Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Polskie kryptydy
(dodano: 2008-01-04 21:39:18)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Na pewno większość z nas zna relacje o chupacabrze z Portoryko, Yeti z Himalajów, Sasquatchu z Ameryki Północnej czy o szwajcarskim Tatzelwurmie. Wielu często zadaje sobie również pytanie - a czy w Polsce także żyją bądź żyły jakieś kryptydy? Odpowiedź brzmi: TAK!

Czytaj więcej

Zaglądając do wnętrza czarnej dziury
(dodano: 2007-12-16 01:45:38)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

"Mechanizmy kwantowe mogłyby rozszczepić elementarną cząstkę czarnej dziury i ujawnić tkwiącą w jej sercu tajemniczą i niewidoczną osobliwość", powiedzieli George Matsas i Andre da Silva z Uniwersytetu Stanowego w Sao Paulo w Brazylii.

Długo podejrzewano, że te osobliwości - w których znane prawa fizyki są łamane - są zawsze ukryte za "horyzontem zdarzeń", granicą, poza którą światło nie może uciec od grawitacyjnego przyciągania czarnej dziury. Teoretycznie na horyzoncie wydarzenia nic nie może zostać dostrzeżone bądź zbadane przez zewnętrznego obserwatora, ponieważ nie wydostaje się stamtąd żadne światło. Tak więc te osobliwości pozostają oddzielone od reszty wszechświata.

Czytaj więcej

Muzyczny kod Leonarda da Vinci
(dodano: 2007-12-08 02:30:17)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Włoski muzyk i technik komputerowy Giovanni Maria Pala twierdzi, że we fresku Leonarda Da Vinci "Ostatnia wieczerza" odkrył zakodowane muzyczne notatki, co sugeruje, że renesansowy geniusz mógł prócz malowidła pozostawić także ponurą kompozycję muzyczną, towarzyszącą scenie pokazanej na XV-wiecznym fresku. Pala, 45-letni muzyk mieszkający niedaleko miasta Lecce, zaczął badać obraz Leonarda w 2003 roku, po tym jak usłyszał w programie informacyjnym, że badacze twierdzili, że artysta i wynalazca ukrył w dziele kompozycję muzyczną.

Czytaj więcej

Czas i miejsce: Telewizja naszych umysłów
(dodano: 2007-11-30 21:33:58)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Anthony Weir: Miejsce jest różnie postrzegane przez różnych ludzi żyjących równocześnie: rolnika, mieszkańca miasta, podróżnika, archeologa, złodzieja, geologa, Cygana, poety, malarza itp. Tego, jak miejsce jest postrzegane przez różnych ludzi w różnych miejscach i różnych czasach, możemy się jedynie domyślać. Czas - w sensie linearnym przeszłość / teraźniejszość / przyszłość - jest fikcją. Czas jest związany ze zmysłem jaźni, a w związku z tym także z ego. Miejsce mocno związane jest z własnością, dziedzictwem i pieniędzmi z jednej strony oraz z kolektywem lub pokrewieństwem z drugiej strony.

Czytaj więcej

Sprostowanie i przeprosiny
(dodano: 2007-11-10 15:07:58)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Redakcja serwisu Paranormalium.pl pragnie przeprosić dyrekcję oraz pracowników Szpitala Rehabilitacyjno-Profilaktycznego MSWiA dla Dzieci i Młodzieży w Górznie za podanie nieprawdziwych informacji na temat rzekomych niewytłumaczalnych zjawisk zachodzących na terenie szpitala.

W krainie koszmarów
(dodano: 2007-11-03 01:22:05)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Pacjentem był 37-letni mężczyzna, nad którym w dzieciństwie znęcała się fizycznie matka-schizofreniczka, najczęściej gdy leżał w łóżku, próbując zasnąć. Mimo to wyrósł on na normalnego, zdolnego do pracy dorosłego mężczyznę. Pewnej nocy zaczęły się nocne koszmary - przerażające i powracające, w których intruzem była kobieta w średnim wieku z nożem.
"Stare wspomnienia lęku nie zniknęły", powiedziała doktor Ross Levin, psycholog i badacz snu. One "szybko zostały reaktywowane przez ostatni uraz" i właśnie to stało się podstawą powtarzającego się koszmaru. Dr Levin namówiła pacjenta do przypomnienia sobie snu i spróbowała stworzyć alternatywę dla latających ostrzy i uporczywego lęku, aż w końcu koszmary ustały i mężczyzna mógł odzyskać spokój.

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 1031, obecna strona 162, ilość stron 172
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium