Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 37414 do audycji:
80. Debata Ufologiczna Online: Czy żyjemy w symulacji?
(wróć do audycji)
 • Ronin (2017-10-17 7:30:33) | RAPORT | E-mail
  Myślę, że można pokusić się o hipotezę wg której nasz matriks (czyli odpowienik gry komputerowej) został stworzony dla samej satysfakcji obserwowania rezultatów. Wyobraźmy sobie zaawansowaną cywilizację w której dane istoty już dawno rozwiązały problemy egzystencjalne, gdzie sztuczna inteligencja i roboty dbają o ich byt. Nie muszą pracować, mogą skupić się na podążaniu za własnymi fascynacjami. Wtedy uruchomienie naszego matriksa i obserwowanie go może być bardzo ciekawym projektem. Pamiętacie film Truman Show? Może obserwowanie nas jest fascynującą zabawą dla miliardów istot.

  Wiele razy w trakcie debaty odnosiłem wrażenie, że myślicie o istotach, które stworzyły nasz matrix jak o jednej osobie. Wiedźmina tworzyło kilkaset osób więc raczej bardziej prawdopodobne jest, że taki wielki projekt jakim jest stworzenie naszego matriksa jest tworzony przez giantyczny zespół istot z olbrzymią pomoca sztucznej inteligencji. Odnoszę również wrażenie, że myślicie o twórcach naszego matriksa jak o istotach, które jednostkowo (każda poszczególna istota) wszystko rozumieją i nie potrafiliby zadziwić się nad swoim dziełem. Już teraz my ludzie storzyliśmy tak skomplikowany technologicznie świat w którym nie isnieje jeden człowiek, który potrafi i rozumie wszystko co stworzyliśmy. Ilu ludzi rozumie dokładnie jak zbudowane jest niesamowicie skomplikowane urządzenie jakim jest smartfon? Jednak potrafimy z tych wszystkich skomplikowanych urządzeń korzystać. Być może im dalej w rozwoju cywilizacji i technologii, tym mniej jednostka rozumie i tym bardziej zadziwia się nad swoim dziełem. Dlatego uważam, że ONI, którzy stworzyli nasz matriks zrobili to dla samej fascynującej przygody oglądania swojego dzieła.


  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium