System reklamy TestNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Blog Admina Paranormalisty
Odparanormalnić kryptozoologię!


Dodano: 2011-05-05 22:48:11 | Wyświetleń: 4232
 

Jedną z kompletnie dla mnie niezrozumiałych rzeczy jest to, dlaczego kryptozoologię (nauka o nieznanych gatunkach zwierząt) z jednej strony przedstawia się jako naukę z prawdziwego zdarzenia, a z drugiej wrzuca się do jednego worka z UFO, Trójkątem Bermudzkim, teoriami spiskowymi i w ogóle zjawiskami paranormalnymi. Generalnie świat badaczy podzielił się na jakieś takie dwie grupy – jedni głoszą, że kryptozoologia jest nauką, i rzeczywiście w swoich badaniach stosują czysto naukowe metody, inni zaś usiłują z kryptozoologii zrobić kolejną paranormalną dziedzinę podobną do ufologii. Uważam, że ci drudzy popełniają ogromny błąd, ponieważ w moim mniemaniu takie działanie stanowi kaleczenie niezwykle interesującej dziedziny naukowej o szerokich horyzontach poznawczych.

Niestety, takie podejście większości społeczeństwa do tematu bierze się między innymi z tego, że na stronach o tematyce ufologicznej i ogólnie paranormalnej znajdują się najczęściej działy poświęcone kryptozoologii, przez co ludzie – szczególnie ci, którzy wszystko, co ma w nazwie „paranormalne”, uważają za gówno warte bzdury – kojarzą kryptozoologię ze zjawiskami paranormalnymi, UFO i kosmitami. Dochodzi już przez to do takich sytuacji, jak kiedyś na Paranormalium, gdzie w dość długim temacie o chupacabrze zaczęły się pojawiać tekściory o tym, że chupa przyleciała z kosmosu, jest jakimśtam reptilianem, strzela laserami i pluje kwasem solnym. Wtedy pierwszy raz zacząłem żałować, że założyłem na Paranormalium dział „Kryptozoologia”, i niestety zdałem sobie sprawę, że popełniłem w tym względzie błąd (dlatego użytkowników zainteresowanych kryptozoologią i pytających o nowe artykuły z tej dziedziny na Paranormalium przekierowuję do KryptoZoo – ponieważ działu kryptozoologicznego na Paranormalium już dawno nie rozwijam, a wręcz jak się tylko da okrajam go do minimum; dla userów zainteresowanych tą dziedziną KryptoZoo jest bardziej odpowiednim serwisem, poświęconym stricte kryptozoologii).

Na innych paranormalnych forach jest niestety nie lepiej. Przoduje pod tym względem Nautilus, gdzie redakcja przedstawia jakieś swoje wyssane z zielonego palca bzdurne teoryjki, a użytkownik ma jedno prawo – zgodzić się. Jeśli ktoś się nie zgodzi, albo gorzej – skrytykuje FN, to najczęściej leci ostra reprymenda, ostrzeżenie albo od razu blokada konta. Również na Paranormalne.pl można się dowiedzieć, że wiele kryptyd przybyło z kosmosu, by nas sterroryzować i przessać aż do kości nasze owieczki, kózki i inne zwierzątka

O zachodnich forach paranormalnych to już lepiej w ogóle nie wspominać. Jak to się mówi, tam to już jest całkiem bida z nędzą. Jedynie na tych stricte kryptozoologicznych - takich jak cryptozoology.com - trzymany jest jakiś poziom, ale takich miejsc jest w Internecie jak na lekarstwo.

Moim zdaniem, zamiast tworzyć na forach paranormalnych działy o kryptozoologii, powinno się raczej zakładać oddzielne strony poświęcone tej tematyce. Fajnie by było, gdyby zespoły badające sprawy paranormalne połączyły siły i stworzyły jedną czy dwie duże strony o tematyce stricte kryptozoologicznej, najlepiej jeszcze zapraszając do współpracy jakichś doświadczonych zoologów czy biologów – tak żeby ludzi zainteresować tą tematyką i wyciągnąć ją z „paranormalnej dziury”, w jaką wpadła. Istnienie kilku takich stron stanowiłoby świetną motywację dla tworzących je zespołów do pisania wyczerpujących tematy kryptyd rzetelnych artykułów.

Ale niestety, jest raczej mało prawdopodobne powstanie choćby jednej takiej strony – „bo nie będziemy współpracować z konkurencją”… każdy sobie rzepkę skrobie. Smutne.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • samuraj (2011-05-06 20:53:58) #8142   PW   ❗❗❗   📧
  według mnie nie jest błędem umieszczanie na takich stronach artykułów o kryptozoologii poniewarz ja właśnie tu na tej stronie zobaczyłem że jest taka dziedzina nałki jak kryptozoologia

  Odpowiedz
 • Ivellios (2011-05-06 22:48:42) #8143   PW   ❗❗❗   📧
  "poniewarz"? "nałki"? Człowieku, błagam, zanim zaczniesz pisać komentarze zajrzyj najpierw do takiego wytworu nauk o języku, który nazywa się słownik ortograficzny.

  Odpowiedz
 • samuraj (2011-05-06 23:53:52) #8144   PW   ❗❗❗   📧
  ivellios na twoim miejscu nie oceniał♥ bym tak łatwo jest coś takiego jak dysleksja ktura znacznie utrudnia pisanie zgodnie z ortografią jeśli się nie orientujesz co to jest dysleksja to sprawdź w encyklopedii
  z poważaniem samuraj

  Odpowiedz
 • Ivellios (2011-05-07 15:05:56) #8145   PW   ❗❗❗   📧
  samuraj, masz Worda, masz słownik poprawnej polszczyzny (również w Internecie), nawet Google Ci błędy poprawia! Więc nie pouczaj mnie, że "istnieje takie coś jak dysleksja kktóra to i tamto", bo tak tylko próbujesz wytłumaczyć swoje lenistwo. Nie chcę nawet słyszeć takich tłumaczeń.

  Odpowiedz
 • maksim399 (2011-05-12 18:14:23) #8149   PW   ❗❗❗
  Hahaha...na studiach miałam wykład o kryptozoologii i 387 osób na 400 zgadzało się z wykładowcom,że przypadki zwierząt,które są podawane w kryptozoologii jako tajemnicze,to nic innego jak samoistna mutacja poszczególnych zwierząt,czyli najprościej mówiąc,tak jak człowiek tak i zwierzę przystosowuje się do nowych warunków egzystencyjnych...pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Ivellios (2011-05-12 19:23:37) #8151   PW   ❗❗❗   📧
  maksim399, to chyba ten wykładowca miał tyle wiedzy ile szepnęli mu koledzy ;-) przynajmniej w przypadku kryptyd już oficjalnie uznawanych za nowe gatunki (nie jest ich wiele, ale jednak są) wykluczono, że to tylko mutacje

  Odpowiedz
 • maksim399 (2011-05-13 15:36:41) #8152   PW   ❗❗❗
  A kiedy dokładnie to wykluczono?Trochę czasu minęło,od tamtego wykładu...

  Odpowiedz


Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium