Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 7 lipca 2017
Księżycowe drewno
POBIERZ MP3 (204.00 MB) | Premiera: 2017-07-08 | Czas trwania: 03:43:33 | Odtworzone x 1207 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Leśny Pukacz (2017-07-12 16:45:04) #36685   ❗❗❗
  To chyba najbardziej absurdalny temat w całej historii TcH ;) Tyle fajnych tematów do przegadania, a my rozmawiamy o ścinaniu drewna w pełni księżyca...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Paweu (2017-07-12 21:50:51) #36688   ❗❗❗
  audycja dorównuje poziomem komedii znanych z audycji o Lightworkerach i wklęsłej Ziemi. bzdura na bzdurze, dodatkowo brutalnie okrzyczana. Ale żeby czasem nie było, że jestem kolejnym opłaconym trollem...
  Zastanówmy się chwilę nad tym Księżycem. Po pierwsze, nie ma przełożenia między fazą Księżyca a pływami, cykl księżycowy to w przybliżeniu 29.5 dnia, pływy pojawiają się w cyklu dobowym (plus miesięcznym zależnym też od Słońca, ale dalej to nie ma przełożenia na fazy). Kiedy Księżyca ubywa, jego wpływ grawitacyjny może być dowolny, co w zasadzie od razu burzy całe hokus-pokus wokół księżycowego drewna. Słuchacz, który próbował wyjaśnić to prowadzącemu, został zakrzyczany. Dodatkowo - nie, nie ma to przełożenia na cykl miesiączkowy kobiet. Miesiączki naturalnie trwają 28 dni, co nie ma przełożenia na 29,5 dnia cyklu księżycowego. Prowadzący na początku troszkę się od tego odżegnuje, mówiąc o magicznym działaniu elektromagnetycznym, ale nie - ono nie działa magicznie. Ono działa przewidywalnie i jest mierzalne. Co więcej, nie ma też absolutnie żadnego badania lub statystyki dowodzącej, iż w pełni inaczej działa ciśnienie krwi, jest więcej zgonów czy przestępstw. Są natomiast naukowe analizy, które sprawnie z mitologią księżycową się rozprawiają i dowodzą że między pełnią a zgonami czy przestępstwami nie ma jakiegokolwiek powiązania.
  Co do wpływu Księżyca na czlowieka, skoro już wiemy że co innego pełnia, a co innego grawitacja, to można się zgodzić że pełnia działa psychologicznie i światło może dać nam inne samopoczucie, podobnie jak różnica między światłem hipermarketu a naturalnym, jednak brakuje dowodów czy statystyk potwierdzających wyższą umieralność czy więcej przestępstw podczas pełni czy nowiu. A co do oddziaływania grawitacyjnego, gdy działa to na ogromne, jednolite zbiorniki wodne, nie możemy pomijać efektu skali - im większy zbiornik, tym większy efekt. Proste pytanie - czy widać pływy na oczku wodnym albo w beczce z 50 litrami wody?
  Carl Sagan powiedział, że wyjątkowe twierdzenia wymagają wyjątkowych dowodów. Tutaj mamy mitologię, która zaorała się sama, bo Thoma pomieszał właściwości Księżyca.
  Wtrącę się też w kwestii lutnictwa. Produkty Stradivariego nie są jakoś wyjątkowe, profesjonalni skrzypkowie zgodnie twierdzą, że owe instrumenty współcześnie brzmią zwyczajnie kiepsko. Są jednak legendą i są drogie tak jak drogie są renesansowe rzeźby i obrazy, jako właśnie wartość dodana - wartość kulturowa. Dodatkowo, one były już kosztowne w momencie pierwszej sprzedaży, wobec czego spadkobiercy nabywców zwyczajnie dbali o konserwację. A ci, którzy nie dbali, stracili swoje skrzypce, które zgniły i spleśniały jak każde inne nieimpregnowane drewno. Poza tym, dlaczegóż ci rzekomi lutnicy, którzy zrobili skrzypce z księżycowego drewna, nie zapisali się w późniejszej historii jako mistrzowie lutnictwa? Czy nie bardziej prawdopodobnym jest, że sobie Thoma ich wymyślił?
  I kurde lubię magiczne, tajemnicze historie, naprawdę. Ale tutaj magiczna historia jest zwyczajnym chwytem marketingowym, a ludzie ślepo to powtarzają, czyniąc za drogie chatki z drewna popularniejszymi.

  Odpowiedz
 • Makumba (2017-07-13 12:58:50) #36711   ❗❗❗
  no nie ja też pracowałem przy drzewie 2 lata i nie wiem jak się skleja deskę - nie no tak człowieka potraktować to aż po prostu nie ładnie.Michał z całym szcunkiem nikt Ciebie nie troluje ,jeżeli jest krytyka to za całokształt sorry

  Odpowiedz
 • nick (2017-07-14 19:16:39) #36725   ❗❗❗
  Z przykrością muszę stwierdzić, że Teorię Chaosu od dłuższego czasu toczy rak trollingu.

  Trolle opowiadają bujdy w Stradivariusach zamiast przyjąć do wiadomości racjonalne i znane wyjaśnienie. Na krytykę trolle odpowiadają "a zrobiłeś?! udowodniłeś?!", swoich tez oczywiście nie musząc udowadniać.

  Trolle posługują się także spaczoną logiką, zgodnie z którą jedynym kryterium prawdziwości tez jest stopień dopasowania do światopoglądu - przecież najlepszy dowód przeciwko tezie to z pewnością fałszywka Rockefellera, a najgłupszy dowód za jest święty.

  Trolle posuwają się także do wyśmiewania i obrażania słuchaczy, odsyłania ich do szóstej klasy, podczas gdy sami mylą stożek hiperprzestrzeni ze zniekształceniami grawitacyjnymi (w końcu wiedzę naukową czerpią z czasopism młodzieżowych, ewentualnie z połowicznie zrozumianych książek Michio Kaku).

  Co gorsza, takich trolli nie jest w stanie zrazić nic - są całkowicie odporni na krytykę i żyją sobie radośnie w swojej bańce.

  Na szczęście jest jeszcze parę osób, które taki trolling wyłapują i punktują, bo bez tego byłby to tylko nieciekawy śmietnik.

  Odpowiedz
 • SkrzydlatyŻmij (2017-07-15 13:14:48) #36730   ❗❗❗
  Właśnie wysłuchałem audycji. To znakomity odcinek Teorii Chaosu, bardzo ciekawy, ważny i praktyczny temat. Astrologia i alchemia, ale w wydaniu poważnym. Sprawy budownictwa, ale i zdrowia. Michał był w świetnej formie, i dobrze prowadził.
  Co do kwestii badań nad witaminą D, to dr Jaśkowski w jednym z odcinków na YT, mówił, że takie badania naukowe, przeprowadzono w latach 30-dziestych XX w. Wtedy odkryto, że ludzie żyjący powyżej 38 równoleżnika półkuli północnej, mają zawsze niedobory tej witaminy. Po tych badaniach rozpoczęto w Europie akcje podawania dzieciom w szkołach tranu (w Polsce zaprzestano tego na początku lat 70-siątych) oraz zaczęto zalecać ludziom opalanie się na słońcu latem (oczywiście z ograniczeniem czasowym: 30 minut dziennie, a nie godziny) - w latach 80-siątych zaczęto natomiast odradzać opalanie, ze względu na raka skóry i dziurę ozonową.
  Co do trolli, dawno temu pisałem Michałowi to co powiedział w tej audycji. Tak zmasowany i długotrwały atak na TCh jest inspirowany i poszły na to pieniądze, oczywiście marne, ale widomo, że nie wszystkie prostytutki są drogie...

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium