projektowanie-ogrodowNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Jak wyjaśnić nadprzyrodzone zdolności psychiczne dzieci?


Dodano: 2011-06-03 17:43:47 | Wyświetleń: 12175 | 🕑 Odłóż na później
Psychic childLiteratura paranormalna pełna jest przypadków obdarzonych psychicznie dzieci. W przypadku poltergeista jest prawie pewne, że w centrum tej aktywności znajduje się dziecko, a wizje Najświętszej Maryi Panny słyną z zaangażowania dzieci.

Cofnij się do czasów polowań na czarownice, a przeczytasz wielokrotnie o dzieciach jako najłatwiejszych do oczarowania, zaś wiele oskarżeń o paranie się magią pochodziło od dzieci "dotkniętych" rzekomymi czarodziejskimi zaklęciami.

Czy badanie dzieci może stanowić wartość dodaną do badań naukowych?

Czy spoglądając na mentalność wewnątrz dziecka, możemy zidentyfikować elementy, które ukazują dla wystąpienia psychicznych zdarzeń optymalny stan umysłu? Być może.

Sceptyk z pewnością podskoczy dramatycznie i powiadomi nas o tym, że dzieci są zwykle bardziej skłonne do fantazjowania. Ich umysły bardziej wierzą w cuda, łatwiej więc dają się nabrać na sztuczki czy nawet iluzje.

Jest to całkiem prawdziwe.

Ponieważ jednak takie czynniki można zidentyfikować, nie znaczy to, że temat jest zamknięty. Wiele dzieci, na przykład, posiada "wyobrażonych" przyjaciół. Czy możemy po prostu pozostawić ten temat, stwierdzając - "no cóż"?

Oczywiście, nie. Próbujemy odkryć, dlaczego tak jest. Oczywiste pytanie, jakie należy zadać, brzmi: czy przeciętna mentalność w dzieciństwie pozwala umysłowi na dostęp do czegoś, co jest bardziej oddalone od dorosłych?

Często zastanawiałem się nad centralnym sceptycznym krytycyzmem tego zjawiska.

Jeśli paranormalność jest prawdziwa, to dlaczego nie doświadczamy tego przez cały czas? Myślę, że odpowiedź może wyniknąć ze zrozumienia ludzkiego umysłu.

Mówi się, że rozwinęliśmy się z natury. To, co często jest ignorowane, to możliwość ewolucji psychologicznej wespół z ewolucją fizyczną. Gdybyśmy byli częścią natury, wówczas istnieją szanse że nasze napędy byłyby instynktowne.

Nie wymagałoby to zdolności do myślenia, tak jak to czynimy dzisiaj.

Jednakowoż, tak jak wyewoluowaliśmy fizycznie dzięki technologii, myślę, że tak samo dzieje się z umysłem. W rezultacie, używając technologii, zmuszeni byliśmy do "koncentrowania się" na zadaniu, jakie mamy w dłoni.

To była zdolność ponad instynktem. A żeby się skoncentrować, musimy oczyścić umysł z wszelkich nieistotnych czynników. Czy mogło to spowodować stworzenie odrębnego świadomego i nieświadomego umysłu - pierwszego umożliwiającego koncentrację na świecie, drugiego stanowiącego repozytorium dla pamięci niewymaganej w danym momencie?

Ewolucja znajduje więc zastosowanie w umyśle. Możemy powiedzieć, że instynkt został zachowany w umyśle nieświadomym, ulepszając technologię, a informacje, jakie wytwarza, rozszerzyły umysł świadomy i odsunęły nieświadomą myśl dużo dalej od świadomej.

Taki model umysłu wyjaśnia, dlaczego zjawiska paranormalne nie są doświadczane jako norma. Znajdując się w nieświadomym umyśle, uzyskujemy do niego dostęp tylko wtedy, gdy przychodzi informacja z zewnątrz, pozwalając myśli nieświadomej zbliżyć się do myśli świadomej. Pokazuje to jednak również, że z im bardziej zewnętrzną informacją mamy do czynienia, tym mniej stajemy się obdarzeni psychicznie. Stąd, edukacja, praca - generalnie aktywność w życiu dorosłym - staje się hamulcem zjawiska paranormalnego - o ile, oczywiście, nie mają one charakteru mistycznego, pozwalając na odcięcie informacji z zewnątrz poprzez medytację, itd., czy zatrzymanie dziecięcego uczucia zdziwienia.

Anthony North
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • Al390 (2011-06-03 22:51:25) #6608   ❗❗❗
    Akurat "podatność" dzieci na czary, demony itp. nie jest trudno wytłumaczyć- po prostu dzieci (jako dzieci, znaczy takie zazwyczaj poniżej dziesiątego roku życia) są naiwne, łatwo je czymś skusić, posiadają słabą wolę i ogólnie stoją na przegranej pozycji z dorosłym. I wcale nie jest prawdą (przynajmniej ja się z tym nie zgadzam), że umysł nieświadomy jest "lepszy" w paranormalnych zagadnieniach niż umysł świadomy. To jak z kontrolowaniem siły- jak nie potrafisz jej kontrolować, raz kopniesz mocniej, raz słabiej. Jak potrafisz- możesz wybrać poziom mocy. Jednak umysł ludzki po części zatracił zdolności paranormalne, dlatego umysł nieświadomy, "pusty" jest bardziej podatny na instynkty. A czemu? Bo im dojrzalsi jesteśmy, tym lepiej kontrolujemy samych siebie. Roczne dziecko nie może wstrzymywać moczu, ponieważ nie potrafi. A dorosły (zdrowy i trzeźwy, to ważne) nie może się niekontrolowanie zsikać, że się tak brzydko wyrażę. Czemu? Bo już nie umie, zapomniał, zatracił ten instynkt. Proste i logiczne. A takie dzielenie świadomości może wprowadzać w błąd. Nie dzielmy tego, co jest jednością. Można, nawet należy rozwijać się umysłowo nie tylko "normalnie", także i para normalnie. Jedyne, co blokuje Ci drogę do osiągnięcia równowagi, do osiągnięcia wyższych poziomów ewolucji umysłowej to Ty. Art. dobry, choć moim zdaniem troszkę miesza, najprawdopodobniej przez podzielność umysłu, jaką tam zastosowano. Bo przecież- jeżeli ktoś kontroluje umysł nieświadomy, to czy nie jest on umysłem świadomym? Instynkty można ujarzmić, nawet trzeba. Taki kogel-mogel się zrobił, a ja tylko wrzuciłem w pralkę tą mieszaninę ;p
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Niezwykłe zdolności
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium