Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Rozmowy o fantastyce. Nowa audycja na antenie Radia Paranormalium
(dodano: 2019-03-20 16:20:23)
Wróć na stronę główną

Czym jest fantastyka naukowa? Czy ten fenomen literacki da się w ogóle zdefiniować? Gdzie tak naprawdę tkwią korzenie science-fiction? I co tak właściwie oznacza słowo "science"...?

Na te oraz inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w niezwykle ciekawie zapowiadającej się audycji, która zadebiutuje na naszej antenie już w najbliższą sobotę, 23 marca, o godzinie 19:00. Audycja na żywo, no i tradycyjnie, jeśli macie Państwo jakieś spostrzeżenia (a może nawet odpowiedzi na postawione wyżej pytania! Chętnie je poznamy), zapraszamy do dzielenia się nimi z nami już teraz, w komentarzach pod niniejszym wpisem.

Audycja póki co raz w miesiącu, jednak znając życie, z czasem się rozkręci i będzie częściej!

Rozmowy o Fantastyce - zapowiedź audycji w Radiu Paranormalium


Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • Ivellios (2019-03-21 1:57:45) #39293   PW   ❗❗❗   📧
  W nawiązaniu do pytania z czata na yt - prowadzącymi będą Marek Żelkowski i Wiktor Żwikiewicz, a gośćmi kulturoznawcy, literaturoznawcy i inni eksperci, często z "dr" przed nazwiskiem :)

  Odpowiedz
 • Antares (2019-03-21 7:10:14) #39295   ❗❗❗
  Fantastycznie! Już nie mogę się doczekać! Rewelacyjny pomysł! Z góry dziękuję panom Ż. za audycję, choć trochę obawiam się czy się nie przegrzeją prowadząc audycje na żywo dwa dni pod rząd, a obie z nich są z gatunku tych do których trzeba się solidnie przygotowywać (i co co piątek robią) . To nie jest audycja "gadać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, siedzę przy mikrofonie, niech mnie który przegoni...".
  Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • bobliotekarium.pl (2019-03-21 9:19:37) #39296   ❗❗❗
  W najbliższą sobotę w rozmowie uczestniczyć będą: Marta Kładź-Kocot, Krzysztof Sokołowski, Wiktor Żwikiewicz, Tadeusz Krajewski, Andrzej Kruk Appelt, Marek Żelkowski. Dobrym duchem i strażnikiem technicznym radiowego przekazu będzie Marek Sęk

  Odpowiedz
 • Piotr Prokopowicz (2019-03-23 0:30:33) #39304   ❗❗❗
  Niestety już pewnie za późno by Ivellios przygotował nagranie, ale dobrym otwarciem dyskusji/rozmów byłoby odczytanie posłowia Stanisława Lema do książki "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursuli Le Guin (jest przynajmniej w wydaniu z roku 1983).
  Lem dość ładnie zestawia dwie produkcje autorki"Wydziedziczonych" z "Czarnoksiężnikiem ...", było nie było SF z fantasy.

  O dziwo realizm według Lema wypada lepiej w tej drugiej pozycji, co może zaskoczyć tych co wierzą, że jeśli coś ma etykietkę SF musi być koniecznie poważniejsze/realniejsze od baśniowej fantasy. Warto dostrzegać, że etykietki nie definiują treści ani jej wartości, lecz jedynie pomagają w ogólnej charakterystyce książki. To czasem pomaga (zwłaszcza w bibliotece lub księgarni ;-) ) ale zbyt sztywne przywiązywanie się do etykiet może też zaszkodzić.

  Wspomniane posłowie łatwo znaleźć w internecie. Warto przeczytać tym którzy go jeszcze nie znają. Jednocześnie wydaje się dobrym wstępem (a może zakończeniem?) do zapowiadanej dyskusji.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Marcin (2019-03-24 18:31:55) #39313   ❗❗❗
  Nowa audycja z Ż&Ż? znakomity news. Uwielbiam ich słuchać)

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium