Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Dlaczego każdy z nas chce być badaczem?


Dodano: 2007-05-15 01:47:53 | Wyświetleń: 6284 | 🕑 Odłóż na później
Kadr z jednego z amerykańskich Paranormal Shows


Dość często słyszę o różnych ludziach, zarówno starych jak i młodych, kupujących cyfrowe kamery i metry taśmy filmowej. Myślę, że to dobrze, że ludzie zaczynają się interesować naszym polem badań i życzę im, aby wreszcie znaleźli ducha cioci Sally i wujka Johny'ego, którzy mają rzekomo zamieszkiwać w piwnicy rodzinnego domu. Wciąż zastanawiam się, dlaczego w dzisiejszych czasach każdy Tomek, Darek czy Heniek chce być badaczem zjawisk paranormalnych. Teraz, jeśli wszyscy jesteście tacy jak ja, ten nagły wzrost ilości zjawisk paranormalnych zapewne wyda się nam trochę dziwny. Jak wielu z nas zapewne pamięta, kilka lat temu w tym polu badawczym pracowali sami dziwacy i czubki. Jestem trochę zakłopotana tym całym układem. Zastanawiam się, czy ten paranormalny ruch nie został zainspirowany programami typu reality show lub filmami. Jeśli tak, to czy nie zabraknie nam tak zwanych badaczy, którzy będą opierali wszystkie swoje techniki tylko na tym, co zobaczyli w telewizji?
Podziwiam osoby pracujące w telewizji, które robią wszystko co tylko mogą, aby wzmocnić naszą wiarę w istnienie zjawisk paranormalnych. Gdyby to było tylko kilka widowisk, to społeczeństwo nie przyjmowałoby tak mocno istnienia zjawisk paranormalnych, jak czyni to dziś.

Muszę również przyznać, że sama też się cieszę, oglądając różne paranormalne show. Te pokazy dostarczają nam godzin dobrej rozrywki i niekiedy nawet porządną dawkę śmiechu lub obydwa. Tak, powiedziałem: rozrywkę i śmiech. Owe pokazy nie stanowią przewodników dla osób zajmujących się poszukiwaniem duchów. One są po to, aby promować świadomość i w pewien sposób uczyć ludzi o zjawiskach paranormalnych. Czy twoim zdaniem osoby prowadzące te widowiska powinny zaznaczać, że nie próbują uczyć polować na duchy czy próbować dowieść lub obalić tezy o istnieniu zjawisk paranormalnych?

Scottie Stamper, unexplained-mysteries.com, 2 maj 2007
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Ciekawostki
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium