.energiazycia.net.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Duński zielony kot


Dodano: 2005-03-09 14:09:51 | Wyświetleń: 12034 | 🕑 Odłóż na później


Jesienią 1995 r. zdumiona Pia na strychu domu w Dybvad, Bischoff w pólnocno-zachodniej Danii znalazła dwumiesięcznego kotka. Kiedy przyjrzała się zwierzątku, zdumiała się jeszcze bardziej, ponieważ jego sierść i pazury były jasnozielone! Na próżno nowa właścicielka usiłowała zmyć dziwny kolor z futerka kota. Weterynarze, którzy go badali oraz naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego w Kopenhadze, którzy analizowali próbki jego sierści stwierdzili, że malec prawdopodobnie urodził się zielony, ponieważ pigment rozkładał się na całej długości włosa, od mieszka po sam koniec.

Osobliwą barwę kociej sierści można tłumaczyć mutacją genetyczną. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak to, że kotek (a może nawet jego ciężarna matka) miał kontakt z wodą zanieczyszczoną związkami miedzi. Kilka lat temu w mieście na południu Szwecji kilka blondynek z przerażeniem stwierdziło, że pozieleniały im włosy! Przyczyną zmiany ich koloru było mycie głowy wodą ze skorodowanych rur miedzianych.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • Michał (2012-06-08 14:08:45) #7456   ❗❗❗   📧
    Ja też kiedyś czytałem o "zielonych kotach", które długo przebywały przy jakimś zanieczyszczonym jeziorze i datego tak pozieleniały.

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Ciekawostki
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium