Dobry pozycjoner dla skutecznego pozycjonowania stron https://dobrypozycjoner.pl

daikin Łódźdrukarnia warszawa mijaldruk.com.pl

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Kim są ludzie, którzy widzieli UFO?


Dodano: 2008-12-23 18:45:11 | Wyświetleń: 18424 | 🕑 Odłóż na później
UFOHelen Rhine miała 16 lat, gdy zobaczyła UFO w miejscowości Amarillo w amerykańskim stanie Texas. Właśnie, pewnego dnia w 1958 roku około drugiej w nocy, skończyła oglądać zaćmienie księżyca. Nagle ujrzała na niebie trzy światła przemieszczające się szybko i cicho, ułożone na kształt litery V.

"Byłam dosłownie przerażona", powiedziała Helen, obecnie 66-letnia emerytowana inżynier oprogramowania w Wylie w Teksasie.

Historia pani Rhine jest nadzwyczaj unikalna.

Ankieta przeprowadzona przez Serwis Informacyjny Scripps Howard i Uniwersytet w Ohio wykazała, że ok. 8% amerykanów twierdzi, że widzieli na niebie tajemniczy przedmiot, który być może pochodził z innego świata.

Respondenci opowiadali, że widzieli obiekty przypominające płonące ciała niebieskie, niewydające z siebie żadnego hałasu, lecące samotnie lub w formacjach w kształcie litery V.

"Wiem tylko, że wykonałem zdjęcie czegoś dziwnego", mówił Frank (jeden z respondentów). "Nie chcę przesądzać o tym, co to jest, ale chciałbym poznać opinię jakiegoś fachowca". Frank wierzy, że rząd ukrywa przed opinią publiczną informacje o tajemniczych zjawiskach.

Frank wysłał swoje zdjęcia do recakcji dziennika Pensacola News Journal, jednak o swoim doświadczeniu opowiedział tylko kilku najbliższym przyjaciołom.

Niektórzy respondenci, jak 53-letnia Mai-Janne Merklein, czuli pewien dyskomfort, przekazując swoje historie innym osobom, obawiając się, że zostaną uznani za wariatów.

Pani Merklein, kierowca szkolnego autobusu ze Springfield w st. Massachusets, opowiedziała, że dwa razy widziała przelatujące po niebie obiekty, pierwszy raz w 1980 roku na przedmieściu Dover (stan Delaware), gdy z trzema przyjaciółmi stanęła, by zmienić kierowcę. Zauważyli wówczas poruszający się po niebie niewyraźny kulisty świecący obiekt; unosił się on, nie wydając żadnego hałasu, i szybko odleciał.

"Gdy opowiedziałam o tym mojemu ojcu, onstwierdził, że to był prawdopodobnie jakiś obiekt wojskowy lub coś podobnego. Nie przeczyłam", mówiła.

Innym razem, podróżując ze swoim przyjacielem po Holyoke w Massachusets, pani Merklein widziała podobny przedmiot.

Pani Helen Rhine nie opowiedziała swojej historii nikomu przed ponad 40 lat, do momentu gdy jej przyrodni brat opowiedział jej, że miał podobne doświadczenie, które według niego mogło mieć źródło pozaziemskie.

Brat pani Rhine przebywał w Amarillo, kiedy wyjątkowo jasne białe światło pojawiło się nad domem jego przyjaciela. Wyjrzawszy przez okno, obaj panowie ujrzeli sylwetkę humanoidalnej istoty o wzroście oko 1,2 m, z czaszką nieproporcjonalnie dużą w stosunku do jego małej klatki piersiowej. Zanim panowie odważyli się otworzyć drzwi, światło i istota zniknęły.

Dziś pani Rhine nie boi się już opowiadać swojej historii. "Nie mam przed tym żadnych oporów. Jestem już starą kobietą", powiedziała.

Ankieta wykazała, że ludzie mieszkający na wsi lub na przedmieściu dwa razy częściej donoszą o obserwacjach UFO, niż ludzie zamieszkujący obszary miejskie. Niektórzy respondenci mówili, że może to być spowodowane dużym zanieczyszczeniem powietrza w miastach, które utrudnia nocną obserwację nieba.

Wciąż jednak zobaczyć niekoniecznie znaczy uwierzyć.

Respondenci, tacy jak 69-letnia Lindsey Ivey z Ellijay (stan Georgia), nie są przekonani co do tego, czy obiekt, który widzieli, pochodził spoza Ziemi.

Pani Ivey opowiedziała, że dwa razy widziała cztery tajemnicze światła ułożone w kształcie litery T, unoszące się nad jej dawnym domem w Daytona Beach na Florydzie. Mimo to, pani Ivey nie wierzy, że poza Ziemią istnieją inteligentne formy życia, między innymi z powodu jej chrześcijańskiej wiary oraz tego, że musi wystąpić na planecie zbyt wiele czynników koniecznych do utrzymania życia.

"Gdyby Bóg stworzył inną planetę, to musiałaby ona posiadać właściwą ilość tlenu i innych pierwiastków", mówiła pani Ivey. "Czy mogłoby tam istnieć życie? Pewnie tak, ale ktoś musiałby mi to udowodnić". Pani Ivey wierzy, że światła, które widziała, stworzyli studenci z pobliskiego uniwersytetu Embry-Riddle Aeronautical University.

Ankieta ukazała, że amerykańscy katolicy donoszą o obserwacjach UFO przy razy rzadziej, niż inni.

Robert Garner, 62-letni nadzorca bezpieczeństwa z Nesbit (stan Missouri), nie jest pewny, czy jego doświadczenie miało źródło pozaziemskie, czy może boskie. Pan Garner pewnego grudniowego poranka roku 1995 wybrał się na polowanie na jelenie, gdy las wokół niego nagle został mocno oświetlony na jakieś osiem sekund. Garner nie widział przy tym żadnego obiektu ani źródła światła.

"Nie było żadnego dźwięku, żadnego wstrząsu, żadnego ruchu, zupełnie tak jakby ktoś odwrócił w moją stronę światło, był to piękno zielonkawozłoty kolor", mówił pan Garner. "Albo to był anioł, albo UFO się do mnie zbliżyło, żeby zrobić zdjęcie".

Pan Garner stwierdził ponadto, że w kilka tygodni po tym zdarzeniu nie potrzebował już okularów do czytania.

Nie wszystkie spotkania z UFO są tak odosobnione.

13 marca 1997 roku 62-letnia Fran Chodacki z Page (stan Arizona) była jedną z tysięcy osób, które zaobserwowały tzw światła z Phoenix, czyli unoszącą się nad miastem Phoenix formację świateł w kształcie litery V o szerokości ok 1,2 km. Światła poruszały się powoli nad linią horyzontu przez około 3 godziny. Chodacki mieszkała wówczas w pobliskim miasteczku Scottsdale. Powiedziała, że wierzy, że obcy istnieją i że odwiedzają Ziemię. Nie jest jednak pewna, czy to, co widziała, rzeczywiście pochodziło spoza Ziemi.

"Nie wiem, być może to były jakieś obiekty wojskowe", powiedziała. "Na tym świecie wszystko jest tajemnicą".

Daniel Collins, Scrippnews.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Od Ivelliosa: Artykuł odnosi się do Stanów Zjednoczonych. W Polsce sytuacja wygląda mniej więcej następująco:
Jedni machają ręką i stwierdzają, że to, co widzieli, to był jakiś ziemski obiekt, inni sądzą, że zaobserwowany przez nich obiekt pochodzi spoza Ziemi. Ci drudzy najczęściej boją się opowiedzieć komukolwiek o swojej obserwacji, obawiając się drwin ze strony innych osób, a jeśli już zdecydują się opisać swoje doświadczenie, często robią to anonimowo.
Nie wiem, jaki procent świadków UFO w Polsce stanowią poszczególne grupy (ludzie młodzi/w średnim wieku/starsi, gorzej/lepiej wykształceni, itd). Planuję w przyszłości przeprowadzić ankietę na ten temat.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


 • dzepson
  (2008-12-24 09:50:59) #1707 | 👮 raport

  odnośnie komentarza: amerykanie częściej widują ufo, ponieważ to zjawisko jest częścią ich (pop)kultury (jeśli w odniesieniu do mieszkańców usa można w ogóle używać słowa "kultura"). Zauważcie, że za każdym razem opis obcych istot jest identyczny/zbieżny z innymi relacjami. pozostaje tylko pytanie: czy obcy tak wyglądają? czy świadkowie widzą to, co wcześniej widzieli w kinie? (podejżewam, że gdyby w hollywood obowiązywał wzorzec, wg którego obcy wygląda jak marchewka to w tej chwili 90% świadków opisywałoby bliskie spotkanie z wielkim warzywem)

  Odpowiedz


 • Thodh
  (2008-12-25 06:42:47) #1719 | 👮 raport

  Zjawiska ciekawe, zas komentarze obserawator bardzo ubogie intelektualne....

  Odpowiedz


 • Monomagnum
  (2008-12-28 10:46:36) #1749   📧 pw | 👮 raport

  Moi sąsiedzi widzieli podobno UFO kiedy jeszcze się nie znali. Opisują to w podobny sposób- jasny mały punkt na niebie, szybko i bez dźwiękowo przemieszczający się. Co ciekawe obydwoje widzieli to na jakimś lotnisku, chodź sąsiadka spotkała się z UFO jeszcze raz we Lwowie, spoglądając na gwiazdy przez hotelowe okno.
  Ja nie miałem przyjemności zobaczyć przybysza lecz nie wątpię iż uda mi się go kiedyś zobaczyć. W końcu Jezus nie kiedyś powiedział:
  "Szukajcie a znajdziecie (...)".
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz


 • Selune
  (2008-12-28 16:14:51) #1763 | 👮 raport

  Jak byłem mały, często jeździłem do babci na wieś i zostawałem do późnia na dworze. Pewnego razu ujrzałem na niebie krwisto czerwony punkt przemieszczający się dość szybko, był duży więc moim zdaniem nisko i nie wydawał dźwięków. Zaciekawiony obserwowałem go jakieś 5-10 sec, po czym straciłem go z pola widzenia. UFO czy halucynacja, a może obiekt wojskowy? Miało to miejsce 9 lat temu i zapoczątkowało moją fascynacje wszystkim co niezwykłe.

  Odpowiedz


 • kokus
  (2009-01-01 22:48:40) #1845 | 👮 raport

  mi sie raz zdarzyło zobaczyć "ufo" było to 2 lata temu jakoś na początku lipca poruszałem sie po domu w nocy i nagle spojrzałem za okno (mieszkam na 7 piętrze) i nad miastem zauważyłem czerwoną kule wielkości księżyca z tym że księżyc był po prawej stronie od tego czegoś co najlepsze jakoś półtora roku przed tym jak ja to widziałem moja siostra i kuzynka w identycznym miejscu zaobserwowały coś takiego

  Odpowiedz


 • Kluczenzo
  (2009-01-04 18:55:26) #1888 | 👮 raport

  Ja raz z kolegą widziałem 3 światła w krztałcie litery V i nagle znikneły a dzień wcześniej biały punkt na niebie (dość szybki i bez dzwieku) ktory nagle zniknął.

  Odpowiedz


 • Estera
  (2009-01-29 18:20:31) #2129 | 👮 raport

  Gdy miałam 6-lat na niebie w nocy ukazały sie światła szereg świateł w kregu które świeciły oczywiście wszyscy sie zbiegli itp.
  ALE te światła nadal świeciły na drugi dzien dowiedziałam sie z radia że to było ufo

  Odpowiedz


 • Klaudia
  (2009-01-31 20:11:57) #2145 | 👮 raport

  Mój dziadek opowiadał mi że jak miał około 40 lat (była to wieś)
  Szedł razem ze swoim kolegą prawie lasem ..(ścieżką obok lasu)zbliżala sie gdzie 24.. wacali do domu nagle przed nimi wyrosła kula swiatla (jakis kawalek przed nimi) nie była dużo większa od gwiazdy ale wieksza była. Zaczeła wirowac i wirowac w gurze i nagle wpadla jakby w ziemie. Koniec. Wiecej nic takiego nie widzeli tylko słyszeli ze jakas sasiadka tez jakis czas po tym cos podobnego lub to samo zobaczyła.. a co to bylo ??
  Moj dziadek mowil ze przez jakis czas wydaweało mu sie ze to byl duch bo w tamtym czasie zmarła jakas dziewczyna..
  Lepiej unikaj lasow o polnocy !!

  Odpowiedz


 • anku
  (2009-02-03 18:57:44) #2182 | 👮 raport

  ejj to dziwne ale ja też widziałam Ufo świecący jasnym świtłem młay obiket który nagle znikł T_T

  Odpowiedz


 • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-02-15 09:45:52) #2319   📧 pw | 👮 raport

  W marcu 1997 roku nad miastem Phoenix widziano również tajemnicze latające obiekty , ( UFO ) leciały w szyku w kształcie litery V. Rząd amerykański próbował wyjaśnić incydent wojskowymi flarami ...
  problem w tym że obiekty leciały - nie spadały tak jak powinny to robić flary. Wiele świadków widziało i sfilmowało tajemnicze zjawisko ...

  Ciekawe dlaczego rząd amerykański nie ujawni prawdy na temat latających spodków - nie tylko tych "teraźniejszych" lecz również tych które pojawiały się w odległej przeszłości ( min. prehistorii). Rysunki naskalne kromaniończyka (człowieka pierwotnego) wyraźnie pokazują polowania na mamuty (nie tylko) lecz także udział w nich latających spodków ...hmm dziwne prawda ??

  Skąd prymitywne ludy prehistoryczne (jeśli to fałszerstwo) miały by wiedzieć że człowiek będzie latał skoro sami nie wynaleźli samolotu.
  Można wziąć też pod uwagę to że ktoś z czasów dzisiejszych mógł dorysować obiekty, ale zaprzeczają temu badania jakie przeprowadzali naukowcy z Oxfordu i uniwersytetu w Paryżu.

  Radzę się nad tym poważnie zastanowić.
  Pozdrawiam całą redakcje !!

  Odpowiedz


 • Eryk Wszechwiedzący
  (2009-03-31 21:44:33) #2720   📧 pw | 👮 raport

  Klaudia a o jakiej to było porze? W lecie?Jeśli tak mógł to być świetlik...wiem że to brzmi głupio ale może okazać się wyjaśnieniem incydentu.

  Pozdrawiam redakcje!

  Odpowiedz


 • kiki
  (2009-04-28 00:12:08) #2879 | 👮 raport

  Ja mialam kilka razy kontakt z UFO ,lecz wiecej nie chcialabym takich spotkan,bo akurat w moim przypadku nie byly to tylko latajace i swiecace obiekty.

  Odpowiedz


 • mak5iu
  (2009-05-24 10:47:43) #3041 | 👮 raport

  W noc z 14-15 maja byłem na 3dniowej wycieczce w Zakopanem stałem sobie spokojnie na balkonie i patrzyłem w niebo i nagle kiedy bliżej się przyjrzałem zauważyłem na niebie dziwne światła które przemykały po sobie w odstępach około 5 sekund jak myślicie co to mogło być??? Były jasne nie było słychać żadnego dźwięku nie przemieszczały się równomiernie tylko każde w małych odstępach oddalone od siebie. Pomóżcie

  Odpowiedz


 • Kuźdapyr
  (2010-09-01 16:49:54) #5552 | 👮 raport

  Ja jak byłem w Holandii w te wakacje też widziałem coś. Mieszkałem u ciotki i byłem akurat w nocy na podwórku gdy to widziałem. Był to nieruchomy mały jasnoświecący pomarańczowy punkt na niebie, który po około minucie - półtorej łagodnie zgasł. Nie była to gwiazda ani planeta, bo mniejwięcej orientuje sie w mapie nieba ani satelita geostacjonarny bo one są oddalone o około 36000 km. Pomóżcie wyjaśnić i pozdro.

  Odpowiedz


 • Karol
  (2010-10-06 12:50:26) #5663 | 👮 raport

  kiki mogła byś opowiedzieć coś więcej? jestem bardzo ciekaw.

  Odpowiedz


 • Marchewka
  (2011-02-10 08:18:46) #6162 | 👮 raport

  Ja sama nie dawno widziałam UFO miałam spotkanie pierwszego stopnia -widziałam ufo ale nie mam dowodów.Drugiego gdy masz dowody że widziałeś ufo.Trzeci gdy nawiązujesz z nimi kontakt.A czwarty - zostajesz uprowadzony przez UFO.Moja znajoma ma syna i podobno uprowadzono jej córkę i do dziś się nie odnalazła.

  Odpowiedz


 • kodi
  (2011-03-08 07:32:53) #6301 | 👮 raport

  ja widziałem prawdopodobnie ufo było to także wyszłem na balkon fajke zapalić i popatrzyłem w niebo a tam były dwa punkty które się poruszał dość szybko beż szelestnie i cały czas leciały w takiej samej odległości od siebie i po chwile oddaliły się i znikły...

  Odpowiedz


 • astrodamian
  (2011-07-19 22:53:09) #6747 | 📧 email | 👮 raport

  Witam. Mój dziadek twierdził że został uprowadzony przez Ufo i badany na statku to było 20 lat temu przy lesie Ojcowskim Parku Narodowym w Małopolsce. To było na jesień późnym wieczorem,jadąc oborać pole pod lasem z koniem,stojąc przy rogu lasu dziadek zauważył że jedna część lasu się poruszała wiejąc a poniżej lasu drzewa były nieruchome bez wiatru,tak więc po chwili zauważył że istoty poruszały się w kierunku mojego dziadka z wielkimi oczami i z małymi stópkami dziadek twierdził że to kopytka były. Dziadek mówił że go coś sparaliżowało nie mógł się poruszać jak by go mgła otoczyła i w okół niego czyli mojego dziadka była takie lustra i z tych luster świeciły się światła jak flesze z lampy błyskowej z aparatów,dziadek właśnie mówił że mu zdjęcia robili i go badali że był w środku pojazdu w Ufo. Dziadek więcej już nie pamiętał bo się na ziemi leżąc odzyskał przytomność i po chwili zabrał konia uciekając do domu przerażony koło 21.00 także że już było ciemno. Dziadek mówił to wszystko mojej babci ale babcia mu nie wierzyła. Na drugi dzień dziadek zaprowadził moja mamę i bacie pod las i pokazywał jak to było i nawet pokazał że były jeszcze ślady na polu odbite ślady kopytek tych istot. Dziadek mówił że to były istoty z wielkimi głowami z dużymi oczami a nogi miały takie cienkie. Do dziś mnie to zastanawia czy rzeczywiście dziadek miał kontakt z przybyszami z innymi istotami pozaziemskimi !!! Tę opowieść mojego dziadka połączyłem i były identyczne takie same co inni ludzie byli uprowadzeni przez Ufo w Ameryce oglądając dokument na temat porwań.

  Odpowiedz


 • aExtreme
  (2012-06-04 21:40:38) #7450 | 👮 raport

  "Ci drudzy najczęściej boją się opowiedzieć komukolwiek o swojej obserwacji, obawiając się drwin ze strony innych osób, a jeśli już zdecydują się opisać swoje doświadczenie, często robią to anonimowo."

  Tak też uczynię i ja choć nie boję sie opinni i opowiadam to kazdemu znajomemu. Lubie temat obcych i NOLi ale zawsze jakos stalem sobie z boku wrzucajac przeczytane artykuly pomiedzy bajki, choc wierzylem ze obce cywilizacje nie mogą nie istniec gdyz wszechswiat jest zbyt duzy. Po przeprowadzce z miasta na wies wreszcie moglem sobie odpoczywac pod golym niebiem i podziwiac jego piekno. A nie dalej jak 2 miesiace temu podczas wpatrywania sie zauważylem nagle obiekt który z duża szybkoscia spadał. Pierwsza mysl - meteor, ale zaraz zaraz meteor spada znacznie szybciej. Po chwili ogladany obiekt zmienil gwaltownie kierunek w bok po czym z taka sama predkoscia (mniej wiecej 5 razy szybciej niz myśliwce) poruszal sie na zachod. Po ok 20 sekundach zauważylem tylko smugę światła - tak jakby nagle przyspieszył do niewiarygodnej prędkości. Przyznam że ta obserwacja zmieniła znacznie moje poglądy i teraz czytając artykuły takie jak ten pragnę tylko jednego, a mianowicie ujawnienia przez wszystkie rządy informacji i projektów które za NASZE pieniądze są rozwijane w niewłasciwą strone. dziękuje za uwage i życze miłej nocy.

  Odpowiedz


 • ~~MemorsMars
  (2012-09-07 21:09:06) #7636 | 📧 email | 👮 raport

  Selune
  To nie halucynacja, celem tego co widziałeś było wciągnięcie Cię w okultyzm. Notabene skuteczne. Nie wiesz co to było, ale sąd wydałeś. Szukasz odpowiedzi w rzeczach paranormalnych - wkraczasz na teren wściekłego psa.

  Odpowiedz


 • arra2012
  (2013-05-05 13:18:39) #7802 | 📧 email | 👮 raport

  widzieć z daleka można z czymś kojażyć a widzieć z 50-70m i nie samemu,
  otwarty teren, żadnych budynków. i co, zbiorowa halucynacja.

  Odpowiedz


Tagi
Inne artykuły
z działu UFO - nieznane obiekty latające
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium