Opinie o feromonach BTBNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?


Dodano: 2006-07-31 01:00:00 | Wyświetleń: 64031 | 🕑 Odłóż na później
IlustracjaZawsze, gdy masz uczucie, że za chwilę zadzwoni telefon... on dzwoni. Albo domyślasz się, kim jest osoba dzwoniąca... i masz rację. W Twojej głowie pojawia się melodia, włączasz radio i... leci ten sam utwór. Jesteś przygnębiony, masz uczucie, że bliski przyjaciel lub znajomy ma problemy albo w tej chwili potrzebuje twojej pomocy... wkrótce przekonujesz się, że tak jest w istocie.

Czy te przykłady wydarzeń to zwykłe zbiegi okoliczności? Nie są to już tylko pojęcia "Nowej Ery", są to obiekty poważnych spekulacji i badań dokonywanych przez coraz większą liczbę naukowców głównego nurtu w dziedzinie teorii kwantowej, psychologii i innych dziedzin. Teoria na temat prawdziwości postrzegania pozazmysłowego i opisywanych zdolności parapsychologicznych (jeśli są skomplikowane do zmierzenia) zyskuje coraz większe poważanie.

Ci, którzy badają ESP, podejrzewają, że większość, jeśli nie wszyscy posiada do zmieniania stopni. Zdolność ta często jest porównywana do talentu muzycznego. Niektórzy ludzie są naturalnie utalentowani i mają zdolność odtwarzania i komponowania muzyki i mają własne praktyki czyniące z nich wirtuozów. Inni muszą uczyć się i pracować i mają własną praktykę, pozwalającą na nawet dobrą grę na instrumencie lub grę z najprostszy sposób. Każdy jednak może się nauczyć gry do pewnego stopnia. Tak samo może być w przypadku zdolności psychicznych.

Oto, co musisz wiedzieć na temat rozwijania własnych zdolności psychicznych.

Rozpoznanie zdolności

Pierwszy krok ma pomóc w rozpoznaniu, czy posiadasz zdolności postrzegania pozazmysłowego i czy możesz je rozwinąć. Chociaż mogłoby to zabrzmieć głupio i banalnie, zacznij od mówienia sobie, że posiadasz zdolności parapsychiczne. Uczyń to mantrą i powtarzaj sobie często dzień w dzień. Ten rodzaj rozmowy samemu ze sobą ma podstawę naukową. Wiadomo, że gdy osoba uczy się czegoś - czy to umiejętności fizyczne, jak rzeźbienie w drewnie, czy ćwiczenie umysłowe, jak zapamiętywanie wierszy - przez powtarzanie, jego lub jej mózg zmienia - "przestawia" się, jeśli będzie regularnie wykonywać zadanie. Ten proces przestawiania twojego mózgu pozwoli utwierdzić cię w przekonaniu o twoich zdolnościach psychicznych.

"Podświadomości zajmie trochę czasu połączenie się z zamierzonymi myślami, najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie myślenia o tym", mówi Russel Steward w artykule dla "Psychic Journal". "Wszystkie te myśli mają pozytywny wpływ na rozwijanie twojego daru. Wiedza pomoże, gdy chcesz zrozumieć, jak działają niektóre rzeczy. Przyjmij politykę, którą podjąłbyś z nowym hobby. Wkrocz w to, kupuj książki i magazyny, szukaj dodatkowych informacji w Internecie".

IlustracjaPraktyka

Tak jak trudny sport lub grana instrumencie muzycznym, zdolność postrzegania pozazmysłowego wymaga pilnego treningu. Jednakże w przeciwieństwie do sportu czy muzyki, twój postęp może być trudny do zmierzenia z powodu ulotnej natury zjawisk psychicznych (trudno określić, jak albo kiedy to zacznie działać). Poziom frustracji może być wysoki, kluczem do sukcesu jest jednak nie rezygnować (powinieneś także wiedzieć, że nie ma żadnej gwarancji sukcesu, gdy rozpoczniesz próby rozwinięcia swoich zdolności pozazmysłowych, jeśli jednak nie spróbujesz, na pewno nie osiągniesz tego, co byś chciał).

"Zarezerwuj sobie trochę czasu na praktyki. Uspokój umysł, włącz łagodną, kojącą muzykę i spróbuj się odprężyć", poleca Russel Steward. "Pozwól swoim myślom przemieszczać się. Czasami pomaga obraz letniej sceny, pola albo oświetlonej słońcem łąki. To wszystko wynika z przyzwyczajenia do informacji docierających do ciebie z innego źródła. Im więcej ćwiczysz, tym staje się to łatwiejsze. Próbuj przystawać, zanim zaczniesz coś robić. Na przykład, gdy zadzwoni telefon, poczekaj z odpowiedzią kilka sekund. Czy możesz powiedzieć, kto dzwoni? Próbuj tego, gdy ktoś puka do twoich drzwi. Próbuj tego w pracy. Czy możesz powiedzieć, kiedy ktoś jest szczęśliwy, smutny lub zajęty?"

Takie ćwiczenia wymagają koncentracji, zdolności, którą musisz rozwinąć także u siebie. "Musisz mieć niewiarygodną koncentrację", pisze Joe Cepeda w artykule "How Do You Improve Your ESP Ability?". "Typ koncentracji, która nakazuje ci ignorować tłum na stadionie piłkarskim przy dotknięciu piłki ręką, i która pozwala ci przypomnieć sobie, gdzie stanąłeś, czytając książkę, przypomnieć twarz przyjaciela lub sytuację. Myśli płyną wówczas niewiarygodnie szybko. Każda nanosekunda oznacza tysiące lub miliony myśli płynących tam i z powrotem. Każda osoba otrzymuje i wysyła myśli poza swoim umysłem. Wyobraź sobie, że wszystkie stacje radiowe nadają w jednej chwili programy na tej samej częstotliwości w twoim odbiorniku i będziesz miał pojęcie, co w danej chwili przepływa przez twój umysł. A teraz wyobraź sobie, że jesteś w stanie odebrać tylko jedną transmisję radiową".

Nie pozwól się zatrzymywać przez swoje frustracje lub niepowodzenia. Bądź realistyczny. Nie możesz czekac z praktyką kilka dni, wtedy będziesz mógł przewidzieć, kiedy wujek Antek zadzwoni albo kto wygra finał mistrzostw świata w piłce nożnej. Paranormalne zdolności, również te rozwinięte w wysokim stopniu, mogą być nieprzewidywalne i niekonsekwentne. Sztuka polega na rozpoznaniu, kiedy twoje ESP zadziała... przyjdzie to wraz z doświadczeniem.

IlustracjaĆwiczenia

A oto kilka praktycznych ćwiczeń na postrzeganie pozazmysłowe, zaczerpniętych z różnych źródeł:

:: Skanowanie ::

Dwoje ludzi, dwoje nieznajomych, stojących kilka metrów od siebie, staje twarzą w twarz, zamykają oczy. Każda z tych osób zamyka oczy, daje sobie chwilę oddechu, odpręża się i uziemia, wtedy wizualizuje sobie inną osobę jako kulę światła lub czystej energii. Każdy spogląda wewnętrznymi oczyma na kulę światła i patrzy na osobę z góry na dół, z dołu do góry, uważając na jakieś słowa, obrazy, kolory, myśli, uczucia rodzące się w swoim ciele... cokolwiek, co tylko pojawi się przy tym spojrzeniu... po kilku chwilach, gdy oboje wrócą do rzeczywistości, mówią sobie, co widzieli, czuli, cokolwiek i opisują, czego innego doświadczyli w tym czasie - to ćwiczenie nazywa się "Ćwiczeniem Świetlnej Kuli".

:: Przewidywanie ::

Napisz trzy przepowiednie na następny dzień. Zamknij oczy, odetchnij głęboko, upewnij się, że jest ci wygodnie i że stopy mocno stoją na podłodze. Po kilku głębokich oddechach zwizualizuj siebie w następnym dniu. Zobacz siebie podążającego jutro według planów. Spójrz wokół siebie. Zauważ jakieś kolory lub uczucia. Kto jest z tobą? Co oni noszą? Co robią? Co ty robisz? Jeżeli nic nie wydaje się przyjść, wtedy zacznij nasłuchiwać. Jakieś słowa? Jakaś piosenka zaczyna przelatywać ci przez głowę? Jak się czuje twoje ciało? Czy cokolwiek czujesz? Czy zauważasz subtelne zmiany? Czy zmienia się twój nastrój? Zanotuj wszystko, co odczujesz. Pisz swoje "przepowiednie" oparte na informacjach, jakie otrzymałeś - to ćwiczenie nazwane zostało "Wyczuwaj i Interpretuj".

:: Testy online ::

Wiele testów na postrzeganie pozazmysłowe dostępnych jest w Internecie. Pracuj w cichym pokoju bez żadnych rozrywek. Spróbuj różnych testów i pracuj z nimi wielokrotnie. Próbuj tego w różnych porach dnia. Czy wszystko w pewnych określonych częściach dnia idzie bardziej pomyślnie, niż w innych?

Skąd wiesz, czy to działa?

Po dniach, tygodniach i miesiącach medytacji, praktyk i eksperymentowania, skąd będziesz wiedział, czy twoje zdolności psychiczne powiększyły się? "Dzięki doświadczeniu", mówi Russel Steward. "Zachowuj epizody w swojej pamięci. Wszystkie rzeczy, o których wiesz, że się ziściły, wszystkie rzeczy, które mógłbyś powiedzieć innym o sobie, każdy kolejny epizod będzie dowodem".

Jeszcze lepiej będzie, jeśli zaczniesz prowadzić dziennik własnych doświadczeń. Zapisz wyniki testów online i ćwiczeń. Fizyczne utrwalenie tego wszystkiego na papierze pomoże wzmocnić związek między świadomością a nieświadomością.

Skąd jednak będziesz wiedział, czy twoje "trafy" nie są nadal zwykłym zbiegiem okoliczności? Określi to coraz większa liczba sukcesów na tym polu. "W pewnym punkcie szansa i zbieg okoliczności nie są już matematycznymi czynnikami", mówi Steward. "Przeszukujesz swoje uczucia, zaczynasz ufać sobie. Tajemnice wszechświata leżą przed tobą, już nie jako zagadki, ale jako olbrzymia, nieprzeczytana książka".

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • PolyPore PolyPore (2009-03-10 16:45:36) #2524   ❗❗❗
  To dziala!
  W 2miesiace zyskalem wrecz niewyobrazalna "moc"!

  Wszystkie moje przepowiednie sie sprawdzaja (w ciagu oststnich sprawdzilo sie 25/25 moich przepowiedni).

  Jest tez zla strona etgo talentu...
  Dzis, gdy zamkanlem oczy i zaczalem szukac przyszloscie, tak jak zwykle... postanowilem posc dalej.
  I to byl moj blad!

  Poczawszy od 2013 roku nic nie widze... mam nadzieje, ze nie oznacza to konca swiata.
  Do grudnia 2012 roku balem sie siegnac.

  Jednak gdy spojrzalem w 5czerwiec 2012 roku - wszysko wygladalo na OK.
  Ludzie zyli, byli zadowoleni...

  Pozdr.

  Odpowiedz
 • kilwe (2009-07-10 23:52:28) #3536   ❗❗❗
  czy mogłabym poprosić o kilka linków z testami online na postrzeganie pozazmysłowe? nie mogę znaleźć.

  Odpowiedz
 • sad (2009-10-28 17:54:16) #3987   ❗❗❗
  wiesz umówie cie na sesje do psychologa uwierz to widać gdy ktoś ściemnia

  Odpowiedz
 • Ździsław (2010-01-06 00:11:50) #4405   ❗❗❗
  Osobiście jestem neutralny w takich sprawach często zdarzają mi się takie trafy ale większość z nich pochodzi ze ścisłej analizy różnych czynników np zachowania danej osoby

  Odpowiedz
 • A co cie to? (2010-02-07 08:26:38) #4541   ❗❗❗
  Najgorsze jest to ze duzo ludzi mysli ze sa wybrancami, a tak naprawde sa zakompleksionymi zyciowymi niudacznikami.W taki sposob chce udowodnic swoja wartosc, pokazac ze byl niedoceniany.. zalosne

  Odpowiedz
 • Kinia. (2010-04-14 15:44:35) #4807   ❗❗❗
  tak bardzo chciałabym tak umieć! Cokolwiek :(. Najbardziej chciałabym mieć wizję :(. Jak się tego nauczyć? Codziennie mam sobie ćwiczyć? Ciągle te same ćwiczenia?

  Odpowiedz
 • ... (2010-09-23 19:34:17) #5624   ❗❗❗
  Ja już od jakiegoś czasu widzę "wycinki" z następnego dnia. Umiem przepowiedzieć jaki medal dostanie zawodnik w jakiejś dyscyplinie (zawsze mi wychodzi). Dużo osób mi nie wierzy, ale to prawda.Wezmę się za te ćwiczenia. Może coś z tego wyniknie?

  Odpowiedz
 • Karola (2010-11-28 02:00:10) #5825   ❗❗❗
  Mi dosc czesto zdarza sie po prostu WIEDZIEC niektorze rzeczy, np. imiona ludzi, kilka razy imie kogos o kim tylko slyszalam, wlasnie piosenki z radia, raz udalo mi sie uprzedzic znajomego o tym ze zlapie go policja za wiadoma rzecz, co mialo miejsce kilka godzin pozniej, i raz wypadek znajomemu (znam go tylko przez internet) ktory mial miejsce 40 minut pozniej. Pozatym umiem rozpoznac znak zodiaku a co za tym idzie charakter i podejscie czlowieka z ktorym mam stycznosc, aczkolwiek zdarzaja mi sie czasem drobne pomylki.
  Niby fajne takie zdolnosci ale czasem mnie to przeraza.

  Odpowiedz
 • skr (2010-12-20 01:12:02) #5918   ❗❗❗
  Jest tez zla strona etgo talentu...
  Dzis, gdy zamkanlem oczy i zaczalem szukac przyszloscie, tak jak zwykle... postanowilem posc dalej.
  I to byl moj blad!

  moze zdaj sobie sprawe z tego ze zadna przyszlosc nie istnieje. To co widzisz to tylko probalistyczne mozliwosci, jesli je zaczniesz realizowac t zmaterializujesz, poza tym nie maja zadnej mocy a ukazuja ci sie prawdopodobnie dlatego iz obecnie - i tylko obecnie moze cokolwiek istniec - jest ku temu tendencja, ale jedna tendencja moze miec szereg roznych zakonczen z czego zadne zakonczenie nie bedzie koncem absolutnym tylko poczatkiem nastepnego, gdy masz swiadomosc tego, lapiesz to w mig i mozesz tym sterowac, wtedy nabiera to "mocy".

  Odpowiedz
 • Sylwia (2011-03-17 21:58:26) #6333   ❗❗❗
  skr , i tu się mylisz .! Z tego co napisałeś wywnioskowałam że ty nie wiesz w te umiejętności , a ja takie posiadam .! Widzę aury , na przykład , poruszam przedmiotami siłą woli (telekineza) i raz miałam styczność z duchem , więc to istnieje ,! A i jeszcze miałam kilkanaście LD , i 2 lub 3 razy stan OOBE

  Odpowiedz
 • mi (2012-03-24 23:29:37) #7329   ❗❗❗   📧
  mi sie zdarze w snach przewidziec mi sie snilo ze np moja kolezanka spadla ze schodow i rano ja ostrzeglam i rzeczywiscie spadła lub z laptopem mi sie snilo ze go dostalam i rzeczywiscie dostalam lapotpa :P mam duzo takich zdarzen a z ta muzyka tez racja i zdrzwiami i z telefonem :X prawie mi sie wszystko zgadza bez ćw :P
  niewiem jak to nazwac ?? :P

  Odpowiedz
 • alice22222 (2012-10-14 15:26:55) #7606   ❗❗❗
  Mi czesto śni sie przyszłośc która sie sprawdza , czasami nawet pół roku wczesniej przed danym zdarzeniem,wszystkie emocje odczucia itd. sa zgodne z tymi które przezywam poźniej . . Mam tez bardzo czesto i bardzo łatwo jest mi wejsc w swiadomy sen . Często tez wiem , że cos sie zdarzy nawet kilka minut przed. Ludzie mówią ze to zbieg okolicznosci ja mysle , ze to coś więcej .Widze tez co jakiś czas duchy , czasem one ostrzsegaja mnie przed negatywnymi zdarzeniami mojego zycia , cy innych osób z kórymi zyje na codzień . Czesto też wiem co ktos powie całe zdania , w szkole bardzo mi sie to przydaje bo jak np. nauczyciel cos dyktóje ja mam zawsze kilka zdań do przodu i to dosłownie to co on mówi...

  Odpowiedz
 • Mikrusfilip (2012-11-20 17:31:18) #7663   ❗❗❗   📧
  Witam od zawsze dziwne przeczucia niemal wiem co się zdarzy śnią mi się zmarli i mówią co się stanie np tata mi się śnił i pokazał jak zginie mój brat po jakimś czasie spalił się na moich oczach jak w tym śnie było dużo takich akcj a od jakiegoś czasu coś mnie w nocy atakuje żona mi za bardzo nie wierźyła aż i ona w nocy musiała mnie bronić przed jakimś mlecznym obłokiem sam już nie wiem albo muszę się leczyć teraz z żoną he he albo coś jest na rzeczy

  Odpowiedz
 • KIM (2015-06-16 9:36:19) #12354   ❗❗❗
  W ten sposób uspokoisz myśli,odkryjesz na nowo to, co już dawno odkryte,wiele rzeczy sobie uświadomisz ale na realizację celu zabraknie życia.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • grzes (2016-10-21 5:40:40) #34360   ❗❗❗   📧
  nie nie zwariowałem szukam osoby która ma podobne zjawisko w sobie czuje myśli drugiej osoby i podczas snu wiem kto rozmawiał o mnie dzień wcześniej sprawdzałem to dzwoniąc do osób po przebudzeniu zdarzało się to też w trakcie dnia gdy byłem wypoczęty jest moment że nagle pełne zmęczenie usypiam w momencie, trwało to od kliku do kilkunastu minut w tym czasie pojawia się dana osoba czy człowiek może miedzi zdolności echolokacji

  Odpowiedz
 • stasy1963 (2016-11-01 19:16:13) #34510   ❗❗❗
  Wiem nie od dziś,że posiadam zdolności paranormalne.Moja mama posiadała ich bardzo wiele.Widziała i wiedziała za wiele,tak,jakby czytała z czarodziejskiej kuli.Gdy dzwoni telefon,wiem,kto dzwoni.Gdy puka ktoś do drzwi,wiem kto za nimi stoi.Wyczuwam wibracje ludzi.Wiem,kto jest dobry a kto zły.Przy złych muszę odwracać wzrok,bo dostaję drgawek.Idąc ulicą,wiem kogo spotkam.Miewam prorocze sny a jeśli chodzi o duchy,to spotkałam się z nimi wiele razy.Nie boję się ich ani trochę,choć przez jednego wyprowadziłam się z dawnego domu,bo za bardzo mi dokuczał i nie chciał powiedzieć,czego chce.Mam na wszystko świadków,którzy przy mnie widzieli wiele zjawisk nadprzyrodzonych.Ostatnio w moim mieszkaniu przestały działać telefony komórkowe,internet,zaczęły wyłączać się bezpieczniki,przepalać żarówki,chwilami wyłączał się telewizor a potem w nocy odwiedzili mnie moi bliscy zmarli.Bardzo chciałabym pogłębić swoją wiedzę na temat zjawisk paranormalnych.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Dar (2017-01-20 10:46:40) #35393   ❗❗❗
  Jesteście przez niektóre Doświadczenia bardziej nieszczęśliwi trzeba czasem odpuścić i żyć . Przeżyć życie godnie jest sztuką , przeżyć życie wiedząc jakie jest jest niestety przekleństwem. Pozdrawiam .

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
Tagi
Inne artykuły
z działu Ezoteryka
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium