Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Aura i zorza polarna
(dodano: 2007-06-24 00:04:36)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Zorza polarnaNaukowcy zaobserwowali, że galaktyki są otoczone przez masywne aureole ciemnej materii. Co ciekawe, podobnej obserwacji dokonał pół wieku temu pewien hinduski mistyk. Widział również aureole wokół galaktyk - były one jednak albo ciemne, albo niewidoczne. Mistyk Paramahansa Jogananda w 1946 roku mówił: "Boskie rozproszone promienie lały się z wiecznego Źródła, oświetlając galaktyki, przemienione przez nieopisane aury". Określenie "aura" często jest używane w metafizyce dla określenia kolorowego promieniowania emanującego od danego przedmiotu. Sferyczne aureole otaczające świętych, takie jak przedstawione na niektórych obrazach, są uznawane za aury otaczające główny rejon.
Niewidoczne dla naukowców aureole otaczające galaktyki okazały się widoczne dla świętego, który dostrzegł je pół wieku temu. Czy widział on to, czego nie mogą dostrzec nasze przyrządy naukowe - ciemne odpowiedniki materii tych galaktyk?

Czytaj więcej

Biologia wyobraźni
(dodano: 2007-06-18 21:04:37)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

KobietaJak coś mogłoby być tak nierozłącznie ludzkie, jak biologia wyobraźni? W jaki sposób wytwory wyobraźni - takie jak powieści literackie, obrazy, sonaty, teorie naukowe - mogłyby być rozpatrywane jako twory biologiczne? Te rzeczy przecież tworzą kulturę. Po co więc mieszać w to biologię? Zawartość wyobraźni jest, rzecz jasna, uwarunkowana bardziej kulturą, niż biologią. Pojemność wyobraźni jest jednak bardziej zależna od biologii, niż kultury.

Czytaj więcej

Tajemnice fatimskie wciąż fascynują
(dodano: 2007-06-16 00:47:39)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

FatimaW niedzielę 13 maja dziesiątki tysięcy pielgrzymów świętowało 90. rocznicę objawienia wizji fatimskich. W odpowiedzi na nieustające zainteresowanie "trzecią tajemnicą" przekazaną trzem młodym pastuszkom, watykański sekretarz stanu, kardynał Bertone Tarcisio, zadeklarował, że jest to "czysta fantazja". Wizje "pani" płynącej ponad dębowym drzewem w Fatimie w Portugalii, które miały miejsce między majem a październikiem 1917 roku, fascynowały ludzi od dekad. Pierwotnie obserwacje dokonane przez troje dzieci były interpretowane jako objawienia Dziewicy Maryi.

Czytaj więcej

Duchy zwierząt
(dodano: 2007-06-11 22:53:55)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

WilkDale Kaczmarek: Często ludzie zadają mi pytanie "Czy zwierzęta wracają czasami jako duchy, tak jak robią to niektórzy ludzie?" Mam dowody, aby odpowiedzieć: tak! Wielu ludzi miało doświadczenia z powracającymi zwierzętami, na przykład tak prostymi jak piłka tocząca się samoczynnie po podłodze, uczucie czegoś ocierającego się o nogę w chwili gdy przy nodze nic nie ma, a także czasami wizualne pojawienie się ukochanego zwierzaka. Wydaje się, że najwięcej jest doniesień o spotkaniach kolejno z duchami psów, kotów i koni. O ile wiem, nie istnieją żadne opisy spotkań z duchami komarów, much i innych owadów, czy więc tylko inteligentne zwierzęta posiadają dusze? Te i inne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Czytaj więcej

Twarze z Belmez
(dodano: 2007-06-09 02:51:08)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Twarz z BelmezMała andaluzyjska wieś od ponad 30 lat jest obiektem dyskusji z dziedziny paranauki. Sposób pojawienia się złośnika - Poltergeista i jego kontrola nad domem stawiają naukowców i parapsychologów przed zagadką. Wszystko zaczęło się 23 sierpnia 1971 roku w domu Marii Gomez Pereira w Belmez. Koło południa po zrobieniu zakupów Pereira zajęła się przygotowywaniem obiadu. Nagle na podłodze w kuchni jak z niczego pojawiła się wyraźna twarz. Upiorne odbicie mężczyzny. Maria Pereira nie wierzyła w to co zobaczyła, próbowała usuwać twarz z kuchennej podłogi, jednak nic nie pomagało - twarz pozostawała. Świadkowie, którzy widzieli twarz twierdzili nawet, że robiła miny.

Czytaj więcej

Informacja od Redakcji
(dodano: 2007-01-12 01:29:24)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Informujemy, iż stare adresy www.zjawiska.hosted.pl i www.niewyjasnionezjawiska.prv.pl są nieaktualne. Obecnie jedynym aktywnym adresem prowadzącym do naszej strony jest www.paranormalium.pl
Twórców innych stron, którzy umieścili u siebie link do Paranormalium, prosimy o sprawdzenie linków i ewentualne ich zaktualizowanie.

Wszystkich newsów w bazie: 1062, obecna strona 172, ilość stron 177
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium