urodziny dla dzieci pruszkówNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

O mały włos nie doszło do kolizji policyjnego helikoptera z UFO nad Birmingham w Wielkiej Brytanii


Dodano: 2009-06-21 09:09:15 | Wyświetleń: 9694 | 🕑 Odłóż na później
Jak podaje gazeta Birmingham Mail, 2 maja 2008 roku nad miastem Birmingham w Wielkiej brytanii o mały włos nie doszło do kolizji policyjnego helikoptera z niezidentyfikowanym obiektem latającym.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 21:50 podczas rutynowego lotu. Na pokładzie znajdowali się pilot oraz dwóch policjantów. W pewnym momencie przed helikopterem pojawił się świetlisty obiekt latający niewiadomego pochodzenia. Był on oddalony o mniej niż 100 metrów i latał dookoła helikoptera. Pilotowi udało się błyskawicznie uniknąć kolizji z obiektem, zmieniając kierunek i wysokość lotu. Okoliczności zdarzenia zostały szczegółowo opisane w dokumencie, który następnie został przeanalizowany przez specjalistów z Airprox Board, którzy rejestrują okoliczności niedoszłych wypadków, po czym przekazują je wojsku oraz kontrolerom lotów.

Początkowo sądzono, iż obiekt był w rzeczywistości wyposażoną w światełka zdalnie sterowaną zabawką, szybko jednak obalono to stwierdzenie - pułap lotu był zdecydowanie zbyt wysoki, aby mógł na nim latać jakikolwiek mały model samolotu. Do dziś nie udało się ustalić pochodzenia obiektu.

Sprawa jest obecnie badana przez brytyjskie Ministerstwo Obrony oraz Biuro ds Lotnictwa.

Były pracownik brytyjskiego Ministerstwa Obrony, Nick Pope, twierdzi, iż wiarygodność świadków zdarzenia jest bardzo wysoka. "To jest bardzo interesująca sprawa kiedy rzuci się okiem na naocznych świadków. Można na nich polegać i są godni zaufania jeżeli chodzi o prawdziwość ich relacji, ponieważ często latali nocą", powiedział Pope.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: Birmingham Mail
Tłumaczenie wypowiedzi Nicka Pope: Mad Death Dragon

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


 • Monomagnum
  (2009-06-23 04:06:21) #3260   📧 pw | 👮 raport

  No to bardzo ciekawe, ale przydałby się jakiś materiał dowodowy. Relacje światków, zdjęcie czy materiał filmowy. Ale nikt chyba by się ich nie spodziewał skoro załoga nie spodziewała się takiego wypadku.
  Pozostaje nam wierzyć w ich wiarygodność, co oczywiście robię, bo po co funkcjonariusz policji miał by kłamać. Sam dziwię mu się że zdał taką relacje, jest osobą publiczną więc ryzykował z ogólnym niezrozumieniem wręcz ośmieszeniem.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz


Tagi
Inne artykuły
z działu UFO - nieznane obiekty latające
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium