Wibrujący masażerNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

W poszukiwaniu mitycznej Atlantydy. Cel: Sahara


Dodano: 2006-03-23 19:00:00 | Wyświetleń: 9965 | 🕑 Odłóż na później
AtlantydaNaukowcy przypuszczają, że legendarna Atlantyda nie została zatopiona przez Ocean Atlantycki. "Leży pod piaskiem Sahary" - uważa brytyjska archeolog dr Carla Sage.

O odkryciu poinformował "World Weekly News". Zdaniem dr Sage Atlantyda była północnoafrykańskim imperium. "Ze starożytnych źródeł wynika, że Mykeńczycy, Kreteńczycy i Egipcjanie utrzymywali kontakty handlowe z Atlantydą" - mówi, dodając, że położenie Atlantydy pozwalałoby na prowadzenie handlu także z Troją i innymi ważnymi miastami rejonu Morza Śródziemnego.

Według niej Atlantyda została pochłonięta nie przez ocean, tylko przez wędrujące wydmy. Powołuje się przy tym na krążące wśród Beduinów opowieści, jakoby po burzach piaskowych na górzystym terenie południowej Algierii z wydm czasem wystawały marmurowe kolumny i resztki jakichś budowli.

"Według greckich źródeł, gdy 11-12 tys. lat temu Atlantyda rozkwitała, Sahara była żyzną krainą" - uważa dr Sage. Dodaje, że gwałtowna zmiana klimatu przyczyniła się do zagłady saharyjskiej cywilizacji.

Do niedawna uważano, że Atlantyda była dużą wyspą na Oceanie Atlantyckim. Przeczyła temu teoria Alfreda Wegenera, który w 1912 r. zademonstrował światu naukowemu, że wszystkie znane nam kontynenty można złożyć w jedną całość, jak układankę. Zdaniem dr Sage brakowało w niej miejsca na Atlantydę.

Uważa ona też, że Platon, grecki filozof, wspominając w swoich dziełach o wodzie, która zniszczyła Atlantydę, źle zinterpretował egipskie słowo oznaczające "ruch wody". "Chodziło nie o fale opływające wyspę, a raczej o brak wody w regionie" - sądzi brytyjska archeolog.

Na wiosnę zamierza zorganizować ekspedycję i rozpocząć wykopaliska w Algierii. W wyprawie wezmą udział naukowcy z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

Źródło: WP.PL

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Ciekawostki
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium