świece na komaryNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

W Google Earth odnaleziono tajemnicze obiekty znajdujące się w Chinach


Dodano: 2006-07-30 21:10:00 | Wyświetleń: 26463 | 🕑 Odłóż na później
Zdjęcie


Google Earth, serwis udostępniający zdjęcia satelitarne Ziemi, na których znajdowano już latające samochody, udostępnia również zdjęcie tajemniczego, nowoodnalezionego, niezwykłego sztucznego krajobrazu w odległym zakątku Chin. Chińskie miejsce znajduje się w bardzo odległym regionie Huyangyangtan, terenie otoczonym ośnieżonymi górami, strumieniami i dolinami. Znalezisko, dokonane przez jednego z niemieckich użytkowników Google Earth, wywołało spekulacje co do rzekomego wojskowego przeznaczenia tego miejsca.

Strona sieciowa zawierająca zdjęcia satelitarne jest powodem dyskusji wśród entuzjastów, którzy przyglądają się danym satelitarnym i informują o znaleziskach redakcję brytyjskiej witryny informacyjnej "The Register". Według danych porównawczych zebranych przez członków społeczności internetowej, prostokątna symulacja wykazuje podobieństwo do 450-kilometrowego terenu zajętego przez Chiny, do którego prawa roszczą sobie Indie, w pobliżu góry Karakoram. Miejsce Huanyangtan ma granice długości 3 kilometrów.

Wiele społeczności internetowych podejrzewa, że sztuczny krajobraz musi mieć jakieś znaczenie obronne, skoro Huangyangtan ma powiązania z wojkiem, wliczając w to znajdujące się w pobliżu strzelnice. Inni twierdzą, że zauważyli koszary i magazyny silników, które mogłyby zawierać zamaskowane pojazdy w pobliżu sztucznego terenu. Jednakże internauta, który odkrył to miejsce, podpisujący się jako KenGrok, powiedział, że trudno ocenić, do czego tak naprawdę mogłyby służyć znajdujące się tam obiekty. "Bardzo trudno powiedzieć, co można zobaczyć w Chinach. Po długim przyglądaniu się temu i innym regionom Chin jestem w stanie odróżnić obiekty cywilne od wojskowych. W rzeczywistości istnieje nieścisły podział między obydwoma typami obiektów", powiedział KenGrok.

Michael Barlow, wicedyrektor Centrum Badań Obrony i Bezpieczeństwa UNSW@AFDA, powiedział, że chociaż odgrodzone piaskiem typy terenu wykorzystywane były wiele lat temu, nigdy nie słyszał o siłach obrony zgromadzonych na tak dużym obszarze. "Jedynymi tak dużymi modelami są miejskie środowiska - okręgi - przeznaczone na treningi dla oddziałów wojskowych", powiedział. Dodał, że przy budowaniu krajobrazu topograficznego dla celów wojskowych taki obszar może wydawać się mały, jednak fizyczne dane mogą być analizowane i mierzone komputerowo. "Równie dobrze możesz kupić grę komputerową, w której możesz załadować istniejący teren w celu symulacji ścieżki lotu".

Gdy przyszło do alternatywnych teorii, jeden z internautów zasugerował, że może to być "Farma Huangyangtan", o której jest mowa w chińskiej literaturze, inny z kolei zażartował, że może to być "pierwsze miniaturowe chińskie pole golfowe znajdujące się na zajmowanym przez Chiny terenie".

Google Earth stało się źródłem kilku nierozwiązanych tajemnic, między innymi zjawiska latającego samochodu na podmiejskim parkingu w Perth w Australii, które zaobserwowano w styczniu tego roku. Wspomniany pojazd wydaje się unosić nad ziemią i rzucać pod sobą cień, co daje pole do wymyślania różnych teorii.

Kiedy niektórzy wątpią w autentyczność zdjęć z Google Earth, przedstawiciele Goole mówią, że dane pokazane na mapach pochodzą ze zdjęć satelitarnych i lotniczych, zebranych przez ostatnie trzy lata.

Louisa Hearn, FairfaxDigital, 20 lipiec 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • j.cz. (2008-08-29 00:30:23) #760   ❗❗❗
  wszystko na google earth da się wytłumaczyć, ale to jest... jest po prostu odmienne od wszystkich innych. to, jak dla mnie, nie jest zwykły fotomontaż


  Odpowiedz
 • Pireansot (2008-11-15 10:37:51) #1362   ❗❗❗
  Co to znaczy "bardzo odległy region"? Odległy od czego? Może się mylę, ale chyba im bardziej jakiś region jest od czegoś odległy, tym bliższy staje się czemuś innemu, wobec czego region o którym tu mowa może być "bardzo blisko położonym regionem". Zwłaszcza, że nie zawarto żadnego punktu odniesienia. No, ale za to jak tajemniczo brzmi "bardzo odległy region"...ciarki przechodzą. Co to jest Szitaka?

  Odpowiedz
 • Extra-Terrestrial (2008-12-31 20:17:28) #1836   ❗❗❗
  nie wiem o co tyle wojny. Chiny mogą mieć jakieś prywatne tereny obronne.

  Odpowiedz
 • William (2009-01-03 00:10:43) #1855   ❗❗❗
  ten samochód, który lata, to reklama szrotu...na palu oczywiscie...

  Odpowiedz
 • Viperova (2010-05-08 17:50:43) #4928   ❗❗❗
  Przez ostatnie 3 lata? A na zdjęciu satelitarnym, koło mojego domu widać jeszcze naszego Peugeot'a, którego sprzedaliśmy 5-6 lat temu.

  Odpowiedz
 • Geraltair (2010-05-19 22:08:17) #4982   ❗❗❗
  Viperova, artykuł został napisany w 2006r. ;]

  Odpowiedz
 • Skryba (2010-07-17 23:30:07) #5289   ❗❗❗
  Opisywane miejsce to makieta (w bardzo dużej skali) regionu leżącego na wschód od gór Karakorum. Jest to obszar sporny o powierzchni 38 000 km², pomiędzy Chinami a Indiami.  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Zagadkowe obiekty
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium