rainlegsNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
mariux napisał(a): noo kolego jak ci sie nie podoba nie słuchaj
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

MawełParyan napisał(a): W 100% zgadam się z przedmówcami. Poziom audycji spada w zastraszającym tempie i nie mówię że jest to spowodowane trollingiem. Każdy normalny słuchacz będzie miał wywalone na trolling i skupi się na przekazie audycji, gdyby takowy istniał i był interesujący ale niestety nie jest. Jednym słowem dno i wodorosty a szkoda bo audycja jeszcze w latach 2012-2015 zapowiadała się naprawdę dobrze.
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

Sylwek89 napisał(a): Zgadzam się z użytkownikiem Wons. Klod coraz mniej przykłada się do audycji, a tylko w kółko mieli te same tematy. Ja rozumiem, że mafie pedofilskie wśród elit polityczno-biznesowych to jak najbardziej istniejący i poważny problem, który należy nagłaśniać, no ale nie w taki sposób i nie tyle razy pod rząd. Autentycznie mam wrażenie, że co tydzień słyszę dokładnie te same informacje. Już nawet nie wspominam o niedawnym gościu, który zamiast podawać konkrety na w/w temat to zaczął prowadzić chaotyczny, autobiograficzny monolog z którego nic nie wynikało. Naprawdę mogłoby być lepiej i mam nadzieję, że będzie, pozdrawiam
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

Wons napisał(a): Niestety, z audycji na audycję coraz gorzej. Paranoja dotycząca służb wkręca się coraz mocniej w głowę Michała przez co każda audycja musi dotyczyć służb i pedofili a tematy paranormalne, które kiedyś gościły na antenie zostały dawno zapomniane a na pierwszy plan weszła polityka i służby, co prowadzi do, za przeproszeniem, pierdolenia tego samego w kółko przerywanego tylko kolejnym telefonem od magazyniera albo Żywca z Pawła, którzy dzwonią tylko po to, żeby wylizać Michałowi nie powiem co. Od dłuższego czasu najciekawszym elementem audycji jest telefon od Stałego Słuchacza co tylko świadczy o tym, że poziom audycji puka już w dno od spodu. Przykre, naprawdę a teraz Michał jeszcze odpala swoje radio, w który, nie umie ustawić nawet głupiej strony i używa Flash Playera, który umrze w przyszłym roku... Chyba że nie ma zamiaru go prowadzić dłużej niż rok, co by się zgadzało z tym jego słomianym zapałem. Szkoda, dobra audycja była, ale Klod dał sobie wmówić, że kilku trolli to skoordynowana akcja służb, które blokują mu konta (pewnie upojony Guinessem Michał kiedyś zmienił sobie hasło i teraz zwala na służby) albo wysyłają dziesiątki anonimowych donosów do izraelskich czy włoskich służb, które mają wtedy obowiązek zatrzymać takiego delikwenta a Michał myśli, że służby interesują się jego audycją na której przedstawia fakty dostępne na 1 stronie wyszukiwania w Google, naprawdę tajemna wiedza. Kiedyś to była naprawdę porządna audycja, ale poziom spada i to się odbija nawet w poziomie słuchaczy trollujących, kiedyś prowadzili długie rozmowy i sprowadzali MIchała na manowce w zabawny sposób a dziś mogą tylko beknąć do telefonu albo puścić bąka bo na tyle zasługuje ta audycja. Nie wspominając o tym, że jak dzwoni ktokolwiek inny niż stała gwardia, to zwykle są "problemy z połączeniem, no szkoda, szkoda o Żywcu z Pawła dzwoni, już odbieram, halo halo jak się słyszymy, czy czujesz już moją d**ę przy mikrofonie gotową do lizania?"
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): To nawet nie chodzi o tematy audycji, tylko o ich poziom. A poziom taki sam jak na czacie tch. Niedawno zostałem zbanowany bo nazywałem gościa z fali z problemami narkotykowymi ćpunem, a żeby było śmieszniej nawet nie ja go nazywałem tylko inna osoba (też zbanowana), a ja tylko przyznawałem rację tej osobie. Argumentacja była kompromitująca, nikt nie zaprzeczył że ta osoba to nie ćpun, a jedynie że "nie obrażamy nikogo". Innymi słowy sami dali do zrozumienia że ta osoba miała takie problemy ale jak inny ktoś to napisał wprost to już dostał bana. Żenada. I taki jak czat taki jest obraz całej audycji, ale co się dziwić jak prowadzący tch wielokrotnie dawał wyraz sympatii anarchistom i nawet z nimi współpracował przy protestach, to jak taka osoba może zrobić coś sensownego z poglądami które służą jedynie destrukcji.
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

duszek napisał(a): ps. 2/ Im bardziej będzie się walczyć i przepędzać nazwijmy to duchy, tym bardziej będzie się walczyć ze sobą samym i popadać w jakiś chory obłęd...jest miejsce dla wszystkich we wszechświecie...szanujmy to co widzidzimy i to czego nie potrafimy zobaczyć...Po prostu nie róbmy z siebie świętych... duchy są też potrzebne i pomocne...muszą istnieć...duchy ludzi, zwierząt, miejsc, przyrody...ale święty człeczek chciałby mieć wszystko pod swoją kontrolą... Niestety dla niego, może sobie tylko chcieć...
(komentarz do audycji 43. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 13: Nawiedzone miejsca, przepełnione złem...)

Madzia napisał(a): A ja mam pytanie do Michała. Czy w tym roku doczekam się ciekawej audycji bez służb, pedofilii, loży itp? Tego samego w kółko nie da się już słuchać.
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Małe sprostowanie do słuchacza co twierdził, że Pakistan nie ma broni atomowej, a jedyną bronią Pakistanu są kamienie. Pakistan posiada broń atomową oficjalnie i to co najmniej od początku lat 70-siątych. https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwa_posiadaj ące_broń_jądrową Co do satanistycznego rockabilly z Tennessee, to może chodziło Michałowi o gatunek pochodny psychobilly? https://www.youtube.com/watch?v=2rlYPb2plaY&l ist=RDPHtJPrzUFEU&index=1 1 from Nashville: https://www.youtube.com/watch?v=WCeuSo-NyUs&l ist=RDWCeuSo-NyUs&start_r adio=1&t=48
(komentarz do audycji 30 sierpnia 2019)

Antares napisał(a): Trochę na temat, a trochę nie. Największa na świecie biblioteka zajmująca się gromadzeniem pism hermetycznych, okultystycznych, alchemicznych. etc. (Bibliotheca Philosophica Hermetica z Amsterdamu, potocznie znana jako Biblioteka Joosta Ritmanna) zaczęła udostępniać zbiory online. Można je znaleźć tu: https://embassyofthefreem ind.com/en/library/online-cat alogue/?mode=gallery&view =table&sort=random%7B1567 099776233%7D%20asc Jak ktoś się takimi rzeczami zajmuje to jakby udostępnić mu klucze do zbiorów Borisa Balkana z filmu "Dziewiąte wrota" ;-) I a propos filmów, ukazał się film o Kardecu https://www.imdb.com/title/tt9213932/?ref_ =nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 Całkiem zjadliwy, ale nie mam pojęcia jak ma się do faktografii. Ogląda się go nieźle.
(komentarz do newsa Wybierz się w niezwykłą podróż poza granice fizycznego świata do życia po życiu. Zapraszamy na warsztaty!)

marq napisał(a): Na tej lub w 99% podobnej zasadzie oświetla piramidy oraz jest możliwy silnik na wodę oraz piec "Na Wszystko" Pana - zapomniałem - prezentował go u Janusza Z. na TVN.
(komentarz do audycji 9 lipca 2016)

marq napisał(a): Z patentem na natiom trzeba podejść wg imzynieri odwróconej jak z owym chlebem !! Nation należy zastąpić odpowiednią Informacją a wówczas NIC nie będzie potrzebne a uzyskamy te specyficzna wodę Oraz wszystko co Nas otacza a zbudowane jest z materii.
(komentarz do audycji 9 lipca 2016)

Jaro napisał(a): Jak równy z równym....dobre :) ale dziękuję za reakcję na mój post, być może w przyszłym roku się wybiorę. Sprawdzałem tą okolicę pod względem zaśmiecenia sztucznym światłem i jest tam całkiem ciemno nocami więc pomyślę żeby zabrać jakiś sprzęcik do astroobserwacji :) może i ja zabłysnę :) Pozdrawiam i czekam na dzisiejszą audycję.
(komentarz do newsa W Bibliotekarium o konwentach)

Minael napisał(a): Co do organów nie nie posiadają one żadnej pamięci jeśli chodzi o przeżycia i nie nie są częścią duszy po śmierci człowieka. Dusza a świadomość to dwie różne rzeczy , świadomość bo różnie ludzie ją opisują i przyklejają to zestaw cech i na które składa się masa zmiennych , dodatkowo posiada inteligencję i świadomość podstawową istnienia jak powstaje, co do duszy to już jest świadomość plus energia dzięki której może się sprawdzać jako operator np ciała biorąc pod uwagę to jak to wygląda na ziemi i w wielu innych miejscach posiadających życie analogia jest dokładnie identyczna jak u nas. Dusza nowo powstała to niedoświadczona świadomość z podstawowym zestawem cech. Początkowo zdezorientowana biała kula energii z zestawem nie rozwiniętych cech stworzona z zapotrzebowania na życie , staje przed duszą swojej planety i zostaje nauczona podstaw danego życia w jakim będzie się doskonalić czyli rozwijać cechy. Omawiam dusze człowieka w tym momencie. Trafia ona w początkowym etapie w embrion płodu w którym zaczyna rozwijać układ nerwowy , jako odtąd główną sieć komunikacyjną jaką będzie zarządzać odgórnie i w celu doskonalenia , z białej kuli po ukierunkowaniu zmienia się "aura" czyli otoczka samej kuli na odcień czerwony i jest odzwierciedleniem tych wszystkich podstawowych cech jakie posiada w tym momencie. Dusza na tym etapie skupia się na przetrwaniu czyli rozwija płód , kontroluje ona podstawowe czynności życiowe od rytmu serca po każdą indywidualną wartość startową. Ustawia się w tak zwanej "podświadomości" czyli miejscu gdzie zostanie aż do samego końca tegoż życia kontrolując to ciało. Umiejscawia się energetycznie w mózgu w początku zakończeń nerwowych oraz wokół których z czasem tworzy sobie strefy które rozwija. Każda czynność już wtedy ciała w tym ruch zostaje zapamiętywana i doskonalona wciąż rozwijając mózg płodu, z czasem ruchy są lepiej wyuczone bardziej doskonałe. Tworzy się świadomość która po urodzeniu będzie kreować nowo powstałe życie, podświadomość ma za zadanie uczyć się i pomagać i jest przy świadomości tworem niedecyzyjnym a pomagającym dzięki doświadczeniu uzyskanemu początkowo. Świadomość natomiast słucha podświadomości i uczy się rzetelnie aż do uzyskania tzw."resetu" a który ma za zadanie zamknąć kontakt z podświadomością która przechodzi w stan pasywny na zasadzie podpowiedzi, można uznać to za uruchomienie się intuicji lub innych podobnych nazw np intencji odnoszących się do duszy która jest wciąż istotą życia kontrolującą wszystkie tak czynności jak i inne rzeczy powierzone jej początkowo, świadomość traci możliwość rozmowy w stronę podświadomości i rozpoczyna się proces życia pierwotnego opartego o empiryczne poznawanie świata dokonanego. W nieświadomości istnienia bytu podświadomego. Co jest tylko na ziemi. I tak trwa to zasadniczo do końca życia. Po czym świadomość zabiera ze sobą istotne dla niej informacje i jest już zupełnie inną kulą a wzbogaconą o doświadczenia , wspomnienia, wyuczone zdolności oraz ulepszone cechy , przejawia się to zmianami odcieni kolorów oraz cech szczególnych i tak kończy się proces życia a kula taka z zasady powinna wrócić do duszy która ją stworzyła w celu instrukcji co dalej , jednak nie musi może pozostać i obserwować swoją rodzinę i cały świat , zostaje odblokowana i posiada też już wiedzę swojej podświadomości. Dla nowej świadomości jedne wiadomości z życia pokrywają się z tymi samymi tak samo wyuczonymi i dokładnie tymi samymi podświadomości. Tak jest tylko za pierwszym razem , kolejne reinkarnacje i tzw.: "nadpisywanie się" czyli wchodzenie z podświadomością w kolejne ciało w podświadomość i tworząc nową świadomość i historia się powtarza z tą różnicą że tworzy się pewien ciąg podświadomości a wstecz nazwany przez ludzi tzw doświadczeniem jednak wciąż po resecie dla świadomości nieświadomym. Także zestaw cech się zmienia w ciągu kolejnych reinkarnacji. Ciało ma za zadanie pomoc w badaniu i uczeniu się ponieważ ta kula energii początkowa ma ograniczone zdolności poznania poza ciałem i jest to zabezpieczenie dla planety by utrzymać porządek przy jednoczesnym operowaniu życiem przezeń stworzonym. Dodatkowo każda dusza tak przez nią utworzona ma połączenie informacyjne z samą planetą wynika to z hierarchii istnienia oraz czasu stworzenia. Dzięki czemu dusza planety dość zajęta w ciągu dnia ma możliwość sprawdzania i pobierania doświadczenia jakiego jej dzieci dostępują w ciągu życia. Choć wcale nie musi tych informacji zbierać jeśli uważa że ich nie potrzebuje lub nie są istotne. Tak kończy się obieg duszy na planecie - każdej dobrej planecie. Opis w zasadzie jest podstawowy i starałem się to przekazać najprościej jak się dało. Teraz w odniesieniu do ziemi bo jest tu a w zasadzie było inaczej bo trzeba dodać że tak jak napisałem jest na normalnej planecie. Normalnej tzn prawidłowo działającej , jednak taką ziemia nie była już od dawna. Trzeba tu dodać że dusze planet również zostały utworzone na tej samej zasadzie lecz wcześniej i ich ciałem i życiem jest planeta a sama ilość energii jest dużo większa , kontroluje ona atmosferę i inne rzeczy jakie posiada o ile została tego nauczona , sama się poduczyła, ma otwarty dostęp do powierzchni itd... ...sytuacja analogiczna dotyczy słońca z innymi cechami początkowymi innymi pierwotnymi możliwościami i wiedzą oraz celem. Planeta ziemia jak i cały układ słoneczny został "skażony" dużo starszą złą duszą. Dlaczego skażony , ponieważ zaczęła ona ingerować w cały układ słoneczny zgodnie z tą ilością energii jaki został jej dany , bo trzeba dodać że jest to również stworzona dusza z pewnym (akurat złym zestawem cech) złem wyuczonym samodzielnie a przemierzająca przestrzeń w celu niszczenia , przeszkadzania i mocno szkodząca temu co spotka. Genezą powstania takiej duszy wg. cech nie jest ta sama co duszy słońca czy ziemi, czasem przypadkiem zdarza się zły rozwój cech skutkujący takim przypadkiem jednak to jeszcze nic bo tworzący wie co się dzieje, nasz przypadek jest wybitny ponieważ przepływu informacji nie ma w kierunku tego który stworzył duszę planety tylko do tzw. duszy pierwotnie złej. I takiej pomiot czyli dusza stworzona oraz odpowiednio poduczona do naszego układu trafiła. Powstanie złych duszy jest winą powstania nieskończoności a o której ludzie nie wiedzą nic jak i o innych którzy powstali na początku. Dlatego pominę ten dość istotny ogólnie element. Wracając, tak dusze można wyciągnąć z ciała , tak można je zamieniać oraz podmieniać i ostatnie zapamiętajcie bo zaraz to rozwinę, różne rzeczy można robić , ale zawsze jest ale :) jak wyżej napisałem już ktoś tym się zajmuje - prawda? Planeta , to że ludzie nie są tego świadomi od pewnego wieku nie znaczy że po pierwsze są jedynym życiem , nie znaczy też że są jedynymi posiadaczami duszy po wtóre. I ogólnie nie znaczy to że są pępkami wszechświata jednak na pewno znaczy że są Duszę posiada każde stworzenie nawet rośliny. Wracając do świadomości ma ona rolę decydującą jednak jeśli nie jest świadoma i ma reset nie wie czym może rządzić i to jest pierwsze co zrobiła ta zła zaawansowana dusza u nas , zablokowała wiedzę podstawową jesteśmy wyjątkowi bo tak jest tylko u nas i też nie bez powodu bo trzeba by wrócić do samego początku co nie jest istotne dla ludzi. Istotnym jest jeden nie za dobry fakt , iż bardzo duża liczba ludzi nie jest ludźmi , tzn dusze korzystają z ziemskich ciał jednak nie są duszami planety a która nie może ich tak po prostu zabić bo stała by się zła pomimo tego że sami ludzie są źli jednak w ciałach każdy może się zmienić i nie chodzi tu o wolną wolę a o własnie doskonalenie cech , można kogoś pacyfikować ale już po ustaleniu się cech po śmierci. Aktualnie w ciałach są tylko złośliwi większość złych została już usunięta między innymi przez pacyfikacje samej złej duszy jednak ktoś spyta dlaczego jak no tak bo żeby to zrobić trzeba było wpierw zrozumieć obserwować stworzyć odpowiednią planetę i życie na niej z odpowiednimi cechami , (ludzie są wszechstronni nie bez powodu) i dopiero z poziomu ciała poradzić sobie z całym złem. Udało się :) pozdrawiam
(komentarz do artykułu Czy można przeszczepić ludzką duszę?)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Ale dobra audycja, no po prostu wszyscy w dobrej formie, na prawdę ciekawa! Gdyby taka była Teoria Chaosu, to faktycznie można by się bać o Michała, bo byłby nie do zatrzymania.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 69)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Korekta mojej wypowiedzi: większość nurtów judaizmu (teologia): nie wierzy w zmarwychwstanie ciał (wiem to dziwne, ale tak jest: nie ma zmartwychwstania) i mówię tu o religii żydowskiej, a nie ateistach żydowskich, ale są i takie nurty teologiczne judaizmu co wierzą w zmartwychwstanie ciał. Tak, więc z tymi grobami Żydów to o co innego, tak naprawdę chodzi, bo faktycznie Pani Beata Kampa vel Ada Edelman ma rację, że groby Żydów dla Żydów są bardzo istotne. Nie chcę wchodzić głębiej w ten temat, bo dziś nie czuję się na siłach, a sprawy są trudne. Natomiast co do chrześcijan, to jest tak jak napisałem wyżej.
(komentarz do audycji 43. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 13: Nawiedzone miejsca, przepełnione złem...)

bibliotekarium.pl napisał(a): Z tym poziomem... Jest wysoki, ale bez przesady. Dla ludzi :) !!! Mierki to jedyny ze znanych mi konwentów , na którym najpierw możesz posłuchać, co ma do powiedzenia tuz pisarski, a potem napić się z nim piwa i pogadać , jak równy z równym przy ognisku lub nad jeziorem.
(komentarz do newsa W Bibliotekarium o konwentach)

marq napisał(a): Patrz: 55:10 Za zbiorowy gwałt, Morderstwo oraz takie działania z ukrywaniem prawdy przed ludzkością o jej własnej Historii powinno być Obligatoryjnie Bez Możliwości kasacji, aktu łaski etc, karane KS-em !!! BEZ WYJĄTKU i bez Okresów Przedawnienia czy Zatarcia. Nawet dla ponad 100-tu latków !!
(komentarz do audycji 11 czerwca 2016)

marq napisał(a): Kapitanie 27:36 audycji i Kraków z linia Wilka Oba Tematy aktualne i w 100% Prawdziwe Tutaj mesety Kapitanie bardzo się mylisz. Czakram Krakowski jest faktem i to o tyle ważnym, że pod - na samym niemal jego dnie jest tzw. CZARNY Kamień z Gwiazd z Kosmosu. Takich cza kramów z Czarnymi Kamieniami z gwiazd jest na Ziemi tylko 7 siedem (m.in. Kraków, Jerozolima, Mekka, itd.) Pomiędzy Nim a gruntem ziemi pod Wawelem (no ciut obok) do II WW. był Mega Kryształ Samorodek wysokości . 3,14 metra !! możliwe przypadek?? Ale czy Az tak wysoki to można sprawdzić bo jest ów kryształ w tymczasowym nieodpłatnym użytkowaniu przez naszych braci Niemców jeden z setek milionów łupów wojennych jak wydaje się Niemcom, ale niestety jest on do zwrócenia gdyż wiążę się ściśle ze zmianami zachodzącymi na Naszej Planecie i wszystko co ja stabilizuje wróci na swe właściwe kosmicznie miejsca !! Kraków leży na 7 siedmiu liniach geomancyjnych z tym na jednej bardzo istotnej, silnej zwanej Jerozolimską, która przebiega poprzez Jerozolimę i w Pl. takie miejscowości jak KRAKÓW, Częstochowa, Gniezno i dalej Goeteborg w Szwecji i do .. Bieguna płn. Wszystkie miasta w Polsce leżące idealnie na tej linii jak je połączysz liniałem na mapie SA istotne i ważkie w historii Naszego Narodu, Kraju, Państwa i dopóki stolica Polski nie powróci do Krakowa będziemy mieli odwieczny Niefart delikatnie mówiąc. Zobaczą wszyscy ze jak Naród Żydowski poczuje się co najmniej administratorem Pl. przeniesie stolice Polski z W-wy do Krakowa. NB. Sprawdź co na tej linii znajduje się w Krakowie od Wawelu w kierunku Jerozolimy. https://tinyurl.com/yyyoxkrs Krzyżuje się ona z drugą słabsza linią geomancyjną ale również znaczącą która krzyżuje się w KRAKOWIE, a biegnie przez Kijów, Kraków PRAGĘ, Frankfurt n/Menem i dalej do staro-wiecznego i handlowo istotnego miasta w GB tj. Plymouth. https://tinyurl.com/yy6csku4 Widocznie Ci co chronią Nas o informacjach o Nas Samych, tym co się u nas znajduje oraz jaka jest nasza Historia są skuteczni w tym chronieniu NAS -(( Pozdrawiam sukcesów życząc!
(komentarz do audycji 11 czerwca 2016)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Gdyby tak wszyscy się starali żadnego grobu nie naruszyć od początku ludzkości do teraz, to nie byłoby gdzie stopy postawić, na ziemi. Dlatego ludzie umierają, pamięć ginie a cmentarze lub groby w większości są zapominane i orane. A co do wiary żydów (religia) w zmartwychwstanie, to większość w nie wierzy (mówimy o różnych szkołach teologicznych judaizmu), jest to już zaznaczone w Ewangelii - rozmowy Jezusa z sadyceuszami. Co do chrześcijan, to wierzą oni wszyscy (szkoły teologiczne, wyznania, kościoły, no jakiś pojedynczy heretyk pewnie się znajdzie, co nie wierzy) w "ciała zmartywchwstanie", "bo jeśli nie ma zmartychwstania to próżna jest nasza wiara, jedzmy, pijmy i używajmy życia." List św. Pawła - Nowy Testament. I zapewniam, że Jan Paweł II transplantologie popierał z powodów etyczno-personalistycznyc h (ratowanie życia człowieka), a nie dlatego, że nie wierzył w ciała zmartychwstanie.
(komentarz do audycji 43. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 13: Nawiedzone miejsca, przepełnione złem...)

duszek napisał(a): ps. Świat żywych jest nierozerwalnie połączony ze światem zmarłych....i po tej i po tamtej stronie są istnienia które będą coś egzorcyzmować...czego nie ma...
(komentarz do audycji 43. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 13: Nawiedzone miejsca, przepełnione złem...)

Jaro napisał(a): Trochę mało było relacji z Mierek :( w zeszłym roku było zdecydowanie lepiej. Chętnie bym posłuchał o klimacie tam panujacym i ludziach bioracych udział w imprezie. Myślałem żeby się wybrać ale obawiam się że poziom jest dla mnie za wysoki.
(komentarz do newsa W Bibliotekarium o konwentach)

duszek napisał(a): Ciekawa rozmowa, nie demonizowałbym jednak cmentarzy...Jeżeli odwiedzamy rodziców, to nie powinniśmy się bać...jak ktoś ma obawy, to może sobie wyobrazić że jest pokryty śliską substancją, do której nic się nie przyklei i wychodząc przez bramę cmentarza, pomyśleć że wszystko spływa do ziemi...po pogrzebie osób nie związanych z rodziną na pewno nie powinno się wchodzić od razu do swojego domu... pomimo wszystko, bardziej obawiałbym się żywych niż umarłych...Zmarli nie są tacy źli jak się ich postrzega...choć niektórzy z sąsiedztwa potrafią trochę napsocić...ale od czego jest wybaczenie...Poza tym większość z nas tam kiedyś będzie i każdy chciałby by rodzina zapaliła czasami znicz...a te bujdy internetowe na resorach, że cmentarz to samo zło...potraktowalbym z przymrrużeniem oka...
(komentarz do audycji 43. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 13: Nawiedzone miejsca, przepełnione złem...)

marq napisał(a): I te Hieroglify staroegipsko-aborygeńskie znajdujemy na statkach kosmicznych - Ich burtach. I tylko te statki galaktyczne z Ich Załogantami są Prawdziwymi Obcymi Inteligentnymi z innych części Kosmosu. Reszta Ufo pochodzi w wielowymiarow, innych wymiarów, stref równoległych, a tego ta wąska grupka Iluminatów i NWO tej wiedzy nie Posiada !!!! Nie posiada bo ta wiedza jak mówisz Kapitanie jest arcy, Arcy prosta i banalna wiec gdyby ją znali już dawno mielibyśmy Mega NWO w Praktyce !!!!
(komentarz do audycji 21 maja 2016)

marq napisał(a): To Nie CO TAM. Polacy zawsze byli od minimum 500 /600 lat po niewłaściwej stron w Europie a Vaticanum Ltd wykorzystywało naszych władców oraz nasze zasoby do Imentu. I z Czechami mogliśmy robić super Deale i z Rosjanami tzn Z Rusią Czerwoną / Kijowską oraz z Księstwem a wł Królestwem Litewskim które należny skorygować w nazewnictwie i zwać je Królestwem Białoruskim. Juz drugi raz piszę, że Rosjanie się tym mega interesują ponieważ dużo sobie zawłaszczyli podczas rabunku Biblioteki Aleksandryjskiej Polski Król mógł przecież zostać Carem Wszechrusi, ale omamiony przez Watykan nie przyjął carskiej Korony a ceną miała być konwersja na Prawosławie ale tylko na terytorium granicami Pierwszej Rzeczypospolitej wraz z Rusią Czerwoną. Wówczas mielibyśmy rzeczpospolitą Trojga Narodów... Wyobraźmy sobie Czechów a jeszcze bardziej Anglików rezygnujących z Korony, Tytułu i WŁADZY Cara WSZECH RUSI. - aż Śmieszne -:))) Rok w rok by przyjmowali nowe chrzty !! Nawet Kardynałowie KRK Chętnie wręcz łapczywie konwertowali by się na Prawosławie porzucając KRK i Watykan za Koronę Cara Rusi. Tylko Polacy dali się wywieźć w pole. Tak jak w 1919 roku w 1939 roku tu Anglia oraz w 1944/47 roku ... i na koniec w 1991 1999 i 2004 roku. No to teraz za gapowe połowy milenium (500 lat) zapłacimy 500 miliardów $ braciom "Młodszym" ... - Mł. - ponieważ obecny Judaizm Talmudyczny powstał w 7/8 wieku Naszej ery niemal min. 700 lat po Chrystusie i zaraz za Judaizmem Talmudycznym pojawił się Islam, będący dziełem tegoż pierwszego ....
(komentarz do audycji 21 maja 2016)

Grimorie napisał(a): OOBE podróż myślami i kreacja
(komentarz do artykułu Księga zaklęć)

marq napisał(a): Przez internet można przeglądać cały z instytutu Yale za friko. Skopiowano go ponoć w Pradze kiedy królem Czech i później Cesarstwa Austrowegier (jak nie mylę czasosteru) Kx. Karol Rudolf fanatyk wszelkich przedmiotów związanych z magią, alchemią, etc. Przez ta słabostkę zresztą zbankrutował. I skopiowano ją ponoć w Pradze za jego czasów... Mówi się, ze dlatego w Pradze bo język Manuskryptu Woynicza ma /miał wywodzić się z głagolicy, błagolicy czy jak tam reasumując z prapierwotnego języka słowiańskiego czy tartarskiego od Tartarii której my ponoć jesteśmy potomkami - Tartarów. Ponoć znawca języków prasłowiańskich odszyfrował ten manuskrypt wraz z objaśnieniem rycin, rysunków i szkiców. Ogłoszono to niedawno chyba w 2017 /2018 roku Rosjanie są bardzo tym zainteresowani napewo mają doskonałą odręczną kopię wykonana własnoręcznie do badań ...
(komentarz do audycji 7 maj 2016)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @Misio nie widzę związku, nie łamię, nie obowiązuje mnie.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Misio napisał(a): ...no tak obowiązuje celibat a ciebie obowiązuje przykazanie "nie miej cudzych bogów oprócz mnie" to dlaczego je łamiesz?
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Paninaro napisał(a): Słuchacze "Teorii Chaosu" są masowo prześaldowani. Blokowane są konta bankowe i czyszczone konta. Rozkradane jest mienie, zabór majątków, szantaż i pomówienia. Informacje przekazywane przez mr Michael są niebezpiecznie introsperowane i postinterwalistyczne.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Fridjof napisał(a): Audycja jak zwykle świetna, po wysłuchaniu zamówiłem Przebudzenie Lewiatana oraz Misję planetarną :) wdzieczny będę za podpowiedź czy kupować Przebudzenie Lewiatana cz.2? Bardzo dobre felietony Panów autorów ogólnie najlepsze miejsce do uprawiania rozwijającego relaksu :) Życzę wszystkiego dobrego
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 69)

AgentSłużb napisał(a): To dlatego że youtuberów oglądają szare masy a Michała elita intelektualna typu Tołdiego z Żywca największego magazyniera wojennego a każda krytyka to jest nalot SŁUŻB
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Zniesmaczony napisał(a): On nie ma 5 minut czasu na upload audycji na swojej stronie.. To jest żenada Przestaje się kompletnie interesować jego audycją. Strata czasu Ostatnio dużo szurów kończy z nadawaniem.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Kolimator napisał(a): Witam! Czy ktoś, kto zna się na kulturze egipskiej, mógłby mi podać jakie wymiary powinien posiadać ankh. Przeszukałem już sporo internetu i ... nic. A przecież istotne jest to, jakie parametry ma mieć pętla na górze tego symbolu, jaka ma być długość jego ramion, z czego ma być wykonany, a z czego nie wykonuje się go nigdy, jaka jest jego grubość i inne istotne informacje techniczne na jego temat. Podejrzewam, że bez tego sprawienie sobie ankh może przynieść więcej złego niż dobrego. Jeśli jest to w jakiejś formie "urządzenie" do manipulacji energiami, to przecież nie może mieć dowolnych wymiarów. Z góry dziękuję za informacje!
(komentarz do artykułu Krzyż Ankh)

Troll z Ogrzycą napisał(a): I jak zwykle obsuwa czasowa z uploadem audycji z 16 sierpnia. Pewnie problemy techniczne. Stwierdzając fakt przejęcia i ataku audycji rozumiem że 23 sierpnia audycje znów przejmą i poprowadzą złe wilki? Audycja na live poprowadzona przez trolli- gość specjalny Michał G. Ktoś ma temat przyszłej audycji?
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Arcetron napisał(a): Lotto to nie przypadek, wszystko pod kontrolą służ, to forma wypłat dla agentury . Michał dużo wniósł od samego początku i obudził ludzi ale fakt że audycja pogorszyła się merytorycznie , ciągłe gadanie o "Trolach" oni się cieszą jak się o nich mówi , margines ma być marginesem a audycja ma trwać a troli zostaw w tle bo gadanie o nich tylko ich nakręca że są skuteczni. Jeśli audycja dociera do wielu słuchaczy to ich opinia jest ważna bo to oni słuchają audycji i wymagają konkretów. Po co odkrywać Amerykę po raz kolejny , bierz przykład z komercyjnych ramówek określ Etapy przebiegu audycji i co ma w nich być żeby to miało ręce i nogi Michale. informacje są ważne ale jak długo pół audycji na to ? wieżę że będzie lepiej, ale nowe radio to pomyłka , nic to nie zmieni, a czasu na realizacje i tak masz mało, nie wypali . . .
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): dla troli nadaje ale cicho to służby a on mówi o zajebiście tajnych rzeczach ło kurwa aaaaaaaaaaaahahahahha :) Klod aka inteligentny debil :)
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): jacy goście, jak u niego nawet Tomek z telerealnych nie chciał wystąpić jak zobaczył co to za gniot, klodziu taki komentarz widzi jako troling albo jako agenta uhuhuhu wysoko się ceni lamer, strolowali go i w polszy ma wyjaśnienia na psiarni norma jak podajesz swoje dane i pysk w necie ale nie go ścigaja służby meeeehehehehe co za lamer trzymajcie mnie :) i ta bajeczka o dobrym i złym wilku a sam skurwiel pomawia ludzi opierając się na swoich shizach dobrze ci gnoju za tą swoja butę i za Krawca, który cię ładnie wyjaśnił jesteś zero
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): i co wyjaśnili Cię klodziu słuchacze na paranormalium, dodam od siebie, że Krawiec wyjaśnił cię lepiej, polecam jego nawijkę o RNF, że posądzałeś Kubę o agenturę ahahaahah klod jak ktoś tu juz napisał jesteś inteligentym idiotą, serio to nawet pasuje do ciebie Ivellios zrzuć ten muł na dolną półkę radia albo w sumie nie będzie się z czego pośmiać co tydzień, koleś się stoczył i najlepsze jest to jego utwierdzenie we własnej nieomylności, tak wybujałe ego a nawet sekty nie stworzył bo po 100 latach nadawania (jak twierdzi ;) nie ma nawet tylku odsłuchań co pierwszy lepszy yutuber mówiący z sensem
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Troll z piekła rodem. napisał(a): Wszyscy lamentują, słuchacze odchodzą a odsłuchań online czy pobrań offline kilka setek. Może zmień definicje słowa troll. Może to słuchacz z reklamacją, pomysłem, fajnym tematem. Dla kogo do chu ... ja w końcu nadajesz ? Dla trolli czy słuchaczy? Z kim się liczysz? Z kim chcesz prowadzić audycje jak goście cię olewają albo odmawiają? Dokąd ty brachu idziesz? Z kim zostaniesz? Srasz pod siebie a zrobiłeś dobrą audycje a teraz ją rujnujesz przez jakieś chore obsesje. Stali słuchacze ci kibicują a ty ich masz w nosie albo nazywasz trollami. Wdepnąłeś w teorie spiskowe ale czy widzisz różnice iż obudziłeś tyle ludzi a teraz wciskasz im kit ten sam co tydzień? Nie masz czasu bo pracujesz? A co wszyscy słuchacze co, narobi narkotykowi i mają w ch ... uj czasu? Wysłuchaj sobie archiwum i posłuchaj siebie sprzed 4-5,6 lat. To były audycje, petardy. To były Teorie Chaosu. Olałeś kilkanaście cennych osób wnoszących coś cennego w audycje. Sam sobie jesteś kim? Jak ksiądz z ambony. A w grupie siła, a ludzie szukają przywódców, ale się zawiesiłeś. Taka prawda. Odtraclsz najwierniejszych słuchaczy i z czym zostaniesz? Z kanałem disco polo bo się sprzedaje? Życzę ci jak najlepiej ale w końcu zrób coś ze sobą oraz audycją. Zacznij współpracować z wartymi i zaufanymi ludźmi bo ugrzęziesz w spisku własnego buta który chciał cię udusić w nocy we własnym łóżku za zmową mikrofonu który jest powiązany z mosadem. Powodzenia. Bolek. Ps. Ja nie współpracowałem. To teoria spiskowa a lotto to wygrana i przypadek.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Miszkurka2000 napisał(a): OK. Rozumiem.
(komentarz do audycji Odc. 3)

Audioman napisał(a): Widac ja to widze ze to wszystko to jest tylko przestawienie i za nidlugo nei bedzie polski tzw 1 przycisk ale z 85% spoleczenstwa nie widzi tego co sie dzieje a kazdy robotnik to niewolnik pracuje na wlasna smierc
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): Akurat depopulacja jest na propsie. Dlaczego niby ktoś miałby zaczynać od siebie? Może dziecioroby niech nabiorą rozumu a nie tylko tryskanie i rozkładanie nóg + koryto/żarcie - poziom animalny. Budowa szłasów z odchodów kąpiele w zasyfionej wodzie przez setki tysięcy ludzi i obwiniane kogoś kto umie lepiej korzystać z planety. Ale sami oczywiście urządzeń czy czegokolwiek sami nie potrafią zbudować tylko używanie dóbr i zasyfianie planety. Napisałem to prostym językiem bo pije piwo i się relaksuje nie chce mi się dyskutować zarysowałem tylko temat proponuje samemu się zapoznać z tematem konkretnie. Przykładem proszę zainteresować się indiami, chinami czy nawet afryką. Oczywiście mówie setkach milionów ludzi a nie o parudziesięciu milionach którzy JAKOŚ tam żyją ale też bez rewelacji izolując się od motłochu co też jest kosztowne dodatkowo.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Ginter napisał(a): @Werner: Popraw ortografię.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Techniczka sniaca napisał(a): normalne:)...kladziesz sie na plazy, w fajnym samotnym miejscu, a tu zaraz osiem rodzin z rozkrzyczana dzieciarnia okopuja sie kolo Ciebie:) Trzymam kciuki za nagranie odcinka mimo przeciwnosci:)
(komentarz do audycji Czas Snu #029)

yuby napisał(a): Aplikacja do zapisywania snów po polsku My Astral Diary: https://github.com/KamilSucharski/My-Ast ral-Diary lub tylko Sklep play.
(komentarz do audycji Czas Snu #029)

Ginter napisał(a): Oczywiście Wasze życia są tak niezmiernie ważne....99% ludzi najlepsze co może zrobić dla tej planety to rozłożyc się na kompost.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Werner napisał(a): Noo kolego, widze że probujesz tu pszemycać agende tych lunatyków glabalistów. Nie z nami te numery, chcesz depopulacji - to zacznij od siebie!
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

dejwid ajk napisał(a): Panowie proszę nie pisać tyle komentarzy bo ich Michał nie da rady przeczytać.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): Ginter "Szarpanie każdy w swoją stronę prowadzi jedynie do zagłady, jeśli nic się nie zmieni i ludzkość się nie zjednoczy nic z rozwoju nie będzie." "Słuchacze tej audycji to w większości takie same lemingi jak widzowie tv więc łatwo nimi manipulować wiec odpuść sobie bo wprowadzasz ludzi w błąd. " Zanim się pan weźmiesz za jednoczenie czy rozwój ludzkości, to dla eksperymentu zjednocz się pan z tymi lemingami, zobaczymy jak się pan rozwiniesz. łakafakamakafą fristajla lol
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Ginter napisał(a): Niby dlaczego miałbym finansować radio antyNWO??? Obecny model cywilizacyjny niestety się nie sprawdził czas więc na coś nowego. Szarpanie każdy w swoją stronę prowadzi jedynie do zagłady, jeśli nic się nie zmieni i ludzkość się nie zjednoczy nic z rozwoju nie będzie. Obecny model doprowadził już prawie do zagłady planety, rozmnażanie bez kontroli prowadzi do nikąd. Weź przemyśl pewne rzeczy a nie wciskaj ludziom takich bzdur. Słuchacze tej audycji to w większości takie same lemingi jak widzowie tv więc łatwo nimi manipulować wiec odpuść sobie bo wprowadzasz ludzi w błąd. Strasznie masz zamknięty umysł chyba już fest stary jesteś.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Adam napisał(a): Pod ostatnią audycją spora dyskusja. Tam już pisać nie będę, bo Michał raczej i tak już nie zajrzy. Dorzucę swoje 3 grosze tutaj. Mi czytanie newsów przez godzinę nie przeszkadza. To już taka żelazna część audycji, czasem nawet ciekawsza od tematu głównego. Komentarze do bieżących wydarzeń są ważne. Teoria Chaosu to już kultowa audycja. Poziom bywa rożny, Michał nie zawsze jest w formie ale robi swoje i niech sobie robi to dalej. Osobiście uważam, że jakieś kolejne plany zakładania nowego radia są bez sensu. Michał, skup się na swojej audycji zamiast pompować zapał w nowy projekt, który i tak nie wypali tak jakbyś sam tego chciał. Wszyscy to dobrze wiemy. Załóż sobie patronite lub zbiórkę bezpośrednio na Teorię i rozwijaj audycję. Michał ty nie prowadzisz nawet swojego kanału na YT tylko robią to za ciebie fani audycji. Ivelios też archiwizuje cię od lat. Na Paranormalium słucha Cię najwiecej ludzi, gdybyś wypadł z ramówki bo znowu się z kimś pokłócisz, to gdzie cię bedą słuchać? Nie ma cię. Po latach zapowiedzi zmieniłeś stronę audycji. No fajnie wygląda ale jest tak cholernie nieintuicyjna, że cieżko cokolwiek znaleźć, może też dlatego, że nic na niej nie ma poza tematem audycji, który pojawia się godzinę przed rozpoczęciem. Nie prowadzisz swojego archiwum, jedynie pare linków do kanałów na yt prowadzonych przez słuchaczy. Serio olej te radia nowe, ty tego i tak nie bedziesz ogarniał, bedzie fiasko, nie uzbierasz też takiej kasy, żeby chciało ci się wysilić bardziej. Skup się na Teorii, współpracuj z Paranormalium, zapraszaj gości, przyciągają wartościowych słuchaczy, ktorzy bedą dzwonić i mówić coś ciekawego, myśl więcej nad tematami, czerp inspiracje. Zmień tę stronę na normalniejszą, bardziej czytelną i prostrzą. Załóż oficjalny kanał na YT jako chociażby awaryjne źródło sygnału, jak serwery nawałą innym.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Wieloletni słuchacz napisał(a): Witam, Niestety Claude - poziom audycji spadł. I nie poprawiają go obecni goście. Trudno ich w zasadzie tak nazwać, bo sprawiacie wrażenie kółka wzajemnej adoracji. Ostatnio słucham co-którejś audycji. Czekam na analizę co do Epsteina. Tylko proszę - skończ już z gadaniem o trollach i hejterach i innych takich. Ileż można o tym słuchać? To już nudne. Co do Pani Iwony - tak się składa, że słyszałem wiele wokalistek i wokalistów śpiewających w rozmaitych przybytkach (w tym na wycieczkowcach). Niestety - jakoś specjalnie się tutaj Pani umiejętności nie wyróżniają. Not good, not terrible. Do tego nie podała Pani żadnych konkretów co do pedofilii elit. W zasadzie wypowiedź początkowo sprawiała wrażenie konkretnej, po czym przerodziła się w narcystyczny monolog. Cały czas wszędzie wszyscy Panią prześladują, chcą sprostytuować i "zaliczyć". W zasadzie mało w tej wypowiedzi było o dzieciach - był to jakiś amalgamat narcystycznego zwracania na siebie uwagi pomieszany z dość skrajnymi teoriami spiskowymi (w złym znaczeniu tego słowa). Biskup Katolicki i jego żona... Bez komentarza. Tego typu rzeczy było więcej, ale jakbym je miał wyliczyć... Nie, lepiej nie. No i rzecz jasna jak zwykle olano słuchaczy z komentarzy. "Nie podoba się, to nie słuchaj". A wielu z nas słucha, bo liczy na to, że to jeszcze może się podobać tak jak kiedyś. Tylko że niemal co tydzień jesteśmy rozczarowani.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Dobra audycja. Nie będę komentował przeżyć osobistych Pani Iwony, całkiem prawdopodobne jest, że jej zwierzchnicy z branży muzycznej (zleceniodawcy, czy pracodawcy) nie wywiązywali się ze swoich zobowiązań finansowych oraz że nakłaniali Panią Iwonę do pornografii i prostytucji. Mam jednak 4 uwagi do spraw natury pozaosobistej, poruszanych przez Panią Iwonę. Po pierwsze, możliwe, że Anton Szandor LaVey w jednym z wywiadów chwalił obchody amerykańskiego Halloween, jako satanistyczne, ale nie wierzę, żeby mówił, że w to święto sataniści mordują dzieci, składając je w ofierze, jeśli tak mówił, poproszę źródło. LaVey potępiał jakiekolwiek składnie ofiar (jakiekolwiek!), przy tym propagował szacunek do dzieci (wychowywane w duchu miłości, szacunku, poszanowania ich godności i wolności). Jeśli było inaczej, proszę o źródła - słowa LaVeya (dużo pisał i gadał), może słowa jego dzieci (też dużo mówiły publicznie o ojcu), może jakieś dowody sądowe (przecież chodzi o morderstwa!) Po drugie, to że jakiś mułła twierdził w TV, że Watykan popiera małżeństwa z 9-letnimi dziewczynkami, nie znaczy, że tak jest. Watykan ma swoje dokumenty, oficjalne wypowiedzi itd. Kodeks prawa kanonicznego kanon 1083: "Nie może zawrzeć ważnego małżeństwa mężczyzna przed ukończeniem 16 roku życia i kobieta przed ukończeniem 14 roku życia". Dalej kodeks mówi, że wiek ten może być ustalony jako wyższy przez lokalne Episkopaty (nie niższy, tylko wyższy! I w Polsce przykładowo jest on ustalony wyżej). Po trzecie, biskup katolicki wampir, co mu żona przyprowadzała kobiety, by wysysał z nich krew. Ciekawi mnie, jak to się stało, że miał żonę, biskupa katolickiego (a także prawosławnego) obowiązuje celibat (czyli bezżenność)? Po czwarte, kawalerowie maltańscy to nie jezuici. Pisałem już o tym pod audycją Yubego.
(komentarz do audycji 9 sierpnia 2019)

Jaro napisał(a): Super :) slucha się rewelacyjnie :)
(komentarz do audycji Odc. 3)

nick napisał(a): Zdradzę wam wielki sekret! Cały dział "niusów" to lista linków przesłana przez kolesia z Niemodlina. Prowadzący czyta sobie początek paru linków na kwadrans przed audycją i odczytuje je przez godzinę na antenie (nierzadko z wielkim trudem). Marne wasze żale na formułę i jakość programu. Z punktu widzenia prowadzącego jest to formuła doskonała, a to z jednego powodu - pozwala nadać audycję BEZ ŻADNEGO PRZYGOTOWANIA, wystarczy przebudzić się z drzemki, odczytać parę linków ze skajpa i modlić się o telefon od Pawła z Żywca czy stałego słuchacza. Ma pełną kontrolę nad czatem i telefonem, więc krytykę wycina natychmiast, w dodatku pomstując na krytykującego, kiedy rzeczony nie może mu już nigdzie odpowiedzieć, bo na czacie ban i na telefon też ban. Pach, dwie godziny już zeszły, teraz można snuć niespójne rozważania luźno związane z "tematem". Najwięcej pracy kosztuje... znalezienie cytatu. Zwróćcie uwagę, że kiedy po skończeniu odczytu niusów nikt nie dzwoni, prowadzący wręcz upomina się o telefony, bo "mięsa" do audycji po prostu nie ma.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Ivellios napisał(a): To nie jest błąd. O to prosił słuchacz przeprowadzający wywiady ze świadkami.
(komentarz do audycji Odc. 3)

Antares napisał(a): Masz rację, że tak być powinno, ale wątpię aby tak się stało. Tak jak w socjologii istnieje pojęcie wyuczonej bezradności tak w życiu istnieje wyuczona bylejakość. Taki skrót w 10 minut, a telefony po temacie głównym wymuszałyby przygotowanie do audycji, a teraz po tematy są robione nie tylko na odpieprz ale wręcz na pałę. Wielokrotnie przecież zdarza się, że Michał szuka treści newsów w Necie, a po przeczytaniu części (w swoim stylu: eeeeee.yyyyyyyoooooo.hmmmmmmyyyyyyy) okazuje się że są kompletnie od czapy i Michał wstrzymuje ich czytanie. Zatem przed audycją nawet nie znał treści newsów. Jakby były z łapanki. Trochę z innej beczki ostatnio w ogóle środowiska alternatywne jakby w Polsce (w to wliczam też emigrantów) ciężko zaniemogły, a tematy do niedawna alternatywne pojawiają się coraz częściej na obrzeżach mediów mainstreamowych, na przykład taki program o zabójstwie Kennedyego https://www.youtube.com/watch?v=QSELdDmtols mimo kilku błędów jest czymś najciekawszym co na ten temat usłyszałem w polskich mediach (w tym alternatywnych) w ostatnich kilku latach. Zwłaszcza ten wątek polski jest ciekawy.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Miszkurka2000 napisał(a): Mam dziwne wrażenie że błędnie utajniony został nie głos świadków ale redaktorów.
(komentarz do audycji Odc. 3)

marq napisał(a): Z codziennym dojeniem" krowy z mleka od kiedy skończy być pierwiastką i kilka tygodni karmi jedno (bywa, że dwa) cielaki biologia powoduje "stan" ze taką krowę która po raz pierwszy się wycieliła Trzeba !! doić Codziennie - inaczej wymię opuchnie, jej tak od nadprodukcji mleka że dostanie takie zapalenie, ze jej wymię / wymiona zwiększą objętość kilkakrotnie a mleko zacznie zamieniać się w cuchnącą ropę...
(komentarz do audycji 30 kwietnia 2016)

Blom napisał(a): Myślę że newsy powinny trwać max 10 minut. Mi po godzinie newsów odechciewa się słuchać dalej. Również ludzi którzy mówią w audycji o rzeczach nie na temat powinno się wyłączać. Lepiej by audycja trwała 2 godziny. Obecnie wszystko jest takie rozlazłe, rozmemłane. Po co robić te zawody w najdłuższą audycję?
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Jaro napisał(a): Chłopie nie zbierzesz nawet 500 :) Z ciekawości posłuchałem audycji krawca z etem i stwierdzam że nawet do pięt nie dorastasz. Dalej pieprz te bzdury o służbach, zapraszaj takie oszołomy jak ten bednarz to długo nie pociągniesz. Z takimi poglądami to możesz liczyć na kasę jedynie od Rydzyka. Czas najwyższy odstawić dragi i alko. Jesteś inteligentnym idiotą :)))
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

nick napisał(a): Pozdrawiam kolegów z komentarzy na Paranormalium, razem tworzymy ciepłe medium! Może powinniśmy spotykać się co roku w jakimś hotelu? Ivellios oczywiście przewodniczyłby obradom. Tylko trzeba dobrze wybrać nazwę hotelu, żeby nie nazywali nas "Tanie noclegi Group" :/
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

dejwid ajk napisał(a): Dowiedzieliście się? Komentarzy za dużo więc Michałowi za trudno wszystkie przeczytać a te co czytał pisali trolle i gimnazjaliści a jak się nie podoba to nie ma obowiązku słuchania. Gratuluje koledzy, razem przwidujemy przyszłość lepiej niż stu Jackowskich.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @takiesrednie Jedna korekta. "Niech ktoś zatrzyma tą karuzele śmiechu..." Tę karuzelę śmiechu...
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): Pan z audycji czyta tylko komentarze które mu się podobają a nie czyta tych które nie, proste, i nie trolujcie już.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

fisz napisał(a): Raczej o ile w ogóle Michał się ustosunkuje to powie że komentarze były o treści "Jest pan głupi i ma pan wszy" i on krytyki nie przyjmuje. Oczywiście komentarzy nie przeczyta bo gdzie by miał czas na komunikowanie się z trollami jak można odbierać fanów że spotkania z którymi się gieło nitinol.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Ivellios napisał(a): Masz przecież napisane w komentarzu poniżej. Co, nie chciało się przejrzeć wszystkich komentarzy?
(komentarz do audycji 7 października 2017)

symulator kloda napisał(a): nie podoba się, to nie słuchajcie
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Kpkp napisał(a): Wiadomo co się z gościem co to prowadził stało?
(komentarz do audycji 7 października 2017)

Dr Kouohooya Mitolata napisał(a): To już? Ivelios nie wytrzymał i powiedział co o tym wszystkim myśli? Co na to szerokie zastępy Tołdich (nie tylko z Żywca)? Czy Jego Magnificencja Claude zabierze głos w tej sprawie? Czy po ponad dwóch latach systematycznego psucia tej niegdyś świetnej audycji w końcu sam zauważysz, co czynisz? Pamiętasz ile osób zwyzywałeś od trolli za rzeczową krytykę? Popatrz na swoje zachowanie, butę, arogancję, cenzurę i zastanów się - co cię tak naprawdę odróżnia od globalistów których tak "zwalczasz". Tylko pojemność portfela. Nic więcej.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): nick "PS Wyśmiewanie wpisu jakiegoś prawicowego kanału za literówki, podczas gdy w opisie własnej zbiórki napisało się "na łep na szyję" XD" Niech ktoś zatrzyma tą karuzele śmiechu, tam jest jeszcze pkt D gdzie się okazuje że z 50k robi się 500k czy tam liczba zer się zgadza bo chyba nie?, a do tego takie coś: "+ 1 gwiazda radio-celebrycka (ale intelektualnie bardzo w porzo)" Celebra i intelekt LOL Pajac i profesura? Znaki naszych czasów... cóż, może i tak. A potem audycja w stylu że ludzie głupieją? Eh... kiedyś to była fajna audycja. W ogóle zauważyliście że b. często ten nurt nie główny wcale jest nie gorszy od tego głównego ścieku? W tv ogłupiają jedni a na yt to samo jakiś popapraniec zapala światło i bełkocze o wymiarach cernu a sam bez nawigacji nawet nie jest w stanie wskazać gdzie to jest na mapie i czyta z monitora do kamery, czymś to się różni? I masa fanatycznych widzów. Obłęd.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Podobał mi się telefony słuchaczy: jeden o spekulantach, drugi, Damiana, o fejsie i grze, której nazwy nie wymienił, co to pochłonęły mu 2 lata życia. W ogóle audycja, widzę po komentarzach, wzbudziła zainteresowanie, nie zapomnijcie zasponsorować "radioradio.fm"
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

nick napisał(a): Ale się zleciało komentarzy trolujących... Ale tak trzymać! Przecież jakakolwiek krytyka to objaw, że idzie się właśnie w dobrą stronę, że lepiej się nie da i wszystko jest idealnie. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Was już dawno nie będzie, kiedy Klod po brawurowej audycji w swoim radiu FM podjedzie furgonetką do spiskowej kawiarenki, otworzy organicznego ginesa, zatonie w miękkim fotelu i weźmie z półki nowy egzemplarz oprawionego w bilderberską skórę "Bihold de pejl hors" ze swojego wydawnictwa. PS Wyśmiewanie wpisu jakiegoś prawicowego kanału za literówki, podczas gdy w opisie własnej zbiórki napisało się "na łep na szyję" XD
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Antares napisał(a): Widzę, że jest tu niezły zlot troli i agentów służb!! Żartuję, choć w kontekście przedmiotu dyskusji to raczej ponury żart. Co do clou i tego co napisano powyżej to się zgodzę w 100% i nie chcę pisać już więcej na ten temat, ale nie dlatego że nie mam nic do powiedzenia, ale dlatego że jestem przekonany że nie odniesie to żadnego skutku. Po prostu Michał został dotknięty "syndromem mapeta", to znaczy głębokim przekonaniem o własnej zajebistości. Przypomina skrzypka który płacze ze wzruszenia pod wpływem własnej gry, choćby było to niewiarygodne rzępolenie od którego więdną uszy. W obronie Michała (ale nie audycji per se) to Michał zdradza też symptomy "choroby emigranta", co socjologicznie zostało nieźle opracowane wśród gastarbeiterów w Niemczech i Austrii w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, po prostu przekonanie o swej wyższości i pozycji życiowej, nawet jeśli cały awans na drabinie społecznej to była wieloletnia praca na zmywaku i wykopywaniu ziemniaków. Taka specyficzna "success story". Powszechna rzecz, zapewne na taką samą chorobę zapadnie też część Ukraińców w Polsce mieszających beton na budowach czy zamiatających chodniki, co będzie brzmiało wkurzająco dla Ukraińców na Ukrainie. Nie chcę rozwijać tematu, ale symptomy Michał ma wręcz podręcznikowe. Aczkolwiek to nie do końca jego wina, tylko gdzie jest i co robi.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

napisał(a): Mam wrażenie że Michał zatrzymał się z wiedzą na poziomie 5 klasy i próbuje tym z klasy 8 wmówić ze to co oni się nauczyli przez te 3 lata to brednie i można to podważyć. Dla tego co audycje się powtarza z tematami, dla tego co audycje pomimo że jest inny temat, rozmowy są na takim samym poziomie i o tym samym ale w innej kolejności. Co mnie najbardziej irytuje to, to że sam podaje że: nius jest o latających nocnikach ale soooory nie miałem czasu tego przeczytać do końca ale dam wam link to sobie poczytajcie albo wiecie co poszukajcie sobie tego na google. Zero profesjonalizmu. Zamiast poprowadzić to na live ze słuchaczami, ciekawe rozmowy, wywody, komentarze słyszymy tylko ciagle to samo. Wiesz, weź sobie chłopie wolne, odpocznij, przemyśl sobie ilu tracisz cennych słuchaczy, starą gwardie. Co z tego że masz nowych? Przyszli i odejdą słysząc jakie szambo się powoli z tego robi. Wielu słuchaczy zdejmie w domu plakat ze ściany z twoją twarzą z napisem: co tydzień w każdy piątek, o północny audycja spiskach i teoriach niewyjaśnionych i zamieni na plakat archiwum X I want to believe. Chyba twoja świetność się bracie skończyła i albo odniesiesz się do krytyki słuchaczy i wyciągniesz wnioski albo.... będziesz nadawać dla kilku słuchaczy co tydzień i setek trolli bo jak to można nazwać? Najpierw zrób porządek z TCh a potem bierz się za nowe media. I jeśli chodzi o czaty. Olać discorda czy chatango. Wystarczy jeden na Paranormalium. Tak że życzę powodzenia. Wyciągnij wnioski z lekcji póki nie jest za późno. Póki masz jeszcze słuchaczy i sensownych dzwoniących oraz tych co na czacie dają ciekawe linki i chcą brać poprzez to wkład w twoją audycje.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

dejwid ajk napisał(a): @Ivellios myślę że koniec równi pochyłej pod teorią to był by postęp bo osiągnąwszy dno poziom audycji przestałby przynajmniej spadać, nie mogąc upaść niżej co prawda ale jednak. Biorąc pod uwagę że już nie raz nie dwa było słychać w tle brzęk butelek i trzask otwieranych puszek z piwem granicę wyznaczam na moment kiedy prowadzący przestanie wyciszać mikrofon kiedy beka. Z uwag bardziej konstruktywnych to zyczyłbym sobie żeby Michał w ciągu pierwszej minuty audycji podawał datę i temat bo znacznie ułatwiłoby to słuchanie jako podcastu, zamiast przewijania na chybił trafił dwóch godzin newsów które były nieaktualne często na lata zanim zostały podane w TCh. Generalnie zalecam zrezygnować z newsów całkowicie bo jest to ordynarna zapchajdziura która wydłuża tylko czas miedzy początkiem audycji a momentem kiedy Michał przyznaje się że się nie przygotował, zwodzi tylko przez ten czas słuchacza że może faktycznie będzie audycja nie tylko na jakiś temat ale nawet na temat który był zapowiedziany, kto by się spodziewał. Ja wiem że Michał również myśli że gra w szachy 4D z trollami i krzyżuje im plany nie dając okazji przygotowac trollingu przez nie zapowiadanie tematów wcale albo 20 minut przed audcyją ale jest to uciążliwe dla słuchaczy takich jak ja którzy decyzję czy słuchać w dany dzień czy nie na żywo podejmują nie o drugiej w nocy kiedy pada temat i jego rozwinięcie ale o godzinie osiemnastej w piątek. Poza tym nadawanie o północy i do świtu to zły pomysł który dla poważnych, pracujących słuchaczy nie działa (tak myślę na swoim przykładzie). Nikt kto nie jest na zasiłku albo w szkole nie będzie zarywał nocki dla Clauda. Claudzie zaczynaj o 20.00 w piątek i nadawaj do północy albo pierwszej - słuchacze ci podziękują.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Russell Gunn napisał(a): I wieczne tajemnice..."kto był ten wie" ...no kurwa po to nadajesz chyba żeby mówić jak było na spotkaniu, kto był i o czym była dyskusja, o materiałach dźwiękowych nie wspomnę. Studio zakładał....sprzętu od ludzi nabrał i ..... wuj, cisza nic sie nie dzieje. Te negatywne komentarze są od jedynych rozgarniętych ludzi którzy słuchają od wielu lat i boleją nad tym co on teraz odwala. Było różnie czasem śmiesznie czasem ciekawie ale takiego kręcenia gówna jak jest od ponad roku to już naprawdę słuchać się nie da. I zaufani przyboczni - ćwoki nazywający słuchaczy ścierwem...jak się nie ogarnie to już długo nie potrwa.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Skucha napisał(a): Iveliosie trochę za późno z grożeniem, ponieważ teraz zakłada nowe i będzie miał alternatywę. Spóźnione o co najmniej 2 lata. Michał sam powinien chociaż wrzucać nagrania do archiwum, a nie tak, że wszystko za niego robisz i mu wydaje się jakim to nie jest radiowcem. Teraz będzie się przymilał, ponieważ wie, że bez Paranormalium nic nie znaczy, a wszędzie stracił przez swoje zachowanie przujaciół. Poza zostały tylko dosłownie oszołomy siedzące w sektach czy emigranci dzwoniący z magazynów robiący nocki. Wątpię czy zapatrzony w siebie wielki radiowiec z mikrofonem lampowym w pokoiku 2x3 metry i chcący płacić ludziom za jingle "grube pieniądze" zrozumie cokolwiek. Nawet nie będzie mi szkoda jak od przyszłego piątku nie będzie Teorii Przynudzania w Paranormalium, może odsłucham jakieś starsze nagrania innych audycji z archiwum? Kiedyś bym bronił Michała, dziś uważam, że należy mu się lekcja pokory i uświadomienia kim faktycznie jest i co sobą reprezentuje.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Ivellios napisał(a): Z samych zrzutek? Ależ skąd! Żeby ludzie chcieli wpłacić kilkaset złotych na taki radiowy projekt to trzeba wygenerować naprawdę zajebistej jakości content. A Michał zakłada 50 000 złotych w sytuacji gdy jego radio jeszcze nawet nie powstało...
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Gacek napisał(a): @ Ivellios Ja na twoim miejscu dawno zmienilbym hasla do serwera, to chyba jedyne co moglo by odniesc jakikolwiek skutek. Podpisuje sie pod tym co napisales obiema rekoma. Michal nie dorosl do wlasnego radia, a w tej audycji powiedzial, ze mierzyl na kwote 50000zl rocznie z zrzutki. Piwiedz sam Marku czy po tylu latach prowadzenia radia badz co badz niszowego, jest to osiagalna kwota?
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): Wszędzie tak samo, w nr na głównej tytuły typu kto jest na instagramie top 10, humor i sraczka, ślub jakiegoś leniucha, pogawędki jak to źle i w ogóle. Radio na fali utonęło się w plaźmie i zaczadzeniu narkotykowym. Tch miało być o spiskach i wolnej energii a stało się reklamą paneli słonecznych i pogaduszkami kumpli na skajpie o tym jak skajp źle działa i trolach.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Ivellios napisał(a): No wiesz, zawsze jeszcze można zasypać tego typu komentarzami czata (tego na chatango oczywiście). I Skype. No i oczywiście Discorda. Skrzynkę emailową Teorii Chaosu i sekcję komentarzy na stronie Michała - również. Co jeszcze, hm. Poznajdywać kontakty do gości drzewiej biorących udział w audycjach i do nich również zagadać w sprawie tego, co waszym zdaniem nie takiego odpierdziela się w audycji, w której zwykli kiedyś brać udział...? Tylko teraz pojawia się pytanie, czy to odniesie jakikolwiek skutek, hm... Ja już Michałowi kilka razy powiedziałem, co mnie osobiście w jego audycji nie pasuje. I co? Olał, tak po prostu. Sugerowałem, że może najpierw wypadałoby omówić główny temat audycji, a dopiero potem ewentualnie odbierać telefony i zaprezentować newsy. Jeśli nie daje rady porządnie przygotować jednej audycji, to może zamiast co tydzień powinien nadawać co dwa tygodnie albo co trzy? To też mu proponowałem, podobnie zresztą jak wielu słuchaczy. A Michał co na to? Cytując klasyka: wszystko chuj. Mądrala dalej robi swoje. I on teraz jeszcze chce własne radio zakładać? Jak on z jedną audycją wyraźnie nie daje sobie rady? Dobre. :-) Wiecie co, powiem tak. Przyjdzie kiedyś taki moment, że równia pochyła pod tytułem Teoria Chaosu się po prostu skończy. Bo albo Michał sam podejmie decyzję że - jak by to ujął Chris Miekina, który po rozkręceniu na youtube "Polaraxy" najwidoczniej również postanowił się z tym radiem pożegnać - Radio Paranormalium to już dla niego "zamknięty rozdział", albo ja po prostu zmienię hasło do serwera. Michał, wiem że czytasz komentarze. Powiedz, czy właśnie zostałem trollem? A może mnie podmienili? :-)
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Gacek napisał(a): @ ivellios Wiele razy probowalem wdac sie w polemike z prowadzacym i za kazdym razem albo mnie rozloaczyl albo mowil ze troluje. To nie ma juz sensu. Michal nie przyjmuje krytyki, szczegolnie od kiedy pieprzy ciagle a swoim nowym aglomeracie medialnym. Nawet ostatnio mu na facebooku napisalem co sadze o merytoryce audycji to mnie zablokowal. Jak mozna polemizowac z kims takim? Co do audycji kolejne 5 godzin gadania o tym jaka fajna byla sonda w tvp i jak to bylo jak Gwiazdowie o porwownywali japonie do polski. No i o tym, ze tylko rock jest spoko a pop czy hiphop to gowno. Tego nie da sie juz sluchac. Audycja dawno zeszla na psy i nie ma w niej nic, absolutna pustka prowadzacego, klapki na oczach i choroba psychiczna daja o sobie znac. Ps. Fajnie by bylo jakby Michal odniosl sie do tego komentarza ale tego nie zrobi jak zawsze wiec moze chociaz ty Marku masz cos wiecej do powiedzenia?
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): sorry, że tak wybuchłem w komentach ale Ivellios ja nie mam sił na tego kolesia, ja znam jego audycje bo byłem słuchaczem radia na fali ale po prostu to co on pierdoli dzisiaj to jest żałosne no sorry (pewno zaraz zostanę przez ów pana nazwany agentem, trolem albo stronniczym fanem radiów z którymi ma na pieńku) otóż nie po prostu PIERDOLISZ BZDURY, daj sobie spokój, w takiej formie w jakiej to ciągniesz ma to sens ale tylko dla ciebie, odgrzane kotlety i rozmowy na tematy o których nie masz pojęcia nawet podstawowego, nie idziesz do przodu bo nie mas zna to czasu i sam się oszukujesz, ba teraz jeszcze bardziej się utwierdzisz, że musisz to robić bo wszyscy ci piszą daj sobie spokój, zbierz siły, dokształć się, pójdź do przodu, nie ty będziesz szedł w zaparte, i teraz wiesz dlaczego cię tak trolują? bo jesteś nijaki, brak swojej infrastruktury, barak celów, brak planu, brak rozwoju, pierdolić aby pierdolić co tydzień póki darmo infrastruktura to jakoś po tyrce dam radę, tak to się robi radio dla kolesi i ktoś to słusznie zauważył, stoczyłeś się co najgorsze psychicznie i masz omamy, że twoje pierdu pierdu słuchaja służby i mówisz o czymś zajebiście ważnym no nie klodziu nie jest to ani ważne ani słuchane, ja cię słucham z sentymentu do radia na fali ale akurat twoja audycja w latach świetności rnf była najsłabsza no nie oszukujmy się, ja nie wim czy ktoś ci potrafi jeszcze przemówić do rozsądku bo te serio z audycji na audycję to przypomina farsę pieprzona farsę gdzie nawet jacyś z dupy youtuberzy robią to lepiej no stary ośmieszasz się i tyle, bez urazy pozdro
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): człowieku przestań się wypowiadać o kulturze hip hopu bo nie masz o niej żadnego pojęcia: https://www.youtube.com/watch?v=AEeAP4alt6s https://www.youtube.com/watch?v=Q-Ch8MeH5BI https://www.youtube.com/watch?v=InFbBlpDTfQ łap lamerze dla ciebie ze specjalnym przesłaniem :) https://www.youtube.com/watch?v=XC2CHVw6twM
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): @Russell Gunn gostek jedzie na starym schemacie nie przygotowując się nawet do swojej audycji gdzie jedzie po kolesiach którzy -utrzymują swój serwer www -streamują na yt i wrzucają surówkę -zapraszają gości -prowadzą regularnie zajebiste audycje przecież ten gość bez radia paranormalium nie istnieje a on chce zakładać inne radia co za kolo a nawet nie ma ogarniętej infrastruktury dla tej jego teorii chaosu lamer i tyle, na bekę można to posłuchać człowiek do tyłu chodzący, dziwi się, że nikt oprócz tego mariana co mu ipv6 nie pasuje nie chce u niego występować, jeszcze większa beka jest z tego jak z yutubowca 1200 szabel bo tamten to jest po prostu szurnięty wariat i tego nie ukrywa a ten to myśli, że jest o ja pierdolleeee, :)
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): Robisz radio dla własnego ego co nie fajnie jest się pobujać Ivellios wrzuci a ja popierdolę jak to mnie nie cenzuruja nigdzie a przy okazji zjadę kilku jutubowców od agentów, heh stałeś się tym co krytykujesz a nawet tego nie zauwarzasz w tym swoim samouwielbieniu, kto myśli inaczej od ciebie jest .... tak rozumują prostaki o wybujałym ego... Wracając do radia na fali to znaczyłeś tam mniej niż zero. Tomek to bujał i tomek to zamknął bo zwariował tyle.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

onyx napisał(a): klod jesteś jakiś nierozgarnięty umysłowo? Pisałem Ci tyle razy, że android nie jest zamkniętym systemem a Ty dalej pierdolisz głupoty wprowadzając swoich słuchaczy w błąd. Jesteś normalny? Teraz zadam Ci pytanie, Telerealny czy Eter czy Krawiec idąc dalej dawne debaty ufologiczne praktycznie nie miały/mają trolii w swoich audycjach a Ty i przykładowo 1200 szabel macie trolii co chwilę a oprócz nich praktycznie co audycję dzwoni kółko wzajemnej adoracji i pierdoli o tym samym, przypadek? Nie sądzę! Masz coś z głową człowieku. Kiedyś dało się tego słuchać dzisiaj, pierdolisz same brednie i to szkodliwe brednie bo wypowiadasz się w tematach o których nie masz pojęcia (jak w przypadku androida). Zastanów się czemu nikt nie chce przyjść do twojej audycji, nawet mało znany telerealny (swoją drogą mega wporzo gościu) a taki Krawiec zaprasza Etera i robi zajebistą i merytoryczną audycję. Myślę, że Twoje wybujałe ego (kiedyś to było, na czym to ja się nie znam, eee tera to będzie muzyka w nowym (którym to?) radiu) jest tu problemem. Klodziu mówisz, że ty nadajesz zawsze i nie tyczy się ciebie cenzura ale bez radia paranormaium nie istniejesz a nawet o mim nie wspomniałeś, gdzie masz najwięcej komentarzy do tej twojej niszowej audycji? Na twojej stronie nie sądzę u Ivelliosa masz najwięcej komentów, przecież Ty nawet nie potrafisz zadbać zęby mieć swój oficjal na yt i wrzucać tam zaraz po streamowaniu surówkę audycji, ktoś to robi za ciebie, człowieku ty się opanuj bo jesteś leszcz jeżeli chodzi o radiowców a i z podcastami byś nie dał rady bo od ostatnio w tej swojej teorii chaosu pierdolisz po prostu głupoty
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Ronin napisał(a): A może warto przemyśleć długość jednej audycji? Np. sztywne 1,5h. Wtedy siłą rzeczy informacje byłyby zwięźlej podawane, mniej dywagacji, rozmowy ze słuchaczami tylko konkretnie i na temat.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): Ivellios Ponoć goście dzwonią (można posłuchać w audycjach teksty w stylu "eee yy yeee dużo osób dzwoni yyy eee"), a skajp nie działa, ponoć psują jego koledzy z innego radia albo iluminati czy coś, a jak dzwoni jego kolega za każdym razem gada to samo ponad pół godziny to nagle wszystko działa i prowadzący zapomina o tym żeby wyłączyć sobie skajpa i udawać że ktoś mu psuje połączenia, czy w końcu co? Płaska ziemia, wklęsła ziemia, wnętrze ziemi... to się pan dziwi że łatwo krytykować? A co tu mądrego można dodać, że co że ktoś doda cytat z wiki "O obrotach sfer niebieskich" to niby mądrzej będzie? i tak pewnie będzie hejt typu że Kopernik był iluminatem i w jego nauke wierzą głupki? A co z z półpiórami? (half-penami?) i plazmą w ścianie czy w cewce? Miały być jakieś testy i co? Parę lat mija miał być warsztat czy coś wiadomo? Ciągle ta fotowoltaika co akumulatory padły się okazuje i trzeba było kupić nowe, no super "darmowa" energia już tyle kasy w tym umoczono przez wiele lat można by rachunki opłacać bez tej całej instalacji, wcześniej inwertery czy transformery tej woltaiki co to tam było też nie działały jak trzeba jak ten pan opowiadał. Openstudio miało być i coś wiadomo działa w końcu?
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Russell Gunn napisał(a): @Bart Naginasz rzeczywistość niestety. Zauważyłeś że od kilku dobrych miesięcy nie było w tej audycji niczego nowego i ciekawego? W kółko to samo czyli dewiacje umysłu prowadzącego.
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Maskarada napisał(a): Orba pojawia się w miejscach wysoce energetycznych, dlatego czasem można ją zobaczyć na zdjęciach ze ślubów. Ja widziałam bez aparatu, raz jeden jedyny, ogromna, wielkości piłki do piłki nożnej, zaraz po tym jak bliska mi osoba zaczęła świecić energetycznie jak latarnia morska przez przeżycie emocjonalne i miała ta osoba bardzo dobry humor. Nie wiem czym to jest dokładnie, ale nie koniecznie chodzi o manifestację duchów tylko o wzrost energii, może to się tym żywi, może to jakiś portal, na 100% nie jest w tym wymiarze, bo widziałam to jak film na stopklatkach, nie poruszała się płynnie.
(komentarz do artykułu Czym są orby?)

bob_blazar napisał(a): Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nigdzie nie napisałem żeby świadek zaczął praktykować OOBE. Zgadzam się co do skutków na dłuższa metę takich praktyk. Ale to jest temat na osobną długą dyskusję. Jedynie sugeruję, że mógł być to spontaniczny świadomy sen. Dla nieprzygotowanej osoby jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że pojawi się problem z odróżnieniem go od rzeczywistości. Świadek powiedział, że przytrafiło mu się to parę razy przez kilka lat więc ciężko tu mówić o chorobie psych.
(komentarz do audycji Odc. 1)

dejwid ajk napisał(a): Był taki słuchacz co dzwonił i prostował brednie prowadzącego, dzisiaj ma bana i jest regularnie wyzywany od najgorszych - podobnie jak inni którzy zapominal pieścic pupki gospodarza audycji. Michał, mając możliwość selekcji dzwoniących sam wybiera takich z któych strony będzie tylko aplauz i akceptacja i medium maksymalnie ciepłe - nawet ponad 30 stopni w studio...
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Bart napisał(a): @Ivelilios Rozmowa z głupkami nie ma sensu. To ścierwo słucha co tydzień i pierdzi że nie dostał lizaka za słuchanie. Skoda czasu i energii na nich w tej kwestii. Szukają tylko dobrej zabawy po swojemu, ale ta audycja to nie piaskownica by się bawić. W końcu siły się połączą i skończy się pierdo... lenie o szopenie i służby się wezmą za tych szkodników. Ja mam już trzech. Prokuratura nie śpi i w końcu skończy się sranie po krzakach i będzie bolało, ojjj będzie boleć. Trzym się Ivi jeszcze zatriumfujemy, a Michał o nas wspomni w audycji jako przykład i będziemy dumni że jesteśmy w tej ekipie, z tymi ludźmi. Nikt nam w spodnie czy w życie prywatne nie będzie zaglądał bo niema takiego prawa. A jak je łamie to kara musi być. Michał brawo za polemikę ze słuchaczami. Dobra robota. Oby tak dalej...
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

Ivellios napisał(a): Jak widać, narzekanie jest super, fajne i cool i tak bardzo w modzie, natomiast zadzwonienie do audycji i wdanie się w polemikę z prowadzącym, innymi słuchaczami, czy w ogóle dodanie czegoś wartościowego - no cóż, to już widocznie leży daleko poza zasięgiem niektórych ;-)
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

takiesrednie napisał(a): 1 godzina niusów 2 dzwoni znowu mitoman 40 minut w monologu wciska ludziom panele solarne gdzie wątpię żeby koszt tej "darmowej" energii mieścił się w powiedzmy 10tyś zł, i słyszę że akumulatory padły i za pół ceny zostały sprzedane następnie kupione nowe... 3 dzwoni ktoś i zaczyna się oszukiwanie samych siebie jakie to fajne są puste pieniądze w necie, a w audycjach pamiętam jaki był lament że ojej ojej jakie wszystko drogie wyjaśniam ceny są rzeczywiste, pieniądze wirtualne wytrejderowane klikaniem myszką to nie wiem skąd zdziwienie że inflacja rośnie na rynkach rzeczywistych poza kompem 4 doczekałem do ok 3 godziny audycji i poszedłem spać, wstaje patrzę ojej ponad 5 godzin audycji... jaka radość że nie zmarnowałem 2 godzin
(komentarz do audycji 2 sierpnia 2019)

nick napisał(a): Muszę ze wstydem przyznać, że zdarza mi się przez długi czas nie słuchać "Teorii chaosu". A jak widać jest to poważny błąd, bo te kilka godzin tygodniowo można obcować z umysłem zaiste nietuzinkowym. W tym odcinku widać to jak na dłoni. Obserwacja 1: problem z połączeniem ze słuchaczem. Wniosek: wstyd, nie umiecie mikrofonu podłączyć! Obserwacja 2: problem z kolejnym połączeniem. Wniosek: wstyd, nie umiecie słuchawek podłączyć! Obserwacja 3: ten sam problem, kolejny słuchacz. Wniosek: bez zmian. Dopiero telefon od konfiguratora połączenia rodzi w tym nietuzinkowym umyśle, że problem może być po jego stronie. Antropolodzy i kognitywiści płaciliby potężne pieniądze, żeby obserwować tak niezwykły proces poznawczy i oceny faktów. Doceńcie to proszę.
(komentarz do audycji 26 lipca 2019)

yuby napisał(a): Świetna audycja.
(komentarz do audycji Odc. 2)

Miszkurka2000 napisał(a): Jeśli ci goście faktycznie czegoś szukali to warto się zastanowić co by to mogło być. Co znajduje się w domu - przywiezione z wypraw lub otrzymane od przodków. Może to ślepy trop ale zastanowić się warto. Mnie bardzo zaintrygowało to coś z tyłu głowy tych istot. Chyba wcześniej o czymś takim nie słyszałem.
(komentarz do audycji Odc. 2)

Gacek napisał(a): Did you talk to the trees. Brawo za kolejna glupia audycje traktujaca o radiowym konglomeracie Michala. Ide o zaklad, ze zakonczy to szybciej niz sie przygotuje. Gadac kazdy potrafi a w szczegolnisci Michal. Byla kontestacja, zla. Bylo radio na fali, zle bo propagowalo tematy keshe. Bylo nocne radio tez zle. Bylo w koncu open air space, smiech na sali bo tez zle, bylo radio cenzura, tez zle. Teraz bedzie radio radio zgadnijcie czy bedzie zle? A kazdy najlepszy jest toudi ktory wydzwania do Michala proszac o spotkanie, mam wrazenie ze gowc chce sie przeniesc do Irlandlii i szuka kogos u kogo moze sie zachaczyc na poczatek.
(komentarz do audycji 26 lipca 2019)

żelazny karzeł imieniem Wasyl napisał(a): Dziwię się, że we dwójkę się dziwicie że ludzie was indagują o "technologie Keshe". Ten smród będzie się za wami ciągnął długo a może nawet bez końca i trzeba było się zastanowić te 3-4 lata temu, gdy praktycznie cała alternatywna diaspora brytyjsko-irlandzka miała kisiel w majtach jak opowiadała na temat "genialnych dokonań pana Mehrana". Refleksja przyszła cholernie późno, a i tak nie do końca, na zasadzie "komunizm upadł więc co się nas czepiacie, że byliśmy komunistami i rozkułaczaliśmy?". O genialności dokonań Keshego rozpływałeś się ty Yuby, Tomek z RNF (ten nie tylko prał mózgi, ale trzepał na tym niezgorszą kasę), e2rd, Marcin z Kildare i ty Michale (pamiętam audycję gdy do ciebie zadzwonił Tomek w kontrze d Stałego Sceptyka i opowiadając jakieś bzdety że gansy leczą każdą formę raka w dwa tygodnie, a ty: no, tak, tak, oczywiście - zapatrzony w niego jak sroka w gnat). Mawia się "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz". To nie dziwcie się, że teraz śpicie w zafajdanej pościeli. Pretensje miejcie tylko i wyłącznie do siebie a nie innych że wam o tym przypominają i zapewne przypominać będą.
(komentarz do audycji Czas Snu #024)

fisz napisał(a): Czy recenzje konserw to stały segment w audycji? Bo jeśli tak to chyba zacznę słuchać częściej, jako preppers znajduję te tipsy nieocenionymi.
(komentarz do audycji 26 lipca 2019)

takiesrednie napisał(a): bob_ 1a jak pan widzi chyba w opisie glos został zmieniony chociażby po tonie głosu nie da się stwierdzić cokolwiek 1b raczej odradzam słuchanie takich zaleceń i nie bawienie się w żadne Ocośtam kiedyś jak pamiętam to się nazywało rozwarstwienie osobowości i jest chorobą (póki co) i jeszcze jakaś odmiana, w każdym razie to nie są zdrowe stany świadomości z tego co ja wiem, a jak ktoś zamiast spać nie śpi tylko orbituje a przynajmniej tak mu się wydaje, to chyba wie pan jakie są skutki braku snu i to się pogłębia? 2 patrz punkt 1a skoro pana taka opinia na drugą relację to może dlatego że jest ta różnica? kto wie...
(komentarz do audycji Odc. 1)

Antares napisał(a): Przed chwila włączyłem sobie R. Paranormalium, a tam chodzi powtórka Teorii Chaosu. Przyznam, że zaskoczyło mnie że Michał nie wie co to bahaizm, skoro Mehran Keshe od lat jest bahaistą, co nie jest żadną teorią spiskową. Nie wiem czy Tomek z Radia na Fali i kolega z Kildare nigdy o tym nie poinformował? Przecież wystarczy wrzucić w Google "bahaism Keshe".
(komentarz do audycji 31 maja 2019)

takiesrednie napisał(a): Ja miałem na myśli tapetę taką na ścianie jeśli to błędnie napisane to można zamienić na przypieranie do muru chyba że uznamy że muru też niema tylko jest mur a nawet też nie tylko klawiatura czy mikrofon.
(komentarz do audycji Odc. 1)

Miszkurka2000 napisał(a): Na "tapet" nie "na tapetę".
(komentarz do audycji Odc. 1)

takiesrednie napisał(a): Proszę pana niech pan się opamięta. Niedawno pan chwalił jakiegoś infoanarchiste jaki to fajny ziomal a przecież w grupie zawodowej programistów czy innych informatyków są całe masy anarchistów... LOL cytat z wiki: Anarchia (stgr. "bez władcy") forma struktury społeczno-politycznej, w której nie ma żadnej ukonstytuowanej władzy, nie obowiązują żadne normy prawne W rozumieniu potocznym anarchia to pojęcie określające: chaos organizacyjny w instytucji, organizacji lub społeczności. https://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchia Nadal pan się dziwi że skajp nie działa?
(komentarz do audycji 26 lipca 2019)

Piotr199119@gmail.com napisał(a): Jak sobie z nimi poradzić?
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

Ivellios napisał(a): Wrzucam wcześniej, gdyż w miejscu gdzie aktualnie przebywam (Ustroń) doszło przed 22:00 do zaniku zasilania i chciałem mieć pewność, że mp3 trafi do archiwum zanim padnie mi bateria w lapku...
(komentarz do audycji Odc. 2)

bob_blazar napisał(a): 1 relacja b. ciekawa. Może się Pan zaiteresować OOBE. 2 świadek do zapomnienia
(komentarz do audycji Odc. 1)

Sebastian pn napisał(a): To duża strata dla NŚ. ps. Mam nadzieje że nowym redaktorem naczelnym zostanie dobrze znany suchaczą RP Piotr Cielebiaś.
(komentarz do newsa Zmarł Marek Rymuszko (1948-2019))

Miszkurka2000 napisał(a): Krzaki były pocięte, a nie poułamywane? Wiadomo coś więcej o tych cieciach? Były proste jak laserem (może nadpalone), czy nieco miażdżone jak sekatorem?
(komentarz do audycji Tajemniczy krąg na Szrenicy)

marq napisał(a): Kalisz to nie Kujawy a Wielkopolska tak samo jak Bydgoszcz która do chyba 1947 roku całe "Zabory" i 2gą RP cały czas należąła do Wielkopolski. Kalisz był Stolicą Ksiestwa Kaliskiego, ktore jak ptzemianowano Je na Księstwo Poznańskie był Stolicą Wielkopolski i de facto całej Polski kiedy Księstwo Poznańskie otaczały księstewka Wassalne wówczas będąc Stolicą Księstwa Poznańskiego /Wielkopolskiego był tak w rzeczywisości Stolicą Całej Polski /Lechii jeszcze przed Gnieznem oraz przed Poznaniem. To w Kaliszu jakiś czas Urzędował Legat Watykański. Do dzisiaj Kalisz po Poznaniu jest drugim miastem i drugim Ośrodkiem Przemysłowym Wlkp. Jako jedyne miasto po Poznaniu ma ponad 100k mieszkańców -[102/106].... Persowie już jako Sułtanat -chyba - Turecki przez cała IIWW az do 1947/48 roku pałac najblizszy Rezydencji Pałacowej Sułtana /Kalifa / Wezyra ?? byl pusty przeznaczony na Polska Ambasadę a "Szef" Turcji często dopytywał - Kiedy przybędzie Ambasador "Lechstanu"? !!!
(komentarz do audycji 40. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 10 Słowiańska duchowość)

marq napisał(a): Lubił srebrne monety i medale, srevrną zatawę oraz okrągłe "kołocze" im słodsze tym lepsze
(komentarz do audycji 40. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 10 Słowiańska duchowość)

takiesrednie napisał(a): No przepraszam bardzo, nie wiem czy się coś pomyliło czy raczej ktoś ostro nie zrozumiał... Opisana kategoria [potrzebne określenie przypadku] jest wskazówką do ciekawych relacji.
(komentarz do audycji Odc. 1)

Ivellios napisał(a): Celem tej audycji jest PREZENTACJA RELACJI ŚWIADKÓW, a nie jakieś dyskusje. Z całym szacunkiem, ale komuś tu chyba coś się ostro pomyliło...
(komentarz do audycji Odc. 1)

takiesrednie napisał(a): W tym cyklu audycji proponuje wziąć na tapetę ateistów wierzących w ufo z syndromem technokracjuszy, to dopiero jazda paranormalna. Posłuchacie jak przemawia sztuczna inteligencja. Dowiecie się czym jest technokultyzm. Polecam fanom cyborgizacji.
(komentarz do audycji Odc. 1)

Miszkurka2000 napisał(a): Bardzo, bardzo ciekawe. Te kolory biały, czerwony, fioletowy czy też niebieski to częsty zestaw przy tzw. objawieniach. Widać to też na niektórych obrazach. Szkoda, że w takich sytuacjach nie ma możliwości obserwacji w innym paśmie poza naszym widzialnym np. podczerwień, rentgen. Ciekawe co by było widać.
(komentarz do audycji Odc. 1)

marq napisał(a): Ponieważ stosowanie roślin majacych ebteogany w setkach a nawet tysiaach sztuk to przyjmowanie Natury a przyjmowanie tzw Opiatów z Ropy PETROMORFINY Z PETROOPIUM nie daje nic tylko robi z chorego narkomana medycznego, Medycznego Ćpuna - Klienta innych profesji Konowałów. Natomiast stosowanie oleju z Konopii Pzemysłowych nawet metoda CO2 jest do stosowania na lekki ból sporadyczny, nie chroniczny ale za to oleje tzw CBD i CBDa leczą inne choroby no i bóle głowy i średnie zebów. Do leczenia Buli hronicznych śa Konopie indyjskie, mak indyjski, Afgański grzyby Muscaria tak-tak Mucho_Mory ... szałwia Boska, Iboga no i wspominana łasiczka ... z naszych łąk...
(komentarz do audycji 35. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 5 Drzwi o Nieba)

marq napisał(a): Problemem usmierzania bulu Opiatami jest to, ze Morfina z maków którą wojsko USA przywozi z Anganistanu jst dla ćpunów natomiast lud dostaje morfinę syntetyczną z Ropy naftowej, która: usmierza ból kilkakrotnie mniej niz ta z maku; - szybciej i w większych ilościach trzeba zwiekszać jej dawki; - gdyby morfine dawano tę z makui dalej z makowego opium maku ze śr wschodu to reakcje tez yłyby inne - dlatego uzywanie enteogenow jest w relacji do PetroMorfiny istną ulgą poniewaz - na szczęście na razie jeszcze nie zsyntetyzowano np oleju ale z marichuany - koopii indyjskich a nie CBD i CBD z konopii Przemysłowych Olej z Konopii Przemysłowych jest wg, PRAWA w 100% legalny i nie znajduje się w nijakim kraju na żadnym wykazie sr. zakazanych Tylko w Polsce patologiczny wymiar Niesprawiedliwosci zezwala np Policji niszczyc plantacje Konopii Przemysłowych ... One sa nie do produkcji sr Przeciwbulowych a do prod karoserii maszyn Niemal Bosko doskonałego Papieru a przedewszystkim Paździerzy a z nich albo budynków domów albo Brykietów do palenia. Z Jednego hektara Kon. Przemysłowych energetycznego gatunku mamy tyle opału wg kalorii ile z jednego hektara lasu co ma 70/80 lat zycia !!!! No i spalanie konopnych brykietów zlepianych w prymitywnych prasach olejej z tych Przem Konopii uprawa z jednego hektara zastępowałaby uprawę z 70/80 ha Lasu - Totalna Nieroztroność. Aopał ekologiczny do tanich piecy kosztowałby 70 razy mniej niz drewno opałowe wysokich gatunków - dąb, brzoza, bug, etc ... My wszystko marnujemy !!!!!!!!!!! Natomiast aby na olej z Konopii Przemysłowych nawet 25% zagęszczany na zimno 2 razy porzebujemy lekarza i recepty oznacza to ze jestesmy ARCY CHORYM NARODEM !!!!
(komentarz do audycji 35. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 5 Drzwi o Nieba)

onyx napisał(a): btw. Michał co do tych twoich "hakerów systemu" to akurat pan z ktorym przeprowadzałeś wywiad swojego czsu miał kontakt ze służbami i uczęszczał do szkułki która bynajmniej nie zajmowała się nauką naprawy silniów spalinowych, wystarczy troche powęszyć w dostępnych informacjach i wyłuskać z zachowania gościa
(komentarz do audycji 19 lipca 2019)

onyx napisał(a): Witaj podróżniku, Twoje nagrania zawsze mnie uspakajają, słuchanie derwisza przed snem jest kojące a także zmusza do refleksji. Jeżeli kiedyś będziesz w podróży miał doła, coś złego Cię spotka zapuść sobie ten kawałek, jest jak amulet :) https://www.youtube.com/watch?v=zb9Obfsfhrw pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #062)

onyx napisał(a): oczwiście mówię o najlepiej szkolonych a dzisiaj już zapomnianych polskich mrinsach lądówka oficerki miała pół roku a zetka dwa lata
(komentarz do audycji 19 lipca 2019)

onyx napisał(a): aha i jesze jedno kto nie chciał się zapisać do parti to dał radę jeżeli zaczynał swoją karirę urzędniczą (przykładowo prawnik) w latach 80, drugie sprostowanie po studiach w prl było przeszkolenie oficerskie 12sto miesięczne, 3 latka brązowych było dla < to tyle. Michał wie co mówi w tym temacie i ma zupełną rację.>
(komentarz do audycji 19 lipca 2019)

tadeo napisał(a): straszna wiadomość; ogromna strata, współczujemy bliskim
(komentarz do newsa Zmarł Marek Rymuszko (1948-2019))

onyx napisał(a): Michał twój ulbieniec Eter wspominał o Czerniaku jakieś pół roku wcześniej od całej tej afery. Co prawda nie wspomniał o teczkach ale bardzo ładnie odkrył jego wcześniejsze zabawy i powiązania polityczne.
(komentarz do audycji 19 lipca 2019)

onyx napisał(a): W takim razie wara Ci od generała i bolka, jak "rozgrzeszasz z przeszłości" wszystkich to "rozgrzesz" także ich pokładając wiarę w ichniejszą wersję wydarzeń ok? Po za tym po co mieszasz kompetencje zawodowe faceta z politycznymi. Nikt nie kwestionuje jesgo umiejętności i wiedzy z zakresu medycyny ale facet bawi się w politykę a tu wyciągną ci każdy nawet najmniejszy brud, który po sobie pozostawiłeś i będziesz musiał się z tym brudem przywitać bo jest on twój a to czy leży tam kilka dekad czy kilka dni to już nikogo w polityce nie obchodzi. Masy doskonale wiedzą, że politycy kłamią ale nienawidzą najbardziej tych którzy są na tyle głupi aby dać się na tym kłamstwie złapać. Facet politycznie jest spalony i na tyle głupi aby iść w zaparte. Akurat tu Michał bardzo dobrze go skwitował. Dodam tylko od siebie, że dla mnie facet jest kompletnym durniem albo został po prostu doklikany przez "mądrzejszych" bo tylko idiota z taką przeszłością bawi się w politykę na wysokich szczeblach i myśli, że ta przeszłość nawet jeżeli była tylko drobnym epizodem i tzw. błędem młodości zostanie mu zapomniana. W polityce albo sprzątasz gówno które zrobiłeś i przepraszasz za smród albo ktoś za ciebie sprząta twoje gówno i wszyscy zapominają że śmierdziało, jeżeli zostawisz swoje gówno nie sprzątnięte to będzie śmierdziało...:)
(komentarz do audycji 19 lipca 2019)

Al napisał(a): Długo zastanawiałem się jak napisać ten komentarz ... po owocach się poznaje człowieka, a nie jak zaczyna - dr H. Czerniak jest drugą osobą w ostatnim czasie, której się czepiasz ! A nawet starasz się znależć dziurę w całym ! Jest to bardzo dziwne !!! Zlecenie ... ? Poznaje się też człowieka po tym jak kończy, bo prawda zawsze wychodzi. P.S. Wysłuchałem dużo audycji Zięby i Czerniaka, z których dowiedziałem się wiele przydatnych rzeczy ... i też ukrywanych ! P.S. Jak myślisz, że w latach 80 każdy wiedział co to "komuna" ... to znaczy, że wtedy jeszcze Cię na tym świecie nie było albo chodziłeś w pampersach których jeszcze jak dobrze pamietam nie było. Bardzo kiepski argument. P.S. Wysłuchałem Czerniaka w tej sprawie i jest w miarę logicznie wytłumaczone ... a Twoje argumenty bardzo naciągane !
(komentarz do audycji 19 lipca 2019)

Antares napisał(a): Pamiętam "Polskie życie po życiu", moja mama kupiła mi tę książkę na prezent, jakoś w połowie lat dziewięćdziesiątych. Dobra, solidna robota. A Pan Marek już pewnie zaczął zbierać materiałydo następnej. Panie Marku, proszę pisać w spokoju. Pewnego dnia ją wszyscy przeczytamy...
(komentarz do newsa Zmarł Marek Rymuszko (1948-2019))

Antares napisał(a): Niektóre beemki siódemki muszą występować w mocno przedłużonej wersji, takiej dziesięciometrowej ;-) w każdym razie tak wynika ze słów drugiego ze świadków. Najwyraźniej jakaś wersja LLLLLLLL ;-)
(komentarz do audycji Odc. 1)

mario napisał(a): no i jak tam życie po śmierci?
(komentarz do artykułu Astrobiolog z NASA: Nibiru to astronomiczna bzdura)

Antares napisał(a): Nie chcę Ciebie rozczarować, ale ja identyczne sytuacje miałem dość często, jakieś 2-3 razy w tygodniu. Nie łączyłem jednak tego ze zjawiskami paranormalnymi a z wyłączeniem roamingu w Poznaniu przez Play. To właśnie zjawisko spowodowało, że zagłosowałem portfelem na inną sieć komórkową i takie przypadki zniknęły jak ręką odjął. Nie mówię, że wszystkie przypadki są takie jak moje, ale u mnie ewidentnie były to przyczyny techniczne.
(komentarz do artykułu Dowody na istnienie telefonicznej telepatii)

Ivellios napisał(a): Z ostatniej chwili: Audiobook trafił też do kilku innych księgarń! https://www.legimi.pl/ebook-gniazda-ufo-dami an-trela,b366285.html https://virtualo.pl/audiobook/gniazda-ufo- i244804/ https://www.taniaksiazka.pl/audiobook-gniazda-ufo- mp3-p-1280259.html https://www.empik.com/gniazda-ufo-trela-dam ian,p1230684200,ebooki-i- mp3-p
(komentarz do newsa "Gniazda UFO" w wersji audio!)

Wiolka napisał(a): Dziwna sytuacja. Dzwoni do mnie tata o 00:40 i pyta co chcialam, czy cos sie stalo bo dzwonilam do niego przed chwila ale gdy chcial odebrac telefon przestal dzwonic.Z tym ze ja do niego nie dzwonilam. Na mojej liscie polaczen nie bylo polaczenia do taty o tej godzinie. Ale tata w swoim spisie to polaczenie ma. Co jest najdziwniejsze, polaczenie ode mnie dostal o 00:38 a o 00:40 oddzwonil, ale na drugi dzien sprawdzajac te polaczenia pokazuja sie odwrotnie. 00:38 byla nasza rozmowa a dopiero o 00:40 ja dzwoniłam i to polaczenie jest nieodebrane.
(komentarz do artykułu Dowody na istnienie telefonicznej telepatii)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Teczka ZOMO Huberta Czerniaka: https://megawrzuta.pl/download/f6dea996703a4 8ee5dd84f1edcd62c93.html Zwróćcie uwagę na różne szczegóły sprzeczne z tym co mówi sam HCz, np. matka w ORMO (informacja w teczce), matka antykomunistka rzucająca legitymację partyjną (mówi HCz) https://www.youtube.com/watch?v=7awQ5nTTluI To samo z faktem, że chodził na patrole, pracował jak każdy ZOMO-wiec i wzorowo wypełniał obowiązki (pochwały, awanse), a nawet groził legitymacją MO ludziom z którymi miał konflikt (teczka), byłem w klubie sportowym Gwardii a zatrudnienie w ZOMO było formalne (mówi HCz) itd. Sami porównajcie, bo aż nie chce się tego wszystkiego pisać... A ten materiał, który nagłośnił sprawę, jest bardzo słaby, bo miesza się wszystko ze wszystkim: Wielką Lechie, medycynę alternatywną, Pana Boga i UFO, wszystko to w sprawie tego ZOMO, żałosne... Michalkiewicz, Holocher, Stala, Mandrela... https://www.youtube.com/watch?v=QQ4Rs_jg9vc Zamiast mówić o polityce, na czym się znają, to wchodzą w tematy, o których na prawdę mają nikłe pojęcie i wszystko mieszają (np. medycyna).
(komentarz do audycji 12 lipca 2019)

prettyboy napisał(a): Nie jestem specjalistą z dziedziny psychiatrii,ale czy autor showu nie zaczyna mieć przypadkiem początków objawów urojeń prześladowczych i wielkościowych ? Dziękuję z góry za wypowiedzenie się jakiegoś eksperta w tej dziedzinie .Z całym szacunkiem-pozdrowienia.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Afro napisał(a): Ale dziecinada, ludzie się jarają patostreamami jak geeki jpgami. 95% tej alternatywy to poziom przedszkola. A później się dziwić że trole mają poziom umysłowy dżdżownica jak takie coś non stop chłoną. Masakra!
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Jan napisał(a): Michał wyluzuj trochę z tym banowaniem na czacie za dosłownie wszystko, bo to juz psychoza jest. Przerwałeś mi dyskusję z Iveliosem o Wikipedii, bo już się trola dopatrzyłeś.... Rób tak dalej to ci na tym czacie sam Juby zostanie.
(komentarz do audycji 12 lipca 2019)

marq napisał(a): Michał ta rozmowa od strony twego interlokutora to jest czysty troling...02:20:...
(komentarz do audycji 12 lipca 2019)

Yolo napisał(a): W Białymstoku na Bema to samo, jakby jakieś urządzenie elektromagnetyczne które obraca półkulistym przedmiotem, coś na rodzaj bębna który w środku ma np. metalową bryłę która jest półwalcem albo półkulą.
(komentarz do artykułu Taos Hum - uporczywe, bezustanne buczenie)

Antares napisał(a): Mała ciekawostka, analiza filmu https://www.youtube.com/watch?v=ckFUhkWtMNA Swoją drogą kiedyś środki na taką analizę mogło sobie pozwolić Industrial Light & Magic, a dziś każdy o zasobniejszym portfelu i smykałce w dziedzinie video.
(komentarz do artykułu Bigfoot)

Antares napisał(a): @onyx A ja coś zareklamuję, mianowicie stronę https://mlecznepodroze.pl dzięki której mogłem w zeszłym roku być w Portugalii (przelot w obie strony za 110 złotych...) i na Malcie (za trochę więcej ale też tanio, zdaje się 150 czy 160 złotych). Oczywiście to trochę loteria, bo kierunki i terminy mogą być różne, no i to oferty zazwyczaj last minute. Bliski Wschód jakoś nigdy mnie nie kręcił (może z wyjątkiem Libanu), ale często też pojawiają się okazje do zwiedzenia i tamtych stron świata, przykładowo obecnie jest na rozkładzie Jordania za 212 złotych. Na marginesie, dzięki tym podróżom po Europie oduczyłem się kwękać na polską bankowość i telefonię komórkową. Jedno i drugie w wielu krajach Europy (i nie tylko) to dopiero dno i wodorosty, przykładowo w Zjednoczonym Królestwie.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=qk_r4Zu9Y-M a oto teledysk LSO z końca czerwca, gdzie widzimy Gabriela Tarasiuka (12000 szabel) obok Goga (0.30). LSO to obecnie najciekawszy polski raperski zespół.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

onyx napisał(a): "Dziwne, bo ja czuję że jestem w ciele." w snach też?
(komentarz do audycji 42. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 12 Meandry świadomości. Rozmowa z dr Danutą Adamską-Rutkowską)

onyx napisał(a): @xxx Nie będę reklamował tutaj linii lotniczych ale nawet teraz masz bardzo tanie bilety do Jerozolimy oczywiście trzeba zabukować bilet z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Z tego co patrzę bilety w dwie strony zaczynają się od 300zł (wrzesień) a w tym miesiącu od ok 500zł także nawet jak to ująłeś gołodupca spokojnie stać na weekendowy wypad do Jerozolimy. Licząc nawet drugie tyle na jakiś tani hotel oraz skromne wyżywienie i jakieś zaskurniaki na wejściówki czy kawę/piwo w knajpie można spokojnie zmieścić się w 1500zł. Oczywiście podróż na własną rękę bez żadnego biura.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

marq napisał(a): A My Prole, zamiast chodzić do szkół od podstawówki po uniwersytety będą po 12 /14 h. ćwiczyć się w różnych "szkołach walki, Przetrwania, Zabijania i mordu i będziemy jako najmici wynajmować się co najmniej w naszym wszechświecie a może i innych Kosmosach do mordowania wszystkiego co się rusz. I jeszcze umundurowanie oraz oręż będziemy sobie kupować za własne pieniądze a szkoły walki będą oczywiście wysoko płatne... Natomiast jak mamy się rozwijać tak jak teraz to naprawdę lepsza byłaby prawdziwa krwawa Inwazja Obcych z Kosmosu i to Inwazja minimum kilkunastu Ras jednocześnie, którzy będą walczyć i z Ziemianami i sami z sobą .... I będzie jak za tzw. Potopu w XV w. kiedy po stronie Króla Szwecji a przeciwko Królowi Polskiemu występowało wśród najmitów najwięcej Polaków bo około Nas przeciwko NAM 5 /68 % spośród wszystkich najmitów pod flagą Gustawa...
(komentarz do audycji IX Debata Ufologiczna Online: UFO w kosmosie i obcy w Układzie Słonecznym)

xxx napisał(a): goło dupiec na wycieczx? uruchom ta jedna komórkw
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Kamika napisał(a): Choroby skóry to często bardzo duży problem do diagnozy, ponieważ mogą wynikać z bardzo wielu rożnych przyczyn. Wiele z nich ma podłoże hormonalne lub autoimmunologiczne, a inne genetyczne czy infekcyjne. Pozornie wydaje się, że da się je leczyć objawowo, np. poprzez nakładanie maści czy stosowanie antybiotyków. W ten sposób niestety nie eliminuje się przyczyny, a jedynie osłabia objawy. Kluczem jest natomiast prawidłowe rozpoznanie. Często również trzeba zidentyfikować czynniki wyzwalające, które należy następnie starać się wyeliminować. Tak jest w przypadku łuszczycy czy egzemy. Źródło - [url]https://www.olej.edu.pl/choroby-i-dolegliwosci /choroby-skory/[/url] Można spotkać wielu dermatologów, którzy przyznają, że często muszą działać po omacku, tzw. metodą prób i błędów. To czasem przykre i frustrujące, ze tak jest w XXI wieku. U niektórych osób sprawdzają się metody alternatywne, również te opisywane w książce. Bez wątpienia warto ich spróbować. Dzięki za podpowiedź tej pozycji.
(komentarz do ksišżki Pozbądź się chorób skóry. Sposób na trwałe wyeliminowanie egzemy, łuszczycy, trądziku i trądziku różowatego)

onyx napisał(a): @xxx no i co, że był w Izraelu? Też byłem sobie zobaczyć Jerozolimę swojego czasu właśnie ze względu na bardzo tanie bilety lotnicze, które były po promocji w zasadzie w cenie lotów Europejskich. Co ciekawe byłem potraktowany na odprawie normalnie a celnicy Izraelscy spytali się czy chcę pieczątkę w paszporcie czy oddzielnie (na druku) chodziło oczywiście o fakt, że większość krajów arabskich i Iran mogą cię nie wpuścić gdy zobaczą w twoim paszporcie, że przekraczałeś Izraelską granicę. Ludzie wy się uspokójcie bo macie jedną wielką kaszę zamiast mózgu, szczególnie ci którzy poza swoją wioską w pierdziszewie i stawem nic nie widzieli i nie mają pojęcia o otaczającym nas świecie. Przypominam, że paranoje i urojenia najlepiej jak najszybciej leczyć psychiatrycznie bo można źle skończyć i popaść w kompletny obłęd.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

xxx napisał(a): gdzie byłeś na wycieczce?
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

strang3r napisał(a): Heheh to jak z karłami w cyrku... straszno i śmieszno;)
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

strang3r napisał(a): Michał to mógłby w kontrwywiadzie pracować... on z twarzy potrafi rozpoznać agenta, w ostateczności będzie z nim pił wódkę przytaczając makabryczne sceny dotyczące rodzin i dzieci a potem patrzył mu w twarz... jak tylko drgnie mu warga to jest agentem hehehehehe. Michał latasz wysoko, z każdym odcinkiem co raz wyżej;)
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

onyx napisał(a): Claude a widziałeś sesję zdjęciową Twojego ulubieńca? https://youtu.be/-1KorYFq-Uc?t=46 Gostek chyba lubi mundury :)
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Claude napisał(a): Na wstępie powiem, że jestem absolutnie przeciwko cenzurze. Jednak Youtube/Google/Alphabet to prywatna firma i może robić co uważa za słuszne. Youtube cenzuruje masowo filmy o tematyce teorii spiskowych przynajmniej od 2012 roku (Sandy Hook/Boston Bombing). W 2019 roku władze Youtube powiedziały jasno i otwarcie, że planują zamknąć wszystkie kanały Youtube o tematyce teorii spiskowych na całym świecie (deadline 22. lipca), więc płakanie nad tym, że zamykają mi kanał i także Youtube nic nie płaci jest sytuacją iście komiczną. Publicznie w tematyce teorii spiskowych działam od 2010 roku, już wtedy wiedziałem kto stoi za Youtube (przejętym przez Google w 2006 roku!), i że masowa cenzura jest kwestią czasu (w 2010 roku cenzura była już całkiem spora - brak erotyki/porno, usuwano pojedyncze spiskowe rzeczy, i całą masę informacji z AnarchistCookbook). Dlatego działam wyłącznie na niszowych platformach, które nie cenzurują oraz na swojej własnej. Sam u siebie stosuję cenzurę: usuwam chamstwo, troling i głupotę dużo mocniej niż robi to u siebie Youtube. Każdy ma prawo stosować cenzurę na własnym podwórku w tym TVP, TVN, GazWyb, TV Republika, także Youtube - chodzi o to aby nie było CENZURY przymusowej wprowadzanej przez PAŃSTWO. Co do niekulturalnego prowadzenia audycji przez Pana to poniżej przytoczę kilka przykładów (tutaj faktycznie pomyliłem się, bo Youtube raczej nie blokuje za przekleństwa): https://youtu.be/HYiFLzno1PU?t=938 https://youtu.be/kdl7WupPT_w?t=1290 Co do wystąpienia w audycji jestem otwarty na propozycje, tak na żywo jak i na martwo. Proszę napisać szczegóły na mila. Dziękuję z góry! Panie Tomaszu, życzę powodzenia w walce z globalistami!
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

xxx napisał(a): Brawo teleranek. Ostatni raz słucham tych wypocin. A kto był w Izraelu w tamtym roku niby na wycieczce? hahaha
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

onyx napisał(a): Bez względu na to czy to fake konto czy też nie to zgadzam się i żeby było śmieszniej to akurat Telerealnego jako jedynego z tych wszystkich youtubowych szurów da się słuchać, ma w miarę sensowne tematy i podchodzi do całego tego szurostwa ze sporym dystansem.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

TELERANEK napisał(a): Dla ciebie jestem Chamski,jesli kogos okreslasz tym epitetem to wytlumacz dlaczego tak mowisz i co cie sklonilov do takiej opini,ja moge napisac,ze dla mnie jestes glupi bo opowiadasz o rzeczach o ktorych nie masz pojecia,jednak tak nie napisze ani nie powiem,bo nie wiem,czy to twoja prywatna ocena czy tez zaslyszana plotka.Jesli mowisz o sytuacji Eter i Szable to powinienes zaczac od tego ,ze Pani Iwona najpierw byla u mnie u TELEREALNYCH i tam zostala rowniez zaatakowana przez Etera i Dziada pytaniami ,ale mieli takie prawo,to ,ze nie sa to pytania mile to juz inna sprawa,jednakze pan Gabriel nastepnego dnia zaprosil pania Iwone do siebie na kanal,pani Iwona wiedziala,ze bedzie tam i ETER i inni ,mogla sie przygotowac lub po prostu odmowic ,niestety jesli sie wystepuje to trzeba sie liczyc z chamstwem i natarczywoscia pytan .Nie bronie tu Etera bo pytania byly moze i nie za bardzo poprawne,ale mogl je zadac.Co do uczciwoscii innych to niestety nie masz pan niestety pojecia o czym pan mowisz uczciwy i poczciwy hahaha ten pana poczciwina patrzy jak zarobic pare groszy nie wazne,ze ma zostas scierka czy agentem zrobi wszystko zeby zarobic do tego nie wie co to jest poczciwosc ktorej w jego osobowosci raczyl pan zauwazyc obecnosc .Co do panskiej opini,apropos,ze TELEREALNI zostali zablokowani bo koles jest chamski i robi filmiki o teoriach spiskowych to wiedz pan ,ze to nie teorie i nie spiskowe tylko prawdziwa historia swiata,a gdyby nawet to co to jest za akceptowanie systemu z pana strony skoro zgadza sie pan,ze to jest ok,ze zablokowali TELEREALNYCH to sam pan staje po stronie agentury popierajac ja w ten sposob i jej zachowanie,jakim prawem ja sie pytam pan to robi.Gabi CACY a Telerealni nie bo chamski gosciu ,co to za odzywki redaktorA PANA REDAKTORA .Wez pan najpierw sprawdz temat poznaj ludzi porozmawiaj,a potem opisuj lub omawiaj,ja staram sie sprawdzic plotke w 2 zrodlach przynajmniej zanim cokolwiek powiem prosze o skorygowanie wypowiedzi i uzupelnienie jej ,oraz odpowiedz,czy okreslenie chamski jest pana opinia,jesli tak to zapraszam na LIVE DO TELEREALNI bo jesli pan odmowisz tos pan jest AGENT""}"}"""}
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Niech każdy sobie sam wyrobi zdanie: https://www.youtube.com/watch?v=9xL39o8gqVk
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

onyx napisał(a): Najlepsza jest teoria jakoby goodwaye wymyślili i wprowadzili tą ohydną wg Klodzia kulturę hip hopu, eh szkoda komentować. Te wojenki szurów gdzie każdy według każdego to agent też niczego sobie. Wygląda na to, że trzyliterówki zmobilizowały całe swoje siły wysyłając zastępy agentów na środowisko szurów i półgłówków, które jakoby zagraża systemowi a w zasadzie to prawie go obaliło. To jest dopiero megalomania podkręcona urojeniami rodem z psychiatryka :)
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

bzduromierz napisał(a): ajaj, teoria chaosu wraca do formy, stężenie bzdur na minutę jak za starych dobrych czasów ;) zobaczymy czy ten komentarz będzie odebrany merytorycznie, czy sprowadzony do "jesteś głupi i masz wszy", bo nie mi to oceniać. po pierwsze, Patrick Moore, czyli koleś który nie chciał roundupu wypić - nie był nigdy ani zawodowo, ani finansowo związany z monsanto, a "advocate" z angielskiego to nie jest "adwokat", no ludzie. to wykształcony człowiek, który przedstawiał swoje racjonalne wnioski. a propozycję wypicia szklanki roundupu potraktował jak potraktował, bo to nie jest rzecz do picia. weźmy na przykład mydło czy płyn do mycia naczyń - są bezpieczne? tak? jeżeli tak twierdzisz, to wypij szklankę płynu do naczyń i przegryź kostką mydła. poza tym do takich produktów się dodaje rzeczy o nieprzyjemnym, zwykle gorzkim smaku, które w większej ilości mogą nawet spowodować wymioty, by nie dochodziło do sytuacji że jakiś dzieciak się dobierze do butelki z roundupem i się go opije. no i na dzisiaj jeszcze zobaczmy, jak wygląda oglądalność paraolimpiad - w 2014 było to prawie półtora miliarda ludzi na planecie, w 2018 o pół miliarda więcej. pewnie czujesz się od nich lepszy, bo wolisz śledzić zmagania męskich mężczyzn w rzutkach, jednak chyba bardziej imponujące jest, gdy ktoś mający połowę kończyn co ty, wykręca osiągnięcia, o których nie mógłbyś nawet pomarzyć. nawet jeśli do tego jest brzydki.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

onyx napisał(a): Bzdury Panowie opowiadacie. Android jest open source. Oczywiście oprócz linuksowego kernela zawiera blob binarny od Googla ale właśnie dlatego, że zawiera linuksowy kernel źródła poza binarnym blobem, zmkniętym firmware etc. są i muszą być otwarte oraz udostępnione. Dlatego jest tak wiele przeróbek Androida przykładowo pozbawionego komponentów i blobu binarnego od Googla (CyanogenMod). Google Chrome jest typowo zamknięto źródłowo przeglądarką. Dostajesz binarkę i nic po za nią nie uraczysz. Także o kompilacji ze źródeł możesz zapomnieć co siedzi w kodzie chroma też nie ujrzysz chyba, że zabawisz się w reverse engineering. Pomyliliście Panowie Chrome z Chromium a to zupełnie inna bajka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chromium
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Russell Gunn napisał(a): Po uj słuchasz tego bełkotu? Gość ewidentnie odleciał. Ja już dawno powiedziałem sobie newer again ;)
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Bronisław napisał(a): To po co go słuchasz? Nie lepiej nauczyć się tabliczki mnożenia? Albo poczytać sobie bajeczkę do snu?
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

ZdzisławZdzisławski napisał(a): Kolejny odcinek opery mydlanej pod tytułem Michał napierdala na swoich byłych kolegów z radiów, z których go wyjebali lub z których sam się wypisał.
(komentarz do audycji 5 lipca 2019)

Jaro napisał(a): A ja kupiłem sobie Imago Wiktora :) Urlop to czas w którym mogę się wyciszyć i skupić na książce.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 67)

PeeJon The Mainman napisał(a): mając 5 lat obudziła mnie pewna postać stojąca nad moim łóżkiem od strony nóg. nie pamiętam żebym widział jej oczy ale miała sylwetke dziecka. gdy zacząłem krzyczeć uciekła z pokoju. poszedłem spać z rodzicami, pamiętam tylko jeszcze jak zerknąłem czy go nie ma - i faktycznie, siedział(a) skulony w kącie. później zasnąłem i więcej go nie widziałem. nie wydawał sie mieć złych intencji, a raczej jakgdyby chciał nawiązać kontakt
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

Bolek71 napisał(a): Bardzo dziękuję za ten artykuł. Kupiłem dwie książki Jerzego Zięby i czuję się oszukany. Książki okazały się kompletnym chłamem. Tego się nie da czytać. Teraz do kompletu mam obraz towarzyski tego pana. Artykuł potwierdza moje negatywne wrażenie i za to potwierdzenie dziękuję.
(komentarz do wpisu na blogu Parę ciekawostek o Jerzym Ziębie)

onyx napisał(a): Gdyby wojsko przygotowywało się do wojny dostałbyś powołanie do jednostki macierzystej. W przypadku Polski byłby to każdy mężczyzna w wieku poborowym (18-60 lat) będący zdrowy fizycznie i psychicznie (kat.A). Mylisz przygotowywanie się wojska do konfliktu z byciem przygotowanym na nieprzewidziane ewentualności czyli tzw. preping w cywilu.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Krzysztof Nowak : https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI Dla ciekawych świata.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Dr Kouohooya Mitolata napisał(a): Palniki plazmowe to tajna technologia? Na amazonie są. Pumeks zamienia w kamień, wyziewy wulkanu zamieniają w kamień. Od wdychania zamienia się w kamień... I nie wiesz Claude jak to się dzieje? Bo nie czytałeś. Podobnie jak z palnikami plazmowymi. Gadasz dla gadania, nic już się nie przygotowujesz. Szkoda. Kiedyś to było.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

SAGE napisał(a): Świadomość jest poza ciałem. Dziwne, bo ja czuję że jestem w ciele. Poza ciałem nic mi nie brakowało. Dziwne, bo poza ciałem brakuje ciała.
(komentarz do audycji 42. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 12 Meandry świadomości. Rozmowa z dr Danutą Adamską-Rutkowską)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @onyx "dajmy na to każde wojsko zachowuje się zawsze jak prepers aczkolwiek nie oznacza to od razu, że przygotowuje się do wojny to samo rządy" Właśnie to oznacza, że wojsko przygotowuje się do wojny i do klęsk żywiołowych. Budują schrony, bo się przygotowują do wojny i klęsk żywiołowych. Bo wiedzą, że wojny i klęski żywiołowe istnieją.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

złomek napisał(a): @Skrzydlaty a ty wiesz ile? Nie wiesz. Claude też nie wie. Prisonplanet PL też nie wie, bo w artykule na który się powołują że niby elity uciekają do stref wolnych od promieniowania jest napisane tylko o schizofrenikach, którym wydaje się, że im mózgi grillują. Powtarzacie te same głodne kawałki, na które naiwniacy łapią się od kilkuset lat, no pogratulować oświecenia xD no ale bawcie się dobrze, będziemy się z niedzielnych prepersów śmiać jak co koniec świata
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Mad napisał(a): Witam a może to sa satelity bojowe pradawnych ... zapraszam do lektury "BOGOWIE ATOMOWYCH WOJEN"
(komentarz do artykułu Niezidentyfikowane obiekty pozaziemskie na orbicie Ziemi!)

onyx napisał(a): @SkrzydlatyZmij ojej preping stał się ostatnio bardzo modny ba nawet dla niektórych stał się stylem życia. Nie mówię, że to źle ale nie wyciągałbym też z tego powodu pochopnych wniosków. Prepers ma być po prostu przygotowany zawsze na najgorsze a nie na konkretną datę i konkretny reset/koniec świata, dajmy na to każde wojsko zachowuje się zawsze jak prepers aczkolwiek nie oznacza to od razu, że przygotowuje się do wojny to samo rządy, mają swoje schrony w razie W czy jakiś poważniejszych klęsk żywiołowych co nie oznacza że przygotowują się do resetu w 2024 :)
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Baba Jaga napisał(a): @ onyx. Właśnie tak spędzam czas na emeryturze maja zaledwie 46 lat. W życiu już się najeździłem po świecie po ciepłych krajach wiec teraz sobie siedzę na krześle z zimnym browcem z wędką u boku nad jeziorkiem. Ale dzięki za radę.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Wiecie ile schronów pod ziemią i miejsc ukrycia wybudowały rządy na całej Ziemi, a ludzie zamożni też nico na własne potrzeby? Wiecie ile zgromadzono tam żywności, broni, nasion, książek itd.? Chcecie powiedzieć tym ludziom, że mają nie po kolei w głowie, słabą psychikę i są oderwani od rzeczywistości? Ale oni mają w d... co powiecie, robaki.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

onyx napisał(a): @Antares Każde pokolenie myśli, że jest nad wyraz szczególne i przeżyje jakieś niezwykłe globalne wydarzenia, taki mamy konstrukt mentalny a niektórzy potrafią go sprytnie rozbudzić swoimi bajaniami no niektórzy to nawet sami nazywają się oświeconymi, kryształowymi dziećmi czy innymi bzdurnymi przymiotami i zdaje im się, że będą zmieniali świat (Witkowski twierdzący, że ma przekazy od "nich" i że WIELKA REWOLUCJA JUŻ SIĘ ZBLIŻA! powtarza to od dwóch dekad :) Ehhh naiwniacy, nic takiego się nie stanie. Część z nas odejdzie wcześniej część później i owszem wtedy będzie to koniec świata dla każdego z nas z osobna :)
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

onyx napisał(a): @Baba Jaga "Były tylko dwa wyjścia: strzelać by zabić i przeżyć czy siedzieć cicho i modlić się by mnie nie zauważono" Proponuję wyłączyć CS:GO i wyjść w końcu z piwnicy na dwór :)
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Antares napisał(a): @onyx Masz rację, co więcej jestem przekonany że to celowe łowienie ludzi o słabszej konstrukcji psychicznej. Przedwczoraj modny był rok 2012 i kalendarz Majów, wczoraj na fali (hehe) spin magnetyczno-grawitacyjny, a dziś "dziady tartaryjskie" i globalne resety. Jako człowiek który przeżył już kilka zapowiadanych końców świata globalny reset wywiera niewielkie wrażenie ;-) ale znam ludzi których takie rzeczy potrafią spowodować poważne konsekwencje.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Antares napisał(a): @Claude Trochę mam do czynienia z archiwizacją więc napiszę tylko dwie uwagi, tak z praktyki. Dyski SSD i pen drivy powinny być odpalane raz na jakiś rok bo inaczej potrafią samoistnie tracić dane. Te opowiadania o trwałości dysków optycznych to bajka. Konsumenckich od mniej więcej dekady w ogóle nie warto brać pod uwagę, to znaczy od momentu gdy wytwórnia Moser Baer India de facto zmonopolizowała wytwarzanie nośników (niezależnie czy będzie to płyta marki Verbatim, TDK czy Platinum lub Esperanza na 99 % w rzeczywistości będzie to MBI). Po prostu jakość zapisu nawet najlepszymi palnikami na rynku (moimi ulubionymi były japońskie wersje Pioneera) już od początku jest słaba i często trwałość takiego nośnika jest liczona w miesiącach, nawet w idealnych warunkach, to znaczy w szafie ogniotrwałej (brak wahań temperatury a przede wszystkim brak promieniowania UV które potrafi uwalić każdą płytę w ciągu tygodni można zrobić eksperyment i położyć płytę na parapecie, nawet za szybą która filtruje większość promieniowania UV). Jedynymi nośnikami klasy Archival Grade wciąż oferowanymi na rynku są nośniki firmy Mitsui Advanced Media czyli MAM-A (to A od America, kiedyś było MAM-E, to E pochodziło od Europe. MAM-E wycofało się z rynku 11 lat temu). Ich strona widmo to http://www.mam-a.com firma niestety niebawem kończy działalność i już jej nie aktualizuje. Najbardziej trwałe nośniki (24 kt, Gold) mają trwałość 116 letnią wg norm ISO, ale są w tym dwa haczyki. Po pierwsze koszt, jedna taka płyta DVD kosztuje sporo, a pojemność z dzisiejszego punktu widzenia ma niewielką, a po wtóre wymagają też nagrywarki z określonym firmware nagrywającym wg ściśle określonej strategii. Oczywiście szpitale czy duże archiwa mogą sobie na to pozwolić, ale dla osoby indywidualnej jest to kompletnie nieopłacalne. Pomijam już fakt, że w archiwizacji (piszę o cennych danych a nie archiwum pornoli ściągniętych Netu) istnieje zasada trzy po trzy, to znaczy trzy rodzaje nośników w trzech lokalizacjach, przy czym jako lokalizację traktuje się miejsce w którym mogą dotknąć klęska elementarna, sabotaż czy tzw. act of God. Przechowywanie trzech kopii na terenie jednego kompleksu budynków jest traktowane jako jedna lokalizacja. Jako ciekawostka płyty DVD są używane w archiwizacji między innymi dlatego że nie da się ich nadpisać, a to błędy ludzkie są jednymi z najczęstszych. PS Piszę o płytach DVD bo jednowarstwowe płyty DVD z powodu swej struktury mają najwyższą trwałość pośród nośników optycznych.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

bofors napisał(a): Ogrzewam kotleta 2019 może komuś się przyda ! ja tego doświadczyłem ! śpisz , oczy zamknięte obok siedzi żona i pisze na komputerze ! twierdziła , że oczy miałem zamknięte a mimo to ją widziałem , nie można się poruszyć mało tego jest w tobie 2gie ja ktoś obok w sensie coś na wzór anioła stróża może zabrzmi to dziwnie ale czujesz bezpieczeństwo przy tym czymś we śnie ! Leżałem obserwowałem pokój i za swoją głową czyli za mną słyszałem tupanie , głośne i agresywne ! nagle z wnętrza mnie odezwał się głos : czegoś tu przylazł ,czego chcesz ? zapytały jakby myśli moje ! wtedy te coś szybkim tupotem podbiegło do mnie i złapało mnie za szyję ! wtedy się obudziłem dosłownie z krzykiem ! patrzę , żona siedzi patrzy się na mnie a ja do niej widziałaś coś tu chodziło ! no coś ty odparła przecież spałeś oczy miałeś zamknięte ! jakieś 3 lata wcześniej po imprezie wróciłem na lekkim kacu nocą do domu ! eh te lata młodości ! zasnąłem ! nagle w śnie poczułem niepokój ! widziałem czarną otchłań nic nie było widać ! wiedziałem , że owy niepokój powoduje coś co tu jest w tym śnie ! było to przerażające uczucie bo to coś nie było ze mnie zadowolone , czułem się jak bym miał temu czemuś ostro się przeciwstawiać ! wtedy rozległ się krzyk : w tej czarnej otchłani ale nie kochani to nie był ludzki krzyk ! wiele krzyków , głosów słyszałem ale kur... czegoś takiego jak zyję nawet w najgorszym horrorze tak demonicznego wrzasku nie słyszałem ! matka wbiegła do pokoju z ojcem bo darłem się przez sen ze strachu straszliwie ! miałem w UK wypadek potrącenie samochodem auto potłuczone , maska , zderzak , błotnik , szyba ! mi nic ! parę obić ! wstałem o własnych siłach angole byli w szoku że ja wstałem a mi nic ! w momencie uderzenia samochodu we mnie nie widziałem samochodu ale św .p . dziadka który trzasnął w mnie w pysk ! był bardzo zły na mnie w tym momencie ! wtedy dotarło że muszę wracać do domu ! w średniej szkole miałem jeszcze akcję w drodze do szkoły ! podbiegł do mnie chłopiec w ogrodniczkach i powiedział : proszę przeprowadź mnie przez ulicę ! poczułem wtedy ten sam niepokój , coś zakazało mi wg jego słuchania , ani patrzenia tylko masz iść przed siebie ! te samo uczucie co w snach ! okazało się że przejście przez które chciał abym go przeprowadził było obok więzienie SSmanów a na jego terenie był jeden wielki cmentarz na którym potem czerwone bydło wybudowało osiedle bloków ! na przeciwko był bar tzw trupek a na tym przejściu zginęło wielu ludzi ! W moim życiu doświadczałem dziwnych przeczuć , ostrzeżeń a w gronie fałszywych ludzi zaczynałem czuć dziwny lęk niepokój ! Matka moja poszukiwała pradziadka w sensie zabranego przez gestapo AKowca zwz win ! Wszyscy szukali w polskich archiwach ! ja też dociekałem kim był co robił jako 28 latek ! interesowało mnie to ! Spojrzałem na mapy i okolice Kuczyna ! Zasnąłem ! w śnie wstaję z wykrywaczem idę po lesie ktoś mnie prowadzi dochodzę na skraj zagajnika tam ciagnik ora pole jest piękna pogoda ! wychodzę z lasku między lasem a polem jest bruzda , wykrywacz piszczy , kopię odkopałem małą walizeczkę drewnianą , rozmazane dokumenty dowód z napisem PL i angielskie funty ! Zrozumiałem że coś tu Anglią pachnie ! po czasie znaleźliśmy że był szkolony przez cichociemnych a jego dokumenty były w Londynie ! Dziwne te rzeczy ! człowiek zawsze znajdzie jakieś ludzkie określenie na psycho coś tam cos tam ! ale ja doświadczyłem tych dziwnych rzeczy i nie jestem czubkiem heheh ! nie ćpam ! i nie jestem alkoholikiem ! Może komuś da do myślenia moje doświadczenie ! mogę tylko podpowiedzieć że przez to jestem bardzo pokornie nastawiony do życia i wiary ! może dla wielu to kolejny paranormal activity ! ale w tym przypadku to nie blef !
(komentarz do artykułu Paraliż senny jest zjawiskiem powszechnym)

onyx napisał(a): "I wbrew pozorom są to nośniki znacznie trwalsze niż HDD czy tym bardziej SSD" że co? wbrew pozorom to bredzisz facet "Mój pierwszy SSD wysiadł po 3 latach, a nie był nawet używany jako partycja systemowa, a HDD wysiadł gdy laptop spadł z niewielkiej wysokości" a można prosić o markę i model tych dysków bo wygląda mi to na zwykłe fantazje. Po za tym chyba nie wiesz czym charakteryzuje się archiwizacja danych czy robienie backupów, taki dysk po zgraniu danych ląduje odłączony w bezpiecznym miejscu to chyba logiczne. "CD/DVD/BR to bardzo dobre nośniki do archiwizacji" taaa szkoda tylko, że na zwykłej karcie SD wielkości paznokcia albo penie wielkości kciuka zmieszczę ok 20 takich płyt a przerzucenie danych zajmie mi 10x mniej czasu niż wypalenie jednej tylko płyty. Co do archiwizacji to chyba masz sporo miejsca, czasu i nerwów skoro twierdzisz, że lepiej jest wypalać 100 płyt i potem nimi żonglować niż zarchiwizować przykładowo 2TB danych na dysku zewnętrznym i schować go do szuflady. Twoim zdaniem taki dysk sam z siebie rozsypie się w szufladzie? "Uwaga! Mam płyty CD-R z połowy lat 90-tych i działają do dzisiaj (wiek 20 lat)!" Akurat to może być prawdą bo płyty produkowane w latach 90 były bardzo dobrej jakości a jeżeli są to płyty tłoczone to ich trwałość i zdolność do odczytu jest jeszcze dłuższa aczkolwiek płyty produkowane dzisiaj są bardzo niskiej jakości i podejrzewam, że po 10 a nawet 5 latach mogą być już całkowicie lub częściowo niezdolne do odczytu. Dlatego między innymi nikt już płyt dzisiaj nie używa, chyba, że mówimy o płytach oryginalnych tłoczonych z muzyką, grami filmami etc. ale to też przechodzi już do lamusa a dystrybucja muzyki gier czy filmów za kilka lat już w całości przejdzie do sieci i będzie możliwa do zakupu tylko w formie cyfrowej bez żadnych nośników. "Poza tym można zamknąć płyte i będzie tylko do odczytu!" eeee? no i co w związku z tym? Następny śmieć który będzie do wyrzucenia jak dane na nim okażą się już nieprzydatne/przestarzałe etc.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Baba Jaga napisał(a): Wielokrotnie w życiu byłem w sytuacji stresu i jakoś sobie radziłem. Były tylko dwa wyjścia: strzelać by zabić i przeżyć czy siedzieć cicho i modlić się by mnie nie zauważono. Ale jeśli chodzi o ten cały reset itd. to śmierci się nie boje. Natura sama wie co robi. Przynajmniej nie będę musiał doświadczać więcej gównianych komentarzy tych cenionych profesorów którzy tu wypisują takie brednie że aż szkoda gadać. Co do kształtu ziemi to NASA kłamie. Ziemia nie jest idealnie owalna. Co do podziemnych miast, owszem są i są cholernie dobrze pilnowane. Co do Antarktydy to tam po raz pierwszy dojdzie w końcu do prawdziwego ujawnienia bo natura robi swoje a władze tego nie ukryją co tam się wyprawia. Z drugiej strony dla czego Rosyjskie wojsko pilnuje Antarktydy jak własnego Kremla?
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Ivellios napisał(a): Wielce podejrzane, że komentarz podpisany nickiem Claude-a nie jest opatrzony linkiem do jego profilu (a powinien być, jeśli się zalogował).
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Claude napisał(a): CD/DVD/BR to bardzo dobre nośniki do archiwizacji. I wbrew pozorom są to nośniki znacznie trwalsze niż HDD czy tym bardziej SSD. Poza tym można zamknąć płyte i będzie tylko do odczytu! Mój pierwszy SSD wysiadł po 3 latach, a nie był nawet używany jako partycja systemowa, a HDD wysiadł gdy laptop spadł z niewielkiej wysokości (20cm - nic poza HDD się nie popsuło). Tragedia normalnie! Uwaga! Mam płyty CD-R z połowy lat 90-tych i działają do dzisiaj (wiek 20 lat)!
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

onyx napisał(a): "Dlatego niemal już nie można kupić nowego laptopa, notebooka, etc zawierającego stację dysków DVD - nagrywarko-odtwarzalną płyt CD oraz DVD." Rozwój nośników półprzewodnikowych i ich stosunkowo niski koszt a w następstwie diametralny spadek cen nośników mechanicznych ostatecznie zaorał nośniki cd/dvd tak samo jak kiedyś nośniki cd zaorały dyskietki (nawet dyskietki zip, które dorównywały pojemnością ówczesnym płytom cd) https://pl.wikipedia.org/wiki/Nap%C4%99d_Zip Nie ma w tym nic spiskowego.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

onyx napisał(a): To całe środowisko ezoteryczne baja coraz bardziej. Lalak twierdzi, że Ziemia jest w środku pusta a na biegunach są kilkuset kilometrowe dziury (rzekomo wejścia do "świata podziemnego") a księżyc jest urobkiem z tego wnętrza. Serio? Przecież to kolejny stek bzdur dołączający do rzeszy szurów od płaskiej, wklęsłej i kwadratowej Ziemii. To straszenie resetami to bardzo dobry chwyt psychologiczny, ludzie zawsze lubili poczuć dreszczyk emocji słuchając opowieści, czytając książki czy oglądając filmy. W 2024 piewcy tych z dupy teorii powiedzą, że się pomylili o kolejne 12 lat i tak w koło Macieju. Proponuję zejść na ziemię bo zbytnie bujanie w obłokach i dawanie wiary przeróżnym szurom może prowadzić do choroby psychicznej. Przykład M. Podleckiego jest chyba nad wyraz dosadny i świetnie pokazuje jak to się może skończyć dla zbyt otwartych, podatnych na przeróżne sugestie oraz naiwnych umysłów.
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

marq napisał(a): Dlatego niemal już nie można kupić nowego laptopa, notebooka, etc zawierającego stację dysków DVD - nagrywarko-odtwarzalną płyt CD oraz DVD. A jeszcze 3/5 lat temu był wielki hit mega Reklama nagrywarek DVD z niebieskim laserem jakiż to mega nowoczesny jest laptop, notebook w wersji "blu ray: - Za Wiki: "Blu-ray, Blu-ray disc (BD) format zapisu optycznego, opracowany Blu-ray Disc Association (BDA). Następca formatu DVD, od którego odróżnia się większą pojemnością płyt, co jest możliwe dzięki zastosowaniu niebieskiego lasera. Konkurencyjny dla HD DVD." https://pl.wikipedia.org/wiki/Blu-ray
(komentarz do audycji 28 czerwca 2019)

Bill Derberg napisał(a): "Jestem z nimi , z tymi Bilderbergai tet a tete " ," nie mam czasu na Free Energy , wolę jeździć za Billderbergami " , ale nie jeżdżę bo się boję policji a poza tym mnie nie stać ...
(komentarz do audycji 31 maja 2019)

marq napisał(a): Bozonu H. NIE MAA !!! !! Rośliny i Zioła zawierające chociażby attogramy psychedelików też są qwantowe, a co najmniej bywają coraz częściej. I dzięki Sile i lobbyingu wielkich koncernów farmaceutycznych od połowy lat 2007tych czyli od wstąpienia do UE i wygodnego "usadowienia" się w Niej niemal wszystkie są zakazane i to w szczególności w Polsce. A np taka ibogaina za POJEDYNCZYM zażyciem jednorazowej dawki Na Stałe powoduje detoksykacje i zarzucenie narkotyków, np tak silnego narkotyku jak heroina w postaci krystalicznej zażywana kilkanaście lat i przez terapię medyczne skazani są na powolną śmierć Co dziwne ibogaina jest dozwolona np w GB i wielu innych krajach (Hiszpania, Portugalia, Holandia, etc) ale dawka działająca detoksykacyjnie jednorazowa kosztuje 2k GBP czyli circa 10.000 PLN 10 tyś Zł. !! Terapia dla bogatych. Terapia gdyż w ww. Krajach przyjmowanie ibogainy jest wykonywane pod okiem lekarzy dr. doc i prof. właściwych specjalizacji. Biedny musi umierać kilka lat - na raty w Polskich "szpitalach" psychiatrycznych. Tutaj jesteśmy chyba jedynym krajem (prócz chyba tylko Rosji - spadek po CCCP i Ich "psychuszkach") gdzie detoks i to po leczeniu przeciwbólowym ordynowanym kilka lat przez lekarzy, leczy się w psychiatrykach. Tam nikt nie wyjdzie z narko czy lekomanii. Np ponad 85% morfinistów w psychiatrykach na detoksie to pacjenci, którym latami ich koledzy doktorzy ordynowali opiaty jako leki na ciężkie i bardzo ciężkie bóle. A wystarczyłoby kilkanaście mg ibogainy czy kilkadziesiąt mg szałwii wieszczej. Ech`hhh ...
(komentarz do audycji XIV Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane)

SAGE napisał(a): Duch jest zawsze doskonały w niedoskonałej materii. Doskonalenie doskonałego to ILUZJA, SAMSARA. Jak myślicie, kiedy powiecie opierając się na waszych czynach: jestem wreszcie doskonały(a)? Polecam wersety z I Listu Jana 5.18, 5.19. Czytajcie święte pisma najlepiej w oryginale lub wyd. interlinearne, a prawda was wyzwoli.
(komentarz do audycji Odc. 032 - Po co duszy rozwój?)

Esther napisał(a): Ivellios, autorka recenzji jest inicjowaną od prawie 10 lat Wiccanką i choć jej blog zawiera recenzje różnych materiałów o Wicca, nie należy ona do osób spierających się na zasadzie moja racja jest mojsza. Po prostu stara się z pozycji osoby inicjowanej w konkretne Rzemiosło, wykazywać błędne stwierdzenia o Wicca Tradycyjnym (niektórzy za Wicca uważają eklektyczne czarostwo), a ona dba o to aby odsiewać błędy dotyczące jej tradycji (jednocześnie nie mając nic przeciwko czarostwu eklektycznemu). Masz rację co do gównoburz na forach, ale z tego co wiem większość Wiccan raczej się starała wycofywać z takich dyskusji (przynajmniej otoczenie autorki recenzji). Mam nadzieję, że kiedyś zaprosisz kogoś do rozmowy o Wicca Tradycyjnym, nawet jeśliby to miała być rozmowa na pół godziny. :) A do wróżki Emmy.. Cóż, dlatego nie przepadam i nie ufam osobom, które zajmują się jakąś ogólną (niewiadomo jaką) magią i wsadzają w ten worek wszystko co im pasuje. Pozdrawiam
(komentarz do audycji Odc. 1 Wicca)

Ivellios napisał(a): W dającej się przewidzieć przyszłości kolejnej audycji o Wicca nie będzie. Zresztą, to jest jeden z tych tematów, których poruszanie oznacza ryzyko rozpętania mniejszego lub większego shitstormu z udziałem "wiedzących lepiej" i "znających się lepiej". Niejeden taki shitstorm przetoczył się już przez polskie fora "magiczne" i "paranormalne", z dyskusjami na zasadzie "moja wiedza jest bardziej mojsza niż twojsza". Uwaga do autorki recenzji: od 2004 roku istnieje STRONA paranormalium.pl, ale samo radio zaczęło nadawanie dopiero w 2011. Rozumiem jednak, że z Radiem Paranormalium ta pani miała styczność pierwszy raz i mogła tego nie wiedzieć. A wróżka Emma... no cóż, okazała się nieprawdopodobnie wręcz niepoważna i po nagraniu dwóch audycji praktycznie zerwała kontakt, po czym z tego co zauważyłem niedługo później zajęła się... modellingiem. Nie wiem, czy odnosi w tej sferze jakieś sukcesy, jednak te zdjęcia, które ja miałem okazję obejrzeć, do jakichś wybitnie udanych moim zdaniem nie należały ;-)
(komentarz do audycji Odc. 1 Wicca)

Ali44 napisał(a): Dokładnie tak ale same kobiety z agencji towarzyskiej Go-Go.
(komentarz do audycji 7 czerwca 2019)

Esther napisał(a): Witam. Do tej audycji w ostatnim czasie pojawiła się recenzja na pewnym blogu: http://czarowniczo.blogspot.com/2019/06/przy-muzyce-a le-nie-o-wicca.html?m=1 A może tak zaprosilibyście kiedyś do jakiejś audycji kogoś z inicjowanych Wiccan?
(komentarz do audycji Odc. 1 Wicca)

Ali44 napisał(a): 5 agentów cbś 2 kgb i 2 z Mosadu
(komentarz do audycji 7 czerwca 2019)

Alan napisał(a): W zeszłym roku na spotkaniu było więcej osób. Liczba jest dwucyfrowa. Trzeba było przyjechać i sprawdzić.
(komentarz do audycji 7 czerwca 2019)

aspreol napisał(a): Czytając miałem wrażenie że książka prędko się zestarzeje, język niekiedy jest już dziwny, jakby ktoś za bardzo się starał a sprawy które autor porusza za 20 lat pewnie będzie się czytało jak problemy autorów z lat 60-tych poprzedniego wieku, z ich bohaterami w atomowych samolotach, przeprowadzających telekonferencje specjalnymi urządzeniami. :P
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 64)

Russell Gunn napisał(a): A to tajemnica ile ludzi brało udział w spotkaniu w uk? Rok temu było trzech a teraz..?
(komentarz do audycji 7 czerwca 2019)

Vako senior napisał(a): Dzięki bart fajnie się słucha pozdrawiam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #061)

Piotr Prokopowicz napisał(a): Mam pewne spostrzeżenie odnośnie opowiadania Marka Tomasika. Osobiście nie jestem fanem takich długaśnych rymowanek, tutaj daję plusik za ukrytą aluzję do tematyki niedawnego konkursu - zgadywanie autorów opowiadań :-). Być może wyłapałem to dlatego, że byłem jednym z tych autorów. Niemniej uderzył mnie motyw błękitnego kryształu, dziwnie ubranego mężczyzny niezadowolonego po tym jak zdobył ów kryształ :-D.
(komentarz do audycji ABW #043)

pewna nieetyczna napisał(a): Mnie spotkała wątpliwa przyjemność spotkania z czymś tego rodzaju. Pewnego razu byłam sama w domu, gdy zadzwoniły domofonem moje przyjaciółki, które na potrzeby historii nazwiemy S i P. wpuściłam je do klatki( mieszkam na ostatnim piętrze bloku na dużym osiedlu). Po chwili były już na samej górze. Poszłam przebrać się do łazienki, której drzwi wyposażone w okienko znajdowały się na przeciwko tych wejściowych. Mogłam więc patrzeć na nie, gdyż od niedawna wzrost mi na to pozwalał. Nagle usłyszałam krzyk obu dziewczyn. Szybko zakończyłam proces zmieniania ubrań i wyjrzałam zza drzwi. Moim oczom ukazały się przerażone twarze dziewczyn. na początku myślałam, że mnie wkręcają, ale wydawały się być autentycznie przerażone. powiedziały, że P zobaczyła dziwną postać w moim elektronicznym wizjerze, który posiadam z racji pewnego włamywacza. uznałam to na początku za zniekształcenie obrazu, jednak od jakiegoś czasu... Ja sama widuję podobną postać... Co mam zrobić?
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

Marek 79 napisał(a): Z polecanek tych mniej znanych to jakiś czas temu czytałem właśnie PRZENICOWANY ŚWIAT Strugackich. Również polecem, ciekawa, inna od znanej literatury sf. Kolej na moją polecankę. PRZEBUDZENIE LEWIATANA. Już kilka razy wspominałem o tej książce. Nie daleka przyszłość wewnątrz Układu Słonecznego. Ludzie w którymś już pokoleniu kolonizują Marsa. Trwa zimna wojna między Ziemią a Marsem, na której starają się skorzystać ci, co żyją na stacjach kosmicznych. W tym realistycznie, zgodnie z prawami fizyki i wiarygodnym świecie nagle coś się pojawia. Polecam. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4846911/przebu dzenie-lewiatana
(komentarz do audycji Odc. 3)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Świetna audycja. Mierki mówicie... http://festiwal.solarisnet.pl/miejsce-i-czas/ tradycja w Narodzie nie ginie :)
(komentarz do audycji Odc. 3)

lechistan napisał(a): Popieram Pana MAriusza :)
(komentarz do audycji 31 maja 2019)

Antares napisał(a): Zmarl Maciej Parowski. Pamiętam "Twarzą ku ziemi" i "Funky Kovala" publikowanego "Fantastyce". "Fantastyka" i "Nowa Fantastyka" w ogóle wypromowała mnóstwo znanych nazwisk. No cóż, kolejny rozdział stał się rozdziałem zamkniętym.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 64)

Jaro napisał(a): Świetne audycja dziękuję. Niestety radość z odsłuchania prysła gdy doszła do nas informacja o śmierci Pana Parowskiego :( wielka strata...
(komentarz do audycji Odc. 3)

marq napisał(a): Mozart to w 100%-tach Channelingi.
(komentarz do audycji Odc. 3)

Russell Gunn napisał(a): Bardzo bym prosił tego pana z wałbrzycha zeby nie uzywał terminu "my normalni Polacy" bo wypowiedzi raczej nie swiadczą że jest normalny. Takie bzdury mów we własnym imieniu i tych pozostałych 2 ludzi ze wojego okregu wyborczego ktorzy zaglosowali na konfederacje. Jak dla ciebie Jaki jest idolem to gratuluje.
(komentarz do audycji 31 maja 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @Jaro czytałem, świetna książka, ale nastrój po niej siada, bo bardzo brutalna. A te zarzutu wobec niej, że niehistoryczna... to stek bzdur... niech ci krytykanci wnikną głębiej w historię. Tak jak z tymi przekleństwami, których jak najbardziej używano w środowiskach opisanych w powieści, natomiast mniej było ich, w tamtych latach niż obecnie, w życiu oficjalnym, np. w gazetach, książkach. Co do ulicznych bijatyk polsko-żydowskich, też jest wiele dokumentów, jak to wyglądało, nie tylko w Warszawie, ale i w Lublinie, w Białymstoku, gdzie Żydów przed wojną trudno nazwać mniejszością (ok. 40 %, a pozostałe 60 % to nie sami Polacy, bo byli i Białorusini i Ukraińcy, którzy też mieli konflikty i z Polakami, i Żydami).
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 63)

YUBY napisał(a): Zapis na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=oLSqBO1VMaw
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 49)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Polecam zacząć od Ludwiga Wittgensteina "Tractatus logico-philosophicus", inaczej nie rozkminimy nawet tego: co istnieje?
(komentarz do audycji ABW #042)

Rohan napisał(a): Jaro, kup sobie "Krytykę czystego rozumu" Immanuela Kanta. To Cię zaspokoi.
(komentarz do audycji ABW #042)

Marek 79 napisał(a): Któryś odcinek Bibliotekarium był poświęcony prozie Pani Joanny Jax - i tak to właśnie wpadłem.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 63)

howitzer napisał(a): To musiały być srogie grzyby, hehe...
(komentarz do audycji 26 sierpnia 2017)

Jaro napisał(a): Jak mam być szczery to te opowiadanka nie trafiają do mnie. Słowotwórstwo i to dość liche. Sory za szczerość.
(komentarz do audycji ABW #042)

yuby napisał(a): Zapis na YouTube: https://youtu.be/MKfR4Lj-L5A
(komentarz do audycji 3600 sekund - odc. 50)

Jaro napisał(a): Powiem szczerze że do tej pory nie miałem okazji czytać Pani Joanny więc nie będe polemizował. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po jej książki dziekuje :) Dawno temu czytałem Tyrmanda i książkę Zły która też bardzo mi się podobała :) do tego Piasecki oczywiście :) Gdybym mógł po raz kolejny podpowiedzieć Panom w studio czego bym oczekiwał powiem Kosiński!!! Myśląc Kosiński nasuwa sie tytuł Malowany Ptak oczywiście, lecz ja polecę Grę oraz Cockipit. Życzę kolejnych wspaniałych audycji :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 63)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @Beata Kampa "świętom i zwyczajom słowiańskim nadano katolicki charakter"... a także prawosławny (Ruś, Bałkany, Bułgaria), polecam wszystkim zainteresowanym tematem słowiańszczyzny, książkę "Kult św. Mikołaja na Rusi" Borisa Andriejewicza Uspienskiego, jest to poważna naukowa książka, z której można jasno zrozumieć, czym są, tak na prawdę, owe rzekomo chrześcijańskie zwyczaje, np. malowanie jaj na Wielkanoc, zwyczaje z którymi Kościół walczył słowem i mieczem, a że nie dał rady ich zwalczyć, to przyjął jako własne. Po takiej lekturze wielkanocne jajko lepiej smakuje :)
(komentarz do audycji 40. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 10 Słowiańska duchowość)

Marek 79 napisał(a): Cóż, ja wolę prozę Pani Joanny Jax. Te same przedwojenne czasy, okupacja i historia powojenna. Jednak klimat zdecydowanie lepszy, mniej marudzenia, narzekania, mniej pretensji do wszystkich tylko nie do samego siebie - chyba wiesz o co mi chodzi. Pani Joanna pisze o życiu takim jakim jest. Takim jakm każdy normalny człowiek, je odbiera z miłością, chorobami, problemami itd itd a jednak potrzebą bycia z drugim człowiekiem, niesienia mu pomocy, poczucia winy i różnie pojętego obowiązku.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 63)

marq napisał(a): Ta tzw. "czarna /ciemna materia" (nie antymateria!) to w 99,90% nic innego jak ETER i jak prelegent mówi to jest 95% materii i przenika Ona Wszystko od Zawsze co Nas otacza. Wyrzucono pojecie Eteru, obśmiano Go, a potem wszystkie modele kosmologiczne pokazywały i udowadniały istnienie brakującej materii i to aż w 95% wszelkiej Materii wraz z Naszą - więc i Nami oraz to co wytworzyła Natura / Stwórca/ Bogowie oraz my w procesie budowy i produkcji wszelkiego dobra więc nie wiedząc co zrobić nazwano owe "ustrojstwo" "Ciemną/Czarną Materia, która to jest niczym innym jak Protezą na przyznanie się iż Jest To (ta Ciemna/Szara/Czarna Materia) NICZYM INNYM jak znanym od eonów wieków ETEREM. Ciekawe kiedy Nauka wprost to przyzna, przestanie tworzyć nikomu i niczemu nie warte protezy i oszustwa, a zajmie się w naukowy sposób Eterem. Zacznie go badać przywracając tym wszystkim X;Y;Z; Materiom prahistoryczne Jej miano ETER i zacznie określać jego Rolę, wpływ na Nas, Ziemię, Kosmosy i Wszechświat jednocześnie, ponieważ ETER który jest rodzajem otaczającej nas materii w min. 95% jest nie tylko nie bez znaczenia, ale ów 95%-owo otaczający nas ETER jest zasadniczą częścią materii, od której zależą prawa Fizyki, oraz zachowania i zmiany w dziedzinach takich jak Chemia, Biologia, Genetyka, Astronomia, Astrofizyka z Fizyką Finansową również!! Tak - tak, istnieje coś takiego jak "EkonoFizyka" zajmująca się finansami od strony Astrofizyki, a zajmują się nią jak najbardziej akademiczny naukowcy !!!
(komentarz do audycji 22. Debata (nie)kontrolowana: Zagrożenia z kosmosu)

Nick name napisał(a): Do Skrzydlatego Żmija. Brawa i dzięki za wkład w komentach.
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Jaro napisał(a): No nareszcie :) Książka jest rewelacyjna pod każdym wzgledem. Co do sugestii Panów że ta historia wpisuje sie w obecne czasy cóż 80% ksiażek właśnie tak ma :) Autorowi po premierze dostało się trochę krytyki za rzekomą antypolskość jak jednak widzę to zupełnie inaczej mianowicie bohaterowie są takimi samymi Polakami jak reszta społeczeństwa. Tacy są ludzie wszędzie na całym świecie, są ludzie prawi i są kanalie. Jestem po lekturze Królestwa książka równie dobra. Mniej sensacyjna lecz lepiej napisana literacko, Panu Wiktorowi się spodoba :) Moja przygoda z Twardochem zaczęła sie od książki Morfina ktora jest zdecydowanie najlepsza w całej twórczości autora, choć może obiektywny nie jestem z racji tego że jestem $lązakiem a to specyficzna nacja ;) Życzę Panom dalszych sukcesów związanych z prowadzeniem tych audycji i promowaniem czytelnictwa.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 63)

marq napisał(a): De facto Bizancjum było i jest Kolebką powstania Chrześcijaństwa w rozumieniu Dzisiejszym a Rzym z Watykanem jest zwykłym Uzurpatorem z zarazem Heretyckim odszczepieńcem nie innym jak Luteranizm, Kalwinizm czy inne Kościoły Chrześcijańskimi się zwące. KRK jako kościół Chrystusowy jest Nieporozumieniem a my to Akceptujemy..... Upadek Konstantynopola jest końcem Chrześcijaństwa jako Kościoła Chrystusowców - Wyznawców Chrystusa. Państwo Papieskie a potem Watykan to od upadku Konstantynopola mafia finansowa mieniąca się Chrześcijańska bezprawnie i nieuprawnienie. Dlatego Rosja niezmiennie utrzymuje Prawosławie a Moskwie dać status Konstantynopola bo wie ze Fakty Historyczne to Moskwie Uprawnienie daja lyby przywództwo nad Chrześcijanami w rozumieniu wyznawców Chrystusa -Chrystusowców jednocześnie mając i Moralne i Prawnie do udowodnienia przywództwo nad Wiarą Chrześcijańską a Watykanowi oddając to co mu się należy czyli ROZLICZENIE z całym Światem i wypłatę co za tym idzie odszkodowań dla Narodów i Ludów całego Świata z Najważniejszymi Pismami i artefaktami skradzionymi na całym Świecie od ponad 520 lat temu do Teraz !!!; Genewa vel Szwajcaria. To dlatego Państwo to jest przykładem demokratycznej Republiki. Inaczej Nikt tak małemu rajowi Nigdy by nie pozwolił podejmować suwerenne decyzje. Renesans to Prawdziwe Oświecenie i ostatni Pro-ludzki okres w historii Świata. Oświecenie natomiast było zaprzeczeniem nazwy tej epoki i de facto było większa Sterowaną Ciemnotą i zamordyzmem gorszym od Średniego i późnego Średniowiecza. Renesans był czasami prosperity i Początków Upodmiotowienia człowieka a zarazem z końcem Renesansu następuje Koniec Upodmiotowienia Człowieka. Koniec RENESANSU do którego do dzisiaj nie powróciliśmy jest pogrzebaniem Wolnej jednostki Ludzkiej i Wolności jako takiej w ogóle. Szkoda -:(
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (5 lis 2017))

marq napisał(a): Konosament kist przewozowy, a szczególnie Akrdyywa Dokumentowa - Bankwa / Finansowa na Fracht wraz z Ubezpieczeniem to tez Wecjańskie Dziecko !!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (22 paź 2017))

marq napisał(a): Czas prelekcji 08:28 - Bilety do Raju.. oraz 16;04 Ubezpieczenia (jeśli coś się wam przydarzy to My Wam "coś" wypłacimy). Tak samo jeszcze w roku 1941 /42 [bank santander;consumer......] sprzedawał zamożnym i majętnym żydom Ubezpieczenia na czas podróżny jak i na wygodny pobyt ... do ..... Oświęcimia; Gross-Rosen / Rogoźnica; Treblinki, etc, z tym ze Maybachy zamieniono na wypasione kuszetki klejowe ze skórzanymi kanapami, sanitariatami dla jednego wagonu gdzie można było zamówić sobie 3 daniowy posiłek do kuszetki by nie fatygować się czy nie módź udać się do wykwintnej restauraci równiez z boksami w skórach ze srebrną zastawą i porcelanowym nakryciem. Oj jakież było zaskozenie, Kiedy na okazane Uezpieczenia obejmujacego koszty tych luksusów, po przybyciu Wystawionego przez Znamiennego do dzisiaj Banku ubezpieczyciela m.in byle sierżant darł taki dokument sporzadzony na super czerpalnym papierze nie z drewnianych włukien a konopnych najwyzszego sortu odbierał "podróżnikowi" wszystko i kopniakiem w ... zaganial go do tłumu pólnagich niemajacych nic prócz zawiniatka współziomków z najnizszej biedoty zydowskiej oczekujacych na Rampie po wyjsciu z bytlencego wagonu toru po drugiej str, peronu oczeujacych już razem na Selekcję !! Same te banki swietie do dzisiaj prosperuace z całego swiata powinny w miejsce polski zadośćuczynić żydom i to w kwocie nie 300mld a Bilina $ tym bardziej iz TE /TAKIE Roszczenia są /byłyby w 100%-tach Zasadbe jak i Uprawnione oraz - Co Najważniejsze - Zgodne z PRAWEM MIEDZYNARODOWYM - tak ówczesnym jak i dzisiejszym !!
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (22 paź 2017))

Ivellios napisał(a): Odpowiedź na pytanie, które pojawiło się już w Google Play i być może pojawi się też tutaj. Pojawiło się pytanie, po co aplikacji uprawnienia do "wykonywania połączeń telefonicznych" oraz "nagrywania dźwięku". Obydwa uprawnienia są wymagane przez Google, aby aplikacja mogła odtwarzać strumień radia internetowego. Nawet gdybym usunął je z aplikacji, to program "Usługi Google Play" i tak doda je z powrotem podczas instalowania apki. Zapewniam, że apka Radia Paranormalium nigdzie nie dzwoni ani niczego nie nagrywa :) Uprawnienie "wykonywanie połączeń telefonicznych" jest niezbędne, aby apka mogła bez problemów zapauzować odtwarzanie radia lub podcastów w momencie, gdy ktoś zadzwoni. Przy okazji, taka ciekawostka językowa - polskie tłumaczenie nazwy tego uprawnienia jest mylące. "Wykonywanie połączeń telefonicznych" w pliku manifest nazywa się "READ_PHONE_STATE" (odczytywanie stanu telefonu).
(komentarz do newsa Nowa aplikacja Radia Paranormalium na Androida)

Ivellios napisał(a): Odpowiedź na pytanie, które pojawiło się już w Google Play i być może pojawi się też tutaj. Pojawiło się pytanie, po co aplikacji uprawnienia do "wykonywania połączeń telefonicznych" oraz "nagrywania dźwięku". Obydwa uprawnienia są wymagane przez Google, aby aplikacja mogła odtwarzać strumień radia internetowego. Nawet gdybym usunął je z aplikacji, to program "Usługi Google Play" i tak doda je z powrotem podczas instalowania apki. Zapewniam, że apka Radia Paranormalium nigdzie nie dzwoni ani niczego nie nagrywa :) Uprawnienie "wykonywanie połączeń telefonicznych" jest niezbędne, aby apka mogła bez problemów zapauzować odtwarzanie radia lub podcastów w momencie, gdy ktoś zadzwoni. Przy okazji, taka ciekawostka językowa - polskie tłumaczenie nazwy tego uprawnienia jest mylące. "Wykonywanie połączeń telefonicznych" w pliku manifest nazywa się "READ_PHONE_STATE" (odczytywanie stanu telefonu).
(komentarz do newsa Aplikacje Radia Paranormalium)

Swulkan napisał(a): Hej Wojtku byłeś juz albo masz zamiar wyruszyć w wyprawę poszukiwawcza mokele mbembe? Bo ja z wielka chęcią bym pojechał
(komentarz do newsa Wojciech Bobilewicz organizuje wyprawę badawczą w poszukiwaniu Mokele-Mbembe)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @aplam "nie widzisz tego?" - widzę. Chyba chodzi ci o sasanidów (nie "sasamidów"). A tak na prawdę, to najważniejsza wiedza to astrologia (ta prawdziwa) i heraldyka (ta prawdziwa), no ale do takiej konkluzji trzeba dorosnąć ("dorosnąć" piszę o sobie, bo kiedyś zupełnie nie rozumiałem, o czym mówią starsi i mądrzejsi)
(komentarz do audycji Teoria Chaosu 17 maja 2019)

Antares napisał(a): Ostatnie wydanie "The Gralien Report" zostało poświęcone postaci Stantona Friedmana http://media.blubrry.com/gralienreport/traffic .libsyn.com/gralienreport/TGR_052 019_Stanton_Friedman.mp3
(komentarz do newsa Zmarł Stanton Friedman (1934-2019))

aplam napisał(a): nie widzisz tego, że wszystko co możliwe jest dziś podzielone? Pohoduj sobie mrówki to zauważysz jak się kontroluje te mądre zwierzaki, to samo robią z nami , mrówki gdy stają się jednością potrafią ubić szczura zagrażającemu społeczności (który jest 1000 razy większy od jednej mrówki) w podzielonych stadach szerszeń może zrobić spustoszenie...tyle w temacie
(komentarz do audycji Teoria Chaosu 17 maja 2019)

aplam napisał(a): żadna sensacja, dlatego mam taką bekę z tych co to przeciw tej ustawce 447 są, jaka to różnica kto cie będzie okradał sasamidzi z Izraela czy sasamidzi z USA a może sasamidzi z Niemiec czy może sasamidzi z Rosji ehh przeceierz cała Europa jest zniewolona człowieku oni zmieniają tylko taktyki a wy macie tkwić w w tym gównie w tym jahwizmie mało tego podzielonym jahwiźmie żeby was spolaryzować na każdym kroku nawet polaryzują płcie człowieka a bydło to łyka rozumiesz żeby spolaryzować kobietę z mężczyzną no to już jest mistrzostwo świata te ich szmatki (flagi i godła) i ich symbole (krzurzyki i odwrócone sfastyki) i na końcu języki podzielone wszystko, dziel bydło grab bydło i zarządzaj bydłem, im więcej podziałów tym łatwiej bydło utrzymać w stadzie, wydzielonym stadzie czy nie widzisz tego?
(komentarz do audycji Teoria Chaosu 17 maja 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=90K3OFBqLeE obejrzyjcie, spiski nie istnieją? ;)
(komentarz do audycji Teoria Chaosu 17 maja 2019)

aplam napisał(a): Pani Danuto ma Pani świetne przemyślenia, słuchałem już wcześniejszych audycji z Pani udziałem i bardzo szanuję. Widziałbym Panią we wspólnej audycji z podróżnikiem, proszę się przysłuchać jak do tego podchodzi nasz "derwisz/sadhu" w podcascie "Chata Mistyka", świetny gość uzupełniający Pani przemyślenia pozdrawiam
(komentarz do audycji 39. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 9 Świadomość lokalna i rzeczywistość niejawna)

aplam napisał(a): Co do muzy, może Pani goszcząca zacznie używać głosu do przekazu myśli zamiast prymitywnej modulacji? Póki co nie rezonuję z Pani muzyką ale kto wie... https://www.youtube.com/watch?v=g2WUMQ0uqNI https://www.youtube.com/watch?v=eI5nODqanmI pozdrawiam ;)
(komentarz do audycji Teoria Chaosu 17 maja 2019)

Al napisał(a): Cloud ... znowu przyczepiłeś się do Zięby. Tak to wygląda ! Pewnie w jednym masz rację ... bo sądzę, że Zięba jest masonem. Oceniam go po tym co do tej pory zrobił, tzn 2 książki i jego wykłady, które zmieniły pogląd na wiele chorób oraz zmieniły życie na lepsze wielu osobom - podziękowania od chorych na jego stronie. ! odnośnie szczepionek - nagrał całą serię filmików opisujących jakie to jest ZŁO ... a Ty się wypowiadasz jakbyś w ogóle o tym nie słyszał, a co dopiero przekazać tą wiedzę dalej. Ponoć dwa lata zbierał materiał w ponad 20 filmikach ... i gorąca namawiał do zapoznania się z nimi, bo oparte są o badania naukowe.
(komentarz do audycji 10 maj 2019)

marq napisał(a): Ponoć pod Czarnym Kamieniem z Kosmosu [których jest siedem] a jeden z nich ma znajdować się pod Wawelem, miał znajdować się Kryształ o wysokości 1 metra i 618 mm.(???) !! Ów kryształ mieli skraść Niemcy w wczasach II WW, dokopując się do niego od dołu [?]. Ciekawe ile % jest w tym prawdy?
(komentarz do audycji Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (13 sierpnia 2017))

SkrzydlatyZmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=JgeMJ1hX9KI&f eature=share każdy czasem chce polatać
(komentarz do audycji Teoria Chaosu 17 maja 2019)

on napisał(a): tak ufolog w sam raz na Discovery channel, Sci-fi channel.
(komentarz do newsa Zmarł Stanton Friedman (1934-2019))

marq napisał(a): Anglicy, Brytyjczycy szerzej a jeszcze szerzej Anglosasi [rodem mady by Allgemeine] czy też Coburn-Saxe & Gotta By Deutchland, zawsze byli Zdradzieccy, SĄ i BĘDĄ !!! Parafrazując Red. Michalkiewicza - ko słucha Angoli sam Sobie jest winien ! Czekam kiedy w Krakowie - stolicy Polski - będziemy mieli Elity, które Niemcom, Rosjanom, Francuzom, Włochom, Izraelowi w końcu wystawią rachunek za zdrady i za zniszczenia wojenne i nie związane z działaniami wojennymi. A jest tego - bez odsetek - 2,6 /3,2 Biliona (Tryliona) Euro !! No i zawsze można doliczyć odsetki od 1947 roku od 2,0 Bilionów a od reszty w zależności kiedy dokonano przywłaszczenia, oszustwa czy Pospolitej Kradzieży !!
(komentarz do audycji VIII Debata (nie)kontrolowana: Brexit, NWO i spiski)

Twój nick napisał(a): Słowianie mają się znakomicie od kilkunastu wieków w awangardzie ludzkości! Auducje Radia Paranormalium sprawdzają się znakomicie przy prowadzeniu remontów! 100/10:)! Zatem chętnie posłucham fragmentów o: Rudzerze Josipie Boszkowiciu, Nikoli Tesli i Milevie Marić. Daliśmy Wam ser, bumerang, koło w transporcie, elektryczość, prąd w gniazdku i pilota TV. I pamiętajcie, że Bóg wybacza - Słowianin nigdy;)
(komentarz do newsa Audycja o słowiańskiej duchowości)

Beny napisał(a): Popraw się Michale bo wprowadzasz słuchaczy w błąd Pan J. Źięba założył fundację, refunduje suplementy dla biednych klientów, Mówi też o skorumpowanych politykach, lobby farmacetycznym, o przektetach itp.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

Russell Gunn napisał(a): Skrzydlaty mam rade dla ciebie nie wlaczaj radia w piatek o polnocy bo jak widac po twoim przykladzie to bardzo szkodliwe
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 62)

Russell Gunn napisał(a): Po newsach jakieś max 30 min i kasuje podcast, macie tak samo? To już któryś raz z rzedu. Zero nowości cały czas pseudohistoryczny bełkot. Mapy, Tartaria....chłopie oszczędź. 5000 słuchaczy i 3 osoby na spotkaniu...kur.a dramat
(komentarz do audycji 10 maj 2019)

marq napisał(a): SETI; dwunożność, haploidalność.. oczekiwane od Obcych .... Nawet Reptilianie ("groźni, krwiożerczy") są arcy podobni do nas, ogon skóra nawet ładna niekiedy -:) Zawsze marzyłem o 6ciu parach kowbojek -butów - po dwie krótkie, średnie i wysokie z .. wężowej skórki... pustynne krótkie na lato koloru "pustynna burza" i 2gie z dodatkiem czerwieni z zielonkawoczerwoną i żółcią, średnie koloru zielonego naszej rodzimej zielonej żmii leśnej (co roku je widuje same i z młodymi - umiem je nawet łapać za pomocą odpowiedniego kija) i wielokolorowe węża leśnego okolic morza śródziemnego - 2para średnich i wysokie z misiem w środku na zimę z węży rodem z dżungli o różnej najbogatszej kolorystyce ... Do tego kapelusz rękawiczki z delikatnej kolorowej skórki małych wężyków i płaszcze do kostek 2 szt. jeden średniej długości z małych aligatorów... IDEALNY REPTYLIANIN z/w odzieży zakupionej na Bond Str. w Londynie ...... Natomiast naprawdę strasznych ale inteligentnych dwunożnych z ew. trzecim ogonem budzących strach i obrzydzenie u dorosłego faceta nie dającego sobie na co dzień w kaszę dmuchać nawet w filmach nie potrafiliśmy stworzyć !!! Oczywiście, ze obcy są i to są w światach równoległych na poziomie ziemi - gruntu i lekko powyżej oraz są pod wodą a przede wszystkim pod Ziemią i lądów i pod ziemią pod oceanami. I mogą być Tutaj nie jak u siebie ale Dokładnie u SIEBIE W DOMU o czym zaświadcza fakt, ze poruszają się po Ziemi bez aparatury i przyrządów rodem z techniki ot takie zwierzęta jak nasze 50/100 kg psy i inne tej wagi zwierzaki tylko o specyficznym zachowaniu. Wiele zwierząt też żyje pod ziemią a na powierzchnie wychodzą tylko na zer i w ramach kopulacji - rozmnażania się. Może to My jesteśmy tutaj OBCYMI HYBRYDAMI ???
(komentarz do audycji 78. Debata Ufologiczna Online: Czy wreszcie poznamy prawdę?)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Wywody typ 2 scenariusze dla Polski: 1) rozbiór Polski przez Niemcy i Rosję 2) miedzymorze pod patronatem USA dla Żydów, którzy będą z tego międzymorza zyski czerpać, są bardzo ale to bardzo sensowne. Jeszcze gdzieś jest obok Watykan, który dba o swoje interesy, jakiby scenariusz nie był, jest też London City. Co do Jerzego Zięby, ja bardzo wnikliwie się przyglądam jemu od lat i też uważam, że ktoś z nim stoi, co mu pomógł w dostępie do mediów, przeszkolił co i jak robić, dał pieniądze na biznes, no i obecnie pewnie bierze większość zysków, prawdopodobnie ma ten ktoś dalsze cele, cele polityczne. Ale chcę napisać też, że Jerzy Zięba pisze i mówi prawdę na tematy medyczne: dieta ketogeniczna, szkodliwość szczepień, rola witamin i innych leków typu DMSO czy olej kanabis. Produkuje też witaminę D3 bardzo dobrej jakości (wypróbowałem), nie słyszałem, żeby kogoś oszukał sprzedając mu suplementy.
(komentarz do audycji 10 maj 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): @ Marek Żelkowski, Mikołaj Kopernik nie udowodnił światu, że Ziemia jest okrągła, nikt w czasach Kopernika nie podważał kulistości Ziemi (ja nic przynajmniej o tym nie wiem), chyba, że to jest taka Pana teoria spiskowa: wszyscy myślą, że Kopernik udowodnił teorię heliocentryczną (bo nie stworzył, znano ją już w starożytności), a tu nie! on zajmował się kulistością Ziemi :) Wszystkie dyskusje z ludźmi negującymi coś o czym się uczy w szkole i media podają, np. kulistość planety, wyglądają tak: przecież w szkole o tym uczą, przecież na uniwersytetach o tym uczą... a to nie są żadne dowody, to przytaczanie autorytetów, w które wierzymy i nic poza tym; tak więc, ma Pan rację Panie Marku w całym tym sporze z Panem Wiktorem. Nie jest tak, że główny nurt naukowy, uważa jak uważa, bo ma takie dane, on pewne dane lekceważy inne interpretuje w swoisty sposób. Teoria ewolucji nie trzyma się kupy, wysoko rozwinięta cywilizacja techniczne przed 12 tysiącami lat istniała, bo pozostały po niej liczne budowle, które stworzono przy użyciu technologii, na księżycu ludzie nie byli, Amerykanie oszukali świat, wszystkie szczepionki szkodzą (toksykologia to dość ścisła nauka), ja napiszę więcej, wszystkie leki przeciwbólowe szkodzą. Nie mam pojęcia jaki jest kształt Ziemi i jakby można to jednoznacznie stwierdzić, bez brania pod uwagę paradygmatów, typu światło porusza się w próżni po linii prostej (udowodnił to kto?), podejrzewam, że Ziemia jest kulista, w końcu nie jeden ją objechał dookoła. Od Pana Wiktora geodety nie doczekamy się żadnych dowodów geodezyjnych, nigdy, zawsze będzie mówił tylko o autorytetach i się denerwował (nie wiem czemu tak jest, to już zagadnienie psychologiczne?). Jestem wielkim zwolennikiem nauki i racjonalizmu, ale zupełnie nie przejmuję się autorytetami, natomiast bardzo logiką i wynikami eksperymentów.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 62)

Antares napisał(a): Pamiętam jego ostatnie wystąpienie na kongresie ufologicznym w Kanadzie w zeszłym roku, a co było transmitowane przez Richarda Dolana (a właściwie technicznie rzecz biorąc przez Tracey Dolan). Wystąpienie od dawna było od dawna zapowiadane jako ostatnie i takież było. Friedman sprawiał wrażenie bardzo schorowanego i co tu dużo gadać mocno nieobecnego. Pierwsza moja myśl była taka "teraz już wiem dlaczego to ostatnie wystąpienie". Nie będę hipokrytą i napiszę, że co do działalności ufologiczno-alternatywnej Friedmana mam mocno mieszane uczucia, ale to nie czas i nie miejsce aby to teraz roztrząsać. Niech mu ziemia lekką będzie.
(komentarz do newsa Zmarł Stanton Friedman (1934-2019))

tom 1 napisał(a): To był dobry ufolog. Dobrze się go słuchało na Discovery channel, Sci-fi channel. Niech spoczywa w pokoju.
(komentarz do newsa Zmarł Stanton Friedman (1934-2019))

aplam napisał(a): końcówka z derwiszem wymiata, jest przekaz jest moc :) dobrze, że wróciłeś z podcastem podróżniku
(komentarz do audycji Chata Mistyka #059)

aplam napisał(a): Eter kładzie tego twojego koleżkę z Irlandii, który jak widać nic nie ogarnia https://www.youtube.com/watch?v=5jY-QY_sgxo Tłumaczy, tłumaczy a ten dalej swoje, można to porównać do Ciebie Michał. Z tego co zaobserwowałem to rezonujesz z prawicowym internetem (Michalkiewicz, Braun, Gryguć) a co jakbym Ci powiedział, że Braun to neofita (wszystko wskazuje na to, że pierwotnie był wyznawcą jahwizmu pierwotnego [judaizm] a teraz jest wielkim zwolennikiem jahwizmu wtórnego [katolicyzm]), Gryguć to ostry nacjonałek (mieszanka ekstremalnej nacjonalistycznej koto-prawicy) a Michalkiewicz to zwykły katolicki troll (który od dwóch cekad bredzi toczka w toczkę to samo tylko ubrane w inne słowa) negując przy tym całą historię z przed tzw. chrztu polski, uparcie twierdząc, że wszystko co było przed chrztem czarnogłowców na tych terenach to prymitywne pospólstwo nie znające języka, alfabetu i mieszkające w ziemiankach a to co temu przeczy to ubeckie rzygowiny i brednie. Pamiętaj jahwizm jest jeden i skupia całe to gówno w różne "smaki". Jakim smakiem gówna będziesz się raczył to zależy od ciebie ale ja po prostu gówna wolę po prostu nie jeść bez względu na jego smak :) pozdro Michał mam nadzieję, że zmądrzejesz, 1200szabel może i nie jest jakimś szczytem szczytów ale póki co wolę jego podcasto-strimy od twoich audycji (a słucham cię bracie od początków rnf-u)
(komentarz do audycji 10 maj 2019)

lukandelic napisał(a): kojarzycie jak sie nazywa i kto jest autorem ksiazki o tym ogrodniku zabranym na inna planete?
(komentarz do audycji 39. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 9 Świadomość lokalna i rzeczywistość niejawna)

marq napisał(a): W Chinach Komunizm od Likwidacji Cesarstwa i wprowadzenia komunizmu, są nadal komunistyczne prawnie-Ideowo a jedynie uwolnili Gospodarkę ale w bardzo specyficzny sposób. Możesz zajmować się biznesem, ale w małym zakresie. Aby módź osiągnąć średni poziom kapitalisty nie mówiąc już o oligarchii kapitalistycznej Chińskiej, która jest arcy reglamentowana. Nikt w Chinach nie ostanie Kapitalistą od setek tysięcy dolarów do miliardów dolarów jak nie jest członkiem Chińskiej Partii Komunistycznej a w przypadku miliarderów musi zajmować wysokie stanowisko partyjne w KPCH (Komunistyczna Partia Chin). Tak, ze powiązanie Państwa Władzy i Kapitału w chinach jest 100%-owe. # Dzisiaj ogólnie bylibyśmy na poziomie Francji. Po Niemcach Wielkiej Brytanii Bylibyśmy na 3/4 miejscu wraz z Francją w Europie. Bez problemu moglibyśmy mieć w Londyńskim City swoje Banki.
(komentarz do audycji 10 maj 2019)

Antares napisał(a): Kiedyś panegiryki wystawiało sie po śmierci. Obecnie niektórym już za życia, najwyraźniej pachnącym fiołkami i karmiącym jednorożce, aby trzymać się terminologii średniowiecznej, gdy literatura hagiograficzna była en vogue. Tak jakoś przypomniał mi się dobrotliwy wpływ Ala Capone na ludzkość. Mało osób wie że "człowiek z blizną": - wprowadził zwyczaj zamieszczania daty ważności na opakowaniach (tak, to on!) i po tym jak jego kuzyn nie przejechał się na tamten świat po wypiciu nieświeżego mleka ustanowił normy higieniczne w przemyśle mleczarskim (kto nie wierzy niech wygugla frazę "Al Capone milk") - utworzył fundację walczącą z krzywicą, a ogólnostanowa akcja "szklanka darmowego mleka dla każdego dzieciaka" jest dorobkiem tej fundacji, nota bene istniejącej w Stanach jeszcze długo po śmierci Ala - podczas Wielkiego Kryzysu ufundował sieć "Soup Kitchens", która wydawała więcej darmowych posiłków dla potrzebbujących mieszkańców Chicago od kogokolwiek innego właczając pomoc stanową czy federalną https://www.thevintagenews.com/2016/06/06/gangster-a l-capone-started-one-of-t he-first-soup-kitchens-du ring-the-great-depression -for-the-unemployed-2/ Właściwie nie wiem dlaczego Al nie doczekał pomnika. To chyba jakiś spisek... PS Następnym razem napiszę o wspaniałym Pol Pocie i jego nadzwyczaj pozytywnym wpływie na ciastkarstwo.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

SAGE napisał(a): W ST pisze, że nierozróżniający między dobrem a złem wejdą do Ziemi Obiecanej. Duch-Bóg-JaTam (różne nazwy), jest doskonały i nieskalany żadnymi czynami jak złoto leżące w błocie jest nadal złotem i działania Ducha zawsze są sprawiedliwe, bo to nie uczynki tworzą Jego sprawiedliwość, bo On z natury jest sprawiedliwy, tak jak złoto leżące w błocie jest nadal cenne, tak jak król jest królem nie na podstawie uczynków, a z urodzenia. Niewiedza powoduje, że pozostajemy uwięzieni w samsarze, ponieważ błędnie nakładamy na doskonałego Ducha, który mieszka w złej i niedoskonałej naturze cielesnej (ciało, zmysły, fałszywe ja czyli ego), jej własności. Poznajcie prawdę, a wyzwoli was.
(komentarz do audycji Czas Snu #028)

Ivellios napisał(a): [i]Szczepienia szkodzą, WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU[/i] - lekturę dalszej części komentarza można sobie darować.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

mislav napisał(a): Serwus Klod! - Zięba masywnie upowszechnia, gdzie tylko się da, wyjątkowo zbieżne z medyczną faktografią informacje - Zięba jako wybitny riserczer, poprzez powyższe wpływa korzystnie na stan zdrowia wszystkich chętnych do zastosowania pewnych procedur - Zięba wyjmuje z piwnicy i ujawnia bardzo, bardzo ważne informacje na temat oddziaływania naturalnych substancji na immunologię człowieka - Zięba realnie (praktycznie) walczy z korporacjonizmem przemysłu farmaceutycznego. Gdyby tego nie robił, nie miałby problemów - Zięba jest ostro gromiony nie tylko przez media głównego gówna, ale też przez różnych pomniejszych beneficjentów Układu. Widać, że bardzo mało słuchasz o tych sprawach, przeto zaczynasz powoli przypomiać narracją typów, których nazbyt pieszczotliwie nazywasz Złymi Wilkami. - Zięba produkuje wyjątkowo wysokiej jakości suple, co z automatu nie może być tanie Panie Paździoch. To jest oczywiste. - Zięba jest drugim dużym przypadkiem po Klusce, któremu niszczy się biznes w takim stylu - nie słyszałem, co Zięba gadał do niejakiego Etera, ale jeśli Eter indukował mu jakąś szatańską symbolikę, to jest jeszcze gorszym idiotą niż myślałem. Zresztą, słyszałem głos poparcia dla Etera ze strony parszywej dziewiętnastki. Dogadałeś się Klod, czy to tylko chwilowa niedyspozycja (zmęczenie, przepracowanie?) - Zięba udziela się politycznie, wspiera właściwych ludzi, robi to zupełnie bez oglądania się na jakąkolwiek polit-poprawkę. Nie słyszałeś? - Zięba jak nikt chyba napierdala w syjonizm i jest radykalny wobec szczepień. Nie zachowuje profilaktyki ochronnej w tej sprawie. Szczepienia szkodzą, WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU. I tak powinno się stawiać sprawy w tej kwestii. - Zięba ma niezbyt przyjemną powierzchowność - jest nieco bucowaty, nieco arogancki, trochę zbyt pewnie rozkłada akcenty na niektóre aspekty, ale jest to człowiek uczciwy, znakomity biznesman i wyjątkowo skrupulatny rigczer. Odbębnia nieprawdopodobną robotę, za którą powinien zaocznie otrzymać dyplom lekarza ogólnego. - Zięba powinien wystąpić w Teorii Chaosu, podobnie jak Czerniak czy Jaśkowki. Dziwię się, że do tej pory ich nie gościłeś. - Zięba poprzez swoją działalność poprawił tysiącom ludzi zdrowie. Jeśli to nie jest WKŁAD, to znaczy, że coś chyba pomyliłeś. Klod, no wiesz, ja se Ciebie słucham i .. a wiesz co? Ugryzłem się w palce, byś nie musiał czytać przykrych rzeczy. To co gadałeś w tej sprawie .. tak się nie godzi. Ponadto użyłeś fatalnej argumentacji. Fatalnej. Gadanie o braku współpracy z radiami, telewizjami. Ogarnij się człowieku. Widzę, że jak trzeba komuś dopieprzyć, to paragraf się znajdzie.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

Ivellios napisał(a): Z tym wyborem streamów to prawda, nie spotkałem jeszcze stacji która oferowałaby aż taką gamę strumieni dopasowanych do różnych potrzeb. Tylko Radio Dream Time może się jeszcze pochwalić dość szerokim wyborem streamów z różnymi bitrateami. Natomiast jakość przekazu Polskiego Radia przez Internet i w DAB+ to rzeczywiście jakiś dramat. Już samo stosowanie formatu AAC+ i wciskanie ludziom kitu o "jakości dźwięku wyższej niż w analogowym FM" zalatuje robieniem własnych słuchaczy w balona, szczególnie tych bardziej obeznanych w kwestii działania różnych kodeków audio. AAC+ ma to do siebie, że obcina pasmo przenoszenia do 10 kHz (przy 128 kbps, przy niższych debitach ta granica jest odpowiednio niższa), po czym to co jest powyżej tej granicy próbuje odtwarzać, transponując i modyfikując sygnały dźwiękowe poniżej 10 kHz. Przez to sybilanty i inne wysokie tony zostają bestialsko i z premedytacją wzięte i zamordowane :( Nadawanie we FLACu teoretycznie byłoby możliwe (Liquidsoap obsługuje ten format), tylko że wtedy mało kto by z niego korzystał ze względu na wysokie użycie łącza. No i sam FLAC dość mocno jednak obciąża procesor, dużo mocniej niż taki OPUS czy AAC.
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Antares napisał(a): Ten stream 320 kbps AAC to sztos!
(komentarz do newsa Wracamy na łono Internetu!)

Antares napisał(a): Ivellios, dzięki za dołożenie do strumieni 320 AAC kbps. Jak słucham na smartfonie czy laptopie to preferuję stream Opus, natomiast na dekoderze podłączonym do wzmacniacza wybrałem ten stream (dekoder nie obsługuje Opusa, ale Ivelliosie między innymi obsługuje FLACi :-) - to oczywiście mały żąrt, formaty bezstratne w przypadku studyjnych audycji mówionych to byłaby już sztuka dla sztuki). Generalnie pod względem nadawczym Radio Paranormalium to dla mnie wzorzec, wybór streamów powoduje że każdy dobierze sobie coś dopasowanego do warunków i możliwości. Mnie cieszą te wysokiej jakości, nie zniżajmy się do poziomu DABa czy streamów Polskiego Radia od których uszy się wykręcają na dźwięki dowolnej muzyki. Jest tylko jedna zagwozdka, występująca od pewnego czasu, a która mnie dziwi. Przeszkadzać, nie przeszkadza, bo i tak audycji archiwalnych słucham sobie często w tle. Po prostu zdarzają się przypadki w których opis nie zgadza się z treścią, przykładowo wczoraj opis audycji w playerze to "Kmieciu - NWO", a w rzeczywistości była to "Teoria Chaosu". PS W przypadku audycji archiwalnych szkoda, że nie ma możliwości podglądu kiedy audycja się skończy. Ułatwiłoby to planowanie dalszej części dnia :-)
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Ivellios napisał(a): Wpisz któryś ze strumieni podanych tutaj: https://www.paranormalium.pl/index.php?akcja=mobilnie albo zaimportuj plik m3u z listą strumieni: https://www.paranormalium.pl/sluchaj-wszystkie.m3u
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

mikrolot napisał(a): W moim radiu internetowym angean nie ma Radia Paranormalium nawet na listach a wczoraj jezcze było... Przy wyzukiwaniu ręcznym mam komunikat, że nia ma takiej stacji. Można cos na to poradzić?
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Ludzie! Otworzył fundacje, sam włożył w nią pieniądze... I w czym problem? Też sobie otwórzcie fundacje i też sobie wpłaćcie pieniądze. Też czytajcie badania naukowe latami i wydajcie książki, sami też róbcie witaminę D wysokiej jakości legalnie i ją sprzedawajcie. W czym problem? Zamiast piętnować morderców, złodziei, gwałcicieli lub naszą władzę, która wydaje tyrańskie zakazy i nakazy niewoląc ludzi, to się Jurka Zięby uczepili. Takich Ziębów powinno być 100 albo i 1000 w Polsce, na tym polega dyskusja w nauce i społeczeństwie, a nie jakieś skostniałe społeczeństwo rządzone przez psychopatycznych cwaniaków z firm farmaceutycznych i ich panów, co uznali, że nie potrzebują aż tylu ludzi na ziemi, bo są maszyny w fabrykach do pracy, a z ludźmi tyloma to tylko problem, wystarczy mniej do podawania herbaty jaśniepaństwu, sprzątania i robienia nagonek na polowaniach.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

smokens napisał(a): Bezcenna audycja ;)
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 62)

złomek napisał(a): ta, włożył w fundację - swoją własną, za pieniądze z której kupował produkty ze swojego sklepiku, to sztuczny ruch dla zamydlenia wam oczu
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

SkrzydlatyZmij napisał(a): Może ja dyskusja z Jerzym Ziębom, może jakieś argumenty przeciw tym w książkach pana Jerzego? Może Ty pierwszy Ivelisie? Może inni? To może być ciekawa dyskusja.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

Ivellios napisał(a): Wygląda na to, że na ten moment wszystko działa. Będzie jednak parę zmian w strumieniach: - zniknie strumień AAC+ 24kbps - jest z tym kodekiem jakiś problem, włączenie go powoduje "kaczkowanie" dźwięku, czyli nagłe skoki głośności - strumienia OPUS w 8kbps też nie będzie - uznałem, że nie jest potrzebny, ponadto również były z nim pewne problemy Może się zdarzyć jeszcze parę przerw krótkich w nadawaniu, bo muszę załadować muzykę do autopilota i pododawać parę innych playlist. W dającej się przewidzieć przyszłości będę też musiał zaktualizować nasze aplikacje mobilne i na PC, ze względu na zmianę adresów paru strumieni. U słuchaczy korzystających z naszych aplikacji może nie działać strumień MP3 128kbps oraz prawdopodobnie 320kbps. Wspomniane strumienie są jednak normalnie dostępne poprzez odtwarzacz na stronie, również na smartfonach jest do niego mocno ułatwiony dostęp (duży przycisk "Słuchaj" w lewym dolnym rogu).
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Al napisał(a): Cloud ... mówiąc o panu Ziębie że "ciągnie tylko do siebie na przejedzenie" to to jest pomówienie ! Ponoć całkiem duże pieniądze włożył w fundację pomagającą dzieciom ... w takim razie powinieneś przedstawić dowody, że nic takiego nie miało miejsca/itp ... a nie tylko swoją prawdopodobnie złą/fałszywą ocenę.
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

Ivellios napisał(a): Radio zaczęło nadawać, ale z jakiegoś powodu program nadający nie chce się połączyć z żadnym serwerem. W dzień będę z tym walczył, mam nadzieję że do wieczora uda się wszystko postawić na nogi...
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Ivellios napisał(a): Chwilowo słychać nas tylko na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCWrr1yb4pR05 8sYZxdmjBFg/live
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Ivellios napisał(a): 01:47: jakiś dziwny problem z przepełnieniem dysku - reinstalacja systemu
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

SkrzydlatyZmij napisał(a): https://www.facebook.com/KZCSS/videos/86424152 7249556/?v=86424152724955 6 Koniec żartu, czas się śmiać!
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

Ivellios napisał(a): 19:33: AzuraCast zainstalowane, aktualnie przetwarzają się empetrójki w autopilocie. Konto do nadawania utworzone. Pojawi się dodatkowy strumień dla naprawdę mega słabych łącz - OPUS 8kbps. Włączyłem automatyczne nagrywanie audycji live. W sumie to z większych rzeczy do zrobienia pozostało jeszcze tylko przepiąć subdomenę shoutcast.paranormalium.pl używają w odtwarzaczu na Androida. No i zmodyfikować skrypt zbierający statystyki słuchalności i tytuły audycji.
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Ivellios napisał(a): 18:09: Centova Cast poszło się kochać, przystępuję do instalacji AzuraCast...
(komentarz do newsa Przerwa w nadawaniu - zmieniamy oprogramowanie)

Ivellios napisał(a): Prawdopodobnie winne było kodowanie znaków nieprzeciętnie skopane i skaleczone przez przeglądarkę.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 50)

Ivellios napisał(a): Oczywiście youtube-owe ContentID znowu postanowiło przypuścić szturm na nasz kanał i poprzyczepiać się do muzyki na końcu, dlatego na yt muszę podmienić nagranie na wersję bez utworu. Ponieważ jednak zdarzają się nd odcinkami komentarze słuchaczy z yt, postanowiłem że przed usunięciem i reuploadem będę je kopiował i wrzucał w archiwum mp3 pod poszczególnymi odcinkami audycji - - - - - Yolijka Yolijka Gratulacje z okazji 50tki! Bardzo dobra audycja. Dziękuję 5 miesięcy temu Fuzzy Logic Fuzzy Logic Najlepszego z okazji 50! Ramantyka, dobre dobre xD świetna audycja 5 miesięcy temu Obi Wan Obi Wan To co, czekamy teraz na Józefine Conrad i Waginę Ciemności. Poza tym ciekawe jak by tu zamienić "kutasy" z utworów Mickiewicza (dawne określenie frędzli ;) 5 miesięcy temu Ula Ols Ula Ols 5 miesięcy temu Walt Kowalski Walt Kowalski chyba najlepsza seria na tym kanale 5 miesięcy temu Kring Kring 5 miesięcy temu UFO-RYSZARD. UFO-RYSZARD. Proszę mię nie obrażać bo wiem ile jest 1+1=2 A w USA jest tak że specjalnie uposledzaja społeczeństwo by nie myśleli tylko elita jest na wyższym poziomie. 5 miesięcy temu Walt Kowalski Walt Kowalski tak jest wszędzie 5 miesięcy temu Reginalt Koralewski Reginalt Koralewski Dyskusje na temat literatury sf o tak popieram program wszystkim miłośniką literatury sf mocno polecam!-jak chodzi o literaturę tzw fantastykę przygodową- to dopełnieniem wszystkiego (ok 650 powieści sf,fantasy ) przeczytałem i nadal czytam to aby wydano 15 tytułów Tarzana nie tłumaczonych na język polski -to jest stara literatura-fantastyczna o! -Solaris wyda 13 tom -Tarzan we wnętrzu ziemi -cykl "Pellucidar" -to jeszcze 14 tytułów min-Tarzan i złote miasto, Triumf Tarzana, itd Rengi ! 4 miesiące temu Reginalt Koralewski Reginalt Koralewski Tak się napisałem i. nie drukowane jest na co 15 min straciłem moje przemyślenia dotyczące audycji-Bibliotekarnium co to jest -cenzura czy co? -napisaem ,że polecam tyt Przez ocean czasu -Korewickiego zapomniana powieść. fantastyczną wydaną przez wyd Solaris ,kiedyś rarytas nie do zdobycia lub za grube pieniądze ale już jest brawo p .Sedeńko ! 4 miesiące temu
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 50)

marq napisał(a): Królowie Lechi i Rzeczypospolitych: Wisi w Klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie: https://bialczynski.pl/2016/06/09/jasnogorski -poczet-krolow-polski-fra gment-14-wladcow-lechii/ http://slavia-lechia.pl/jasnogorski-poczet-wla dcow-polski-id12 Kronika Niemiecka !!! ; - http://slavia-lechia.pl/lechicki-poczet-w-niem ieckiej-kronice-id47 https://books.google.pl/books?pg=PR23&dq=wizim ir.dk&ei=L9kIVJzuHJSp7Aa494H gDQ&id=nZgBAAAAQAAJ&hl=pl &output=text https://gloria.tv/video/wNVYE7Ftig7d6vMP UVagXEQAC https://www.youtube.com/watch?v=WUJdg6KqA10 https://www.youtube.com/watch?v=KGD2XSzBfzM https://www.google.com/search?client=firefox -b-d&q=Poczet+kr%C3%B3li+ Polskich+przed+Mieszkiem+ I+w+klasztorze+na+Jasnej+ G%C3%B3rze++
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

marq napisał(a): Cloud nie przekreślaj DAB /DAB+ . To oficjalne dane na teraz 05/05/2019: "- Wszyscy wiodący producenci samochodów oferują odbiorniki DAB/DAB+ jako standardowe wyposażenie ich modeli. W Norwegii 98 proc., w Wielkiej Brytanii 90 proc., w Niemczech 40 proc., a w Szwajcarii 85 proc. samochodów nowych posiada standardowe wyposażenie w odbiornik cyfrowy." Emisje stałe DAB /+ w Europie: http://www.krrit.gov.pl/radio-cyfrowe/aktualno sci/news,2696,przeglad-sy tuacji-dabdab-na-swiecie.html
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

marq napisał(a): Pan J. Zięba zbyt szybko osiągnął sukces. A robiąc to co robi zamiast uważać zachowywać się skromnie, godnie i nadal walczyć z systemem big-farmy, powinien wiedzieć, że będzie atakowany przez system. On natomiast walczyć zaczął z ludźmi z którymi winien stać po tej samej, jednej stronie. SZKODA - Panowie !!! Ale .... jakież to typowo Nasze, Swojskie, Polskie. Ech`hh hhhh .....
(komentarz do audycji 3 maja 2019)

marq napisał(a): Kobiety posiadające krew bez czynnika RH czyli tzw Krew RH minus (bez wzgl. na grupę) są ARCY Namiętne, Kreatywne w aspekcie seksualnym i potrafią wywołać w mężczyźnie przeżycia i doznania seksualne, jakich żadna partnerka mająca krew Rh+ nie jest w stanie dostarczyć. Efektywny upojny Sex u przeciętnego mężczyzny jak ja z kobietą krwi RH minus trwający od piątku południa do poniedziałku południa gdzie niemal nie ma snu a jedynie kilkunastominutowe drzemki w objęciach to standard.... Oj jakież było moje zdziwienie a jakież domysły, nim doświadczyłem podobnego seksu z inną kobietą również bez czynnika Rh we krwi. Dodam iż w pierwszym przypadku był rok w którym kończyłem 50 lat (pięćdziesiąt !) a wiec następne po pięćdziesiątce .... Reasumując Kobiety mające Krew bez czynnika Rh, krew RH minus są Naprawdę w 100% BOSKIE !!!
(komentarz do audycji 65. Debata Ufologiczna Online: Hybrydy i program depopulacji)

SAGE napisał(a): Aby rozwiać wątpliwości - tak jest to możliwe, przeniesienie się do innego martwego, pustego ciała i życie w nim do śmierci. Technika jogiczna nazywa się para-kaja prawesza i czasami jest stosowana przez wysoce zaawansowanych joginów. Przeczytałem o tym w rodziale: "żyjąc w martwym ciele" w książce Swamiego Ramy pt. "Żyjąc wśród himalajskich mistrzów", gdzie opisuje ponad 90-letniego jogina, który porzuca swoje ciało i ubiera ciało młodego mężczyzny, którego ukąsił wąż a koledzy wrzucili martwe ciało do rzeki. Po przybraniu nowego ciała, inteligencja, wiedza, nawyki, sposób poruszania się pozostały jak dawniej, zmienił się tylko wygląd zewnętrzny, co daje dowód również na to że mózg jest tylko narzędziem a nie wytwarza świadomości. Polecam książkę, prawdziwa uczta duchowa i wiele niesamowitych historii, które niewiarygodne, ale prawdziwe.
(komentarz do audycji 38. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 8 Reinkarnacja w kontekście relacji dzieci)

Bart napisał(a): Dzięki za troskę. Dzisiaj kolejna nowa opowieść z drogi. Zapraszam
(komentarz do audycji Chata Mistyka #057)

marq napisał(a): Z M- Drive nie jest tak Źle !!! Przecież do dzisiaj nie wiemy jak "Działa" Zmienny prąd Elektryczny !!! a cały Świat niemal oparty jest na Energii Przemiennego Prądu Trójfazowego !!! Tak samo będzie z M - Drive !!
(komentarz do audycji 63. Debata Ufologiczna Online: Technologie UFO cz. 2)

marq napisał(a): Wszystkie tzw. "pierwiastki niestabilne" nie są pierwiastkami a najbliżej im do określenia Ich "Związkami Chemicznymi" gdzie o przypisaniu ich do pierwiastków okresowych stanowi niekiedy jeden dwa atomy i to ze znikomą ilością jednego dwu atomów + z w mig rozpraszająca się chmura elektronów, neutronów, pozytronów, etc. jako Katalizatory. Coś co nie trwa wiecznie nie może być pierwiastkiem a związkiem które do istnienia Budzą /Powołują katalizatory, które to "żyją" mikro, nano, Otto sekundy, i po tym mgnieniu nie pozostaje niemal NIC. Wilczym - chemia, fizyka, itd, etc wyważając niemal otwarte drzwi !! Przecież w całych 7-miu wszechświatach bliźniaczych naszemu, występują te same STAŁE PIERWIASTKI o okresie trwania STAŁYM !! A jest takich stałych pierwiastków 144 we wszystkich wszechświatach o których wyżej Do 144 należny wiec uzupełnić Tablicę Mendelejewa i wszystkie owe 144 pierwiastki są i pozostaną STAŁE i to w relacji co do czasu ich trwania od 7-miu wstępnych czy zstępnych pokoleń !! A ile miejsca na doktoraty, habilitacje oraz noble a my miliardami $ tworzymy coś co trwa "MGNIENIE" czyli de facto NIEISTNIEJE !!! Mig Jednostki czasu - Po co Za Granty w 100% nienależne !! Majac 144 pierwiastki ułożone /uzupełnione o te już istniejące w Tablicy Mendelejewa Technologia Ziemska będzie nieodróżnialna od Magii - i TYM jako Cywilizacja chcąca przetrwać i Odkrywać w końcu zajmijmy się ZAJMOWAĆ !! A nie fałszować wyniki co doprowadziło Naukę na Poziom kiepskiej dogmatycznej SEKTY = jak jest TERAZ z "naukami" Rocefelerowskimi .... Pozdrawiam ....
(komentarz do audycji 63. Debata Ufologiczna Online: Technologie UFO cz. 2)

SAGE napisał(a): Ten chłopiec, który był mnichem buddyjskim, niestety nie osiągnął wyzwolenia-nirwany, dlatego powrócił i nie wyrwał się z koliska samsary, i nie powrócił dlatego że jest bodhisattwą, takie rozumienie jest błędne, ponieważ bodhisattwa jest osobą wyzwoloną, która nie powraca do samsary i to jej wyzwolenie jest największym dobrodziejstwem dla wszystkich istot. Na początku Tybetańskiej Księgi Umarłych czytamy że zmarły powinien po śmierci wypowiedzieć: obym dla dobra wszystkich czujących istot liczbie niezmierzonej osiągnął stan Buddy czyli nirwanę. Gdy rozpozna świetlistą pustkę Buddę jako siebie samego-świadomość, łączy się z nią na zawsze osiągając stan Buddy. Przykładem jest Budda, który uzyskał wyzwolenie i nie powrócił żeby innych prowadzić. Zostawił swoje nauki-wskazania jak postępować, żeby dojść do celu. Wszystkie święte pisma są takimi drogowskazami, które prowadzą do wyzwolenia - "poznajcie prawdę , a was wyzwoli". Prawda tu oznacz również Boga, gdzie w Upaniszadach czytamy: "znawca Brahmana staje się Brahmanem". Oczywiście były inkarnacje Boga na Ziemi jak np Kryszna czy Jezus, są to dusze które osiągnęły wyzwolenie wcześniej i co jakiś czas schodzą na Ziemię , a właściwie to jedna jedyna świadomość się wciela, gdy ludzie są zagubieni i nie rozumieją znaczenia świętych pism i przez to szerzy się nieprawość, ale są oni wcześniej przepowiadani i obdarzeni nadnaturalnymi mocami. Nie każdy duchowny musi być zbawiony. Bóg nie ma względu na osobę, czyli status społeczny, itd. Jest tradycja reinkarnacji lamów, ale czy osiągnęli oświecenie jeśli wracają w kółko? Budda już nie powrócił.
(komentarz do audycji 38. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 8 Reinkarnacja w kontekście relacji dzieci)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): W Polsce powinno istnieć równe traktowanie ludzi przez prawo. Prawo, prokuratura, policja nie powinny służyć do prywatnych wojenek. Jeśli Zięba robi coś złego sprzedając trawę z owsa i pszenicy, to takie same działania, jak przeciw niemu, powinny zostać podjęte przeciw warzywniakom i Biedronce. Dziś nie żal nam Zięby, jutro przyjdą po nas. Zresztą nawet gdyby prawo złamał, to przypomnę, że legalne było palenie czarownic, gazowanie Żydów, wykańczanie kułaków, co to mieli jedną krowę... A obecnie mamy legalny przymus medyczny, np. przymus szczepień. Nidy się z tym nie pogodzę i zawsze będę z tym walczył.
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Ivellios napisał(a): A ja proponuję ruszyć głową i pomyśleć nad założeniem sobie konta.
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Russell Gunn napisał(a): Kolega Russell Gunn z postu powyżej podszywa sie pod mojego nicka!!! Nie dosć tego to jeszcze dyslektyk albo nawalony pisze. Kolego nie kompromituj takiego znakomitego trębacza!!! Pomyśl nad wlasnym nikiem
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Russell Gunn napisał(a): doprawdy, ja go nie ulażajmy za hoksztzpleera, wsxzystk- działa ok, :) pozdro!
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Kristofer1 napisał(a): Tak trudno sie przebić jak coś wynajdziesz pożytecznego dla kudzkości jest tyle zakłamania w dziśiejszych czasach ja bym nieczekał na prawa do patentu tylko go montował po cichu każdemu po koleii za minimalną opłatą a jak by było tego dużo zamontowane myśle że już nieudło by śie im tego zatrzymać i tak trzeba znimiwalczyć zanim oni zniszczą nas te zasrane koncerny
(komentarz do newsa Zmarł Lucjan Łągiewka)

Ivellios napisał(a): Jakoś mi tego hochsztaplera nie żal. :)
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=pDnbJeKQNgs oświadczenie Jerzego Zięby, najlepszy jest fragment o jęczmieniu i pszenicy, co to je zabezpieczono, jako materiał służący do popełnienia przestępstw. To jest po prostu represja i nękanie, sąd go uniewinni, ale co mu krwi napsują, co zdrowia straci... a i pieniędzy po drodze...
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

yuby napisał(a): Bardzo dobra i głęboko przemyślana audycja. Z przyjemnością wysłuchałem offline i z głębokim, szczerym sumieniem polecam każdemu poszukiwaczowi prawdy. Polecam.
(komentarz do audycji Odc. 026 - Garść refleksji)

yuby napisał(a): Dzięki ale większe uznanie należy się Iwonie za to co robi i mówi.
(komentarz do audycji Czas Snu #027)

smokens napisał(a): Jeszcze lepiej niż poprzednia. Tak szybko minęło że ho ho. Trzymajcie tak dalej albo lepiej :D
(komentarz do audycji Odc. 2 - Fantasy)

smokens napisał(a): Bardzo fajna audycja.Szkoda tylko że technicznie troszkę nie ten tego :)
(komentarz do audycji Odc. 1 Science fiction - próba definicji)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): ad 2. - Został wytypowany spośród kilkudziesięciu sprzedawców w Polsce witamin i buraka czerwonego, ten jeden, który nimi handlować nie powinien. Pewnie dlatego, że napisał dwie książki popularnonaukowe na tematy medyczne, bardzo się one rozmaitym redaktorom nie podobają, choć żaden nawet nie próbował dyskutować z przytoczonymi tam badaniami. a to może trochę zmieniając temat: Zięba i Michalkiewicz oraz bracia młodsi https://www.youtube.com/watch?v=eQ1MJCCLzBg
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Antares napisał(a): Właściwie jeśli chodzi o wolną energię to nie ma o czym pisać czy mówić. Mehran Keshe już dwa lata temu zapowiedział że penetruje całkiem głęboki kosmos za pomocą swojego samochodu napędzanego czterema niebieskimi magrawami (niebieskimi jak kolor, a nie w znaczeniu niebiańskim), co ciekawe opracował tę technologię zaraz po tym jak rypnęły się sprawy kosmodromu w Ghanie. Na początek był to nasz układ gwiezdny po Obłok Oorta, jak dalej niestety nie wiem, bo nie chciało mi się śledzić tej sprawy, ale przecież Michał ma przecież telefon do kolegów wgłębionych w sprawy osiągnięć Keshe, więc dowiedzenie się szczegółów nie nastręczy mu problemów. Przy okazji chyba z tego wynika że Keshe w swoim samochodzie znacznie przekracza prędkość światła, w każdym razie tak wynika z moich pobieżnych obliczeń. I to nie jest mój trollling, wszystko oparte o twierdzenia "Tesli XXI wieku", tak hołubionego przez Polonię na wyspach. I jeszcze dwie elektryzujące wieści spiskowe: 1. A propos Polonii na wyspach okazuje się, że hrabia-ogrodnik Potocki okazał się TW Markiem, wtyką nie tylko naszego (??) wywiadu wojskowego ale także słupem razwiedki i o to chodziło w przypadku tajemniczego handlu kwiatami wożonymi samolotami naszego wielkiego wschodniego sąsiada. Śmieszne tylko jak teraz Berdowicz pobekuje po kątach i Taratajcio rozmyśla jak Saul w namiocie, obmyślając co zrobić z tym fantem. A taki ładny był, amerykański... 2. Wszystko wskazuje że ukryte terapie staną się jeszcze bardziej ukryte po tym jak rząd światowy rękoma naszych służb sięgnął dziś po hurtownię Jerzego Zięby. Jeszcze wczoraj Jerzy Zięba opowiadał jak leczył zawał wykałaczką (sic! to znów nie jest trolling!), dziś prokuratura zamknęła mu biznes. Jerzy Zięba broni się że nie sprzedaje produktów leczniczych a tylko suplementy. Przy tych wiadomościach ostatnie rewelacje Dariusza - którego nazwiska nie wolno wymieniać, więc podpowiem że jest takie jak mijający właśnie miesiąc - o wampirach z Riese, które wg ostatnich ustaleń pana Dariusza były klonowane z reptilianami brzmią jak banał. Pewnie wiele osób może pomyśleć że troluję. Nic z tych rzeczy. Ivo Andrić, jeden z moich ulubionych pisarzy twierdził, że "Na każdej książce stanowiącej prawdziwe dzieło sztuki, można by napisać: wyjęte z życia mojego i waszego. A to wszystko powyżej zostało wyjęte z życia polskich kręgów alternatywnych. Świetne dzieło sztuki, szkoda tylko że komedia kołtuńska. PS I jeszcze jedno a propos komedii wyjętych z życia czy z innych miejsc. Szef Fundacji N. poza wieloma talentami dotychczas znanymi błysnął jeszcze jednym, to znaczy talentem bycia scenarzystą komedii kryminalnej wyciągniętej ponoć z własnego życia, pod tytułem "Zakopane". Nie chodzi o bynajmniej o stolicę Tatr, a kilka ton złota jakie zakopał był krewny pana Roberta w centrum Warszawy. Proponuję zatem aby na tej fali następną komedią był film pod tytułem "Zdany". I nie chodzi mi o pozytywny wynik egzaminu :-)
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Rewelacyjna audycja, rewelacyjny gość; jak ktoś lubi literaturę piękną lub historię, to polecam całym sercem. Dziś odsłucham drugiej części o Fantasy. Może byście tak Panowie kiedyś omówili "The Golden Bough" z 1834 r. sir Jamesa Georga Frazera?
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 61)

Otoona napisał(a): W koncu znalazłam jakaś stronę na temat. Chce powiedzieć ze nie prowokuje tego w żaden sposób. Od Ok. roku dzieje sie to ze mną. Wiem ze mam zamknięte oczy, a mimo widze i zawsze dziwie sie ,bo jak kurcze moge widzieć skoro mam zamknięte oczy,po chwili zaczynam sie unosić i latam po pokoju ,obijam sie o ściany ,sufit ,meble,widze wszystko z góry siebie tez. Nie panuje nad tym gdzie mnie ,,poniesie,, To czasem straszne bo nie mam w ogóle kontroli. Po jakimś czasie wracam wtedy czuje spokój. To zbyt realne by było snem Pozdrawiam.
(komentarz do artykułu OOBE - podróże poza ciało)

marq napisał(a): To nie łamanie prawa internetowego, ale tzw Naruszanie tzw. NETYKIETY". Pisząc "Netykiety Internetowej" - co jest błędne - to tak jakbyśmy pia;i masło maślane. Netykieta czyli Etykietka, poprawne zachowanie się w internecie - Necie - Rozwijając " Poprawna Etykieta zachowywania się w Necie - Internecie w relacjach wzajemnych internautów czyli aktywnych Użytkowników Internetu...
(komentarz do audycji 26 kwietnia 2019)

Marcel napisał(a): Rewelacyjna audycja. Tylko i aż tyle.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 61)

marq napisał(a): Owe cechy o których Panie mówią ok godz. 01:10 audycji /wywiadu dotyczy na pewno Polaków. Nie wszystkie nacje są takie jak panie wymieniły w wymiarze społecznym / ogólnym.
(komentarz do audycji 93. Debata Ufologiczna Online: David Icke)

nkl.xx napisał(a): piszesz o tym zeby wskrzesic tylko roslinozerne dinozaury a miesozerne nie a czlowiek jest roslinozerny i miesozerny duzo swiat ucierpial wlasnie przez czlowieka a nie przez zwierzeta one tez maja jakies uczucia tez czuja wiec zamykanie ich w klatkach pod wielkim napieciem na ich reszte zycia po wskrzeszeniu nie mialo by sensu jeszcze ze te zwierze niczym sobie na to nie zasluzyly to wlasnie czlowiek jest najwiekszym potworem nie musi byc wielki i potezny wystarczy ze jest wielkim egoistą i nie mysli o drugim stworzeniu
(komentarz do artykułu Naukowcy: Pewnego dnia będzie można wskrzesić dinozaury)

Antares napisał(a): Nie wiem jak w przypadku bytów wymyślonych (różne Tartarie, Wielkie Imperia Lechickie, krainy księdza Jana, etc.) ale w tych realnych przynależność etniczna liczyła się ZAWSZE, a większości w sensie "złotej reguły" ("kto ma złoto ustala reguły", przy czym złoto należy rozumieć przenośnie) był sine qua non. Jedyne "nie wiadomo" jest wtedy gdy źródeł kompletnie brak i nie bez kozery mediewiści mają wśród innych historyków opinię bajkopisarzy. Jakieś multi-kulti na zasadzie "grupowo przychodzimy i chcemy być wami" po prostu były zapisem wchłaniania jednej grupy przez drugą, na zasadzie czy panujący i przyjmujący chwycą tych wątpliwych challengerów za pysk czy odwrotnie. Czasem który wariant się udawał było dziełem przypadku. Przykładowo Węgrzy którzy przybyli na Nizinę Węgierską zaabsorbowali kulturalnie i etnicznie lokalną ludność (a także uciekających przed Mongołami Połowców za czasów Beli IV), a w przypadku tureckich Protobułgarów (tureckich nie jak Turcja, ale jak ludy tureckie, na przykład blisko spokrewnieni z Protomongołami Czuwasze których najbardziej znanym przedstawicielem był niejaki Lenin) stało się odwrotnie i większość słowiańska ich wchłonęła w ciągu około wieku, jak Rusini Normanów (Rurykowicze) na terenie późniejszej Rusi Kijowskiej (co można wyczytać w "Kronice Nestora", a jeśli wierzyć w teorie zwolenników "Dagome Iudex" jako wyznacznika to i na terenie państwa wczesnopiastowskiego). Świetnym przykładem są Wyspy Brytyjskie w średniowieczu, a w zasadzie to jeszcze dłużej - od czasów rzymskich po nieudaną ekspedycję Wielkiej Armady. Czasem to wręcz fascynujące jak w różnych miejscach są zaskakujące po tym ślady, jak w przypadku Yorku (wikiński Jorvik) gdzie tradycją było że zdobywcy robili kęsim-kęsim poprzednikom a co świetnie zachowało się w źródłach pisanych i archeologicznych. Ewentualne zjednoczenie odbywało się na zasadzie zjednoczenia dupy z batem. Przykłady można mnożyć od foederati w Imperium Rzymskim, Mongołów świetnie opisanych w "Tajnej Historii Mongołów" aż po różne jutrznie brugijskie czy nieszpory sycylijskie. Nawet w przypadku Wielkiego Stepu (polecam dość lekkostrawną książkę Lwa Gumilowa "Śladami cywilizacji Wielkiego Stepu") auły, łączące się we wspólnoty, a te w ordy miały sznyt etniczny, przykładem bitwa pod Legnicą w 1241. Czasem zdarzały się wyjątki, ale osobowe, na przykład państwo Samona na terenie zachodniej Słowiańszczyzny (które nie wiadomo nawet czy w ogóle istniało, bo źródło de facto jest jedno - :"Historia Francorum" Fredegarda), z perspektywy historycznej efemeryczne. Szlachetnym wyjątkiem jest unia Schwyz, Uri i Unterwalden czyli późniejsza Szwajcaria, ale z powodów raczej zewnętrznych i konieczności walk z Habsburgami. W historii II RP mniejszości też raczej nie były "grupą trzymającą władzę" a ich wpływ na to kto rozdaje karty był marginalny. Z jednym jednak zdecydowanie się zgodzę - nie należy popełniać anachronizmów i przykładać dzisiejszej miary do zdarzeń z epok wcześniejszych.
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

nkl.xx napisał(a): piszesz o tym zeby wskrzesic tylko roslinozerne dinozaury a miesozerne nie a czlowiek jest roslinozerny i miesozerny duzo swiat ucierpial wlasnie przez czlowieka a nie przez zwierzeta one tez maja jakies uczucia tez czuja wiec zamykanie ich w klatkach pod wielkim napieciem na ich reszte zycia po wskrzeszeniu nie mialo by sensu jeszcze ze te zwierze niczym sobie na to nie zasluzyly to wlasnie czlowiek jest najwiekszym potworem nie musi byc wielki i potezny wystarczy ze jest wielkim egoistą i nie mysli o drugim stworzeniu
(komentarz do artykułu Naukowcy: Pewnego dnia będzie można wskrzesić dinozaury)

speedwayer napisał(a): Rewelacyjna audycja! Pani Iwono czapki z głów, wspaniała kobieta, a poziom informacji i wiedzy porażający i przerażający jednocześnie. Oby więcej. A filmiki pani Iwony już namiętnie oglądam/przesłuchuje na youtubie. Pozdro Yuby!
(komentarz do audycji Czas Snu #027)

pewna nieetyczna napisał(a): Zawsze miałam wątpliwe szczęście do zjawisk paranormalnych. Zaczęło się to w wieku 9 lat, teraz mam 13. Podobne zjawiska spotykają moją przyjaciółkę. Doświadczenia z cienistymi postaciami przemykającymi po moim domu też mnie nie ominęły. Byłyśmy u mnie w domu (Ja , moja przyjaciółka , którą na potrzeby historii nazwiemy P i jeszcze jedna koleżanka, która jest osobą bardzo sceptyczną i nazwiemy ją S). Poszłam się przebrać do łazienki, gdyż przewróciłam się na trawę i całe spodnie miałam zielone od trawy. Tym czasem dziewczyny bawiły się moim elektronicznym wizjerem, który rodzice kupili ze względu na to, że ktoś za mną chodził i próbował włamać się do domu. Działał on tak, że gdy nacisnęło się przycisk na ekranie po wewnętrznej stronie drzwi pojawiał się obraz z zewnątrz. Nagle usłyszałam krzyk dziewczyn, a przez moją głowę przemknęła myśl w stylu ,, Co jest kurwa?". Gdy wyszłam już w nowych spodniach zobaczyłam przerażenie na ich twarzach, nawet na twarzy S. S Wydukała przerażona - tt... tam coś było... Potraktowałam to powieżchownie, gdyż wiedziałam, że dziewczyny lubią robić sobie ze mnie jaja. I pewnie myślałabym tak do teraz, gdyby nie to że : a) ostatnio rozmawiałyśmy i przypomniała mi się ta sytuacja, a dziewczyny nie zmieniły zdania, że było to autentyczne przeżycie , które na tyle je przeraziło, że jak sama pamiętam bały się wchodzić do mojego bloku. b) Sama widziałam ostatnio podobną postać... Proszę odpowiedzcie mi co mam robić, będę bardzo wdzięczna.
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Myślę, że narzucamy na dawne czasy pojęcia współczesne: naród, grupa etniczna. A z tego co piszą historycy: wikingowie to był pewien sposób życia (wikingiem mógł być nie tylko Norman, ale i Słowianin i Prus, byle żył według zasad wikingów), to samo było z Tartarią, gdzie jej władcy byli obrazowanie nie jako Mongołowie, ale np. jako Aryjczycy. Tak samo było z Lechią, w której skład (na zasadzie federacji) mogli wchodzić Wandalowie i nie musieli oni być Słowianami. W I RP Polacy stanowili ok. 30 % ludności (podaję za Pawłem Jasienicą), większość stanowili Rusini, wielu było Niemców, Żydów, sporo Holendrów, Szkotów, byli Litwini, byli Prusowie, byli Tatarzy (polska szlachta muzułmańska!), Czesi, Rumunii, Włosi itd. Temu chyba nikt nie zaprzeczy? Dlaczego inaczej miałoby być w Lechii przedchrześcijańskiej? Historii nie wolno oceniać okiem współczesnym, należy się wczuć w ducha epoki.
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Jak na Górze tak na Dole - Chris ! Dzisiaj Uczy nas / Rządzi nami (rządzą) Rasy Destrukcyjne - może wygrali bitwę i uzurpują sobie "prawo" do panoszenia się na Ziemi. Sfera Demoniczna - jak mówisz - ulegnie zamianie na sferę Pozytywną ponieważ rzeczywistość jest powtarzalna - wygranie bitwy nie oznacza wygrania Wojny - jak sam mówiłeś iż Wojna miedzy Obcymi trwa od milionów lat .....
(komentarz do audycji XXVII Debata Ufologiczna Online: Czy obcy mogą żyć wśród nas? (cz. 1))

marq napisał(a): Aby uczestniczyć w III stopniu nauki Kabały trzeba ukończyć 40 lat !! Problem w tym iż działania owych Wtajemniczonych Iluminatów, Masonerii czy innych Tajnych Stowarzyszeń, w dzisiejszych czasach jest ona destrukcyjna dla 99,99% społeczności na Ziemi !! Beneficjantami jest max. 0,01 część społeczeństwa z ponad 7 miliardów ludzkości. A Wówczas kłóci się to z tym iż jesteśmy na wzór i podobieństwo "Boga"/ Obcych /Kosmitów ... Taka wiedza nie może pochodzić od NAUCZYCIELI a raczej od zakamuflowanego Wroga /Destruktora czyli Bytu arcy inteligentnego / ich (l.m.) ale Demonicznego. Ktoś taki nie możne być Nauczycielem Ziemian a Nauczycielem Wrogów Ziemian !!! Szkoda -:( Co do naszej diety. Wówczas w prawiekach dostaliśmy energetyczne pożywienie. Dzisiejsi Nauczyciele serwują nam Zabójcze Szczepionki, Chemioterapię natomiast Rośliny dające zdrowie i leczące z 80% chorób zastały Zakazane właśnie przez Współczesnych "Nauczycieli" a zdrowotne życiodajne Enteogeny zakazano używania pod kara wieloletniego wiezienia. Musiała nastąpić wymiana Nauczycieli na Destruktorów - Ciekawe Kiedy i od Kiedy ????
(komentarz do audycji XXVII Debata Ufologiczna Online: Czy obcy mogą żyć wśród nas? (cz. 1))

marq napisał(a): Osobowość Prawną dla Korporacji firm, etc, docelowo trzeba Zlikwidować!! Jedyną Osobą Prawną powinien być wyłącznie Człowiek, nieelegancko mówiąc - Jednostka, Osoba Ludzka - Człowiek płci Obojga. Cała reszta Korporacji. Firm, Spółek, Państw, Agencji itd; itp; etc powinni posiadać wyłącznie Zdolność Rejestracyjną (uzależnioną wielkością Aktywów) oraz Zdolność Procesową. Inaczej. każda Firma, Spółka, etc, Znajdująca się w rejestrze Sadowym powinna mieć wyłącznie Zdolność Procesową. Osobowość Prawną należy Wykopać! z pojęcia Prawa oraz z pojęcia istnienia za niedopuszczalną oraz Karalną. W tym celu należy diametralnie zmienić Prawo I to wszelkie od Cywilnego poprzez Społeczne Zbiorowe do Karnego. Osobę Prawną - Twór przestępczy wykreowany przez te same siły, które później wykreowały emisję pieniądza Dłużnego - czyli produkcję dowolnej ilości pieniędzy "z powietrza" niezabezpieczone nawet TYM POWIETRZEM [!!!] To Ten Demon - Osoba Prawna - inna niżli Osoba Ludzka - jest przyczyną wszelkiej patologii na Ziemi. Bez tej osobowości wszelkie złe i przestępcze działania funkcjonujące pod pozorem Prawa Stanowionego nie miałyby miejsca, ponieważ na końcu zawsze byłaby konkretna Osoba Ludzka, konkretny Człowiek którego bez problemu nie mającego "ochrony" w Osobie Prawnej można by osadzić i skazać za działania przestępcze skierowane przeciwko mieniu, społeczeństwu i pojedynczemu Człowiekowi !!! Ale właśnie dlatego stworzono tego potwora - Korporację, Spółkę, Państwo z osobowością prawną by wprost czynić Działania Przestępcze pod pozorem Prawa.... Dlatego tę formułę Prawną spłodzono w obrębie funkcjonowania stosunków międzyludzkich, handlowych, etycznych. moralnych, etc... Ale Zniszczenie Osobowości Prawnej nie dotyczącej Osób -Ludzi będzie znacznie trudniej niż likwidacja emisji dłużnego pieniądza z Niczego a de facto z Przyszłych długów osób Ludzkich jeszcze nawet nienarodzonych. Pieniądz Fiducjarny dłużny nie istniałby bez Osobowości Prawnej dla kogokolwiek czy Czegokolwiek oprócz Osobowości Prawnej Ludzi Cywilnych !!!
(komentarz do audycji Najważniejsze pytania. Wprowadzenie do II sezonu Debat Ufologicznych Online)

Kowal napisał(a): Newsy do 36 min nie dziękujcie :) ;)
(komentarz do audycji 19 kwietnia 2019)

yuby napisał(a): Wersja na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=8WguZoY3tkk&t =92s
(komentarz do audycji Czas Snu #026)

Max napisał(a): I nic się nie zmieniło ...
(komentarz do audycji 12 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Wypowiedź Miedwiediewa była w 100%-tach POWAŻNA !! Zarówno Miedwiediew jak i redaktorka i z boku stojący dwaj ochroniarze (jednego ledwo widać) mieli pełną świadomość, ze mikrofony i kamery są włączone a przekaz idzie w eter międzynarodowy. Dlatego zastrzegł się iż mówi to po raz pierwszy i ostatni. Są dwie wersje tego filmu - były zaraz po owym wywiadzie jakieś pól do roku. Jedna była przycięta i ta wyglądała na żart czy przy wyłączonej wizji i fonii oraz istniała druga wersja słowo w słowo taka jak ta obcięta plus oczywiście to czego w tej mini nie było a była 2,5 raza dłuższa, Na końcu odbywała się przy wychodzącym już Miedwiediewie i by urwać / zakończyć temat. Wszyscy obecni byli świadomi transmisji wywiadu i NIC NIKOMU się nie wymknęło. Oglądałem ten film kilkanaście razy zatrzymując wywiad by potwierdzić czy dobrze rozumiem co Miedwiedem po Rosyjsku mówi i co chce Zachodowi oznajmić. Moim zdaniem był to przekaz do USA i wiodących awanturniczo krajach Zachodu (USA. GB. Izrael, etc - Niemcy były już od dawna świadomi iż Rosjanie monitorują i kontaktują się z Ufitami od dawna) niż "Gapowe" czy przekaz do publicznej wiadomości plebsu .... Ta fala Chris przy bombie W - jej wybuchu powstaje po drugiej stronie globu w stosunku do miejsca wybuchu i potem okrążą glob z dwu stron by się połączyć ... Reszta Twej wypowiedzi jest w 100% Trafna Wybuch - silą eksplozji zależny od warunków w spektrum kosmosu, które biorąc pod uwagę szybkość z jaką poruszamy się z naszym US, galaktyką i grupą galaktyk naszej grupy i dalej gromady nie da się nijakich warunków otoczenia fizycznego przewidzieć, tym bardziej iż 93/95% zasad fizyki w naszym wszechświecie nie znamy ...
(komentarz do audycji X Debata Ufologiczna Online: UFO i teorie spiskowe (wstęp))

marq napisał(a): Co do zabezpieczeń systemów komputerowych w USA jest on Arcy fatalny a jak powiedział Chris agencje, agenci korpo mają inne łącza niż internet /inną Sieć. Sieć dla plebsu jest taka jak ostatnio "Prawa" dla plebsu w USA. Np zabezpieczenie kont bankowych małych firm w USA jak i osób fizycznych jest fatalne i licealista np z Pl który od 3/4 klasy podstawówki zgłębia meandry netu potrafi wejść na grupę kont wg banków czy wg nazw potrafi wejść -włamać się to za dużo powiedziane - na te konta w z górą przez kilka min. i wyekspediować środki w dowolną część świata na dowolne chwilowo założone konto techniczne.... Nasze Banki Spółdzielcze mają zabezpieczenia o 2wa rzędy wartości wyższe, czyli 100 razy trudniejsze do dostania się do nich ....
(komentarz do audycji IX Debata Ufologiczna Online: UFO w kosmosie i obcy w Układzie Słonecznym)

marq napisał(a): Wrzecionowaty obiekt "Obych" należący do "Obcej Kosmicznej Konfederacji Made In USA" ... -:) WENUS; Wenus; wenus - To Ona jest nasza bliźniaczą planetą, która "zamieniła się miejscem orbitowania" z Marsem. Mars ucierpiał a Wenus musiała otoczyć się mega gęstą kwaśną w dodatku szczelną atmosferą by móc jej mieszkańcom - pozostałości po ich arcy rozwiniętej Cywilizacji Ochronę i Obronę przed zabójczym działaniem naturalnym / wpływem Słońca. Rosjanie jak chcą osiągnąć przewagę w kosmosie i trwałe pozytywne relacje z Inteligentnymi kosmitami winni zająć się sposobem na penetrację Wenus. Wzmacnia to fakt, ze jedyna sonda, która cokolwiek przekazała z powierzchni Wenus była sonda - wówczas CCCP - i było to w połowie /na przełomie lat 1960-tych i te kilka chwil ukazywało planetę na której inteligentne życie jest kilkakrotnie bardziej prawdopodobne -a było to w latach 1960tych - niż na Marsie, niemal tak prawdopodobne jak życie na Księżycu Obcych. a może nawet bardziej! Przy czym jeżeli osadnicy na Księżycu to na pewno Obcy to mieszkańcy Wenus są naszymi pobratymcami tegoż samego Układu Sł. Rosjanie badajcie WENUS !!!
(komentarz do audycji IX Debata Ufologiczna Online: UFO w kosmosie i obcy w Układzie Słonecznym)

Krystyna napisał(a): Rozmowa ciekawa i pouczająca. Wiem, że jest tak, jak mówi p. Iwona, a nawet gorzej. Sądzę, że mówienie kim dla kogoś jest Jezus odwraca uwagę od głównego tematu i zniechęca inaczej wierzących do współpracy. Bo jedni wierzą, że nie jest Bogiem, inni, że jest wcielonym jednoosobowym Bogiem, jeszcze inni, że jest Bogiem-Synem Boga-Ojca, a są i tacy, którzy zapytali o to Boga i otrzymali odpowiedź, że Bóg jest Trójcą, i że każda z Osób Trójcy jest Bogiem. Czy ktoś kiedyś zdefiniował słowo "Bóg"? Chyba nie, więc nie ma podstaw do ustalania po ludzku kto jest lub nie jest Bogiem. Zgodnie z J 6,44-45 jedynie Bóg-Ojciec może to objawić komu chce. Wg mnie Trójcę można porównać z rodziną: kilka osób, z których każda robi co innego, ale wszyscy działają w jednym kierunku. Uważam, że piekło na ziemi można zlikwidować tylko tą metodą jakiej uczył Jezus, bo On to robił i uczył robić. Jego teoretyczną i praktyczną naukę zastąpiono listami Pawła, a do nauki Jezusa dołożono trochę zdań potwierdzających Pawłowe bzdury. Wiele osób mówi o tym, co złe, ale ratunku szukają tam, gdzie go nie znajdą, bo albo u władców, albo u Boga, który zapowiedział, że nie odpowie na narzekania pokrzywdzonych przez władcę ziemskiego jeśli pokrzywdzeni władcę chcą mieć (1Sm 8,18). A przecież ludzie są pewni, że bez władców świeckich i kościelnych, to nawet oddychać by nie potrafili. Jak skorzystamy z nauki Jezusa (oczywiście trzeba ja najpierw poznać), to świat odmieni się na lepszy. Serdecznie pozdrawiam.
(komentarz do audycji Czas Snu #027)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Jeśli było jak piszesz, Rosja bardzo łatwo mogła zrzucić z siebie podejrzenia, przeprowadzając uczciwe śledztwo, które wykazałoby prawdę. Zamiast tego, Rosjanie wprowadzali w błąd naszych lecących pilotów, strzelali po katastrofie do ledwo żywych ludzi, przesunęli i pocięli wrak, wytłukli szyby, zarekwirowali czarne skrzynki i wrak, od początku snuli pseudopsychologiczne bajędy o błędzie pilota i molestujących pilotów pijanych generałach i prezydencie (gdzie dowody na takie molestowanie?! nawet Cloude buduje na tym molestowaniu opowieść, a nic takiego nie zaistniało realnie, a jedynie medialnie, propagandowo). Wynika z tego, że Rosja sama dąży do tego, by ją obwiniać, czyli Rosją rządzą agencji NATO - idąc twoim tokiem rozumowania.
(komentarz do audycji 12 kwietnia 2019)

Arcetron napisał(a): Z uwagi na liczne błędne wnioski płynące z zamachu na polski samolot w smoleńsku pozwolę sobie dodać parę istotnych wskazówek. Zacznijmy od teorii, jeśli ktoś chciałby wysadzić nasz polski samolot z politykami i generałami to niepotrzebny jest materiał wybuchowy, wystarczy sam zapalnik lub niewielkie urządzenie które podpaliło by paliwo lotnicze, wystarczy że te urządzenie wrzuci się do zbiornika samolotu podczas tankowania przed odlotem, ewidentnie brak nagrań z monitoringu lotniska wniosek coś tam majstrowali albo miało tak wyglądać że ktoś u nas to zrobił. Nie szukajmy dowodów na przyczynę katastrofy samolotu czy sprawcy bo i tak się nie uda, a szukajmy tego czego niema a powinno być. Czy coś wiem ? TAK Czy nasz rząd coś wie ? TAK Logiczne rozumowanie to takie które wbrew pozorom wyklucza istniejące dowody gdyż są celowo preparowane aby kto inny był winny. Motyw ? Komu zależało na śmierci naszych Generałów ? USA od wielu lat szuka możliwości zniszczenia Rosji i chce to zrobić nie swoimi rękoma , obecnie USA chce stworzyć pozory wrogo nastawionej Rosji względem Europy i Polski, Polska jest dobrym gruntem konfliktu z Rosją bo jest naj bliżej i jednocześnie należy do NATO. Wojna pomiędzy ROSJĄ a POLSKĄ dała by pretekst dla USA aby włączyć się w tą wojnę, ze względu na pakt UNIJNY cała Europa wciągnięta była by w ten konflikt . Taki potencjał militarny USA i Europy zdecydowanie zniszczył by Rosję. Co musiało by być pretekstem do takiej Wojny ? A dlaczego nasi politycy nie chcą szukać przyczyny ani sprawców zamachu ? Bo wszystko wskazuje na Rosję Problem w tym że Rosja niema motywu i głupotą było by palić mosty z Europą, Bez Europy jako rynek zbytu Rosja po paru latach ma krach gospodarczy Dodatkowym motywem jest fakt że Unjia Europejska jest nie na rękę dla USA , wojna z Rosją zmieniła by ten stan rzeczy Nie mogę wypowiadać się w imieniu Polskich polityków ale lepiej poświęcić pasażerów Tupolewa niż doprowadzić do 3 wojny światowej Z całym szacunkiem i powagą dla zamordowanych Generałów i polityków w Smoleńsku, jednak to nie była Rosja ani nikt z polskim obywatelstwem Turańskie metody manipulowania społeczeństwem i mediami polskimi.
(komentarz do audycji 12 kwietnia 2019)

yuby napisał(a): Wersja wideo: https://www.youtube.com/watch?v=DAgz5Dfzdus&t =218s
(komentarz do audycji Czas Snu #027)

marq napisał(a): Ale, jeżeli Ci mają rację że to Dusza posiada NAS i to wielu w tej samej jednostce czasu / jednostce Zdarzeń (Horyzont Zdarzeń???) to wówczas Mega większość Obcych Kosmitów chcących posiąść Duszę nie osiągnie NIC !! A Dusza posiadającą NAS może być zainteresowana ułamkiem ułamka promila z Tych Obcych ? Kosmitów a może Żadną z tych Ras nas odwiedzających w celu owej Duszy pozyskania A wówczas pojecie wyrażane przez niektóre sensytywne osoby mające fizyczne doświadczenia w tej materii o istnieniu karmy Dużej oraz Malej i Posiadaniem NAS przez Duszę wcale nie koliduje a wręcz się wzmacnia / potwierdza...
(komentarz do audycji III Debata Ufologiczna Online: Cele Obcych)

Russell Gunn napisał(a): Troche nie doceniasz obywateli tego kraju. Polacy są bogatsi od niemcow biorac pod uwage stan posiadania(nieruchomości) a do takich angoli to nawet nie ma co porownywac. Po prostu tam żyje sie inaczej. Mimo duzych roznic w zarobkach u nas zdecydowanie wiecej sie oszczedza i to cala tajemnica. Ja sie biednym nie czuje choc wcale tak duzo nie zarabiam. Co do wstepowania do unii to chyba mlody bardzo jestes i nie pamietasz jak ten kraj wygladal wczesniej tak ze prosze cie nie pieprz takich bzdur zaslyszanych od klauna za monety.
(komentarz do audycji ABW #039)

Ginter napisał(a): I dobrze, pozbyliśmy sie pijawek.
(komentarz do audycji 12 kwietnia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): 01:16:11 "Rycerze krzyża maltańskiego to są jezuici"... a to jakim cudem? Inny zakon, inne struktury, ludzie, władze i inna historia... Rycerze krzyża maltańskiego byli wcześniej niż jezuici.
(komentarz do audycji Czas Snu #027)

Antares napisał(a): Kiedyś pukano się w czoło nad rzetelnością "badań" Andrzeja Michałka, teraz Janusza Bieszka. To co jest na tej stronie internetowej to jednak poziom mapeta twierdzącego że wynalazek stali to koniec XIX wieku czy że można ulepić w indyjskim upale kolumnę z rtęci gołymi rękoma. Fragment "Narody i ludy słowiańskie" przypomina mi dowcip o Jasiu któremu wszystko się kojarzyło z pewną częścią ciała, przy czym w roli owej części ciała wystąpili nieszczęśni Słowianie.
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

SkrzydlatyÝmij napisał(a): Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej - rezultat pracy podkomisji https://www.youtube.com/watch?v=sXuf0a4281o Rozmowa z Glennem J¸rgensenem - duńskim inýynierem https://www.youtube.com/watch?v=30ztFziU3o4 Jak planowano i zrealizowano zamordowanie naszej elity w Smoleńsku https://www.youtube.com/watch?v=JPPuDldhtmQ Film autentyczny, ale czy dęwićk zostaů dograny przez wrogie Rosji sůuýby, czemu film i úcieýka dęwićkowa nie byůy oficjalnie badane? https://www.youtube.com/watch?v=Sppv6S9aHI4 Na samolot w Smoleńsku czekaůa ekipa TVN, pokazywaůa w TVN lotnisko na ok. póů godziny przed przylotem samolotu w telewizji, obecnie sić twierdzi, ýe jeden z jej czůonków, byů wówczas w szpitalu (nie ýyje), drugi w hotelu, na lotnisku ich nie byůo, to po co tam pojechali? Nikt nie zarejestrowaů relacji póůgodziny przed przylotem, w oczekiwaniu na samolot (oficjalnie takiej nie byůo), ale úmieră zamach na Adamowicza tylu ludzi nagrywaůo, a sŕ dostćpne raptem 3 nagrania... https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/by l-pierwszy-na-miejscu-kat astrofy-usmiercili-go-w-s molensku-aa-f6un-cpfb-yTM 4.html
(komentarz do audycji 12 kwietnia 2019)

Russell Gunn napisał(a): To już wszystko jasne ;)
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Gej "Co za hipokryzja"? A gdzie tu widzisz "hipokryzję"? Mam wrażenie, że używasz słowa, którego nie rozumiesz. Wiesz co to znaczy "hipokryzja"?
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Włochy to bardzo bogaty kraj (taki przyczajony tygrys), i jako Państwo i jako firmy i korporacje oraz jako osoby fizyczne, z bardzo liczną ilością Rodów Arystokratycznych. Gdyby Włosi chcieli rozwiązać problem zadłużenia Państwa a są jednym z najbardziej zadłużonych państw i w Świecie i w UE w relacji do PKB za pomocą podatku nałożonego na depozyty tylko Osób Fizycznych, aby spłacić Cały Włoski dług państwowy wystarczy podatek w wysokości tylko 8/9% wszystkich depozytów, tyle włosi mają w bankach a ile w prywatnych sejfach na kontach zagranicznych czy w tzw. słoikach.?? Nie licząc kasy przedsiębiorstw i korporacji czy wartości owych ponad 2000 ton Au, które do majątku całych Włoch Ludność, firmy, korpo, państwo. Gdyby natomiast Polaków opodatkować i to z firmami z polskimi małym kapitałem i osób fizycznych to wprowadzając 100% podatek - spłacilibyśmy ledwo długu chyba coś około 20%. Polacy to bardzo, bardzo ubodzy ludzie oprócz circa 7/9% górnej warstwy społeczeństwa. A gdyby od wprowadzenia ustawy Wilczka do dzisiaj nic z nią manipulować oraz jak wykazały prawdziwe wyniki referendum, nie wstępować do UE już bylibyśmy bogatsi od Włoch czy Francji No ale mamy to co sami chcemy takie jest prawo demokracji nawet wypaczonej. Ech`hh,hhh hhh
(komentarz do audycji ABW #039)

Daredevil92 napisał(a): Witam pewnej nocy około godziny 3 obudziłem się i czułem że ktoś mnie obserwuje gdy podnioslem się z łóżka staly przy nim trzy ciemnie postacie z czego jedna w kapeluszu nie czułem żadnego zagrożenia z ich strony nic nie mówili ale tak jakby pokazywali albo słyszałem ich w głowie nie wiem jak to określić ale pokazywali mi wizję piekła było to bardzo dziwne doznanie do tej pory nie wiem czy to była prawda czy ale wszystko było bardzo realistyczne widziałem jakby to określić bramę do piekła za którą był bardzo wąski ciemny karytarz wszędzie czułem smród krwi nie bałem się ale czułem obrzydzenie wiedzialem że w tych ciemnościach jest coś złego gdyż czuła nie wiem zła energię czy coś w tym stylu nie słyszałem nic ponieważ była to wizja jakby nie ma ale widziałem jeszcze wielkie jezioro ławy ognia w których Polona zniekształcone sylwetki ludzi trwało to chwilę po czym pamiętam że coś jakby mnie mocno szarpnęło zobaczyłem tylko jak brama trzasnęły i znalazłem się znów na łóżko sam nie wiem co o tym sądzić
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

YUBY napisał(a): Kontakty do Gościa: Email: joanna_szczyglowska@inter ia.pl Facebook: https://www.facebook.com/joasia.zaklinaczka.koni YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=lzYtNmPp9CY&t =170s STRONA: http://www.anielskagrotaspa.pl/shantala.php Książki: http://www.anielskagrotaspa.pl/TURROZDUCH3.pdf oraz http://www.anielskagrotaspa.pl/Joanna%20Szczyglowska% 20praca%20licencjacka.pdf UWAGA!!! Na prośbę Joasi do rozdania są 2 vouchery na wizytę w jej gabinecie (info w audycji czego dotyczą). Jeden był dla mnie, zaś drugi dla słuchaczy. Z racji tego, że na obecną chwilę nie potrzebuję go zrzekłem się vouchera na rzecz słuchaczy bardziej potrzebujących. Warunkiem dostania takiego voluchera jest wysłanie do mnie email w panelu portalu Radia Paranormalium lub na tego emaila: yuby32@gmail.com, wpisując w treści VOUCHER_2019.
(komentarz do audycji Czas Snu #026)

Gej napisał(a): Pieknie Michal pokazal swoja niechec do gejow. Co za hipokryzja. Zero tolerancji? Po mordzie bys obijal? Jak moznq tak ludzi obrazac? Homofobia od czlowieka, ktory uwaza sie za antysystemowca? Teoria chaosu to juz nie dla mnie. Uciekam stad raz na zawsze
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

Drpaichiwo napisał(a): W komentach znow widac ze jeden toudi komentuje co chwile bo chyba spepo kocha Michala. Poza tym jak mozna wciaz nazywac sluchaczy idiotami i tlumaczyc im o arnildzie buzdyganie po raz tysieczny lub mowic kolejny raz o tym zeprawda w logice jest jedna. Jesli Muchal tak mysli o sluchaczach ze nie rozumieja najprostszych pojec to ja tez juz olewam ta audycje i zaczne samja bojkotowac. Niczym Michal zydowskie produkty. Coraz wiekszy brak wiedzy i coraz wieksze ego Michala. To wszystko co teoria chaosu wnosi ostatnio.
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

Radio Paranormalium napisał(a): UWAGA! Pilna informacja w sprawie fanpejdża wrzucającego sponsorowane posty z zapowiedziami "Teorii Chaosu": https://www.facebook.com/TeoriaChaosu1/ Informacja od Claude_mOnet: "to podszyw, nie mam kont czy stron na facebooku, mam tylko konto techniczne" Apelujemy zatem o odlajkowanie linkowanego fanpejdża! Podobnie ma się sprawa z fałszywym kontem na Twitterze: https://twitter.com/teoria_chaosu To też podszyw, apelujemy o omijanie wskazanych kont szerokim łukiem!
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Radio Paranormalium napisał(a): UWAGA! Pilna informacja w sprawie fanpejdża wrzucającego sponsorowane posty z zapowiedziami "Teorii Chaosu": https://www.facebook.com/TeoriaChaosu1/ Informacja od Claude_mOnet: "to podszyw, nie mam kont czy stron na facebooku, mam tylko konto techniczne" Apelujemy zatem o odlajkowanie linkowanego fanpejdża! Podobnie ma się sprawa z fałszywym kontem na Twitterze: https://twitter.com/teoria_chaosu To też podszyw, apelujemy o omijanie wskazanych kont szerokim łukiem!
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

Radio Paranormalium napisał(a): UWAGA! Pilna informacja w sprawie fanpejdża wrzucającego sponsorowane posty z zapowiedziami "Teorii Chaosu": https://www.facebook.com/TeoriaChaosu1/ Informacja od Claude_mOnet: "to podszyw, nie mam kont czy stron na facebooku, mam tylko konto techniczne" Apelujemy zatem o odlajkowanie linkowanego fanpejdża! Podobnie ma się sprawa z fałszywym kontem na Twitterze: https://twitter.com/teoria_chaosu To też podszyw, apelujemy o omijanie wskazanych kont szerokim łukiem!
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Jaro napisał(a): Super dobry wybor choć wszystkie pozycje autora są fantastyczne :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 60)

yuby napisał(a): Adan przepraszam, ale za późno przeczytałem.
(komentarz do newsa Audycja o medycynie holistycznej)

bibliotekarium.pl napisał(a): Myślę, że pod koniec maja lub na początku czerwca pogadamy o "Królu".
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 60)

Jaro napisał(a): Panowie a kiedy Twardoch?? Już rok temu obiecywaliscie.....
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 60)

Adan napisał(a): Witam Proszę o rozwinięcie, podanie szczegułów tzw. punktu zerowego. Czy charakteryzują go konkretne parametry neurobiologiczne ? Pozdrawiam
(komentarz do newsa Audycja o medycynie holistycznej)

marq napisał(a): po szkole średniej jestem energetykiem, po studiach finansistą inwestycyjnym, ale zawsze mażyłem o Antykwariacie. Ale antykwariusz to mega wiedza ajlepiej w 2/3 pokoleniu, mnustwo kontaktów w branży pomimo solowejkonkurencji bez zmiłij sie Dlatego najlepszymi antykwariuszami są Zyzi. Nie na z nuni bukt szabs.... Sa;ej Niemcy do dzisiaj maja w specjalnych magazymach ozycje zrabowane Żydom Najdroższe pozycje na "półkach" osztują grosze w relacji do "pozycj specjalnycg dla "swoich" o czarnym rynku gdzie liderują antykwariusze majace legalne "lokale" nie wspominajac.... Soper zajecie i dla 20sto i dla 120sto latka i arcy intratne których jest od 7 do 14/17 % z ogółu....
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Najwiecej kierowców kobiet jet chyba w rosji posostałość do odbudowie po II WW jak wybito 30 mln
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Natomiast za otrzymaie obywatelstwa po 5ciu latach posiadania zielone karty czypo 2 od zawarcia zwiazku z czeszką - czasem idzie załatwić w pół roku od dnia zaslubin wymaga obligatoryjnego zrzeczenia sie wszelkich innych obywatelstw które sie posiada ma to i zle i dobre strony. Jesteś zalezny od ednego państw ale lojalnego dla swych obywatelii broniacych swych obywateli w zamian za to trudno byc zdrajca takiego Kraju ponieważ pozbawiasz się jedynego powaznego obrońcy i to na miedzynarodowej niwie Tak samo jest w Rosji ... No - podobnie trzecim krajem nasladujacym zechy od kilku lat sa Wegry ale maja cała Unię a przedewszystkim Niemcy przeciwk soie ....
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

narq napisał(a): Gdyy nie moja choroba przy arcy niskich dochodach juz dawno bym wyemigrował do Czech własnie nawet na te 1/2 roku + 1 dzień na rok + psółka sro w najmniejszym z mozliwych "wymiarów" Średnio wszystkie koszy działalmosci zoo + koszty uzyskana sa w Czechach od 30 do 40 % tanie a US-y pomagaja a nie ła[ia na kary. Jedyny minusl czeski ZUS za cały etet jest niemal 100% wiekszy nizli w Pl Ale i tak w sumie kszt ogólny z tym ZUem jest z czechach dla spółek z osobowościa prawna średnio 33/37 procent taniej ...
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Bardzo dobre pistolety czeskiej Firmy CZ Czeska Zbrojowka kaliber 9mm browning kosztują od 3.5 do 5000 PLN w Pl W czechach ok 30/40 % taniej a nabój 9mm w Pl szuje do 100 % drozej więc Polacy jezdzą do czech Jak mieszkach w czechach rok w rok pół roku + jeden dzień po 2/3 latach alno po roku jak załozysz spółkę zoo Sso to po roku mozesz wystapić o zieloną kartę a na zielna kartę w czechach dosaniesz pozwolenie od reki i to na nielimitowana ilość sztuk do odpowiednika kałacha 47 włacznie. Możesz ją nsić maita a jeje uzasadnioe urzycie w obronie własnej czy osób trzecich nawet bie powoduje wszzybabia dochodzenie przez policję czy o prokuraturze nie nówiac. Teraz pracuja -moze już jest - nad ustawą iz uzycie broni w celach obrony siebie i osób trzecich ma byc traktowane jek urzycie brini przez policjanta na słózbie zapis ten ma byc wpisany do konstytucji a jego ewentualna zmiana ma być poprzedzona 5/8 letni wacacjo-legis. TO jest pragnatyczby naród dlatego powinnismy sie od nich uczyć. Natomiast najwiecej brni na 100 mieszkańców e Eu jest w Finlandii i wynosi od 108 d 119 stuk na 100 obywateli Du zo maja Niecy około 40 st /100 soób dlatego te zmany w czechach by statystycznie miec wiecej broni nizli Niemcy i to na warunkach powaznych a nie po to by do przewozu trzebabyłoby jechać dwoma samochoda jeden dla pistoletu 9mm srugi do magazynków i amunicji.... -:)
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): http://slowianieiukrytahi storiapolski.pl/narody/wandalowie/inde x,pl.html
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

marq napisał(a): Lachy to od Lecha ...jednego z założycieli Tych ziem "legendarnego założyciela Lech, Czech oraz Rus" A dzisiejsza Polska leży na terytorium od Łaby po inii Bałtyku do Uralu oraz na południe do Sudetów Tatr po Kijów do lewego brzegu Dniepru wyspami Uznam oraz .. Bornholm z mapach Europy znajdujących się w Vatykanie nosi nazwę "Vandaleum Imperia" w latach kilkaset lat starej ery "przed Chrystusem".
(komentarz do audycji 5 kwietnia 2019)

RetroNukleon napisał(a): Przecież ten Krzysztof nie ma pojęcia o czym mówi... Szkoda, ze tak skończyła tar audycja.. na chorobie człowieka :( szkoda mi ich
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

yuby napisał(a): Audycja z możliwością dzwonienia przez Skype i zadawania pytań gościowi.
(komentarz do newsa Audycja o medycynie holistycznej)

Baba Jaga z hajsem napisał(a): Do dejwid ajk. A co ty masz do słuchaczy ?
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Ivellios napisał(a): Puszka. Jeśli jakaś audycja ma być na żywo, to jest to wyraźnie zaznaczone w newsie i w ramówce.
(komentarz do newsa "Konopielka" w Bibliotekarium)

035 napisał(a): Audycja będzie na żywo czy z puszki?
(komentarz do newsa "Konopielka" w Bibliotekarium)

Jarek napisał(a): Czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego jak ja siedze przy necie przejezdza jakis samochod to zakluca mi sygnal moze to przez promienowanie?
(komentarz do artykułu Dziwne energie starożytnych miejsc)

Jaro napisał(a): Pierwsze opowiadanie świetnie się zapowiadało na początku lecz czym dalej tym gorzej niestety. Po 10 minutach już było nudno i wiedziałem już jak sie skończy. Trzeci tekst bardzo fajny lecz autor czytając je samodzielnie wg mnie nie podołał. Ę i ą nadmiernie akcentowane dziwnie się słuchało, tak się nie mówi w jezyku potocznym. Autor niestety nie ma głosu do czytania tekstów. Proszę jednak nie sugerować się moja opinią, wynika ona oczywiście z zazdrości o talent pisarski. Wszystkim autorom, Panom w studio i wszystkim słuchaczom życze wszystkiego dobrego i połamania pióra czy jakoś tak.
(komentarz do audycji ABW #038)

klatek napisał(a): @Russell Gunn "Pisanie, że człowiek może nie kupować, to żaden argument, bo ten pierwszy raz, człowiek może uwierzyć i się nabrać. Tak jak można człowieka nabrać sprzedajšc mu kłamliwie niekorzystny kredyt, samochód z ukrytymi wadami i innym przebiegiem itd." Przecież w dzisiejszych czasach nawet w reklamach oszukują ba nawet w sklepie znanych sieciówek, przykład pierwszy z góry: https://www.youtube.com/watch?v=_pk1J3RuOhQ Nawet nie wspominam o koncernach motoryzacyjnych ci to dopiero ściemniają i sprzedają ludziom nie dość, że wadliwe samochody to jeszcze niebezpieczne. Można by tak wymieniać bez końca. Ktoś z tym coś robi? No nie, nikt z tym nic nie robi bo kto zagrozi wielkiej korporacji, która jawnie okłamuje i sprzedaje ludziom świństwa (to co dzisiaj spożywamy, kiedyś nie nadawałoby się nawet dla zwierząt) lub produkty wadliwe (planowe postarzanie produktu) czy niezgodne z opisem. Oczywiście nie pochwalam takich haremnych praktyk ale zejdź na ziemię, jeżeli ktoś nabiera się w dzisiejszych czasach na wahadełka to jest to naprawdę najmniejszym problemem z którym należy walczyć bo takich naiwniaków jest stosunkowo mało, takie korporacje w białych rękawiczkach oszukują bezkarnie miliony ludzi i to często z opłakanym skutkiem dla oszukanego konsumenta
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

klatek napisał(a): "podsły***ą wszystkich:" To jeszcze mały pikuś, przykładowo trzyliterówki w bolandii mają prawo bez ówczesnej zgody sądu wgrać ci backdoora na końcówce o ile będziesz w ichniejszym zainteresowaniu co prawda nie mogą wykorzystać tak zebranych danych przeciwko tobie w sądzie (tzw. dowody operacyjne w nomenklaturze milicyjno-agencyjnej) ale sam fakt, że mają wolną rękę w takich działaniach i nikt nie kontroluje ich poczynań jest kuriozum. Nawet w faszystowskich pod względem inwigilacji społeczeństwa USA takie działania służb wobec obywatela USA wymagają ówczesnej zgody sądu federalnego. Jak ktoś ładnie określił panuje u nas w kraju jak najbardziej demokracja z tym, że totalitarna :)
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Film "Plaga 2" polecam: zwiastun https://ukryteterapie.pl/kategoria/ksiazki/film -plaga-2-dvd
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Ivellios napisał(a): Na forum przy używaniu pełnego edytora podczas odpowiadania na posta, gdy edytor się ładuje cały ekran robi się czarny i trzeba dotknąć ekranu, żeby znowu wyświetliło edytor - do poprawki - problem dostrzeżony na smartfonie
(komentarz do newsa Aktualizacja forum)

Ivellios napisał(a): Na forum nazwy działów i ikony do poprawki Na smartfonie na głównej wyskakuje jakiś błąd w php - POPRAWIONE Reklama z jakiegoś powodu się nie wyświetla - dostrzeżone na smartfonie - POPRAWIONE
(komentarz do newsa Aktualizacja forum)

Ivellios napisał(a): No, części serwisu w której jest najwięcej życia - czyli komentarzy - na szczęście nie popsuło :D ale będę miał jeszcze z forum trochę roboty. Kolejne rzeczy do zrobienia: - przywrócić na forum shoutboksa (chociaż szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens, ale tu niech już się użytkownicy wypowiedzą) - zrobić na forum "przyjazne linki" - GOTOWE - z jakiegoś powodu z nowym forum nie chce współpracować czat - integracja się popsuła - więc dla czata częściowo muszę pozostawić starą instalację forum i wymyślić coś, żeby naprawić ten problem - ZROBIONE COŚ I NAPRAWIONE
(komentarz do newsa Aktualizacja forum)

Ivellios napisał(a): Do zrobienia: - forum potrzebuje nowej skórki, żeby było spójne wizualnie ze stroną główną Zauważone problemy: - edycja newsów - nie da się zmienić typu newsa - na stronie głównej w niektórych miejscach (np. w formularzach) popsuły się CSS-y - wygląda na to, że POPRAWIONE - nie działają "przyjazne linki" do profili użytkowników (...forum/member/login_uzytko wnika/) - problem udało się obejść, zrobiłem przekierowania - jakiś dziwny problem z awatarami w okienku w prawym górnym rogu strony, wyświetla tylko awatary wgrane na serwer a tych z zewnętrznych serwerów nie pokazuje - POPRAWIONE Do sprawdzenia: - czy coś się nie popsuło w sekcji komentarzy, archiwum mp3, w blogach etc.
(komentarz do newsa Aktualizacja forum)

Inercja napisał(a): podsłychują wszystkich: Polska https://www.youtube.com/watch?v=Tn6y4lv-s20 Snowden https://www.youtube.com/watch?v=8FnxMQlYIDY Niemcy nagrywają nasze rozmowy... :) https://www.youtube.com/watch?v=MqCJoccpRNs
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Russell Gunn napisał(a): @Krawiec, @klatek, jest demokracja i każdemu wolno kandydować na prezydenta, kto spełnia warunki ustawy (wiek), każdemu wolno też krytykować elity i się z nimi nie zgadzać, to sš podstawowe wolnoœci, każdy też może uważać, że pochodzi od Atlantów, bo może i pochodzi, dla jednych historyków Atlantyda jest mitem, dla drugich prawdziwš historiš. Parchy to choroba roœlin, albo skóry, a stosowane jako wyzwisko w kierunku kosmitów, jest raczej ekscentryczne, a nie przestępcze. Nie jest też przestępstwem wiara w Matkę Boskš, bšdŸ w praktykę wahadełka, tak samo jak w œwięconš na Popielca kredę, lub wielkanocne jajko (o właœnie już niedługo będzie Wielkanoc i dopiero będš jaja!). Ale jak ktoœ sprzedaje kilka skręconych drutów z obietnicš, że przestaniesz płacić za pršd, zrobisz sobie złoto i noga ci odroœnie. A tych co piszš, że rachunki im nie zmalały banuje… To jednak może oszust i wyłudza kasę? Ja wiem, to trudno udowodnić, ale ja mam takie podejrzenie... To samo z nunczako zapper, które leczy z wszystkich chorób.... I to nie sš jakieœ ciekawostki dziennikarskie, to jest handel, za pienišdze. Pisanie, że człowiek może nie kupować, to żaden argument, bo ten pierwszy raz, człowiek może uwierzyć i się nabrać. Tak jak można człowieka nabrać sprzedajšc mu kłamliwie niekorzystny kredyt, samochód z ukrytymi wadami i innym przebiegiem itd.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

klatek napisał(a): @Krawiec ale oni nie mają żadnej siły przebicia to z daleka może wydawać się jakąś ogromną rzeszą ludzi a jest to malutki hermetyczny szuro-świat wzajemnej adoracji. Nikt poważny nie chce mieć z nimi nic wspólnego i nawet nie wchodzi z takimi osobnikami w jakąkolwiek polemikę w myśl starego chińskiego powiedzenia "do byka nie podchodź od przodu, do konia nie podchodź od tyłu a do idioty nie podchodź w ogóle :) btw. Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego ludzie tak tłumnie wierzą w głupoty tu jest świetny materiał "naukowego bełkotu" : https://www.youtube.com/watch?v=mamFfB5iLBc
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Krawiec napisał(a): @klatek - Mamy do czynienia z czymś więcej, niż tylko ze względnie nieszkodliwymi szarlatanami zarabiającymi na naiwności ludzi. Ezoteryka, którą posługuje się Taratajcio i jemu podobni przypomina mi bardzo to co się działo za nazistów. Głoszenie swojej wyjątkowości rasowej (lechici pochodzący od Atlantów vs parchy z "zanieczyszczonego kosmosu"), spirytyzm, wspieranie się autorytetem postaci znanych z religii (chanelingi z Matką Boską i aniołem Gabrielem) i ciągły atak na stary system, lekarzy, elity, akademicką naukę... To wszystko podlane antysemityzmem i jednoczesne garnięcie się do polityki. Nie wiem czy wiecie, ale szury teraz debatują, który z nich ma kandydować na prezydenta, co ma szanse powodzenia, biorąc pod uwagę jak prężne i oddane swemu guru są to sekty. Dla mnie to wszystko tworzy mieszankę wybuchową. Zgodzisz się chyba, że to coś więcej niż śmieszna szarlataneria.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

klatek napisał(a): @Russell Gunn btw. z tym celowym wprowadzaniem w błąd to bym się kłócił bo jak człowiek sam sobie takich magików zaprasza gotów im zapłacić za przewahadełkowanie czy inne plazmowe cuda skanery nie widy no to wiesz sam sobie jest winien. To mniej więcej tak samo jakbyś poszedł na milicję poskarżyć się, że w kasynie cię okradli bo wydałeś kilkadziesiąt tysięcy i ani razu nie wygrałeś. Dopóki nikt cię nie zmusza do tego typu działań no to wiesz wolność Tomku w swoim domku. Oczywiście z punktu mojej etyki jest to zwykłym świństwem i żerowaniem na ludzkiej naiwności ale jak pisałem cwaniaków nie brakuje głupków też a popyt rodzi podaż i tak to się kręci, ja się tylko przyglądam z uśmiechem na twarzy, świata nie zbawię :)
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

klatek napisał(a): @Russell Gunn Nic nie usprawiedliwiam i mam do takich działań podejście neutralne oraz ambiwalentne ani mnie to ziębi ani grzeje. Co do etyki takich działań to zacytuję po prostu Kazika bo doskonale wpisuje się w moje spojrzenie na tego typu sprawy: "Widzę to co widzę i niczego się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi" :)
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Russell Gunn napisał(a): @klatek , nie usprawiedliwiaj celowego wprowadzania w błąd dla osiągnięcia korzyści finansowych, kosztem oszukanego. To jest nawet przez prawo polskie zabronione i zagrożone karą więzienia, jako przestępstwo. A etycznie całkowicie naganne.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

dfg napisał(a): https://ukonczycbieg.blogspot.com/2018/01/lew-judy-i-ba ranek-fundamentem-ziemi.html
(komentarz do artykułu Tunel czasoprzestrzenny nad Biegunem Południowym)

speedwayer napisał(a): Michał nie opowiadaj głupot, że Hitler walczył z Rotschildami! A kto go sponsorował? Sam polecasz książki m.in. Hongbinga "Wojna o pieniądz" gdzie cały rozdział jest o kasie Rockefellera i Rotschilda dla Hitlera, a teraz sam sobie zaprzeczasz! Człowieku ogarnij się, bo wraz ze spadkiem merytorycznym audycji, ciągniesz błędy logiczne i absurdy! PS Słucham Cie od 2012, ale takiej dawki nudy ig głupot nie było nigdy. Ogarnij się!
(komentarz do audycji 15 marca 2019)

klatek napisał(a): @dejwid ajk w sumie i tak można uważać za optymistyczne, że nie zaczęli powtarzać bredzenia szurów jakoby 5G nadpisywało świadomość i robiło mind control smażąc wszystkim mózgi :) W zasadzie audycja była w miarę poprawna merytorycznie poza kilkoma może technikaliami nie ma się do czego przyczepić.
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

klatek napisał(a): o tej dyrektywie o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym potocznie zwaną ACTA2 to Michał też chyba informacje czerpał z jakiś szurowych portali w tle z chemitrailsami co to wieścili kuniec internetów a wystarczyło zbadać sprawę porządnie, poczytać przede wszystkim treść tych dyrektyw i od razu widać, że to zwykła przepychanka o hajsy pomiędzy amerykańskimi Facebookiem i Googlem a europejskim Axel Springer. Nic więcej i nic mniej, internet nie kończy się na eurokołchozie a już tym bardziej na wyżej wspomnianych korpo (choć dla niektórych tak :)
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

dejwid ajk napisał(a): No faktycznie ma audycja taki trochę vibe jak jakiś program z gatunku "sieniorzy odkrywają [coś normalnego dla osób urodzonych po 1990 roku]" tylko że panowie na antenie nie mają siedemdziesiątki a dopiero czterdziestkę z groszem. Nie pomaga reguralne wspominanie Michała jak kiedyś to było, jak on w internecie na uczelni sciągał anarchist cookbook, jak było taniej kupić płytę na bazarze niż pobrac empetrójkę i o supremacji kaset nad płytami albo analogu nad cyfrą (chcociaż to zależy jak mu się w danym momencie wzmacniacz sprawuje). Słuchaczom się to udziela: kiedyś to była teoria, dzisiaj nie ma teorii...
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

dejwid ajk napisał(a): Ja to w ogóle myślę że najlepiej to Krzysztof (infoanarchista) powinien zostać współprowadzącym teorię na tym etapie. Teraz jak ACTA2 przeszło i świat się kończy (przynajmniej tak Michał mówił że będzie jak przejdzie) to w każdej audycji przydają się tipsy na jakie strony wchodzić i nie wchodzić, co zainstalować na nokii z linuxem i jakim aplikacjom pozwolić na dostęp do lokalizacji i zdjęć a jakim nie. A w ogóle najlepiej to by było jakby połączyli siły jeszcze z Rozbickim, Marcinem z Kildare, Pawłem z Żywca i stałym słuchaczem z UK, wtedy medium stałoby się tak ciepłe że można by nim ogrzewać w zimię, głośnikiem jak farelką. Tylko obawiam się że eter jest ciut za ciasny żeby pomieścić więcej niż jednego gośćia na raz obok ego Michała który niechętnie dzieli się spotlightem i blaskiem fleszy.
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

klatek napisał(a): chłopaki przez trzy godziny odkrywają amerykę, że smartacz to prywatny szpieg a komputer w szczególności z korporacyjnym systemem i oprogramowaniem także można zaliczyć do prywatnych szpiegów a w internetach prywatność to mrzonka no naprawdę odkrycie wszech czasów :) https://www.youtube.com/watch?v=_wPALYcpve0
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

klatek napisał(a): @Krawiec, chyba matka Podleckiego w tym wywiadzie co podlinkował Antares wspominała o tym oszołomie, że przyjechał z jakimś deparchatorem co to niby miał skanować i pokazywać choroby czy stan zdrowia skanowanej osoby i przeskanował jakiegoś jej znajomego, który nie miał od lat nerki, oczywiście deparchator ten skromny fakt w swoich wynikach pominął i "wypluł rachunek na kilka stów". Uśmiałem się do łez gdy o tym wspominała. Z drugiej strony kto im broni robić hajs na frajerach, skoro jest popyt na takie cuda to i będzie podaż a cwaniaków w naszym kraju nie brakuje. Jak mówi stare przysłowie, kto nic nie wie, musi wszystkiemu wierzyć :)
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

klatek napisał(a): @Antares tak jeszcze z innej beczki ostatnio na forum spiskowym zadałem pytanie szurom od chemitrailsów czy są w stanie zdementować i udowodnić, że zawodowy pilot samolotów pasażerskich bardzo ładnie wyjaśniający całą tą szopkę z chemitrails nie ma racji: https://www.youtube.com/watch?v=zJPN5BSnC0M Odpowiedzi były zdumiewające, co więcej nikt z komentujących nawet nie raczył zapoznać się z materiałem pilota tylko od razy padały pod jego stroną inwektywy, że to podstawiony agent, że piloci nic nie wiedzą i linkowanie do jakiś z dupy filmów i artykułów szurowskich portali napisanych na kolanie. Po prostu poziom tych ludzi mnie poraził. Tak klekoczą na beton akademicki (które to stwierdzenie w pewnych kwestiach jest racją) ale sami mają tak zakute łby, że nie są w stanie nawet obejrzeć materiału sprzecznego z ich poglądami na daną sprawę. To samo zaobserwowałem już od dawna u Michała, jak ktoś się z nim nie zgadza i raczy swoje zdanie przedstawić na antenie to jest oznaczany jako trol (stały sceptyk). Przeważnie gdy Michałowi kończą się argumenty jest rozwlekanie tematu albo pomijanie lub po prostu rozłącza dzwoniącego i po sprawie. Mam wrażenie, że całe to środowisko działa na tej samej zasadzie albo jesteś z nami albo przeciwko nam, prosty czarno biały świat dla prostych ludzi, pewnie dlatego tylu frajerów dostaje po czasie zwykłych urojeń od tych wszystkich głupot. Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie teorie spiskowe to głupota ale no ludzie trzeba zachować jakiś zdrowy rozsądek i ogląd rzeczywistości, przeanalizować rację obu stron i zastosować chociażby brzytwę Ockhama a nie zamykać się w swoim hermetycznym światku, kółku wzajemnej adoracji i samonapędzających się urojeń.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Basia napisał(a): Żenady ciąg dalszy, trzy godziny a wszystko można było spokojnie streścić w kwadrans. Michał chyba dostaje stanu upojenia samego siedzenia przed mikrofonem i nadawania, a tymczasem te audycje to parodia jego samego sprzed pięciu lat. Po prostu Michał się uwstecznia i nic nie wskazuje na to aby ten proces miał ulec spowolnieniu, nie mówiąc o zahamowaniu. O odwróceniu chyba nikt nie marzy, bo ile można żyć złudzeniami?
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

klatek napisał(a): A no fakt kiedyś sporo nawijał o tych aminokwasach jak nadawał hiperprzestrzeń zanim wkręcił się w deparchatory a potem zaszył na dobre. Do Mapeta nic nigdy nie miałem a hiperprzestrzeń traktowałem stricte rozrywkowo, czasami nieźle uśmiać się można było. Szkoda, że Mapet odleciał jak zresztą widać wszyscy, którzy za bardzo się wkręcą w te ezoteryczne bzdury. Podlecki chyba powinien być przestrogą dla tych którzy pokładają wiarę w te głupoty.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Krawiec napisał(a): Ciężko o bardziej podręcznikowy przykład sekciarza niż Mehran. Polskim odpowiednikiem jest Taratajcio, który ostatnio ucina sobie pogawędki z Matką Boską i Archaniołem Gabrielem i z nimi sobie rozprawia o gęstościach i intencjach. "Technologia plazmowa" i orgonity też oczywiście są w użyciu. Tenże konstruktor sławetnego radyjka odstraszającego demony, programator wody, członek międzygalaktycznej konfederacji, budowniczy generatorów wolnej energii na bateryjkę jest wielkim idolem Tomka i Michała, który nazywa Taratajcio "polskim Teslą". Pogratulować autorytetów.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Milkala napisał(a): Proszę o więcej informacji :)
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

Motherfucker napisał(a): 3 godziny bełkotu o niczym ciekawym. Może za tydzień jeszcze raz go zaproś.......
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Arcetron napisał(a): Jeśli ktoś z was lubi teorie spiskowe to polecam ciekawy podcast na temat MK-Ultra (kontrola Umysłu CIA) o dziwo emitowany w komercyjnym radiu około 3 godz rano dnia 31.03.2019 Link: https://www.rmf.fm/podcasty/misja-specjal na.html Nazwa Podcastu: "Wstrząsające kulisy projekt MK Ultra"
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Antares napisał(a): klatek , czy obecnie, w sensie stanu na kwiecień 2019 to nie jestem pewien, ale stan na przełom 2018/19 był taki "jest podaż ze strony mapeta, ale nie ma popytu". Chyba po prostu w Europie jeleni zaczęło brakować. Inna rzecz, że ostatnio postępowanie samego Mehrana Keshe chyba zasiewa ziarna wątpliwości wśród jego wyznawców. Nie chodzi nawet o to że do niedawna mieszkał w Rzymie o rzut beretem od Watykanu czy że najczęstszym kierunkiem wycieczek był rumuński jogin o tendencjach pedofilskich, ale o to że ostatnio zaczyna mocno i zdecydowanie dryfować w kierunku bahaizmu https://pl.wikipedia.org/wiki/Bahaizm co jest zadziwiające o tyle, że do niedawna skromnie przedstawiał się jako mesjasz, który ukonstytuował Radę Wszechświata (rzecz jasna z nim samym w centralnej roli). Co prawda dla niektórych i tak będzie to tylko mądrość etapu, zupełnie jak w fanatycznym komunizmie. Taką mądrością były swego czasu sławetne aminokwasy https://en.kfwiki.org/wiki/Harvesting_GANS_ and_Amino_Acids (nie sądziłeś chyba że to mapet sam wykoncypował ?) czy później hodowla pszczół (ten bzik akurat jest mało szkodliwy). Co prawda dla niektórych jak Mehran Keshe zarządzi chodzenie na rękach zamiast na nogach to następnego dnia uzasadnią że redukuje to zużycie butów czy poprawia krążenie. Same zalety!
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

Logik napisał(a): jest napawdę dużo ludzi którzy robią innych w balona.. ale czy kogoś to obchodzi? i nagle pojawia sie Jerzy Zięba! Kozioł ofiarny wszystkich naukowców.. po co? Ale wspomne też o tym że moja babcia zastosowała wode utlenioną do uszu i wyleczyło ją to z przeziębienia. Nadal zastanawiam się nad sensem placebo.. ~nic nie dzieje się bez przyczyny
(komentarz do wpisu na blogu Parę ciekawostek o Jerzym Ziębie)

klatek napisał(a): @Antares o Mapet to on jeszcze się bawi dalej w struganie tych deparchatorów plazmowych?
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Antares, no właśnie. Co do średniowiecza, mnie zawsze denerwuje ta uproszczona ocena: ludzie byli wówczas bardzo fanatycznie religijni i dlatego palili heretyków na stosach. A prawda jest taka: jakie ludzie mieli wyjście, wobec bezwzględnego terroru, podstępu itd.?! Ludzie rąbali inkwizytorów siekierami, buntowali się, wszczynali wojny i rebelie przeciw opresji katolickiej (katarzy, albigensi, reakcja pogańska w Polsce, albo 3 powstania Prusów przeciw Krzyżakom), kryli się po lasach, praktykowali pogaństwo, dawną wiedzę (choćby zielarską), dawną kulturę, dawny alfabet ("diabelskie pismo"), niestety zostali pokonani, dokumenty zostały zniszczone, historia na ile się dało zafałszowana. Chcieli żyć po swojemu, być wolni, cieszyć się życiem, praktykować swoją rodzimą kulturę... ale tak do końca się to nie udało... Podobnie jest teraz... Więc raczej jest to historia wielkie walki wewnątrz Europy... Kolejną nie braną pod uwagę rzeczą, są kataklizmy, związane z nimi wędrówki ludów, odbudowy, ponowne gromadzenie utraconej w kataklizmie wiedzy (a mam na myśli choćby tzw. "czarną śmierć"), zmiana elit rządzących, dynastii i granic państw po kataklizmach naturalnych. Jeszcze inna sprawa to niszczenie dokumentów i fałszerstwa, które były na porządku dziennym w średniowieczu.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 59)

dff@gmx.de napisał(a): nie wierze zeby wiejska Bwarska dziewucha przyjela na sie grzechy innych ludzi - TOTALNE BZDURY powiedzialbym ze porownuje sie do Boga a to juz uhuhu niestety jestem pewny ze kazdy musi sam odpowiadac za swoje grzechy a odpuszczac grzechy moze tylko BOG ani ktorykolwiek czlowiek
(komentarz do artykułu Egzorcyzmy Anneliese Michel)

klatek napisał(a): Michałowi jednak trochę siadło na głowę od tych teorii spiskowych, taki lekki szur się mu załączył, mam nadzieję, że nie skończy jak Podlecki na stare lata :)
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

YUBY napisał(a): Świetna audycja, z rozkoszą przesłuchałem :)
(komentarz do audycji 36. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 6 Eben Alexander)

Antares napisał(a): Masz sporo racji, przykładowo gdybym zaczął wymieniać najpopularniejszych pisarzy polskich XIX wieku (takich którzy publikowali w największej liczbie egzemplarzy) to wierz mi że większość nazwisk to byłyby nieznana. Takie Danielle Steele XIX wieku, tyle że w spodniach. Dam dość zabawny przykład - nowela "Latarnik" jest luźno oparta na autentycznych wydarzeniach. Sienkiewicz wszakże zmienił jedną rzecz, acz kardynalną rzecz, ową książka nie był żaden "Pan Tadeusz" a "Murdelio" https://pl.wikipedia.org/wiki/Murdelio_(powieś ć) czyli po prostu "pulp fiction" i to kiepskiego autoramentu. Twórczość tego autora wtedy biła rekordy popularności a nie Mickiewicz czy Prus!. A komu dziś cokolwiek mówi nazwisko Kaczkowski? Niektóre nauki historyczne też są dosyć zwodnicze. Przykładowo gdyby nie inne źródła to można byłoby wysnuć z wykopków archeologicznych że najazdu mongolskiego 1241 nie było, bo śladów zachowało się tyle co kot napłakał, za to w wieku XVIII to pewnikiem ziemie polskie były pod okupacją chińską. A to tymczasem nastała moda na chińszczyznę, zwłaszcza jeśli chodzi wazy chińskie. Każdy z magnatów i szlachty miał ambicje posiadać coś takiego. Śladów więc jest mnóstwo. Po prostu to co dociera z przeszłości do teraźniejszości może wywoływać całkowicie zafałszowany obraz rzeczywistości.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 59)

Russell Gunn napisał(a): Podlecki jednak coś otworzył w mojej głowie, pokazując puszkę coca-coli z odciętym wieczkiem i mówiąc, że to jest ZWIERCIADŁO KOZYRIEWA. No faktycznie, jest, do tego w wersji zminiaturyzowanej.
(komentarz do audycji 22 marca 2019)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Fajna audycja. Ja się tylko tak zastanawiam, czy za 500 lat ludzie nie powiedzą, że Warszawę zaczęto budować w roku 1945 i ją w kilka lat zbudowano, a wcześniej, to były ciemne przykre wieki, same gruzy, wojny, mordowanie ludzi, okrutne gwałty, brak centralnego ogrzewania, brud, zabobon i palenie żywcem ludzi za poglądy lub pochodzenie. Ale nastała cywilizacja wraz z Józefem Stalinem (co napisał najbardziej wolnościową konstytucje świata, taką romantyczną, jak historia o św. gralu) i zbudowano wielkie miasto... Czy nie jesteśmy w tej samej sytuacji w ocenie średniowiecza, bo nie bierzemy pod uwagę kataklizmów, zniszczonych dokumentów oraz ówczesnej propagandy... i uważamy, że wszystko zaczęło się od chrześcijańskiego Rzymu, który wniósł cywilizację w Europie, paląc czarownice i wyrzynając heretyków... ale to pewnie dlatego, że gawiedź w miastach była okrutna ;) Potrzeba jest nowego Johana Huizingi, który jeszcze bardziej, po 100 latach, rozjaśni, ten zakłamany obraz historii.
(komentarz do audycji Bibliotekarium - odc. 59)

marq napisał(a): Te Bębny to była IIga generacja dysków - na niej oparto magnetowidy made in USA z jedną osią. Pierwsza to były szafy ze szklanymi drzwiami i dwoma szpula,i taśmy magnetycznej - po prostu magnetofon szpulowy ale szpula miała około 60 cm średnicy - trzeba by przeliczyć 60cm na cale. Wypompowanie do zera wody z miliomów hektarów terenów w Afryce dla potrzeb koncernów produkujących napoje (c.Cola, Pepsi, etc.) szczelinowanie i wpompowywanie pod ogromną siłą wody z chemikaliami za gazem, wyciskanie błota z ropą w Kanadzie, itd, etc jest OK i "Niegroźne" Zmniejszanie ciśnienie pod ziemią (korzystne dla potrzeb ogrzewania budowli. budynków i mieszkań dla ludności jest arcy szkodliwe - typowa Blaga mająca Ludzkości odebrać tani sposób ogrzewania) - typowo NWO-wska Retoryka !!! Pospolite Kłamstwo !!!
(komentarz do audycji 29 marca 2019)

Wszystkich newsów w bazie: 17307, obecna strona 2, ilość stron 44

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium