Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 1 lipca 2016
Myślenie ma kolosalną przyszłość!
POBIERZ MP3 (252.00 MB) | Premiera: 2016-07-02 | Czas trwania: 04:35:34 | Odtworzone x 2615 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 4, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • kamis (2016-07-04 1:06:57) #15207   ❗❗❗
  Claude przeceniasz Rosję, to już dawno nie jest potęga jaką było ZSRR w latach swojej świetności. Technologicznie Rosji brakuje tyle do Chin co Chinom do USA.
  Potęgę militarną Rosjan też przeceniasz, gdyby byli silniejsi od Chińczyków co Twoim zdaniem ma miejsce to Amerykanie komasowaliby całe swoje siły w Europie a nie na Pacyfiku. Rosja jest ważna z jednego powodu i doskonale o tym wie - to do kogo się przyłączy i po której opowie się stronie gdy dojdzie do starcia hegemona z pretendentem. Rosja to gaz, ropa i bomba atomowa, nie ma ani demografii ani technologii, nie bierze udziału w handlu morskim a więc nigdy gospodarczo nie dorównają mocarstwom rimlandowym jakim są Chiny czy USA. Rosja nie jest żadnym konkurentem ani Chin ani tym bardziej USA, nie wiem skąd u Ciebie takie błędne przekonania...

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2016-07-10 0:06:08) #15236   ❗❗❗
  A mnie podobał się sceptyk technologi Keshe, czemu Michał ciągle mu przerywał, a w skupieniu słucha entuzjastów np. Yubego?

  Co do fizyki kwantowej, to uważam, że ten sam elektron nie jest w dwóch miejscach jednocześnie, jest to po prostu inny elektron. To, że cząstki znikają i pojawiają się, tak samo przeczy logice, jak to, że samolot pojawia się na niebie i znika, bo zakryją go np. chmury albo wyleci poza horyzont.

  Te cząstki znikają, bo wchodzą w stan, którego nie rejestruje nasza za słaba percepcja; pojawiają się, bo są w stanie rejestrowalnym przez percepcję. Logiki, tu odstawiać do lamusa nie musimy. Fizycy, którzy to robią, przestają uprawiać naukę, a zaczynają uprawiać coś jakby dziennikarstwo lub poezję, przy wszystkich pozorach metodologii naukowej.

  Nie zgodzę się też z tym, że "logika jest częścią matematyki" (Michał). Logika i matematyka to dwie oddzielne nauki formalne. Logika jest bardziej podstawową nauką w stosunku do matematyki. Tzn. logika bez matematyki może istnieć, matematyka musi korzystać z logiki, tak samo jak reszta dziedzin nauki, nawet nauki humanistyczne (historia, lingwistyka) muszą opierać się na logice.
  Tzn. w tym sensie, że owszem mogą się nie opierać (i znajdą się na to przykłady), ale dla mnie przestaje to być w tym momencie nauka, niezależnie od wszystkich pozorów a nawet wartości, takiej twórczości.

  Co do nieodpowiadania moralnego prowadzącego za gości, pełna zgoda, że też ludziom trzeba takie rzeczy tłumaczyć, a co bardziej przerażające i tak się większości nie przekona (jak się sam przekonałem po tysiącu dyskusji)!

  Podoba mi się nieopresyjny styl dziennikarstwa Michała, pewnie, niech się ludzie wypowiedzą w przychylnej atmosferze.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium