pozycjonowanie stronyNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Wiadomości od Boga


Dodano: 2005-08-04 00:50:24 | Wyświetleń: 12330 | 🕑 Odłóż na później
Vassula Van Ryden jest 62-letnią gospodynią domową. Z pochodzenia Greczynka, żona szwedzkiego dyplomaty, mieszkającego w Bangladeszu. Kościół katolicki ma z nią spory kłopot, ponieważ sama Vassula twierdzi, iż od 1985 roku słyszy i zapisuje wiadomości od Boga. Jest porównywana ze świętą Teresą z Avila lub Hildegardą z Bingen. Jest autorką książki "Prawdziwe życie w Bogu", podróżuje po całym świecie i dzieli się swoimi mistycznymi doświadczeniami.

A tak to się zaczęło...

Wszystko zaczęło się w 1985 roku. Vassula, wówczas jeszcze ateistka, siedziała przy kuchennym stole, robiąc listę zakupów. W pewnym momencie poczuła, że "coś" złapało ją za rękę i bezwolnie napisała: To ja, Twój Anioł Stróż - na imię mi Daniel. Zdanie to pojawiło się nagle i zadziwiło kobietę.
Zaskoczona gospodyni domowa, będąca na bakier z religią i nie interesująca się życiem duchowym, usłyszała po chwili głos nakazujący jej natychmiastowe znalezienie Biblii.
Przestraszona, odpowiedziała wewnętrznemu głosowi, że w jej domu nie ma Biblii, a kraj, w którym żyje, jest muzułmański, więc trudno tutaj o tą świętą księgę. Otrzymała natychmiast mentalnie polecenie przeszukania amerykańskiej biblioteki, w której uczył się jeden z jej synów.
Po odnalezieniu Biblii wróciła do domu, nikomu o niczym nie mówiąc, ponieważ mogłaby się narazić na śmieszność.
To doświadczenie zmieniło Vassulę na zawsze. Przez następne miesiące kobieta zapisywała skrzętnie wszystko, co tylko podyktował jej Anioł Stróż. Później zaczęła spisywać słowa Jezusa i Boga, których głosy również zaczęła słyszeć. Przez długi okres czasu nikomu nie mówiła o swoich niecodziennych doświadczeniach, a zapisane kartki niszczyła.
Pewnego dnia Vassula podejrzała swojego służącego, który, wynosząc śmieci, zainteresował się jej zapiskami. Mężczyzna wyjął je z kosza, przeczytał i zachwycony złożył starannie, po czym schował do kieszeni.
Przez pewien czas Vassula czuła się ze swoimi doświadczeniami bardzo samotna. Kiedy jednak po raz pierwszy opowiedziała o wszystkim swojemu mężowi, ten był zaciekawiony dziwnymi wizytami Anioła, toteż zaczął wypytywać żonę, jak wyglądały te wizyty oraz co się działo w ich trakcie. Z kolei małe dzieci Rydenów wydawały się być zachwycone Anielskimi przekazami.
Przyjaciele Vassuli żyli tak samo, jak ona. Nie mieli żadnych duchowych potrzeb. Cieszyli się otaczającym ich życiem. Jej przyjaciółki były zepsute i rozpieszczone, żadna z nich nie pracowała, ponieważ ich mężowie pracowali za granicą. Miały pomoce domowe, grały w tenisa, zażywały życia i często urządzały sobie spotkania przy kawie. Vassula niechodziła do kościoła i nic nie wiedziała o mistycznych przeżyciach - nie była nimi zainteresowana. Tak wyglądało jej życie do pamiętnego dnia 1985 roku. Gdy opowiedziała o wszystkim swoim przyjaciołom, uwierzyli jej, stwierdzając jednak, że gdyby jej nie znali, zostałaby przez nich uznana za szaloną.

Co takiego Vassula zapisuje od 20 lat?

Główny przekaz to boskie pragnienie odnowienia ludzkich zachowań - Bóg chce, aby ludzkie dusze zwracały się ku Niemu, zamiast się odwracać. Dziś Vassula posiada setki zeszytów zapisanych innym charakterem pisma, niż jej własny. Notatki studiowali grafolodzy, księża i teologowie, ci ostatni zaś poświęcili im łącznie ponad 30 książek, nadal nie mogąc wyjść ze zdumienia, jak to możliwe, że przeciętna gospodyni domowa, nie mająca głębszego kontaktu z religią, nagle zaczęła tworzyć teksty zgodne z naukami Kościoła. Grafolodzy zaś odczytują charakter pisma Vassuli jako jako wyjątkowy, charakteryzujący ich autorkę jako osobę obdarzoną mistyczną wiarą i niezwykłą mocą.

Sposoby otrzymywania przekazów

Vassula otrzymuje przekazy kilkoma sposobami: przez sen, wewnętrzne słyszenie, wizje i ekstazę. Najczęściej doznaje wewnętrznego słyszenia, a jej ręka jest prowadzona przez Boga.
Po pierwszym objawieniu nastąpił czas oczyszczania jej duszy z grzechu. Wówczas przez trzy tygodnie bez przerwy płakała, uświadamiając sobie, jak przez swoją ignorancję obrażała Boga. Według Vassuli takie oczyszczenie jest niezbędne w trakcie naszego życia na Ziemi, niestety, nie wszystkim jest dane je przeżyć. Mniemanie, iż przyjdzie na to czas na łożu śmierci, jest błędem - wtedy jest już za późno. Dusza odrzucająca Boga spada na niższy poziom - do czyśćca.

Anioł Stróż

Bądź ostrożny, komu otwierasz drzwi, mawiał święty Paweł. Znaczy to - bądź miły dla wszystkich, bo możesz trafić na Anioła.
Anioł Stróż Vassuli wygląda bardzo ludzko - jest duży, ma skrzydła. To serafin. Ale rodzajów Aniołów jest wiele - stanowią armię Boga, mają różne zadania i hierarchie. Vassula swojego Anioła widzi oczami duszy - takie widzenie jest najwyraźniejsze, ponieważ w ten sposób lepiej zapamiętuje się detale.

Krytyka

Gdy Vassula Van Ryden ogłosiła, że otrzymuje wiadomości od Boga, naraziła się na ostrą krytykę Kościoła katolickiego. Tymczasem ona sama jest tylko przekaźnikiem wykonującym swoją pracę, a pisma są dziełami Boga. Ona zaś troszczy się o ten przekaz i go chroni.
Orędzia dane Vassuli Van Ryden to żródło "zdumiewających łask". tak się składa, że pewnych potrzebnych łask nie zapewniają nam dzisiejsze msze odprawiane wg Novus Ordo Missae, zwłaszcza gdy nie są odprawiane z pełnią wiary.
Być może orędzia te to jest najpotężniejsze pozasakramentalne wylanie łask w historii Kościoła. Pan mówi do adresatów orędzi: Nie zważając na to, czym i kim jesteście, chcę waszego dobrobytu...

Marek "Ivellios" Sęk
Orędzia Vassuli Van Ryden można przeczytać na stronie http://www.voxdomini.com.pl/plmsg/plindex.htmlZ wypowiedzi znawców

Jacek Święcki 2004-07-17

Kard. Ratzinger wyraźnie stwierdził błędy doktrynalne dotyczące nauki o Trójcy św. w 1szym tomie Vassuli. Ja ze swej strony dodam:
- powoływanie się na wizje z apokryficznej księgi Henocha
- obrona fałszywych objawien maryjnych w Garabandal (1961) odrzuconych definitywnie przez Kościół [miały na celu zaburzenie prac II Soboru Watrykanskiego]
- rzekomne żądanie nieba ustanowienia święta Boga Ojca - sprzeczne z poprzednimi orzeczeniami papieskimi

Wszystko to w początkowych tomach - potem ton tych "objawień" zmienił się zasadniczo. To raczej świadczyłoby o ich nieautentyczności... Co nie przeczy, że niektóre rozważania są bardzo piękne i inspirujące...Paweł Jakubus 2004-07-17

Co do kardynała Ratzingera, to można postawić sprawę na ostrzu noża: nie ma jak dotąd dogmatu o nieomylności Kurii Rzymskiej! Po opublikowaniu nie podpisanej przez nikogo noty w sprawie Vassuli w 1995 roku papież nakazał Kongregacji Nauki Wiary opracowanie swego rodzaju regulaminu postępowania tej kongergacji (dokument był zatytułowany, o ile pamiętam, "Zasady badania prawowierności nauki"). Dokument ten został opracowany i zatwierdzony przez papieża. Nie przewiduje on wydawania sądu o kimkolwiek bez wysłuchania zainteresowanych stron. Teraz więc Kongregacja podjęła dialog z Vassulą - wymienione z nią listy można przeczytać na stronie www.voxdomini.com.pl
A z innej beczki: osobiście mam wątpliwości do poprawek naniesionych przez Kongregację Nauki Wiary do Katechizmu Kościoła Katolickiego (proszę zobaczyć np. jak charakterystycznie zmieniono definicję kłamstwa w rodziale o ósmym przykazaniu - czyżby papież zatwierdzając Katechizm nie dostrzegł takiej "pomyłki"?; ja osobiście przyjmuję wersję nie poprawioną, zatwierdzoną przez papieża i zgodną np. ze znanym podręcznikiem "Duszpasterstwo w konfesjonale" ks. St. Witka). Inna sprawa: jestem przekonany, że trzecia tajemnica fatimska opublikowana przez Kongregację Nauki Wiary jest falsyfikatem, ponieważ istnieją dowody, że siostra Łucja zostawiła ją na JEDNEJ kartce, a nie na dwóch, jak to opublikowano, a poza tym to nie jest pisane charakterem pisma znanym z dawnych listów siostry Łucji.

Jeżeli chodzi o cytowanie apokryfów, to przecież nawet List św. Judy z Nowego Testamentu cytuje apokryficzną Księgę Henocha!

Jeżeli chodzi o świątynie Boga Ojca, to nie znam się: być może jest tak jak mówisz. (Swoją drogą może jednak istnieć np. świątynia Opatrzności Bożej, co nie jest dalekie od świątyni Boga Ojca). Natomiast jest dla mnie pewne, że nic nie stoi na przeszkodzie dla istnienia uroczystości Boga Ojca, a wymienione przeze mnie objawienia Boga Ojca dane matce Eugenii Ravasio mają imprimatur udzielone w Rzymie, 13 marca 1989, przez: Petrus Canisius van Lierde, Vic. Generalis Vic. Civitatis Vaticanae.

Natomiast objawienia w Garabandal są prawdziwe i są kontynuacją Fatimy. Znane są kontakty bł. Matki Teresy z wizjonerkami z Garabandal i jej list do tamtejszego biskupa, w którym zechciała ona zaproponować mu wzięcie w duchową opiekę przez Misjonarki Miłości wszystkich kapłanów diecezji Santander. Dlaczego akurat tę diecezję z całej Hiszpanii wybrała Matka Teresa?

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Seraph (2008-06-16 15:00:46) #288   ❗❗❗
  Wszystko pięknie, ale:

  Skąd Vassula wie iż jej anioł to serafin?

  Stary Testament , prorok Izajasz (6, 2.6):"ujrzałem Pana, Jahwe, siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, kraj Jego szaty wypełniał Świątynię, nad nim unosili się Serafini. Każdy miał po sześć skrzydeł: jedną parę do latania, jedną do zakrywania oczu (znak czci dla Boga) i jedną do zakrywania swych stóp.  Przytoczony fragment i parę innych pokazują że skoro Serafini wychwalają Pana to nie jest im chyba przydzielona funkcja posłańców Bożych.  Zwiastowanie Maryi odbyła się przez Archanioła Gabriela, a archanioły to zaledwie przedostatni chór w hierarchii anielskiej. A Serafiny są na szczycie!!!  Więc skoro do Maryi która urodziła Chrystusa wysłany został archanioł to do Vassuli... Serafin?  Coś tu nie gra  Odpowiedz
 • Kamil (2008-08-26 13:07:09) #718   ❗❗❗
  Troche w tym prawdy Seraph, właściwie to nie wiadomo czy mowi prawde czy nie, możliwe że kłamie, dla sławy, a także jest możliwe że jednak mówi prawde. Hmmm ja na jej miejscu (gdyby mowiła prawde) Powiedzialbym to tylko bliskim, a z tego powodu że wiele ludzi mówiło by właśnie tak: "kłamie !"

  Odpowiedz
 • Samcio (2009-11-11 11:54:04) #4065   ❗❗❗
  Ja mam troche miszane uczucia związane z tą panią nie wiem co powiedzieć więc nie bende komętował ale i tak jest to dosyć dziwne

  Odpowiedz
 • sprostowanie Jolany (2010-04-18 23:18:49) #4813   ❗❗❗
  Jeśli można...to nie ona jest autorką tego dzieła-ona je tylko zapisuje.Oj- nie byłaby zadowolona gdyby to przeczytała!Jest skromna a autorem dzieła jest KTOŚ NAJWAŻNIEJSZY !

  Odpowiedz
 • Jolanta (2010-04-18 23:13:52) #4822   ❗❗❗
  Czytałam wszystkie możliwe do zdobycia tomy- i zaświadczam że taką miłością jaka jest zawarta w tych dziełach-może obdarzyć tylko Bóg.Nie pochodzi to od Vassuli-lecz od NIEGO.Jest to w całości Jego dzieło.Cudowna Miłość-jeśli czujesz się zagubiony,w depresjii lub nie kochany-proszę-sięgnij po tę książkę.Nie obchodzi mnie co myśli o tym " jakaś tam ekselencja"!To dzieło dało mi więcej niż wszystkie inne książki.Chciałam kupić ostatnie tomy-mam ich ok.10 dopiero-ale wykupiono ...(nie oczekuj tu magii lub cudów-tutaj poprzez nią-Bóg cię uczy krok po kroku-jak dziecko-prowadząc za rękę....To niezwykłe i ...cudowne!

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Ezoteryka
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium