Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 21 sierpnia 2015
Niebocentryzm, czyli dziwny odcinek z gościem propagującym wyjątkowo dziwne poglądy (z którymi redakcja Radia Paranormalium absolutnie się nie identyfikuje!)
POBIERZ MP3 (242.00 MB) | Premiera: 2015-08-22 | Czas trwania: 04:22:23 | Odtworzone x 6086 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 124, obecna strona 4, ilość stron 5
  <<< poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] następna >>>
 • logos (2015-09-03 19:19:26) #12662   ❗❗❗
  Formowanie gwiazd i planet, przebiega poprzez gromadzenie i skupianie gazów oraz materii. Podobnie jak kula śnieżna. Bardziej przystawałbym na to, że cały układ słoneczny jest w nieznanej nam sferze. Natomiast, to co głosi pan Mariusz, jest kiepskim żartem.

  Odpowiedz
 • podhalaniec (2015-09-05 12:02:24) #12667   ❗❗❗
  Mariusek, moze ześ se kupił popsutom lornetke na odpuście? Cy jakomś słabiuśkom podróbke chińskom. Mariusek, cza byś łodwiedził tez łokuliste.

  Odpowiedz
 • redoctobermsz (2015-09-08 3:34:57) #12681   ❗❗❗
  Załamka dla zawodowych dezinformatorów :)

  www.youtube.com/watch?v=0dnPAXQJmTs

  Odpowiedz
 • logos (2015-09-08 15:45:56) #12682   ❗❗❗
  Panie, Mariusz. Napisz pan sam o sobie, po raz kolejny (pod zmienionym nickiem), jakim to jesteś wyjątkowym i kulturalnym gościem audycji. I nie zapomnij wkleić swoich głupich linków.

  Odpowiedz
 • Wielebany (2015-09-12 22:27:37) #12694   ❗❗❗
  Głupi jest ten kto nie zadaje pytań.
  Dziękuje panu Mariuszowi, za kolejne w moim życiu przebudzenie. Nie mam dowodów na to czy ziemia jest wklęsła, płaska czy wypukła. W ogóle się nad tym do tej pory nie zastanawiałem. Dlaczego? Bo od dziecka w szkole byłem uczony że ziemia jest okrągła. Byłem uczony również, że np. prędkosc swiatła wynosi 300tys.km/s
  i jest wartoscią stałą. Uczono mnie także, o teorii ewolucji i uważano to za pewnik. Nie uczono mnie natomiast zadawania pytań. Nie uczono mnie jak sprawdzać teorie, wzory, jak ktos kto te teorie wymysla do tego doszedł... Od malego wpają gotowe wzory, cudze mysli.
  A dzieciaki chłoną jak gąbka i potem są przekonani o swojej wiedzy i pouczają i wyzywają na forum bez konkretnych argumentów. Ludzie obudźcie się. Zadawajcie pytania, próbujcie sami zrobić jakies doswiadczenie itp.

  Aż przykro patrzeć, jak np. z iveliosa wychodzi jaszczurka.

  Iveliosie z całym szacunkiem i sympatią do Twojej osoby.Jak możesz mówić, o głupocie ludzi, którzy wierzą w teorię pana Mariusza. powołujesz sie przy tym na fizykę ze szkoły czyli oficjalną naukę.
  Prowadzisz audycję o UFO( którą słucham i cenię) Ale uważaj, może to będzie dla ciebie szokiem, ale oficjalna fizyka też ma dla tego zjawiska wytłumaczenie- Jest to iluzja optyczna. (albo balon meteo)

  a mimo wszystko nikt nie podważa twojej inteligencji i nie wybucha agresją.

  Chętnie wysłucham audycji, gdzie raz na zawsze obalasz teorię wklęsłej ziemi i poprzesz to twardymi dowodomi i doswiadczeniami. Udowodnij, że ziemia jest kulą, nie bazując na teoriach innych.
  Albo olej to i zrób kolejną audycję o wróżkach i ezoteryce. Pozdrawiam.

  PS. Kochani słuchacz paranormalium. zachęcam do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, badania i własnych doswiadczeń.


  Odpowiedz
 • logos (2015-09-13 17:05:00) #12701   ❗❗❗
  koniec świata...

  Odpowiedz
 • ufo (2015-09-14 8:50:11) #12702   ❗❗❗
  Wielebny, po co ten dogmatyzm i prawienie morałów?
  Słuchacze, zrobili to co musieli:
  -wyrazili swój punkt widzenia na omawiany temat.
  może trochę za ostro? Nie widzę w tym, nic złego.
  Każdemu się zdarza...


  Ps. Wielebny,
  nie jesteś przypadkiem, jednym z dwóch znajomych p. Mariusza którzy "oświecają" na forum..?


  Odpowiedz
 • Wielebany (2015-09-14 20:43:03) #12711   ❗❗❗
  Nie jestem znajomym pana Mariusza. Z resztą jakie to ma znaczenie? Nie o tym mowa.

  Chciałem zwrócić uwagę na to jak ludzie reagują na odmienne poglądy.
  Nie chodzi tu o teorie wklęsłej, wypukłej, płaskiej czy kwadratowej ziemi.
  Zastanówcie się chwile, skąd biorą się wasze informacje o świecie i nauce.
  Hipotetycznie.Postawcie się w sytuacji kogoś kto dokonał jakiegoś wielkiego odkrycia, które odmieni całe życie na świecie i wywali całą naukę jaką znacie do góry nogami. Czy taka osoba ma szanse żeby jego teoria obiegła cały świat? -Nie. Dlaczego? Bo niestety osoba taka zostanie wyśmiana i zrównana z błotem, właśnie przez takich ludzi, którzy nie dopuszczają innego spojrzenia na świat i oficjalną naukę. Nawet nie ma miejsca na polemikę. Społeczeństwo nawet nie chce słuchać takich ludzi, bo są tak ślepo zapatrzeni w religię jaką stała się dzisiejsza nauka. Wystarczy samemu posprawdzać na czym opierają się wszelakie wielkie teorie, poczynając od teorii wielkiego wybuchu poprzez teorię odległości gwiazd, czarnych dziur, prędkości światła, a na grawitacji kończąc. W zasadzie można tak wymieniać bez końca. Wszystkie te teorie oparte są na założeniach, nierzadko wyssanych z palca.

  Przykładów ludzi którzy trafiali na wielką żelazną ścianę nauki jest wiele. Chociażby pan Lucjan Łągiewka. Poczytajcie, obejrzyjcie filmiki, zrozumiecie o czym mowa. przez co musiał przejść pan Lucjan ze swoimi wynalazkami. A i tak dalej o nich cisza... przykład Nicola Tesli- chyba nie muszę pisać więcej.

  Łatwo jest trolować i wyśmiewać. Trudniej przedstawić konkretny dowód na obalenie teorii. Trzeba patrzeć na świad z dystansem i obiektywizmem. Tylko tyle i aż tyle. Pozdrawiam.


  Odpowiedz
 • ufo (2015-09-16 19:15:35) #12726   ❗❗❗
  Wielebany, nie odwracaj kota ogonem. Odpowiedz na proste pytanie:
  -jesteś jednym z sekty świadków Jehowy?


  Odpowiedz
 • Wielebany (2015-09-20 10:00:15) #12729   PW   ❗❗❗   📧
  Nie, nie jestem.

  Odpowiedz
 • ufo (2015-09-21 21:42:12) #12735   ❗❗❗
  Wielebany; pesymista szu­ka prze­ciw­ności w każdej okaz­ji. Op­ty­mis­ta widzi okazję w każdej przeciwności. (cyt. Winston Churchill).

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-03 0:47:04) #12763   ❗❗❗
  Minęło trochę czasu, zrobiłem eksperyment z podnoszeniem obserwatora, z aparatem i poczytałem, posłuchałem na temat niebocentryzmu, obejrzałem zdjęcia. Moje zdanie jest takie, że wszystko się zgadza, ziemia pod naszymi stopami jest zagięta, a skoro można objechać świat dookoła, to żyjemy w środku kuli. Wszystkie argumenty przeciwników niebocentryzmu w powyższych komentarzach sprowadzają się do jednego: autorytety. Wierzycie innym i na tym koniec.
  Nie przyjmuję wierzeń religijnych gościa, ale i ich można posłuchać (na jego stronie), bo wiele rzeczy jest tam ciekawych. Nie ma co się tak wściekać na wszystko, co jest nowe lub odmienne od naszego myślenia, można wysłuchać i samemu pomyśleć, porównać.

  Odpowiedz
 • ufo (2015-10-04 11:30:28) #12770   ❗❗❗
  bajeczki dla dorosłych...

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-04 20:26:17) #12772   ❗❗❗
  @ufo - "bajeczki", ponieważ...?
  Jaki jest dowód zaprzeczający niebocentryzmowi? Znajdź jeden konkretny rozwalający ten pogląd! Możliwe, że mnie przekonasz.
  Ale bez autorytetów, typu NASA, bo ja w kosmos nie polecę, a NASA, nie wierzę, jako specwojskowemu projektowi. Tacy ludzie jak, ci z NASA, muszą kłamać, to ich profesja, to sztuka prowadzenia wojny i sprawowania władzy. Oni mają psi obowiązek kłamać i pełną informację zachowywać w najgłębszej tajemnicy. Ja nie oczekuję od tego typu instytucji prawdy.

  Odpowiedz
 • ufo (2015-10-04 22:06:54) #12773   ❗❗❗
  SkrzydlataŻmijo sorry, nie chciałem Cię urazić. Jeżeli tak się stało, to wybacz. Co do niebocentryzmu, to zdania nie zmienię. Wystrzegam się ludzi nadmiernie zabiegających o popularność (tym bardziej że jest ich trzech na tym forum i perfidnie się tego wypierają). Co do kontrargumentów nc, to temat został wyczerpany.
  pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-05 13:51:33) #12784   ❗❗❗
  Ufo, nie uraziłeś mnie niczym. Cały problem w tym, że ludzie mogą nam się nie podobać, a ich poglądy na jakiś temat, mogą być prawdziwe.
  Mi ten cały NC dał do myślenia, tym bardziej, że ci którzy się z nim nie zgadzają, nie przytaczają, żadnych solidnych argumentów. Na jednym forum astronomicznym, są takie argumenty przeciw NC, jak: bo ziemię można objechać dookoła, bo jak się wznosimy to widnokrąg się rozszerza... Kompletnie kulą w płot.

  Odpowiedz
 • ufo (2015-10-06 17:02:25) #12794   ❗❗❗
  SkrzydlataŻmijo, obiecałem sobie że, nie będę się już udzielał w komentowaniu niebocentryzmu (zrobię jednak wyjątek).
  Podsumowując, wg mnie cały ten nc próbuje się poskładać z niepasujących do siebie strzępów paranauki i religii w jakąś iluzoryczną całość.

  "Żyjemy w środku ziemi, gdzie są dwa otwory na biegunach przez które, można przelecieć samolotem.
  W wnętrzu ziemi jest jądro wszechświata które, zamieszkuje Starotestamentowy Bóg. Jest on zawistny i zazdrosny, unicestwi każdego innowiercę
  który śmie twierdzić że, żyje na zewnątrz planety i wierzy w naukę. W środku ziemi jest słońce i księżyc, które nimi nie są. Jest też (żelowa?!?) czy szklana linia Karmana i cała reszta". Reszty pozwolę sobie nie cytować.

  Warto byłoby zapytać o punkt widzenia pilotów, przelatujących na wysokim pułapie z dużą prędkością 1/3 ziemi oraz astronautów co sądzą o nc (z tym może być ciężko).

  Zdjęcia rzekomo potwierdzające nc, są zrobione w dzień w gęstej atmosferze, pełnej zanieczyszczeń w dodatku nad taflą wody, która odbija światło i paruje. Aparat fotograficzny i lornetka nie jest żadnym urządzeniem pomiarowym. Moim zdaniem nc nie istnieje.


  Co innego gdyby cały Układ Słoneczny był zamknięty w olbrzymiej sferze... Nad tym mógłbym się zastanowić.

  PS. James May z Top Gear, miał kiedyś swój program, gdzie leci w samolocie U2 na granicy atmosfery. Myślę że P.Szczytyński powinien go zapytać na twitterze, jak jest naprawdę.


  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-06 23:12:11) #12801   ❗❗❗
  Ufo - No, to dzięki za twoją opinię.
  Nad poglądami religijnymi tych co głoszą nc, nie ma co się rozwodzić, bo to (według mnie) czysty fanatyzm (akurat chrześcijański). Zostawiam tę sprawę na boku, jako osobistą wiarę poszczególnych osób. Jak będziemy myśleć, np. ten człowiek nie ma racji jako matematyk, bo się nie myje i wierzy w krasnoludki, to nigdzie nie zajdziemy. Może się nie myje i wierzy w krasnale, a dowody w matematyce przeprowadza poprawne. Rozumiesz, o co mi chodzi?
  Co do reszty (czyli czyste poglądy w nc z zakresu nauk przyrodniczych), będę to nadal badał, gdzieś sobie na boku. Co miałby powiedzieć taki pilot samolotu? Chyba, czy widzi krzywiznę i czy ma horyzont wciąż na wysokości oczu, mimo, że jest kilometry ponad ziemią. Wiele rzeczy z oficjalną kosmologią, astronomią i geodezją mi nie gra, nc wszystko logicznie tłumaczy, co oczywiście nie oznacza, że jest prawdziwy, oznacza jedynie, że jest logiczny (spójny). Logika zawsze jest konieczna w dociekaniach, ale rozstrzygające o prawdziwości, mogą być jedynie badania w terenie :)

  Odpowiedz
 • ufo (2015-10-07 1:26:40) #12803   ❗❗❗
  SkrzydlataŻmijo, też dzięki za twoją opinię i życzę powodzenia.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-07 16:04:02) #12806   ❗❗❗
  SkrzydlataŻmija (2015-10-03 0:47:04) | RAPORT
  [cyt] ''Wszystkie argumenty przeciwników niebocentryzmu w powyższych komentarzach sprowadzają się do jednego: autorytety. Wierzycie innym i na tym koniec''


  Pisz sam za siebie "odkrywco'' i popraw beret.

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-08 14:09:10) #12814   ❗❗❗
  @logos, zawsze piszę sam za siebie, masz jakiś problem ze zrozumieniem tego prostego faktu?
  Jaki masz argument za obaleniem nc? Beret? Czy może coś więcej?

  Co do poglądów teologicznych Pana Mariusza. Jednak skomentuję je trochę. Opiera się on na Starym Testamencie i częściowo na Nowym Testamencie, zarówno w jednych i drugich księgach jest napisane, że Bóg jest wszędzie. Jest więc w centrum nieba, ale i w moim mieszkaniu, w morzach, lasach i pod ziemią. Bóg jest istotą duchową, jest Absolutem, Zasadą wszystkiego co istnieje. Pogląd, że jest m. in. w kulce w centrum nieba, nic nie wnosi do teologii.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-08 15:54:18) #12815   ❗❗❗
  @SkrzydlataŻmija Całkowicie jest mi obojętne co myślisz o niebiocentryźmie. Przestań tylko imputować tym co mają inne zdanie niż ty (czyli mi) że; [cyt] ''Wszystkie argumenty przeciwników niebocentryzmu w powyższych komentarzach sprowadzają się do jednego: autorytety. Wierzycie innym i na tym koniec''.[k.cyt]
  kapujesz o co chodzi?
  Twoje pseudonaukowe i filozoficzne wywody o niebocentryźmie mnie nie obchodzą.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-09 1:13:41) #12817   ❗❗❗
  @SkrzydlataŻmija W zacytowanym powyżej zdaniu z twojego komentarza, jednoznacznie stwierdzasz że osoby które są przeciwnikami niebocentryzmu (do których również się zaliczam) są w jakimś stopniu ograniczone. Natomiast ty masz monopol na logiczną ocenę sytuacji. Na razie twoja logika, to zaprzeczenie logiczne, więc musiałem zareagować.

  ja też mogę napisać że; Wszystkie argumenty zwolenników niebocentryzmu w powyższych komentarzach sprowadzają się do jednego: hochsztaplerka. Wierzycie w wypociny wyssane z palca i na tym koniec.

  Powstrzymałem się jednak, uwzględniając odmienne zdania innych.

  Domagasz się argumentów że chodzimy na zewnątrz; -jest ich milion w internecie, książkach i na tym forum.
  W wolny dzień wybierz się z rodziną np. do planetarium śląskiego i porozmawiaj z pracownikami. (jeżeli mieszkasz w Polsce)

  Na razie to ty nie potrafiłeś dowieść swoich racji że żyjemy w środku kuli i nie podałeś nawet pół argumentu który byłby przekonujący, tylko sypiesz stwierdzeniami.


  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-09 22:38:48) #12818   ❗❗❗
  Czyli jakie są to argumenty? Planetarium dolnośląskie?

  Gość audycji przytoczył cały szereg ciekawych argumentów za nc, a logos, że inaczej jest na filmie w planetarium.
  Nie obchodzi cię co myślę, a mnie obchodzi co myślisz Ty i inni, dlatego słucham tego radia.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-10 9:59:15) #12820   ❗❗❗
  @SkrzydlataŻmija, tobie zawsze trzeba dwa razy tłumaczyć. Napisałem planetarium jako opcja. Potwierdza to że masz ślepotę
  selektywną. No, cóż - ten typ tak ma...
  Wyprowadzą cię z błędu w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego
  Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
  Uniwersytet Jagielloński, Kraków.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-11 17:29:55) #12833   ❗❗❗
  @SkrzydlataŻmija - jesteś tam jeszcze..? Liczyłem na to, że masz jakiś przekonujący argument do przekazania, że "żyjemy w środku kuli". Niestety, pewnie się nie doczekam, bo go po prostu nie masz.


  To, że żyjemy w Układzie Słonecznym, na planecie Ziemia która nie jest idealną sferą i jest trzecią planetą od Słońca, jest dla mnie oczywistą oczywistością. No chyba, że mnie przekonasz, że jest inaczej "odkrywco"..?

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-11 18:32:10) #12834   ❗❗❗
  A nie pisałem, tylko autorytety! to twój jedyny argument i nie wiem czemu się tego wypierasz? Tylko, uczelnie, dyplomy, filmy itd. Mam argument, nie taki, że ktoś z dyplomem nakręcił film.
  Argumentem, jest fakt, że gdy podnoszę się coraz wyżej, horyzont jest wciąż na wysokości moich oczu, podnosi się wraz z obserwatorem.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-11 20:08:52) #12835   ❗❗❗
  @SkrzydlataŻmija i to ma być przekonujący argument?
  Ile podnosisz się nad ziemią; metr, dwa, sto? Nie trzeba mieć dyplomu, żeby wiedzieć że oczy i głowa nigdy nie jest w idealnym poziomie do ziemi. Jak weźmiesz aparat f. i trzymasz go według ciebie poziomo, to robisz zdjęcie horyzontu, jak go podniesiesz to robisz zdjęcie nieba, jak go obniżysz to robisz zdjęcie butów.

  Odpowiedz
 • logos (2015-10-11 23:03:10) #12836   ❗❗❗
  @SkrzydlataŻmija, początkowo myślałem, że zgrywasz się z tym niebocentryzmem, ale wygląda na to, że Ty w to naprawdę wierzysz. Nie miej mi tego za złe, chciałem się tylko dowiedzieć co skłania ludzi takich jak Ty, że ulegają takim halucynacjom. Ludzie nie kupią historyjek Pana Mariusza, ponieważ oszukuję siebie i innych. Ludzie zawsze podświadomie wychwycą fałsz.
  Ty póki co, po omacku szukasz argumentów za NC, których nie ma.

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2015-10-12 20:25:27) #12851   ❗❗❗
  @logos, mylisz kąt nachylenia aparatu z poziomem. Nie, nie jestem na 100 % przekonany do niebocentryzmu, tak szybko to ja się do niczego nie przekonuję.
  Chciałem usłyszeć jakieś mocne argumenty przeciw. Jeśli cię zdenerwowałem wybacz, myślę, że faceci mogą sobie czasem pozwolić na ostrzejszą dyskusję między sobą :)


  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 124, obecna strona 4, ilość stron 5
<<< poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] następna >>>
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium