Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 40011 do audycji:
27 września 2019
(wróć do audycji)
 • Ivellios (2019-09-28 15:11:52) | PW | RAPORT | E-mail
  Narazie wysłuchałem tylko fragmentu gdzieś ze środkowej części audycji. Coś tam Michał mówił, że pół roku temu dostał maila z sugestią, że jak tylko będzie okazja to niech wyłączy VPN-a i udostępni trollom swoje prawdziwe IP, zrobi honeypot'a, nałapie ipków, itd. Wiedział, że może się to skończyć przerywaniem audycji i że ucierpi na tym nie tylko Teoria Chaosu i Radio Radio, ale również w pewien sposób oberwie Radio Paranormalium (no bo nie oszukujmy się, powtarzające się tydzień w tydzień problemy negatywnie wpływają na wizerunek radia). Zakładając, że to wszystko prawda, należy zadać pytanie: dlaczego Michał mnie o tym wszystkim odpowiednio wcześniej nie uprzedził? Dlaczego nie dał znać, że szykuje się taka i taka akcja i że może być audycja przerywana? Zamiast tego cały czas słyszeliśmy i czytaliśmy zapewnienia, że za tydzień będzie naprawione.

  Druga sprawa: w nagraniu słychać, że kilku słuchaczom udało się dodzwonić do Michała na Skype, normalnie rozmawiają, nie zauważyłem żeby były jakieś przerwy spowodowane utratą przez Michała dostępu do Internetu. Audycję na żywo próbowałem retransmitować, jednak większość czasu na antenie było słychać ciszę. Serwer Radia Radio był tak zajechany DDoS-em, że już nawet autopilot nie mógł wejść. Z serwerem często w ogóle nie udawało się połączyć, nawet nie wskakiwała strona Icecasta prezentująca liczniki słuchaczy, itp. A mimo to w nagraniu nie ma żadnych dziur - wniosek z tego taki, że atak został przeprowadzony najprawdopodobniej na serwer Radia Radio, nie zaś na michałowe IP. Co za tym idzie, nawet gdyby Michał nadawał zza VPN-a to i tak wiele by nie pomogło.

  Objawy słyszalne na antenie były więc identyczne jak wtedy, gdy Radio Paranormalium nadawało z niezabezpieczonego serwera. Nastąpił atak - użycie procesora szybko rosło do 100% - najpierw wywalało prezentera a chwilę później cały serwer siadał. Poprzedni serwer Radia Paranormalium nie posiadał odpowiednio mocnych zabezpieczeń przeciwko atakom typu DoS/DDoS.

  Podobnie jest z obecnym serwerem Radia Radio - zabezpieczenie albo bardzo słabe, albo w ogóle go nie ma. Efekt słyszeliśmy dziś w nocy...

  Później jak będę miał trochę więcej wolnego czasu, postaram się wysłuchać całej audycji.

  • onyx (2019-09-28 18:15:26) | RAPORT | E-mail
   W drugiej godzinie audycji mówi, że odchodzi z paranormalium, to chyba już zdecydowany koniec Michała. Jakby nie patrzeć byłeś chyba ostatnią osobą wśród radiowców, która była mu jeszcze przychylna (Yubego nie liczę bo żaden z niego radiowiec).

   btw. gdzie on niby tego honeypota postawił bo ja już nic z tego co on bredzi nie rozumiem zresztą nie mój cyrk nie moje małpy :)
  • Ronin101 (2019-09-28 19:49:18) | PW | RAPORT
   Jaki jest miesięczny koszt serwera z mocnymi zabezpieczeniami? Odnoszę wrażenie, że on wygłupia się tymi honeypotami i wyłapywaniem IPków, bo nie chce/nie może zainwestować zabezpieczenia na poziomie Radia Paranormalium.

  • Ivellios (2019-09-28 19:54:43) | PW | RAPORT | E-mail
   Ja na razie czekam na jakieś wyjaśnienia ze strony Michała. O ile takie się pojawią. A o tych honeypotach, testach, dealach czy cholera wie czym mógł mnie przynajmniej uprzedzić, tego chyba wymaga jakaś przyzwoitość, prawda? Nawet bez podawania szczegółów, tylko tak ogólnie - słuchaj dostałem cynk że coś się może dziać, może rwać audycję, ale jakby coś to retransmituj. Ale nie, za tydzień będzie naprawione, za tydzień będzie cacy. No cóż, nie było.
  • Ivellios (2019-09-28 19:58:09) | PW | RAPORT | E-mail
   @Ronin101 Radio Paranormalium aktualnie korzysta z serwera radiowego postawionego na VPS-ie z OVH: www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

   VPS SSD1 z dokupionym dyskiem 200 gigabajtów (na autopilota).

   Sam VPS SSD1 kosztuje z VAT-em jakieś 14 złotych miesięcznie z groszami.

   W cenie tego VPS-a jest świetne zabezpieczenie przeciwko DDoS-om. OVH wykrywa atak - wtedy usługa zostaje przełączona do "strefy bezpiecznej" (gdzie obowiązuje bardziej rygorystyczne filtrowanie pakietów, rozpraszanie ruchu i inne cuda na kiju), a OVH wysyła maila z informacją o wykryciu ataku. Przełączenie do "strefy bezpiecznej" następuje na tyle dyskretnie, że użytkownik zaatakowanej usługi w ogóle nie zauważa, że coś się stało. Wczoraj podczas "Bibliotekarium" ok. 21:00 nastąpił atak, który trwał jakieś dwie godziny z hakiem (OVH informuje również mailowo gdy atak się zakończy). Dwugodzinny DDoS! A mimo to ani nie wywalało mnie i Ż&Ż z serwera, ani strumieni nie urywało, nic się nie działo...
  • dejw ajk (2019-09-28 21:09:51) | RAPORT
   No Ivelliosie Michał mówi później że robi ci łaskę odchodząc w ten sposób bo ma na ciebie brudy ale w przeciwieństwie do ciebie nie będzie ich wywlekał on air bo jest "facetem z jajami" i takie rzeczy załatwia zakulisowo. Nie wiem co może na ciebie mieć ale ja bym się bał zemsty Michała Gieresia za takie "chamskie zagrania" jak wczoraj powiedzenie mu na czacie prostu z mostu jak się rzeczy mają.
  • Opinia (2019-09-28 21:14:40) | RAPORT | E-mail
   Od ponad roku są zapewnienia, że ddosy zostaną wyeliminowane za tydzień, założe się o 1000zł że za tydzień czy za miesiąc będzie to samo tylko zapewnienia, a ddosy nadal zostaną, może będzie tydzień lub dwa ok i potem znowu przerwy podczas nadawania audycji,
   brak kontaktu z słuchaczami jestem w stanie zrozumieć, ale chyba nawet Iwelios miał problem aby skontaktować się z Michałem,
   dodatkowo oskarżanie wszystkich mających inne zdanie o współprace z służbami, nie wydaje mi się aby co tydzień 100 agentów służb dzwoniło i słuchało teotlrii chaosu, gdyby teoriachaosu faktycznie była tak niewygodna dla służb Michał siedział by już dawno w areszcie

   osobiście nie chciałbym zakończenia współpracy z paranormalium
  • SkrzydlatyZmij (2019-09-28 22:31:27) | PW | RAPORT
   1. Nie rozumiem, dlaczego postawienie honeypot'a na IP Michała, wywaliło transmisję RP, które ma inne IP i dobre zabezpieczenia przeciw DDoS, o których pisze Ivellios?

   2. Jakie IP chciał wyłapać Michał, zastawiając pułapkę, skoro można zakładać z niemal pewnością, że wrogie ataki są przeprowadzane z fałszywych IP, przeciwnicy używają VPN i TORa?

   4. Skype mógł działać z innego IP, tu Michał mógłby wyjaśnić co się działo (Ivelliosowi), ale na prawdę, nie publicznie, z oczywistych względów...

   5. Audycja jest o konspiracji, a dyskusje o zabezpieczeniach i pułapkach toczą się publicznie, na czacie, na antenie i w komentarzach (pomiędzy Ivelliosem i Michałem)? Chyba rozumiecie groteskę?

   6. Może opadną emocje i dogadacie się na spokojnie, zgoda buduje, niezgoda rujnuje?
  • Ronin101 (2019-09-29 1:42:44) | RAPORT
   Mimo wszystko źle to wyszło. Ciebie Ivelios niepotrzebnie poniosły emocje. Claude zawalił na całej linii, okazał brak szacunku dla słuchaczy, ale mimo wszystko takie cieżkie rozmowy przeprowadza się zawsze w cztery oczy. To jest fundamentalna zasada we wszystkich dobrze zarządzanymch organizacjach: chwalisz przy wszystkich, ochrzaniasz w cztery oczy. Ochrzan przy wszystkich stawia ochrzanianego pod ścianą i wtedy bardzo łatwo o decyzje ostateczne typu kończymy współpracę etc. Szkoda.
  • marq (2019-09-29 1:44:35) | PW | RAPORT
   Bardzo Bardzo słabo się znam na informatyce a w szcz. na teleinformatyce zabezpieczeniach etc, ale pytałem kolegi co zajmuje się kryptologia i kryptografią - jak dobrze używam znaczeń - poprostu zabezpiecza no i "odbezpiecza' "zamki informatyczne" "ponoć" nie do przejścia i pokazałem mu dzisiejsza audycję i wyjesniłem kontekst ponieważ w połowie Paździ. ma przyjechać do mnie robić mi mala sieć - jaka sam ma w domu z zabezpieczeniami. potrafi skonfigurować kompa który bez TORów itp sieci czynią konkretny komp niewidoczny w sieci jakby go w ogóle nie było w obie strony down i upl. Zadał mi jedno wł. retoryczne pytanie czemu miały służyć te Claude działania oraz Kogo i Na Czym i Jak chciał "Złapać"

   Ja się nie wypowiadam ale on pracuje na pisaniu programów zamkniętych m.in. namierza h... różnego przeznaczenia i zarabia za ćwierć pracy z pracy zawodowej pod 10x więcej wiec wie o czym mówi. Dalej nie gadaliśmy poiewaz nawet jakby te działania miała pewien % powodzenia to jego objaśnień ja i tak bym nie zrozumiał.

   Wiec zapytam Ciebie Cloud`ie-Michale jak ta pułapka a lisy miała się zatrzasnąć. Wybacz, że pytam ale chyba 97% Osób które odsłuchały powyższy podkast z wczorajszego dnia nie ma pojęcia jak chciałeś zapędzić te króliki/ lisy /Zające do nory - To nie sarkazm ale pytanie zadane tak aby czytający zrozumieli o co pytam ponieważ pierwsza część mego wpisu mogła być nieco a może więcej niż nieco mętna.

   To Wy współsłuchacze i czatowicze ocenicie samodzielne.

   Pozdrawiam wszystkich na niedzielę - Oby do NaRa z Cloudem u Ivelliosa..... -:)??

   No i czy nie masz obaw, ze za Przysługę służb odpracowywał byś ją do swoich dni ostatnich ???? ??
  • Ivellios (2019-09-29 2:14:55) | PW | RAPORT | E-mail
   @SkrzydlatyŻmij ad 1) Audycja była [b]retransmitowana[/b] z Radia Radio. Atakowany był serwer radiowy Michała, podczas gdy z tego co zrozumiałem honeypotem miał być chyba jego komputer a nie serwer...?

   Ad 3) brakuje pkt 3 ;-)

   @Ronin101 jakoś nie protestowałeś (chyba?), gdy Michał z anteny Radia Paranormalium bez ogródek mieszał z pomyjami swoich dawnych kolegów z Nocnego Radia, i to jeszcze w czasie gdy ci przez pewien okres retransmitowali jego audycję. Owszem, pewnie i można im zarzucić to czy tamto, i owszem, moje zachowanie wczoraj nie było jakieś wybitnie eleganckie, ale na litość boską, mając w pamięci to na co Michał pozwalał sobie publicznie pod adresem Krawca i reszty ekipy z NR, pouczanie mnie co mam pisać na privie a co na czatach zalatuje hipokryzją.
  • Obojętny (2019-09-29 16:38:18) | RAPORT
   Nie lubiłem cie Iveliosie, ale po wyrzuceniu Michała (Ivelios to zrobił przed napisaniem przez Michała prostackiego "Claudemonet: To ja odchodzę!" którego nawet Michał nie mógł słyszeć, ponieważ odnosił się do chata) jesteś mi obojętny. Jako, że nic nie szkodzi mi obojętnie pomóc to poinformuję, że teksty o honeypotoach i pomagających mu whitehatach były już prawie półtora roku temu gdy nadawał jeszcze w zapomnianym już Radio Cenzura. Tam też przez kilka auydycji zapowiadał, że będzie zbierał IP atakujących. Pierwsze ataki DDoS zaczęły się pod koniec 2017 roku i trwają do teraz z dłuższymi lub krótszymi przerwami.
  • SkrzydlatyZmij (2019-09-29 22:47:17) | PW | RAPORT
   @Ivellios, dzięki za wyjaśnienie, teraz rozumiem: "Audycja była retransmitowana z Radia Radio"
   Oczywiście pomyliłem numerację.

   Co do Ivelliosa, stworzył i zarządza RP, świetna robota, wiele wspaniałych audycji. Dalej: mnie za komentarze wyrzucili z Kontestacji, z Nocnego Radia, przycinał mnie Tomek w Radiu na Fali. Ivellios w RP zawsze dawał mi się wypowiedzieć, mimo, że z nim osobiście się czasem nie zgadzałem, polemizowałem... Napisał swoje czasem, ale zawsze zostawił mój komentarz.
   Wykazał się też niezwykłą cierpliwością wobec TCh i bronił jej przez lata, jak mógł na antenie RP, wiele pracy wniósł archiwizując audycje, moderując komentarze, broniąc audycji przed DDosami - tak to wygląda z mojego punktu widzenia. I za to Ivelliosowi, jako fan TCh, bardzo dziękuję. Michał też dziękował kilkakrotnie w tej audycji. Ivellios, jak każdy, czasem się wkurzy, trzeba to zrozumieć.

   Szkoda, że koniec TCh w RP, szkoda, że publicznie, przykre słowa... Ale nie mi oceniać. Jak znam życie, to faktycznie koniec na jakiś czas, albo na zawsze, choć wciąż zachęcam, żeby Panowie, sobie pogadali prywatnie szczerze i kontynuowali współpracę. Trzeba rozmawiać cierpliwie i mieć za cel zgodę, jeśli nie ma prawdziwej wrogości, a jedynie nieporozumienia.

   Co do Michała, jeśli mnie czyta. Piszę publicznie, ale jedynie własne analizy z obserwacji, nic poza tym.
   To co się stało w Irlandii - morderstwo - i we Włoszech. Nikt nie chciał Cię zabić, bo byś już nie żył, chcieli Ci przesłać wiadomość, a zabić tego co zabili.

   Co do Polski (bo trochę inna bajka, tak przypuszczam), trolle wiedzą tylko tyle, że mają robić, co robią. Tam są oczywiście agenci... ale część struktury, która jest wroga Tobie i cię atakuje, jest tajna i poza mediami trollerskimi, i jej nie poznamy prawdopodobnie nigdy.

   Nie chciałbym Ciebie załamywać, ale jesteś zbyt optymistyczny. Ja, obym się mylił, nie wierzę, że pułapka przyniesie skutek, prawdopodobnie to prowokacja.

   Ale tak ogólnie, zgadzam się, nie przejmować się, po co się dręczyć, to wszystko to nie koniec świata. Tyle napiszę, nie chcę, być odebrany, że kogoś pouczam, tylko daję własną analizę. Pozdrawiam.

  • NR (2019-09-30 7:48:25) | RAPORT
   @SkrzydlatyZmij

   Nie wyrzucono Cię z NR. Możesz pisać komentarze na stronie i YT. Jeżeli masz bana na chat - to po IP, bo shitpostowałeś z anona.
  • SkrzydlatyZmij (2019-09-30 19:30:17) | PW | RAPORT
   @NR "Jeżeli masz bana na chat - to po IP, bo shitpostowałeś z anona", nie wiem, czy mam bana, po prostu nie mogę wejść na chat, wpisując to samo hasło co kiedyś, gdy wchodziłem. Nie shitposowałem z anona.
  • Ivellios (2019-10-01 19:09:59) | PW | RAPORT | E-mail
   @SkrzydlatyZmij a Chatango nie usunęło czasem Twojego konta z powodu np. braku aktywności przez x miesięcy?
  • SkrzydlatyZmij (2019-10-02 14:19:58) | PW | RAPORT
   @Ivellios a skąd mam wiedzieć, nie jestem administratorem?
   Czepiałem się Potrzeby, że mówił w TCh, iż będzie bronił Stałego Słuchacza a na chanach się namawiał z anonami, aby do niego telefonować i go obrażać, co zostało nagrane. Potrzeba, mi groził na chacie, po tym przestałem odwiedzać NR. Kiedyś spróbowałem, a tu patrz, nie działa;
   a że Potrzeba zapowiadał dla mnie bana na chatango i archiwum NR, to pomyślałem, że pewnie plan został zrealizowany w 50 %.

   Ale może jest inaczej, może Potrzeba żałuje, że kłamał i chętnie znów poczyta moje posty na jego temat na NR, możliwe.
  • P19 (2019-10-02 17:46:00) | RAPORT
   @Skrzydlaty, właśnie się wczoraj zastanawialem z Krawcem czym mnie wkurzyłeś tak, że cię zbanowałem, dzięki za odświeżenie pamięci. Jesteś podłym kłamcą. Święty nie jestem i różne rzeczy zdarzyło mi się mówić, ale SS zawsze szanowałem i do dziś się to nie zmieniło, i broniłem go nie jeden raz. Na całej akcji, gdzie został zastraszony sam też straciłem, bo planowaliśmy wspólną audycję w NR i przez to zdecydował się wycofać.
   Wiem że opluwanie mnie w tch jest po prostu modne, ale weź łaskawie zawrzyj dziób albo udowodnij swoje zarzuty (życzę szczęścia, ale zawsze możesz sfabrykować nagranie, śmiało). Mam cię przepraszać za to, że przyszedłeś w odwiedziny do nas i mnie obrzygałeś? No fajne masz standardy.
   Btw - powyższy komentarz podpisany NR nie jest ani autorstwa mojego, ani Krawca, nie wiemy kto go napisał.
  • Ivellios (2019-10-02 20:35:14) | PW | RAPORT | E-mail
   Osobom powiązanym z Nocnym Radiem i w ogóle wszystkim chcącym sobie "zarezerwować" nicki polecałbym założyć konta i pisać jako zalogowani. Konta najlepiej jakby były powiązane z mailami w "oficjalnych" domenach.
  • SkrzydlatyZmij (2019-10-02 21:45:36) | PW | RAPORT
   @P19 "dzięki za odświeżenie pamięci" - nie dziękuj, tak widzisz, przy okazji rozmowy z Ivelliosem, krótko nakreśliłem.
   "Mam cię przepraszać" - daj spokój, tak po prawdzie NR, a szczególnie twoja audycje, przestały mnie interesować w pewnym momencie.
  • onyx (2019-10-04 21:24:03) | RAPORT | E-mail
   @SkrzydlatyZmij Paweł z Żywca?
  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium