Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Niezwykły wynalazek doktora Grebiennikowa
(dodano: 2008-06-01 00:25:25)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Od wielu lat największym marzeniem fizyków jest odkrycie tajemnicy antygrawitacji. Jak się okazuje, natura sekret ten doskonale zna - ale zdradziła go tylko... jednemu gatunkowi owadów. I jednemu człowiekowi, rosyjskiemu entomologowi Wiktorowi Grebiennikowi, który skonstruował platformę lewitacyjną (nazwaną przezeń "latadłem"), której działanie opierało się na fragmentach pszczelich gniazd i wytwarzanym przez nie tzw efekcie struktury jamy.

Czytaj więcej

Kryształowe czaszki to "współczesne fałszywki"
(dodano: 2008-05-27 22:50:45)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Jak ujawniło naukowe badanie, dwie najsłynniejsze kryształowe czaszki - które rzekomo miały zostać stworzone przez starożytne amerykańskie cywilizacje - są współczesnymi fałszywkami. Wyniki badania wykazały, że czaszki zostały wytworzone z użyciem narzędzi niedostępnych starożytnym Majom lub Aztekom. Powinno to zakończyć trwające całe dekady spekulacje na temat pochodzenia tych kontrowersyjnych obiektów. Rzuca to również cień wątpliwości na autentyczność innych kryształowych czaszek, znajdujących się w różnych zbiorach na całym świecie.

Czytaj więcej

Naukowcy: Pewnego dnia będzie można wskrzesić dinozaury
(dodano: 2008-05-22 21:58:39)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Naukowcy przywrócili do życia fragment kodu genetycznego tygrysa tasmańskiego, wstrzykując go do embrionu myszy. Kod DNA tygrysa tasmańskiego był w stanie wytworzyć w ciele myszy kości i chrząstkę, co sugeruje, że wymarły gen może zostać przywrócony do życia.
Badacze mają nadzieję na wskrzeszenie w przyszłości wymarłych gatunków zwierząt, być może nawet mamutów czy dinozaurów - o ile naukowcy będą mieli odpowiednio dużą ilość DNA danego gatunku.

Czytaj więcej

RSS - newsy na Twój pulpit!
(dodano: 2008-05-02 16:13:10)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Dziś w Paranormalium uruchomiony został kanał RSS. Jest to funkcja pozwalająca - przy pomocy odpowiedniego programu (tzw czytnika) - pobierać informacje o nowych artykułach na Paranormalium. Aby skorzystać z kanału RSS, potrzebny jest odpowiedni program, tzw. czytnik kanałów, lub przeglądarka obsługująca kanały RSS (np Firefox, Opera czy najnowszy Windows Internet Explorer). Czytniki RSS są również wbudowane w niektóre "bajery" dla Windows XP, np w programie Desktop Sidebar.

Powrót buddyjskiego lamy
(dodano: 2008-05-01 02:18:01)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Chambo Lama Dasza-Dorżo Itigiełow (1852-1927) był buriackim lamą buddyjskim, który zasłynął z tego, że jego ciało w 80 lat po śmierci wciąż znajduje się w idealnym, wręcz nienaruszonym stanie. Co więcej, objawia ono pewne funkcje życiowe!
Lama umarł niedaleko rosyjskiego miasta Ułan-Ude. Na łożu śmierci lama Itigiełow prosił, by jego sarkofag otworzyć w jakiś czas później, by sprawdzić, w jakim stanie znajduje się jego ciało.
Od tamtego momentu trumnę z ciałem lamy odkopywano trzy razy, w 1955, 1973 i 2002 roku. Mnisi z Dacanu Iwołgińskiego mówili, że za każdym razem ciało lamy było nietknięte, a oni nie stwierdzili żadnych oznak rozkładu. Ciało sprawiało wrażenie, jak gdyby lama umarł niedawno.

Czytaj więcej

Czy można przeszczepić ludzką duszę?
(dodano: 2008-05-01 02:11:19)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Rozwój medycyny przez ostatnie 30 lat był tak szybki, że to, co wczoraj uważano za cuda, jutro będzie powszechnie stosowaną procedurą. Zapewne jednym z takich cudów jest sugestia, że pacjenci mogą nabywać od dawcy nie tylko organy, ale także i wspomnienia - a być może nawet i duszę. Czy tak jest w istocie? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. W tym artykule także opowiemy o przypadkach ludzi żyjących z przeszczepionymi wspomnieniami.

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 1101, obecna strona 170, ilość stron 184
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium