Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 5 maja 2017
Co dalej Europo? Vive la France!?
POBIERZ MP3 (233.00 MB) | Premiera: 2017-05-06 | Czas trwania: 04:15:01 | Odtworzone x 1403 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 15, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Mehran Keshe (2017-05-07 2:07:08) #36272   ❗❗❗   📧
  KLOD z jednej strony dziwi się, że przed przylotem do USA trzeba wypełniać formularze czy dana osoba jest lub nie jest terrorystą

  a z drugiej strony sam zadaje gosciom pytania czy są trolami lub bedą trolować na antenie, licząc na to, że troll przyzna się do bycia trolem

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
 • Zenon (2017-05-07 9:05:26) #36275   ❗❗❗
  Ciekawy telefon Stałego Sceptyka ze zmienionym komputerowo głosem. Zresztą nie on jeden zmienił w tej audycji głos :)

  Odpowiedz
 • Antares (2017-05-07 10:36:43) #36276   ❗❗❗
  Nawiązując do tego co było, a właściwie mało być clou audycji to zgodzę się z Potrzebą i słuchaczem którego imienia nie pamiętam, za co przepraszam.

  Przyznam, że sprawę wyborów we Francji rozpatruję w kontekście polskim i europejskim, aspekt francuski traktuję o tyle marginalnie że nie jestem Francuzem, więc niespecjalnie mnie to angażuje emocjonalnie. Powiedziałbym, że tak jak przeciętnego Francuza interesuje polska gospodarka – fajnie, że jest ale interesuje go ile Orange przynosi dochodu który zasila francuskie fundusze emerytalne.

  W sensie taktycznym przyznam rację wspomnianemu przeze mnie słuchaczowi. Wybór Le Pen i Macrona jest kiepski dla Polski, ale mimo wszystko Macrona jest lepszy, bo daje Polsce trochę czasu. Z punktu widzenia Polski najlepszym prezydentem byłby Fillon, ale ten jak wiadomo odpadł. Skądinąd zabawna rzecz, bo opinia słuchacza jest wypisz-wymaluj opisem konserwatyzmu w pierwotnym, XVIII-wiecznym sensie. Pojęcie „konserwatyzm”, wziął się od pisma ulotnego, a później pisma efemerycznego „Le Conservateur” postrzegającego ówczesną Francję jako budynek który chyli się ku upadkowi a który należy a nawet trzeba konserwować. Budynek i tak się zawali, ale dzięki konserwowaniu zrobi to później, co jest bardziej korzystne.

  Natomiast w sensie strategicznym przyznam rację Potrzebie. Macron zapewne wygra (na marginesie, przyrównywanie Macrona do Petru jest uwłaczające….ale dla Petru – wystarczy poczytać Wikipedię, aby dowiedzieć się że Petru przy nim to istny erudyta i intelektualista. Macron to taki „mój mąż z zawodu jest dyrektorem” i to do kwadratu), ale będzie to zwycięstwo pyrrusowe. Przypomnę ustępującego Hollande’a, który jak zaczynał prezydenturę cieszył się 71% poparciem społecznym a skończył na 4%, co spowodowało że w ogóle nie ubiegał się o reelekcję, a stało się tak pomimo że sytuacja wtedy była mniej nabrzmiała niż dziś. Sytuacja zwycięskiego Macrona po wyborach to lose-lose, jeśli wdroży swoje zapowiedzi to Wenezuela będzie mogła służyć za wzorzec racjonalnej gospodarki, jeśli tego nie zrobi niezadowoleni będą jeszcze bardziej rozsadzać Francję od środka. I tak we Francji „kraju w którym nie robi się reform, a rewolucje” może liczyć na coś co Francuzi nazywają eufemistycznie „trzecią turą (wyborów)”, a więc zamieszki uliczne. A za pięć lat, jeśli Macron dociągnie do końca kadencji to będzie miał mocno pod górkę. Nie będzie już można zwalać na poprzednika, bo poprzednikiem był nikt inny jak on sam. A za pięć lat wahadło wychyli się w druga stronę.

  Skądinąd zadziwia mnie zadziwiające podejście polskich mediów. Nikt (niezależnie z prawa czy lewa) nie analizuje co wybór poszczególnych kandydatów oznacza dla Polski, tylko widzę analizy co znaczą dla Francji i Europy. Analizy zresztą płyciutkie, ale innych już się nie spodziewam jak w TV, w programie zajmującym się polityką międzynarodową wiodąca (sic!) dziennikarka kiedyś tak przeanalizowała postać Trudeau, premiera Kanady (trochę trywializuję) „to świetny premier, bo ładnie wygląda, ma fajne tatuaże i podoba się kobietom”. I tyle.

  W ogóle dobrze że czytuję sobie wiadomości w Necie w obcych językach bo jakoś w polskich mediach w ogóle nie można znaleźć wielu rzeczy. W zeszłym tygodniu w zachodnich mediach mainstreamowych wyczytałem sobie, że największym akcjonariuszem Deutsche Bank zostali Chińczycy, co w kontekście fury toksycznych aktywów DB mocno zastanawia. W polskim mediach nic na ten temat, w tych alternatywnych również.

  I jeszcze dwie rzeczy.
  Szkoda, że pana Łągiewki nie ma pośród nas. Jego zderzak bez wątpienia znakomicie działał, co było wielokrotnie prezentowane. Zastanawia mnie jednak aspekt podnoszony na stronach alternatywnych – jeśli parę lat temu polskie, a później izraelskie służby specjalne ukradły prototyp czy działający model zderzaka, to przecież know-how zostało panu Łągiewce w głowie, bo nie chodzi o przedmiot, a o zasadę działania. Jeśli kompletnie wszyscy pana Łągiewkę ignorowali, a jemu nie chodziło o zysk to dlaczego „nie otwarto źródeł” i wszystkich planów nie opublikowano w sieci BitTorrent? Tysięcy seedów nikt nie ocenzuruje, zwłaszcza jeśli dojdzie do efektu Streisand, o czym boleśnie przekonał się Kamil Durczok (sprawa „up…o stołu”). Naciągane to wszystko.

  A Stałego Słuchacza pozdrawiam, dbaj proszę o zdrowie!

  PS Jeśli Igor Witkowski ma zamiar opowiadać takie rzeczy jak w ostatnich czasach na NTV to tę audycję sobie odpuszczę. Kiedyś pisał i mówił o historii i aspektach technicznych minionych (???) technologii, obecnie to jakiś wyrób nachtopodobny, zbaczający nawet w kierunku łysego jasnowidza z Człuchowa (a raczej bardziej z Fundacji Nautilus, skądinąd natrafiłem jakieś pół roku temu na jego nagranie w którym Lepperowi przepowiadał jasną przyszłość która w kontekście rzeczywistego losu Leppera dziś brzmi jak makabryczny i jednocześnie bardzo angielski żart).


  Odpowiedz
 • nik (2017-05-07 11:24:44) #36277   ❗❗❗
  ktos tego slucha,jeszcze?

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
 • Zenon (2017-05-07 14:33:47) #36280   ❗❗❗
  Ciekawy telefon Stałego Sceptyka ze zmienionym komputerowo głosem. Zresztą nie on jeden zmienił w tej audycji głos :)

  Odpowiedz
 • woj (2017-05-07 19:53:26) #36283   ❗❗❗
  Znalazłem na forum materiał o którym mowa była w programie na temat Jabłonowskiego i Żebrowskiego. Każdy może sobie posłuchać argumentów Jabłonowskiego i Żebrowskiego i poczytać co pisał Claude mOnet

  davidicke.pl/forum/g-braun-a-jablonowski-koncesjonowani-narodowcy-t15662.html

  Odpowiedz
 • Janushinho (2017-05-07 20:16:57) #36285   ❗❗❗
  Jakiś czas temu dużo słuchałem audycji idź pod prąd.

  Monety, jak sami się chwalą, przychodzą od widzów którzy lubią działalność obu panów.
  Nie pamiętam dokładnie cyferek. Ale co miesiąc są w stanie dostać od swojej widowni kwotę między 30 a 40 tysięcy złotych. Duża suma z tego idzie na honorarium dla pana Kowalskiego a reszta na działanie studia "w tym wypłaty dla pracowników". A sam Chojecki z tego co mówił, utrzymuje się z datków członków swojego kościoła. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale to są informacje które można wyciągnąć z ich programu jeśli się go śledzi. ;]

  Odpowiedz
 • KYLOKRASNY (2017-05-08 22:40:02) #36294   ❗❗❗
  Dzieki za kolejna zajefajna audycje . Pozdro

  Odpowiedz
 • wojw (2017-06-28 16:31:22) #36585   PW   ❗❗❗   📧
  No i mamy teczkę Pana Leszka Zebrowskiego TW
  Wstąpił do służby w 1982, nie mógł trochę poczekać?
  Teraz wiadomo dlaczego tak pluł na Jabłonowskiego.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 9, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium