Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Nowe funkcjonalności na naszym czacie
(dodano: 2019-03-23 20:06:37)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Uruchomiliśmy na naszym czacie pewne udogodnienia dla miłujących pisemną komunikację międzyludzką słuchaczy - wprowadziliśmy mianowicie prywatne pokoje oraz prywatne rozmowy.

Czytaj więcej

"Jesień Średniowiecza" w Bibliotekarium
(dodano: 2019-03-21 16:23:34)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Właśnie nagrywamy odcinek "Bibliotekarium", który z przyczyn od nas niezależnych (a konkretnie przeziębieniowych) stał chwilowo pod znakiem zapytania. Aura postanowiła bowiem zafundować Wiktorowi Żwikiewiczowi zdrowotną jesień średniowiecza, stąd też w tym odcinku Wiktor wyjątkowo bierze udział drogą telefoniczną.

No właśnie, czyżbyśmy wspomnieli o jesieni średniowiecza? A no właśnie - punktem wyjścia do dyskusji jest monografia Johana Huizingi z 1919 roku pt. "Jesień średniowiecza". Swój wkład w tę audycję ma również Lech Jęczmyk, który udostępnił dla celów audycji kilka felietonów z cyklu "Trzy końce historii czyli Nowe Średniowiecze" (rok wydania 2006).

Premiera tego podcastowego odcinka Bibliotekarium oczywiście już jutro o godz. 20:00. Co prawda na przedaudycyjne zbieranie komentarzy i spostrzeżeń od Państwa już trochę za późno, będziemy jednak niezmiernie wdzięczni za feedback w postaci komentarzy pod audycją, gdy już trafi na YouTube i do archiwum MP3.

Rozmowy o fantastyce. Nowa audycja na antenie Radia Paranormalium
(dodano: 2019-03-20 16:20:23)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Czym jest fantastyka naukowa? Czy ten fenomen literacki da się w ogóle zdefiniować? Gdzie tak naprawdę tkwią korzenie science-fiction? I co tak właściwie oznacza słowo "science"...?

Na te oraz inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w niezwykle ciekawie zapowiadającej się audycji, która zadebiutuje na naszej antenie już w najbliższą sobotę, 23 marca, o godzinie 19:00. Audycja na żywo, no i tradycyjnie, jeśli macie Państwo jakieś spostrzeżenia (a może nawet odpowiedzi na postawione wyżej pytania! Chętnie je poznamy), zapraszamy do dzielenia się nimi z nami już teraz, w komentarzach pod niniejszym wpisem.

Audycja póki co raz w miesiącu, jednak znając życie, z czasem się rozkręci i będzie częściej!

Czytaj więcej

Serce Świadomości. Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 31 marca
(dodano: 2019-03-18 20:17:00)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

W najbliższej "Debacie (nie)kontrolowanej" z cyklu "Z wizytą w Biurze Duchów", którą nadamy w niedzielę 31 marca o godzinie 19:00, skupimy się na postaci neurochirurga Ebena Alexandra - znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia po śmierci. Audycja nadana będzie na żywo, i jak to ma już miejsce od kilku odcinków, będzie połączona z konkursem. Konkursie, dodajmy, dość szczególnym, ponieważ do zdobycia będą trzy egzemplarze najnowszej książki Ebena Alexandra "Serce Świadomości". Konkurs szczególny również z tego względu, że jeden z egzemplarzy będzie zarezerwowany dla słuchacza, który podzieli się z nami na antenie swoją historią z przeżycia z pogranicza śmierci...

Oczywiście, na Państwa spostrzeżenia dotyczące osoby Ebena Alexandra czekamy już teraz - zachęcamy do dzielenia się nimi z nami w komentarzach.

Czytaj więcej

Drzwi do nieba. Zapowiedź "Debaty (nie)kontrolowanej" z 17 marca
(dodano: 2019-03-12 02:51:34)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Już w najbliższą niedzielę, 17 marca o 19:00, zapraszamy na kolejną "Debatę (nie)kontrolowaną" z cyklu "Z wizytą w Biurze Duchów". Tym razem skoncentrujemy się na zjawisku odchodzenia i związanym z nim współodczuwaniu śmierci, niespodziewanych widzeniach, wizjach przedśmiertnych oraz - jak to ujmuje Patricia Pearson, autorka książki "Drzwi do nieba" - eksploracją obszarów, leżących gdzieś między umieraniem, a śmiercią. Audycja oczywiście na żywo, a na Państwa pytania i spostrzeżenia czekamy już teraz. Wiele wskazuje na to, że audycja odbędzie się z udziałem gościa o naprawdę niebywałej wiedzy...

Czytaj więcej

Drobna zmiana w playliście ze strumieniami
(dodano: 2019-03-04 02:13:32)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Jakiś czas temu na naszych serwerach radiowych wprowadziliśmy pewną zmianę - linki do wszystkich strumieni zaczynają się od "https", co oznacza, że połączenie podczas słuchania Radia Paranormalium jest szyfrowane. Jest to po części spowodowane polityką stosowaną przez współczesne przeglądarki internetowe, na czele z Google Chrome, z której większość naszych Słuchaczy i Czytelników korzysta. Żyjemy w czasach, w których absolutnie wszystko absolutnie w każdym zakątku Internetu musi być szyfrowane, bo w przeciwnym razie przeglądarka nie pozwoli odtworzyć strumienia radiowego, a do tego postraszy jeszcze użytkownika, że odwiedzona właśnie strona może "chcieć wykraść poufne dane"...

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 1021, obecna strona 9, ilość stron 171
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium