watch?v=bDKDQ-U9CxQ&t =59s
(komentarz do audycji 23 luty 2018)

Antares napisał(a): @Ivellios Dziękuję za wyjaśnienia, napisałem w nocy do twórców programu i dziś już są wszystko działa jak należy. Skądinąd dobrze, że twórcy programu są z Korei, dzięki różnicy czasu jest miłe zaskoczenie gdy przez noc wszystko zostało przywrócone do należytego działania :-)
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (25 lutego 2018))

Ivellios napisał(a): Kanały RSS (z których korzystają aplikacje do obsługi podcastów) aktualizowane są na bieżąco. Właściwie to "same się aktualizują" w momencie dodania każdej nowej audycji do archiwum. Prawdopodobnie więc to jest skutek jakiegoś błędu w GOM Audio Plus - powinieneś raczej zgłosić to twórcom tego programu.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (25 lutego 2018))

Antares napisał(a): Co do relacji dotyczącej Czerwonaka jeśli opis zdarzenia jest precyzyjny to ono powinno być widoczne w Poznaniu. Czerwonak leży we wcięciu Poznania i gdyby nie brak przeprawy mostowej to Czerwonak zapewne już byłby dzielnicą Poznania (stan na rok 2018, a nie 1988 kiedy miało miejsce zdarzenie oczywiście położenie się nie zmieniło, ale Poznań się rozlazł). Czerwonak wygląda tak, że po przeciwnej stronie Warty jest Poznań, na południe też. Brzeg poznański jest mniej stromy od tego od strony Czerwonaka który jest dość stromy, jakieś 300 metrów od brzegu idzie główna ulica Czerwonaka (ulica Poznańska) a przecinają ja poprzeczne dość wąskie uliczki (te po lewej to po prostu zazwyczaj dojazdy do posesji), prawa strona patrząc od strony Poznania, na północ pnie się jeszcze bardziej w górę, aby osiągnąć najwyższe wzniesienie w okolicach Poznania (Dziewicza Góra, na której jest przeciwpożarowa wieża obserwacyjna, polecam zwiedzenie w wyżową pogodę widać nawet miejsca odległe o kilkadziesiąt kilometrów). Ogólnie te tereny topograficznie przypominają bardziej Sudety niż Poznań, tym bardziej że jest to już skraj Puszczy Zielonki. Tak więc światło powinno być widoczne nie tylko po przeciwnej stronie Warty, ale też w okolicach elektrociepłowni Karolin leżącej administracyjnie w Poznaniu, na południe od Czerwonaka, po tej samej stronie Warty co Czerwonak. Na marginesie - komin elektrociepłowni jest najwyższą budowlą w mieście (200 metrów wysokości, dodatkowo wysokość posadowienia 18 metrów). Przyznam, że te okolice znam całkiem nieźle, ale zapytam się znajomego który tam mieszka, może on wie coś więcej. Przy okazji chciałbym zapytać co się dzieje z podcastami Radia Paranormalium? Normalnie staram się słuchać wybranych audycji na żywo lub ewentualnie słuchać sobie audycji z archiwum, ale mój laptop ostatnio w dość dramatycznych okolicznościach zmienił właściciela, więc chciałem odsłuchać sobie audycji na smartfonie za pomocą GOM Audio Plus, który obsługuje podcasty (niestety nie wiem z jakiej sieci korzysta). Widzę, że ostatnia Debata Ufologiczna która tam jest ma numer 82 i jest sprzed kwartału, tak jakby w pewnym momencie przestały być aktualizowane.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (25 lutego 2018))

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=11R9RX9HQzs myślę, że ta piosenka jest komentarzem, do całej sytuacji omawianej w audycji, pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 23 luty 2018)

Rysiek napisał(a): Dobrze się słucha Dziękuję
(komentarz do audycji Arnold Mostowicz "My z kosmosu")

speedwayer napisał(a): Panowie, nie dobrze. Cała debata w kosz? Wszystko w piach!? Nie ma żadnych artefaktów!? Czyżby? Choćby z serialu Ancient Aliens - omówiono z 20 artefaktów o których Wy Panowie ani słowa. Dlaczego? Nie tak dawno Claude i jego Teoria Chaosu też ten temat podniósł i jakoś znalazł ciekawsze kwestie niż Wy. Panowie wypalacie się? Może zróbcie dłuższą przerwę, bo słabo się Was słucha. Artefakty o których nie wspomnieliście - Artefakty prekolmbijskie z Calakmul, Sfery i jajka (kamienie) z Ica w Peru, Artefakt Coso, bateria z Bagdadu, mechanizm z Anthikitiry itd itd.
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

Sebastian pn napisał(a): Jedna z najbardziej męcząca debata ufologiczna dla ucha, szczególnie rozmowy telefoniczne. Nie wiedziałem że tylu moich rodaków, tak pięknie wysławia się gramatycznie po polsku.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (25 lutego 2018))

Meduza napisał(a): Ludzie! Palicie zbiorowo ziolo? Spotkaliscie wampiry? Hahahahaha Moze jeszcze pijecie z nimi herbatke?
(komentarz do artykułu O wampirach słów kilka)

Ivellios napisał(a): No to witamy wśród blogerów :D
(komentarz do wpisu na blogu Blog , po co?)

Adamsky napisał(a): http://www.paranormalne.pl/topic/40849-zydowska-p uszka-pandory-dybbuk-box/ a tutaj program na discovery o tym: https://www.cda.pl/video/11079820b?a=1
(komentarz do artykułu Uważaj na dybuka)

Piotr napisał(a): Słusznie, jak ktoś chce publicznie się prezentować, to powinien uodpornić się na krytykę. Mi chodzi jedynie o to, aby dać szansę krytyce, by była konstruktywna. Jakość opowiadania jest wielowymiarowa i trójka, trójce nie równa. W jednym będzie wszystko przeciętne, w innym klimat świetny, kompozycja słaba a pomysł średni. Sama ocena, owszem jest jakimś odzewem, ale to raczej ogólne podsumowanie całości. To może zupełnie wystarczy przy uznanych pisarzach, jednak dla początkujących nie daje miejsca na poprawę, bo nie wiadomo co poprawić. Z drugiej strony nie każdemu zechce się analizować szczegółowo każde opowiadanie. Dlatego wydaje mi się, że forum połączyłoby oba podejścia. Można zrobić ankietę, jak również dać szansę wypowiedzi (choćby krótkiej) na temat opowiadania i wskazać plusy i minusy.
(komentarz do audycji ABW #010)

Ronin101 napisał(a): Jeżeli jakiś początkujący autor zniechęci się do pisania dostając "trójkę", to chyba lepiej, by w ogóle nie próbował. Jesteśmy w internecie - tutaj krytyka jest gwarantowana i trzeba być tego świadomym. Mnogość miejsc na wypowiadanie wynika prawdopodobnie z tego, że wszyscy prowadzący poświęcają swój czas pro bono i pewnie w zamian Ivelios promuje np. forum i grupę Bibliotekarium czy w trakcie debat wspomina Nieznany Świat itd. Generalnie przyznaję rację, że takie rozdrobnienie kanałów komunikacji działa demotywująco.
(komentarz do audycji ABW #010)

SAGE napisał(a): "Żyjąc w otchłani ignorancji, oszukani myślą że są błogosławieni. Przywiązani do czynów, nie znają Boga. Uczynki prowadzą ich tylko do nieba, skąd ich nagroda za cierpienie szybko się zużywa, powracają oni z powrotem na Ziemię"..."Kto zna Brahmana staje się Brahmanem. Nie podlega narodzinom, pokonuje wszelkie cierpienie, zło. Wyzwolony od kajdan ignorancji staje się nieśmiertelny" [Mundaka Upaniszada]. To samo pisze Paweł Apostoł, że z uczynków nie ma zbawienia, żeby się kto nie chlubił. Zbawienie jest przez wiarę-poznanie. "Poznacie Prawdę (Boga), a Prawda Was wyzwoli" mówił Jezus. Trzeba studiować święte pisma oświeconych, a nie słuchać duchów które błądzą po różnych światach.
(komentarz do audycji Bez miłosierdzia nie ma zbawienia)

Piotr napisał(a): Idea zrobienia oddzielnego narzędzia/miejsca do podsumowywania konkretnych opowiadań jest bardzo dobra. Tylko wydaje mi się że takie puste cyfry bez argumentów mogą być niemiarodajne czy wręcz dla początkujących autorów odstraszające. Trójka trójce nie jest równa. Gdybym był autorem i dostał ocenę 2 albo 3 bez wskazania co było nie tak, a co było dobrze, to bym się raczej zniechęcał do pisania i nie byłoby motywacji do pracy nad warsztatem literackim. Dużą zaletą ABW jest to, że prowadzący nie oceniają w skali "kiepsko, średnio, dobrze" ale próbują rozłożyć opowiadanie na składowe i pochwalić te dobre elementy, a zasugerować zmiany w tych gorszych. Może zamiast ankiet założyć na forum dział opowiadania ABW i dla każdego ABW robić sekcję z wątkami odpowiadającymi zaprezentowanym tekstom. Tylko takie coś powinno być na jednym forum w jednym miejscu, albo przy radiu albo przy bibliotekarium, a nie wszędzie równocześnie. W sumie to każdy wątek do danego opowiadania mógłby też zawierać forumową ankietę. Ja się zastanawiam czy słaby odzew (a może nie jest wcale słaby) nie jest spowodowany właśnie tym, że jest za duzo miejsc na wypowiedzenie się. Mamy komentarze tutaj, również na youtube, jest także portal bibliotekarium i forum na nim, jest kilka miejsc na facebooku związanych z wspomnianymi portalami, gdzie również mozna skomentować audycję, zapewne jakieś twittery i może jeszcze inne społecznościówki. Generalnie z moich doświadczeń wynika, że ludzie jak coś komentują, to po to żeby ktoś inny to przeczytał. Przy zbyt wielu miejscach pojawia sie wątpliwość, czy warto wogóle wysilać się i pisać, dla tych trzech osób co przejadą po tym wzrokiem.
(komentarz do audycji ABW #010)

bibliotekarium napisał(a): Ankieta to bardzo ciekawy pomysł. Dziękujemy! Natomiast audycja na żywo, jak na razie nie jest możliwa. Ale... Świat się zmienia! Tak mówią .
(komentarz do audycji ABW #010)

Ronin101 napisał(a): Również dołączam się do podziękowań dla trójki prowadzących. Mam pomysł jak zmotywować nas - słuchaczy do większej aktywności. Przed rozpoczęciem danego ABW nasz Ivelios mógłby publikować ankietę, gdzie słuchacze zaraz po odsłuchaniu danego opowiadania zamieszczaliby jego ocenę. Np. coś takiego: https://goo.gl/forms/WMIgE09VtBg7Ljcf 1 Byłaby to ciekawa zabawa dla słuchaczy i informacja zwrotna dla autorów. W sumie to szkoda, że audycja jest podcastem, bo byłaby niezła zabawa, gdyby prowadzący dostawali natychmiastową informację jak się nam podobało i czy podzielamy entuzjazm prowadzących :)
(komentarz do audycji ABW #010)

Dancia napisał(a): Dnia 17.02.2018r. nad miejscowością Stare Juchy na Mazurach o godzinie 18 wyszłam z pieskiem do ogrodu. Było ciemno, spokojnie, cicho, niebo bez gwiazd i księżyca. Nagle zauważyłam jak wyłonił się na niebie za domami kolorowy trójkąt, świecący po obwodzie światłami czerwonym, ciemno niebieskim, pomarańczowym, środek trójkąta ciemny. Trójkąt wydłużony, czubem do góry. Przesuwał się stabilnie, bezszelestnie po niebie z zachodu na wschód. Szybko pobiegłam do domu zawołać męża, żeby to zobaczył. Na szczęście zdążył. Zobaczył w całej okazałości. A ja mam świadka, gdyż myślę, że może nikt mi by nie uwierzył? Obiekt leciał spokojnie, był spory, wydaje nam się że leciał wysoko. Światła te nie migały, kolory był bardzo intensywne, trójkąt bardzo wyraźny i cały czas przesuwając się zachowywał tę samą pozycję, ten sam kształt. Odlatywał na wschód, był coraz dalej, wyżej, był coraz mniejszy, później widoczny jak we mgle i zginął.
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

Miłosz napisał(a): Najstarszy wizerunek koła na świecie znaleziono gdzie? Na Wsi pod Krakowem. Jeszcze za PRL? Ktoś o tym słyszał? http://www.bronocice.dzialoszyce.info/waza.htm Pozdrawiam serdecznie o bardzo dziękuje za audycje.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #031)

Piotr napisał(a): Świnioryje trzymają swój stały świetny poziom. Mógłbym się na siłę czegoś czepiać, ale to jak w "Spokrewnionych".
(komentarz do audycji ABW #010)

Piotr napisał(a): "Zaginione życie" - bardzo dobre, super pomysł na dowcip. W moim odczuciu najlepsze tego autora jak do tej pory, co nie oznacza że tamte wcześniejsze były kiepskie. Nie przegadane. Co prawda już na początku przemówienia prezydenta można zgadnąć puentę - to co zobaczą na marsie, ale to wcale nie umniejsza komizmu, co najwyżej można się zacząć wcześniej śmiać :-). Kolejną zaletą tego tekstu jest to, na co zwrócili prowadzący, że daje także trochę do myślenia, ale i tak strona komiczna jest jego głównym atutem.
(komentarz do audycji ABW #010)

Piotr napisał(a): "Kolejna planeta". Opowiadania słucha się dobrze. Zaskoczenia nie było, bo od pierwszego stwierdzenia o różnicach wiekowych zacząłem podejrzewać, że chodzi o Ziemię. Mi jednak logicznie nie pasuje puenta. Sam pomysł jest fajny, ale lepsza byłaby chyba inna piosenka i właśnie nie świąteczna, może "Gangnam style" albo inny podobny gniot/popularny kawałek. W moim odczuciu taka cywilizacja nastawiona na produktywność zrobiłaby w moim odczuciu dłuższy zwiad niż miesiąc, a "Last Christmas" jest tak popularna głównie w grudniu. Trzeba by jakoś uzasadnić logicznie, że regulaminowy czas na zwiad trwa tylko tyle, a nie cały cykl obiegu planety wokół słońca - co w skali kosmicznej jest bardziej uzasadnione. Cywilizacja też nie jest tak całkiem inna niż ludzka, bo ich zachowanie jest typowe dla wielu ziemskich korporacji.
(komentarz do audycji ABW #010)

Piotr napisał(a): Opowiadanie "Poczekalnia", całkiem niezłe. Bardzo fajny pomysł. Jednak nie klei mi się ta sztuczna tajemniczość, że inni nie mogą głównemu bohaterowi nic powiedzieć, a potem nagle bez wyraźnej przyczyny (może w pomyśle historii jest uzasadnienie, ale w treści nie widać) już mogą i wykładają wszystko dokładnie kawa na ławę. Nie pasuje też to co mówi lekarz. Pacjent budzi się z krytycznego stanu, a pierwsze co mu lekarz mówi, to psychiczne dołowanie pacjenta. Jest też trochę przegadane, ale pełna zgoda z Markiem Żelkowskim, że historia jest naprawdę ciekawa i ma potencjał. Jeśli autor faktycznie dopiero zaczyna pisać, mimo powyższych zgrzytów, to jest naprawdę niezły tekst. Ja rozumiem, że emocjonalnie tekst kojarzy się z twórczością Bruno Kadyny. Jednak o Bruno Kadynie padło już w ABW, że jest genialny, więc zestawianie z nim kogokolwiek innego stawia tego innego z góry na gorszej pozycji i nawet jak tekst będzie bardzo dobry, to zawsze będzie w tle takie podsumowanie " ... a Bruno Kadyna i tak zrobił/zrobiłby to lepiej." Mi osobiście teksty Bruno Kadyny, podobnie jak prowadzącym, bardzo się podobają, ale Marcinowi Huberowi, życzę żeby pisał nie mniej emocjonalnie niż Kadyna, ale zupełnie inaczej, co nie znaczy, że gorzej.
(komentarz do audycji ABW #010)

Piotr napisał(a): "Terror w Nowym Jorku" zupełnie mi nie leży, logika zgrzyta w paru miejscach. To opowiadanie nie brzmi tak absurdalnie jak teksty tego samego autora z z poprzedniego ABW te typu "pure nonsens", więc ciężko mi je zestawiać obok siebie. Tamte były do przyjęcia, choć absurd trawię jedynie w małych dawkach, ale tamte były akurat krótkie i mi pasowały. W "pure nonsens" nie szukam logiki ale to tutaj wydaje się dłuższe i już nie brzmi tak absurdalnie, choć jednocześnie logika jest dziurawa jakby było też w stylu "pure nonsens".
(komentarz do audycji ABW #010)

Piotr napisał(a): Opowiadanie "Spokrewnieni" uważam za bardzo dobre i po tych z poprzedniego widać, że autorka ma niezłe wyczucie w pisaniu grozy. Oprócz tego, zaletą jest właściwa długość tekstu do tego co opisuje. Jak bym miał się tak mocno czepiać, to bym znalazł coś związanego z logiką wampiryzmu i liczby osób na przyjęciu, ale to jest na prawdę czepianie się. Z resztą to czego bym się czepiał jest łatwe do obalenia, albo wyjaśnienia kilkoma dodatkowymi słowami w tekście. Wielu poważanych autorów umieszcza w swoich tekstach bardzo nielogiczne elementy, a mimo to są znani i popularni.
(komentarz do audycji ABW #010)

Piotr napisał(a): Wydaje mi się że prowadzący mają niewielki odzew od słuchaczy, więc w podziękowaniu za ich wysiłek, bo audycja jest na prawdę świetna, postaram się napisać coś od siebie. Na tyle rzeczowo na ile umiem. Zacznijmy od pierwszego opowiadania "W skórze bestii". Pomysł ciekawy i opowiadanie niezłe i co ważne nie przegadane, no może w kilku momentach trochę za dużo słów ale całość nie jest długa, więc drobny nadmiar słów nie razi. Jednak końcówkę moim zdaniem, można by kompozycyjnie poprawić. Wydaje mi się, że lepiej byłoby najpierw opisać rozważania bestii o mężu i przenosinach, a potem przeprowadzić scenę walki i schwytania ostatniego żołnierza, by zakończyć puentą, że bestia zanosi go swoim dzieciom do zjedzenia żywcem i już nawet oszczędzić rozpisywania się o tym jak go pożerają, bo każdy sobie sam to wyobrazi.
(komentarz do audycji ABW #010)

Arek18 napisał(a): Poszedłem spać z muzyką w uszach słuchawki itp co nie miałem sen że automat się zfiukał i zaczął wydawać w trzy pupy kasy potem chciałem ściągnąć słuchawki i tak zrobiłem i po tym obrocilem się do ściany co nie i usłyszałem jak ktoś do mnie podchodzi jak by człowiek tylko tak jakby mlaskał i chciałem się obrócić i nie mogłem stary chciałem krzyknąć nic nie mogłem zrobić do Piero jak podniosłem noge to mnie puściło tak czułem jak by coś mnie trzymalo. Ja się bałem myślałem że wywoływanie duchów w młodości się odzywa
(komentarz do artykułu Paraliż senny jest zjawiskiem powszechnym)

JosephLyc-V napisał(a): Wikołaki i moższ nim być Istnieją, zwany przez wielu "wirus" Lyc-V został on uznany za główna przyczynę powstawania problemu wilkołactwa. Efekty jego wpływu w organizmie widoczne są na tyle, na ile zdołał się on rozprzestrzenić w ciele. Lub jak dużo mamy go w naszym genie, tak można go przekazywać genetycznie z człowieka na człowieka. Pozostaje uśpiony do czasu, gdy ofiara ulegnie jakiemuś dużemu stresowi lub gdy Księżyc będzie w pełni. Uaktywnia się on podczas pełni ze względu na duże oddziaływanie Księżyca na Ziemie i jest zwuazane z jego polem grawitacyjnym. Dochodzi wtedy do przebudzenia wilczego DNA i zachodzą skomplikowane zmiany w ciele, upodabniające ofiarę do wilka. Również stopień przemiany jest zależny od tego jak bardzo skutecznie został zainfekowany organizm Niekiedy ciężko jest obudzić Lyc-V istnieje też masa sposobów jak tego dokonać aczkolwiek kiedy to nastąpi z późniejszymi przemianami nie ma już większego problemu. Jedni chorzy stają się całkowicie wilkami,wilkołakami inni zaś tylko wilkoludźmi a wynika to z różnej ilości wilczego DNA u określonego szczepu Lyc-V oraz różnego stopnia penetracji przez wirusa komórek ofiary. Jeśli infekcji ulegnie tylko połowa z nich, to tylko w połowie dochodzi do ekspresji wilczych genów pod katalitycznym wpływem Księżyca. Są także przypadki kiedy to po przemianie pozostajemy w postaci wilka na zawszę ale to zależy od wielu czynników np. tak jak już pisałem wcześniej od tego jak bardzo skutecznie został zainfekowany organizm lub umiejętności opanowania przemiany. Jeżeli Lyc-V jest za słaby na całkowitą przemianę zmianie ulegną tylko zrastanie się brwi, nagły porost włosów a także zaostrzenie się uszu i wyczulenie niektórych zmysłów. Człowiek zmieni się psychicznie ale wygląd się zbytnio nie zmieni to znaczy osoba chora będzie bardziej agresywniejsza, będzie często się z każdym kłócić i prowadzić do bijatyk zacznie więcej jeść a szczególnie mięsa, ten właśnie przypadek zalicza się do wilkoludzi. Wierzcie mi na słowo interesuje się lykanotropią i wiem coś na ten temat ;)))
(komentarz do artykułu Wilkołaki)

Matylda napisał(a): Ja z moją siostrą gdy byłyśmy małe zawsze nocą widzialyśmy cieniste postacie. To byly gołe duchy palące się. Może ten budynek kiedyś się podpalił. niewiadomo. to byl jeden z przyczyn wyprowadzki.
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie - krótka charakterystyka)

Gerar napisał(a): Zawsze słucham odcinki Z Kart Historii jak tylko się pojawią. Jestem mieszkańcem tej miejscowości no i jestem świadkiem niejednej obserwacji dziwnych wydarzeń na niebie np zainteresowanie dużych orbów wieżą widokową jak i przelot nad samą rzeką -posiadam film i zdjęcia z innych zdarzeń.Obserwacja przez kilka osób z różnych odległości.Tak że tu od czasu do czasu się dzieje....
(komentarz do audycji Bliskie spotkania z UFO w Starych Juchach w 2001 roku)

Adamsky napisał(a): Mam wrazenie ze stosujesz pewną sztuczkę do audycji: ja sie przygotowalem do audycji, mam wszystko z interneta, a jak któryś ze słuchaczy wyjedzie z czymś, co cie przewyższy twój materiał to ratujesz sie delikatną zmiana wiatru pod tytulem: mam tu coś bo sie przygotowlem do audycji i rzucasz przykladami i nazwiskami. Ok ale to btzmi tak: mamy material dowodowy dopuszczony do podrecznikow klasy 6. Ale jak ktos wyskoczy powyzej materialu z klasy 7 czy 8 to zbijamy go z tropu, dziekujemy za telefon i adycja wraca na swoj krąg do materialu klasy 6 i niżej.( bo taki materiał jest przygotowany). To jest tak, że czasem zdarzają się słuchacze telefoniczni bardzo inteligentni którzy mają coś do powiedzenia bardzo ciekawego i na tym polega dyskusja że można porozmawiać tzw dialog a nie jednostronny monolog z Pana strony. Słuchacz telefoniczny może, ale nie musi miec racji w danym temacie lecz co jesli mają trochę racji w tym co mówi? Jesli tak Pan będzie pracować to z całym szacunkiem straci Pan dobrych słuchaczy i zostanie z durzą przewagą hejt i inni beee ludzie. I co wtedy z wieloletnią pracą przy programie? Potrzeba nas jest matką rozwoju. Jesli nie bedziemy sie rozwijac to oni wygrają. My tworzymy i jesteśmy żołnierzami wyklętymi internetu i póki co tamci źli nas nie lubią i nie maja na nas haka. Proszę nie zniżaj poziomu audycji,bo pozostaną przy tobie tylko ci którzy poklaskują tobie i nie ważne czy na temat big farmy czy dźwięku spłukiwanej wody w muszli klozetowej. Obudź ludzi, rozmawiaj z nimi i ucz się od nich bo może maja do powiedzenia coś o czym nie wiesz. Coś jak sam sprawdzisz to sam sobie powiesz: o kurcze, coś w tym jest, musze to bardziej sprawdzić czy można to rozwinąć i czegoś sie nauczyć przy czym przekazać te informacje innym na antenie. Czasem mam wrazenie ze audycja ma temat super zajefajny, tak jak na kanale discovery cannel. Tyle że po obejrzeniu programu stwierdzam że powiedzieli i pokazali cos fajnego lecz... ogolnie odpowiedz na pytanie czy program wniósł, coś nowego do mojego zycia? Nic. Suche fakty na ktore ktoś wyraził zgodę by byly opublikowane. Czyli kontrola. A hasło zapowiadające program: super, znaleźliśmy odpowiedz na najbardziej zagadkowe pytanie: kto z kim i po co. A tu w rzeczywistości domysły i glupoty bardziej odchodzące od prawdy pod tytułem: a odpowiedz zintrepetuj sobie sam ale dalismy ci dowody i przyklady. Proszę nie rób wersji teleekspressu bo czytam to co napisali na necie i jest to niepodważalne. Tylko w tej sytuacji po co telefony od słuchaczy? Nikogo nie mam zamiaru obrazić, ani hejtować , spamować. Cenie sobie tę audycję i wydaje mi się że trzeba nad nią trochę popracować. A może pomoże współpraca by rozwinąć audycję do przodu? Pozdrawiam, stały słuchacz.
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

Ronin napisał(a): Dziwna sytuacja wyszła z tym telefonem od Jackowskiego. Jechał samochodem i można było odnieść wrażenie, że ma czas pogadać dłużej. Nie dostał pytań, to się pożegnał...
(komentarz do audycji 29. Debata (nie)kontrolowana: Krzysztof Jackowski. Jasnowidz na policyjnym etacie)

Sebastian pn napisał(a): Warto to zobaczyć. Krzysztof Jackowski - To co dzieje się aktualnie na świecie Luty 2018. film na YouTubie.
(komentarz do audycji 29. Debata (nie)kontrolowana: Krzysztof Jackowski. Jasnowidz na policyjnym etacie)

tea napisał(a): Bardzo interesująca audycja zapewne oczekiwana przez większość słuchaczy radia. Gratulacje dla pana Krzysztofa Janoszki za odwagę cywilną a przede wszystkim za odwagę zawodową. Bardzo miły akcent ze strony pana Krzysztofa Jackowskiego, który dał znać telefonicznie na antenie, że na żywo słucha tej audycji. Nie chcę roztrząsać w tym komentarzu sprawy czy wierzę lub nie w zdolności pana Jackowskiego, fakty i dokumenty dotyczące jego działań są znane od lat i dostępne w internecie. Myślę, iż każdy sam powinien z nimi się spokojnie zapoznać przeanalizować oraz wyciągnąć wnioski. Pamiętam doskonale jak przepowiadał, że w 2008 roku nastąpi wielki kryzys finansowy i upadnie wielki bank i nie było to wcale dwa tygodnie przed faktem lecz na początku 2008 roku. Faktem również jest, że pan Krzysztof posiada oficjalne dokumenty, w którym mu dziękują za pomoc w rozwiązanych sprawach. Faktem jest również to, iż jest on człowiekiem a człowiek jak wiadomo nie jest nie omylny oraz nie jest maszynką do masowego wywalania wizji przyszłości ... Niech każdy sam przeanalizuje dostępne informacje i wyciągnie wnioski na tzw tak lub nie. Na zakończenie daję link: https://www.youtube.com/channel/UCbS8vsbx1MSl 1aGrja2-4kg/featured do oficjalnego kanału na YT pana Krzysztofa Jackowskiego. Wystartował niedawno więc pewnie wielu zainteresuje.
(komentarz do audycji 29. Debata (nie)kontrolowana: Krzysztof Jackowski. Jasnowidz na policyjnym etacie)

Krzysztof napisał(a): Błagam, nie mówcie już więcej, że zjawisko UFO ma naturę demoniczną, bo to po prostu wprowadza w błąd. Zwodniczą- tak, manipulatorską- tak, ale nie demoniczną. Najlepszym dowodem na brak związku zjawiska UFO z demonami jest to, że doświadczenia spotkania z UFO w żaden sposób nie korelują z opętaniami. Nie ma żadnego przypadku, żeby osoba po spotkaniu z obcą inteligencją wymagała egzorcyzmów. Ja wiem, że słowo "demoniczna" nie należy rozumieć tutaj w sensie religijnym, ale czy chcecie czy nie chcecie- wywołuje ono konotacje religijne. Kolejna sprawa- teorie Vallego i Keela. Wychwalacie je pod niebiosa, a prawda jest taka, że ich moc eksplanacyjna wcale nie jest zasadniczo większa niż teorii ET. Hipoteza pozaziemska odpowiada jasno na pytanie, SKĄD pochodzi UFO i KIM są kosmici, tj. wyjaśnia kwestię pochodzenia UFO i jego natury. Według niej obcy są mieszkańcami innych systemów planetarnych, istotami biologicznymi podobnie jak my ludzie. Tymczasem teorie Vallego i Keela NIE WYJAŚNIAJĄ ani ostatecznego pochodzenia ani istoty zjawiska UFO. Ograniczają się do stwierdzenia, że siła, która stoi za zjawiskiem UFO, "siedzi" z nami na Ziemi. Jednak w żaden sposób nie odpowiadają na cały szereg podstawowych pytań: skąd wzięła się na Ziemi ta siła? Co jest jej źródłem? Czy jest to bezosobowa siła czy raczej inteligencja o charakterze osobowym, rodzaj świadomej istoty? Pojawia się za to cały szereg spekulacji: że być może to jest program komputerowy, który "wszczepili" w naszą rzeczywistość kosmici, że być może jest to "inteligencja" naszej planety (teoria moim zdaniem zupełnie absurdalna) itd. Zatem teorie Vallego i Keela wcale nie są jakoś zasadniczo lepsze od teorii ET, bo generują więcej pytań niż odpowiedzi.
(komentarz do audycji 73. Debata Ufologiczna Online: Folklor słowiański i demonologia ludowa: dawna forma UFO?)

kris napisał(a): Paleoastronautyka dawno się skończyła. Ancient Aliens to było odgrzewanie kotletów. Artefakty o których mówicie rzeczywiście nie są tak tajemnicze, jak chcą ci, którzy zarabiają na powielaniu teorii Danikena.
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

sikh napisał(a): To zależy, czy ktoś lubi wierzyć w bajki. Odrobinka myślenia wystarczy, by przestać wierzyć w część bajek z serialu "Ancient Aliens". Powtarzanie, że młotek w skale jest dowodem na istnienie obcej cywilizacji to nonsens. Szukamy dowodów, czy tworzymy ufologiczne kółko różańcowe? Prawda jest taka, że trzeba mówić prawdę i tylko prawdę, bo lanie wody i wiara we wszystko kończy się tym, czym sprawa większości artefaktów - "nikt nic nie wie"
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

Majk napisał(a): PS . Można nie lubić i obśmiewać serial "Starożytni Astronauci" ale serial en ma jedną niepodważalną zaletę - nigdy wcześniej w krótkim czasie nie można było zobaczyć w telewizji na raz tyle artefaktów i obiektów które dotąd widać było tylko na zdjęciach u Daenikena i innych pisarzy . A pieniędzy na loty po całym świecie i zwiedzanie na własne oczy nie każdy posiada ... także nie wszystko w śmietnik panowie . Więcej obiektywizmu bo wpadacie w konwencje facebookowego hejterstwa ... hejtujecie gałąź na której siedzicie .
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

Majk napisał(a): No właśnie ... depczą i depczą , niedługo nie zostanie nic do zdeptania . Wszystko jest źle , wszyscy na nie . UFO - nie , Sztuczny Księżyc - nie , Nibiru - nie , Anunaki - nie , Sitchin - nie . Daeniken - nie, Roswell - nie , Ujawnienie - nie , Kosmici - też nie , Free Energy pewnie też nie . Na koniec zostanie tylko pan zastępca naczelnego Nieznanego Świata chichoczący z przekąsem nad rozdeptanym Radiem Paranormalium . Kto będzie słuchał Debat na których każdy temat jest ośmieszany i równany z glebą ... mnie już to zaczyna wychodzić bokiem . W zasadzie znając temat audycji wiadomo że będzie on zjechany i wyszydzony . Może trzeba zaprosić chłopaków z Radia WW albo Nocnego - pomogą deptać .
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

Kate92 napisał(a): Medytacja jest niesamowita.Nie tylko wycisza,relaksuje,uspokaj a ale też dzięki niej człowiek otwiera serce oraz umysł na nieznane...dzięki niej można osiągnąć upragnioną harmonie,równowage. Ps: Czytam stare komentarze wcześniejsze i z tego co czytam,niektórzy tu widzą jakieś bakterie - może nie tyle co bakterie,a energie,małe punkciki świetlne (większość osób dostrzega coś takiego,tak zwanym bocznym widzeniem)
(komentarz do artykułu Medytacja wyostrza umysł)

Kate92 napisał(a): Same znaki zodiaku mało mogą powiedzieć,są mało jasne i często gęsto są traktowane jako zwykłe opisy,które najczęściej się nie zgadzają.Gdyby chociaż to połączyć z numerologią, zrobić większą analize całego portretu (w raz z samym znakiem,a nie SAMYM) to już zupełnie co innego.
(komentarz do artykułu Znaki Zodiaku)

Kate92 napisał(a): Reinkarnacja już ma większy sens niż religia katolicka moim zdaniem,czy wiara w piekło lub nieco bo jest zwykłym,stanem umysłu.Poza tym widać,że nie zaznajomiłeś się z podstawowymi lekturami na ten temat - poczytaj sobie może książki słynnego Michaela Newtona Wędrówke Dusz i jego dalsze serie oraz Odważne dusze Roberta Schwartza - może na wiele rzeczy inaczej spojrzysz i weźmiesz pod rozwagę. ;) Po pierwsze: umowy,na tego typu kontrakty zgodziły się Nasze dusze (w formie doświadczenia,wybierając to nie inne wcielenie) ,po drugie gdybyśmy pamiętali co mamy przerobić,to nie miałoby sensu żadnego,byłoby proste i łatwe i tak to nic byśmy się nie nauczyli,a w taki sposób nie pamiętając właśnie,dążymy do rozwoju duchowego,otwieramy się na coś nowego,próbujemy zrozumieć jaki jest sens tego wszystkiego,czego doświadczamy,bo przypadków w końcu nie ma.Poza tym,plany duszy to plany duszy,w ciele naszym tego nie pamiętamy,bo potrzeby naszego ciała są inne i możemy zmienić to co dusza chciała sobie zaplanować,pójść inną drogą,jak najbardziej.Piszesz jeszcze o śmierci,tak naprawdę ona nie istnieje ale to moje zdanie tylko i wyłącznie.To pojęcie jest ludzkie,tak naprawdę jej nie ma.Po prostu zmieniamy wymiar i tyle.Bingo. :) Pisząc o reinkarnacji jako o wielkim oszustwie i fałszu z Twojej wypowiedzi - co powiesz na doświadczenia wielu ludzi o regresji,albo o dzieciach,które to pamiętają? Niech zgadne,pewnie napiszesz,że to wyobraźnia itd. ;) Poczytaj troche więcej literatury na ten temat,tak radze.Z drugiej strony,też zależy jakie masz wzorce religijne i z stąd może być przyczyna,dlaczego tak do tego tematu podchodzisz a nie inaczej. Pozdrawiam.
(komentarz do artykułu Prawdziwa natura reinkarnacji)

bogusław12 napisał(a): Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka, który zmienia świadomość i powadzi do rozwoju duchowego i intelektualnego. Aby nie ponieś wiecznej śmierci, w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo. (Jan 3,3; Rz. 15,5; Mat. 7,24; Jan 14,6)
(komentarz do artykułu Ślepy przypadek, czy karma?)

bogusław12 napisał(a): Dlaczego czarownicy egipscy, czarami swoimi, nie uczynili plagi żab, komarów, szarańczy etc...(Wj 8; 10)
(komentarz do artykułu Plagi egipskie - czyżby zagadka wyjaśniona?)

Kate92 napisał(a): Ja mam z drogi życia mistrzowską 11 z pod liczby 29. Z tego co mi wiadomo,jak i z innych źródeł książkowych,na temat numerologii,mistrzowskich (11,22,33 i 44) się nie redukuje do liczb prostych.Po prostu to są wibracje o silnej energii i o o ciężkich wyzwaniach.Zależy kto chce wibrować jako mistrz,a kto woli łatwiejszą drogę.
(komentarz do artykułu Liczby)

Bart napisał(a): Dzieki za odwiedziny w Chacie i za linki które sprawdzę jak zsiade z motoru na chwile. ;) Pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #031)

Kate92 napisał(a): Orby istnieją naprawdę.Czy to komuś się podoba,czy nie.Sama doświadczyłam tego zjawiska.Tak i to nie był żaden kurz,jak sobie inni mogą dopowiadać. Fakt,nie każdy tego typu obiekt energetyczny musi od razu być orbsem ale jednak w większości tak jest.Ich się nie da pomylić,są charakterystyczne,co ciekawe,każdy orbs ma inny kolor i inne znaczenie.Trochę czytałam na ten temat (pewna książka o orbsach,niestety tylko dostępna w angielskim języku),gdyż jestem zaintrygowana tym zjawiskiem,zresztą jak inni.Według pewnych źródeł (równie i książkowych) orbsy to nic innego jak skumulowana energia,mogą to by uwięzione dusze,zagubione,dusze rodzinne czy nawet Opiekunowie duchowi,wszystko zależy jaki reprezentują kolor.Dany kolor mówi o ich aurze ,jaką emanują.Poruszają się 800 km/h ,tak więc powiedzieć,że to zwykły kurz,który zaraz po chwili znika z jednego miejsca, a pojawia się w drugim? Polemizowałabym szczerze,zważywszy,że nawet zwierzęta (w szczególności koty) je widzą.Po prostu pojawiają się i są świadome,że są uchwycane na zdjęciach przez Nas,niczym jakby same dawały o sobie znać pozując.
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

_diabel napisał(a): A ostatnia plaga właśnie opuszcza Egipt. koniec świata nadchodzi.
(komentarz do artykułu Plagi egipskie - czyżby zagadka wyjaśniona?)

Piotr napisał(a): W tym odcinku ABW również było wiele niezłych utworów. Tu skomentuję "Bunt", które prezentuje zabieg znany m.in. z filmu "Ucieczka z kina wolność" (także w serii komiksów o Tytusie Romku i ATomku" postacie rozmawiały czasami z autorem). Zgadzam się z prowadzącymi, że to nie przeszkadza - przynajmniej na razie. Choć całościowo zabieg jest raczej na raz. Jeśli teraz co jakiś czas będzie pojawiał się taki tekst, to efekt będzie słaby, chyba że coś jeszcze będzie się za tym kryło jak w "Krainie Chichów" autora Jonathan Caroll. Niewątpliwą zaletą opowiadania "Bunt" jest to, że autor nie przeciąga tego pomysłu nad miarę. Co więcej, zaczepienie na koniec czytelnika jest dobrą i całkiem zaskakującą puentą w puencie. Pierwotnie puentą wydaje się sam fakt, iż postacie mają własne życie i dyskutują z autorem. Tymczasem autor ma w zanadrzu jeszcze jedną puentę. W kontekście tego opowiadania polecam książkę autor: Ian Watson tytuł: "Magia królowej, magia króla". Pierwsza jej część może szczególnie zaintrygować szachistów.
(komentarz do audycji ABW #009)

Krzysztof napisał(a): Sorry Chris, ale teza, że okaleczeń dokonują kosmici- albo w przeważającej większości kosmici- jest zwyczajnie słaba. Dlaczego? Otóż my, przy naszej zupełnie młodej i jeszcze nierozwiniętej technologii, potrafimy laboratoryjnie hodować poszczególne organy na szkiełku (in vitro), o ile dobrze pamiętam to z komórek macierzystych. Oczywiście nadal pierwszorzędnym źródłem organów do transplantacji pozostają dawcy, czyli ludzie, ale to jest tylko kwestia czasu, jak nowe metody hodowania organów zastąpią tradycyjne wycinanie organów u ludzi i nikt nie będzie już musiał oddawać nerki czy czegokolwiek, żeby ratować innego człowieka. Skoro my, jako zupełnie młoda cywilizacja, potrafimy robić takie rzeczy, to co powiedzieć o cywilizacji, która jest od nas starsza o tysiące, a może i miliony lat? Oni w ogóle nie muszą czegokolwiek komukolwiek wycinać, bo wystarczy, że pobiorą kawałek materiału genetycznego, np. z włosa człowieka i na tej podstawie mogą sobie wyhodować dowolny organ albo nawet całego człowieka. Przynajmniej sądzę, że przy tak zaawansowanej technologii tego typu możliwości są oczywistością.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Ryjek napisał(a): Panowie, przykro mi to mówić ale to była chyba wasza najgorsza audycja. Moim zdaniem brakuje wam w debatach dla przeciwwagi osób o trochę innych poglądach i dla tego audycja odbyła się w tonie "towarzystwa wzajemnej adoracji", a to niestety nie sprzyja ciekawym dyskusjom. Co do strony merytorycznej audycji to zdziwiło mnie, że często powołujecie się na naukę i jej metodologię badawczą, a brak naukowych dowodów bierzecie od razu za niepodważalny argument o braku prawdziwości hipotez alternatywnych. Sami wiedzie jak działa nauka i do jakich hipotez prowadzi więc stawianie jej jako wyroczni dla alternatywnych hipotez z definicji doprowadzi do takiej konkluzji jaką ogólnie wysnuliście. Co do Danikena skwitowanie całej jego pracy jednym prostym zdaniem spychającym go na nic nie znaczący margines uważam za zachowanie godne tylko największych "naukowaców" kwitujących go głupawym uśmieszkiem ignorancji. Można się z Danikenem nie zgodzić w wielu kwestiach ale pytania, oraz rzeczy na które zwraca uwagę warte są szerszego rozważenia a nie ignorancji. Temat audycji był na tyle szeroki, że mogliście poruszyć dużo więcej zagadkowych rzeczy, nie wiem np. dla czego nie wspomnieliście o kryształowych czaszkach, przecież są znakomitym kontrargumentem na wasze pesymistyczne wnioski. Pozdrawiam i proszę się nie obrażać na mnie, mi także zależy aby wasze audycje były ciekawe i przedstawiały tematy szerzej niż to można przeczytać w pismach "naukowych".
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

arek napisał(a): Artykuł tak rozbudowany w argumenty, że nie wiem od czego zacząć. Chyba należy zacząć od tego, że tzw. demony nie są wymysłem KK. Starożytni Sumerowie wspominali o ich aktywności, historia Iranu mówi o demonach sprzed 4 tysięcy lat, nie wspominając Koranu. Autor artykułu nie podał żadnych, ale to żadnych argumentów na poparcie swojej tezy, które brzmi jedynie nie bo nie, bo ja w to nie wierzę. To stanowczo za mało. Nawet demonolodzy dzielą duchy na ludzkie i pozaludzkie, nie wrzucają jak autor artykułu wszystkiego do jednego worka. Demon czy Szatan to po prostu zła energia, która może przybrać różne oblicza, a człowiek i jego złe emocje są jego pożywką.
(komentarz do artykułu Demony - okiem sceptyka)

szyderca napisał(a): Blacksigun, bardzo spodobało mi się twoje sformułowanie w moją stronę mój drogi. Chyba faktycznie źle cię zrozumiałem , ale często intencje piszącego są innaczej rozumiane przez czytającego, niby te sane wyrazy a interpretacja....,teraz chyba wiem o co ci chodziło czyli jak podejrzewam o to samo co mnie tylko źle cię zrozumiałem, pozdrawiam
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

bogusław12 napisał(a): @Ariel. Proszę uzasadnić, dlaczego "bełkot" ?
(komentarz do wpisu na blogu Księga Rodzaju 3,22-24)

Ariel napisał(a): Przepraszam, lecz muszę skomentować Boże ( czyli główne żródło informacji ), CO TO ZA BELKOT
(komentarz do wpisu na blogu Księga Rodzaju 3,22-24)

speedwayer napisał(a): Temat audycji - kto rządzi światem
(komentarz do audycji 19 stycznia 2018)

Reiden napisał(a): Jeszcze tak z ciekawości zapytam. Czy to opowiadanie Bruno Kadyny miało mieć pierwotnie tytuł "Fałszywa"? Kiedyś był zapowiadany tekst z takim właśnie tytułem. Jeśli faktycznie chodzi o to samo opowiadanie to tytuł "Bezwartościowy człowiek" rzeczywiście jest dużo lepszy. Pozdrawiam
(komentarz do audycji ABW #008)

Taurydy 2019 napisał(a): W 2019 roku, w ziemię mogą uderzyć Taurydy. Rój Taurydów to strumień kosmicznych ciał, spośród których największe mogą spowodować zniszczenie całego kontynentu !!! Może właśnie wtedy spełni się przepowiednia o wielkim potopie i trzęsieniu ziemi ???
(komentarz do artykułu Filip Fediuk, dolnośląski jasnowidz)

Ja napisał(a): komentarz Piotra wybityny - osobą ktora przejechała doktora był polak i do tego pijany cóż dodać wiecej.
(komentarz do audycji VIII Debata Ufologiczna Online: Porwania przez obcych)

N/N napisał(a): Its fake
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

ajka napisał(a): Za pomocą technologii światłem lamp o barwie bieli, mogą teraz wszczepiać w człowieka coś na zasadzie rozrusznika w okolicy mostka. Nie mam szczegółów, ale przydałby się jakiś dociekliwy, który znalazłby więcej info na ten temat.
(komentarz do artykułu Czy można przeszczepić ludzką duszę?)

Arcetron napisał(a): Pracownicy NSA nigdy nie rezygnują z pracy, Edward Snowden który rzekomo uciekł z USA trochę jest jak Koń trojański I tu należy się domyślać komu na rękę, przy obecnych technologiach nie było by problemu aby tego pana bardzo szybko zdjąć zamykając mu usta.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

Jaro napisał(a): Bardzo denerwujące są te momenty w których czegoś szukasz, czegoś nie masz zainstalowanego itp. W ostatniej audycji ta szopka ze skype to już duże przegięcie. Audycja trwa 4-5 godzin z czego 2 godziny to czas zupełnie stracony. Oczywiście powiesz że jeśli komuś nie pasuje to nie musi słuchać, jednak to chyba nie tak do końca prawda. Skoro się czegoś podejmujesz rób to w miarę dobrze i postaraj się lepiej przygotowywać do audycji.
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Stały Sceptyk telefonuje chętnie do RWW, tam go możesz posłuchać, Iwanie, tak samo przerywa prowadzącym i dostaje słowotoku, obstrukcji myślowej i nikogo nie dopuszcza do słowa, jak to robił w TCh.
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

cleric napisał(a): Poważnie się nad tym zastanawiam :) Serio!
(komentarz do newsa Apel o pomoc dla Moniki)

iwan napisał(a): Czekałem na telefon od stałego sceptyka od miesięcy a ty go spławiłeś! Twoje audycje zaczynają byś smętne, jakieś nudne tematu, dzwoniący liżą cię po jajkach, to zrobiło się mdłe.
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

sage napisał(a): Nie małymi bogami jesteśmy jak mówisz, ale Bogiem , Duchem, Świadomością, jedną, która zamieszkuje wszystko: Jeden stał się wieloma jak mówią Hindusi, a Psalm 82:6 pisze: powiedziałem Bogiem (Elohim) jesteście i wszyscy Synami Najwyższego. Słuchając audycji o tym samym mówi Watts.
(komentarz do audycji Czas Snu #013)

sado napisał(a): To drukarkę musiał by mieć, a to Panie koszta...i tusz się kończy Paaanie... same problemy...
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

TwójSłuchacz napisał(a): a może weź chopie widły i wyprodukuj coś sam albo spadaj na yt albo fb i spróbuj szczęścia, przeprowadź wywiad choć jeden z takimi gośćmi jak Witkowski albo opowiadaj o Watykanie przez 5 godzin z takimi gośćmi jak Dachtera, jesteś śmiesznym takim małym siejącym jadem trolikiem, który nic nie znaczy, pluj sobie na fb i yt nie tu [i]Od moderatora: z komentarza usunięto wulgaryzmy[/i]
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

marq napisał(a): Łada 1600s wersja z lat 1983-1987 (czy dalej jeszcze) - moim zdaniem - była lepsza od poloneza nawet pomimo iż Łada - pierwsze egz. to była licencja Fiata 124 a nasz Polski Fiat to o model starsza następna po niej wersja 125. A to Rosjanie za CCCP potrafili z wersji wyjściowej zakupionych w roku 1968 licencji - pierwsze egz fiata 125 i Łady 1300 weszły w 1969 roku do masowej produkcji a 126p maluch w 1971/72. No ale Rosjanie mogli - ich służby - podebrać dokumentacje wersji sportowej wyczynowej Fiata 124 - Fiat 124 Abartch.... oczywiście to co było weń we wnętrzu ... Dacja Rumuńska to Renault 19 z lat 1960tych a bardzo fajna jak dla mnie Zastawa 1100 z Jugosławii to Fiat 128. Była też wersja sportowa fiata 128 Coupe (Włoska i składana w Pl za $ i Bony w Pewexach). Coupe z silnikiem 1300 kosztował 1650$ lub bonów, a 1100 - 1400$ z kawałeczkiem. Pierwszym sportowym autem Wojtka Fibaka był Fiat 128Coupe w kolorze Yelow-bachama - ciemny ostry pastelowy oranż. Takim samym wozem w latach 1980 jak Fibak jeździł Jakóbczak piłkarz Lecha P=ań. Kupił go po mistrzostwach Świata w 1982 roku za diety i bonusy $-owe ... :) Tyle lekkiej historii PRL`u ... NaRka ... :)
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

marq napisał(a): Wszystko to, Cloud jest arcy subiektywne, ponieważ niewiadomo czy zwiększamy Czas, czy zwiększamy procesy, fizyczne, chemiczne, biologiczne, itd., etc.. Bardzo powiązane jest to z UFO Szczególnie właśnie podczas tzw. PRZYSPIESZANIA CZASU Może UFO potrafi na /o tyle razy przyspieszyć procesy mech. fiz, chem. biol., etc, że nam się wydaje ze ono robi niemożliwe manewry (np. zawraca w miejscu przy ogromnej szybkości, etc) a Ono wykonuje bardzo szybko trudne manewry o kilkanaście, dziesiąt razy szybciej niż my naturalnie, co dla nas jest widzialne jako manewry zaprzeczające prawom fizyki a Inni mogą wytłumaczyć to panowaniem nad czasem, natomiast jest to panowanie nad szybkością manewrów co nam objawia się jako niezgodne z zasadami fizyki lub i przyspieszanie zwalnianie czasu. Im człowiek więcej wie tym więcej ma zapytań. Im wiemy więcej tym zdajemy sobie sprawę iż wiemy Mniej !! Potwierdzeniem takiego myślenia jest cisza jaka nastaje w takich sytuacjach oraz przezroczysta widzialność w większości przypadków obiektów, aż do ich zupełnego zaniku dla naszego wzroku. Co jest przyczyną a co skutkiem bardzo ciekawe zagadnienie, które nawet może oszukać fizyków i innych uczonych . Na Teraz bardzo ciekawe zagadnienie czas czy prędkość Dlatego też możemy nie widzieć wielu Osób inteligentnych (nie ludzi) o ile w naszej przestrzeni 3D poruszają się kilkanaście kilkadziesiąt razy szybciej, która to szybkość /prędkość jest dla Nich normalna /naturalna. Kto rozumie i panuje nad taką szybkością może w kilka minut a nawet kilkanaście sekund przenieść się z kontynentu na kontynent co dla nas /my możemy odczytać jako panowanie nad czasem. A wystarczy fizyczno-chemicznie czy jak? Znieść wszystkie opory (toczenia przyciągania, grawitacji, etc spowalniające ruch tu piszę o sztucznym wykorzystaniu tego efektu w pewnym zakresie), które dla obcych mogą być /zależeć od zupełnie czego innego) a nawet być naturalne co tłumaczyłoby Ich niechęć do kontaktu ponieważ nie mają nam nic do zaoferowania oprócz Mega większej wiedzy od naszej A kto chce dzielić się Wiedzą? Wiedza to władza a właściwie WOLNOŚĆ prowadząca do Władzy !!!
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

Strang3r napisał(a): Weź chłopie przygotuj się trochę do audycji... To kolejny odcinek w którym w Newsach słyszę stękania i zwalanie braku przygotowania na komputer. Weź to wydrukuj sobie będzie latwiej.
(komentarz do audycji 26 stycznia 2018)

TwójSłuchacz napisał(a): "Coś takiego jak alternatywne DNS-y istnieje od dawna." tu nie chodzi o zmianę dostawcy DNS z serwerów googla na cisco (opendns) czy jakiegokolwiek innego ISP mającego swoje serwery, Michał ma na myśli decentralizację i przebudowę całej infrastruktury DNS (teraz do BGP masz wpięte dosłownie kilka czołowych dostawców, reszta zapytania kieruje tak czy siak do nich) BTW. pomysł zacny i szlachetny aczkolwiek rozwiązanie Michała ma kilka poważnych błędów i to błędów logicznych natomiast sama idea decentralizacji jak najbardziej jest wskazana jeżeli chcemy w przyszłości mieć jakikolwiek wpływ na sieć, bo faktem jest, że tracimy kontrolę a sam internet przestaje być dzikim zachodem jakim zawsze był (szczególnie w czasach swojego rozkwitu czego niektórzy być może nie wiedzą lub nie pamiętają). Wszystko na to wskazuje, że za kilka dekad clearnet będzie całkowicie kontrolowanym zcentralizowanym ekosystemem zależnym od kilku korporacji (i to nie tylko programowo ale także fizycznie, google i fb jest jednym z największych inwestorów jeżeli chodzi o rozbudowę globalnych sieci szkieletowych)
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

TwójSłuchacz napisał(a): Witam podróżniku! Po długiej nieobecności spowodowanej brakiem pieprzonego czasu na siebie i swoje sprawy nadrabiam zaległości :) Co do tematu wcześniejszej zagubionej/zatuszowanej historii terytorium dzisiejszej Polski i nie tylko zresztą bo chodzi tu o całą dzisiejszą Europę środkowo-wschodnią to na początek mogę dać zarys odpowiedzi dlaczego? https://www.youtube.com/watch? v=H7VBxXnM33Y https://www.youtube.com/watch?v=oeF6p3BZIyc Jaka jest prawda i jak było/co było, musimy tej wiedzy szukać sami z pewnością tzw. akademicka historia nie da nam żadnej odpowiedzi w tym temacie pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #031)

Ja napisał(a): dziękuję jak zawsze za audycję i pozdrawiam gorąco.
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

Antares napisał(a): Znów parę luźnych myśli na temat audycji: 1. na te kłopoty ze Skypem proponuję zainstalować sobie aplikację Skype Lite na smartfona i używanie smartfona (głośnomówiącego lub poprzez słuchawki z mikrofonem) zamiast peceta. Skype Lite (obecnie oficjalnie dostępny ze sklepu Google Play jedynie w Indiach, nieoficjalnie dostępny na apkmirror.com) został przeznaczony na słabe indyjskie smartfony i kiepskie indyjskie sieci GSM. Radzi sobie nawet na 2G a przy LTE/WiFi hula. Generalnie jakość dźwięku jest lepsza od wersji na komputery. Ostatnie wersje straciły możliwość darmowego dzwonienia do USA (z mojego punktu widzenia - bardzo szkoda), ale są już w różnych językach, w tym po polsku, co może też oznaczać, że pojawi sie niedługo również w Polsce. W każdym razie ja jestem z tej apki bardzo zadowolony. 2. nie zgodzę się z wywodem pana Kocika dotyczącego pytania nr 1. Po prostu niektóre rzeczy są jakie są i trudno przyjąć dla nich logiczne uzasadnienie. Piję tutaj do tych budowli o czym mówił p. Kocik. Pamiętam, że przez paroma laty przysłuchiwałem się dyskusji dlaczego minarety (na marginesie - po arabsku dosłownie oznacza to latarnię morską) są budowane w takich rzutach (kwadrat, koło) w tych miejscach w jakich zostały zbudowane. Argumentowano, że kwadratowe tu, a okrągłe tam i dlaczego, adwersarze zaś przedstawiali wyjątki od tych reguł. Koniec końców dyskusja zakończyła sie niekonkluzywnie. Czasem gdybania - i tu mówię w pewnej ogólności - przypominają mi tłumaczenia analityków giełdowych, genialnie tłumaczących rzeczy przeszłe, natomiast jeśli chodzi o ekstrapolację wychodzi to po prostu słabo. Dlaczego tak a nie inaczej? Często to przypadek i nie ma co dzielić włosa na czworo i dorabiać teorii. 3. cieszy mnie taka audycja dekonstrukcyjna, bo klaruje to sytuację i wbrew pozorom oczyszcza atmosferę (tu przychylę się także do słuchacza dzwoniącego z pytaniem czy "Project Disclosure" to czasem nie skok na kasę). Niestety kręgi alterezo i spiskowe mają często tendencję do szycia ordynarnie grubymi nićmi (tu mogę wskazać na potarganego Greka z "Ancient Aliens" i raczej rozczarowujący serial MUFONu "Hangar One"), kręcenia się wokół własnego ogona (jakoś w polskich materiałach na temat ezoterycznych zainteresowań nazistów trudno znaleźć takie nazwiska jak choćby Houston Stewart Chamberlain czy Dietrich Eckart, co ciekawe Brytyjczycy po wodzą Churchilla mieli podobne zainteresowania - czasem wręcz próbując sobie wydzierać z Niemcami te same osoby do współpracy, przykładem Walter Johannes Stein. Zamiast tego czytam ciągle to samo, coś jakby różne remiksy wciąż tej samej piosenki albo wręcz wplatanie motywów z gier komputerowych (sic!)) czy hołubienia (nie)zwykłych oszustów jak człowieka od eksploracji kosmosu za pomocą samochodu napędzanego czterema kłębkami drutu miedzianego i leczącego wszelakie nowotwory w dwa tygodnie za pomocą samodzielnie wykonanej żelatyny z kości kurzych. Jeśli dołoży się do tego postawę życiową "łapy do siebie" nieobcą części środowiska nie tylko w USA (i nie mam tu na myśli aby działać non profit, ale znaj proporcjum mocium panie...) to sytuacja robi się naprawdę niewesoła. Dobrze zatem że takie audycje powstają, ufologia w końcu to nie bajkopisarstwo. Dziękuję.
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

ryba napisał(a): Na temat kotłów śnieżnych w Jakucji ciekawie opowiadał Wojciech Bobilewicz,był kiedys waszym gościem w programie,miał organizować wyprawę do Jakucji ale chyba nic z tego nie wyszło,bardzo ciekawy człowiek może jeszcze zagości u was w audycji
(komentarz do audycji 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów)

Blacksigun napisał(a): Drogi Szyderco. Nie zrozumiałeś chyba mojej wypowiedzi, lub ja niezbyt wyraźnid napisałam to, co mi w duszy gra. Nie chodziło mi o samo istnienie bądź nie bytów określanych niegdyś/teraz demonami, ale o rozumieniu tegoż zjawiska jedynie pod kątem religijnym (mo no uproszczonym). Widziałam więcej niż Ci się, być może wydaje. Tylko wkurza mnie spłaszczanie tej sfery i udawanie, że ktokolwiek cokolwiek wie na pewno. Demon w rozumieniu wiary chrześcijańskiej nie ma zbyt wiele wzpólnego z demonem opisywanym w folklorze różnych kultur, gdzie wiele z demonów miało pozytywny wydźwięk, a nawet te złe, nie wizane były z piekłem i odwodzeniem kogokolwiek od Jezusa, bo wtedy nikogo takiego nie znano. Pozdrawiam ;)
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

Nas napisał(a): Dzięki serdecznie, Bart! Uwielbiam słuchać twoich opowieści I przemyśleń. Często mam wrażenie jakby otwierały jakieś zapomniane obszary w środku mnie. Pozdrawiam z zimnej lecz słonecznej Warszawy!
(komentarz do audycji Chata Mistyka #031)

szyderca napisał(a): BlackSigun, co do twojego ostatniego zdania to twoja arogancja mnie rozwaliła. To , że ty nie spotkałaś bądż nie wierzysz w demony wcale nie znaczy, że one nie istnieją. Osobiście uważam , że to co nazywamy demonami, może być jakimś rodzajem istot tu nie wiem czy wielowymiarowych czy ponadwymiarowych czy jeszcze innaczej , ale one istnieją.Można już o tym przeczytać w Rygwedzie czyli Irańskiej (użyję dla ciebie jako niewierzącej określenia)Mitologii, której korzenie sięgają około 4 tyś lat pne. Jest tam pewna opowieść jak Ges zbudziła istotę wężowąArymana aby sprowadził demony na Ziemię. Aryman z wdzięczności stworzył jej chłopca z kłody w kształcie jaszczurki, potem stoczył bitwę z Ormuzdem , którą przegrał, następnie ukrył się pod wodą tam też poniósł klęskę, i potem jest ciekawy tekst jak do walki z demonem Aposzą stanął Tisztria, który na początku poniósł klęskę ale przypomniał sobie o potędze modlitwy i dzięki niej pokonał Aposzę sługę Arymana. Demony mogły przybierać różne formy cielesne.Pełno o tych istotach jest w wielu innych religiach w historiach sprzed wieków spisanych w Świętych Księgach wielu Religii. Dlatego jeszcze raz przestrzegam Cię przed lekceważeniem takiego punktu widzenia, bo to może być, powtarzam nie musi tylko może być pewną częścią tzw. spotkań z UFO. Co do tych spotkań to na pewno oprócz tego rodzaju bytów na pewno są też we wszechświecie inne istoty, które nas odwiedzają. Pewna osoba kiedyś mówiła że jest pewna rasa istot która brzydzi się mordowaniem zwierząt przez ludzi i czasem zdarza się ,że ktoś idący samotną drogą w skórzanych butach czy z paskiem ze skóry dostaje łupnia a pasek czy buty są mu zabierane aby się opamiętał, historia wielce dziwna ale przy naszej wiedzy też nie możemy jej wykluczyć
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

lele686 napisał(a): Zgadza się, ciekawe tematy,a jakość fatalna.Ja mogę słuchać audycji Radia Paranormalium tylko w samochodzie.Jestem kierowcą i nie mam możliwości słuchania "na żywo".Ubolewam nad jakością mp3 Jubego,ciekawe tematy są przedstawiane,ale mam duży problem ze zrozumieniem wypowiedzi, ze względu własnie na jakość.
(komentarz do audycji 3600 sekund - Odc. 12)

marq napisał(a): Najlepsze do cięcia twardych skal typu, Andezyt, Dioryt, Granit, Bazalt jest odpowiednio usytuowany wirujacy pod mega ciśnieniem strumień wody. Głaz obrabiany też winien być zatopiony w tej samej kompieli. Obecnie ciecie wodnym strumieniem czesto zwane "cięcie wodnym mieczem" jest stosowane coraz częściej a jest wręcz nieocenione do wycinania nieregularnych nietypowych kształtów w metalu /blasze która sama jest o nietypowej budowie .bryle, skomplikowanie "pomarszczonej" blasze, etc. Są już takie maszyny do wycinana elementów super sportowych samochodów, motocykli i chopperów. Średniej wielkości maszyna kosztuje kilka mln $ do nawet kilkunastu wykonywane na zamówienie tak jak te samochody i motocykle wykonywane na zamówienie w 99,99% w jednostkowych egz.
(komentarz do audycji 29 września 2017)

olo819 napisał(a): Uwielbiam tą serię. Oczywiście, Ivelios idealnie nadaje się do jej czytanie. Świetnie, że wróciła z Nowym Rokiem :)
(komentarz do audycji Bliskie spotkanie pilota z UFO nad Pyrzowicami w 1973 roku)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://pl.wikipedia.org/wiki/Broń_masowego_ra żenia_w_Polsce A o broni atomowej w Ełku (wojska rakietowe) nic nie mogę już znaleźć, czytałem na blogu Henryka Piecucha, ale lata temu. No i na ile można ufać Piecuchowi?
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Bart napisał(a): To miło. Pozdrawiam i zapraszam do chaty. ;)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #032)

Bufo Alvarius napisał(a): Bardzo mi sie podobała jak i wiekszosc poprzednich :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #032)

Antares napisał(a): Widzę że o tej jednostce napisano nawet dość interesujący artykuł http://www.gloswielkopolski.pl/historia/g/tu-magazyno wano-bron-atomowa-miala-t rafic-do-wojsk-jednorazow ego-uzytku-spod-poznania- zdjecia,10727102,20452942 /
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Nie tylko tam. Kiedyś poznałem wojskowego który służył w jednostce w Biedrusku w latach siedemdziesiątych. Jednostka ta miała w uzbrojeniu rakiety taktyczne z głowicami atomowymi, które powinni odpalić po uderzeniu pancernym wojsk NRD. Człowiek ten mówił, że była to misja samobójcza, bo wyrzutnie miały sporą sygnaturę więc z pewnością dało się łatwo odkryć skąd odpalono pociski, a jednocześnie wyrzutnie były mało mobilne, więc kontruderzenie które z pewnością by nastąpiło zmiotłoby tę jednostkę z powierzchni ziemi w ciągu parunastu minut. Nie pamiętam jednak czy mówił że głowice te były w gestii WP czy też "towarzyszy radzieckich". Oczywiście piszę o kwestiach technicznych a nie politycznych.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

sinol napisał(a): Ujawnienie Elizondo z grudnia zmienilo tyle, że niektórzy w USA zaczęli mówić o Disclosure lub końcu ufologii. Dobrze, że Debata się tym zajęła, bo jednak pojawiło się dużo nowych informacji. Wszystko się zmieniło
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

sandra napisał(a): są złe demony chyba nie ogladałaś egzorcyzmów o Emily albo o michele zobaczyłabys co to dopiero strach
(komentarz do artykułu Inwazja czarnookich. Obcy? Demony? Czy może normalni ludzie?)

BlackSigun napisał(a): Osobiście, pierwszy raz chyba, jestem zawiedziona audycją. Oczywiście nie mówię tu o przygotowaniu każdego z Panów, ale o samym temacie. Debata 89 jak dla mnie jest nicniewnoszącą kalką debaty 81. Jedyną zmianą są rozmówcy. Temat grupy Anonymous, To The Stars, DeLongea i Elizondo była omawiana już dość szeroko w poprzedniej, wspomnianej przez mnie debacie 81. Temat disclosure jest oczywiście bardzo ciekawy, lecz 3h kolejnej dyskusji, że ktoś powiedział, że ujawni, nie ujawnił, nic nie wiadomo, a może ktoś coś ukrywa, może nie, jest zupełnie zbędne. Od października 2017 r. nie wydarzyło się w tym temacie praktycznie nic wyjątkowego, więc o czym tu dyskutować? Każdy z rozmówców debaty 81 miał dokładnie te same spostrzerzenia, co rozmówcy w debacie 89. W to miejsce można było zrobić na prawdę ciekawą debatę, z której by cokolwiek wynikało. Chociażby czysta wiedza w jakimś temacie, którą podzielilibyście się z widzami. Dodatkowo, nie wiem, z jakich przyczyn, ale odsłuch audycji był koszmarny. Cięło wypowiedzi okropnie. Na koniec, zgadzam się w 100% z drugim, dzwoniącym słuchaczem. Słuchacz nr 1, z tego, co przedstawił, nic nie wie, niczego nie szukał, niczego nie czytał, poza artykułem we Frondzie, która jest katolicką odmianą Skandali. Stwierdził, że zgadza się z tym, o czym pisze Arek Miazga, choć z jego wypowiedzi jasno wynika, że kompletnie nie zrozumiał tego, o czym mówi i pisze Arek. Widać, że jest zupełnie zindoktrynowany przez wiarę, którą reprezentuje i wszystko wrzuca do jednego wora, patrząc na różnorodne zjawiska jedynie z perspektywy wiary katolickiej. Tak, jak słuchacz nr 2, mam koszmarną alergię na tego typu podejście, splycające do maksimum temat ogólnie pojętych wydarzeń paranormalnych. Jak większość "blisko związanych z kościołem" uważa, że wie wszystko, że np. zjawisko UFO (które jest wyjątkowo złożone i może wynikać z wielu przyczyn) to demony pochodzące od Szatana, które odwodzą nas od Boga i już. Temat zamknięty. Taka krótkowzroczność, promowana oczywiście i wspierana przez KK jest po prostu porażająca. Poleca nie interesować się, nie badać, nie analizować zjawiska (bo on czuł strach)... Strach jest naturalnym odczuciem (również zwierzęcia) w obliczu spotkania z czymś nieznanym, co absolutnie nie ma nic wspólnego z tym, czy to zjawisko jest faktycznie niebezpieczne, czy też nie. Polecam zatem słuchaczowi nr 1, albo otworzyć oczy rozejrzeć się nieco dalej niż wspólnota religijna, poczytać (nie tylko Frondę), a dopiero potem analizować problem, a jeśli on już wie, że UFO to demony, niech zatem daruje sobie zainteresowanie tymi szatańskimi tematami, przełączy Radio Paranormalium na Radio Maryja i zamknie się w świecie swych demonów i innych strachów. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

cztery napisał(a): Oj, panowie, panowie, strasznie dużo hejtu na Chrisa ostatnio, takie czepianie się bez istotnego powodu.. Ciekawe, Qsddas, skąd masz takie informacje? Chris Ci o tym powiedział?? Może powiedz jakieś konkrety, a nie ogólniki? Zanim zaczniesz mącić, przemyśl dokładnie, bo każde słowo zostaje w internecie. I może też zacznij robić audycje, wtedy posłuchamy, co masz do powiedzenia.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

Belkaenes napisał(a): Swietna debata,dzięki za poprawe jakosci dzwieku w mp3,pozdrawiam i dzieki raz jeszcze.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

Miszkurka2000 napisał(a): Poważnie są tacy ludzie którzy tak się zachowują? Szokujące.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

Ivellios napisał(a): Wrzuciłem na serwer poprawioną wersję mp3 bez trzasków. Nagranie niestety wciąż w pewnych miejscach przeskakuje - tego niestety nie udało się już zniwelować - jednak nie wpływa to jakoś znacząco na zrozumiałość wypowiedzi. Osoby wyzywające mnie na privie oraz youtube od najgorszych raz jeszcze proszę o opamiętanie się. Wystarczy tego plucia i charkania.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

Ivellios napisał(a): Właśnie wysyła się na serwer wersja bez trzasków. Podmienię plik za ok 15 minut.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

bambo napisał(a): Byłoby fajnie jakby się to udało, dziękuję za pracę wkladaną w produkcję nagrań.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

Ivellios napisał(a): Niestety oryginał też w tych miejscach przeskakuje :/ jedyne co da się zrobić to odfiltrować trzaski. Wieczorem podmienię mp3 na wersję bez trzasków. Zresztą uprzedzałem na początku audycji że laptopa - czyli urządzenie, z którego zwykle nadaję - musiałem oddać do naprawy z powodu awarii i że chwilowo nadaję z zastępczego peceta. Pecet niestety swoje najlepsze lata ma już za sobą i czasami nie wyrabia. Niestety jednak już się znalazło kilka osób, które postanowiły wysmarować do mnie z powodu usterek dźwiękowych soczyste teksty na privie, jadąc po mnie jak po kundlu i oskarżając o celowe popsucie dźwięku...
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

bambo napisał(a): Ciekawa audycja ale nagranie przez większość czasu nie nadaje się do odsłuchu. Chętnie odsłuchałbym wersje bez ciągłego cyfrowego pstrykania i głosów gości poszatkowanych i zmieniających prędkość. Mam nadzieję że uchował się oryginał bez tych artefaktów.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

qba napisał(a): Też widziałem taki klucz obiektów (a raczej kilka kluczy) ale był olbrzymi. Leciało to gdzieś maks na wysokości kilometra bezszelestnie. Była to zima 89-90 roku, widziała to połowa mojego miasta (ówczesne woj tarnobrzeskie) spektakl niesamowity ( do dzisaj moja mama mówi ze nie wie co to było ale było to piękne). Na następny dzień w lokalnych gazetach napisali że był to deszcz meteorytów i nikt więcej już o tym nie mówił.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

qsddas napisał(a): Chris, jak robiles to z darmo bylo o wiele lepiej i ciekawiej, teraz masz presje na to aby sponsorow nie odstraszyc i walisz same ogolniki.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

Antares napisał(a): Baaaaardzo dobry odcinek. Uważam, że taki skład był do takiej dyskusji optymalny. Parę luźnych myśli: 1. coś zgrzytało w warstwie emisyjnej, zdarzały się obszerne fragmenty w których następowała cisza lub były nadawane inne audycje. W tygodniu przesłucham sobie jeszcze raz całą audycję, bo trochę mi jej uciekło, z ww. powodów i chyba niezbyt dobrych łącz internetowych prowadzących (a może Skype miał jakieś fochy) 2. DeLonge to bez wątpienia wydmuszka i zastanawia mnie tylko kto go pcha, że go wszędzie pełno w mediach. Jaki jest koń każdy widzi. Facet właściwie kompromituje się kiedy musi powiedzieć coś konkretnego na tematy ufologiczne, a mimo wszystko dostaje za to nagrodę "ufologicznego człowieka roku". Można było to jeszcze PRowo tuszować, ale jak opublikował zdjęcia które w najoczywistszy sposób są fejkami, o czym wie prawie każdy kto interesuje się tematem to wyszło szydło z worka. Przyznam,że pierwszy raz słyszałem go we wrześniu czy październiku i już wtedy popełniał błędy które próbowałem sobie tłumaczyć przypadkiem. Osoby które spotykały się z nim na niwie ufologicznej MUSIAŁY wiedzieć jaki jest rzeczywisty stan zorientowania sie w temacie. 3. cieszy, że na antenie RP nie były po raz kolejny powtarzane bzdury na temat "Irańczycy za pomocą technologii Keshe ściągnęli amerykańskiego drona" (co zdarzyło się dwukrotnie na antenie RP, w tym raz niestety w Debatach Ufologicznych). Jeśli miałbym obstawiać to zaryzykowałbym obstawienie pieniędzy w zakładzie że była to Krasucha http://www.defence24.pl/191177,rosyjska-odpowi edz-na-awacs-i-drony-syst em-walki-elektronicznej-k rasucha Możliwości Krasuchy były wielokrotnie prezentowane na targach MAKS, a Irańczycy byli nią bardzo zainteresowani do ochrony swoich instalacji atomowych, najwyraźniej obawiając się "scenariusza Osirak bis". Obecnie Krasucha między innymi chroni Kreml i okolicę, zakłócając też nawigację satelitarną oraz systemy nawigacji lotniczej (łącznie z TACANem) więc dla zainteresowanych - chyba zostaje jedynie astronawigacja w gwiaździstą noc (a może też nie). W każdym razie "prezentacja możliwości w realnym scenariuszu zastosowań" brzmi bardziej niż prawdopodobnie. 4. nie rozumiem krytyki niektórych w kierunku dzwoniącego nr 1. Szczerze mówiąc nie widzę jakiejś różnicy jakościowej pomiędzy tymi doniesieniami, a doniesieniem powiedzmy kogoś kto przyzywał Azazela na dachu. Aby sprawa była jasna - jestem mocno sceptyczny w odniesieniu do instytucji religijnych w Polsce i poza nią, ale nie widzę powodu aby deprecjonować czyjeś zdanie tylko dlatego że ktoś prezentuje w kontekście jakiegoś światopoglądu religijnego, napiszmy wprost- chrześcijańskiego - w przypadku którego jest pewnego rodzaju moda na jeżdżenia po nim. Jakoś kojarzy mi się to z rozmową radiową redaktora Mazurka z profesorem Janem Hartmanem. Mazurek podał paę cytatów pytając co sądzi na ten temat, na co Hartman zaczął opowiadać o obskurantyzmie religijnym, tyle że za parę chwil okazało się że to nie żaden ksiądz a słowa jego własnego dziadka-rabina. Skończyło się na pozwie sądowym o antysemityzm i obrazę uczuć religijnych (sic!). Nie chcę uchodzić za niepoprawnego symetrystę, ale nie widzę powodów ab odrzucić doniesienia tylko dlatego, że kojarzy mu się z niezbyt lubianym wyznaniem religijnym. Przyznam, że z tego powodu bardzo mi się podobała analiza wydarzeń z Fatimy, dokonana w czasie jednej z Debat Ufologicznych oraz ta na temat ewentualnego scenariusza przyszłych wydarzeń w kontekście wierzeń islamskich. PS Panie Piotrze, jako ejber z łazarskiej eki będę musiał dowiedzieć jak to było z tym UFO, oby nie było tak, że jakiś szuszwol podszedł do ufickiej religi i szprechnoł "Tej, bo jak cię rnę w kalafę to ci dundle klubrem poletą..." ;-) Ufok mógł nie zrozumieć, hehe.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

salomon napisał(a): Miekina do perfekcji opanował taktyke "name throwing". Rzuca nazwiskami osób, które mają uwiarygadniać to, o czym mówi, a które w rzeczywistości mogą istnieć tylko w internecie. Przykład: Gen. Pumpernikiel z Korpusu Sił powiedział to i tamto, potwierdzając to i to. Tymczasem nie mamy żadnej wiedzy, kim jest ta osoba, jakie ma poglądy i cele i czy w ogóle istnieje.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

saraj napisał(a): Zgodnie z praktyką, za coś takiego Elizondo powinien już od kilku tygodni nie żyć, albo pracować u Bigelowa za trzymanie gęby na kłódkę :) A on nie dość, że ma się dobrze, to chodzi po gazetach.
(komentarz do audycji 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO)

to ja napisał(a): ale mówiono o skali Mohsa więc proszę najpierw wysłuchać audycji.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Reiden napisał(a): Fajny zbiór opowiadań. Mam jednak parę uwag do "Ostrzeżenia". Na początek jednak chcę podkreślić, że ogólnie pomysł i wartkość akcji jest w porządku. Jednak szczegóły mi trochę "zgrzytają". Mam wrażenie, że ta część pierwsza senna jest za szczegółowa i ze zbyt wielu perspektyw. To niby jej sen ale wiemy co dokładnie myślał syn, znamy szczegóły jak odnajdował grzyby. Bardziej przekonujące i intrygujące zarazem byłoby przedstawianie tej sytuacji tylko z punktu widzenia matki. Spokojnie można by też przewinąć cały przejazd od momentu wyjścia z domu do tego parkowania samochodu przy lesie. I jeszcze może się czepiam, ale zachowanie matki po przebudzeniu jest nienaturalne. Prawdopodobnie autor nie ma dzieci, bo każdy kochający rodzic po takim śnie, pierwszą rzecz jaką zrobi będzie sprawdzenie czy dziecko jest w swoim łóżku. No i ostatnie zdanie jest też trochę nielogiczne. Przecież nie radio decyduje o zakończeniu sezonu grzybowego. Grzyby to nie sezon narciarski. Nie wyobrażam sobie grzybiarza, który rezygnuje z grzybów bo w radiu mówili że nie ma grzybów. Każdy ma swoje miejsca, lasy, i dopiero jak sam zbierze połowę tego co się spodziewał, to uzna ze faktycznie grzyby się kończą. Bardziej przekonujące byłoby zakończenie w stylu, "Następnego dnia w radiu i telewizji głośno trąbili o pierwszym śniegu którego nikt się nie spodziewał, a zwłaszcza drogowcy, i który jednoznacznie zakończył sezon grzybowy."
(komentarz do audycji ABW #008)

bubu69 napisał(a): Nowy rok nowe wyzwania:), pozdrawiam
(komentarz do newsa Zapowiedź Debaty Ufologicznej Online z 21 stycznia)

Andrzej napisał(a): W końcu powrót !! Czekam z niecierpliwością...
(komentarz do newsa Zapowiedź Debaty Ufologicznej Online z 21 stycznia)

Nickolas napisał(a): A ziemia nadal jest płaska. Ustawiona na trzech słoniach i czterech żółwiach znajduje się w centrum kosmosu ;)
(komentarz do artykułu Pod warstwą lodu na Antarktydzie odnaleziono ogromny krater)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @puf to ty znikniesz, a TCh będzie :)
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): PRL miał broń atomową w latach 60- 70, jeśli wierzyć Henrykowi Piecuchowi, wyrzutnie rakiet uzbrojone w głowice atomowe znajdowały się w bazach wojskowych pod Ełkiem (Prusy vel Mazury).
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Piotr napisał(a): Ale przecież do niesłuchania tej audycji nie potrzeba jej zniknięcia mędrku.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

speedwayer napisał(a): Radze zapoznać się z twardością Mohsa - wtedy dowiecie się co czym można zarysować :) Kryształ górski to KWARC... słaba wiedza Michał. Diament od cyrkonii jest banalnie rozpoznać - wystarczy czymś tłustym dotknąć dany kamień - diament nie straci blasku i gry świateł, a cyrkonia tak. Oczywiście skala twardości Mohsa, ale wtedy należy zarysować cyrkonie kamieniem o skali 9, a więc korundem (szafir, szmaragd etc). Na koniec po latach użytkowania cyrkonia vs diament róznica jest kolosalna, po prostu cyrkonia się zużyje i straci swe własciwości, a diament nie ma takiej możliwości ;) Podobnie jest z próbami złota. Michał czekam na ciekawsze debaty z określonym tematem !!!
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

sado napisał(a): Dokładnie to samo irytuje w innych ciekawych audycjach na Paranormalium, ciekawie ktoś rozprawia na jakiś temat , a tu nagle Ivelios się wcina w pół słowa dosłownie, bo telefon od słuchacza, jak by papież co najmniej dzwonił. Słuchacz prawi często nie na temat z trzeszczącej słuchawy gdzie co trzecie słowo urywa i rozwala temat do którego już się nie wraca. Iveliosie ! Litośći dla nas, zwykłych słuczaczy, daj dokończyć myśl Chrisowi i nie przerywaj, tak obcesowo.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

skibbs napisał(a): W wieku 10-12 lat byłem strasznym pożeraczem książek. Po przeczytaniu Winnetou uznałem, że to jest szczyt, absolutne arcydzieło i nie ma co dalej czytać. Książki przestały mnie interesować. Aż po miesiącu dowiedziałem się o istnieniu Old Surehanda. Ale to już nie było to. Wróciłem do książek. Po wielu, wielu latach trafiłem znowu na Winnetou... No nie... No nie... Jaki ja byłem głupi! P.S. Prowadzący audycję panowie potrafią mnie zainteresować komentując książki, których nie czytałem i nie przeczytam. Pozdrawiam
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 27)

Manga napisał(a): Poprawiłeś mi humor :) świetny odcinek!
(komentarz do audycji Chata Mistyka #031)

puf napisał(a): mam nadzieję że w końcu w tym roku zniknie ta audycja słuchać już tego nie sposób!
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Sebastian pn napisał(a): To prawda, wyłączyć telefony kiedy Chris mówi ciekawe historie. To nie jest teoria chaosu. Jestem zbulwersowany.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

sado napisał(a): Przecież tego słuchać się nie da..
(komentarz do audycji 3600 sekund - Odc. 10)

ciota napisał(a): ja tez sie obrazilem na Michasia,nie chce mi przeslac swojej foci.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Paweł napisał(a): Ja wierzę w niebo dla psów bo jeżeli miałoby go nie być to po Bog by kazał Noemu zabierać na Arkę zwierzęta i jeżeli przyjdzie moja sadna godzina mam taką nadzieję że przywitają mnie moje psiaki które są już po drugiej stronie i wtedy będziemy już razem na zawsze
(komentarz do artykułu Zwierzęce życie po śmierci)

to ja napisał(a): ad 2 mi zawsze kasowali, i zaczynasz od 0, może coś się zmieniło.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Belkaenes napisał(a): Kolejny rok kolejne obietnice ;) twitter sie konczy a michal odkrywa,bitcoiny bedzie kopal 2 lata za pozno,biznesy kombinacje a kubki dalej nie wyslane,wszystkim nowy skype dobrze dziala,u michala jak zwykle problem.Nic sie niezmienilo na przestrzeni 2 lat w teori ch,dalej jedna z lepszych audycji rozrywkowycj ale dlaczego wciaz w paranormalium?? Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Ivellios napisał(a): [b]Antares[/b] sorry ale gadasz trochę tak jakbyś myślał, że poznałeś zawartość moich prywatnych skrzynek email, messengera, radiowego Skype, itd. Tomek poinformował mnie, że miał poważną awarię sprzętu komputerowego, przez co nie jest w stanie w ogóle nadawać. Uprzedzał, że może być duża przerwa w nadawaniu "Hiperprzestrzeni", zresztą zaraz po otrzymaniu tej informacji dodałem w ramówce dopisek że "audycja chwilowo zawieszona". Tomek rozważał nagrywanie Hiperprzestrzeni jako podcast, jednak jak dotąd nic z tego nie wyszło, dlaczego - nie wiem, być może się rozmyślił. Wymienialiśmy ostatnio kilka wiadomości na messengerze, przepraszał za taką ciszę w eterze, pisał że tęskni za nadawaniem i że zbiera środki na nowy sprzęt. Narazie usunąłem z ramówki zapowiedź "Hiperprzestrzeni". Przywrócę ją, gdy tylko Tomek wróci do nadawania.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Antares napisał(a): @YUBY To jakiś syndrom oblężonej twierdzy, nie wiem tylko co Ivellios zawinił kapitanowi mapetowi Schettino, który z impetem wprowadził RNF na skały keshyzmu, po czym jak swój włoski pierwowzór prysnął po angielsku. Ze słów Ivelliosa wypowiedzianych przez telefon do Teorii Chaosu wynika że nawet nie został poinformowany że naczelnemu skręcaczowi cewek znudził się projekt radia, pomimo że too właśnie Ivellios był osobą która przez ponad dwa lata prowadziła archiwum RNF (skądinąd miałem rację, że kaktus mi prędzej na ręce wyrośnie niż ktoś w RNF przywróci WŁASNE archiwum, pomimo nawijania na uszy historii że "już za chwilę, już za momencik archiwum RNF zacznie sę kręcić"), a ponadto udostępniał łamy RP (ostatni wpis mapeta na stronie RNF to "no i zarobiony jestem" z początku grudnia 2015 i szlus, więcej nic) i serwer radiowy. Ivellios musi mieć iście złote serce, bo każdy inny dawno by to rżnął. i to po paru tygodniach a nie latach. A na koniec mapet po prostu idzie w cholerę, nie informując nie tylko słuchaczy, ale też osoby dzięki której tak długo egzystował medialnie. Ani be, ani me, ani kukuryku. Pięknie. Po prostu wzór do naśladowania. No chyba że Ivellios to też część spisku... Domena RNF wygasła w połowie listopada, zawartość została wykasowana i nie ma to nic wspólnego z żadnymi napadami. Wróci niedługo do puli, jak niedawno domena keshe.pl, kupiona za niecałe 100 złotych.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Paula napisał(a): żyjemy w 3 trzech jak dotąd udowodnionych wymiarach czasoprzestrzeni a czwarty wymiar jest czas ale to wymiar potoczny gdyż czasu nie można zobaczyć jest wartością matematyczną składającą się z liczb ,natomiast obecne odkrycie dotyczy czwartego wymiaru który istnieje jako przestrzeń ! -gdzie można się poruszać a co istotne widzieć .Jesteśmy na początku dopiero drogi do odkrywania nowych wymiarów gdyż przecież na ziemi istniejemy jak na razie w czasoprzestrzeni cztero wymiarowej natomiast we wszechświecie takich wymiarów jest więcej ....
(komentarz do artykułu Naukowcy odkryli "czwarty wymiar")

Kowal napisał(a): Biznesy w Polsce? proszę cię Cloud :) w kwietniu będzie 2 lata jak mam jednoosobową działalność na małym zusie :) i już się zastanawiam czy nie zrezygnować bo składki mi pójdą w górę! Mieli coś z tym robić i jak zwykle nic! Mam taki biznes,że mógłbym zrezygnować nawet z opłaty całego zusu czemu to dziadostwo jest obowiązkowe! :)
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

Kowal napisał(a): Witam słuchaczy! Moim zdaniem i tylko moim trochę za dużo telefonów nie ta audycja jednak to nie debaty! :) Jak Chris się rozkręcał bach telefon nie na temat.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

Ivellios napisał(a): A można jakoś bardziej merytorycznie? Tak ładnie prosimy... :-)
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

wodolej napisał(a): Powiem tak: baju baju, będziesz w raju. Chris, jesteś mistrzem mówienia ogólników. Nic w sumie z tych audycji nie wynika, co robi się na dłuższą metę irytujące.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (14 stycznia 2018))

Antares napisał(a): Przede wszystkim gratulacje z okazji rocznicy. Sto lat, sto lat! Audycja bardzo interesująca dla mnie z jeszcze jednego powodu - są książki które są "zapisem pokolenia", nie tylko w sensie twórczym (jak na przykład wzmiankowane "Psie serce") ale też odbiorczym. Niektóre książki znałem, na niektóre się nie załapałem, ale jeszcze to zrobię. W pełni zgodzę się z opinią pana Grzegorza co do oceny głosu Ivelliosa i nie jesteśmy w tym odosobnieni. Mam znajomą której ostatnio podrzuciłem audiobooki umieszczone na stronie RP i odnoszę wrażenie, że ucieszyła ją nie tyle treść per se ile forma :-) Nieśmiało zastanawiam się czy nie należałoby nieco wzmocnić partycypację o35 w audycji. Człowiek ma niesamowitą wiedzę na temat książek i umiejętność spoglądania na ich treść w niesztampowy sposób. PS A propos jednej z pozycji w zestawieniu. Ciekaw jestem ile osób wie że że Karol May był ulubionym pisarzem Adolfa Hitlera. O Wagnerze pewnie każdy słyszał, a o Mayu rzadko kto. Hitler potrafił nawet pożyczyć buty od Kubizka i iść w podłą pogodę przez cały Wiedeń aby spotkać się ze swoim idolem, którego wiedeńskie spotkanie a marginesie było jednym z ostatnich. Podczas wojny swoje decyzje (przykładem może służyć Dunkierka) potrafił uzasadniać porównaniami do książek Maya, co budziło niedowierzanie generalicji.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 27)

Mehran Keshe napisał(a): 1. Coś takiego jak alternatywne DNS-y istnieje od dawna. 2. Zarobione pieniądze w google adsense nie przepadają jeśli nie osiągnie się limitu w danym miesiącu, można je wypłacić w późniejszym terminie, użytkownik sam ustala limit automatycznych wypłat. 3. Powodzenia w biznesie.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

mw71 napisał(a): Eh, nie wiedziałem. Szkoda... Ale to tylko na chwilę. Czas nie istnieje, tak samo jak śmierć. Nie znałem go osobiście ale chętnie poznam po drugiej stronie...
(komentarz do newsa Zmarł Bruce Moen)

speedwayer napisał(a): Tak narzekasz Claude że w Twojej audycji ludzie Cie trolują, a sam chcesz trolować na twiterze i się z tego śmiejesz jak 12latek... gdzie tu logika? hipokrytą jesteś? Myśl co robisz człowieku!
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Ivellios napisał(a): A od kiedy niby zgadzanie się w jakiejś kwestii z PiS-em czy jakąkolwiek inną partią oznacza automatycznie bycie czyjąś "tubą propagandową"? Z całym szacunkiem, ale to jest myślenie tak prymitywne, że brak na to słów po prostu...
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

ZenonSkition napisał(a): Ogólnie to odcinek można podsumować następującą francuską animacją: https://www.youtube.com/watch?v=6zig0fMOpsc
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

szyderca napisał(a): Pytanie do Piotra Cielebiasia. Piotrze twoja wiedza jest poza moim zasięgiem ale stwierdzając, że to co przeżył słuchacz po próbie wywołania Azazela to może być wytwór umysłu to jak mi wytłumaczysz zanik pamięci dzwoniącego po spotkaniu dwóch mężczyzn i obudzenie się rano w łóżku nic nie pamietając ? . Wiem że na pewno jest wytłumaczenie tylko ja go nie dostrzegam. No i jeżeli masz racje z tym słuchaczem to może to samo spotkało Józka w Bieszczadach ?
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

S napisał(a): "S" @ dziękuję za zaproszenie, ale jestem hetero i już zajęty... Nie oceniam twoich preferencji ale warto sobie sprawdzić kto ma jake nicki w RP.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Reiden napisał(a): Próbowałem słuchać tego i kilku innych odcinków, ale nigdzie nie znalazłem bazowej definicji czegoś co nazywacie UFO/zjawisko UFO. Nie chodzi Wam chyba o stricte "Niezidentyfikowany Obiekt Latający" bo często domyślnie używacie terminu UFO dla rozważań o obcych rasach a to nie to samo. Nawet jeśli termin ten gdzieś tam kiedyś był doprecyzowywany, to ciężko słuchaczowi z "doskoku" go odnaleźć. Bez podstawowej bazy pojęciowej ciężko nadążać za Waszymi próbami racjonalizacji w poruszanych tematach. Pozostaje tylko podejście religijne ;-) uwierzyć w ciemno albo zanegować w ciemno, bo analizując wypowiedzi, by ocenić ich racjonalność, za każdym razem rozbijam się o termin UFO. Zostaje chyba jedynie krąg wtajemniczonych którzy wiedzą o czym mówicie bo słuchają Was regularnie i "siedzą" w temacie. Kontekstów terminu UFO jest bardzo wiele więc dobrze by ustalić jeden i tym się w ramach audycji posługiwać. Wówczas słuchacz łatwiej może stwierdzić czy się zgadza czy nie i czy warto podejmować jakąkolwiek dyskusję. Może warto nagrać definicję UFO i zrobić z tego czołówkę audycji, albo umieścić chociaż w opisie ale nie raz w jednej części ale w opisie całego cyklu.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Reiden napisał(a): Wydaje mi się że fajnym elementem/eksperymentem warsztatowym, byłaby praca na żywym tekście. Dość często Wiktor zgłasza zastrzeżenia, że tekst jest za długi (sam mam zresztą często podobne wrażenie), to może wziąć taki tekst i zrobić w dwóch wersjach oryginalnej autorskiej oraz przeredagowanej wyraźnie skróconej. Dla przykładu opowiadanie "Kocie sprawy" można by w moim odczuciu spokojnie zakończyć na tym jak bohaterka mówi pierwsze "miau". Ewentualnie aby podkreślić zamianę ról dodać tylko ostatnie, zdanie tą finalną wypowiedź "nimfy". Cała reszta działaby się to jak sami nieraz sugerowaliście w wyobraźni czytelnika. Oczywiście to skracanie warsztatowe musiałby być realizowane na tekście wyraźnie krótszym bo słuchacz zamęczy się siedząc przy półgodzinnym zestawieniu tekstów które prezentują to samo. Wrażenie byłoby jednak całkiem pouczające gdyby pokazać, że tekst, który w pierwotnej wersji zajmuje cztery strony może bez żadnej straty (a nawet z zyskiem) dla fabuły/treści zajmować trzy lub mniej.
(komentarz do audycji ABW #007)

Majk napisał(a): Przecież sankcje są dla Korei nie dla Kim Dzong Una - to też marionetka Zachodu do zadań specjalnych z kontem na Kajmanach i w Banku Vatikana , studiował w tych samych uczelniach co dzieci ROtschildów.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Reiden napisał(a): Jeśli chodzi o eksperyment to mam mieszane uczucia. Sama idea ok, ale teksty w mojej opinii były za długie na takie zestawienie. Jak dla mnie były mocno zbliżone jak na fakt, ze tylko ok 30% część była taka sama. Ogólnie w głowie pozostał mi mętlik fantaso-elfowy z główną różnicą, że w pierwszej wersji działo się za dużo, matka przeżyła a elfka okazała się czarodziejką, a w drugiej działo się za mało i matka zmarła a bohaterka okazała się obciążona wielkim przeznaczeniem. Ciekawsze by było zestawić teksty krótsze np. maks trzy strony gdzie pierwsze dwie są takie same tylko trzecia jest inna. Wówczas różnice byłyby ciekawsze bo bardziej znaczące. Oczywiście rozumiem, że mieliście co mieliście i nie było 20 wariantów do wyboru. Spodziewam się też, że miejsce, w którym te pierwsze trzy strony się urywają też narzuca pewien kierunek stąd duże podobieństwo. Jednak tak jak chętnie słucham każdego ABW, tak ten eksperyment zmęczył mnie delikatnie.
(komentarz do audycji ABW #007)

miglanc napisał(a): Clod od kiedy jesteś tubą propagandową pisu ?
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Autmex napisał(a): Jak to Amerykanie, jeszcze nic nie odkryli a już głoszą sukces!!!
(komentarz do artykułu Naukowcy odkryli "czwarty wymiar")

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Opodatkowanie pierdzenia krów, tłumaczy się ekologią, ale chodzi, tak naprawdę, o to, by masło było drogie i by zmniejszyć jego spożycie, a to w celu by ludzie chorowali (masło z ekonomicznego punktu widzenia jest najtańszym tłuszczem zwierzęcym, a spożywanie tłuszczy zwierzęcych jest bardzo zdrowe, wbrew temu co się oficjalnie mówi, m. in. chodzi o witaminę D3, której nie ma w żadnym pokarmie roślinnym).
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (7 stycznia 2018))

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "Rok 2017 - ten miniony - był wg mnie w WLKP rokiem Brz Lata" Za to na południe od Karpat: Czechy, Węgry, Austria, Bałkany, Włochy - było wspaniałe lato (30 - 40 st. C w cieniu), bezchmurne niebo, żadnego deszczu.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (7 stycznia 2018))

S napisał(a): "S"@ No cóż? tak "pedały" najczęściej na siebie wołają. Jeśli chodzi o nick, to nie może składać się z jednej litery, nigdy nie zetknąłem się takim nickiem na tym portalu RP, itp. Nie będę już go więcej używał, jeśli uważasz że masz monopol na literę S. Pozdrawiam. ps. Może się spotkamy i skoczymy na piwko, ja stawiam.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

S napisał(a): "S"@ a jak napiszę ci, że jesteś ciotą która podszywa się pod cudze nicki, to też będzie ci schlebiać ?
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Cudowna książka. W końcu rozumiem, czemu osoby z mojej młodości były tak zafascynowane tą książką. Wszystkim polecam - klasyka. Arnold Mostowicz to inteligent polski w najlepszym tego słowa znaczeniu, stara szkoła, pisze na temat kluczowych badań naukowych w sposób prosty jak dla dzieci z przedszkola. Iwelios, ja ci tego nie zapomnę, skurczony byku jeden, jesteś super gość, dzięki serdeczne. Jeszcze raz wszystkim polecam.
(komentarz do audycji Arnold Mostowicz "My z kosmosu")

S napisał(a): "S"@ wow! jaki miły komplement "gogusiu" no tego się nie spodziewałem. Dopiero słowniku przeczytałem o co chodzi. Dzięki! goguś-mężczyzna przesadnie dbający o swój wygląd
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Co za bzdury, od lat słucham audycji Michała, nie przypominam sobie żadnych przytyków do homoseksualistów (może chodzi, o jakieś teorie głoszące, że rząd światowy ich rozgrywa, wykorzystuje do czegoś - a to co innego jest). @słuchacz - Antysemityzm Michała to też jakieś "dorabianie gęby" (bo co, nie wolno powiedzieć, że Dawid Rokefeler był Żydem? Przecież On sam o tym mówił).
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Majk napisał(a): No słabe to było , rusofobia na poziomie zacofania , Smoleńskie wątki ... w sumie jak pan Rozbicki zamierza otwierać platformę medialną to lepiej zaoszczędzić sobie kosztów i dołączyć do dwóch pajaców z Lublina - Kowalskiego i Chojeckiego ... to taka zdrowa jaczejka prousraelska ... Nie wiem czemu ale coraz gorzej mi się słucha Teorii Chaosu ... ostatnie trzy audycje takie jakieś ...
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

S napisał(a): "S" @ nie podszywaj się pod cudze niki. To co o sobie napisałeś jest z pewnością prawdziwe jeżeli chodzi o ciebie gogusiu...
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Antares napisał(a): Jako ktoś kto spędził trochę czasu na uniwersytecie Notre Dame napiszę że "leprechaun" powinno wymawiać się "leprikon". Wiem, wymowa słów pochodzenia irlandzkiego jest czasem mocno pokręcona. Ivelliosie, nie obraź się, ale zwróć też uwagę jak wymawiasz niemieckie nazwiska, bo ich wymowa jest często raczej rodem z Sosnowca niż aus Obeschlesien.
(komentarz do audycji Spotkanie z figlarnymi karłami w Miastku w lipcu 1996 roku)

S napisał(a): Sylwia@ A ja jestem ,,Pedałem" i co? A że jeszcze jestem młody i przystojny, to sex uprawiam codziennie z innym partnerem i o dziwo mam skrajne prawicowe poglądy. Najczęściej głosuje na PiS lub na ONR. Do kościółka co niedziele biegam, czasami słucham mojego guru z Torunia. Uważam że Michał nikogo nie obraża, mówi jak jest. Proszę, tylko niemów na mnie gej, bo jest to dla mnie obraźliwe, nie zawsze jestem wesoły.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ciekawe czy takie podejście, ignorowanie ludzi i wyniosłość, dobrze wpłynie na sprzedaż reklamowanej książki? Gdyby ktoś dał znać, po zamknięciu bilansu księgowego, będę wdzięczny.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 26)

marq napisał(a): Kim Dzong Un tak jest sekowany przez Zachód oraz NWO, GB, Zachód czy USA, że do jego kolekcji Ferrari brakuje mu raptem kilka sztuk by posiadać wszystkie wyprodukowane egz. od początku istnienia Firmy F. - i jako jeden z pierwszych otrzymuje od firmy Ferrari zaproszenie do nabycia modeli Arcy Limitowanych, produkowanych np w 3 egz; /7 egz; /33 egz; itp; etc. ... :) :) :) Taką samą kolekcję ma Lamborów, Bugatti, Aston Martinów oraz większość super samochodów sportowych produkowanych na zamówienie w tzw automanufaktórach - duzo takich firm jest w Szwajcarii np oraz Włoszech o nazwach powszechnie niemal nieznanych. To samo dotyczy stoczni jachtowych produkujących jachty dla Vipów, Futra dla całej rodziny z renomowanych firm kuśnierskich dla NWO`wców, itd, etc... Takie to embargo i blokady handlowe ma Korea Płn. ze Ty nie kupisz Ferrari produkowanego w np 7 egz nawet przepłacając np do 10 mln Euro a Kim Dzong dostanie nawet symboliczny upust - bonusik za to iz cała rodzina to wierni klienci od kilkudziesięciu latek .... szkoda tylko, ze nie dotyczy to oprócz Kimów innych północnokoreańczyków. Tak wyglądają Realia tego Zakłamanego Świata przełomu XX i XXI wieku !! Pozdrawiam.... .. :) uśmiechów na cały 2018 rok życzę !
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

sluchacz napisał(a): Owszem, wybuchają w Indiach epidemie, dżumy, zapalenia mózgu, polio... Za to my - Europejczycy, dzięki szczepionkom i wyższym standardom higieny zapomnieliśmy już o wielu chorobach, takich jak: odra, gruźlica, ospa, dyfteryt i wiele innych. Ciebie jednak wyjątkowo zachęcam, żebyś nie wykonywał zalecanych szczepień podczas podróży do Indii. Samozwańczego pastora Chojeckiego oczywiście słuchałem, nie mam zwyczaju wydawania opinii bez zapoznania się z tematem. Ogólnie często staram się wyłowić jakieś mądrości słuchając np. wykładów księży i tzw. katolickiej inteligencji i szału nie ma. Ci ludzie tylko krytykują, niszczą, mają zawsze tendencję do dopasowywania swoich przemyśleń do swojej religii, do ideologizowania wszystkiego, do posługiwania się głównie autorytetami ze swego środowiska. Odporni na kontrargumenty, mocno wsteczni, dużo w tym wszystkim demagogii, pomijania ważnych faktów, które im nie pasują itd. Po prostu przyjmij do wiadomości, że komuś to może nie odpowiadać i już. Audycje Tomka znam od czasu pierwszych Hipeprzestrzeni, Dokładek i Substancji. Kończę rozmowę, nie lubię gadać z ludźmi twojego pokroju. To kręcenie się w kółko i miałkie droczenie się. Rada: nie wmawiaj innym, że czegoś nie lubią, bo nie znają, nie rzucaj epitetów przypisując rozmówcę do grupy "zmanipulowanych duraków", nie zwracaj się do adwersarza per "wy" i najlepiej nie odpisuj, bo prezentujesz typowo żenujący, "foliarski" poziom dyskusji. Szkoda czasu. Masz swoją audycję do której możesz zadzwonić i pozachwycać się samym sobą oraz swoim środowiskiem (ale my to jesteśmy oświeceni, a ci inni to głupi, nic nie kumają).
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

01110011 11000101 10000010 01110101 01100011 01101000 01100001 01100011 01111010 napisał(a): "Jesteśmy zbiorowością i skutki epidemii odczuję tez na sobie, nawet jako przeciwnik ruchów antyszczepionkowych." Najdurniejszy argument wysuwany przez zmanipulowanych duraków. Weźmy najprostrzy przykład Indii, na Europejskie standardy ludzie żyją tam w istnym chlewie, zero jakiejkolwiek higieny, zero jakichkolwiek szczepionek i co wybuchają tam jakieś epidemie? Według Twoich twierdzeń choroby na które w Europie masowo szczepią powinny tam dziesiątkować populację ale nie czekaj Indie to chyba najbardziej zaludniony kraj świata hm coś oderwane od rzeczywistości te wasze twierdzenia "Poglądy polityczne Chojeckiego i Kowalskiego będą zawsze mocno naznaczone ich religijnym podejściem do życia" Ty kiedykolwiek ich chociaż posłuchałeś? Zresztą nawet jeżeli to co z tego? Przykładowo Józef Tiszner miał dużo mądrych rzeczy do powiedzenia czy to, że był katolickim księdzem i w jego filozofii było sporo odwołań do religi katolickiej to ja jako osoba niewierząca mam go z góry przekreślić i negować wszystko co mówił? Oczywiście, że tak to nie działa są rzeczy z którymi się nie zgadzam ale też są rzeczy których warto wysłuchać i wyciągnąć z nich wnioski. "A kto będzie oceniał kto jest kaleką intelektualnym? Ty, czy jakaś komisja oświeconych?" Chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli dodając do rzeczownika użytego przez Ciebie przymiotnik intelektualny, cóż szkoda... "Pisałem konkretnie o Keshe. W jakich kategoriach "dobry radiowiec"? Bajera? Głos? Flow? Owszem. Poglądy, percepcja rzeczywistości i podejście do ludzi mi osobiście nie odpowiada. " Widać nie znasz Tomka ze wcześniejszej działalności radiowej i jego wcześniejszych audycji zanim wkręcił się w te głupoty związane z Keshe
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

sluchacz napisał(a): Jeszcze w kwestii "wklęsłej ziemi" - "Wnioskuję, że to aluzja do jednej z audycji Kloda hmm widzę, że nie rozumiesz sensu tej audycji" Doskonale wszystko rozumiem, to ty nie wyłapałeś chyba, że Claude oficjalnie i wielokrotnie zachęcał do testowania "efektu lornetkowego", stwierdzał też że teoria płaskiej ziemi to głupota w przeciwieństwie do teorii ziemi wklęsłej. To zdecydowanie więcej niż samo zapraszanie kontrowersyjnych ludzi, to aprobata i promowanie danej teorii.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

sluchacz napisał(a): Yuby: Ziarno prawdy - dokładnie tyle tego zawsze jest w twoich rewelacjach. Męczące jest już to wieczne zwalanie wszystkiego na złe siły dookoła. Już tak się swoich wymysłach zatopiłeś, że nie widzisz nielogiczności własnych wypowiedzi - gdyby powodem zamknięcia radia na fali były jakieś tam "wściekłe ataki", to by Tomek nie otwierał kolejnego radia. Najprawdopodobniej uznał, że przerwa w nadawaniu spowodowana problemami technicznymi (brak komputera) jest dobrą okazją do "zmiany brandu", strony i stworzenia czegoś co nie będzie kojarzone w żadnym stopniu ze spuścizną innych założycieli i nadających. Nie wykluczone też, że nie ma jak przedłużyć domeny, bo stracił wraz z kompem hasła do niej. Dla ciebie i paru innych osób z tego środowiska wyjawienie przyziemnej prawdy to sytuacja nie do pomyślenia, zawsze jest dobra okazja żeby szczuć jednych na drugich, siać propagandę i robić z siebie ofiarę spisku. Taki Ivellios i ludzie z jego paczki jakoś potrafią tworzyć fajne rzeczy bez kłamania i robienia sztucznego szumu wokół siebie. Za to ludzie ich cenią. Claude pewnie podłapie od ciebie nowe rewelacje i w następnej Teorii będzie o tym, że "pewni ludzie" grozili Tomkowi i wymusili na nim zamknięcie radia. Zamykajcie się dalej w swojej urojonej twierdzy i róbcie z ludzi głupków, to daleko zajdziecie.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

aspreol napisał(a): Dopóki uczą nas że dwutlenek węgla który wydychamy bierze się z jedzenia a tam trafia z jedzenia naszego jedzenia które to wdycha go z powietrza to wszystko zostaje w rodzinie i nie ma jak tego opodatkować, przykro mi że popsułem żart.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (7 stycznia 2018))

sluchacz napisał(a): Odpowiedź była do Sylwii, zresztą po treści komentarza łatwo się domyślić, że był skierowany do kobiety. Poglądy polityczne Chojeckiego i Kowalskiego będą zawsze mocno naznaczone ich religijnym podejściem do życia, nie sądzę więc, że polityka i religia to dwie nie związane ze sobą sprawy. Poza tym tego pierwszego uważam za strasznego szura, ciemnogrodzianina i pozbawionego charyzmy błazna. Kowalski z kolei to narodowiec, któremu imponują ludzie rzucający kamieniami w policję, obaj lubią obrażać i drwić z innych, a swoją markę budują głównie na negowaniu, krytyce, wyśmiewaniu. Mądrych przemyśleń czy rozwiązań u nich jak na lekarstwo. "Uważam, że każdy dorosły, zdrowy psychicznie człowiek powinien mieć wybór i sam zadecydować o tym czy się zaszczepi czy też nie" Nie sądzę aby to było aż tak oczywiste, jak twierdzi wielu "wolnościowców". To właśnie przez antyszczepionkowców mamy teraz taka parszywą sytuację, że system próbuje nas przymuszać do szczepień. Banda ciemniaków lubujących się w teoriach spiskowych to sprowokowała, bo nastała wielka moda na bycie w opozycji do wszystkiego co naukowe i na jaranie się cudownościami z 7 gęstości. Mamy więc sytuację, w której z powodu wsteczniactwa i z powodów światopoglądowych umierają dzieci, bo nie są leczone za pomocą tradycyjnej, naukowej medycyny, tylko macha się nad nimi wahadełkiem i poi sokiem z cebuli. Nie uważam, aby to była zdrowa sytuacja, że system rezygnuje ze zmuszania ludzi do czegokolwiek i zostawia obywateli z ich własnym, często bardzo odjechanym widzeniem świata.Jesteśmy zbiorowością i skutki epidemii odczuję tez na sobie, nawet jako przeciwnik ruchów antyszczepionkowych. "jeżeli chodzi Ci o kaleki intelektualne (nie mylić z ludźmi chorymi) to i owszem" A kto będzie oceniał kto jest kaleką intelektualnym? Ty, czy jakaś komisja oświeconych? Naziści też nie widzieli miejsca w przestrzeni społecznej dla umysłowo chorych. Komuniści z kolei uważali, że krytyka komunizmu to choroba psychiczna. "Jest też uwielbienie dla Tomka z Radia na Fali" Pisałem konkretnie o Keshe. W jakich kategoriach "dobry radiowiec"? Bajera? Głos? Flow? Owszem. Poglądy, percepcja rzeczywistości i podejście do ludzi mi osobiście nie odpowiada.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

marq napisał(a): ClaudDeM. - Autor "Teorii Chaosu" mówił ostatnio, ze w Irlandii w dzień było przez kilkanaście dni ok. 16/18 st. C. - koniec Grudnia, na Plus a wieczorami i nocą nawet powyżej +10 st.C Takie temperatury nawet w Polsce przez 3/4 wiosen i jesieni są to w miarę wysokie temperatury. Szczególnie ostatnie circa 10/14 lat mamy wiosny, lata i jesienie Zimne jak na dane historyczne, które ja jak najbardziej pamiętam, natomiast ostatnie 8/10 zim jest takich jak w te same lata co wymieniłem były późne jesienie. Minus 17 w dzień w styczniu i lutym za dnia oraz ponad 20 xt,C in minus było normą no i śnieg minimum po kolana dosypujący co dnia, tak, ze odśnieżanie było codzienną czynnością od listopada do ok połowy marca z kilkudniowymi okresami odwilży. Rok 2017 - ten miniony - był wg mnie w WLKP rokiem Brz Lata. Dni bez deszczu można było policzyć na palcach (z 20 szt). Mamy globalne - ale Oziębienie ... !!!!!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (7 stycznia 2018))

Max napisał(a): Na razie możesz zapomnieć ... Tomasz jest pochłonięty Keshyzmem.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

YUBY napisał(a): Radio na fali to przeszłość. Wiem to bo mam bardzo dobry kontakt z Kapitanem. Będzie nowe radio i tyle. Z drugiej strony jakbyś się czuł tworząc i pokazując błędy systemowe i na każdym kroku będąc atakowanym?. Sam tego doświadczyłem i wiem o czym piszę. Najważniejsze jest to że ziarno prawdy zostało zasiane i dziś wiemy kto jest kto, z kim trzymać a z kim nie. Decyzję podejmie zawsze jednak słuchacz. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Krasny napisał(a): Swietna audycja dzieki !!!
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

słuchacz napisał(a): Po pierwsze nie można było sobie wybrać innego niku niż ten który użyłem w pierwszej odpowiedzi na post. Lepiej robić burdel w komentarzach, nietykieta widzę kuleje. "Zastanów się czy na pewno masz takie same poglądy jak Claude" Gdzie napisałem, że mam takie same poglądy jak Klod? Wiesz z poglądami jest jak z dupą, każdy ma swoją i przynajmniej mi nie przeszkadza osoba o innych poglądach niż moje ba nawet jestem w stanie jej wysłuchać a nawet czasami zmienić swoje poglądy, jeżeli druga strona wykaże i uargumentuje swoje racje, które mnie przekonają "Niby niewierzący, ale ostatnio coraz częściej ciepło się wyraża o Rydzyku i Chojeckim" A w czym Ci oni przeszkadzają, osobiście choć jestem osobą niewierzącą także lubię posłuchać wypowiedzi Chojeckiego i Kowalskiego w tematach politycznych. "Czy też uważasz, że nie powinno się szczepić ludzi" Uważam, że każdy dorosły, zdrowy psychicznie człowiek powinien mieć wybór i sam zadecydować o tym czy się zaszczepi czy też nie a o szczepieniu dzieci powinni decydować rodzice/prawni opiekuni dziecka a nie instytucja w postaci państwa. Nie wiem jak Ty ale ja nie znoszę gdy społeczeństwo traktuje się jest bezmyślne, tępe bydło "albo że całkiem prawdopodobna jest wizja wklęsłej ziemi" Wnioskuję, że to aluzja do jednej z audycji Kloda hmm widzę, że nie rozumiesz sensu tej audycji, Klod co nie raz zresztą powtarzał dopuszcza do głosu także ludzi o zwariowanych teoriach i poglądach co także wpisuje się w konwencję tej audycji aczkolwiek nie oznacza, że jest ich zwolennikiem "A może bliskie sa Tobie Korwinowo - Claudeowe poglądy o tym, że powinno się promowac tylko rzeczy piękne, a nie jakieś kaleki" jeżeli chodzi Ci o kaleki intelektualne (nie mylić z ludźmi chorymi) to i owszem "Jest też uwielbienie dla Tomka z Radia na Fali" Nie rozumiem co masz na myśli? Tak słuchałem kiedyś Tomka i to długo długo przed jego zafascynowaniem Keszystkowskimi bredniami i tak uważam go nadal za świetnego radiowca pomimo jego zafascynowaniem tymi bredniami.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

idkriss napisał(a): CIA ma w dupie nawet swoich obywateli ! Ważny jest zysk z HEROINY który ma wielką moc sprawczą.
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Dobry wilk napisał(a): Clod nigdy lesbijek nie obrażał
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

lilka napisał(a): https://pl.wikipedia.org/wiki/Kilobit
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

słuchacz napisał(a): Zastanów się czy na pewno masz takie same poglądy jak Claude. On oprócz tego, że nie lubi "pedalstwa", nie specjalnie kryje się też, że swoim antysemityzmem, słychac lekką pogardę dla "murzyniątek", lewactwo to oczywiście ścierwa... Niby niewierzący, ale ostatnio coraz częściej ciepło się wyraża o Rydzyku i Chojeckim. Czy też uważasz, że nie powinno się szczepić ludzi, albo że całkiem prawdopodobna jest wizja wklęsłej ziemi? A może bliskie sa Tobie Korwinowo - Claudeowe poglądy o tym, że powinno się promowac tylko rzeczy piękne, a nie jakieś kaleki, czy umysłowo chorych? Jest też uwielbienie dla Tomka z Radia na Fali, więc pewnie też dla "technologii" Keshe - czyli leku na wszelkie choroby i całe zło tego świata. Jeśli tu także jesteście kompatybilni, to spróbuj się zainteresować tymi wynalazkami, na pewno dadzą radę wyleczyć Cię z "lesbijstwa".
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

słuchacz napisał(a): Jako, że przewinął się temat radia na fali to pozwolę zapytać co się dzieje z Tomaszem? Już nie będzie w ogóle nadawał? Co z Hiperprzestrzenią? Rozumiem, że skończył definitywnie z nadawaniem?
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

słuchacz napisał(a): A gdzie Klod niby robi jakieś przytyki homoseksualistom? Chyba ktoś tu jest przewrażliwiony na punkcie swojej orientacji seksualnej.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

słuchacz napisał(a): "Dziwne że w POLSCE - chyba jedynym państwie tzw Rozwiniętym w notebookach nie stosowano masowo dysków HDD o szybkości 7200 obr/sec. " więcej obrotów talerzy = większe zużycie energii oraz mniejsza kultura pracy a to raczej w sprzęcie mobilnym niepożądane "Obecnie dysk 1TB SSD zaczyna mieć sensowną cenę jak cena spadnie o 75% dzisiejszej - a spadnie - to wymiana 256GB SSD na 1T SSD będzie miała sens. " są miejsca gdzie nośniki półprzewodnikowe nie będą miały w ogóle zastosowań ze względu na większą awaryjność, trudność odzysku danych niż w przypadku nośników mechanicznych czy wolniejsze działanie w niektórych zastosowaniach tak niektórych może to zdziwi a to dlatego, że ponowne zapisanie danych na zapisanej komórce nie jest możliwe przed uprzednim skasowaniem jej a pojedynczej komórki nie skasujesz trzeba polecieć cały blok (stąd właśnie jest taka kolosalna różnica w dyskach ssd między odczytem a zapisem)
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

Ivellios napisał(a): [b]Dobry wilk[/b] nie no po prostu wszystkie kończyny w tym momencie mi opadły. Zajrzał do ramówki i jeszcze pyta, czy dziś będzie debata... nie znajduję słów na skomentowanie tego. Zajrzysz do ramówki jeszcze raz i sam sobie na to pytanie odpowiesz.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Dobry wilk napisał(a): Czy dziś będzie debata ufologiczna , a jak będzie to na jaki temat bo nic o tym nie pisze w ramówce programu nie ma
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Wojciech Chudziński napisał(a): Niestety Pan nie rozumie. I na tym poprzestańmy.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 26)

Sylwia napisał(a): Wiesz Michał lubiłam Twoje audycje w wielu sprawach mamy zbieżne poglądy.Jestem lesbijką ,nic nikomu nie robię,kościoła nie darze szacunkiem,delikatnie mówiąc,nie lubię tej zakłamanej korporacji i choćby się przemalowała na tęczowo to mam ich w d.... Mam dość natomiast Twoim przytykom do gejów i lesbijek i przestaje Cię słuchać.
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

marq napisał(a): ...Ostatnie taśmy do streamera były już wielkości taśmy od dyktafonu a obie miały taką samą pojemność danych. Streaming "zanikł" kiedy pojawiły się dyski HDD powyżej 100GB - 128GB /256GB i długo trwało niemal 2 lata jak mnie pamięć nie zawodzi, nim pojawił się pierwszy dysk 516 GB Obecnie dysk 1TB SSD zaczyna mieć sensowną cenę jak cena spadnie o 75% dzisiejszej - a spadnie - to wymiana 256GB SSD na 1T SSD będzie miała sens. Dziwne że w POLSCE - chyba jedynym państwie tzw Rozwiniętym w notebookach nie stosowano masowo dysków HDD o szybkości 7200 obr/sec. {???] Tak jak u nas "popularne były dyski / Są 2,5" 7200 obr/m tak np w Rosji popularne są 11400 obr/min w Polsce chyba w ogóle w notebookach niestosowane. W Rosji Ntbk Profesjonal od średniej ceny bez problemu mają lub zakładają dyski HDD 11.400 obr/m - obecnie nieopłacalne po pojawieniu się SSD i zniżce Ich pierwotnych cen ponieważ 2,5" HDD 11.400 np256G jest wyraźnie droższy od 2,5" SSD 256G Przecież w Pl nie ma poza ostatnim Winda3-2 nie ma polskich wersji Windy ale sa to Polskojęzyczne nakladki na wersje En ponieważ już na 3 poziomie część komend i opcji jest po angielsku! W D i FR wszystkie stopnie do kodu źródłowego -BEZ Kodu jest po Niemiecku i po Rosyjsku i Taki produkt TYLKO mozna nazwać daną /tu polską /niemiecka /rosyjską wersją Windy ..... Polacy i Polska sa dymani wszedzie przez wszystkich a najbardziej przez własnych rodaków którzy sami Przypisali się do tzw Yelity Narodu ... ale Jakiego ?? Pozdrawiam.... :) :)
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

marq napisał(a): Musisz zaakceptować Aktualizację Skype, szczególnie jak ja odrzuciłeś z 2/3 razy. Ja nie akceptowałem aktualizacji Skype`a przez ponad 3 miesiące, wiec ma końcu "dziecko uprowadzone [Microsoft]" pana Gatesa wywaliło mnie na amen z Aplikacji i nie moglem się zalogować - przy okazji nawet na inne konto ze starego kompa - przypomnieli mi niechcącym jego nazwę ponieważ nie używałem go od 2008 roku od lutego. I ani na jednym ani na drugim koncie Skype`owym nie przyjmowało mego loginu, aż nie zaakceptowałem aktualizacji, Po zaktualizowaniu Skype nadal mogłem wybrać konto - to stare - oraz drugie "nowe" aktywne po roku 02/2008. Wszedłem na konto to po lutym 2008 ponieważ tym kontem posługuję się i z tego konta lista kontaktów jest w eksportowym pliku skeypowym które to konto znają wszyscy którym je / z niego korzystałem. No i za zaakceptowaniem ostatniej aktualizacji Skype zaraz przyjął i login i hasło..... ale przestał już podawać do wyboru nazwę tego pierwszego konta ..... A co aktualizacja tym więcej "Niespodzianek" i coraz gorsze działanie aplikacji. Zanim Microsoft przejął Skype łącze było per -to -per oko w oko a wł. głos w głos bez pośrednika z komputera jednego nadającego na komputer drugiego. Wszystko np eksport listy kontaktów wymagał aktywności użytkownika - to on wybierał z możliwych opcji co chce zrobić natomiast połączenie było Bezpośrednie.... IRdA była już w połowie lat 1990tych ale właśnie z telefonu na telefon czy z telefonu na PC-ta była do Pc-ta 486 Karta IRdA do wpięcia w płytę główną. Obsługiwała też mysz poprzez tę kartę jak się nabyło mysz z Łączem podczerwieni -IRdA ... itd, etc .. Fajne Czasy ... ja od 1992 pracowałem w Domu Maklerskim i tam przechodziłem cały rozwój techniki komputerowej ... Jak przyszedłem w 1992 to zmieniano właśnie Pc-ty z 286 na 386 ... Maił dwie kieszenie na dyski miękkie 5" jeden obsługiwał dyski jednostronne a drugi - Rzadkość -
(komentarz do audycji 5 stycznia 2018)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): W audycji poświęconej twórczości literackiej występowało jednak wiele wątków z życia autora "Placu Wolności", np. to że był bokserem, że pracował jako stróż, że był człowiekiem bardzo empatycznym itd. Opowiadali o tym dobrzy znajomi pisarza, czyli jednak popełnili gruby błąd, życie pisarza nie powinno być wspominane? Ja pytań też nie powinienem zadawać? Powinny zostać w internecie informacje przeciwników politycznych, bez jakiejkolwiek odpowiedzi? Dobrze rozumiem?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 26)

to dno napisał(a): rozbitzki i stękała czyli radio parażyderum
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Wojciech Chudziński napisał(a): Audycja - wysłuchałem jej z dużą przyjemnością - była poświęcona TWÓRCZOŚCI literackiej Krzysztofa Derdowskiego. Co mają z tym wspólnego podnoszone przez Pana kwestie? Dalibóg niewiele. W atmosferze obejmowania funkcji przez wojewodę, zawsze szuka się na taką osobę "poręcznych" haków, ale to już jest polityka, a nie proza, a tym bardziej - poezja :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 26)

marq napisał(a): Cywilizacja ,,Obrona własnego terytorium, zbieranie Wszystkich i wszystkich sil w celu obrony /ochrony zajmowanego terytorium, itd, itp, etc.... A czyże jak nie cywilizacją Roju byliśmy jako "Prasłowianie" kiedy w chwilach zagrożenia 12 "Starszych" /Wojów /Etc ... zbierało się opracowywało plan i pod ich wodza biliśmy bardziej od nas -PONOĆ - cywilizowane Struktury, Imperia [np. Rzymskie, później Cesarstwo Germańskie Rzymu, Cesarstwa, Królestwa, itd.... ??? ] [??] Po zwycięskiej walce /bitwie /wojnie, Każdy ze społeczności Słowiańskiego Roju odkładał oręż i zajmował się tym czym uprzednio przed zagrożeniem czyli codziennymi życiowymi działaniami dla wspólnego dobra wszystkich - całej skupionej na danym terenie społeczności.... Rój skończył się kiedy liczebność razem zgromadzonych Osób przekroczyła pewien pułap /Liczebność, kiedy to nie dawało się działać ad hoc dla potrzeby Chwili .... Zupełnie tak samo jak nie da się zarządzać i organizować pracę w 1k mrowisk, 300 uli, 500 termitier i Rojowość Prasłowian się musiała zakończyć - co nazywamy wejściem na wyższy poziom organizacji PraPanstwa... Księska (Państwa), Królestwa /Cesarstwa - Imperium ... Tak -tak My Ludzie a już na pewno My Słowianie byliśmy i żyliśmy na zasadzie ROJU..... !!!!!!! Pzdr. ...
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

salieri napisał(a): Kiepska strasznie audycja, nie wiem po co tego Rozbickiego zaprosiles ? fatalny typ , na dodatek "on musi miec przerwe on musi zjesc" ZERO szacunku do sluchaczy ! nie mogl sie nażreć wczesniej ? nie wytrzyma 3 godzin bez żarcia ! nie zapraszaj wiecej tego kmiota do siebie
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Antares napisał(a): Właściwie wszystko wyjaśnił pan Podlecki na swoim blogu: "(...)implanty pozakładał nam Mossad na postawie technologii pozostawionej przez Annunaki". Jest jednak nadzieja, "Aby usunąć połączenie z kontrolą umysłu wystarczy narysować na małej kartce papieru symbolicznie swoje mieszkanie lub dom z napisem w środku np. Dom Grzegorza S. Lub Mieszkanie Karoliny K. i spalić tę kartkę wymawiając jednocześnie słowa USUWAM POŁĄCZENIE DOMU GRZEGORZA S. Z SIATKĄ KONTROLI UMYSŁU. Osoby głuchonieme mogą napisać to na kartce tylko nie wewnątrz kratki przedstawiającej dom lub mieszkanie. Jeśli chodzi o implanty, to podobnie rysujemy prostokąt i w środku piszemy WSZYSTKIE IMPLANTY GRZEGORZA S. i palimy tę karteczkę wymawiając jednocześnie USUWAM WSZYSTKIE IMPLANTY GRZEGORZA S.. Każdy to może zrobić dla siebie lub członka najbliższej rodziny do 4 rozgałęzienia". Więcej na https://www.monitor-polski.pl/usuwanie-kontroli-umys lu-i-implantow/#comments Zaś pisząc już całkiem serio - jeśli śmiech to zdrowie, to po przeczytaniu ww. wpisu Podleckiego rok 2018 będzie najzdrowszym rokiem w moim życiu, czego sobie życzę, a także osobom tworzącym i słuchaczom Debat Ufologicznych. I to pomimo że już w przeszłości po wpisach keshystów czy wykładach mapeta na temat aminokwasów zdarzało już mi się spłakać jak bóbr.
(komentarz do audycji 83. Debata Ufologiczna Online: Implanty: co nam wszczepiają Obcy?)

Andrew napisał(a): Ja tak miałem od zawsze. Mama moja się ze mnie śmiała gdy jej opowiadałem moje sny w których wiedziałem że śnie i poprzez to nie bałem się skoczyć z bloku albo poprostu latałem czy terz co zabawne ludziom którzy mi się śnią poprostu mówiłem to we śnie , tak poprostu zaczepiałem gościa na ulicy i mu waliłwm prosto z mostu że on mi się właśnie śni i nie jest prawdziwy. Reakcje tych postaci były różne jedni płakali co było dla mnie przykre a inni poprostu patrzyli się jak zamurowani. Ojciec mój jako zagorzały Jehowy nie pozwalał mi o tym mówić i mówił że sen ma służyć wypoczynkowi a ja sobie jaja robie. Dzisiaj mam 45 lat i eksperymentowałem na milion sposobów w moich snach. Syn jest zaskoczony opowieściami a żona nie potrafi pojąć że to możliwe. Pozdrawiam
(komentarz do artykułu Świadome śnienie może pomóc w leczeniu zespołu stresu pourazowego i dać wskazówki psychologiczne)

BORYS napisał(a): Nie jesteś sama tyle że to co ja widziałem nie pamiętam już którego to było ale wiem że była to godz 21.22 było gorącao więc wziąłem materac i poszedłem spać na balkon gdy tak lezalem zobaczyłem 2 trójkątne obiekty które bezszelestnie się poruszały ruchem jednostajnym na naprawdę niskim pułapie była wtedy pełnią nie wiem czy to światło księżyca nadało im taki zlotawy kolor ale naprawdę wtedy oszalałem........ Do tej pory myślę co to było....
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

Antares napisał(a): Z ciekawości przesłuchałem część audycji. Część, bo przy dziewiątej "kurwie" jaka padła z ust gościa dałem sobie spokój z dalszym słuchaniem. Najbardziej szkoda było mi Armor Cagea którego serdecznie pozdrawiam, który starał się wprowadzić choć trochę krytycznego podejścia do przedmiotów rozważań, a mimo tp, a może trafniej byłoby określić właśnie dlatego został zepchnięty na margines. Z przyczyn obiektywnych niestety więc nie udało mu się, przynajmniej do momentu w którym przerwałem słuchanie. Z drugiej strony dobrze,że to on dzwonił bo trudno byłoby mu zarzucić trollowanie czy bycie czyimś agentem, a takie oskarżenia ostatnio padają nader łatwo. Przerwy na jedzenie to jakaś nowa jakość w prowadzeniu audycji radiowych. Następny etap to chyba czipsy i piwo, obcinanie paznokci obcinarką lub przetykanie zlewu podczas audycji...
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

sigunkorati napisał(a): Jak szanuję Radio Paranormalium za rzeczowość, racjonalne podejscie i wiedzę, tak ubolewam nad dopuszczaniem w nim do głosu takich oszołomów jak Ci dwaj panowie dyskutujacy o jakiejś chyba równoległej rzeczywistosci, którzy przy okazji ubliżaja rzeszy ludzi, w tym słuchaczy tego radia. Kultura wypowiedzi niziutka, a snute teorie...tożto żaden ułan nie powstydziłby się takiej fantazji. Do tego to fanatyczne przekonanie o posiadanej racji. Wstyd.
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Ivellios, czy nie była to kołdra na komisariacie policji, na której gość składa raporty na Ciebie i na mnie, oczywiście dla naszego dobra, jak kiedyś sam zapewniał?
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Dzięki za fajną audycję, o pokoleniu które pamiętam i mam przed oczami wyobraźni i zawsze mieć będę. Czy Krzysztof Derdowski nie płacił pracownikom IKP, a przynajmniej nie regularnie, zalegał ze składkami ZUS i ucinał rozmowy na te tematy z podwładnymi słowami "to nie jest temat do dyskusji", czy rzeczywiście sądy pracy przyznały rację podległym mu pracownikom (wyroki)? http://www.expressbydgoski.pl/archiwum/a/bez-doswiad czenia-ale-lojalny,113578 19/
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 26)

katya.hasnik napisał(a): Witam, Czy jest mozliwosc otrzymania danych kontaktowych Goscia Asi, Astrologa. Pozdrawiam Katarzyna
(komentarz do audycji 21 luty 2015)

Luki napisał(a): Działa ale nie spełnia zadań normalnie można porozmawiać nie wierzyłem
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

バカ napisał(a): Z innej beczki nieco jestem bardzo zawiedzony że nie było ostatecznie żadnej prawdziwej audycji noworocznej na yt radia cenzura. No umówmy się, puszczenie gołej playlisty to nie jest spektakularne radio które Michał nam przyrzekał, ba, nie była to nawet konkurencja dla mediów które nazywa plugawymi i trollerskimi w których, przynajmniej w NR, było raczej coś niż wielkie nic. Inna rzeczą jest że stream na yt został odwołany w ostatniech chwili, juz chyba po północy, wiadomością która oprócz literówek zawierała informację która traktowała coś o tym że strimu nie bedzie bo zhakowały go trolle - gdybym był osoba która knuje teorie spiskowe uznałbym że raczej spsocił coś ze szwagrem czy z kim tam sylwestrował... ale jak Michał mówi ze trole to trole, ok. Zarówno słuchaczom jak i ekipie RP życze szczęściwego nowego roku, oby TCh zobaczyła rok 2019 i nastepne.
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Krasny napisał(a): Kolejna swietna audycja Szczesliwego Nowego Roku
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

sado napisał(a): Mapet, zapadł się ze wstydu pod ziemię...
(komentarz do audycji 7 października 2017)

słuchacz napisał(a): Rzeczywiście masakra jakaś. Ze strony Rozbickiego był słyszalny jeden wielki bełkot (od strony technicznej oczywiście) to nawet dzwoniący słuchacz miał lepszy sprzęt i przynajmniej wszystko co mówił na antenie było bez żadnych problemów zrozumiałe. No ludzie szanujmy się w szczególności, że pan Rozbicki zdaje się nie nadaje od wczoraj i miał wcześniej styczność z niejednym radiem także mógł lepiej się zorganizować od strony technicznej chociażby minimalnie aby można było zrozumieć co mówi do mikrofonu (chociaż miałem wrażenie, że za mikrofon robiła słuchawka :)
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Kyrhor napisał(a): Noemi, Ty również nie jesteś wszystkowiedzący a nawet równie nieświadomy jak osoby nie mające pojęcia o ezoteryce. Nawet nie przestudiowałeś prawdziwych kulisów religii, którą wyznajesz...
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

Antares napisał(a): Bardzo dziękuję w imieniu znajomej i swoim za audiobooki. Bardzo miła niespodzianka! Do Siego Roku!
(komentarz do audycji Lucjan Znicz "Katastrofa Tunguska, Trójkąt Bermudzki, Obce Ślady")

Antares napisał(a): Trochę z innej beczki, jakiś rok temu Marcin z Kildare mówił o braku pracy na miejscu. Nie wiem na ile jest to aktualne, ale teraz sytuacja dla pana Marcina powinna być znacznie lepsza jako że największy pracodawca w Kildare i okolicy jakim jest Lily OBriens stał się właśnie polską własnością (Colian Holding SA wykupił 100% udziałów) i od lutego będzie poszukiwać pracowników ze znajomością języka polskiego, których jak się domyślam nie ma w okolicy Kildare zbyt wielu. Piszę bez ironii, po prostu jest okazja dla znalezienia pracy dla Polaków z okolicy Kildare.
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Sebastian pń napisał(a): Świetna audycja, znakomity gość. Michał! częściej zapraszaj do swojej audycji Mikołaja Rozbickiego. Facet zrównoważany, szczere uczciwe wypowiedzi, miło posłuchać gościa, mającą olbrzymią wiedze i co najważniejsze jest bardzo trafna. Pozdrawiam Mikołaja.
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

バカ napisał(a): to nie wiesz? Mikołaj jest celebrytą, był w rozmowach w toku
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Yarek napisał(a): Ten gość to jakiś znany gwiazdor ? jakiś taki jakby strasznie ważną osobistością był,Mikołaju nasz chyba czas zejść na Ziemię
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Mehran Keshe napisał(a): najważniejsze, że Cloude znalazł 15minut w środku audycji aby gość mógł się nażreć czy to nie czasami ten sam Rozbicki pracujący dla służb?
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

Ivellios napisał(a): Ale przecież gość był już pewnie zmęczony i nadawał spod kołdry... ;-)
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

バカ napisał(a): Fatalna audycja, szczegolnie gosc pod koniec. Tyle Michal mowi o tym ze slaby mikrofon to znak braku szacunku do sluchacza a gosc brzmi jakby nadawal przez telefon z kubka i sznurka.
(komentarz do audycji 29 grudnia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "Oznacza to iz unia była jako całośc na o wiele niższym poziomie niz popRP`lowska Polska końca lat 1990 poczatku 2000 !!" nie oznacza, to tylko anegdotka, a nie dowód. "Pozostanie poza unia daloby nam dzisiaj poziom minimum GB powyzej Francji i Beneluxu jak nie równość z Niemcami na ok circa 2015 ... !!" nic by nie dało, co widać po tym jak to się świetnie rozwijała Polska w latach 1989 - 2000 (ironia!). Rządzili by nią obcy agencji na zlecenie obcych sił, tylko, że formalnie byłaby poza UE i tyle.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Krisskodi napisał(a): Niestety nie da się tego słuchać po ściągnięciu pliku,jakość jest fatalna.
(komentarz do audycji 3600 sekund - Odc. 12)

prettyboy napisał(a): Mam gdzieś jakiegoś tam bitkojna i podniecanie się niczym.
(komentarz do audycji 22 grudnia 2017)

marek 21 napisał(a): Dziękuje za audycje.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #027)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Za "proroka" możnaby uznać Dawida Ben Guriona, ale żydzi ortodoksyjni, uważają, że Nowe Państwo Izrael, utworzy Mesjasz. Co do Mesjasza, prorocy w Piśmie Świętym określili m. in. gdzie się urodzi: w Betlejem, a Dawid Ben Gurion urodził się w Płońsku, w domu przy rynku miejskim. I w tym cały problem, chyba...
(komentarz do audycji 22 grudnia 2017)

Agawa napisał(a): Genialny pomysł. Super prezent pod choinkę. Pełne audiobooki bez konieczności Wyszukiwania co pół godziny nowego odcinka. Dziękuję
(komentarz do audycji Lucjan Znicz "Katastrofa Tunguska, Trójkąt Bermudzki, Obce Ślady")

pejot napisał(a): Witam, Coś wiadomo w temacie?
(komentarz do artykułu Nauka niemożliwa)

marq napisał(a): Wzrost cen akcji, kontraktów na indeksy, opcji i innych instrumentów finansowych wzrosły tak - a to za sprawą drukowania Pustego Dolara przez FED i pustego Euro przez EBC - ze banki nie maja niemal juz w co inwestować by nie wywołać wyprzedazy, dlatego od połowy roku zaczeły eosnąć surowce potem plody rolne a teraz banksterzy zaczeli inwestować w bitcoiny ponieważ pieniadz - tten pusty wydrukowany krąży miedzy bankami a diełdami... Puszczenie tych pieniędzy w gospodarkę spowodowałoby Mega /Giga inflacje i totalne załamanie gospodarki nad którą banksterzy by niezapanowali..... Copyried oznacza dulko zabezpieczenie wyłączności na druk Euro tak jak Copy r jest na utworach wyrobach, książkach etc, znakiem o mniejszym znaczeniu jest TM co chroni przed używaniem Logo np przez tych co nie maja TM - Trade Mark - prawa do posługiwania się danym znakiem .... I copy Ride i Trade Mark firmy wykupują na jakiś okres czasu w powołanych do tego Firmach -Instytucjach...
(komentarz do audycji 22 grudnia 2017)

marq napisał(a): Najtaniej BitCoina można było kupić za 7,63 Centy US a potem za 1,00$ i to dosyć długi czas. 5.10.2009 - Ustalono kurs wymiany na podstawie kosztu wydobycia. 1$ = 1309 BTC ... :) :) 22.05.2010 - Pierwsze wykorzystanie bitcoina jako waluty - Zakup pizzy za 10 000 BTC ... :) !!! Historia Bitcoina: http://bitcoin.pl/o-bitcoinie/historia-b itcoina
(komentarz do audycji 22 grudnia 2017)

marq napisał(a): Flagi Żydowskie palone są przez Ortodoksyjnych Żydów, którzy twierdzą iż za Powołanie Izraela w 1948 r. Żydzi Ateiści poniosą sromotną karę. Państwo Żydowskie wg Zasad Religii Żydowskiej może powstać dopiero po powtórnym przyjściu /zejściu Proroka na Ziemię. Powołanie Państwa przez przyjściem Proroka jest wg Ortodoksyjnych Żydów herezją oraz występkiem przeciwko bogu i to występkiem mega ciężkim. Ta grupa ortodoksów Izie dalej i uważa, ze po przyjściu proroka powstanie Nowe Państwo Żydowskie Nowy Izrael a ci co brali udział w powołaniu obecnego zostaną pokaraniu przez Boga czyli JHWH do 7-mego pokolenia ....
(komentarz do audycji 22 grudnia 2017)

nick napisał(a): Dziękuję!
(komentarz do audycji Lucjan Znicz "Katastrofa Tunguska, Trójkąt Bermudzki, Obce Ślady")

Sebastian pn napisał(a): Jak zawsze super audycja. Moim zdaniem najciekawsze opowiadanie, to ,,a trawa wisiała z jej gęby" Wyjątkowo wzruszające opowiadanie.
(komentarz do audycji ABW #006)

Marek3 napisał(a): Widać, że czytanie czy też słuchanie ze zrozumieniem nie jest Państwa mocną stroną. A co takiego Arek wrzuca na fb?? Bo nie widziałem tam nic zdrożnego, co by nie licowało z powagą badacza. Tym się charakteryzuje badacz, że chce poznać prawdę bez względu na to, jaka ona jest, a nie ucieka jak ostatni TCHÓRZ. Z tego co widzę i słyszę, to Arek UFO nie szufladkuje, a Wy zachowujecie się tak jakby tak było. Ręce opadają.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @bibliotekarium.pl, no cholera jasna, masz rację, są różne wersje, sprawdziłem, nawet w Starym Testamencie: II Mojżeszowa 16,33; 25,16,21; IV Mojżeszowa 17,25; V Mojżeszowa 10,5; I Królewska 8.9; no i na koniec List do Hebrajczyków (NT) 9,4. No, to przepraszam. Jeden rabin pisał tak, drugi inaczej :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

bibliotekarium.pl napisał(a): Niech cię nie bierze cholera :) Bo BIBLIA składa się ze STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU. Przy okazji Prosimy o lookniecie do Listu do Hebrajczyków (Hbr 9,4) oraz do 1 Księgi Królewskiej 8,9 Różnice na temat zawartości Arki staną się oczywiste :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

bibliotekarium.pl napisał(a): Mamy też wrażenie, że nikt nie słucha tego co mówimy, bo akurat o tym (jak to było z kamiennymi tablicami i kto je wyrył) mówilismy. :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

kcr napisał(a): Super audycja, wielkie dzięki.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #026)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Świetna audycja, super prowadzący, myślący, mądrzy ludzie. Choć po prawdzie, słychać, że nie przeczytali przed audycją tekstów źródłowych w Biblii na temat arki przymierza, poprawcie się, bo mnie cholera bierze, jak słyszę, że są różne wersje na temat tego co było w arce... Nie! W księgach Starego Testamentu jest wersja jedna, trzeba tylko przeczytać, to jest początek tej historii, jest tyle tłumaczeń Biblii na język polski, że można naprawdę nabyć jakiejś solidnej wiedzy na ten temat. Etiopki są piękne i to piękne fizycznie i psychicznie. Mam kolegę żonatego z Etiopką. Etiopki to świetny materiał na żonę, raz że piękna, dwa rodzą się piękne dzieci, trzy są to miłe, bardzo kobiece dziewczyny, próżno takich szukać w Europie. Feminizm (tfu!) i inne tego typu głupoty nie są znane w Afryce wcale. Domyślcie się o czym piszę... Jeśli ktoś się chce koniecznie ożenić, co jest poważną i nie koniecznie dobrą decyzją, to może dobrym wyborem jest Etiopka, może i biedna, ale prawdziwa kobieta i żona :) Są to chrześcijanki, więc kobiety bliskie nam kulturowo.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): I jeszcze jedno, według Biblii, Mojżesz dostał 2 tablice z 10-cioma przykazaniami od Boga na górze Synaj i były one wyryte w kamiennych tablicach palcem Bożym, nie wyryte przez Mojżesza. Rozbił on te tablice o złotego cielca i wówczas odtworzył je, i te odtworzone spoczęły w skrzyni przymierza. Tyle mówią teksty biblijne. Typowe jest dla naszego katolickiego kraju, że niemal nikt w nim nie czyta (czytał) Biblii, inaczej jest w krajach protestanckich, typu USA, tam jest wielu co książek nie czytają, ale Biblie znają niemal na pamięć.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

bibliotekarium.pl napisał(a): Nie wchodzimy w polemikę, czy nasza znajomość BIBLII jest słaba, czy też dobra... Bo zapewne średnia, a zawsze może być lepsza. I zawsze możemy się podkształcić. :) Pragniemy jednak zauważyć, że to była audycja o książce Jędrzeja Majki, a nie o Arce. Wspominaliśmy o niej sporo, ale ten temat ma to do siebie, że trudno go wyczerpań. A jeśli nawet próbowalibyśmy to zrobić, to zawsze komuś, czegoś by brakowało. I zawsze byłoby pole do polemiki. Takim polem są chociażby starożytne miary. Znamy je niestety tylko w przybliżeniu, zatem przed każdym podanym wymiarem należy wstawić "około". I tak można byłoby ciągnąć w nieskończoność (np. czy Arka była bronią, jak uważa nasz słuchacz, czy może wspomnianą w audycji "maszyną wieczności". My tego nie wiemy :) A przecież uszkodzony reaktor maszyny do produkcji manny równiez mógł zabijać dotykających...) Cieszymy się, że udało się nam zmobilizować Panów (Państwa?) do podzielenia się wiedzą. To są bardzo ciekawe wpisy, z których również możemy się czegoś dowiedzieć. Przyznajemy, że jest to dla nas ciekawy i cenny ślad. Potwierdza się bowiem zasada, że "mniej znaczy więcej". Dziękujemy zatem za krytykę, dziękujemy za ciekawe wpisyi zachęcamy do kolejnych. Pozdrawiamy.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Majka zgadzam się. Nie chcę się czepiać Szanownych Prowadzących, ale ich znajomość Biblii jest bardzo słaba. W Starym Testamencie są podane dokładne wymiary arki (czyli skrzyni, w niektórych tłumaczeniach Biblii pisze "skrzynia przymierza"), dokładny wygląd, materiały z jakich była wykonana, co w niej było (np. manna co spadała z nieba). Jest też napisane, że ktokolwiek arki dotkną od razu umierał, niezależnie od intencji, jakie miał (umarł np. żyd, który podtrzymał arkę, aby nie spadła w przepaść). Nie jest jednak opisane nigdzie w Biblii, co się z arką stało. Po prostu przestaje się o niej wspominać, od momentu zburzenia pierwszej świątyni (niewola babilońska). Chyba w księdze Daniela jest jeszcze tylko opis, że arka jest przed tronem bożym w Niebie, stąd niektórzy wierzący uważają, że Bóg ją zabrał z Ziemi do Nieba, ale to są spekulacje teologiczne. Wygląda na to, że arka była urządzeniem technicznym ocalałym po cywilizacji przedpotopowej, być może posługiwano się nią jako bronią, być może nawet w Etiopii, Etiopia od starożytności opierała się militarnie licznym wrogom, opierała się skutecznie przed nawałą islamu, nigdy nie została skolonizowana przez Europejczyków... To bardzo dziwne, skąd w tak małym i biednym narodzie, taka skuteczność obrony militarnej swojego państwa.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

inna napisał(a): Arek zdziwaczał z tymi poglądami, to fakt. W sumie chyba sam nie wie już, o co mu chodzi.
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

lickitung napisał(a): Antaresie - czy to przypadek, że kolejne "ujawnienie" ufologiczne w USA zbiegło się z terminem ogłoszenia budżetu? :)
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Majk napisał(a): Arka Przymierza raziła tych którzy do niej podeszli bez zabezpieczającego stroju , kapłani Świątyni Salomona mieli specjalne płyty z drogimi kamieniami i stroje które zakładali żeby się zbliżyć do Arki , Arka wywoływała choroby podobne do choroby popromiennej , a mnisi w Aksum którzy strzegą rzekomo Arki żyją zaledwie kilka lat i umierają z zaćmą , najczęściej na białaczkę . Arka najprawdopodobniej była jakimś urządzeniem które promieniowało i powodowało chorobę popromienną a więc jakimś reaktorem . Spaliła dwóch synów kapłana którzy chcieli podejść do niej . Możliwe że była też jakimś rodzajem broni . Nie była zwykłą skrzynią na tablice - a Mojżesz tablice rozbił po zejściu z góry Synaj z wściekłości gdy zobaczył kult złotego cielca - Boga Baala . Szkoda że zabrakło tego w audycji .
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

Antares napisał(a): Masz rację, tak pija się herbatę w Anglii, co ciekawe dolewa się tam tradycyjnie herbatę do mleka. To pewna zaszłość historyczna, kiedyś porcelana była droga i na dodatek wrażliwa na różnice temperatur więc tak minimalizowano skoki temperatur. Masz też rację jeśli chodzi o zawartość tłuszczu, mam znajomą która leje do kawy i herbaty tyle śmietanki że śmiało to co pije można potraktować jako wersję z tłuszczem. Nie trzeba nawet udawać się w egzotyczne miejsca :-) Pozdrawiam serdecznie!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): W Europie pija się czasem herbatę z mlekiem (i kilka procent tłuszczu jest), bywa, że z mlekiem i solą na Kaukazie (np. Degestan). Mi się zdarza pić herbatę i kawę z masłem, ale ja nie jestem typowy, znam takich, że piją kawę z łojem wołowym (pachnie mlekiem).
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

Antares napisał(a): Piszę w pewnej ogólności i w luźnym związku z ostatnimi dwoma audycjami. Przyznam, że p. Cielebiaś jest jeśli chodzi o sprawy ufologiczne jak balsam na moje serce. Zwłaszcza ostatnio. A jak usłyszałem opinię o Bobie Lazarze w zeszłym tygodniu to uśmiech wykwitł na mojej twarzy. Nareszcie ktoś nazwał rzeczy po imieniu. Amicus Plato sed magis amica veritas. Podzielam zdanie biorących udział w audycji na temat telewizji (czy szerzej o mass mediach) i roli Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek nie byłbym aż tak bardzo krytyczny. Nie tu leży największe zagrożenie. Nie wiem jak ufologia ogólnoświatowa, ale ufologia czy szerzej kręgi alternatywne w Polsce od pewnego czasu cierpią na zadziwiające skretynienie i jeśli mam upatrywać zagrożeń to płyną one raczej z wewnątrz niż z zewnątrz. Dam dwa przykłady. Przykładu trzeciego, to znaczy prowadzącego stronę "telewizor polski" nawet nie ma co specjalnie omawiać. - jakiś czas temu dziennikarz z Wrocławia zajmujący się tematyką alternatywną i prowadzący kanał na YT poznał blondynkę (nazwę ją Elą Eleniak) również zajmującą się sprawami alternatywnymi (krewną powiedzmy Witolda i Krzysztofa Pepików). I nic mi do tego że ten dziennikarz postanowił sobie znaleźć nową partnerkę życiową. Jego prywatna sprawa. Problem w tym, że zaczął ją usilnie lansować, wraz z jej znajomymi. Nowa partnerka wygadywała straszne nonsensy ezoteryczno-postmodernist yczne. Naprawdę straszne. I nie było to tylko moje zdanie, ale znacznej części widzów i słuchaczy zlotów, którzy mimo że przychylni tematyce alternatywnej to nie było to ponad ich siły. Sam półtora roku temu byłem (mocno z przypadku) świadkiem jak ta pani zaczyna mówić, a zgromadzeni słuchacze, na oko 3/4 sali po prostu się rozchodzi. Wyglądało to wręcz na jakiś flash mob. - szanowane radio, jeden z prowadzących audycje od lat nawijał jakieś potworne głupoty które kiedyś wyśmiałby nawet uczeń podstawówki. Trochę tego słuchałem i miałem okazję się między innymi dowiedzieć że suma kątów trójkąta w geometrii euklidesowej nie wynosi wcale 180 stopni, żelazo odkryto w XIX wieku (później zostało skorygowane że nie żelazo a stal, zapewne więc pod Grunwaldem walczono mieczami z plasteliny, a zbroje były z sera topionego...), tudzież że jak sobie ktoś wysmaruje ręce aminokwasami tu ulepi na wolnym powietrzu kolumnę z rtęci nawet w klimacie podzwrotnikowym. I aby była sprawa jasna, nie mam absolutnie żadnych "ale" w stosunku do niejasnego wywodu, zapętleń, niedomówień, przejęzyczeń (ot, jak popularny w kręgach alternatywnych wideobloger, mówiący "logarytm" zamiast "algorytm", może dlatego że numerem wideobloga była feralna 13...), czy innych tego typu potknięć. Kto nic nie robi, błędów nie popełnia. Normalna sprawa, każdy ma prawo do błędów. Piszę tu o "przestępstwie o charakterze ciągłym". Prowadzeniu na manowce, wciskaniu kitu i dezinformacji. Co dla mnie zadziwiające o ile rozwalanie ruchu alterezo od zewnątrz jest dostrzegane od razu, to rozwalanie od wewnątrz może sobie funkcjonować latami, właściwie do momentu aż inwencja plotących trzy po trzy się wyczerpie, padną ze zmęczenia czy się znudzą i znajdą inne zajęcie. I aby była sprawa jasna - nie chodzi mi aby ktokolwiek toczył z ww. przypadkami werbalne zapasy, bo szkoda czasu i nerwów, ale dostrzeżenie problemu że czasem dla ufologii i kręgów alternatywnych większym problemem może być Kowalska z Nowakiem niż dajmy na to prezydenci USA, bo każdy/a jak plecie to ośmiesza ten ruch w nurt którego się wpisuje. Trump choćby stanął na uszach ufologii nie ośmieszy. Kim Dzong Un też nie. Kowalska z Nowakiem jak najbardziej. Stąd mnie ucieszyło nazwanie rzeczy po imieniu w przypadku Boba Lazara, zamiast eee...przemilczmy to... A na koniec, zdrowych i spokojnych świąt i szampańskiego Sylwestra dla twórców debat ufologicznych, gości, dzwoniących oraz słuchaczy!
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

kronos napisał(a): Arek Miazga to już się przekształcił w czołowego demonologa-inkwizytora? To co wrzuca u siebie na FB troche nie licuje z jego powagą. I jeszcze to cytowanie Warrenów jako źródła. Zresztą, koleś ciągle umieszcza jakieś straszne linki z badziewnych źródeł o okultystach w elitach, a sam ma zdjęcie w jakimś czarodziejskim kręgu :D Co tam się u niego dzieje...
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

marq napisał(a): Feliks Koneczny dawno temu pisal w swych dzielach o Cywilizacjach, ze ze spotkania i mieszania dwu innych cywilizacji zawsze Cywilizacja Wyzej rozwinieta a szczególnie Bardziej Intelektualna przegrywa i zniza się do Cywilizacji Nizej Rozwinietej lub następuje tzw. BASTARYZACJA pomieszanie Cywilizacji w efekcie powstaje nowa cywilizacja majaca zasady gorsze nie tylko od Cywilizacji wyzej Rozwinietej szcególnie moralnej ale i od cywilizacji Niżej Rozwinietej !!! Inaczej powstaje Nowa Cywilizacja majaca obu cywilizacji zmieszanych - zbastardyzowanych /zbartaryzowanych gdzie utrzymują się najgorsze barbarzyńskie cechy z każdej Cywilizacji Bastardyzujacych się a rozwiązania, cechy, kultura wyssza Obu cywilizacji zanika i to jest niszczona przez Elity Obu Cywilizacji w pierwszym rzedzie. W dziejach historii Ziemi tak od 2000 lat przed n.e. Koneczny nie znalazl innego przypadku połaczenia Cywilizacji gdzie zwycięzyła Wyższa lub powstała Nowa o cechach najlepszych obu !! Bardzo ciekawe sa konkluzje naszego uczonego F. Konecznego ponieważ oznaczałobu yo ze i w relacji z azjatami "amerykanami" a nawet australijczykami to My Europejczycy jako CAŁOŚĆ naszej Kultury bylismy najbardziej prymitywni nieetyczni, nieuczciwi i ntp. Pamietajmy ze tzw KULTURĘ WYŻSZĄ w Europie do której ptubowała aspirować klasa wyższa srednia - studenci i absolwenci maturzysci w systemie 4 kl podstawowki + 9 (dziewieć gimnazjum, po gimnazjum) maturzyści znali biegle od 4/5 jezyków biegle + Ojczysty a bywalo, ze kilkanascie. Dziadkowie z obu stron mego kolegi mgr. informatyki a zarazem Doktora genetyki ojciec ojca znał 8 języków obcych a babka babki 13-cie (trzynascie ) wszystkie dwujęzycznie lub biegle !!! Jego rodzice skończyli na magisterkach i byli nauczycielami licealnymi w miescie powiatowym - tam sie poznali a z trójki ich synów jeden skonczył dzienne magisterskie drugi licencjat = SUM a trzeci najstarszy raz zmienił zupelnie uczelnie by w połowie 4go roku socjologii kyórą zamienił z poczatkowej mechatroniki na politechnice poznańskiej całkiem "zawiesił" studiowanie na czas niokreślony i to w wypadku gdy nie musiał zakładać rodziny odziedziczył 6 pokojowe mieszkanie w 3cim miescie co do wielkosci w Wielkopolsce w którym od trzech lat mieszka sam i nie studiuje tylko pracuje w pracy malo rozwijającej. Jest 2 lata starszy od mego syna czyli w 2017 skoczył 28 lat a pozostała dwojka jest o rok mlodsza od mego syna - bliźniacy - czyli młodsza od Brata 3 lata ... Oznacza to iz unia była jako całośc na o wiele niższym poziomie niz popRP`lowska Polska końca lat 1990 poczatku 2000 !! Pozostanie poza unia daloby nam dzisiaj poziom minimum GB powyzej Francji i Beneluxu jak nie równość z Niemcami na ok circa 2015 ... !! Taki sa fakty co Koneczny bardzo szeroko udowodnił i podparł licznymi przykladami z całego swiata od circa roku 2500 /2000 pne, do czaów mu współczesnych czyli II połowy XIX w. do I szej połowyXX wieku. [1862-1949] ... !!!
(komentarz do audycji 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

marq napisał(a): Pozostawanie Ludzi w jednym miejscu budować osady, miasta, etc to okres końca Prawdziwej Solidarnej Ludzkości!!! Ziemia będącą WSZYSTKICH, stała sie własnością Rodziny, Rodu , potem nielicznej grupy a w miastach Mafii Miejskich. Od tych czasów zaczęto Handlować i walczyć o ziemie i to co osada miasto zawiera ! Zaczęto podrabiać akty własności, testamenty, etc oraz kraść i mordować czasem w wieloletnich wojnach by zająć obcą Ziemię czy kraść inne precjoza i wyroby, by ziemie nabyć! A potem się już potoczyło. Ponoć szacuje się że 66% własności KRK w latach Jego Potegi tak na lata 1600 1800 pochodziło od fałszerstw różnych aktów "Nadania" kiedy to 99,99% osób piśmiennych to byli zakonnicy i większość księży. Większość gdyż wikariusze małych parafii na początku Urzędniczego Kościoła Rzymsk- Kat było niepiśmiennymi a już bracia w klasztorach przeznaczeni wyłącznie do pracy dla klasztoru. Po co im umiejętność czytania w szczególności kiedy zyli w otoczeniu ksiag pisanych ręcznie a więc bardzo rzadko niż w 1 egz. zawierających mega informacje. Lepiej jak nieczytający nie umieli nic z tych ksiąg -Akt przyswoić. Długo dopiero po wyświeceniu na 100% księdza w klasztorze z Brata na funkcje Ojca duchowny taki zaczynał naukę języków przeważnie kilku niejako nadrabiając czas miniony nie przeznaczony na naukę pisma. "nadań samozwańczych w KRK przybywało i trzeba było zmienić zasadę i uczyć kleryków i braciszków pisać i czytać a później fałszerstwa KRK trwające w ogromnej wówczas sieci klasztorów i katedr gdzie dzień w dzień KRK otrzymywał darowiznę ziemię o wielkości ksiestwa czy np 2/3 tony srebra /złota, wymogiem ubiegania się do przyjęcia do klasztoru czy seminarium było średnie wykształcenie które gwarantowało wówczas znajomość min.4 języków a w Azji i niektórych krajach afryki - Tak-tak ! circa 7 miu!! Najciemniejsi mnisi i klerycy byli w Europie natomiast awansowali do władz najbardziej wykształceni lub wysoko urodzeni wiec KRK mial Najmniej uczone doły klerykalno klasztorne a zarazem najlepiej w ówczesnym świecie wykształcona Kadrę i w Wiedzy i w Wojaczce i w Cwaniactwie która bardzo szybko traciła dobrowolnie zasady Kodeksów Honorowych na rzecz skuteczności powiększania bogactwa i terytoriów koscielnych ... Itd; Itp/ Etc; ... Pozdrawiam na dzisiaj !
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (17 grudnia 2017) )

marq napisał(a): Tkaniny były cenne z dwóch powodów: 1. Belę malutką takiej tkaniny tkało się nawet kilkadziesiąt lat; 2. Dla Księżniczek, Królowych a już Super Zasłużonych Królowych tkano tkanine wg Arcy skomplikowanego subtelnego wzoru w JEDNYM Egz. Aby tego dokonać w sposób Prawy kazde kilka cm z szerokości takiej tkaniny tkano przez inną manufakturę pod okiem innego "Mistrza Tkackiego" - Całości splotu tkaniny z ew Rysunkami [zwierząt, roślin] nie była znana Nikomu !! Tak, ze istniał jeden jedyny egzemplarz takiej tkaniny, a podrobienie jej ze wzg na czas pracy wymagany do wykonawstwa bywał zbyt długi. Od Dawna najchętniej oraz najczęściej podrabia się przedmioty drogie wcale nie NAJ, ale występujące w masowych ilościach ! Taki proceder utrudnia też wykrycie falsyfikatu !!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (17 grudnia 2017) )

Gladiator napisał(a): Z reguly nie komentuje audycji ktore mnie nie interesuja, jednak dzis rano wracajac z pracy wlaczylem jak to dosyc czesto robie radio paranormalium aby posluchac audycji z odtworzenia i pech chcial iz trafilem wlasnie na te audycje. Na wstepie zaznaczam tak jestem miesozerca od zawsze i nie wyobrazam sobie dniabez miesa, daje mi ono energie i czuje ze funkcjonuje. Gdy robilem dzien lub dwa dni przerwy na wodzie lub sokach dla oczyszczenia sie kondycja zdecydowanie odbiegala od mojej optymalnej. Jako trener personalny, dietetyk i sportowiec zawodowy z ponad 20 letnim stazem mysle ze troche znam swoje cialo, nauczylem sie go sluchac a i eksperymentow z nim rowniez dosc duzo przeprowadzilem. To tyle w kwestii ciemnej strony mody. Zarazem mysle jestem osoba o dosc otwartym umysle, pracuje z energiami, widuje duchy, zdarza mi sie widywac wcielenia wlasne. To na poparcie otwartosci by nie zostac odsadzonym od czci i wiary. Ale do meritum, panie mistyku.. Nie zwyklem oceniac innych po wysluchaniu 15 minut wypowiedzi, jednak w panskim przypadku nie dalem rady zdzierzyc ni chwili wiecej. Stek bzdur jakie na antenie opowiada pan o jedzeniu oraz trawieniu poszczegolnych produktow jest poprostu nie do przyjecia. Ja rozumiem ze wegetarianie czesto demonizuja role miesa w diecie wspolczesnego czlowieka ale na litosc boska.. Opowiadanie ze mieso zalega w organizmie 48 godzin a czasem dluzej??! Oczywiscie nie ma stalej reguly mowiacej ze zajmie to dokladnie tyle a tyle, chociazby z racji wielu wypadkowych, rodzaju posilku, metody przygotowania, radzaju prduktow jakie łączymy z miesem, stopnia rozdrobnienia, stopnia pogryzienia oraz przezucia potrawy, stanu jelit, kwasowosci sokow zoladkowych oraz wielu innych czynnikow ale na boga, niewiem co trzeba miec z ukladem pokarmowym by trawic 48h lub nawet dluzej. Standardowo okres ten dla miesa wynosi ponizej 8h i to naprawde musi byc juz ciezki wypadek by dobijać do górnej granicy. Z osobistego doswiadczenia moge powiedziec ze w moim przypadku mieso trawie w okresie okolo 6h. Oczywiscie jako osoba aktywna uprawiajaca sporty moj metabolizm jest szybszy niz standardowo, dodatkowo dbam o wlasciwa kwasowosc sokow zoladkowych czy jak najlepszy stan flory bakteryjnej jelit przez chociazby stosowanie soku z kiszonej kapusty ale nie sadze by normalny zdrowy czlowiek mogl trawic mieso ponad dwa dni. I na koniec jeszcze kwestia wielokrotnie poruszana przez wegetarian jakoby ludzki organizm nie byl przystosowany do spozywania miesa, rozczaruje to byc moze wyznawcow tej teorii jednak jest ona bledna. W ludzkim organizmie funkcjonuja dwa enzymy ktore odpowiadaja tylko i wylacznie za trawienie bialek zawartych w miesie zwierzecym. Skoro matka natura dala nam takowe to najprostsze wyjasnienie brzmi ze napewno nie bez powodu. Kontrargumenty na zaslyszane na antenie brednie moglbym mnozyc jednak nie chcialbym uderzac w wycieczki osobiste i tym podobne rzeczy wiec na tym zakoncze. Reasumujac prosilbym nie deprecjonowac wartosci radia paranormalium ktore de facto niezmiernie cenie banialukami nie majacymi pokrycia w rzeczywistosci. Pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #006 Jedzenie)

Krzysiek napisał(a): W końcu coś drgnęło. Pentagon przyznaje: Prowadziliśmy wielomilionowy program dot. UFO. Pokazano nagrania . https://www.wprost.pl/swiat/10092964/pentago n-przyznaje-prowadzilismy -wielomilionowy-program-d ot-ufo-pokazano-nagrania.html Proponuję coś napomknąć w audycji.Pozdrawiam
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

TK napisał(a): Caude tak naprawdę w ogóle nie pamięta Teorii spisku z Gibsonem formułuje oceny. Zabawne. Przychylam się do zdania Krawca.
(komentarz do audycji 13 maja 2016)

Antares napisał(a): Ciekawostka -https://www.seattletimes.com/nation-world/pretty-w eirded-out-pilot-recalls- close-encounter-with-stra nge-aircraft/ Piloci to wiarygodni obserwatorzy, w dodatku wszystko uwiecznione na wideo.
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

Antares napisał(a): Nie wiem czy Innuici piją herbatę z tłuszczem (myślę, że raczej nie), ale na pewno robi się to w Himalajach i Mongolii. Serwuje się tam herbatę z tłuszczem, solą i przyprawami, z tym że traktuje się ją tam jako rodzaj lekkiej zupy, toutes proportions gardees jak bulion w Europie. Po książkę pewnie sięgnę, aczkolwiek Bogiem a prawdą po audycji nie wydaje mi się aby było to dzieło wybitne.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

zmienny słuchacz napisał(a): czekam i czekam i czekam. i dalej nie panujesz na dykcją, i i dalej się zacinasz, dalej nie da się tego słuchać. przykro mi, czytasz jakieś artykuły z gazety albo internetu, już syntezator mowy by sobie płynniej poradził
(komentarz do audycji 3600 sekund - Odc. 11)

marq napisał(a): Naukowi i Zachodni badacze -szczególnie Rosjanie Niemcy i Anglo-Amerykanie. Ukradli nam WSZYSTKO - DOKUMENTY z RIESE, Wrocławia, Jeleniej i Zielonej Góry, Bytomia i Okolic wywieźli maszyny i urządzenia - ukradli po międzynarodowym nadaniu Polsce w Zarząd tzw. Ziem Zachodnich a teraz walą Cwaniaka jak Szwedzi, którzy pierwszy raz w Historii najedli się do syta a ich książęta od 1000 lat pierwszy raz się po obżarstwie Odbiło - z czego robili sobie żarty i "zawody w bekaniu jako Książęta i ponoć Królowie podczas tzw Potopu czyli Napadu na Arcy wówczas Bogata i zasobną POLSKĘ ("Narodu Skandynawskiego ponieważ podział na norwegów,Szwedów Finów jest styczny jak na Holendrów i Flamandów Belgijskich np.) a potem majc wszystko przed oczami w tym pełną dokumentacje z rysunkami technicznymi i obliczeniami a niekiedy egzemplarze próbne maszyn, nie wystarczyło im 70 ponad lat na zbudowanie urządzenia mając 100% dokumentacji technicznej + ew, modele TEGO co Wielu Polaków przez raptem kilka lat od zainteresowania się problemem mając zupełnie niepokrewne wykształcenie buduja takie urządzenia w garażach sami lub z kolegą synem a bywa z dorastającą Córką Oni maja w sumie kilkanaście tysięcy naukowców miliardy $, uczonych z ponad 20 stu uczelni z czego 15/16 jest w pierwszej 30 tce we wszystkich światowym rankingach i po 70ciu latach nie ruszyli o mm. I kto tu jest Idiota Nieukiem Genetycznym i Walem My Polacy czy US meni z Kacapami którym jeszcze ponoć - Tym i Tym udzielają merytoryczno-profesjonaln ych podpowiedzi wysoko rozwinięci OBCY ... ???? !!! No ale czego oczekiwać od genetycznych kilkusetletnich Złodziejach i Mordercach Dzieci i Kobiet !!! .... Intelektualne i Moralne; Nie Zera a NULE !!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 25)

MAX napisał(a): Tylko jak udowodnić że opowieści Wilcocka , Goodea a także innych bajarzy : Cobry , Fulforda , Parkesa , Keshego , Asthara są cokolwiek warte ... poza tym że są pasjonujące i niekończące się w czasie jak "Moda na sukces "... jesteśmy mały , maleńki krok od rozstrzygnięcia ... od kilkudziesięciu lat ...
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

cztery napisał(a): Wygląda, że wszystkich zatkało z wrażenia, o czym opowiadał Chris :) Antarktyda skuta lodem okazuje się być bardzo "gorącym" kontynentem. Jeśli okaże się, ze ma jakiś związek z Sumerem, to będzie to hit. Ale obawiam się, że do ujawnienia prawdy o Antarktydzie jest równie daleko, jak do ujawnienia prawdy o UFO... Pozdrowienia dla Radia Paranormalium i Słuchaczy!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (10 grudnia 2017))

m napisał(a): Ostatnie debaty to nowy poziom. Są genialne.
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

arton55 napisał(a): Temat zawsze aktualny. Zwłaszcza, że oficjalnie ukrywa się jeszcze istnienie życia we wszechświecie. Zgodnie z maksymą J. Zagórskiego oni już tu są. Tak są i to od wieków o czym świadczą liczne artefakty datowane na tysiące lat temu jak w n.p. indyjskim Vymaanika-Shaastra obszerne dzieło o "lotnictwie". To lotnictwo Ziemskie ale odwiedziny są na porządku dziennym. Mamy na Ziemi również ich bazy. Jedna jest nawet w Polsce. Teraz rozpoczyna się proces ujawnienia i najprawdopodobniej od od takiego wymarłego miejsca na Antarktydzie. Obszerne informacje do znalezienia na https://kosmiczne-ujawnie nie.blogspot.com/2017/02/antarktyda-pr ocedura-ujawnienia.html#more. Polecam zajęciem się tym tematem. Wszechświat test niezmierzony i pełny życia. Tak samo Ziemia.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?)

Optymista napisał(a): Ciekawe czy ten teatr ma wielu widzów ? :)
(komentarz do artykułu (nie)Straszne duchy)

Optymista napisał(a): Wielu nazistów i sam Hitler byli członkami okultystycznego Towarzystwa Thule, z resztą nawiązania okultystyczne a także pogańskie są w ideologii III Rzeszy bardzo widoczne.
(komentarz do artykułu Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): "przynosi efekty które mogą być widzialne nie tylko dla odpawiajacego ryt" i to jest dla mnie bardzo ciekawe, można by taką istotę sfilmować. Wilhelm Reich i jego asystenci obserwowali UFO podczas używania dział orgonowych. Szkoda, że nie sfilmowali tych obiektów. Jeśli chodzi o rytuały okultystyczne, przystąpienie do takiego rytuału wywołującego Istotę z intencją sfilmowania, mogłoby się bardzo źle skończyć dla odprawiającego rytuał, według tego co piszą autorytety w tej dziedzinie.
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

Xxx napisał(a): Zrodlo??
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

Xxx napisał(a): Zrodlo??
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

dejwid ajk napisał(a): Ja natomiast myśle że Klod ma coś z rycerza...
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

Poinformowany napisał(a): Skromność, prawdomówność, nieomylność.
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

ciekawy napisał(a): a co? na pewno nie nobla, to co ,równia pochyła,czy przeszłość agentularna?
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

Szarak napisał(a): Historia z Azazelem - mega : ) Crowley przeprowadził Wiedzę i konwersację w trakcie podróży na daleki wschód, niestety, więc wyglądało to nieco inaczej.
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

Klaus (bez konotacji) napisał(a): Namaste - Przepraszam że tak długo nie pisałem... ...No co mogę ci powiedzieć cokolwiek bym nie powiedział to nie zabrzmi jak trzeba.... Dobry z ciebie przyjaciel i miło się z tobą podróżuje... P.S. Przekaż proszę w moim imieniu serdeczne pozdrowienia dla naszego przyjaciela Tomka (Chętnie bym Cię posłuchał)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #025 Muzyka i dźwięk Aum)

Anon napisał(a): Klod faktycznie ma coś z wałęsy :D
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

Roibeard napisał(a): Na wstępie chciałbym podziękować za audycje jak zawsze interesujaca i sluchana przezemnie od samego początku. Dzwoniący pan z Irlandii wzbudzil moje hmm.. zainteresowanie z względów powiedzmy, demonologicznych. Z jego opowieści wynika ze nie zrobil wszystkiego jak powinien tzn. nie dokończył rytualu co może ale nie musi w przyszłości przynieść przykre dla tegoz pana konsekwencje. W historii okultyzmu takie przypadki zdarzaly się wczesniej wezmy na przykład A Crowleya chyba najsłynniejszego okultysty angielskiego który nie dokończył rytualu zwanego Knowledge and Conversation with the Holy Guardian Angel ktory to przeprowadzal w swoim domu w Szkocji nad jeziorem Loch Ness powiadaja ze przyczyna tego bylo pojawienie sie tam istoty znanej jako potwor z Loch Ness niedokończony ryt.przyspozyl jemu samemu pasma niepowodzeń. Co do istoty jaka próbował wywołać wasz dzwoniący, Azazel wspomniany bodajże w księdze Henocha powiazany z planeta Saturn jeden z Grigorii ktorzy poslubili ludzkie kobiety. Niezbyt trafny wybor do komunikacji zwłaszcza dla niedoświadczonego. Procol oh procol este profani. Zycze temu panu wszystkiego najlepszego lecz jesli chcesz sie bawic z ogniem mozesz sie poparzyc. Jeszcze male sprostowanie o Goetii nazywanej tez ksiega wycia (niezbyt fortunne tłumaczenie) otuz byty opisane tam na pewno nie sa bóstwami ale kolokwialnie mówiąc demonami które miał pod kontrola biblijny krol Salomon. Jeszcze troche o Goetii dlaczego mowi się o niej ksiega wycia, otoz chcacy komunikowac się z isotami z Goetii czy z innych Grimoire - kluczy Salomona Picatrix itp. wibruje imiona zawarte w ksiegach w specyficzny sposób ta wlasnie droga wprowadza się w pewien specyficzny stan, zmienia swoja świadomość jeśli ktos woli w polaczeniu z pieczeciami sygilami i kilkoma innymi rzeczami (nie chce ich tutaj opisywac) przynosi efekty które mogą być widzialne nie tylko dla odpawiajacego ryt. ale także dla innych. Pozdrawim prowadzacych i zycze wszystkiego dobrego.
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

Duch Yody napisał(a): Ja w szkole tego ducha przywolalem i tera boja sie xd
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

DOSYĆ DZIWNE napisał(a): Nie zaznaje stresu, choć może o tym nie wiem, a bardzo bardzo często zdarza mi się psychokineza.
(komentarz do artykułu Duchy - czym są? Czy istnieją?)

Agnessa_Angel napisał(a): Pewnie i tak niewiele z wielu przypadków omówiliście. Nie wiedziałam, że Reinhold Messner widział i opowiadał o UFO :o Jak zobaczyłam tytuł debaty to oczywiście przypomniał mi się jeden z moich ulubionych seriali "Starożytni Kosmici", bo jego twórcy też przerwali milczenie :)
(komentarz do audycji 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie)

Anatman napisał(a): Swietny pomysł z tym 3600sekund oglądam każdy odcinek.Mnóstwo ciekawych informacji!!!
(komentarz do audycji 3600 sekund - Odc. 10)

Miszkurka2000 napisał(a): Chris wybrał inną drogę i uszanujmy to. Jednakże uwielbiałem go słuchać bo to co mówił było bardzo ciekawe i dodatkowo wg mojej opinii ma idealnie radiowy głos.
(komentarz do newsa Ludzie, którzy przerwali milczenie. Zapowiedź Debaty Ufologicznej Online z 10 grudnia)

Reiden napisał(a): To chyba pierwsze i ostatnie opowiadanie z tej audycji wyczerpały limit dwunastotysięczników na grudzień ;-). Zgadzam się w 100% z Wiktorem, że to ostatnie "Dziewczynka na ławce" jest zdecydowanie za długie. Dwie trzy sceny reminiscencji z życia głównego bohatera wystarczyłyby aby główny efekt został zachowany. Co więcej, byłoby bardziej zaskakujące, bo w połowie opowiadania już się można było domyślać do czego to zmierza. Po prostu gdyby było krótsze puenta byłaby mocniejsza. Myślę, też że świetną sugestią jest podzielenie tego tekstu na cykl spotkań/etapy spotkania z dziewczyną. Żeby jednak zachować uwagę czytelnika należało by ją podsycać odrębnymi puentami. Np. pierwszy etap - wspomnienia koncentrują się na dzieciach - kończy się spostrzeżeniem bohatera, że ta dziewczynka jest łudząco podobna do córki. Drugi, ze wspomnieniami o żonie - kończy się tym że jest łudząco podobna do młodej wersji żony. No i trzeci finalny z puentą.
(komentarz do audycji ABW #005)

Bart napisał(a): Dziekuje za odwiedziny. Miło ze udaje mi się czasem nakłonić do refleksji. To jest głównym celem moich audycji. Wprowadzić niepewność, odrzeć z nawyków myślenia aby odsłonić nowe pole na którym może pojawić się prawda. Jedyna i totalna w swojej formie. Dobrze się nie-zgadzać. To oznacza ze nadal uczestniczysz w procesie. Nie stoisz z boku. Ja nie jestem żadnym autorytetem i sam nadal intensywnie poszukuje i się uczę. Mówię tylko o tym co rezonuje ze mną w naturalny sposób. Ciekaw jestem innych opini. Nawet przeciwstawnych. :) Pisz proszę więcej. Spróbuj mnie przekonać. :))) Namaste.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #024)

Bart napisał(a): Pozdrawiam. Słaby z ciebie detektyw bo nie słuchasz uważnie. Audycje Chaty Mistyka nagrywane są z wyprzedzeniem czasem (jak w tym przypadku) paro-tygodniowym. Z drugiej strony szkoda ze jesteś nadal na etapie szukania sensacji i tylko tyle udało ci się zanotować z wypowiedzi. Czy padał deszcz? Padał. :) Zapraszam do słuchania i do rozumienia.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #017 Wędrówka Bohatera)

Bart napisał(a): Dzięki za odwiedziny. W moim przekonaniu prawda jest jedynie możliwa w swej totalnej formie. Innymi słowy prawda sama się broni. Teraz, informacje które zamieszczam w moich audycjach nie zawsze i nie koniecznie pochodzą wyłącznie z moich własnych doświadczeń ale w bardzo silny sposób rezonują z moimi przekonaniami. Nie ma znaczenia dla mnie czy to MOJE albo kto jest pierwszy. Tego typu ambicje nie sa konieczne. Wręcz przeciwnie, jest ogrom prawdy wypływający od mędrców i mistyków którzy to wskazują nam kierunek na drodze rozwoju duchowego. To nie oznacza ze ślepo podążasz za guru bez zrozumienia. On jest tylko drogowskazem dla ciebie. Pokaże ci drogę ale nie będzie cię niósł na własnym grzbiecie. W yodze wyróżnia się AGAMA czyli naturalny ogląd rzeczy wypływający z własnego doświadczenia, oraz NIGAMA doświadczenie pochodzące z vedów, poznanie poprzez skrypty. Ale prawda jest tylko jedna. Jak ja osiągniesz to kwestia twojego zaangażowania i wyboru. :) Odpowiedz na pytanie? Wydawało mi się ze jest czytelna : jesteś boska istota która przechodzi właśnie doświadczenie bycia człowiekiem. :))) Pozdrawiam i zapraszam do Chaty.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #023)

ryba napisał(a): Na ten temat Chris miałby dużo do powiedzenia.panowie nakuście go na tą debatę może się zgodzi
(komentarz do newsa Ludzie, którzy przerwali milczenie. Zapowiedź Debaty Ufologicznej Online z 10 grudnia)

słuchacz napisał(a): "można tą chorobę zdiagnozować o ironio przy pomocy czegoś pokrewnemu irydologii - czyli świecąc w oczy pacjentowi| miedź (metale ciężkie zresztą też) bardzo ładnie odkładają się w rogówce oka, jednym słowem miedziane oczy :)
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

ZenonSkition napisał(a): Choroba Wilsona od spożywania w miedzi w gansach. Wiesz, że trafiłeś w sedno? Kto nie wie, na czym to polega - proszę poczytać. Wszystko się zgadza. Z tego co pamiętam, można tą chorobę zdiagnozować o ironio przy pomocy czegoś pokrewnemu irydologii - czyli świecąc w oczy pacjentowi.... Brawo Panie Antares.
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

słuchacz napisał(a): piękny odcinek podróżniku. Szkoda, że większość bydła nie rozumie ostatniego przesłania...Wielki szacunek dla Ciebie, rozumiesz świat na swój sposób i czasami się nie zgadzam z Twoją percepcją ale to co powiedziałeś na końcu poświadcza za wszystko co można powiedzieć w eterze, ale czuję, że rzeczywiście jesteś dobrym człowiekiem :) Kręć dalej, masz stałego słuchacza jak cholera, choć nie ze wszystkim się zgadzam i mam zupełnie inny punkt widzenia to Twoje rozważania zmuszają mnie do refleksji pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #024)

Belkaenes napisał(a): Bardzo fajny temat,dawno nie bylo nic takiego lekko zakreconego i nie z tego swiata.Troche slabo(albo ciezko w radiu)wytlumaczone i ten przyklad z yeti imo nie trafiony wogole :/ Jesli wierzyc programom dokumentalnym Planete+ (a robia je naprawde dobrze i rzetelnie)to wszystko zwiazane z yeti to pic na wode! http://www.planeteplus.pl/dokument-yeti-istnieje -czy-nie_47002 W 10 przypadkach badania wlosow zekomo pochodzacych od yeti 9 to byl niedzwiedz a 1 pies :/ Pozdrawiam
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

Antares napisał(a): Nie, nie było, ale audycję warto przesłuchać w całości. Bardzo dobra. Co do interesujących seriali to na https://www.monitor-polski.pl leci własnie ciekawy serial ufologiczno-sensacyjny napisany pod wpływem technologii Keshe, konkretniej przytruciem miedzią z gansów. Trupy się ścielą gęsto, walczą reptilianie, lasery strzelają, Żydzi walą atomówkami i promieniowaniem z satelit. Polecam i jednocześnie czekam na omówienie bieżącej twórczości Podleckiego w Bibliotekarium ;-) Takiej powieści space opera w odcinkach już dawno nie było :-) Najpierw Taratajcio miał objawy choroby Wilsona i został hospitalizowany, teraz czas na Podleckiego.
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

fx napisał(a): ale zdajecie sobie sprawe, ze ten artykul mogl napisac kazdy. doslownie - KAZDY
(komentarz do artykułu Jak nagrywać EVP)

irek napisał(a): Jest. Przecież nie można tego tematu obejść.
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

Agnessa_Angel napisał(a): Wybaczcie, że zapytam, ale jestem ciekawa czy było coś w tej debacie o serialu "Doctor Who" ? Bo tylko z godzinę słuchałam, a to w końcu serial o podróżach w czasie pewnego kosmity ;)
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @"Rosja "umiera" już 1000 lat" ? Liczysz pewnie te tysiąc lat od Rusi Nowogrodzkiej, od czasów księstewek ruskich, małych i słabych (peryferie słowiańszczyzny). No, to bywało, że umarła, np. w latach Złotej Ordy w XIII w. Chodzi mi o to, że Ruś to nie Rosja, a Rusini to nie Rosjanie (to nie jest tożsame i identyczne). Rosja jako cesarstwo to wiek XVI, jako mocarstwo wiek XVII. Ten wiek XVII to są dopiero początki Rosji o jakiej myślimy.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 24)

marq napisał(a): Właśnie - a propos "końcówki debaty" - to "sprawa" bardziej "teologiczna". Inaczej chodzi o to czy to Człowiek /Ludzie mają, posiadają Dusze (ę) czy też to Dusza posada (od czasu do czasu -okresowo) ciało (a). Ważne w tej kwestii jest przekonanie o istnieniu lub nie reinkarnacji. Jeżeli chodzi o moje subiektywne przekonania to o inkarnowaniu Dusz jestem przekonany oraz twierdzę ze to Dusza (e) mają /posiadają ciała a nie odwrotnie. W zależności o przekonaniu w ww. kwestii bardzo to zmienia pogląd na życie Człowieka, człowieczeństwo oraz role jakie tu na Ziemi mamy do spełnienia / spełniania oraz i czy tylko na Ziemi? - ale odpowiedź na ostatnie pytające zdanie jest zbyt trudna ponieważ nie znamy "struktury zaświatów" tym bardziej jak uważamy, iż to Dusze posiadają i to okresowo /wymiennie / zmiennie ludzkie ciała. A wówczas relacja do odpowiedzi czym jest Czas rozważanie jak funkcjonuje i czy w ogóle istnieje będzie zawsze, no prawie zawsze inna. Pozdrawiam; Dziękując zarazem za ciekawą acz trudną debatę!
(komentarz do audycji 86. Debata Ufologiczna Online: UFO i Czas)

simsimsim napisał(a): Świetnie dobrane informacje, ciekawe wiadomości. Problem, że jakość dzwięku, głos, dykcja to zabija. Wyłącz tą modulację, może to wystarczy żeby było lepiej, bo naprawdę, naprawdę szkoda, a mogłabny być niesamowita audycja.
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 9)

Sławek napisał(a): Powiem tak... Nie tylko ze sie interesuje.. Wrecz wiem to i pasjonuje sie tym czego nie widza zwykli ludzie... Wczorajsza fotografia mojego brata ktora robila szwagierka rozjebala nasz mozg ...widzac internetowe. Dowody zdjecia itp owszem wierzylem lecz msjac dystsns czy to nie fotoshop. Gdy odpiszesz na emalil wysle ci dwa zdjecia ktore mi i mojej rodzinie. Daly ciarki. I szok. Na pierwszym jest postac głowy. Bialego kota prsy głowie. Brata a na drugiej jest masskra w rogu zdjecia dopiero gdy sie powiekszy....widac bezczelnie twarze jak by demonow itp. Hmm jestem ponad przecietna odoba zyje w swiecie bez manipulowania. Ktory daje system. Rządów. Świata. I wiele. Moge powiedziec lecz jesli nie. Jestes osoba która jesr odlaczona od systemu. I ma. Wybitną. Wuedze oraz pasje setki myśli. O czymś. Co teoretycznie. Nie ma prawa fizycznego. Bytu. A zarazem istnieje. .to nie mamy o czym. Rozmawiać. Lecz. Jesli wiesz o czym. Mowie i rowniez nie widzisz. Końca. Tematu i posiadasz wiedze nie ograniczona. To odpisz to na tyle pozdrawiam
(komentarz do artykułu Duchy zwierząt)

polak napisał(a): Pytanie po co wywołujemy ducha? Większość go wywołuje tylko dla fanu. trzeba sowie zdawać sprawę że zabawa kosztem istoty nie materialnej to durny pomysł. Nie wiesz czy jest z tobą duch czy demon. Za każdym razem jest to zabawa życiem swoim i osób postronnych całkiem z seansem nie związanych. Dajmy na spokój i NIE RÓBMY TEGO JEŚLI NAM ŻYCIE MIŁE!!!!
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

MatiMaister napisał(a): Przyznam szczerze, że jestem za tym, aby debaty ufologiczne były naprzemiennie z debatami (nie)kontrolowanymi. Przez mocne zawężenie tematyki na jaką skazane są debaty ufologiczne, następuje wrażenie, że wszystko zaczyna się powtarzać i w zasadzie to trwa już od dawna. Oczywiście wysłucham jak co tydzień, bo to już stały punkt niedzielnego wieczoru :)
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: UFO i czas)

thomas anders napisał(a): Witam serdecznie! Przesyłam link do tematu, który jest moją od dawną propozycją http://www.paranormalne.pl/topic/29847-zasada-teo ria-neotransmisji/ Sądzę, że odpowiada na wiele pytań nurtujących słuchaczy naszego radia Paranormalium! Pozdro z Mazur!!!
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online: UFO i czas)

Ivellios napisał(a): Racz z łaski swojej przeczytać komunikat zamieszczony na górze archiwum, zamiast zadawać durne pytania.
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

Sebastian pn napisał(a): Super audycja, wysychałem dwukrotnie i jeszcze mi mało. Dziś nie wyobrażam sobie Radia Paranormalium bez Bibliotekarium. Również Ivellios dokłada swoją cegiełkę do tej znakomitej audycji, (Raczej dużą cegłę) Pozdrawiam Serdecznie :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 24)

Sebastian pn napisał(a): Miron@ Szkoda twojego czasu, on i tak tego nie zrozumie.
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 9)

Typowy napisał(a): Wcześniejszej audycji nie ma, bo Klod odleciał w niej niczym Wałęsa, czy z innych powodów? :)
(komentarz do audycji 1 grudnia 2017)

euronecik napisał(a): stawiam na kucharza :)
(komentarz do artykułu Zniknięcie załogi "Mary Celeste")

marq napisał(a): Rosja "umiera" już 1000 lat i jakoś nieźle sie trzyma (w wieku dziedzinach lepiej niż My - Pl). Dokładnie to USA musi sprowokować działania INNYCH które potem Inspiracje i sprawstwo w 100 % przypisze nic sobie chodziarz za plecami bedzie i inspiratorem i partnerem konfliktu, ale przede wszystkim chciałaby jak na kilkudziesięciu "powstaniach" wywołanych nie tylko u nas ale na całym świecie, wojen i rewolucji na wielu kontynentach, Sfinansować obie strony - mogą być trzy czy nawet 4ry strony konfliktu - USA zawsze w nim będą krzycząc głośno TO ONI - Nas tam nie ma oraz za pożyczone pieniądze, których nie maja więc na bieżąco będą drukować - wyklikiwać zera w kolumnach cyfr w Excelu czy Lotusie 123, wiec "nawet nie ma im czego zarzucić :) :) - No co dodając zera na końcu cyfr oznaczających kwoty pieniędzy de facto NIC Złego Nie Robią - To Tylko w Polsce kara się nawet więzieniem z odsiadką za "Przywłaszczenie Własnej Własności. które w uzasadnieniu skazujący sad przytacza - na ironie plując oskarżonemu w twarz - za jakimi Art, Par, etc Oskarżany - nabył Prawa Własności uprzednio karajac go - to taka 100% Polska Specyfika skazać Niewinnego za nic a potem w Uzasadnieniu Wyroku Pisemnym udowodnić że Oskarżony jest niewinny i ma 100% dw własności za które ów "Sąd" parę akapitów wyżej w Wyroku skazał niewinnego - jakby drwiąc z Oskarżanego - "nieważne ze jesteś niewinny - nawet Ci to w Uzasadnieniu kilkukrotnie przypominamy, ale to w Pl jest bez znaczenia Uznajemy Cie za złodziej własnej własności a owe Uzasadnienie to taka "kara dodatkowa" - by cie bardziej pogrążyć i zgboić jakbyś nie wiedział i w tym "szaleństwie" nawet uwierzyć w twe nieistniejące "przewinienie" Sad Okręgowy - 99.99% z okręgówek w Polsce podtrzymuje Wyrok skazujący a w uzasadnieniu upomni SR aby Ten jak skazuje niewinnego, aby akapit dalej w Uzasadnieniu nie obalał własnego wyroku i stwierdzał nie tylko niewinność podsądnego ale wskazywał mu za jakimi paragrafami "prawa" jest niewinny - Inaczej No nie przesadzajmy Sadzie Rej w swej własnowolni bezkarności i bezczelności jednocześnie. Wbrew pozorom ma to wiele wspólnego z dzisiejszą Rosja ponieważ u niej tzw "wymiar sprawiedliwości" działa podobnie. Rosja sobie poradzi jak działa na co dzień jak wyżej opisane z własnymi obywatelami. Jest skazana na rozwój nowych technologii i w Pl dlatego penetruje północno-wschodnie rubieże gdzie jak wiadomo wszystkim w EU i na świecie (tylko Polacy w Pl nie maja o tym pojęcia), że tam jest mnóstwo metali ziem rzadkich Niekiedy w %ach więcej %-ent na km Kw. niźli w chinach i obu Amerykach.. Jak działają Rosyjskie techno pokazali Oni amerykańskiej armii nie tak dawno. Te produkty kupi wielu a część cywilną która w Rosji jest właśnie opracowywana - cywilna część Nowych Kosmicznych Technologii. Czy opracowali je Sami czy Zachachmęcili z tzw Obcymi z Kosmosu nie ma dla przyszłych klientów znaczenia. No są tacy których to interesi czy to intelekt rosyjskich "politechnikowców" czy prezenty od Obcych konkurujących z Obcymi "sprzyjającymi" US-menom .... Zobaczymy jak odwrotnie pojawia się na Rynku odpowiedniki tego co Rosja zaprezentuje opracuje i zaoferuje? Jak długo Te Ich nie bedzie miało nawet zbliżonej konkurencji - źródła koncepcji inspiracji a możne nawet "współprodukcji" będzie trzeba szukać poza Ziemią Że dostali pomoc oraz Poważne Zabawki - Nie tylko wojenne Obcej proweniencji jest w 100% Pewne !!! !!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 24)

Sztos19 napisał(a): Naprawdę wyjątkowa audycja, temat fascynujący.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 24)

Mieszko napisał(a): Każdy stary koncern niemiecki ma powiązanie z okultyzmem, który niszczy konkurencje nie fair. Dlatego nie kupuję od szkopów:)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 24)

konrad napisał(a): Powiem tak - Arkowi Miazdze wcale nie przeszło z tymi demonami. Wystarczy go mieć w znajomych na Faceboku, żeby dojść do wniosku, że on to mówił serio z tymi demonami. Nie tłumaczcie go.
(komentarz do audycji 85. Debata Ufologiczna Online: Najdziwniejsze teorie o UFO)

Miron napisał(a): Zobacz proszę na ilość pobrań audycji Twojej i innych z Radia. To nie dlatego nie pobierają Twoich audycji, że nieciekawe, bo przekazujesz fajną treść. Zwróć uwagę na sposób przekazu i jakość, zwróć uwagę na dykcję i mów wyraźnie, bo tego słuchać się nie da, a gdybyś napisał artykuł chętnie bym go przeczytał, bo masz dużo wiadomości bardzo ciekawych. Może poproś kogoś by to przeczytał, bo radiowego głosu niestety nie masz. No i to harczące tło z melodią jeszcze bardziej utrudnia słuchanie. Sorry ale to dla dobra ciekawej audycji. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 9)

o35 napisał(a): Mam mieszane uczucia pisząc o tej książce i mam nadzieję, iż po przeczytaniu tego komentarza prowadzący nie powiedzą: Czy na pewno czytaliśmy tę samą książkę? . Pierwsze skojarzenie podczas czytania jakie się nasunęło to film pt. Kabaret Boba Fossea z Lizą Minnelli i Michaelem Yorkiem. Tu i tu mamy powiedzmy dekadencką atmosferę cyganerii w okresie schyłku Republiki Wajmarskiej oraz styczność głównych bohaterów z nazistami, którzy złapali wiatr w żagle i dochodzą do upragnionej od dawna władzy. Oczywiście trudno porównywać film z omawianą książką ponieważ według mnie Kabaret jest jednym z najlepszych filmów jakie nakręcono w historii światowej kinematografii, natomiast Mentalista Hitlera do kanonu światowej literatury raczej nie trafi, (chociaż jak to się mówi tylko dwóch rzeczy można być pewnym na tym świecie: śmierci i podatków), trudno również autorowi odmówić bardzo dobrej narracji (książkę naprawdę przyjemnie się czyta). Drugie skojarzenie, być może zaskoczy wszystkich ale muszę to napisać: Kariera Nikodema Dyzmy niezapomnianego Dołęgi Mostowicza. Jasnowidz Erik Jan Hanussen, dziennikarz José Ortega oraz Baronowa skojarzyli mi się z zespołem w składzie: Nikodem Dyzma, Dyzio Krzepicki, Leon Kunik, Nina Kunicka oraz Lala Koniecpolska. Może to drugie zestawienie jest dosyć dla wielu bardzo egzotyczne ale bohaterowie obu książek mają bardzo wiele ze sobą wspólnego. Tak jak Mentalista Dyzma, Kunik oraz Krzepicki zrobią wszystko aby mieć wielkie pieniądze, nie cofną się przed niczym aby pomnożyć zdobyte bogactwa, mieć władzę nad innymi lub zdobyć ich podziw. W obu powieściach są oni swoistymi karierowiczami hochsztaplerami brylującymi w elitach władzy w miarę rozwijania się akcji cierpiącymi na rozwijającą się manię wielkości. O atmosferze dekadencji nie wspomnę. Kończą właściwie wszyscy marnie w przypadku Dyzmy jak skończyły się jego losy autor powiedzmy zostawia nas w lekkiej niepewności. Dyzma jednakże jest straszną miernotą, która ma szczęście, wyczucie czasu i gładkość na forum publicznym przypisywania cudzych pomysłów sobie. Oczywiście są to dalekie skojarzenie ale jednak. Wracając do samej książki Gervasio Posadasa: jest to historia człowieka, który nie ukrywa przed swymi najbliższymi współpracownikami (ponieważ po głębszym zastanowieniu trudno nazwać stosunek Hanussena do byłej żony oraz Baronowej mimo ich intymnych stosunków inaczej niż zawodowym wykorzystywał je bez żenady do osiągnięcia swoich celów, one również czerpały ile mogły korzyści materialnych ze związku z nim), iż głównym oraz podstawowym jego celem jest pomnożenie osiągnięto już bogactwa oraz wpływ na ludzi po przez władzę. Jest to wielki manipulator który w drodze do obranych celów napotkał na nazistów i postawił na nich mając pewność, iż da się nimi manipulować po przez duże pieniądze oraz nimb człowieka posiadającego moc mentalną pozwalającą przepowiadać przyszłość. Nie chciał zauważyć tego co do dokoła widzieli inni, iż igra z wielkim ogniem, który swym płomieniem nie parzy ludzi lecz spopiela na pył. Tak też skończył główny bohater. Oczywiście zamiar autora przedstawienia atmosfery panującej w tamtym okresie w Berlinie jak i w całych Niemczech nie jest bez znaczenia ale muszę zauważyć jedną rzecz w książce tej jest deficyt tzw. ludzi zwyczajnych miejscami nawet kelner jest indywiduum, a pogranicznik austriacki jest miłośnikiem Hitlera mimo, iż on jeszcze nie doszedł do władzy w Niemczech. Bez wdawania się w szczegóły to wszystko. To co naskrobałem w komentarzu jest moją subiektywną opinią i czekam z zaciekawieniem na zdanie o książce i jej bohaterach od innych słuchaczy. Pozdrawiam wszystkich. o35
(komentarz do newsa Zapowiedź Bibliotekarium z 1 grudnia)

sh napisał(a): "Szkoda, ze My Polacy w swym zacietrzewieniu do Rosji nie widzimy Oczywistych Faktów, jak to, że po II WW USA de facto jest bandytko-terrorystycznym krajem i rozpoczęło lub /oraz sprowokowało WSZYSTKIE konflikty zbrojne, wojny i napaście ! " ojej no kolego ameryki nie odkryłeś (nota bene skoro mowa o ameryce), wcześniej takim krajem było UK a jeszcze wcześniej Cesarstwo Rzymskie, hegemon trzyma ład i porządek na swoich szlakach handlowych a tam gdzie przestaje mieć kontrolę wysyła wojsko proste jak w stadzie wilków czy nawet w jakiejkolwiek dzisiejszej firmie lub społeczności, nawet w życiu osobistym powielasz ten schemat..oj naiwni wy naiwni natury człowieka nie zmienisz kolego a mowa o sprawach oczywistych z przekonaniem iż odkryło się przysłowiową amerykę jest przejawem głupoty
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

sh napisał(a): i o tym pisałem, Chrisowi jest potrzebny oponent wtedy Chris otwiera skrzydła gdy jest rozmowa, monolog jest pójściem na łatwiznę, mówię to co sobie założyłem przez godzinę i nara ok nie twierdzę, że to jest proste bo nie jest i trzeba to potrafić i Chris to robi świetnie ale z pewnością taka debata ufologiczna czy niekontrolowana z wytrawnymi uczestnikami wymaga o wiele więcej i jest kwintesencją bo czasami poglądy się ścierają i trzeba ich bronić na argumenty a to jest najpiękniejsze gdy słuchacz może wysłuchać nie opowieści-monologu a różnych punktów widzenia a czasami nawet starcia w założeniach prowadzących na argumenty. Także jak dla mnie Chris poszedłeś na łatwiznę bo tak owszem do debat trzeba było się przygotować, nie wystarczyło ułożyć sobie kolejnej opowiastki założonej w ramach czasowych ale przecież wiesz o tym najlepiej bo w debatach to Ty byłeś niezastąpiony i zaraz za Piotrem byłeś ich głównych mentorem i spajającym temat, zawsze przygotowany, zawsze rewelacyjnie wypadający i współtworzący debatę..a tu jesteś zwykłym opowiadaczem Chris, bez konkretnego oponenta w dyskusji jesteś przeciętny i to bardzo...
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

sh napisał(a): Chris lepiej wypadałeś w Debatach, tutaj się gubisz. W debatach były różne punkty widzenia co powodowało do dyskusji, do rozważań i do myślenia, zawsze tak jest gdy stykasz się z równym sobie oponentem, Tu opowiadasz swoje przemyślenia, baz żadnych no właśnie bez żadnych impulsów zmuszających do debaty do zmiany i do wyciągnięcia wniosków, jesteś sam i opowiadasz jak opowiadacz, pytam się ile to pociągnie dopóki samego Ciebie nie znudzi, wracaj Chris do debat, tam jest twoje powołanie, tam z Piotrem możecie się zmierzyć i ze spontana tworzyć naprawdę świetne audycje...tu tylko będziesz opowiadaczem przedstawiającym swój punkt widzenia bez żadnego poparcia czy sprzeciwu...pieprzony monolog pozdrawiam
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

danusha napisał(a): Historia kobiety, która miała znaki od świadomości w postaci tego obdarcia ze skóry, przypomniała mi, że całkiem niedawno miałam podobną sytuację. Tylko miałam widok czegoś innego, ale bardzo szybko zrozumiałam przekaz i symbolikę. Co więcej! - wdrożyłam przemyślenia w życie i wiedzie mi się od tej pory o wiele lepiej. Super debata, bardzo dobrze się słuchało, nawet nie poszłam po drugą herbatę...
(komentarz do audycji 85. Debata Ufologiczna Online: Najdziwniejsze teorie o UFO)

Ivellios napisał(a): Komentujesz artykuł, którego nawet do końca nie przeczytałaś. A skąd to wiem? Bo gdybyś doczytała go do końca, to wiedziałabyś, kto jest jego autorem - stosowna informacja jest umieszczona na samym końcu artykułu :) Żegnam chłodno.
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

Noemi napisał(a): Ciekawa jestem jaki debili napisał ten artykuł . Do tego kto napisał taki beznadziejny artykuł kieruje następujące refleksje i pytania: -Po pierwsze zanim napiszesz kolejny bezsensowny tekst sprawdź w pewnych źródłach jakie były prawdziwe historię ludzi lub bardziej głupich dzieci którzy chcą się popisać użyły tabliczki ouija -po drugie nie radzę tobie tak niewierzyć bo nie wiadomo co ciebie spotka po tak wielokrotny użyciu tej oto gry -po trzecie po mimo że tabliczka jest zrobiona z tak jak to nazwałeś tektury to za pomocą zwykłego papieru można wywołać demony ,bo znam przypadek dziewczyny ,który opowiadał pastor kiedy to uzależniona od tej gry zrobiła tą samą z papieru napisała typowe słowa takie jak ie są na ouija czyli tak nie itd potem została opętana -po czwarte jak wyjaśnisz nawiedzenia i opętania umiesz siłą podświadomości sprawić żeby człowiek lewitował albo jak wyjaśnisz że człowiek opętany umie mówić w innych językach których wcześniej nie używał -po piąte jesteś pewnie typowym ateistą i nie bądź taki pewny siebie bo skoro teraz się nic nie dzieje po twoim użyciu tabliczki to jest jeszcze dużo czasu żeby się wydarzyło pozdrawiam i radzę nie korzystać z tej diabelskiej gry :)
(komentarz do artykułu Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?)

Arcetron napisał(a): Jeśli chodzi o porwania kobiet i ewentualnie pobieranie embrionów przez inną bardziej rozwiniętą cywilizację mieszkającą w kosmosie a nie na ziemi jest oczywiste; w przestrzeni kosmicznej każdy organizm żywy jest narażony na ekstremalnie duże dawki promieniowania co sprawia że każdy kto przebywa w kosmosie prędzej czy później jest pozbawiony do zdolności rozrodczych. My tu na ziemi w dużym stopniu jesteśmy chronieni od tak silnego promieniowania dzięki magnetosferze i jonosferze. Hybrydyzacja ludzi to nie zagłada ludzi na ziemi ale przystosowanie człowieka do życia w kosmosie u boku osobników trochę odmiennych fizycznie niż człowiek. Zauważmy że nawet kolonizacja marsa przez ludzi narażona jest ,że większość ludzi którzy tam polecą będą bezpłodni dlatego przed misją będą pobrane: nasienie i jajeczka zamrożone, wysyłając je razem z ludźmi na marsa Najprostsze rozwiązania zawsze okazują się najlepsze i nie należy doszukiwać się tu złych intencji kosmitów czy samej zagłady ludzi. Bo przecież jeśli są bardziej rozwinięci cywilizacyjnie niż my na pewno byśmy nie wiedzieli kiedy i jak a wszystkich by nas uśmiercili jeśli by chcieli . . .
(komentarz do audycji 85. Debata Ufologiczna Online: Najdziwniejsze teorie o UFO)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Dodałbym do powodów zabójstwa emisję 2000000 $, mających pokrycie w rezerwach srebra, poza FED przez prezydenta. Gdyby chodziło jedynie o zapobieżenie planom prezydenta, to by go zabito skrycie z upozorowaniem przyczyn naturalnych zgonu. Stało się inaczej. Zastrzelono go w biały dzień na ulicy z udziałem kamer telewizyjnych, aby pokazać, wszystkim, innym mającym władzę, jak kończą ci co chcą emitować sami pieniądz. Ten zamach to była akcja pedagogiczna i prewencyjna. Nie był to oczywiście jedyny zamach na prezydenta USA na zlecenie bangsterów, o wielu innych poczytajcie sobie w I części "Wojny o pieniądz". I dodam, Sławomir Skrzypek prezes NBP odmawiał brania kredytów z banku światowego. Jak skończył? A kolejny prezes Marek Belka wziął olbrzymie pożyczki na drugi dzień po tragicznej śmierci Skrzypka.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

sh napisał(a): opowiadanie o człeku, który wyprowadził się do utopijnej wioski gdzie spotkał sołtysa śmieszka i całą masę "dziwnych mieszkańców". To zapamiętałem z tego cyklu rewelacja, reszta super przeciętna ale ja tylko słucham nie piszę, czytam czasami. Fajna seria choć obcowanie z pisarzami, którzy czynią uwagi innym pisarzom o czym nie mam żadnego pojęcia jest trochę dziwne, wrażliwość i gust chyba też szwankuje bo to co Was zachwyca mnie nie rusza, natomiast są perełki w tych mini-dziełach jak najbardziej a te wspomniane wyżej nawet utkwiło mi w pamięci po dziś dzień :)
(komentarz do audycji ABW #004)

sh napisał(a): Krawiec gnido..chuci w sklep. oczerniasz swoich prawda wyjdzie na wierzch bo jest cięższa..
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

sh napisał(a): @Kidler drogo się cenisz
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

sh napisał(a): @SkrzydlatyŻmij a gdyby ktoś ci wskoczył w kabelki to byś się przecież połamał na tym obrazkowym gównie na którym przesiadujesz waląc konia do kreskowanych dziwczynek z mangi?
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

scandalhack napisał(a): to co mówisz fajnie brzmi ale ile w tym tej TWOJEJ prawdy do której tak nawiązujesz podróżniku? Nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie bo nie masz nań odpowiedzi cały czas szukasz...a gdybym Ci powiedział, że otrzymasz odpowiedź po zwykłej śmierci to zabiłbyś swoje ciało? Załóżmy, że otrzymałbyś odpowiedź ale co by to dało skoro zaraz byś ją utracił, informacja nie istnieje bez nośnika a nośnik nie istnieje bez informacji .Na Twojej różowej planecie byłbyś ulotną wiązką światła niczym więcej niż fotonem, który po dostarczeniu, dotarciu do celu gaśnie...Teraz Tu lepisz rzeczywistość, nagrywasz, powodujesz, że je gdzieś tam to komentuję właśnie tu i teraz proszę o tym nie zapominać pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #023)

Muki napisał(a): Zrób coś z tym dźwiękiem, zlikwiduj podkład albo zacznij mówić wyraźniej, bo pomimo, że ciekawa treść to słuchanie takiego bełkotu męczy i zniechęca do słuchania. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 3600 sekund - Odc. 7)

sigunkorati napisał(a): Jak zwykle bardzo ciekawa audycja. Mam tylko jedną prośbę do Tomka Pawlusa, którego bardzo lubię i cenię za wiedzę. Popracuj proszę nad tym, by nie powtarzać słów. Tak, wiem, czepiam się :P Jednak bardzo bywa to rozpraszające, a masz wiele ciekawego do powiedzenia :) Bez obrazy! Pozdrawiam cały zespół. Tak trzymajcie!
(komentarz do audycji 85. Debata Ufologiczna Online: Najdziwniejsze teorie o UFO)

Mika napisał(a): Nic dodać nic ująć . Jedno mnie jeszcze zastanawia ale nie wiem czy to nie zbyt śmiałą teoria ... czy te wszystkie wojny są o zasoby naturalne czy tak naprawdę jest to tylko dodatek do utajnionych działań mających w tym całym zamieszaniu na terenie zdestabilizowanych państw wydobyć i przewieźć do USraela artefakty bądż tabliczki z zapisami które dotyczą zaginionej wiedzy i technologii cywilizacji przedpotopowych ... jak to miało miejsce choćby w Iraku.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

kukurki napisał(a): Miekina ma w tej kwestii bardzo ograniczone pojęcie, w sumie narzuca amerykańską wersję historii (gdzieś tam kiedyś opowiada o "złym Kimie" czy tłustym Kimie - ciekawe jaką mu krzywdę wyrządził). Boli, że wielu z was podświadomie to kupuje, bo takie fajne, bo takie milutkie... A pod spodem polityczna propaganda
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

Antares napisał(a): Podobny pomysł miał Wolfgang Jeschke w tej książce http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47994/ostatni- dzien-stworzenia i innych swoich publikacjach.
(komentarz do newsa Zapowiedź Debaty Ufologicznej Online z 26 listopada)

Ronin101 napisał(a): Oczywiście, że w powojennej historii, USA ma więcej grzechów, ale nie należy porównywać czynów Rosji do USA, bo Rosja nie jest tak silna gospodarczo, by dominować na świecie i panoszyć się w różnych częściach świata. Rosja 5 razy silniejsza zachowywałaby się zupełnie inaczej i znacznie bardziej agresywnie. Czy to się nam podoba czy nie, mocarstwa podzieliły sobie świat na strefy wpływów i już wolę być w strefie USA niż Rosji, czy Chin.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

Bart napisał(a): Namaste, Milo ze udało się Tobie odnaleźć ścieżkę w lesie. ;) Pozdrawiam i zapraszam do dalszych odwiedzin.
(komentarz do audycji Chata Mistyka #023)

marq napisał(a): Przecież "Wylęgarnią" Komunizmu, Nazizmu, Faszyzmu, Eugeniki, Obozów Koncentracyjnych, etc. były i są USA ! To Babilon i wielka ośmiornica .... Są cywilizacje. które pozostawiają mikro ślad zaledwie po mega skomplikowanych operacjach a przydarzało się / podlegali tym operacją "zwykli śmiertelnicy" nawet w trakcie snu - Były relacje także u Was na RP takich Zdarzeń! O ile USA maja kontakty z Obcymi, to ani nie są to obcy którzy uczestniczyli w hybrydyzacji homo sapiens, ani nie maja takich technologii by człowieka zoperować / "naprawić" z dość prozaicznych schorzeń - operacja na oczy, kręgosłup, tzw choroby "nieuleczalne" pochodzenia immunologicznego, choroby serca, etc. Świadczą o tym 6/7 operacje serca jego wymiany nie naprawy u osób będących bezpośrednio przekaźnikami miedzy Obcymi a władcami supermocarstw.. vide ponowie R i R, etc. którzy nie tylko poddają się operacją lekarzom z akademii a nie Obcym oraz Wszyscy nawet mst. Brzeziński zamrażają się po śmierci, licząc na to, ze akademicka medycyna za X /N lat znajdzie remedium na ich schorzenia czyli zupełnie nie liczą na Obcych tzw wiedzą jak ograniczeni są Ich Koledzy z Kosmosu... Wysoko Rozwinięci i Sensytywni Ludzie z Obcymi Kolegami USA nie będą mieli większego "kłopotu" - warunek Muszą! współpracować a nie udowadniać Który z nich jest lepszy / wyżej postawiony, ma lepszą "szkołę" etc .... Czyli ani nie są to Kosmici z mega technologią i ani nie są super inteligentni. Jedno jest pewne są krwiożerczy, żywią się negatywna energia oraz chcą zawładnąć Ziemią - ale Tutaj mają konkurentów o raczej korzystnej dla człowieka proweniencji - inaczej nie ratowaliby np. z ciężkich chorób ludzi z gminu - o wiele wyżej postawionych na skali ogólnego rozwoju od Kolegów Obcych USA... Ciekawe jakich w hierarchii i rozwoju oraz chronologizacji Obcych mają za Kolegów Niemcy, Naziści no i jakich Obcych za Kolegów mają Rosjanie ...??? Pzdr; ...
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

Ivellios napisał(a): W sumie to post scriptum do książki Szewczyka można by poskładać z korespondencji, jaką od niego otrzymało Radio Paranormalium drogą mailową. Pomijając wtrącenia o hipnozie, facet do dziś przeżywa niezłe, nazwijmy to tak, przygody. Pewnie już w innym miejscu wspominałem, jak to raz po raz znikała mu cała kasa z konta bankowego (przy czym z bankowości internetowej, z tego co się orientuję, nie korzysta). Po prostu przychodzi pewnego dnia do banku i zamiast wypłacić gotówkę, słyszy że konto jest puste, mimo że przecież nic z niego w ostatnim czasie nie wypłacał. Podobno ciągle go ktoś zastrasza i robi mu różne przykrości. Aktualnie wysyła korespondencję do urzędującej Pani Premier RP i jej ministrów, z prośbą o pomoc. Pokłada w nich duże nadzieje, bo w sumie w dużej części to jest ten sam obóz, który tworzył niegdyś rząd Olszewskiego.
(komentarz do audycji Odc. 245 Czy żyjemy tylko raz?)

marq napisał(a): Tylko Nikt nie wspomina, że instalowanie rakiet z głowicami A przez CCCP było odpowiedzią na wcześniejsze rozlokowanie rakiet z głowicami A w Turcji na granicy Rosji - wówczas CCCP przez USA Ruscy tylko odpowiedzieli na prowokacje USA, które to z Kuby ciągnęły w ówczesnych "$" miliardy $ rocznie !! No ale my widzimy tylko złych Ruskich, natomiast prawda jest taka, ze od przełomu XIX i XX w. 99,99% prowokacji, wojen i awantur Rozpoczynały i Rozpoczynają USA. To tak jak obecne otaczanie Rosji wokół ich wielkiego kraju, gdzie Ukraina jest częścią gry i tak jak Kuba - jeszcze nie Rozkradziona, ale Jankesi bardzo chętnie obrobiliby Ukrainę tak jak Polskę, albo jeszcze lepiej - vide kradzież w I dniu zamieszek kiedy tylko w Kijowie dało się wylądować samolotem Ukraińskiego Złota !!! Szkoda, ze My Polacy w swym zacietrzewieniu do Rosji nie widzimy Oczywistych Faktów, jak to, że po II WW USA de facto jest bandytko-terrorystycznym krajem i rozpoczęło lub /oraz sprowokowało WSZYSTKIE konflikty zbrojne, wojny i napaście ! Gdyby to wszystko co przez ost.70/80 lat, co zrobiły USA zrobiłaby Rosja, wszystkie agencje medialne, Radia, TV, etc, mówiłyby o terroryzmie Rosji przez 22 z 24 godz /D. ujadając jak wściekłe psy! Ten brak obiektywizmu bardzo źle się dla nas Polaków skończy - znów jak w 1939 - okaże się jakich "Przyjaciół" mamy na Zachodzie ....
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (26 lis 2017))

marq napisał(a): @Leśny Pukacz = W całej rozciągłości Popieram oraz sądzę Podobnie !!! Przeczytałbym może nie cz.2 ale tzw. Postscriptum po niemal już 30-stu latach, wielkości sporego opowiadania! Pozdrawiam
(komentarz do audycji Odc. 245 Czy żyjemy tylko raz?)

edek1974 napisał(a): Może w przyszłości jakaś grupa ludzi cofnęła się w czasie (np. do trzeciorzędu) jako powiedzmy ówcześni dysydenci lub skazańcy kryminalni a ich dalecy potomkowie to pasażerowie UFO ? To tłumaczyłoby skąd się wzięły te różne artefakty wymienione w "Zakazanej archeologii". Wyjaśniałoby całe zagadnienie paleoastronautyki, czyli ich humanoidalny wygląd. A także ich dziwne zainteresowanie naszymi genami... Tylko spokrewnione gatunki można połączyć genetycznie. To tak jak z niemożliwością przekroczenia prędkości światła.
(komentarz do newsa Zapowiedź Debaty Ufologicznej Online z 26 listopada)

Kidler napisał(a): Stosunek płciowy z kobietą też można w 3 minuty odbyć, ale czy o to właśnie chodzi?
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (19 lis 2017))

pwo napisał(a): Już tak jest na tej planecie, że każdy wynalazek służy tylko do zniewolenia innych. A superinteligentne roboty mogą być najgorszym dziadostwem od wynalezienia wąglika w proszku
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

harry napisał(a): Bardzo lubię słuchać Chate Mistyka mam przerobione wszystkie odcinki podziękowania z wyrazami szacunku dla prowadzącego odcinki. Jestem pełen podziwu we włożoną energię i przekaz do świadomości poszukujących i wnikających we własne Ja.Bardzo miły i szczery głos "czapki z głów".Namaste. Ps.Czekam z niecierpliwością na każdy kolejny.Czuwaj:)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #023)

ZXXC napisał(a): Poproszę o lepszy "dźwięk" :)
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 6)

Mika napisał(a): Jak dla mnie to Kowalski z Chojeckim to kompletne dno , poniżej wszelkiej krytyki , ciągła rusofobia , teksty o reżimie Putina i komunistach z Chin , lizanie dupy Ameryce i wielbienie chorego na mózg paranoika antyrosyjskiego Maciarewicza. Jest kogo chwalić ... naprawdę ... . Idź pod prąd to antyrosyjska propaganda pro USraelska i to dość ordynarna ... . Nie wiadomo kto tu głupszy : Chojecki czy Kowalski ... ten drugi kiedyś myślał ale ten pierwszy sprał mu mózg ... albo podłączył go do dolarów zza Oceanu .
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Belkaenes napisał(a): Jak podmienisz próżnie na stan niewaszkosci to sie wszystko zgadza.Pozdrawiam
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Sam Sepiol, tylko, że w rakiecie kosmicznej nie próżni, więc cały twój wywód nie trzyma się kupy.
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Majk napisał(a): Sztuczna inteligencja pozaziemska niekoniecznie musi mieć takie samo spostrzeżenie na cywilizację w swojej Galaktyce lub na swojej planecie jak Ziemska sztuczna inteligencja - ta na Ziemi ma doświadczenie i zna historię gatunku ludzkiego , rzezie , wojny , bidę , krzywdę ... całą złą stronę natury człowieka a więc może być tak że tylko Ziemska sztuczna inteligencja będzie chciała zlikwidować ludzkość tylko na Ziemi - jak Skynet - na skutek podsumowania historii człowieka , Ta pozaziemska na skutek innych doświadczeń i innej - powiedzmy bardziej pokojowej historii innego gatunku może mieć inne cele .i może nie chcieć likwidować mieszkańców swojej planety czy Galaktyki ... Możemy być jedynym tak "krwiożerczym wrzodem w kosmosie".a raczej to ten 1 % bogaczy którzy nas okradają i te krwawe wojny i zniszczenie planety wywołują.
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

Antares napisał(a): Odnoszę wrażenie, że to wbrew pozorom Hawkingowi brakuje autorefleksji lub ma silne parcie na media. W ostatnich paru latach miałem okazję poznać jego stanowcze stanowisko na temat AI, GMO, paliw odnawialnych, zmian klimatycznych, przyszłości Internetu, badań medycznych, zbrojeń a nawet dalekowschodnich problemów politologicznych. Może jeszcze o czymś zapomniałem, ale piszę z pamięci. Ja zadałbym sobie pytanie "czy ja mam wystarczającą wiedzę aby się autorytatywnie na ten temat wypowiadać?". I wcale nie chodzi mi o formalne wykształcenie, ale o wiedzę na dany temat. Przykładowo jakbym miał się zapytać co robić aby końcówki włosów się nie rozdwajały to wolałbym zapytać Ivelliosa niż Marka Żelkowskiego, niczego temu ostatniemu nie ujmując. Po prostu kwestia prawdopodobieństwa czy ktoś się na tym zna czy nie. Przy okazji pozdrawiam obu panów :-)
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

Sam Sepiol napisał(a): Kolejny raz o tych amerykańskich długopisach słyszę. Przeciez już było wyjaśnione, że pisanie ołowkiem rozkrusza grafit który nie jest elektrycznie objętny więc nie zaleca się jego używania w próżni. Stąd długopis jest właściwszym rozwiązaniem.
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Ivellios napisał(a): Można prosić więcej szczegółów? Kiedy to dokładnie było, gdzie, jakie okoliczności obserwacji, ilu było świadków, itd.?
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

nik napisał(a): widzialem doslownie to samo kilkanascie lat temu a,.o procz mnie widzialo to jeszcze dwie osoby ktore ze mna szly .tylko na poczatku widzialem swiatlo jakby spadajaca gwiazda
(komentarz do artykułu Latające trójkąty nad Warszawą)

Ronin101 napisał(a): To naprawdę może być lekki horror. Gdy sobie to człowiek uświadomi to zaczyna rozumieć dlaczego tylu naprawdę rozsądnych ludzi zaczyna bić na alarm i pojawiają się inicjatywy typu: https://en.wikipedia.org/wiki/Open_Letter_on_A rtificial_Intelligence
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

Bart napisał(a): Dzieki za interesujący komentarz. Zapraszam do Chaty. :)
(komentarz do audycji Chata Mistyka #020)

sluchacz pociagowy napisał(a): Zenon cwaniaczku, dobrze że pokazałeś swoje prawdziwe oblicze. https://youtu.be/E23oKb9TLlo?t=30m34s zobaczcie jak zenon czy może raczej anon wypowiada się o klodzie w radiu wilno
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Ivellios napisał(a): Przeczytałeś chociaż opis tego odcinka? Nie. Więc...
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (19 lis 2017))

Jupiter napisał(a): Człowiek zbliża się niebezpiecznie blisko do elektroniki, a elektronika do człowieka... Co wyjdzie z tego połączenia? Oby nie koszmar...! Oni (ufo) z pewnością wykorzystują to "nowoczesne ustrojstwo" do manipulacji. Czy konflikty, wojny, destrukcja to ludzka natura? Czy też są to emocje wgrywane z zewnątrz np. (ufo). Możliwe też że są inne istoty (ponad ufo) które chcą by człowiek nie ugotował się we własnej "genialności" i próbują mu pomóc...
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

Jabulon napisał(a): Lubię wasz program, bardzo cenię debatujących i ludzi na czacie (np. Artemiusa), którzy zawsze mają ciekawe uwagi. Z przykrościa zauważam jednak, że jakieś 50% ludzi, którzy słuchają "Debat..." to tacy, którzy oczekują historyjek rodem z "inne medium" jak kosmici porwali słoiki z tuszonką albo przemienili człowieka w bobra. Nie zauważyło wielu z was, jak OGROMNY POTENCJAŁ tkwił w dyskusji o obcych-robotach. Dla mnie to wizja przerażająca, dużo bardziej niż drastyczne opowieści. Nie jesteśmy sobie w stanie ich wyobrazić i to przeraża, bo mogą wywołać największy kryzys, jeśli tylko się z nami skontaktują. Hawking więc dobrze mówi, ostrzegając przed próbami kontaktu. Wystarczy, że zareaguje na nie jedna stara, licząca miliony lat sonda von Neumanna...
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

lulik napisał(a): Zauważ, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakby zachowały się istoty 2-3 razy inteligentniejsze, a co dopiero jak piszesz takie sto, tysiąc razy nas przewyzszające. To naprawdę może być lekki horror.
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

lulik napisał(a): Chris 90 procent czasu mówił nie na temat. Pisz co chcesz, ale tak było. I nie chciało mi się go słuchać, bo rozciągał te swoje dywagacje na 30 minut, a na pytanie i tak nie odpowiadał :) A jeśli uważasz, że tematy ufologiczne są nie do wyczerpania, to widać interesujesz się tym od paru miesięcy. Można wrócić do tematu okaleczeń i np zapytac, jakie kotlety robia obcy, zastanowić się nad przepisami. O to ci chodzi?
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

lulik napisał(a): Tylko czy to robi Hawking, czy media robią to za niego - na to pytanie sobie odpowiedzmy. Założę się, że mu zadają pytanie, a potem biją pianę.
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

kider napisał(a): Trochę o niczym. Te informacje można streścić w 10 minut bez przysłowiowego lania wody. Czas to pieniądz.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (19 lis 2017))

marq napisał(a): Czas by kiedy przyjdzie czas na Wenus z tych 99% niewolników chociaż 40 /60% dotarło tam w ludzkich ciałach nawet wybijając całą dzisiejszą "Ludzką" Y elitę a jak będzie trzeba - wraz z kierującymi nimi Obcymi ....
(komentarz do audycji 78. Debata Ufologiczna Online: Czy wreszcie poznamy prawdę?)

marq napisał(a): Tylko dlaczego po każdym tym pozytywnym zamieszaniu, rewolucji, wojnie etc 99% społeczeństwa staje się o rząd wartości uboższe a pozostały 1% kurczy się o 70/55% jednocześnie stając się bogatszym o 3-5 rzędów wartości dmuchając pieniądze z Niczego z powietrza. Dlaczego te 99% po takim Kopie Cywilizacyjnym nie może tak jak banksterzy tworzyć dla siebie pieniądz i to nie na 10ty pałac i setne Ferrari a na mieszkanie, odzież, chleb i cokolwiek na ogrzanie tego mini mieszkanka Dlaczego w przededniu tego Skoku /Kopa w Polsce promuje się mikro apartamenty [na razie w Warszawie i Krakowie] o metrażu od 16 do 19 mkw. maksymalnie !! O Wenus ja pisze zawsze To jest pseudoplaneta dla Ludzkości. Nie wiem tylko Kto ja i skąd z jakiej czeluści Kosmosu tu przytargał.. No i na Wenus ludzki gnój w ilości 98/99% nie będzie miał dostępu przynajmniej w fizyczno-biologicznych ciałach. Myślę więc jak bez ciała dostać się na Wenus !!
(komentarz do audycji 78. Debata Ufologiczna Online: Czy wreszcie poznamy prawdę?)

marq napisał(a): Oczywiście, ze OBCY SĄ już od hen dawna na Ziemi i w Ziemi i Pod Ziemią i na dnach oceanów i pod tymi dnami pod ziemią pokrytą oceanami .... I na pewno w znacznym zakresie mają wpływ na ten gnój jaki jest pomiędzy Ludźmi, w przestrzeni społecznej oraz mega wpływ na nierówności społeczne a Finansowe to wręcz Ich wymysł /koncepcja ..... Skąd pewność - A co by Tutaj mieli robić Pozytywni Kosmici realizujący się w Miłości i Bezinteresownym Czynieniu Dobra !!
(komentarz do audycji 78. Debata Ufologiczna Online: Czy wreszcie poznamy prawdę?)

marq napisał(a): Może jakaś Kosmiczna Cywilizacja :Mocno Myśli" jak nas wynająć do wyrezania ich największych wrogów kosmicznych tak by zbliżyć się do Nas bezpiecznie i aby zabezpieczyć się skutecznie aby po wyrezaniu wrogów Obcych - Ich technologią oczywiście - bo Nasza to tak jak do dzisiejszej naszej broni kij, Kość udowa wołu i ew, proca ...... Tez trzymałbym się daleko od Ziemian... a mając wybór NIGDY świadomie nie inkarnowałbym się powtórnie tym bardziej w Polsce, która na 120 kategorii statystycznych w 107 jest na miejscu od 7-mego do 11-go od Końca !!!! !!! !! = ZGROZA !
(komentarz do audycji 78. Debata Ufologiczna Online: Czy wreszcie poznamy prawdę?)

Leśny Pukacz napisał(a): Pomimo braku tematu jak zwykle bardzo ciekawie! Chris to po prostu radiowiec z krwi i kości. Szkoda, że ktoś taki robi to zupełnie za darmo, a miernoty tworzą komercyjne g.....Szkoda gadać. To samo tyczy się Ivelliosa, który sam jedzie z tematem od tylu lat na na takim poziomie. Szacunek panowie! Jedynie żal, braku Chrisa w Debatach, po jego odejściu średnio chce mi się je ściągać...na pewno kiedyś je przesłucham, ale bez pośpiechu. Nie rozdzielajcie się więcej panowie! Pozdrawiam ;)
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (19 lis 2017))

Ronin101 napisał(a): Wg mnie obcych stworzymy sobie sami w postaci sztucznej superinteligencji przed którą ostrzegają Hawking, Musk czy Gates. Superinteligencja powstanie, gdy sztuczna inteligencja będzie potrafiła się samoudoskonalać i zintegrować wiele wyspecjalizowanych sztucznych inteligencji. Wtedy w BARDZO krótkim czasie sztuczna inteligencja stanie się NIE 2,3 lub 5 razy bardziej inteligentna od człowieka, ale 100, 1000 lub million razy! Człowiek będzie się musiał zmierzyć z istotą, która będzie doskonale przewidywała każdy nasz kolejny ruch, tak jak my potrafimy przewidzieć kolejny ruch kogoś bardzo mało inteligentnego. Między bajki możemy włożyć nadzieję, że taka superinteligencja zachowa się humanitarnie i zamknie nas w rezerwatach. Jeżeli z jej analizy będzie wynikało, że o 0,00000001% bardziej opłaca się nas unicestwić to to zrobi. Kropka. A dlaczego miałaby nas unicestwić? Bo pożeramy (dosłownie) zasoby, które mogłyby zostać wykorzystane do produkcji energii dla kolejnych komputerów. Sztuczna inteligencja wcale nie musi mieć ciała robota. Przypominam, że my-ludzie de facto jesteśmy mózgami, które przemieszczają się kontrolując mięśnie i ścięgna. Kończynami dla sztucznej inteligencji mogą być zdalnie sterowane buldożery, czołgi czy drony. Wszyscy, którzy się zajmują sztuczną inteligencją przestali się zastanawiać czy, ale kiedy powstanie. Współcześni pionierzy i naukowcy trąbią na alarm, bo są świadomi jak blisko (może dwie lub trzy dekady) jesteśmy od tego zagrożenia. Superinteligencja to taki pierścień Saurona - kontrolując ją możnaby rozwiązać wszystkie problemy ludzkości, ale gdy stracimy kontrolę - to po nas.
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A swoją drogą, gdyby ktoś Tomkowi D. wskoczył na te chuderlawe plecki, to by się przecież Tomek połamał; a jego wegetariańskiej zupy (siemieniotka?), przynajmniej ja, bym jeść też nie chciał.
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Sebastian pn napisał(a): Zauważyłem że Debaty Ufologiczne, robią się coraz bardziej przy-nudne. Chris doskonale wiedział kiedy należy się z nich wycofać. Znacznie ciekawsza byłaby powtórka tematów, z tych, najwcześniejszy debat z najciekawszymi poruszanymi dyskusjami. Tematy ufologiczne są nie do wyczerpania, wiec można jeden temat ciągnięć bez końca. W starych debatach ufologicznych, można zawsze znaleźć nowy wątek.
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

Antares napisał(a): Hawking powinien przerzucić się na sf lub futurologię (irony mode on), ostatnio zamiast wypowiadać się w swoim temacie zajmuje się wszystkim innym zapominając, że ekspertem jest tylko w fizyce teoretycznej i w dodatku chyba żadnej z jego teorii nie udowodniono łącznie ze sławnym promieniowaniem Hawkinga. Ostatnio twierdził, że ponieważ Trump odrzucił traktat paryski to zostało nam 600 lat. Skąd ten zakres czasowy, a nie na przykład 300 czy 1000 nie wiadomo. Teraz wypowiada się na temat AI. Doceniam Hawkinga jako fizyka teoretycznego, ale w innych dziedzinach uważam go nie za specjalistę a zjawisko popkulturowe na równi powiedzmy z jasnowidzem z Człuchowa, zresztą po części z powodu jego fizycznej ułomności stanowiącej znak firmowy.
(komentarz do audycji 84. Debata Ufologiczna Online: Obcy-roboty)

Krawiec napisał(a): Proponuję zakończyć temat sporu "międzyradiowego". Claude ma swoje racje, inni mają swoje. Ja go nawet w niektórych kwestiach rozumiem. Prawda jest taka, że obaj w złości powiedzieliśmy różne przykre rzeczy. Nie chcę tego kontynuować. Zresztą sprawa bardziej dotyczy nas, a nie was. Prawda jest taka, że wy słuchacze o wielu sprawach nie wiecie, sporo sobie dorabiacie, zgadujecie, krążą różne plotki, dezinformacja... W sieci na pewno można znaleźć ciekawsze telenowele, niż ta. Nie ma co eskalować konfliktu i się nim karmić. Z mojej strony EOT.
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

słuchacz napisał(a): "pospolita gnida" "jesteście frajerami" "nie mam zamiaru nikogo obrażać" weź się wylecz z hipokryzji zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Kidler napisał(a): Wysłałem Claudeowi pewne rozwiązanie. Rozwiązanie kosztuje poniżej 100. Rozwiązanie ma 1 miesiąc testowania za darmo. Tymczasem każda kolejna audycja to 40% przerw technicznych, a rozwiązanie nawet nie zostało wypróbowane. Ba, wątpię czy Claude chociaż rzucił okiem.
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

antoni napisał(a): Ja mam tylko nadzieje, ze Chris nie zrezygnuje z Paralaksy, bo to by była tragedia dla mnie :( wideoblogi jakos mnie niezbyt kreca
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (12 lis 2017))

Zniesmaczony napisał(a): Mnie się również podoba, Chris nie poddawaj się, rób swoje, a pospolitymi dupkami się nie przejmuj.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (12 lis 2017))

Zniesmaczony napisał(a): To może pokażesz najbardziej godną uwagi możliwość, hr_bonk? Najbardziej prawdopodobną? Skoro jesteś taki mądry o proszę bardzo! Trollu
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (12 lis 2017))

Luke2003 napisał(a): A jest opcja że duch może nas opętać? Jak tak to jak się go pozbyć
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

Zniesmaczony napisał(a): Jak tak czytam te wasze komentarze to az mi rece opadają i w ogole wszystko mi opada. Jedziecie po człowieku jak po psie a jakos nikt z was nie pokwapil się aby się odnieść do zawartości merytorycznej audycji. Jestecie po prostu zalosni i tyle. To już nie jest nawet trollowanie, to po prostu chamstwo i sk*rwysynstwo.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (12 lis 2017))

speedwayer napisał(a): Słucham audycji Michała od 2012 r., praktycznie każdą, rzadko na żywo, ale ściągam i przesłuchuje od dechy do dechy 99% z nich. Przez te lata widzę zmianę zachowania, charakteru Michała. Szczerze? Myślałem że mu się coś dzieje pod kopułą, ale nie - to środowisko w którym przebywa (przebywał) tak na niego działało. Potrzeba od początku robił sobie jaja, mając samemu w głowie siano... Gość udaje inteligenta, a już po sposobie gadania widać że to pospolita gnida... Sorry, ale tak uważam. Co Ci chłopie daje trolowanie? Satysfakcje? Niski poziom, niziutki! Kapitan - następny alfa i omega. Chłopie ogarnij siebie i temat. Nie dziwie się Michałowi ani trochę. Jak Ty z nimi wytrzymałeś? Jestem z Tobą i jakoś Ci w pełni wierze! Masz różne audycje, raz gorsze, raz lepsze, ale kurcze robisz cos dobrego dla nas, nikt Ci nie każe, nie masz z tego wiele ($), a w ostatnim czasie jak widać same przykrości i obrażanie od psychola i foliarza. Dlaczego? Bawi Was to trole? Brak zajęcia, kobiety, przyjaciół? W normalnym świecie pewnie jesteście frajerami tak? Face to face pewnie głowa w dół i ałała nie bij? Szkoda gadać... Do wszystkim radiowców - ludzie! Macie niszowe radyjka, publike mniejszą niż gówniarze grający w mincrafta, a mimo to się ze sobą sprzeczacie? obrażacie? O co? Gówno macie, a wchodzicie na siebie jakby walka była o milion baksów! Co z Wami? W skali kraju, nikt Was nie zna więc po co Wam to? Wiecie że złe słowo zostaje dłużej i każdy je pamięta. Robicie sobie ferment, co świadczy tylko o Was o Waszej małostkowości i i po prostu głupocie.... Nic w ten sposób nie osiągnięcie. PS Bierze przykład z Ivelliosa, Chrisa Miekiny i p. Cielebiasia, jest się od kogo uczyć Potrzebo i Kapitanie oraz reszta trolów frajerów. Przyjedzcie i powiedzcie prosto w twarz Michałowi jak jesteście takie kozaki w necie. Pozdrawiam normalnych i nie mam zamiaru nikogo obrażać, mam nadzieje że się ogarnięcie w pore i przestaniecie wzajemnie na siebie najeżdzać. Róbcie swoje, a zbierzecie owoce swojej pracy. To co robi Michał to jego sprawa - tym bardziej że robi to dla słuchaczy, w dobrej wierze!
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

smokens napisał(a): Sorry.Ale w tej paralaksie krisa sluchać się nie da.Aż głowa boli :) O żmijach weneckich o wiele lepsza.
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (15 paź 2017))

Ja napisał(a): Proszę, albo o volume - podkładu lub volume + mikrofonu
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 5)

marq napisał(a): No i te "studia" na Państwowych Uniwersytetach" "gotowanie na gazie" i obok kierunek nr 2 - "gotowanie na wolnym ogniu" bardzo zmniejsza ilość STATYSTYCZNĄ Bezrobotnych, które ze wzg. i na wysokość i na warunki + okres wypłacania owej "jałmużny" de facto nie dostają w III RP NIC ! Wyemigrowało 8 mln. młodych ludzi - tych najbardziej kreatywnych i zapobiegliwych Tych studentów od Gazu na ok 1500 000 w całym systemie wyjdzie z 500 000 czyli aż 25%. No i dodając 350/450 tys. tylko bezrobotnych in plus, przekroczylibyśmy oficjalnie liczbę bezrobotnych w procentach na ponad 20% ...
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 21)

marq napisał(a): A jaki sprzęt ma mieć Ukraina jak to na Ukrainie produkowano się 60/70 % arsenału wojennego dla Calego CCCP (stąd na Ukrainie wyprodukowana pochodziła m.in broń A i rakiety ją przenoszące której naiwnie wierząc Anglosasom _ USA/GB) się wyzbyła.... To tak jak na dzisiejszej Białorusi produkowała się 65/80% sprzętu cywilnego i AGD dla CCCP - 250/270 mln. wówczas Sowietów p chyba 90% samochodów osobowych i ciężarówek... Dlatego Łukaszenko tak pilnuje aby nie sprzedać Zakładów Przemysłowych Zachodowi ponieważ wie, ze wyjdzie z Zachodem tak jak Ukraina i gwarantowana jej nietykalność granic oraz dawna Jugosławia ... Upór Zachodu widać jak na dłoni aby OKRAŚ Ukrainę i Ukraińców szczególnie po poligonie w POLSCE.... Najpierw kolorowa rewolucja i W Juszczenko potem Piękna Julia Tymoszenko a później sami oligarchowie, którzy wydając na 50 tyś żołnierzy w pełni uzbrojonych z Toyotami i Jeepami dla grupy po kilka sztuk broni na osobę to tak jak mnie wydać 10PLN !!! Nawet za zrabowane złoto Zachód nie potrafi dostarczyć broni dla Ukraińców - tym samym samolotem w drodze "powrotnej" po przeliczeniu złotego łupu... Intencje Zachodu potwierdzają fakty gęsto wspominane do czego doszło z inicjatywy Niemiec w Jugosławii. Bez Pozwolenia USA i Wielkiej Brytanii oraz pomocy Izraela, Francji etc Niemcy Nigdy by Jugosławii nie rozwaliły. A może wręcz dostały taki rozkaz z USA jako okupowana Spółka GmbH USA jakim są w świetle prawa międzynarodowego Niemcy. Dlatego Prezydent USA może kazać Niemcom oddać i to z % reparacje wojenne wszystkim krajom jakie USA wymieni ....
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 23)

marq napisał(a): Tylko skad ten Półkownik mial te pieniadze na Drogi (drogie w Rosji wozy to ferrari, Majbachy mercedesy od 450 wzwyż lambo, Aston Martiny etc. drogie Audi min. A7. S7 A8, Q7, etc i to tylko w wersji RS.),Buggatii, Maseratii, itp plus na zakupiony sprzetu wojskowego?? Z pensji półkownika armi rosyjskiej, która tak jak CCCP byla przez pierwsze 15/18 lat w rozsypce a na pensje dla żołnierzy brakowało nawet dla załogi jedynego w sobie okrętu podwodnego KURSK !! plus z renty po tej arcy pensji... Jak sporo sobie sprywatyzował z kolegami półkownikami podczas rozpadu CCCp ze sprzetu wojskowego i nie tylko to NIEŹLE !!! I jak nie ma w takiej sytuacji być separatystów którzy od końca IIWW pracowali w kopalniach dombasu często tam skierowani po demobilizacji po emeryture dla górnikow dołowych wcześniejsza -65 lat ! Jak Ci /Tacy ludzie maja nie mieć zawiści do tzw Ukrainy, która własna TYRĄ przez 40/55 lat Budowali a potem przyjechał Soross z polecenia Rockefelera, Rodschilda, morganów i którzy za świeżo wydrukowane z powietrza raptem 5 mld $ w pierwszej pomocnej sytuacji Ukraińcom wywieźli Icm wszystkie złoto, którego nigdy nie zobaczą a nawet za catering na majdanie zaplaca srebrem ju wlasna krwią. czy Rosjanie maja czekac jak ukraińcy na pana Sorossa?? otaczani wokół prze USA i Izrael z doradcami z CIA, IBF, Mossadu, M5, M6 etc. Polska miala być ostatnim krajem przyłaczontm do UE i NATO Natomiast wyszlo na to, ze centrala Nato bylaby przeniesiona na Plac czerwony .... Rosja jest przez USA i zachód otoczona w 3/4 jak nie w 4/5 części czy w takiej samej proporcji i odległosci Rosja otacza USA ... ?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 23)

marq napisał(a): Najbardziej wybranymi czują się "Amero- amerykanie", którzy po drodze byli jak Tu też - z cudzej decyzji - "Indianami", będąc właściwie Apaczami, Siuksami, Irokezami, itd, itp, etc ... Tak bywa jak za rządzenie Światem biorą się sq....syni, idioci, złodzieje, bandyci, schizofrenicy, łajdacy, totalitarny, strapi, hieny, płci obojga.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 23)

Ivellios napisał(a): Została utworzona swego rodzaju księga kondolencyjna, w której można upamiętnić Brucea: http://afterlife-knowledg e.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?num=1510785422
(komentarz do newsa Zmarł Bruce Moen)

Ivellios napisał(a): Ty się tak nie ciesz, że "jest cisza". Jak Ci zapewne wiadomo, Michał chwilowo przebywa w Izraelu i niezbyt wiele czasu spędza w Internecie. Pewnie jak wróci to odpowie, jak nie w komentarzach tutaj to w kolejnej audycji. I zobaczymy, czy wtedy nadal będzie "cisza".
(komentarz do audycji 10 listopada 2017)

Wszystkich newsów w bazie: 17394, obecna strona 6, ilość stron 44

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium