www.i-src.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Zmyślone Riese i inne urojone tajemnice III Rzeszy - czyli dlaczego Dariusz Kwiecień już nigdy nie zagości na naszej antenie
(dodano: 2014-09-02 00:21:47)
Wróć na stronę główną

Drodzy Słuchacze, w związku z małą aferą, jaka w ostatnim czasie wybuchła w Internecie, czujemy że musimy napisać kilka słów, tym bardziej, że człowiek będący „obiektem centralnym” tej afery swego czasu nadawał u nas swoją audycję. Co prawda od jego działalności już dawno oficjalnie się odcięliśmy, wciąż jednak obserwujemy, że owa persona mami kolejnych łatwowiernych odbiorców i w dalszym ciągu kreuje się na wielkiego znawcę historii, którego „wszyscy” próbują „zniszczyć”.

Chodzi oczywiście o niejakiego Dariusza Kwietnia, człowieka sprawiającego na pierwszy rzut oka wrażenie osoby kompetentnej, która zna się na rzeczy i opowiadając o historii doskonale wie, o czym mówi. Jest to jednak wrażenie w najwyższym stopniu złudne.

Dariusz Kwiecień prowadzi w Internecie bloga pod tytułem „Riese – inna rzeczywistość” pod adresem moje-riese.blogspot.com, a po wyrzuceniu z Radia Paranormalium (tak, to jest jedyny człowiek WYRZUCONY z naszej stacji – i to nie bez powodu!) zaczął publikować na YouTube swoje „audycje historyczne” (de facto jest to rodzaj videobloga) oraz relacje z prowadzonych przez siebie „wycieczek krajoznawczych”, „pokazów broni” i innych mniej lub bardziej „naukowych” materiałów.

Ujęcie niektórych użytych powyżej sformułowań w cudzysłowy jest w pełni uzasadnione. Można nawet powiedzieć, że podtytuł „inna rzeczywistość” oraz „moje Riese” w adresie bloga w pełni odzwierciedlają „wartość” „merytoryczną” publikowanych przez pana Kwietnia materiałów. Inna rzeczywistość to taka rzeczywistość, jaka narodziła się w chorej imaginacji tego człowieka, zaś „moje Riese” oznacza „moje” w sensie „przeze mnie wymyślone” – „takie Riese sobie wymyśliłem, więc jest moje”.

Dariusz Kwiecień swoją edukację w tematach związanych z hitlerowską III Rzeszą zakończył na książkach, które pamiętają jeszcze czasy głębokiego PRL-u. Publikacje te często zawierały braki, przekłamania lub niedomówienia – wynikały one najczęściej z tego, że temat III Rzeszy był wówczas jeszcze dość „świeży” i że o wielu rzeczach nie wiedzieli nawet zajmujący się nią historycy, niekiedy również autorzy, celem podbicia sprzedaży swoich książek, celowo naginali fakty bądź – jak by to ujął fikcyjny Adaś „Drugi” Miauczyński - „dowymyślali” nowe. Dziś, w epoce Internetu, gdy wiele rzeczy można zweryfikować w ciągu pięciu minut i wskazać autorowi, że mija się z prawdą, taki zabieg by nie przeszedł.

W swojej „pracy” jednak pan Kwiecień polega głównie na takich starych publikacjach, właściwie permanentnie ignorując nowsze, niejednokrotnie bogatsze merytorycznie pozycje – te określa jako „przekłamane”, „bezwartościowe”, a czasami również „przepisane od innych”. Niestety, Kwiecień nie dość że powiela błędy, braki i „buraki” upowszechnione przez innych autorów, to jeszcze – o zgrozo! – dodaje do tego własne przeinaczenia, interpretując (a niejednokrotnie wręcz wymyślając) historię we własny sposób, i tym samym totalnie ją zafałszowując. Przykładem niech będzie przypadek, kiedy to Kwiecień magicznie „przeniósł w czasie” do końcówki II wojny światowej pewnego niemieckiego oficera, który w rzeczywistości nie dożył nawet końca pierwszej. Można powiedzieć, że dzięki Kwietniowi ów oficer powstał z martwych i dołączył do armii pod wodzą Fuehrera. Prawdziwy żołnierz-zombie!

Do podobnych „kwiatków” (które chyba „pylą” non-stop niezależnie od pory roku, gdyż w publikacjach Kwietnia można ich naliczyć setki i pojawiają się one właściwie w każdym jednym wpisie czy audycji) zaliczyć można powtarzaną przez niego regularnie i z zamiłowaniem historię o wilkołakach.

Niestety, Internet nie jest jedynym medium, za pośrednictwem którego Dariusz Kwiecień rozsiewa swoje wątpliwej wartości historyczne „pyłki”, bowiem organizuje on również wycieczki dla młodzieży oraz pokazy posługiwania się bronią palną, jest też zapraszany na różne imprezy masowe, podczas których wygłasza prelekcje. Organizatorzy najczęściej nie wiedzą, kim jest Kwiecień i z czego „słynie”, i zapraszają go na swoje imprezy tylko i wyłącznie ze względu na to, że „chętnie poopowiada o hitlerowskich Niemczech”. Pal licho, że to co „poopowiada” nie ma zbyt wiele wspólnego z faktami historycznymi. Po prostu ma przyjechać, wziąć pieniądze (a zrobi to bardzo chętnie, ze względu na fakt, że sam takowych nie posiada i właściwie cały czas szuka okazji, żeby cokolwiek zarobić – o legalnej, stałej pracy nie chce jednak nawet słyszeć, bowiem pracować zwyczajnie mu się nie chce) i wypełnić gadaniną godzinę lub dwie. Niektóre osoby organizujące takie czy inne eventy zapraszają Kwietnia regularnie – są to niestety ludzie prawie kompletnie nieznający historii, którzy najwidoczniej nie widzą również powodu, aby zweryfikować choć część podawanych przez Kwietnia rewelacji.

Podsumowując, działalność Dariusza Kwietnia – człowieka nazywającego samego siebie patriotą! - sprowadza się w większości do jawnego i prowadzonego z premedytacją przekłamywania historii. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego powiedzieliśmy mu „do widzenia” i z którego teraz Was przed nim przestrzegamy.

Każdy, kto nawiąże współpracę z Dariuszem Kwietniem, prędzej czy później zda sobie sprawę z tego, że popełnił wielki błąd. Nie inaczej było i w naszym przypadku. Często bowiem nagrywanie kolejnych odcinków audycji „Riese i inne tajemnice III Rzeszy” musieliśmy przekładać z uwagi na fakt, że Kwiecień gdzieś wyjechał i nie będzie go dwa tygodnie, o czym nie raczył nas powiadomić. Czekamy na Skype, nadchodzi umówiona godzina, już mamy nagrywać – a Kwietnia nie ma! Mija godzina, dwie, trzy – a jego nie ma! I dopiero po długim czasie dociera do nas SMS z informacją, że Kwiecień wyjechał na „konferencję”, żeby wygłosić „prelekcję”. Obok przekłamywania historii (określanego przez Kwietnia jako „celowe ubarwianie faktów w celu przyciągnięcia uwagi odbiorców” – szkoda tylko, że to „ubarwianie” stanowi 95% jego działalności), rażąca niepunktualność była jednym z powodów, dla którego podjęliśmy jedynie słuszną decyzję o zakończeniu z nim współpracy.

Radio Paranormalium nie jest zresztą jedyną instytucją, która powiedziała Kwietniowi „do widzenia”. Między innymi Janusz Zagórski oraz koledzy Kwietnia z grup eksploracyjnych po jego licznych wybrykach pokazali mu plecy. Dziś wszyscy jesteśmy przez niego oczerniani i mieszani z błotem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, oprócz działalności w Internecie Dariusz Kwiecień organizuje również „wycieczki historyczne”. I znów z uzasadnionych względów ujęliśmy to w cudzysłów, nie tylko jednak z uwagi na fakt przekazywania uczestnikom własnej wersji historii. Kwiecień organizuje je nielegalnie – nie posiada wymaganych zezwoleń ani też nie przeszedł niezbędnych szkoleń z zakresu przewodnictwa górskiego. Co więcej, popełnia przestępstwa polegające na sprowadzaniu zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników (najczęściej młodzieży) nielegalnych wycieczek po kompleksie Riese i innych niebezpiecznych miejscach.

Do tego wszystkiego dochodzą – również organizowane bez stosownych zezwoleń i z narażeniem życia i zdrowia uczestników – „profesjonalne” „pokazy” i „szkolenia” z posługiwania się bronią palną. Pomijając fakt, że Kwiecień zwykle trzyma ją przy uczestnikach w niewłaściwy sposób, broń często jest niezabezpieczona i naładowana, nietrudno więc o wypadek.

Jak pisaliśmy na samym początku, Dariusz Kwiecień na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie człowieka kompetentnego i znającego się na rzeczy. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę opisane w dalszej części tego tekstu kwestie oraz wpisy z jego bloga sugerujące postępującą chorobę umysłową (często wspomina na przykład o „wielkim mistycznym otwarciu wrót”), obraz Kwietnia staje się zupełnie inny – człowiek niebezpieczny dla otoczenia, mitoman prawie kompletnie nieznający faktów historycznych i tworzący własne, które usiłuje ubierać w otoczkę rzetelności i autentyczności. Kilka osób podjęło z Kwietniem walkę w celu odarcia go z otoczki „eksperta do spraw historycznych”, Kwiecień jednak nadal idzie w zaparte i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje.

Tym krótkim wpisem pragniemy przestrzec Was wszystkich przed naszym byłym już (na szczęście!) kolegą. A jeśli mieliście zamiar wgryźć się w lekturę jego bloga, zasłuchać się w jego audycje lub nawiązać z nim współpracę, sugerujemy przeszukać Internet w poszukiwaniu informacji na temat Dariusza Kwietnia (można zajrzeć np. na klamstwa-riese.blogspot.com), gdyż nie jest on aż tak kompetentny na jakiego się kreuje.

Aktualizacja 6 września 2014: W związku z wątpliwościami zgłoszonymi przez niektóre osoby po publikacji niniejszego wpisu, wyjaśniamy, co następuje:

Opublikowanie powyższego tekstu NIE OZNACZA nawiązania przez redakcję Radia Paranormalium współpracy z niejakim Tomaszem Sidorem ani też "podania mu ręki" przez kogokolwiek z nas. Pan Sidor od dłuższego czasu regularnie nas oczernia, co powoduje, że nie istnieją żadne podstawy do nawiązywania z tym człowiekiem jakiejkolwiek współpracy.

Fakt, że Radio Paranormalium nadaje między innymi audycje o tematyce paranormalnej i konspiracyjnej, NIE OZNACZA automatycznie, że będziemy akceptować na naszej antenie jawne przekłamywanie faktów historycznych, i to przez człowieka, który brnie w kłamstwa nawet gdy zwróci mu się uwagę, że coś przekręcił.

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • Explore (2014-09-05 13:55:42) #9358   ❗❗❗
  @ Łajka

  Dziwne ze nie ogarniasz faktu iz Kwiecien caly czas przedstawia swoje urojenia jako PRAWDE HISTORYCZNA, oklamuje ludzi jakoby byly to PRAWDZIWE wydarzenia a nie efekt wlasnej schizofreni-jesli jeszcze nie dostrzegles jaj u Kwietnia to slaby z ciebie obserwator.
  To oszust podajacy sie za eksploratora i historyka.
  Porownanie z Gwiezdnymi Wojnami calkowicie chybione, gdyby na glownej stronie u Kwietnia wisiala czytelna informacja ze jest to blog SF, a wpisy to mity, legendy i opowiesci dziwnej tresci to nie ma problemu. Tylko ze Kwiecien sprzedaje swoje urojenia jako prawde objawiona, zaklamujac historie Riese. Rozumiesz problem?
  On nigdy niczego nie odkryl, tylko wielokrotnie niszczyl prace innych-patrz zamkniecie sztolni na Soboniu poprzez wlamania dokonywane przez Kwietnia i jego nielegalne wycieczki.

  Jesli ktos interesuje sie Riese, to Kwiecien jest OSTATNIA osoba ktorej nalezy sluchac, sa eksploratorzy i powazne strony zajmujace sie tym tematem. Zauwaz te sterty bezpodstawnych pomowien wobec dawnych znajomych oraz osob osnoszacych sukcesy w swiecie eksploracji, Kwiecien z zawisci ciska publicznie kalumie a potem placze jak mu za to wytaczaja proces.

  Zauwaz ze kazdy go wywala ze swojego otoczenia zaraz jak pozna sie na oszuscie-zauwaz nowy komunikat Kwietynia ze jednak nie bedzie spotkan w Rzeczce, jak zwytkle zaslania sie tanimi wymowkami podczas gdy prawda jest prozaiczna-wywalono go poznajac sie na oszuscie.  Odpowiedz
 • £ajka (2014-09-04 19:41:33) #9359   ❗❗❗
  No nie, ***em akurat nie jestem, jego fanatykiem również. Po prostu lubię być na bieżąco w tym co mnie mniej lub bardziej interesuje i zapoznać się ze wszystkim stronami konfliktu, czy też wszystkimi punktami widzenia niezależnie od tego jak pewne źródła są wulgarne i chamskie - tak, tak nie podoba mi się to co on robi, ale mimo wszystko pewne sprawy tam zawarte dają do myślenia tak jak ten pozew przeciwko Tobie, do którego miał podstawy jednak można to delikatnie ująć cała sytuacja jest po prostu komiczna i polega na robieniu z igły widły aby z taką bzdurą stawać na wokandzie. Śmiesznie to wygląda w sytuacji gdy bardzo często ktoś nadużywa określenia patriotyzm, czy tez patriotyczny czyn "walcząc" z kimś takim jak Ty czy Kwiecień bo dla mnie jest to najzwyklejsze w świecie nic nie znaczące działanie, a że internet dał dziś prawo głosu wszystkim to już inna sprawa... Osobiście uważam, że Ty czy Kwiecień opowiadacie bajki, ale nie przeszkadza mi to bo niby dlaczego miałoby? Czy ktoś, kto idzie na Gwiezdne Wojny do kina w to wierzy? Martwi mnie również podejście do ludzi, zakładające z góry, że każdy kto jest tego zwolennikiem musi w to wierzyć, a zarazem być zrównany do pozycji głupka wierzącego we wszystko. Nie o to tu chodzi, po prostu chodzi o czystą fantastykę, którą trzeba umieć odróżnić. Co do zagrywek i zachowania Kwietnia masz rację, ale niestety takich ludzi jest dziś pełno, w każdym środowisku, na szczęście on mnie nie dotyczy gdyż nie mam z nim bezpośredniego wspólnego. Mam nadzieję, że teraz już się rozumiemy.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-09-04 18:49:39) #9360   PW   ❗❗❗   📧
  Pozwolę sobie tutaj wkleić moją odpowiedź dla użytkownika deserte z czatu, który doszukuje się w komentowanym wpisie nie wiadomo czego. deserte, to że na głównej wisi news o Kwietniu to znaczy tylko tyle, że na głównej wisi wpis o Kwietniu - w żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że nawiązałem jakąś współpracę z tym pożalsięboże fryzjerem. Nie ma żadnej "taktyki", nie wiem czego Ty się doszukujesz. Wpis stanowi tylko i wyłącznie formę definitywnego odcięcia Radia Paranormalium od działalności Kwietnia - TYLKO I WYŁĄCZNIE. Nie doszukuj się jakiejś "współpracy" czy "przyjaźni z ***em", bo takiej nigdy nie było, nie ma i nigdy nie będzie.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-09-04 18:42:39) #9361   PW   ❗❗❗   📧
  Łajka, sorry ale dajesz mi podstawy do podejrzeń, że albo jesteś jakimś fanatykiem ***a albo nawet samym ***em. Powiem tak, "forum" ufo-relacje na którym niepodzielną władzę i pełną kontrolę nad każdym przejawem życia sprawuje ***, jest tak samo "wiarygodne" jak blog "wszystkowiedzącego" Kwietnia. I tyle w tym temacie :-)

  Odpowiedz
 • £ajka (2014-09-04 18:18:18) #9362   ❗❗❗
  Dobra, powiem wprost może do końca mnie nie zrozumiałeś: Ty bredzisz i kwiecień bredzi. Zważywszy jeszcze na fakt jakich ciekawych rzeczy można się o Tobie dowiedzieć na pewnym forum, które jest Tobie dobrze znane, jak i również o Kwietniu to prawdę mówiąc nie wiele różnicie się od siebie.

  Odpowiedz
 • kcr (2014-09-04 11:03:29) #9363   ❗❗❗
  Ivelios, szanuję Twoją pracę jaką wkładasz w to radio, jestem Waszym stałym słuchaczem od kilku miesięcy, zwłaszcza chodzi o Teorię Chaosu i Z Kart Historii. Wydaje mi się, że nie ma co sobie psuć krwi jak się to mówi. Pan Darek robi co robi, bo to lubi. Wkręca ludzi, także młodych, w tematykę drugiej Wojny Światowej i tajemnic kompleksów podziemnych. Ma oczywiście jakieś swoje teorie, w które wierzy, a jeśli chodzi o "przeinaczone fakty", to zawsze można sobie to sprawdzić, przy okazji szukania zgłębiamy historię jeszcze bardziej. Często ludzie w komentarzach piszą Panu Darkowi, że popełnił błąd, a on to przyjmuje i dziękuje za wszelkie poprawki. Zresztą w większości swoich wypowiedzi mówi, żeby wybaczyć jeśli coś przeinaczy, bo jes tego tyle, żże cieżko mu to spamiętać, a chce przekazać jak najwięcej. Także moim zdaniem niech każdy robi to, co robi, bo ktoś wyniesie z tego korzyści, a inny nie. Co do bloga "kłamstwa-riese" to razi tylko to, że jest przepełniony zwykłymi obelgami i niezbyt miłymi określeniami na Pana Darka. Być może (nie czytałem dokładnie) są tam jakieś dowody na jego winę, ale czy to na prawdę jest takie istotne? Szkoda, że Wasza współpraca zakończyła się tak jak się zakończyła. Życzę dalszych sukcesów z Radiem Paranormalium dla całej ekipy.

  Odpowiedz
 • D¿on Rambo (2014-09-04 10:17:00) #9364   ❗❗❗
  @krc. Skoro tak bronisz Kwietnia odnieś się do przykładowych cytatów z jego bloga.
  cyt 1:
  Berlin w szoku, mają zarażającą na terenie swego miasta, IM to się należy po tysiąc kroć... Tylko że Polska jest obok...
  Czy o tym nie mówiłem trzy lata temu, czy przed tym nie ostrzegałem dwa lata temu? Teraz już tylko pozostało zgrzytanie zębami i oczekiwanie na to co nadejdzie.Wielkie Misterium czy Otwarcie Wrót, teraz jesteście świadkami tego co zaplanowano, kto rozumie te słowa jest już przygotowany.
  cyt 2:
  Przepraszam za to ze znam prawdę o Riese Poszukiwacze z urzędu oraz z nadania atakują mnie jak piranie , które zwęszyły krew , nawet opłacają takie kreatury , których nazwisk nie wymienię , ale wiecie że to Zobten Dewiacje , .....
  Daję rade, nawet pod ziemią 2800 Kopalnia Wałbrzych
  To boli zejście na taką głębokość , krew waliła mi z oczu , uszy , byłem w domu .... kcę jeszcze raz
  cyt 3:
  Od kilku dni tropie sektę , znam ich ze Ślęży , co oni robią w Riese ? , kto za to płaci ? . Natomiast pod ziemią dzieję się coraz więcej , o kilka naście % wzrosła liczba wchodzących pod ziemie to nie jakieś lojty to bogaci ludzie obnoszący się z insygniami SS
  cyt 4:
  Mam prośbę , nie potrzebuje śpiworów , ani innych nowoczesnych środków przetrwania . Natomiast potrzebuje skórę bydlęcą , byczą , wytrawioną , oraz baranice , obie 2x2 . Kolejną zimę spędzam w lesie rejon Riese

  To tylko maleńka namiastka jego fazy. Dalej kolego utwierdzasz się w słowach: Darku, dobra robota????


  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-09-04 03:26:48) #9365   PW   ❗❗❗   📧
  Łajka, pudło! To, że zajmuję się taką a nie inną tematyką, nie ma nic do rzeczy. Poza tym, porównywanie zajmowania się zjawiskami paranormalnymi z zakłamywaniem i przeinaczaniem faktów historycznych nie ma najmniejszego sensu.

  Wracając do Kwietnia, w jednym z komentarzy na "wymyślone przeze mnie a więc MOJE Riese" stwierdził, że mnie "nie kojarzy", zaś Radio Paranormalium nazwał "śmieciowym radyjkiem". Ciekawa sprawa, że do tego "śmieciowego" radia pchał się niegdyś rękami i nogami, jak gdyby nadawanie w nim było dla niego jakąś priorytetową sprawą...

  Pamiętam do dziś, jak w okolicach 21 grudnia 2012 (słynny "koniec świata") na radiowe GG zaczęli do mnie pisać ludzie z pytaniem, dlaczego nie ma na antenie transmisji ze Ślęży. Ja się pytam jakiej transmisji? "A no bo Darek Kwiecień ją ogłosił na swoim blogu". Wchodzę na jego "$ł1t Bl0g4$q4", a tam dupną pogrubioną czcionką napisany wpis, że 21 grudnia w Radiu Paranormalium odbędzie się transmisja na żywo z jakichśtam obrzędów na Ślęży, organizują Dariusz Kwiecień i chyba Zagórski a relację ja będę robił... tylko że tak naprawdę to ani o transmisji ani o obrzędach nie wiedziałem ani ja, ani Zagórski. Kolejny wymysł chorej imaginacji Kwietnia.

  Nie jedyny zresztą. Innym razem, przy okazji nagrania jednego z odcinków swojej pożalsięboże audycji, stwierdził wszem i wobec, że fryzjer Tomasz S. wszystkich podsłu***e bo Amerykanie sprezentowali mu super hiper w trzy dupy za***iście zaawansowany komputerowy sprzęt szpiegowski za 100 tysięcy dolarów... :D

  A teraz niby mnie "nie kojarzy" bo "chyba był zbyt pijany".

  Oj, Kwiecień, Kwiecień. Ty chyba tkwisz w permanentnym stanie upojenia alkoholowego. Nie pij tyle, bo jeszcze trochę a z ciepłego Kwietnia zrobi się zimny Grudzień...

  Odpowiedz
 • XYZ (2014-09-04 00:59:14) #9366   ❗❗❗
  Naprawdę NASZ naród jest ślepy ... Nic dodać, nic ująć :( Nie wiem, jak po całeeej masie TWARDYCH dowodów na blogu ww. tu, lub na stronie Pana Tomasza S. można mieć nadal jakieś dobre zdanie o Panu Dariuszu ... Przecież to nawet ślepy zobaczy ... No cóż widać, nie którzy nawet jak by zobaczyli parkujące UFO koło ich domu, powiedzieli by ,że to fejk ;d Pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących! :)

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
 • £ajka (2014-09-03 21:47:13) #9367   ❗❗❗
  Panie Marku, skąd taka nagła zmiana frontu i atak na Kwietnia? Ja rozumiem, że naubliżał i zwymyślał - tego mógł się Pan przyczepić, ale ocena poczynań Dariusza Kwietnia jako osoby mniej lub bardziej wiarygodnej dokonana przez Pana jest co najmniej nie na miejscu. Sam Pan należy do grona osób ujmijmy to "paranormalnie zakręconych" i ja nie mam zasadniczo nic do tego - podobają mi się te opowieści wszelakie, które również z wiarygodnością nie mają cokolwiek wspólnego. Zmierzam do tego, że to co Pan zrobił było klasycznym przygadaniem garnkowi przez kocioł. Czyżby to jakieś pokłosie rzekomego używania przez Pana Thora - jak powiedział pewien Pan? Wspomniał on również coś o pewnej sprawie, do której jeśli będzie mu się chciało zawsze może wrócić. Jeśli jednak tak nie jest powinien się Pan zastanowić nad swoją hipokryzją gdyż jak wspomniałem wcześniej z Pańskich ust czy też palców może wyjść tylko i wyłącznie tekst obnażający obrażanie Pana przez Kwietnia, a nie dotykający jego wiarygodności. Pan jako dziennikarz obywatelski powinien doskonale wiedzieć czym jest etyka, której tutaj zabrakło. Pozdrawiam i proszę nie odbierać tego jako atak.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-09-03 20:21:36) #9368   PW   ❗❗❗   📧
  kcr, jeżeli ktoś w sposób jawny i z premedytacją zakłamuje historię - to owszem, krytyka będzie, obojętnie czy się to komuś podoba czy nie. Weź proszę również pod uwagę, że większość odbiorców Kwietnia to lenie, którym nie chce się skonfrontować podawanych przez niego relacji z poważnymi publikacjami i którzy przyjmują wszystko co powie za dobrą monetę. Wiem to, bo przeglądam czasami komentarze pod jego materiałami na YouTube, pamiętam też co się działo przy okazji premier kolejnych odcinków "Riese i innych tajemnic III Rzeszy".

  Co do bloga ***.blogspot.com to można się przyczepić do sposobu, w jaki konstruowane są niektóre wpisy. Oprócz wpisów są tam jednak również komentarze poczynione przez dawnego kolegę Kwietnia, Karola Sawiaka, i innych członków grup eksploracyjnych i badaczy, proponuję więc również do nich spojrzeć. Dariusz zdążył już podpaść wszystkim, którzy mieli z nim jakiś dłuższy kontakt.

  Odpowiedz
 • kcr (2014-09-03 19:00:34) #9369   ❗❗❗
  Nie spodziewałem się, że na łamach tej strony nastąpi taka jawna krytyka wraz z podaniem linka do porażającego, prostackiego bloga "kłamstwa-riese" prowadzonego przez jakichś półinteligentów. Tak prawdę mówiąc człowiek ma pasję, ma sporą wiedzę, zaciekawił mnie historią, podobnie jak wielu innych ludzi, wiele rzeczy można odcedzić, ocenić własnym okiem. Oby tak dalej Panie Darku! Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Vigorot (2014-09-03 14:02:16) #9370   ❗❗❗
  @D¿on Rambo może i masz racje. Nie znam go osobiscie wiec nie będę sie o nim wypowiadał. Jesli masz racje to szkoda słow na Kwietnia i lepiej niech on zakonczy jakakolwiek dzialalnosc. Dla mnie on moze pisac na swoim blogu co chce i jak chce byle by tylko nikogo nie obrazal i nie oskarzal. Swojego zdania nie zmienie.


  Odpowiedz
 • nn (2014-09-03 13:59:24) #9371   ❗❗❗
  Ale jad sie polal :) Niepotrzebna krytyka Kwietnia. Kazdy z nas, bedac dzieckiem lubil biegac po bunkrach. Niektorym to pozostalo. Nie ulega watpliwosci, ze ma chlopak pasje. Osobiscie lubilem go sluchac, bo ciekawie opowiada. Poprostu traktujcie go z przymruzeniem oka. Chyba kazdy, kto wybiera sie na przygode z Kwietniem, widzac tego czlowieka wie na co sie decyduje.

  Odpowiedz
 • D¿on Rambo (2014-09-03 10:56:35) #9372   ❗❗❗
  @Vigorot. Blogu Kwietnia nie da się traktować z przymrużeniem oka. Ten człowiek nie jest zabawny tylko żenujący. Jeżeli twierdzisz że dość często czytasz jego bloga chyba zauważyłeś że jego wpisy to nic innego jak przekłamany, pijacki bełkot. Jak jest na bani to pisze coś czego sam pewnie do końca nie rozumie a na drugi dzień jak wytrzeźwieje to te wpisy kasuje. W jakim środowisku się nie pojawi sieje ferment, smród i chore klimaty. Ludzi którzy w przeszłości mu pomagali i dobrze życzyli traktuje jak zwykłe szmaty w jego chorych imaginacjach. Kolejna sprawa to jego audycje, posłuchaj to z pewnością zmienisz zdanie o tym człowieku. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Muminek (2014-09-03 01:40:24) #9373   ❗❗❗
  Świetna robota Panie Marku!! Pan Darek za bardzo sobie pozwala na oczernianie bezpodstawne innych, zakłamuje fakty historyczne i NAJWAŻNIEJSZE: OPROWADZA NIE LEGALNIE LUDZI PO GÓRACH!! Dlatego im więcej osób się dowie o jego wybrykach tym lepiej ... Po co ktoś przez jego nie wiedzę ma, nie daj Boże kiedyś ucierpieć? Lepiej dmuchać na zimne! :) Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Vigorot (2014-09-02 20:30:44) #9374   ❗❗❗
  Drodzy czytelnicy....chcialbym podkreslic ze blog Pana Kwietnia trzeba traktowac z przymrozeniem oka. Sam dosc czesto czytam wpisy na blogu, bo to dla mnie rozrywka. Informacje w nim zawarte trzeba nie traktowac jako zródło historyczne, bo to chyba wiadomo. Nie wiem po co tyle szumu i nagonki o nim i o jego blogu. Sam blog jest ciekawy i można sie nim zainteresowac a wszystko co On mówi można sprawdzić i to jest najważniejsze, bo Ci którzy konfrontują blog z materiałami historycznymi ucza śię historii

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-09-02 03:38:32) #9375   PW   ❗❗❗
  Nie jestem pewien, czy czasem czegoś nie pominąłem, bo żeby nawalić tyle co Kwiecień to trzeba mieć naprawdę talent, trudno te wszystkie jego wyczyny zapamiętać. Jeśli mi się coś przypomni, nie omieszkam napisać tego w komentarzu.

  Odpowiedz
 • Giedymin (2014-09-05 14:36:26) #9637   ❗❗❗
  Witam!Byłem na wycieczkach z p Kwietniem kilkakrotnie i powiem jedno:chlanie,chlanie,chlanie od rana do wieczora,zero merytorycznych rozmów tylko picie do upadłego,nawet wyjscia w góry odbywają się na totalnej bani albo ciężkich kacach a rano obwiązokowo piwko!!!P.Kwiecien prowadzi ludzi zawsze tymi samymi trasami i za kazdym razem opowiada co innego a jak jest na dobrej bani to opowiada takie bzdury i fantasmagorie ze nie ma słów żeby to opisać.Na razie tyle,dzisiaj nie mam weny do pisania.Pozdrawiam Wszystkich którzy się na nim poznali i dali sobie z nim spokój.Jak ktoś był z nim na wycieczkach to proszę o kontakt przez tego bloga.Pozdrawiam Giedymin

  Odpowiedz
 • Assassa (2014-09-05 23:48:12) #9638   ❗❗❗
  czyżby glanowanie Kwietnia(słuszne) miało związek z zbliżającą się współpracą z Rogalą :p?

  Odpowiedz
 • Assassa (2014-09-06 00:59:25) #9639   ❗❗❗
  czyżby glanowanie Kwietnia(słuszne) miało związek z zbliżającą się współpracą z Rogalą :p?

  Odpowiedz
 • Pawe³ (2014-09-07 03:14:03) #9640   ❗❗❗
  @abc, czy Ty masz rozum człowieku!?? To co Pan Dariusz wyprawia jest nie do przyjęcia w CYWILIZOWANYM ŚWIECIE, jeśli go popierasz nie należysz do tej części osób ... Dalej mówiąc sprawdź sobie bo widzę ciężko u Ciebie z wiedzą na temat konfliktu Kwietnia z innymi, zobacz jak to się zaczęło i KTO PIERWSZY zaczął BEZPODSTAWNIE! Jadąc dalej, pan D.K stwarza REALNE zagrożenie dla ludzi których oprowadza na swoich "wycieczkach" ... Widać ludzkie życie masz gdzieś, skoro tego nie widzisz ... Jeszcze dalej patrząc blog obalający mity pana Darka jest może i masz rację pisany dość "surowo", ale czy normalny człowiek się nie wku.wi gdy czyta WYMYŚLONE KŁAMSTWA NA SWOJĄ OSOBĘ!? Właśnie ... Jeszcze inaczej patrząc skoro to Kwiecień jest taki dobry, prawowity, i ma rację, czemu nie założy sprawy dla Tomasza S. czy Karola S. - no czemu!!?? Bo NIE MA RACJI, ANI ŻADNYCH DOWODÓW NA TO CO PISZĘ - A DRUGA STRONA MA ICH DZIESIĄTKI! :) Widać człowieku, nie wiesz co piszesz - skoro tak sprawdzasz źródła tego co pisze D.K sprawdź ten konflikt od początku dokładnie to nie trudne ... Hej.

  Odpowiedz
 • abc (2014-09-06 20:09:52) #9641   ❗❗❗
  Żal nmi was. Kwiecień robi to co robi to niech robi. Jeśli przeinacza fakty to niech przeinacza - można sprawdzić sobie. Za ro ciekawie umie te przeinaczone fakty przekazać. A sidor? rzuca wulgaryzmami tylko jak jakis prostak i niedorozwoj - zero argumentów. ufo to chyba na kwasie widział. Jak ktos nie chce Kwietnia słuchać to niech nie słucha. On się nie wpierdziela w wasze sprawy to się nie wpierdzielajcie w jego. Nie stoję po niczyjej stronie, słucham kwioetniabo ciekawie opowiada a historie jego i tak sobei sprawdzam u innych źródeł.Nie chcecie - nie sluchajcie. PROSTE.AMEN.

  Odpowiedz
 • Watesta (2014-09-08 12:28:43) #9642   ❗❗❗
  Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji. Sądzę, że wszelkie wątpliwości rozwieje rzut okiem na tą całą symbolikę "szitaka" w internecie. Nawrzucał/nawrzucali tego pełno, a w dodatku zrobił się śmietnik. Można jeszcze wyłuskać z tego jakieś konkrety, resztki tego o co chodziło z początku, no ale ogólnie to się tego czytać nie da. Najgorsze, że wiadomo kto za tym stoi, ale idzie w zaparte i się nie przyzna.

  Odpowiedz
 • Rene Antrua (2014-09-08 22:55:34) #9644   ❗❗❗   📧
  to i ja dodam swoje 5 gr. któregoś pięknego dnia trafiłam na bloga Pana Darka i zafascynowała mnie MAGIA Rise tym bardziej iż mieszkam w mieście doświadczonym przez wojnę,90 km od Berlina gdzie świadkowie twierdza o istnieniu podziemnych fabryk i tuneli a oficjalnie ich nie ma.(chodź naziemne forty i instalacje istnieją i nawet był tu obóz) Dzięki nowej energii z czytania bloga sam spróbowałem szukać no i wykopałem na necie raport A.Spera o budowlach w moim mieśie ale kiedy po paru dniach chciałem go dla szerszej publiki zlinkować zniknął no i oczywiście Teoria Pana D były wtedy dla mnie nie samowite. Jako ze stanełem przed ścianą , P Dariusz chwalił się swoim dostępem do niemieckich archiwów więc parę próśb o pomoc wysłałem i echo.No to napisałem na bolgu obszerne info i podałem ze szukam związku bo dowódcą obrony mojego miasta był ten sam człowiek który zamordował Warszawę i proszę o pomoc i jakieś wskazówki - wiecie co dostałem? Tytuł ksiazki - zagłada Woli? No i co do czego? Niby w czym miała by mi ona pomóc? I tak już z dużą rezerwą trafiłem na blog tych dwóch panów którzy demaskuja niektóre mistycyzmy Pana Darka w formie jednak dla mnie nie do przyjecia , gdyby było bez wulgaryzmów i wyzwisk to bardziej by chyba bolało... I tak trafiłem na Waszego bloga, ciesze sie ze mogę sie wypowiedzieć nadal szukam prawdy i chodź daleko mi do wiary w UFO i itp to jednak nie stronie od Historii czy teorii spiskowych którymi ta właśnie historia jest wydrukowana. Pozdrawiam Wasz wszystkich,szanuję Waszą pasie i życze powodzenia w dochodzeniu do prawdy jaka by ona cierpka dla rodzaju ludzkiego nie była! A Pana Dariusza najlepiej zostawić w spokoju jego napedza to ze ktoś sie nim interesuje,samochód też bez paliwa nie pojedzie...

  Odpowiedz
 • Dagome (2014-09-09 00:36:53) #9645   ❗❗❗
  Takie małe pytanko. Jakie kryterium badawcze obrać żeby wyeliminować błędy przedstawiając historię? Pomijam przeinaczenia, ubarwienia itd rożnych ludzi (w tym i pewnie pan Kwiecień ma dużo za uszami). Wschód jak i zachód tak przedstawiał rzeczywistość powojenną przez swoich "naukowców" żeby "ich było na wierzchu". Nie chce wchodzić w polemikę na temat pana Kwietnia czy pana Zagórskiego ( który w moim mniemaniu bardzo zmienił NTV przez ostatnie 6 miesięcy- na złe). Ale czyje informacje mamy przyjąć za prawdziwe? Wschodnio komunistyczne -upiększające swoje poczynania, demonizujące rzesze Hitlerowska oraz skrzętnie ukrywające wojennych rzeźników byle tylko pozyskać technologię? Czy może zachodnie , które nie przyznaje się do tej pory ,że wiedziało o obozach koncentracyjnych (obecnie bezpardonowo nazywanych Polskimi obozami zagłady- bo tak wygodniej dla polityki i biznesu), podobnie jak ruscy "ułaskawiali" wojennych rzeźników dla technologi czy to ,że pozwolili większości zwyrodnialcom rozpierzchnąć się po całej planecie? Nie znam znam większości waszych zarzutów wobec bloga "moje Riese", ale pan go prowadzący jako jeden z nielicznych nie boi się otwarcie mówić o bilionach obecnych dolarów jakie inwestowali w powojenne biznesy rodziny hitlerowskich zbrodniarzy oraz jako jeden z nielicznych ( z jakimś posłuchem), stara się mówić o hitlerowskim mistycyzmie ( skrzętnie ukrywanym lub wyśmiewanym).

  Odpowiedz
 • ani wy ani on (2014-09-09 15:06:39) #9646   ❗❗❗
  Wydaje mi się, że jeżeli zerwaliście współpracę z Panem D.K i powiadamiacie o tym fakcie opinię publiczną (tak to nazwijmy), to przynajmniej powinniście podeprzeć się konkretnymi faktami. Dla mnie nie brzmi to poważnie, a zakrawa na jakąś prywatę, a to jest już żenujące

  Odpowiedz
 • Bolek (2014-09-11 2:45:02) #9682   ❗❗❗
  Do nadal nie niedowiarków polecam zobaczyć ten rzetelny i nie zbity artykuł na stronie jedenej z bardzo znanych w świecie eksploracyjnym grup: zobten.blogspot.com/2014/09/podziekowanie.html#more do tego potwierdza to też druga bardzo znana grupa, a mianowicie Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza ... Widać tu czarno na białym jakim pan Dariusz jest kłamcą ... Rece same opadają hehe :P A do chcących poznać więcej polecam ww. przez Pana Marka Sęka blog - naprawdę tam są same suche i niewygodne rozliczenia dokonań D.K - pozdro.

  Odpowiedz
 • Mariusz (2014-09-15 15:24:13) #9712   ❗❗❗
  Ciekawe informacje. Przyznam że z zaciekawieniem słuchałem jego audycji, sądziłem że nawet jeśli "ubarwia" fakty, to można się od niego czegoś dowiedzieć. Odwiedziwszy jego bloga, poczułem się jednak mocno zniesmaczony. W audycji twierdził on, że jego rolą jest jedynie wyciąganie tematów i angażowanie słuchaczy do ich weryfikacji, natomiast na blogu toczy nieustanne boje z osobami które starają się zakwestionować jego stwierdzenia (najbardziej bije to po oczach gdy na merytoryczne pytanie odpowiedzią są wycieczki osobiste). Szczególnie przykre są posty których jedyną treścią jest to że pan Kwiecień jest gdzieś i nie przejmuje się wcale swoimi przeciwnikami - skoro się nie przejmuje, to po co o tym wspomina? A gdy trafi się obraźliwy dań komentarz to zamiast go wymoderować, odpisuje w podobnym stylu - zupełnie jakby się cieszył że ma pretekst by wyrzucić z siebie wiązankę.

  Z drugiej strony, blog jego przeciwników jest w zasadzie równie nędzny. Przyznaję - zawiera sporo argumentów na złe działania tego człowieka, ale teksty w których stwierdzenia faktów przeplatają się z osobistymi wycieczkami, stawiają go tylko nieco wyżej od bloga pana Dariusza. I po której stronie tu stanąć? Chyba najlepiej po prostu spuścić na obie grupy zasłonę milczenia.

  Do Marka "Iveliosa": bardzo fajnie że chyba jako jedyny opisałeś "sprawę DK" w sposób który daje się czytać. Myślę jednak, że mogłeś jeszcze odczekać dzień lub dwa - bo niestety widać w tekście że człowiek ten ostro cię wkurzył i emocje jeszcze nie zeszły. To się "czuje" przy czytaniu, a bez tego merytoryka przekazu byłaby bardziej wyraźna.

  Odpowiedz
 • Weteran (2014-09-17 2:10:22) #9725   ❗❗❗
  @Mariusz

  Zapoznaj się z wizytówką pana Dariusza na już Ci znanym blogu, poczytaj ten blog od początku a zobaczysz jak to się zaczęło, kto komu chciał pomóc bezinteresownie i został "zbesztany" itp. Fakt ww. strona jest pisana mocnym językiem ale na to co widać od początku nie dziwię się wcale dla ich autorów, że używają takich wyrażeń - naprawdę polecam zapoznać się od źródła, aby wysunąć racjonalny wniosek na całą sytuację ... :)

  Odpowiedz
 • oblivion (2014-09-17 22:18:45) #9736   ❗❗❗
  na wakacjach umawialiśmy się telefonicznie z Kwietniem na wypad w góry - najpierw była gadka "spoko, w sobotę ruszamy o 6 rano, ceną się nie przejmujcie, bo jesteście znajomymi moich znajomych"
  ale w piątek przyszedł sms, że ma 50 osobową grupę i nas pięcioro to już nie zgarnie hehehe. Od razu wiedziałem, że nic z tego nie będzie... Tylko się moje przeczucia potwierdzają teraz :)

  Odpowiedz
 • XL (2014-09-23 10:10:50) #9771   ❗❗❗
  Witam wszystkich.
  Pozostanę anonimowy, ponieważ nie chcę się dać wciągnąć w dyskusję.
  Kolega znający mój stosunek do Kwietnia przesłał mi linka do powyższego oficjalnego tekstu Pana Marka pisząc "przeczytaj, nic dodać ,nic ująć". Panie Marku ma pan 100% racji. Martwi mnie i dziwi dyskusja, a właściwie wypowiedzi które bronią tego chorego człowieka.
  Dodać jedynie można, że nocami na kacu biega z młotkiem i przecinakiem i często na obiektach muzealnych wykonuje różnego rodzaju znaki i symbole, żeby je odkrywać ze swoimi "fanami" i uchodzić między nimi za eksperta od nich (i słusznie).
  Kolejnym prymitywnym oszustwem D. Kwietnia jest jego blog ,którym się szczyci i broni twierdząc że Blog odwiedziło już 1,5 mln ludzi. Jest to kolejne kłamstwo - licznik ustawiony jest automatycznie, sprawdziliśmy to ponad rok temu kiedy było kilkaset tyś. odwiedzających. Sprawdziliśmy testując kilka kolejnych, równych przedziałów czasowych i potwierdziły się nasze przypuszczenia - wejścia były co 17sekund. Po tym doświadczeniu daliśmy sobie spokój z nim. Wymyśla i kłamie ,i nawet to robi niechlujnie i nie konsekwentnie. Któryś z piszących poniżej broni go zadając pytanie, które źródła są prawdziwe, dlaczego nie te przedstawiane przez Pana Dariusza. Chociażby dlatego, że D. K. potrafi sobie zaprzeczyć w jednym zdaniu, jest niekonsekwentny w swoich pijackich bredniach.
  Kolejnym koszmarnym nieporozumieniem jest Pan który jeździ za nim jak cień nagrywa jego złote myśli i przekuwa to na książki ,które autoryzuje ,wydaje i rozpowszechnia traktując to sposób na życie. Dzieła te nie mają nic wspólnego z prawdą historyczną - są fikcją Pana D. Kwietnia. Jako rekompensatę Pan Kwiecień doczekał się swojego dzieła "Przewodnik Dariusza Kwietnia".
  Te bzdury są sprzedawane i rozpowszechniane na naszym rynku.
  Do tego jak się dołoży :pomówienia ,szantaże groźby, listy, telefony i jakieś chore dyskusje na forach to można tylko dojść do wniosku - jak najdalej od tego szamba. Z drugiej strony tematyka jest interesująca i fascynująca a Dariusz Kwiecień i naprawdę jego bardzo niewielka grupka fanów albo wyznawców zasługuje na piętnowanie i obnażenie.
  DLATEGO BRAWO PANIE TOMKU.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-10-09 3:19:16) #9897   PW   ❗❗❗   📧
  Rozmawiając niedawno z jednym z eksploratorów działających na Dolnym Śląsku (nie będę podawał nazwiska, żeby czasem nie zwalił mu się na głowę niejaki romantyczny fryzjer męski z bożej laski Tomasz ***), dowiedziałem się bardzo ciekawych rzeczy na temat Kwietnia. Nie omieszkam się tutaj z wami podzielić tą niezwykle niezwykłą wiedzą ;-)

  Źródło w 100% wiarygodne. Początkowo eksplorator nie był w stanie sobie przypomnieć nikogo o nazwisku Kwiecień, zaraz potem jednak przypomniał sobie pewnego łysego, brzydkiego jak noc listopadowa faceta, plotącego jakieś farmazony o wilkołakach i innych potworach, którego miał wątpliwą przyjemność pewnego razu spotkać. Opis zachowania tej osoby jak ulał pasował do Kwietnia!

  Jak wszyscy wiemy, to co obecnie wyczynia Dariusz Kwiecień kwalifikuje się do postawienia go przed sąd i zamknięcia go w kiciu na bardzo długi czas. Okazuje się jednak, iż Kwiecień kilka lat temu siedział już raz w więzieniu za bliżej nieokreślone przewinienia, i to właśnie tam zaczęły się u niego ujawniać pierwsze objawy choroby psychicznej. Z więzienia wyszedł już "oświecony".

  W środowisku eksploratorów jest jedna pani nazwiskiem Joanna Lamparska. Kobieta ceniona za duże doświadczenie, wiedzę i ogólnie bardzo wysokie kompetencje, wydała zresztą bardzo dobrą książkę. Z Lamparską właśnie pewnego razu zapragnął się spotkać Dariusz Kwiecień, aby przekazać jej pewne "rewelacje" dotyczące Riese, kompleksu Włodarz itd.

  Mimo początkowych oporów, pani Lamparska postanowiła jednak odbyć spotkanie.

  Co ciekawe, Kwiecień nalegał, aby spotkanie odbyło się w biurze wspomnianego wcześniej eksploratora. Dlaczego? Bo "warunki mieszkaniowe nie pozwalają mu na przyjmowanie gości".

  No więc w umówionym terminie spotkanie się odbyło, wszystko rozegrało się w jednym z pomieszczeń w biurze należącym do eksploratora. Gdy spotkanie już się skończyło i Kwiecień opuścił obręb biura, wydostając się drzwiami, pani Lamparska wyszła z pomieszczenia i stwierdziła, że Kwiecień naopowiadał jej takich bzdur i że jest po tej rozmowie tak odmóżdżona, że nie chce faceta więcej widzieć na oczy :D

  Dariusz Kwiecień vel Zbździsław Grudzień... człowiek, który całą swoją wiedzę na temat Riese, zapisaną ołóweczkiem w kajeciku, zebrał od miejscowych ćpunów, żuli i prostytutek (do czego przyznaje się w jednym z ostatnich swoich materiałów - film ze spotkania w jakimś pubie, trwa koło 7-8 minut). "Wielki patriota" przekazujący "fakty historyczne"...

  Poza tematem - ***, te pogróżki które wysyłasz mi na radiowego emaila dla swojego dobra lepiej wsadź sobie w dupę i niech one tam zostaną, bo jak to w końcu wezmę i zaniosę na Policję to mówię Ci, synek, nie będzie Ci do śmiechu. I proszę mi nie mówić, że "zdechniesz jak pies" to nie jest groźba...

  Odpowiedz
 • Obszczymur (2014-10-11 17:33:10) #9922   ❗❗❗
  Czytam blogi,informacje mam z tego ,co napisano,sklejam je i co mam?Ano mam pytania na które jeszcze brak odpowiedzi.Dariusz twierdzi,że ktoś jest homoseksualistą,a odpowiedzi jest brak,więc,czy chodzi o zemstę urażonego-niedoszłego kochanka?Dariusz twierdzi,że Karol jest wnukiem kogoś zatrudnionego przy pilnowaniu w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu,a odpowiedzi jest brak,więc chodzi o zemstę za ujawnienie prawdy,czy o zemstę za oczernienie?Na blogu o kłamstwach Riese nazywa się partnerkę Dariusza Kwietnia suką-powtarza się to wielokrotnie,dowodzi w inteligentny sposób ,że kobieta jest psem płci żeńskiej.Pytanie-czy homoseksualista konkretnego gatunku z ochotą zgodzi się na takie obelgi kierowane pod adresem kobiety?Pani Lamparska daje sobie robić fotki z zespołem K.Sawiaka przy trunkach ,a potem niezależnie-no śmiech- zaprasza K.Sawiaka na Festiwal Tajemnic tytułując Zielonogórską Grupę mianem Stowarzyszenia-a jest to stowarzyszenie kolegów,kolesi.Stowarzyszenie-tak jest napisane na stronie Z.G.E zaprasza Fundacja Merkury,która ma w statucie ochronę młodzieży przed skutkami alkoholizmu-zaprasza na targi organizacji pozarządowych domniemując,że jak Lamparska stwierdziła,że jest to Stowarzyszenie,to na targach może być-jako organizacja pozarządowa.Mało tego Fundacja Merkury nie oglądnęła sobie filmu na YT-pt. Wino-gdzie K.Sawiak pokazał jak się chleje,aby nie wiedzieć,że można postawić zarzut Fundacji Merkury o działania niezgodne ze statutem.Pytań jest więcej,odpowiedzi brak-ogólne popapraństwo i niewiarygodność.Niewiarygodni i paprający toczą zaciętą walkę-o honor i wiarygodność-śmiech.Szczególnie mnie dziwi fakt,że jak coś koledzy odkryją i pozostawią w tym samym miejscu,to to coś-ten zabytek ginie.Wiarygodność,prawdziwość, plus cuda w ofercie złotoustych.W obronie D.Kwietnia też nie staję,mi się wydaje,że daje się zawładnąć emocjami i postępuje choro,ale to raczej temat dla doktora,jest też ważne czy kradnie-tego nie wiem-odpowiedzi stale brak.Nie pisałem niczego o paranormalium-jestem niedawno-nie mam zdania.Na koniec....Gdyby każdy z was dostał tak w dupę,że byłby dręczony głodem i torturami,to po ustaniu tych dolegliwości uznałby,że jego nazwisko nic nie znaczy,jego honor nic nie znaczy,że liczy się tylko każdy kolejny dzień przeżyty w zdrowiu i bez smutku.Brak w Polsce szkoły kultury uczuć,a jest potrzebna.Zawsze można wyjechać na Ukrainę-tam są większe możliwości w zakresie pokazywania kim się jest naprawdę i jak się prezentuje normalność.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Gawron (2014-10-13 4:22:47) #9943   ❗❗❗
  Polecam dla każdego komu szkoda dnia, bądź nocki na dotkliwe przeanalizowanie FAKTÓW o Panu D.K z loga o nim; aby zapoznał się na wcześniej już wspominanym blogu z zakładką Pana Darka!! Tam macie nie NIEZAPRZECZALNE dowody w postaci AUDIO z nim, co dla normalnego i myślącego człowieka w ciągu max 20-30min naświetla całość tej sytuacji!! POLECAM! Szybko, prosto a zarazem łatwo można sobie wyrobić zdanie o Kwietniu, to naprawdę nie trudne!

  Odpowiedz
 • Artamator (2014-10-14 22:34:15) #9962   ❗❗❗   📧
  Na tą chwilę, po przeczytaniu Panów oświadczenia jestem przekonany, że nie ma w nich nic istotnego w sprawie DK i uważam, że ktoś wam kazał zerwać współprace z Panem DK. Na dziś stajecie się więc dla w tej sprawie niekompetentni... Nie znam osobiście DK, ale tym bardziej niesamowite sprawy, które porusza DK stają się tym ważniejsze od wszystkiego co można było usłyszeć do tej pory o II WŚ !!!!


  Odpowiedz
 • Rafał (2014-10-15 2:45:44) #9963   ❗❗❗
  @Artamator Ty tak Serio??? Bo jeśli tak to szkoda mi Ciebie naprawdę, że nie umiesz czytać racjonalnie informacji lub nawet SAMEMU ICH WERYFIKOWAĆ!!! Troszkę chęci i można, małym kosztem obalić 95% tego co opowiada Darek ... - do tego nawet nie trzeba jakiejś X wiedzy, tylko zwykły INTERNET! Czy to takie trudne?? Ale nie lepiej łykać wszystko, jak "pelikan" ;d No bez jaj, aż ręce same opadają, jak można być tak ślepcem ... LUDZIE JAK W COŚ NIE WIERZYCIE - TO, TO SAMI ZWERYFIKUJCIE!!! Każda normalna osoba tak robi/zrobi :)

  Odpowiedz
 • joker (2014-10-25 22:01:45) #10089   ❗❗❗
  Przecie sam Kwiecień wielokrotnie ostrzegał, że niektóre jego twierdzenia mogą być funta kłaków warte.

  Odpowiedz
 • Kazik (2014-11-11 11:50:49) #10255   ❗❗❗   📧
  co za żałosny tekst... i to jeszcze bez podpisu. donos godny szmalcownika, a nie "radia"...

  Odpowiedz
 • Marioo (2014-11-11 23:16:49) #10259   ❗❗❗
  Ogladam Kwietnia od jakiegos czasu....on w kolko mowi ze nie potwierdza i nie zaprzecza. Czytam na forum oburzenie wasze i retoryke czysto TVN nowską....
  Wykasujcie wpis o "otwarciu wrot"....grzebie was po calosci. Interesuje sie okutyzme troche i akurat Kwiecien ma w tym 100% racji.
  Panowie z radia....moze kwiecien sie gubi w wielu rzeczach....ale na pewno mniej szkodzi niz wy. Chcecie wiedziec w czym szkodzicie? Ano tym ze jak dziesiatki innych przygotowujecie ludzi i webujecie do New Age nawet o tym nie wiedzac. Nawer jesli kwiecien to szaleniec wy przy nim jestescie gora K2 w szalenstwie.
  Dziekuje i zycze powodzenia w New Age.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-11-12 1:47:15) #10262   PW   ❗❗❗   📧

  Chcecie wiedziec w czym szkodzicie? Ano tym ze jak dziesiatki innych przygotowujecie ludzi i webujecie do New Age nawet o tym nie wiedzac


  Naprawdę jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? Błagam, powiedz, że to drugie.

  Propagowanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej tematyki Nieznanego to NIE JEST, jak to ująłeś, "werbowanie do New Age". To jest tylko i wyłącznie próba poznania prawdy o zjawiskach i kwestiach ignorowanych przez większość społeczeństwa.

  A co robi Kwiecień? Zmyśla i w karygodny sposób przekręca fakty historyczne. Wytkniesz mu jakąś wpadkę czy pomyłkę, co prawda powie coś w stylu "aha no spoko dzięki, pomyliłem się", po czym w następnym swoim materiale... wygaduje te same głupoty i dalej brnie w "pomyłki". Trzeba być wiernym fanem Kwietnia albo wybitnym debilem, żeby tego nie zrozumieć.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • inteligentinacze j (2014-11-19 21:58:05) #10336   ❗❗❗   📧
  a czy nie trzeba byc takim jak ten o ktorym piszecie zeby tworzyc taka strone on przynajmniej ma przestarzale ksiazki a wy co UFO :P obcych telepatie :P

  Odpowiedz
 • Lukas (2014-11-22 12:38:35) #10356   ❗❗❗
  Po prostu facet doszedl do prawdy ktora wy ukrywacie.
  Promujecie okultyzm i satanizm otwierajac brame demonom ktore podaja sie za UFO i zniewalacie tym ludzi.
  Promujecie NEW AGE - religie Lucyfera i tyle.
  Jestescie manipulantami.

  Zmierzcie sie w dyskusji ze mna a nie usuwajcie komentarz ktory i tak zostanie zapisany poprzez Prt.Scr

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-11-22 15:42:49) #10358   PW   ❗❗❗   📧
  Aha, aha, aha... no to teraz palancie jeden wyjaśnij wszystkim, skąd wytrzasnąłeś ten "okultyzm", "satanizm" i "Lucyfera". No proszę bardzo, słucham!

  Bo to, że na forum paru użytkowników otarło się o te tematy, to jeszcze o NICZYM nie świadczy.

  Odpowiedz
 • makao (2014-12-02 16:37:24) #10492   ❗❗❗   📧
  Pozdrowienia dla Darka Kwietnia !!!

  Odpowiedz
 • Pamedlaw (2014-12-09 17:53:32) #10577   ❗❗❗
  Szanowny Panie(i) pisarz ,
  Takich ludzi jak pan Kwiecien jest niestety ale bardzo malo w tym waszym Lechistanie.Po prostu do rzeczy typowa reakcja polakow na kogos kto nie ukonczyl zadnego fakultetu a robi ta osoba (Sz. P. Kwiecien) defakto ,lepsza robote dziennikarska niz wy wszyscy razem .Nieladnie ze tak tym skur....lym
  szwabom potraficie lizac duuuupe!Ale taki wasz wszystkich charakter.

  Odpowiedz
 • Starsza (2014-12-28 16:24:42) #10894   ❗❗❗
  Z ogromnym zainteresowaniem słucham pana Dariusza Kwietnia i cieszę się, że napomina o rzeczach, o których wiele starszych ludzi bało się niegdyś mówić i do dzisiaj boi. Te wszystkie napaści to zwykłe trollowanie i żałuję, że mu ulegliście, albo zostaliście zastraszeni i musieliście tak postąpić.

  Odpowiedz
 • dobry (2015-01-01 18:17:16) #10956   ❗❗❗   📧
  Wrota się już otworzyły? Bo tu 2015 rok zawitał.

  Odpowiedz
 • Mariusz (2015-01-05 13:50:02) #11003   ❗❗❗   📧
  Jestem bardzo zdumiony!!! Oskarżacie się wzajemnie i wylewacie na siebie pomyje. Każdy z Was ma swoje pasje (inni nie mają żadnych) i zainteresowania. Zastanawia mnie skoro jedna i druga strona ma takie "niezbite" dowody na działalność stron, dlaczego nie złożycie stosownych zawiadomien do Prokuratury o popełnionych przestępstwach, zatajanie też jest przestępstwem jak i obrażanie innych. Pozostaje mi tylko życzyć panom "dziennikarzynom i blogerom" troszkę pokory i zastanowienia się nad swoimi poczynaniami, ponieważ szkodzicie sami sobie tworząc w ten sposób o sobie historię niechlubną. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Rekin (2015-01-14 14:23:47) #11117   ❗❗❗
  Jak wam nie pasuje to nie czytać bloga Kwietnia.A pisać że sawiak się odwrócił od niego? No niewiem kto od kogo popatrzcie na ekipę sawiaka brak słów

  Odpowiedz
 • Lennys (2015-03-15 11:11:48) #11684   ❗❗❗
  Ciekawi mnie dlaczego wszystkich tak boli ti co robi kwiecien . Politycy oklamuja nas od wiekow z usmiechem na twarzy i nikt tego nie kwestionuje . Kwiecien ciagke powtaza ze jego teorie nie musza byc prawda a wszyscy pisza o nim jak by upieral sie zr to prawda . Muske ze wszystkich boki ze on idnosi sukcesy . Nasza historia po wojnie byla dobrze znana i celowo zatajana i przeklamywana w wielu krajach akta sa ciagke z roku na rok utajniane wiec nikt nigdy nie napiszr histori prawdziwej . Wiec musimy polegac na szalencach a napewno nie na zaklamanych mediach . Im wiecej kwieciem ma wrogow tym jest dla mnie bardziej wiarygodny

  Odpowiedz
 • Artur (2015-03-26 16:17:38) #11757   ❗❗❗
  Nie wiem w jakim okresie zatrzymała się edukacja pana Kwietnia, ale po tytule tego "artykułu" jak i jego merytorycznej "wartości" widać że edukacja jego autora zatrzymała się na poziomie pewnego stoczniowego elektryka.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • holla (2015-06-22 1:33:38) #12364   ❗❗❗
  Bardzo fajnie słucha się wypowiedzi Pana Kwietnia na temat Rise itd..Nie mam zbyt wielkiej wiedzy na temat Śląska i okolic, więc jest to dobry początek, bo może sięgnę po konkretniejsze źródło wiedzy na ten temat.Co jedynie jest smutne , to że w każdym odcinku,audycji Pan Kwiecień wspomina o chęci zniszczenia go przez kogoś...po co ?Każdy kogoś nie lubi lub też lubi

  Odpowiedz
 • tommy (2015-06-22 2:03:32) #12365   ❗❗❗
  A kto ma tak naprawdę rację co do historii,Panowie?Przecież sam Katyń ''ujawnił się'' kilka lat temu...a Rosja w to nie wierzy.I co z tym fantem?itd itd.Wiedza historyczna należy do ludzi,którzy są jej częścią (weterani,kolaboranci itd)a my możemy im wierzyć lub nie.Bo jak udowodnimy imaginację i blef.
  Bo dlaczego mój nauczyciel historii mówił podobno prawdę,a Wołoszański w swoich programach temu zaprzeczał?Hmm...?

  Odpowiedz
 • Niepewny (2015-06-28 18:14:54) #12374   ❗❗❗
  To wsztstko śmierdzi grubą wojną nie do końca poczytalnych i odpowiedzialnych ludzi..

  Averti-okh, khanta-eyo.

  Odpowiedz
 • złośliwa (2015-07-06 21:27:52) #12399   ❗❗❗
  aż tak żal wam ściska tyły, że się nie pojawiał na nagraniach?
  żenada panowie i panie pierdzistołki.

  Odpowiedz
 • Matrixxxl (2015-07-10 11:30:00) #12411   ❗❗❗   📧
  Nie znam pana prezentowanego w artykule, podobnie jak i tej strony. Mam jednak pytanie:
  Kto ma monopol na wiedzę o Górach Swoich ? I skad pewność że to powyższy artykuł nie jest dezinformacją wobec wiedzy jakiegoś tam człowieka ?
  Kto taką wiedzę może fachowo zweryfikować ?
  Świadkowie już nie żyją, wiarygodnych dokumentacji brak.
  Każdy wiec kto oprowadza po G.Sowich albo publikuje w internecie może sie mijać z prawdą.

  Przyznam, że jako laik, który dopiero zaczyna interesować sieę tematem, odbieram te potyczki miedzy poszukiwaczami, jak walka o to kto ma prawo do monopolu na wiedzę czyli na turystów czyli na kasę...

  Odpowiedz
 • Ciekawyyy (2015-08-22 9:17:18) #12528   ❗❗❗
  Pewni śmiałkowie ustami adwokatów twierdzą iż w okolicach Wałbrzycha odnaleźli pancerny pociąg z okresu III Rzeszy wypełniony drogocennościami,
  może to właśnie pan Kwiecień jest "szczęśliwym'' znalazcą rzeczonego pociągu ?
  ---------------
  Kwiecień plecień coś przeplata trochę bredni trochę lata :D :D :D

  Odpowiedz
 • Cris (2015-08-23 23:45:59) #12552   ❗❗❗   📧
  ***icie komuchy nie rozumiecie że miał w głowie zeczy którym wam się nie śniło radi macie tak laickie że nie raz nie chce mi się was słuchać ludzie robią sobie jaja na antenie a wy tylko prosicie żeby przestali żenada

  Odpowiedz
 • hahahahahahahahaha (2015-08-27 10:46:48) #12601   ❗❗❗
  Przejechałem cały tekst "tego newsa" oraz wszystkie komentarze. O CO WY SIĘ SPIERACIE ? O to ,że Kwiecień kłamie?Nadinterpretuje fakty, opiera się o zeznania ludzi gdzieś tam przez system uznanych za chorych psychicznie ??? Kurna jak bym w pracy czy szerszym gronie znajomych przyznał się do odwiedzania stronywww.paranormalium.pl to z miejsca wysłano by mnie do Tworek lub Lublińca na obserwacje. Nie jestem jakimś obrońcą Kwietnia ale na tym portalu dla świata zewnętrznego jest milion razy więcej bredni niż na całym blogu wyżej wspomnianego pana.
  Chcecie się kłócić i oczerniać to napiszcie od razu ,że robicie to prywatnie jak człowiek do człowieka bo pisanie ,że pan Kwiecień opisuje same brednie jest jak przyganianie kociołka garnkowi:)

  Odpowiedz
 • myself (2015-08-29 11:27:55) #12619   ❗❗❗
  brednie BULL SHIT

  Odpowiedz
 • bigS (2015-08-30 14:24:13) #12625   ❗❗❗   📧
  Dzień Dobry,
  Z zainteresowaniem przeczytałem Państwa wpis dotyczący Pana Kwietnia oraz informacje o Panu ***ze. Jednak do końca nie wiem jak myśleć teraz o wiarygodności waszej instytucji. Skoro Pan Kwiecień nie jest osobą kompetentną i wiarygodną to jak można podpierać to opinią drugiej osoby skrajnie odstającej od ogólnie przyjętych norm społecznych. Czy ktoś z Państwa czytał blog Pana ***a do którego podajecie link ?
  Mnie osobiście zszokowała treść tego bloga swoją nienawistną formą oraz nagromadzeniem przekleństw wszelakich.Każdy ma prawo do wygłaszania swoich opinii ale w sposób cywilizowany . Z całym szacunkiem ale powoływanie się na blog Pana ***a raczej nie przysporzy Wam popularności.

  Pozdrawiam
  Nieczęsty ale słuchacz Waszych audycji

  bigS

  Odpowiedz
 • Niedowiarek (2015-08-31 1:37:08) #12639   ❗❗❗   📧
  Drogi marku...
  Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
  Jaki Pan Kwiecień by nie był, ton Twoich wypowiedzi o nim jest w najwyższym stopniu niewłaściwy.
  I to nie jest pierwszy raz. każdy, kto otwarcie krytykuje Twoje radio bądź serwis, jest przez Ciebie mieszany z błotem. Jest to bardzo nieprofesjonalne podejście i, w mojej opinii, sam na tym bardzo tracisz.
  Można kogoś krytykować kulturalnie, czego niestety Tobie i wielu komentatorom brakuje. Macie się za speców, a jednak ciekawa jestem czy którykolwiek z Was rzeczywiście spróbował podjąć minimalne choćby działania (poza internetem!), aby podważyć bądź potwierdzić wszystko to, co P. kwiecień opowiada.
  Mówicie, że wymyśla - podajcie kontrargument.
  Czytaliście pozycje, na które się powołuje? Do niektórych da się dojść, wystarczy poszukać ;)
  Współczesne pozycje też nie są idealne, wiele wypełnionych jest domniemaniami oraz sztywnym, naukowym podejściem, które charakteryzuje się skamielinowy "jeśli nie jest tak, jak mówią naukowcy, to znaczy, że to nie istnieje."
  Nie zamierzam tu popierać Pana Kwietnia, ani negować jego działań. Razi mnie jedynie zwyczajny hejt wypływający z ust dorosłych ludzi, najwyraźniej domorosłych historyków i specjalistów.
  Chcesz, marku, krytykować? Zacznij od siebie. Bywasz równie chamski i prostacki co ci, których krytykujesz. Wiele można podważyć, wiele można wrzucić między bajki (w tym 90% Twojego serwisu, jeśli chodzi o ścisłość), ale chyba nie o to chodzi?
  Niech każdy robi, co lubi. Nikomu tym fizycznej krzywdy nie wyrządza.
  Niektórym powinno się za to odciać na długi czas dostęp do internetu, bo anonimowość sprawiła, że pozwalacie sobie na prywatę, bowiem w rzeczywistości brakuje Wam jaj ;)
  Od siebie dodam jedynie, że moja noga na tym portalu więcej nie postanie, skoro jego twórca wykazuje się takim nieprofesjonalizmem. Świadczy to tylko o serwisie. Ale czego się spodziewać po Polakach. Taki już nasz naród: póki my mówimy o kimś, jest ok, ale gdy mówi się o nas, wieszamy na mówiących psy.

  Odpowiedz
 • Burakowidz (2015-09-01 16:25:11) #12651   ❗❗❗   📧
  To ze nie chce chodzic na waszej smyczy mnie nie dziwi ,potrafi wspaniale prowadzic program i bez zajakniec i eeeeeee,mmmmmm,iiiiiii to pisze na jego plusik !

  Odpowiedz
 • Ren (2015-09-13 1:10:59) #12695   ❗❗❗
  Nie wiem, co Kwiecień opowiada i w jaki sposób opisuje Riese, ale jeden z filmów na YT, traktujący o Helu, każe mi sprostować pewne fakty. Jestem mieszkańcem Helu i ta video wycieczka pana Kwietnia doprowadziła mnie do śmiechu. Panie Kwiecień, informuję, że kolejka wąskotorowa na Helu nie została zbudowana przez Niemców w 1940 roku, ale przez Polaków w 1936 roku i nieprawdą jest, że nie wiadomo po co. Ona została zbudowana dla obsługi magazynów , znajdujących się w lesie, a stworzonych dla polskich op. Na dodatek jeden z magazynów nadal jest używany przez MW.Na Helu służyłem od 1987 roku i totalną bzdurą jest stwierdzenie, że transzeje na wydmach były użytkowane jeszcze w 1989 roku.Jedynym elementem użytkowanym była rzutnia granatów. Opowiada pan bzdury. Pan służył na Helu na początku lat 90 - tych? I w tych transzejach? I pańskim uzbrojeniem był karabin snajperski SWD, oraz RPG ? Od kiedy snajper uzbrojony jest w granatnik? Bzdura na bzdurze. Niech pan doda, że transzeje są oddalone od Helu ok. 6-7 k, i nie ma tam koszar. Transzeje były zbudowane na wypadek W i nigdy nie były obsadzone.Jak pan tam odbył służbę? Gdzie pan spał i jadł? Panie Kwieceń wszystko musi mieć swoją granicę i umiar.Co do dziwnych i niesamowicie tajnych konstrukcji w baterii Szlezwik Holstein, to jest to zwykła droga dojazdowa przygotowana do rozłożenia siatki maskującej. Spełniała też rolę miejsca postojowego dla transportów wojskowych.Fantazja iście ułańska.

  Odpowiedz
 • GallAnonim (2015-09-29 12:21:27) #12755   ❗❗❗   📧
  Widzę, że ta wojna robi się już bardzo ostra, ale dziwi mnie trochę, że przeciwnicy Dariusz Kwietnia nie zdają sobie sprawy z tego, że tworząc blogi, na których co drugie słowo to k*rwa i każdego, kto wyrazi inne zdanie niż autor od razu się banuje. Człowieka (takiego jak wszyscy inni) nazywa się p****em, s*urwysynem itp., mogą zyskać poklas co najwyżej u tzw. gimbazy i ludzi o bardzo niskim poziomie intelektualnym i kompletnym braku kultury osobistej.
  Jak krytykować to konstruktywnie, inaczej lepiej milczeć.

  Odpowiedz
 • Bolo (2015-10-10 21:21:30) #12824   ❗❗❗   📧
  Podoba mi sie to co robi i jak robi to Kwiecien,jak mu sie zdarzy male fopa tu czy tam to ja mu daruje bo on to wszystko robi z pamieci. Dziennikarze polscy i nie tylko! karmili nas i karmia tyloma bzduramii nieprawda ze mozna by tym wypelnic polowe kosmosu a my zmuszani jestesmy za to wszystko placic ! a on nikokgo do niczego nie zmusza i stara sie obiektywnie wszysto widziec !

  Odpowiedz
 • Hannah Kapali Nari (2015-10-10 21:30:53) #12825   ❗❗❗
  Bolo skoro tak piszesz to tylko potwierdza ze albo nie znasz historii albo jestes glupim idiota! Kwiecien nie mowi niczego z pamieci on to wszystko po prostu zmysla zeby brzmialo jak najbardziej sensacyjnie i zeby brac za to kase! A pedofil Tomasz Sidior w przerwach miedzy waleniem niemca po kasku do zdjec nieletnich weryfikuje jego dyrdymaly i sprawdza ze zrodlami ksiazkowymi dzwoni do znawcow i ich wypytuje! Jest psychopata ale za to kompetentnym przynajmniej sprawdza a nie bierze wszystkiego za dobra monete tak jak ty i tobie podobni!

  Odpowiedz
 • hahahahahahahaha (2015-10-21 9:10:35) #12914   ❗❗❗
  do Hannah Kapali Nari - Powiedz mi kolego jaka historia jest prawdziwa , ta zachodnia czy wschodnia? Z tego co wiem Niemcy, Angole, Ruscy, Hamerykanie itd pozamykali archiwa na kolejne kilkadziesiąt lat. Tym "prawdziwym historykom" pozostaje powielać w nieskończoność dobrze znane fakty. Każde słowo więcej jest tylko i wyłącznie ich domysłem lub wymysłem. Z czasem wychodzą na jaw fakty jak ukrywanie zbrodniarzy w ameryce południowej przez USA. To kto finansował Hitlera, Stalina - to samo źródło:). Jak wybiórcza była sprawiedliwość narodu żydowskiego wobec zbrodniarzy. Pan Kwiecień nie jest ideałem, ojjjjjj i pewnie ma swoje za kołnierzem. Ale przynajmniej ma odwagę mówić o sprawach, na które większość obecnego establishmentu chciała by rzucić zasłonę milczenia. Siedząc w tych tematach skazuję na ośmieszenie bo musi bazować na opowiastkach ludzi, jakiś przeciekach, teoriach innych "poszukiwaczy" składających porozrzucane fakty w całość, a na straży tego wszystkiego siedzą "najmundżejsi" ludzi na świecie czyli dziennikarze ścieku jakim jest TVN, Polsat, TVP.Tak się składa ,że ten cały okultyzm hitlerowski, eugenika, tworzenie rasy panów( wmieszanie organizacji Lebensborn), budowanie obozów koncentracyjnych nie jest wymysłem Hitlera i jego popleczników. Zostało to tylko świetnie skumulowane w jednym miejscu i przetestowane przez "inne siły". Ale przecież to tylko teorie spiskowe no bo przecież wszyscy na zachodzie byli święci , a wszystkiemu jest winien Hitler i jego chore pomysły.

  Odpowiedz
 • Niezalezny słuchacz (2015-11-01 15:32:18) #13012   ❗❗❗
  Chciałbym się odnieść do tego tematu
  Działania Pana Dariusza Kwietnia którym się przyglądam od jakiegoś czasu, nikomu nie szkodzą sam wielokrotnie podkreśla że namawia aby samemu drazyc temat szukać wyrabiać sobie opinie! To że często opiera się na relacjach osób które przeżyły okupacje nie jest niczym złym wręcz przeciwnie! Mój dziadek przeżył okupacje i też opowiadał co widział do jakich okrocienstw dopuszczali się Niemcy!
  Tak Tu zgadzam się w 100% z Panem Dariuszem Niemcy! Nie naziści czy hitlerowcy! Należy pamiętać że obozy stworzyli niemcy na ziemiach polskich jeśli nie będziemy tego podkreślać za kilkadziesiąt lat będą to polskie obozy....
  Odniose się do bloga Pana ***a który jest typowym hejtem człowieka przykutego do komputera!
  Pan *** rzuca obelzywy język przepełniony wulgaryzmami i epitetami, podważa tezy P.Dariusza nie podając żadnych kontrargumentow jeśli się z czymś nie zgadza lub ma inne informacje niech je poda a nie stosuje zasady małego dziecka "nie bo nie "
  Każdy wtedy będzie mógł porównać materiał źródłowy obu panów i wyrobić sobie własne zdanie!
  Zasadnicza różnica między obu panami jest taka że pan Kwiecień jeździ exploruje opiera się na publikacjach, opowieściach ludzi a pan *** bez żadnych kontrargumentow poprostu mówi że to bzdury stara się to podważyć bez podawania swoich źródeł cxy informacji!
  Co do wycieczek organizowanych przez Pana Dariusza, każdy idzie na własne życzenie chcąc coś zobaczyć czy poznać w sumie jest to pewnie bardziej bezpieczne niż łazic samemu, przecież nikt nikogo nie zmusza. Czy mając uprawnienia ktoś będzie lepszym przewodnikiem??? Chyba lepiej iść na przelaj i zobaczyć coś czego nie pokaże dyplomowany przewodnik prowadzący utartymi szlakami recytujacy wykute teksty nie wiedząc nic poza tym (sam miałem styczność z takimi)!
  Co do radia paranormalium i Ivelliosa.
  Propagowane tutaj audycje i informacje
  Często też nie są wysokich lotów...
  I wymagają sluchania z dużym dystansem

  Pozdrawiam


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
 • elohim (2015-12-28 16:07:07) #13577   ❗❗❗   📧
  Odczepcie się od kwietnia ***o wicie i ***o rozumiecie Darek Kwiecień to spoko gość!!!!

  Odpowiedz
 • lord (2015-12-31 10:36:36) #13595   ❗❗❗   📧
  Znam Kwietnia długo i uważam że to jedyna osoba, której warto wierzyć.

  Odpowiedz
 • Bolek (2016-03-06 1:15:12) #14379   ❗❗❗
  Nie rozumie was, a to dlatego że nawet gdyby znalazł się podobny człowiek do Kwietnia i posiadałby oryginalne materiały z których jasno by wynikało co w tym budowanym kompleksie miało być, to i tak zostałby okrzyknięty kłamcą itp. Przeglądam różne fora tematyczne i mogę śmiało powiedzieć że mają one jedną wspólną cechę zaprzeczanie wszystkim i wszystkiemu. A osoby które wszystko negują nawet nie raczą przedstawić merytorycznych dowodów na to że jest inaczej, tylko kwitują wszystko ze swojej perspektywy sposobu myślenia i spostrzegania otaczającego go świata. Nawet gdy ktoś omawia jakiś temat i widać że brak mu wiedzy na dany poruszany temat to łatwiej go ośmieszyć niż podać mu prawidłową odpowiedź. Wręcz zakrawa to na wielkie zarozumialstwo osób wypowiadających którzy są krótkowzroczni i nie widzą dalej niż czubek swojego nosa, lenistwo nakazuje im ośmieszyć różne przedstawiane prawdy, półprawdy, legendy, mity itp. jako zagadnienia którym nie warto poświęcać więcej czasu. Sam doświadczyłem takiego ośmieszania gdy na jednym z Forów podjąłem temat Chemtrails mimo podania linków do różnych źródeł na ten temat i tak zostałem zmieszany z błotem, tak samo jak to robicie obecnie z Kwietniem. Zawsze były, są i będą takie jednostki które nie mają konkretnych zainteresowań ale za to mają najwięcej do powiedzenia, takie jednostki zawsze wiedzą lepiej. Większość z Was panicznie boi się mieć swoje zdanie z obawy na przyszycie łatki oszołoma itp.
  Pozdrawiam wszystkich.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • tajemnica (2016-07-01 17:13:21) #15196   ❗❗❗
  ucz się człowieku twój blog przedstawia twoją inteligencję i wykształcenie panie sidor

  Odpowiedz
 • MOLO HHI (2016-10-08 8:20:50) #34260   ❗❗❗
  FACET CHCE PRZEJŚĆ DO HISTORII BIJE PIANĘ JAK ZE ZŁOTYM POCIĄGIEM.

  Odpowiedz
 • Halusia (2018-11-28 22:04:15) #38914   ❗❗❗
  Też myśl racjonalnie i czytaj książki autorów którzy wiedzą więcej od ciebie

  Odpowiedz
 • bolek (2019-02-17 12:43:50) #39148   ❗❗❗   📧
  Bzdury kompletne bzdury, pozdrawiam bolek

  Odpowiedz
 • KwiecienPlecien (2020-08-18 19:36:41) #40573   ❗❗❗
  Kwiecień to zwykły czubek tyle ze posiada pewna umiejetność która pozwala mu na opowiadanie dyrdymał i kłamstw z takim przekonaniem ze Ludzie którzy go słuchają wierzą mu bezgraniczne. Faceta się powinno zamknąć w zakładzie i poddać przymusowemu leczeniu. To człowiek na wskroś samolubny i nieodpowiedzialny. Zakłamuje historie, podaje nieprawdzie daty, Zmyśla na poczekaniu opowieści które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością. Nielegalnie oprowadza ludzi po niebezpiecznych terenach riese bez Odpowiednich zezwolen za które bierze forsę i nie płaci podatków. Prowadzi pseudo szkolenia z użyciem broni palnej także nie mając na to uprawnień. Jest tez alkoholikiem który zaczyna i kończy swoj dzień na chlaniu piwska. Oby jak najszybciej zajęły się nim odpowiednie służby.

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium