fotowoltaikaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> MONSTER
Dinozaury Inków


Polecany wpis Dodano: 2014-12-06 22:44:20 | Wyświetleń: 2163
 
Tagi:

Kreacjoniści są zdania że ludzie pojawili się na Ziemi około 6000 lat temu. Wszystkich zapewne zastanawia powód budowania megalitycznych budowli, przez starożytnych ludzi. Skąd się wzięło upodobanie do tak ciężkich konstrukcji w dawnych czasach? Dlaczego poszczególne cegiełki musiały ważyć średnio po kilkadziesiąt ton, lub dużo więcej?

 

Wszyscy znamy historię Noego, który zbudował arkę, statek zapewniając przetrwanie wszystkim gatunkom jakie znajdują się na Ziemi. Przyjmijmy zatem że istniała w tamtych czasach technologia, umożliwiająca realizacją wzniosłych projektów, które są nie do powtórzenia w obecnych czasach.

Chciałbym poruszyć dziś temat ogromnych, ciężkich murów, które zostały zbudowane podobno przez Inków na terenach współczesnego Peru, w celu... No właśnie, w jakim celu można zbudowano owe konstrukcje?

 

Posiadając możliwość cięcia precyzyjnego i technologię umożliwiającą transport ogromnych bloków kamienia, dlaczego nikt nie oszczędzał na materiale? Tnąc dany blok kamienia na dwie części można było dwukrotnie zwiększyć powierzchnię muru, bez istotnych strat wartości obronnych. Wartości obronne, które mam na myśli dotyczą ataku przeprowadzanego przez np. sąsiednie plemię. Jaki mur trzeba by było postawić aby uchronić swoją rodzinę przed atakiem 7 tonowego Tyranozaura? Kreacjonizm mówi nam o powstaniu zwierząt i ludzi w mniej więcej tym samym czasie. Zatem czy dinozaury nie mogły być stworzone tuż przed ludźmi? Tłumaczyłoby to wiele... Grubość murów budowli czy też potrzebę wyginięcia tak wielkich i agresywnych zwierząt jakimi były dinozaury.

 

Teoria ta jest wręcz niesamowita, aczkolwiek nie istniało nigdy na Ziemi zagrożenie powodujące aż taką potrzebę ochrony przed czymś, kimś o ile nie weźmie się pod uwagę dinozaurów. Jak wiadomo były to zwierzęta z mało rozwinięto mózgoczaszką, obdarzone za to dość dużym ciężarem i agresją. Nie trzeba być bardzo kreatywnym żeby wyobrazić sobie atak takich stworzeń. Co mogło by je zahamować jak nie potężne, ciężkie mury. Można by wręcz powiedzieć że były to mury oporowe. Nie chroniły tylko i wyłącznie przed atakiem drapieżnych dinozaurów, ale i przed rozpędzonym stadem roślinożerców. Dinozaury roślinożerne były przeważnie zwierzętami stadnymi, które pod wpływem ataku zachowywały się podobnie jak wielkie stada roślinożerców z obecnych czasach.

 

Archeologia dostarcza nam wielu dowodów w postaci obrazowych przedstawień dinozaurów i ludzi, które są umieszczone na kamieniach, naczyniach i innych obiektach wykopanych na stanowiskach archeologicznych. Pomijając to że ludzie przedstawiani tam są w relacjach z dinozaurami, zadam proste pytanie. Skąd ludzie wiedzieli jak wyglądały dinozaury? Czyżby dawniej prowadzili oni poważne badania naukowe, nad wykopanymi kośćmi? Skąd wiedzieli jak wyglądał dany okaz dinozaura dysponując tylko zmieszaną kupką kości różnych gatunków?

 

Wielu z was zapewne zarzuci mi zbytnie koloryzowanie tematu. Ale czy na pewno, nie można postawić takiej hipotezy iż ludzie żyli razem z dinozaurami. Jak wiadomo ze źródeł paleontologicznych, zdarzają się przypadki skamieniałych odcisków łap dinozaura z przechodzącymi obok śladami człowieka, znajdowane odciśnięte w litej skale. Każdy archeolog powie tu się nie zgadzają daty zapisu kopalnego. Badania radiowęglowe, podobno nie są skuteczną metodą datowania próbek w zapisie kopalnym a tym bardziej w określeniu daty obrobionego kamienia. Jedyne co nam jest przedstawiane na dowód to inne artefakty, Znalezione tuż przy kamiennych blokach, maja na celu określenie daty ich powstanie. To tak jakby ktoś znalazł puszkę po napoju obok Koloseum i twierdził że zostało ono zbudowane dwa lata temu.

 

Z zagadkową wytrzymałością murów w Peru, wiąże się jeszcze jedna tajemnica, która mówi jakoby budowle te już istniały, przed pojawieniem się pierwszych osadników Inkaskich. Zapis z tych czasów już nie istnieje, o ile jakiś istniał. Jedyne co nam pozostaje to łączenie faktów, mitów i wsłuchiwanie się nowe odkrycia, które obalają obowiązujące teorie naukowców.

 Autor MONSTER źródło humomundo.pl

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Moje obserwacje UFO (czytany 1360 razy)
· Religijna lobotomia (czytany 1025 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!


    Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium