kobietawielepiej.pl/hobby/kilka-propozycji-na-grudniowe-prezenty-dla-mezczyznNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Zagadka samozapłonu rozwiązana?


Dodano: 2005-08-05 15:25:42 | Wyświetleń: 19504 | 🕑 Odłóż na później
Spontaniczny samozapłon (inaczej samospalenie) to jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk, polegające na nagłym zapaleniu się ciała ludzkiego bez udziału zewnętrznego źródła ognia. Zajście takie kończy się zazwyczaj śmiercią ofiary.
Wiele hipotez próbowało wyjaśnić to zjawisko. Mówiło się o piorunach kulistych, mieszaninach gazów żołądkowych, obwiniano też aktywność plam na Słońcu. Pod koniec kwietnia 2005 roku wszelkie te wyjaśnienia podważył amerykański fizyk chińskiego pochodzenia, doktor Zhiyu Hu, pracujący na wydziale energii Life Sciences Division przy Oak Ridge National Laboratory w stanie Tennesee.
Według danych przekazanych mediom przez doktora Hu, odkrycie przyczyny samospaleń wiąże się z opracowaną przez niego metodą lokalnego uzyskiwania bardzo wysokiej temperatury w otoczeniu o temperaturze pokojowej.
Prowadząc badania nad nowymi metodami uzyskiwania taniej energii elektrycznej, doktor Hu wykorzystał mikroskopijne cząstki platyny oraz metanol i włókna bawełny do reakcji katalitycznej przebiegającej w nanoskali.
W eksperymentach nie używał on zewnętrznych źródeł zapłonu. Gdy składniki znajdowały się w określonych proporcjach, dochodziło do niezwykle silnej reakcji - na niewielkiej powierzchni temperatura podnosiła się niczym w piecu hutniczym. Doktor Hu nie podał szczegółów swoich badań, ponieważ jego odkrycie pozwala uzyskiwać energię bardzo niskim kosztem, ma więc znaczenie ekonomiczne i militarne. Metoda ta jest bardzoi wydajna, a przy tym ekologiczna, ponieważ nie wywiera zbyt dużego wpływu na środowisko. Rozwiąże więc kryzys energetyczny i zastąpi paliwa stosowane dotychczas.
Wszystkie organizmy żywe w ramach procesów fizjologicznych uzyskują energię z reakcji utleniania. W wielu tych reakcjach jako katalizatory występują metale. Na ogół proces przebiega bez szkody dla komórek.
Jak twierdzi doktor Hu, nasze wewnętrzne silniki są wykorzystywane zaledwie w 20 procentach, jeśli jednak z pewnych powodów wytworzone zostaną w środowisku określone związki, to przy udziale tlenku azotu z powietrza komórki nagle zwiększają swoją wydajność, wskutek czego lokalnie powstaje bardzo wysoka temperatura.
Naukowiec twierdzi, iż jest w stanie kontrolować reakcję przez niewielkie zmiany składu powietrza w pomieszczeniu, może również uzyskiwać temperatury znacznie powyżej 600*C.
Wystarczy więc drobna zmiana warunków zewnętrznych, aby wywiązała się reakcja z udziałem pierwiastków śladowych występujących w ludzkim organiźmie. Zmienia się wtedy natura morfologiczna komórek. W takiej sytuacji rozpętany zostaje iście piekielny ogień spalający fragment organizmu, który nagle zaczął pracować niezwykle efektywnie. Tak doktor Zhiyu Hu tłumaczy powstawanie zjawiska samospalenia. Niestety nie wiadomo, jak temu można zapobiegać, ponieważ nie istnieje metoda chroniąca przed samozapłonem.

Marek "Ivellios" Sęk


Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • amaiel (2009-03-27 22:25:04) #2697   ❗❗❗
  szczerze?naukowcy kombinuja jak moga ale zaden nie wpadnie na najprostzse logiczne wytlumaczenie..tylko dlatego ,ze ignoruja to co jest zbyt proste.dlaczego?biorac pod uwage zdolnosci telekinezy,mozemy ronie dobrze przyjac,iz zjawisko samozaplonu jest efektem niekontrolowanej zdolnosci pirokinezy-to jest psychicznej zdolnosci wzniecania ognia.wlasnie tak..kontrolujac poprzez mysli owy proces,kierujemy fale bioenrgetyczna mysli i jestesmy w stanie odzdialywac na rozne przedmioty,jednakze,jesli nie jestesmy w stanie przekierunkowac owej fali,procesy zachodzace w naszym mozgu staja sie wprost niscczace.ich sila poteguje sie i nie majac ujsia na zewnatrz,poza obszar mozgu(a co za tym idzie ,ciala)prowokuje zaplon wewnetrzny..dlatego nie pozostaje naruszona zadna inna materia ,poza organizmem ofiary samozaplonu.i to by bylo na tyle

  Odpowiedz
 • Mozart (2009-06-05 01:39:47) #3111   ❗❗❗
  Podniesienie się temperatury do 600*C, wywołane opisaną wyżej metodą, na małym obszarze spowodowałoby uszkodzenie obiektów znajdujących się w pobliżu źródła ciepła (skoro można - jak zaznaczono w artykule - wykorzystać ją do celów ekonomicznych i militarnych, można spokojnie tak założyć) - a zazwyczaj nie następuje nawet poważne uszkodzenie czegokolwiek w okolicy osoby, która uległa samospaleniu. Teoria nienajgorsza, ale ma tą dużą lukę.

  Odpowiedz
 • Kasjopee (2009-06-22 10:00:25) #3249   ❗❗❗
  Jestem w stanie uwierzyć w naukową wersję tylko przez wzgląd na to iż dowodzi zachodzącym zjawiskom ,jednak nie tłumaczy ich ,wszelkie nauki nie są nieomylne więc ośmielę się odpowiedzieć czym tak naprawdę spowodowane jest samospalenie.Może słyszeliście o wielkiej mocy Kundalini?? Już prastare podania opisują jej cudowna i niekiedy niszczycielską moc i właśnie jej przedwczesne i/lub spontaniczne przebudzenie może doprowadzić do samozapłonu ( więc jeśli nieświadome osoby posiadające jakąkolwiek wiarę modlą się o siłę i moc niech uważają ...to taka dygresja). Sama Kundalini jest opisana jako nieodłączna część każdej istoty ludzkiej ,która tkwi w uśpieniu u podstawy kręgosłupa i czasami wiele wcieleń potrzeba by podnieść ją w bezpieczny sposób. W nieodpowiednim czasie uwolniona Kundalini przynosi zniszczenie, może swym żarem spalić wręcz ciało, w przypadku jednak gdy człowiek jest na to gotowy Kundalini powoduje przemianę nie tylko całego fizycznego ciała lecz również otwiera drogę ku oświeceniu...człowiek fizycznie i mentalnie zostaje przemieniony..posiada wtedy zdolności o jakich marzyli magowie od wieków...łączy się z Najwyższym czy jak kto woli z Bogiem. To jednak tylko mała kropla wiedzy którą należałoby posiąść na temat Mocy Kundalini zważywszy na czas w jakim znalazła się nasza planeta...Pozdr

  Odpowiedz
 • Piotr P. (2011-02-17 20:55:35) #6206   ❗❗❗
  @Kasjopee: Nie wierzę. I tyle.
  @Topic: Możliwe/być może prawdziwe.
  Zainteresował mnie niegdyś samozapłon; przeczytałem obszerną książkę z zjawiskach paranormalnych i znalazłem trochę na ów temat - jakiż był mój żal, że wnioski wyciągane przez autorów były tragicznie nielogiczne... ale źródła były poprawne, więc można było samemu zbadać przypadki - czego nie zrobiłem :D

  Odpowiedz
 • wolfie (2011-03-12 19:39:27) #6319   ❗❗❗
  Wszystko fajnie ma to sens. Jednak tym co rozporządza naszym organizmem w nietypowy sposób są emocje dużo ludzi chodzi po rozżarzonych węglach i jakoś się nie spala a nawet nie ma oparzeń. To pozytywne emocje wyrażają się na twarzy miłym uśmiechem lub negatywne odruchami agresji. Być może samozapłon to jeden z przejawów głębokiego samopoczucia nietypowych emocji.

  Odpowiedz
 • Yumi (2012-05-04 19:43:57) #7413   ❗❗❗
  Hmmm... Ja mam inną teorię - czy ktoś z was zwrócił uwagę, że proces wytwarzania energii w komórkach zwierzęcych jest rozłożony na wiele etapów ze względu na to, że reakcja ta przebiegająca naraz jest silnie wybuchowa? A co jeśli samozapłon jest poprostu silnym zaburzeniem w czyimś metaboliźmie powodującym gwałtowny i jednoczesny wybuch w setkach jego komórek? A zwęglenie ciała spowodowane jest silnym wydzieleniem energii podczas tego zajścia w postaci wysokiej temperatury... To tylko teoria na którą natknęłam się w trzeciej liceum ucząc się do matury z biologii, ale dla mnie ma sens...

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Strefa mroku
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium