holidaytraveltime.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

UFO nad Teheranem (1976 r.)


Dodano: 2011-12-16 01:40:29 | Wyświetleń: 10296 | 🕑 Odłóż na później
Wieczorem 18 września 1976 r. komendant irańskiej eskadry samolotów wojskowych Parviz Jafari dostał rozkaz zestrzelenia UFO, które zawisło nad Teheranem. Obiekt został zarejestrowany przez radary, ale widziany był również z ziemi przez świadków. Leciał dość nisko, wyglądem przypominał gwiazdę, był jednak większy i jaśniejszy.

Punktem dowodzenia zarządzał zastępca komendanta, generał Yousefi - to on wysłał pierwszego myśliwca w pościg za obiektem. Pilot F-4 wrócił niebawem - gdy znajdował się blisko obiektu maszyna odmówiła posłuszeństwa, urządzenia na pokładzie przestały działać.

Około 10 minut póżniej wysłano następnego myśliwca, którym sterował Jafari. Zbliżałem się szybko do obiektu, który zmieniał kolor z czerwonego na zielony, pomarańczowy i jasnoniebieski, był to tak intensywny kolor i tak jasny, że nie mogłem zobaczyć kształtu a nawet samego obiektu. Włączyliśmy radar, to coś było 30 stopni na lewo od nas, znajdowało się w odległości 25 mil i miało wielkość Boeinga 707. Cztery mniejsze obiekty o różnych kształtach oddzieliły się od głównego. Gdy znajdowaliśmy się dość blisko obiektu, wysiadło nasze uzbrojenie, a komunikacja radiowa była utrudniona, mówił Jafari.

Jeden z obiektów leciał w naszą stronę. Próbowałem odpalić rakietę, ale w tym momencie nasze pociski nie reagowały. Podczas gdy schodziliśmy niżej cały czas towarzyszył nam inny obiekt. Następny z tych mniejszych obiektów wylądował na otwartym polu i świecił tak jasno, że było widać pod nim piasek na ziemi. Cały czas słyszeliśmy rozmowy innych pilotów, którzy także mieli kłopoty z swoimi urządzeniami. Jeszcze parę następnych dni obfitowało w takie utrudnienia. Jakiś czas później w głównej kwaterze poddano mnie przesłuchaniu, był tym także pułkownik Allan Moy z USA, który wszystko notował, dodał Jafari. Jakiś czas później Charles Huffer, powołując się na "Freedom of Information Act", próbował od amerykańskiego rządu dowiedzieć się więcej o tym przypadku. Najpierw poinformowano go, że takimi zapytaniami zajmuje się specjalne biuro do spraw niezwykłych obiektów w Ministerstwie Obrony. Huffer złożył wniosek, lecz go odrzucono.

Phillip Klass próbował mu pomóc. Miał swoje kontakty, w tym przyjaciela zastępcy asystenta sekretarza obrony w Pentagonie. Huffer nie próżnował i nawiązał kontakt z dyrektorem "Center of UFO Studies", ten miał poprosić senatora Stevensona o wstawiennictwo. We wrześniu 1977 r. Huffer dostał wreszcie pozytywną odpowiedź. Wprawdzie sam przypadek z Iranu był mocno skrócony w opisie i nie wnosił nic nowego, jednak przez pomyłkę dostarczono mu coś jeszcze. Była to lista urzędów i osób które zostały poinformowane o tym, co się wydarzyło nad Teheranem:

Defense Intelligence Agency, Secretary of Defense, Deputy Secretary of Defense, European Defense Air Command, Commander in Chief of U.S. Forces, Europa (Rammstein, Vaihingen), Commander in Chief of U.S Naval Forces in the Middle East, Secretary of State, C.I.S,National Security Agency,White House, Chief of Staff U.S. Air Force, Chief of Naval Operations, Chief of Staff U.S. Army.

Gdy Huffer zaczął mówić o owej liście, w prasie zrobiło się dość głośno - dziennikarze bombardowali Ministerstwo Obrony USA z zapytaniami o listę i oczywiście każdy chciał kopię dla siebie. Ministerstwo stanowczo zaprzeczyło, aby posiadało taką listę, jednak gdy Huffer opublikował ją, nie było wyjścia - tajna służba wojskowa (DIA) potwierdziła wydarzenia nad Teheranem.

A wszystko to działo się w czasie, kiedy USA oficjalnie głosiło, że nie zbiera ani nie zajmuje się dziwnymi obiektami zwanymi UFO.

Opracowanie: Arek
Na podstawie: MUFON, youtube

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


 • harmaa
  (2011-12-19 21:32:26) #7114 | 👮 raport

  Przerazajace jest to ile informacji ukrywa rzad, a my nawet polowy z tego nie wiemy.

  Odpowiedz


 • Arek
  (2011-12-27 22:54:56) #7124 | 👮 raport

  Masz rację Harmaa. To co my się dowiadujemy o zjawisku ufo jest tylko wierzchołkiem góry lodowej

  Odpowiedz


Tagi
Inne artykuły
z działu UFO - nieznane obiekty latające
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium