auris.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Bibliotekarium - odc. 110
W tym odcinku dyskusja toczyła się wokół powieści Williama Goldinga, zatytułowanej "Władca Much". Powieść, której akcja rozgrywa się wśród dzieci, a która zdecydowanie nie jest łatwa, lekka i przyjemna. Niektórzy nazywają ją powieścidłem obnażającym paskudną prawdę o człowieku...
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (146.00 MB) | Premiera: 2021-03-12 | Czas trwania: 02:39:39 | Odtworzone x 311 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • SkrzydlatyZmij (2021-03-14 13:28:20) #40742   PW   ❗❗❗
  Nie czytałem jeszcze tej książki, oglądałem tylko film.
  Chyba się zabiorę do czytania, po tej audycji.

  Zgadzam się z przemyśleniami nt. mechanizmów społecznych.

  Co do II wojny światowej i naszych w niej wrogów, to do Ukraińców, Litwinów i Węgrów, dodał bym Słowaków. Hitler anektując Czechy stworzył 2 nowe państwa: Ruś Zakarpacką i Słowację. Państwo Słowacja razem z III Rzeszą Niemiecką napadły na Polskę 1 września roku pamiętnego, 17 września dołączył do napaści Związek Sowiecki pod przewodnictwem przebiegłego Gruzina.
  Czemu o tym piszę? Zobaczcie, jak nic do dziś nie mówi się o Słowakach jako wrogach wojennych Polaków? Jakie to zdziwienie jest, jak czasem wychodzi w opowieściach partyzanckich, że jakiś oddział AK albo BCh zabił z zimną krwią Słowaka na Podhalu...? A w dokumentach IPN mamy, że Słowak ten ramie w ramie z Gestapo wykańczał Polaków.
  Historię pisze się tak, jak jest wygodnie, tym, którzy rządzą, albo chcą rządzić, czasem wygodnie jest dowalić Ruskim albo Niemcom, czasem Ukraińcom, ale Słowacy? A co można na tym ugrać w Polsce?

  Wojnę wygraliśmy, jeszcze jedno takie zwycięstwo i narodu polskiego nie będzie.

  Odpowiedz
 • edek1974 (2021-03-16 20:02:48) #40746   ❗❗❗
  Dzień dobry. Mam prośbę. Skoro omówiliście (niezłą w sumie) książkę "Testament Overmana" czy mógłbym prosić o program o powieści Johna Boyda "Ostatni statek z planety Ziemia". Jest to ciekawie pokazana alternatywna wersja dziejów cywilizacji ludzkiej. Nie będę mówił o co chodzi, ale na pewno nie jest to druga wojna światowa. Książka jest już dziś zapomniana, więc może panowie Żwikiewicz i Żelkowski by ją przypomnieli...

  Odpowiedz
 • Kwazar (2021-03-23 12:52:32) #40760   ❗❗❗   📧
  Tak rodzą się podwaliny każdej późniejszej państwowości. Najpierw są okrutni dzicy z bardzo ciemną stroną natury (ta bowiem kładzie nacisk na przetrwanie najsilniejszych) Potem powstają pewne społeczności oparte o okrutne być może prawa, ale rodzi się pewien porządek. Potem zaś wszystko ulega przeobrażeniom i ewoluuje. I nagle mamy państwo Dziadka Dzidka pierwszego. Golding pokazał okrucieństwo dzieci i to z dowolnych poziomów społecznych. Jednakże i ich łączy wszystkich jedno prawo, prawo Natury Prawo Stada. Bynajmniej twierdzę że że to są dobre prawa. Ale twierdzić to sobie dużo mogę z herbatką i ciasteczkiem pod nosem w ciepełku i przy klawiaturce.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium