Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Świadomy Sen: Nasz Drugi Świat
Odcinek: 3 listopada 2016
Początkowo zamierzaliśmy omówić temat "LD a zaświaty", jednak z przyczyn od nas niezależnych nie udało nam się go zrealizować w takiej formie, w jakiej planowaliśmy - niemniej jednak ten dość spontanicznie zorganizowany odcinek możemy chyba uznać za udany. Zapraszamy do posłuchania!
POBIERZ MP3 (88.40 MB) | Premiera: 2016-11-03 | Czas trwania: 01:36:36 | Odtworzone x 971 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • C374R (2016-11-04 3:51:23) #34537   ❗❗❗   📧
  Pani jest na dobrej drodze , dawno temu miałem tak jak ta Pani , praktyka czyni mistrza , w przyszłości nadejdzie coś pięknego dla Pani jaźni , ja praktykuję buddyzm Karma Kagyu , Wadżrajana , Pani w przyszłości zobaczy mantry Buddy Manjuśri , Buddy Awalokiteśwara i naszej Białej (lub zielonej)Pani Tary , mantry można znaleźć na YouTube , proszę puszczać w koło i siedzieć w kwiecie lotosu , jogę śnienia zaczynamy praktykować rozpościerając zwykłą karimatę na podłodze i śpiąc na prostym kręgosłupie , Pani ma potencjał nie powinien być zmarnowany w tym życiu , Pani nie spadnie już niżej , to jest to życie w którym można rozbić samego siebie na czynniki pierwsze , ja mam np myszkę i obiecałem sobie , że nie kupię pułapki , myszka przychodzi nocą , gania po pokoju i jest dobrze , tak uczy się kochać innych , ja miałem włosy za dupę, dziś jestem łysy i ćwiczę Win Chun , poza tym , że praktykuję Diamentową Drogę , pozdrawiam (na antenie mi nie wyszło)

  Odpowiedz
 • Antares (2016-11-04 16:02:03) #34540   ❗❗❗
  Kasiu, pierwszego listopada nie ma „Dnia Wszystkich Zmarłych”.

  Pierwszego listopada jest Dzień Wszystkich Świętych, kiedyś nazywany Dniem Wszystkich Świętych Nienazwanych. Dzień poświęcony tym których już nie ma pomiędzy żywymi, niekoniecznie poddanych formalnemu procesowi beatyfikacji i kanonizacji, ale takim którzy i tak są świętymi. Przykładem kogoś takiego zapewne będzie Ivellios bo poświęca się za innych użerając się z serwerem i słuchaczami ;-)

  W drugim dniu listopada przypadają Zaduszki. To dzień w którym modli się za dusze przebywające w czyśćcu (kiedyś wierzono, że te dusze błąkają się po ziemi), które muszą jeszcze tam przebywać bo nie osiągnęły takiego stanu aby móc dostąpić wniebowstąpienia. Modlitwa ma to ułatwić. Zwróć uwagę, że z czyśćca jest droga tylko „do góry” ale czas przebywania nie jest określony.

  Wbrew pozorom jakby się zastanowić i nie spłycać tematyki to ma ona sporo wspólnego z tematyką Radia Paranormalium. Niektóre rzeczy bardzo żywe we wczesnym chrześcijaństwie dziś uległy spłaszczeniu lub banalizacji. Mało osób przykładowo zdaje sobie sprawę, że taka acedia to nie do końca lenistwo pl.wikipedia.org/wiki/Acedia

  PS Całkiem niezłym przedstawieniem popkulturowym tematyki „ 1 i 2 listopada” z punktu widzenia wczesnego chrześcijaństwa jest film „In Bruges” z Colinem Farrellem i Brendanem Gleesonem (zdziwko, nie?). Jeśli jesteś trochę wgłębiona (naprawdę trochę – zupełne rudymenty) to rozpoznasz elementy takie jak grzech, żal za grzechy, wyrzuty sumienia czy samopoświęcenie. A nawet obrazowo jest tam wytłumaczone czym jest czyściec („Purgatory's kind of like the in-betweeny one. You weren't really shit, but you weren't all that great either. Like Tottenham”) :-) Film polecam, nie będą to dwie godziny wyjęte z życia. Gwarantuję.

  PPS Szkoda, że nie mogłem wysłuchać tej audycji na żywo, myślę że co nieco napisałbym na czacie. Czasem bywa i tak. że w żadnej mierze nie da się aby usiąść do komputera, ani odpalić smartfona. Dziękuję za audycję i pozdrawiam wszystkich którzy się do przyczynili do jej powstania.


  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium