Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 51. Debata Ufologiczna Online: SETI - poszukiwania inteligencji pozaziemskiej
SETI - czyli Poszukiwanie Inteligencji Pozaziemskiej, od lat budzi nadzieje, ale i kontrowersje. Nadzieje wiążą się z odebraniem upragnionego komunikatu od innej zagubionej w kosmosie inteligencji. Kontrowersje związane są z tym, czy aby to, w jaki sposób szuka się tych sygnałów może przynieść skutek i czy Obcy, jeśli są, naprawdę poszukują kontaktu. Choć w Debatach ufologicznych zajmujemy się ... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (212.00 MB) | Premiera: 2016-10-02 | Czas trwania: 03:52:27 | Odtworzone x 4003 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • pako (2016-10-03 3:06:44) #34217   ❗❗❗
  Gratuluje rekordu,ale obserwując chat na youtube coraz wiecej idiotów robi sobie wylacznie jaja.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Antares (2016-10-03 17:40:10) #34226   ❗❗❗
  Przyznam że do programu SETI mam pewien sentyment, głównie dzięki lekturze książek Arthura C. Clarka i programowi SETI@Home. Dzięki temu ostatniemu mam jakieś pojęcie na temat distributed computingu, overclockingu i offloadingu obliczeń na GPU :-) Nie pamiętam ile pakietów przeanalizowałem, ale było tego ładnych parę tysięcy, jako ciekawostka - offline, bo w domu miałem modem analogowy podłączony do magicznego nru 202122 (z powodu różnic w implementacji standardu 56 kbps, działający z prędkością 33,6 kbps), więc chodziłem co jakieś dwa tygodnie do kawiarenki internetowej aby nagrać dane na CD-RW, a później uploadować rezultaty. Dziś brzmi to śmiesznie.

  Audycja bardzo interesująca, przynajmniej dla mnie, a Stały Słuchacz to wisienka na torcie :-) Bardzo mi się spodobał rozbudowany skład, bo był i astronom, więc ktoś niejako profesjonalnie podchodzący do sprawy i dawno niesłyszany Arek Paterek. Nie wspominając już o stałej ekipie. Taki skład dawał mocno poszerzone spektrum punktów widzenia.

  Jeśli chodzi o program SETI to program ten milcząco zakłada parę rzeczy i dobrze że je podniesiono - nie jestem pewien czy emisja radiowa ma sens, a nawet jeśli to czy akurat widmo wodoru wyznacza właściwą długość fal emisji. W przypadku SETI tych "jeśli" jest bardzo dużo.

  Jak to ujął Arthur C. Clarke "Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie są równie przerażające". Jeśli nie to Radio Paranormalium byłoby dość bezprzedmiotowe, więc sami pewnie nie jesteśmy :-)

  Problem w tym czy SETI daje nam jakąś szansę w znalezieniu śladów obcych cywilizacji. Moim zdaniem bardzo bardzo nikłą, aczkolwiek wciąż matematycznie niezerową.

  Odpowiedz
 • koniev (2016-10-05 15:39:19) #34236   ❗❗❗   📧
  Jak zwykle mega poziom i miód dla uszu :)

  Odpowiedz
 • Neo (2016-10-05 18:55:08) #34238   ❗❗❗
  Tu jest zapis video z wykładu w Polsce 15.09.2016 (tłumaczenie symult. PL) prof. Daviesa z SETI. Oni nadal czekają aż obcy wyślą od siebie sygnał telewizyjny ich teleexpressu... ;) prof. Paul C.W. Davies - "Are We Alone in the Universe?"
  www.youtube.com/watch?v=2ThC2Ryll1A

  Odpowiedz
 • lolek (2016-10-06 19:28:11) #34244   ❗❗❗
  Piotrze i Chrisie, kłaniam się nisko B-)

  Odpowiedz
 • marq (2020-01-25 13:59:44) #40221   PW   ❗❗❗
  Mamy Ziemie DWA, Wycięty ze sporej części Saturna REKLOSTER -czyli ten słynny sześcian czy pięciobok na YT kiedyś pomieszczony.

  Obecnie ponoć posiada już faunę ubogą jak zarazie...

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium