System reklamy TestNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Blog Admina Paranormalisty
759, 759, 759...


Dodano: 2011-05-08 03:16:03 | Wyświetleń: 4186
 

759, 759, 759... tak bez przerwy, w kółko, przez pięć minut. Potem zmiana - przez następne pięć minut jakieś inne kody, pięciocyfrowe, każdy powtórzony dwa razy. Transmisja zakonczona kolejnym trzycyfrowym kodem, powtórzonym dwa razy, i sekwencją 00000. I pyk, transmisja skończona, już tylko sam szum słychać.

I tak co tydzień, w każdą sobotę i niedzielę, między 2:30 a 2:40 naszego czasu, przeszukuję eter w poszukiwaniu nadającej regularnie stacji numerycznej znanej jako E06. Niektórzy nazywają ją "Russian Man" ze względu na słowiański akcent robota czytającego cyferki.

Takie moje trochę-mniej-paranormalne-ale-jednak hobby. Weekend to jest właściwie jedyny okres w tygodniu, kiedy mogę sobie na nie pozwolić - siąść przy odbiorniku i kręcić gałką albo zalogować się na któryś z odbiorników na GlobalTuners.com.

GlobalTuners, ach, cóż się tam dzieje! Każda sobotnia i niedzielna noc to czas rytualnej przesiadówy mnie, danixa111, Acidphaze'a, Khione i innych użytkowników forum uvb-76.freeforums.net, interesujących się UVB-76, stacjami numerycznymi i innymi radiowymi zagadkami. Zawsze nasłuchuje nas przynajmniej trzech. Jeśli E06 przeskoczy na inną częstotliwość, któryś z nas chwyta za wirtualną gałkę i zaczyna szukać. Reszta siedzi i się zastanawia - złapie tego Ruska, czy nie? Jeśli tak, to czy sygnał będzie na tyle silny, że będzie dało się słuchać?

Ze stacjami numerycznymi jest tak, że zwykle nie wiesz, na jakiej częstotliwości i o jakiej porze na taką trafisz. Może nadawać gdzieś na peryferiach radiowej skali, ale równie dobrze może... zagłuszać jakąś inną stację. Choć, oczywiście, niektóre stacje mają jakiś ustalony program, o której godzinie nadają, często jednak zmianie ulega częstotliwość - czasami dzieje się to w trakcie transmisji.

Po udanych nasłuchach, dzielimy się na forum uvb-76.freeforums.net nagraniami i transkrypcjami komunikatów. Z oczywistych względów nikomu nie udało się jeszcze rozszyfrować ani jednej wiadomości od E06, ponieważ stacje numeryczne z reguły za każdym razem używają innej książki kodowej. Jedyne, co możemy zanalizować, to czas transmisji, długość wiadomości i ewentualne usterki techniczne, jeśli oczywiście takie wystąpią podczas transmisji.

Koledzy z forum uvb-76 założyli nawet stronę internetową poświęconą w całości stacjom numerycznym - http://priyom.org/. Jeśli ktoś się tym interesuje, zachęcam do odwiedzenia - podane tam są szczegółowe informacje na temat poszczególnych stacji, takie jak przewidywane częstotliwości, godziny nadawania, nagrania komunikatów, itd.

Niektóre ze stacji można odebrać na terenie Polski. Przykład? Moje nagranie komunikatu odebranego na domowym sprzęcie hi-fi:


Jeśli ktoś dysponuje podobnym sprzętem obsługującym fale krótkie, albo najlepiej specjalnie do tego zaprojektowanym odbiornikiem, to zachęcam do zabawy ;) W przypadku braku anteny dość dobrze spisuje się kawałek druta - część wyrzucamy za okno, drugą końcówkę wkładamy do gniazdka antenowego.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • danix111 (2011-05-22 13:44:09) #8158   ❗❗❗   📧
  Hehe :D.
  btw założyciel priyom.org - webweasel jest zdziwiony że tu go linkujesz :D

  Odpowiedz
 • satan212 (2012-08-18 00:49:30) #8246   ❗❗❗   📧
  Niema to jak Unitra... Mi udało się odebrać kilka stacji numerycznych na amplitunerze Elizabeth Hi Fi. Słychać też volmety i krótkofalowców nadających w modulacji jednowstęgowej.

  Odpowiedz


Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium