Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Czas i miejsce: Telewizja naszych umysłów
(dodano: 2007-11-30 21:33:58)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Anthony Weir: Miejsce jest różnie postrzegane przez różnych ludzi żyjących równocześnie: rolnika, mieszkańca miasta, podróżnika, archeologa, złodzieja, geologa, Cygana, poety, malarza itp. Tego, jak miejsce jest postrzegane przez różnych ludzi w różnych miejscach i różnych czasach, możemy się jedynie domyślać. Czas - w sensie linearnym przeszłość / teraźniejszość / przyszłość - jest fikcją. Czas jest związany ze zmysłem jaźni, a w związku z tym także z ego. Miejsce mocno związane jest z własnością, dziedzictwem i pieniędzmi z jednej strony oraz z kolektywem lub pokrewieństwem z drugiej strony.

Czytaj więcej

Sprostowanie i przeprosiny
(dodano: 2007-11-10 15:07:58)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Redakcja serwisu Paranormalium.pl pragnie przeprosić dyrekcję oraz pracowników Szpitala Rehabilitacyjno-Profilaktycznego MSWiA dla Dzieci i Młodzieży w Górznie za podanie nieprawdziwych informacji na temat rzekomych niewytłumaczalnych zjawisk zachodzących na terenie szpitala.

W krainie koszmarów
(dodano: 2007-11-03 01:22:05)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Pacjentem był 37-letni mężczyzna, nad którym w dzieciństwie znęcała się fizycznie matka-schizofreniczka, najczęściej gdy leżał w łóżku, próbując zasnąć. Mimo to wyrósł on na normalnego, zdolnego do pracy dorosłego mężczyznę. Pewnej nocy zaczęły się nocne koszmary - przerażające i powracające, w których intruzem była kobieta w średnim wieku z nożem.
"Stare wspomnienia lęku nie zniknęły", powiedziała doktor Ross Levin, psycholog i badacz snu. One "szybko zostały reaktywowane przez ostatni uraz" i właśnie to stało się podstawą powtarzającego się koszmaru. Dr Levin namówiła pacjenta do przypomnienia sobie snu i spróbowała stworzyć alternatywę dla latających ostrzy i uporczywego lęku, aż w końcu koszmary ustały i mężczyzna mógł odzyskać spokój.

Czytaj więcej

Nowa Biologia: Mądrość Twoich Komórek
(dodano: 2007-10-21 15:42:35)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Mądrość Twoich Komórek to nowa biologia, która znacząco zmieni cywilizację i świat, w którym żyjemy. Ta nowa biologia odciąga nas od wiary w to, że jesteśmy ofiarą naszych genów i że jesteśmy biochemicznymi maszynami, że życie jest poza naszą kontrolą. Mądrość Twoich Komórek wprowadza nas w inną rzeczywistość, rzeczywistość, w której nasze myśli, wiara i umysł kontrolują nasze geny, nasze zachowanie i życie, którego doświadczamy. Ta biologia oparta jest na aktualnej, nowoczesnej nauce z dodanymi pewnymi nowymi spostrzeżeniami.

Czytaj więcej

Tajemny język bliźniąt
(dodano: 2007-10-06 23:39:48)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Niektórzy twierdzą, że bliźnięta posiadają wspólną duszę. Czy tak jest w istocie? Pewne przypadki zdają się potwierdzać tą teorię. Jak choćby historia June i Jennifer Gibbons, Luke'a i Jack'a Ryanów czy Grace i Virginii Kennedy, bliźniąt, które stworzyły własne światy i własne języki.
Przeprowadzone w Holandii badanie sugeruje, że około 40% bliźniaków rozwija swój własny język, za pomocą którego porozumiewają się między sobą. Pytanie, czy za powstawaniem "prywatnego języka" kryje się nieprawidłowość rozwojowa, czy też wybitna inteligencja skrępowana zaburzeniami w rozwoju emocjonalnym - wciąż jeszcze nie doczekało się ostatecznej odpowiedzi.

Czytaj więcej

Nowy dział - Paranormalium Unplugged!
(dodano: 2007-09-14 01:41:17)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Dziś w Paranormalium pojawił się nowy dział o nazwie "Unplugged!". Znajdą się w nim różne ciekawe materiały oraz teksty źródłowe, takie jak np korespondencje od badaczy, na których oparte są niektóre znajdujące się w Paranormalium artykuły. Będą w tym dziale umieszczane także materiały, które z różnych względów nie mogły zostać zamieszczone na stronie głównej, a są godne uwagi, np ze względu na interesujące fakty.
Narazie materiałów w tym dziale jest niewiele, z czasem jednak baza materiałów "Unplugged!" będzie się rozrastać.

Wszystkich newsów w bazie: 1101, obecna strona 174, ilość stron 184
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium