Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 28 kwietnia 2017
Paliwo z wody - gość Jerzy Orzeł
POBIERZ MP3 (179.00 MB) | Premiera: 2017-04-29 | Czas trwania: 03:16:32 | Odtworzone x 1225 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • słuchacz (2017-04-29 20:24:03) #36243   ❗❗❗
  Michał to kiedy ten nowy sprzęt zakupisz i na czacie się pojawisz, nie gadaj bzdur, za porządnego poskładanego samemu nowego 'blaszaka' w Polszy zapłacisz ok 2 koła jak chcesz trochę starszą technologię ale cały czas mocny sprzęt to poleasingowe korporacyjne dell-e w tej samej cenie ale potwory z i7 i 16 gb ramu ale w starszej technologi i już raczej nie do przyszłej modernizacji. To co Ty opowiadasz panie dla Ciebie kupno takiego sprzętu tu w Polszy to jeszcze mniejszy wydatek bo co to jest 1500 - 2 000 zł w euro?

  Odpowiedz
 • Antares (2017-04-30 8:28:44) #36245   ❗❗❗
  Bardzo fajna inicjatywa, ale to już było. Kotły niemieckich (a może i innych) przedwojennych parowozów miały natrysk wodny i to nie wodą dystylowaną, ale parą wodną podawaną do kotła (co było tańszym rozwiązaniem). Szkoda, że wczoraj nie mogłem być na Paradzie Parowozów w Wolsztynie, bo pewnie tam dowiedziałbym się więcej na ten temat. Pewnie będę za rok.

  Przed wojną zresztą eksperymentowano z wtryskiem wody w silnikach lotniczych, zazwyczaj była to mieszanka MW50 en.wikipedia.org/wiki/MW_50 Opis z Wikipedii: "MW 50 is something of a misnomer, as it is actually a mixture of three fluids: 50% methanol acting primarily to achieve optimum anti-detonant effect, secondarily as an anti-freeze; 49.5% water; and 0.5% Schutzöl 39, an oil-based anti-corrosion additive. The similar MW 30 increased the water to 69.5% and decreased methanol to 30%. This increased the cooling performance but made it easier to freeze, the mixture intended to be used for lower-altitude missions. EW 30 and EW 50 mixtures also existed, which substituted methanol with ethanol; in emergency, pure water could be used."

  Zastosowanie wtrysku wody było zresztą stosowane dosyć często en.wikipedia.org/wiki/Water_injection_(engine) i jest nieźle opisane naukowo www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0306261909001731

  Jako ciekawostka, taka metoda była m.in. stosowana w silnikach Iwczenko AI-24T a służących do napędu samolotów An-24 stosowanych w Polsce, więc pewnie udałoby się jeszcze znaleźć mechaników którzy mogliby się na ten temat wypowiedzieć. Wtrysk wody (niemal czystej, tak jak w przypadku silników Iwczenki, jedynie dodaje się małą ilość antyoksydantów) stosuje się też w silnikach samolotu STOL/VTOL Harrier. Woda jest używana podczas zawisu i przy małych prędkościach. lotu.

  W ostatnich kilkunastu latach technologia wydawała się passe, teraz wraca m.in. również w silniku samochodu BMW M4 GTS.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • radoslawkow (2017-04-30 23:34:32) #36247   PW   ❗❗❗   📧
  Zszokowała mnie ta reklama pana Jerzego firmy Arcisz czemu ją zareklamował? Czy ona mu te kotły zrobi? Mieszkam 100 metrów od tej firmy i tartaku :)

  Odpowiedz
 • PL (2017-05-02 10:58:06) #36254   ❗❗❗   📧
  Haha termicne BMW M4 GTS film

  vimeo.com/119679606  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • nick (2017-05-06 8:14:03) #36265   ❗❗❗
  Samo zagadnienie dodawania wody do paliwa jest ciekawe, głównie pod względem redukcji CO. Reakcja CO z parą wodną nie jest taka łatwa do przeprowadzenia w temperaturze pracy kotłów i wymaga katalizatorów metalicznych - tu więcej do poczytania: en.wikipedia.org/wiki/Water-gas_shift_reaction Antares jest jak widać w temacie, znacznie więcej dowiecie się z jego komentarzy ;)

  Cieszę się, że panu Jerzemu udało się nakłonić firmę do współpracy, miejmy nadzieję, że coś z tego będzie. Oby tylko nie zaraził się bakcylem free energy, supergenialnego odkrywcy wszystkiego Tesli, keshyzmu i tym podobnymi sprawami, bo wtedy skończy się rozwijanie dobrych pomysłów i pokonywanie przeszkód, a zacznie kładzenie garnków na głowę, nawijanie cewek na szczotki i kasowanie dwóch stówek za prelekcję.

  Jeśli chodzi o samą audycję, to klasyk - bezczelne rozłączenie słuchacza i naśmiewanie się z niego, ostrzące piramidki-widmo (parę miesięcy temu Michał stwierdził, że piramidki działają, a na prośbę słuchacza o wstawienie zdjęć czy filmów odpowiedział, że nie będzie nikomu nic udowadniał, bo on to sprawdził dla siebie i koniec!), przeprosiny za niewstawione zdjęcia z Bilderbergu... Na plus zaliczam brak ćwiczeń z deklinacji na antenie - do tej pory słyszę w głowie "AGAIIIOOOOO ADŻIIOOOO ADŻIO AGEIIOOOOO" :D

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium