[ANIME] Trigun

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

[ANIME] Trigun

Post autor: Ivellios »

Trigun to 26-odcinkowa komedia anime dziejąca się w realiach przypominających z grubsza Dziki Zachód (gdzie oczywiście wszyscy mówią po japońsku).

Główni bohaterowie to Vash the Stampede - rewolwerowiec który gdziekolwiek się pojawia jest powodem ogromnych, choć zwykle niezawinionych, zniszczeń, a za głowę którego wyznaczona jest nagroda 60 miliardów dolarów oraz Meryl Stryfe i Milly Thompson - dwie agentki filmy ubezpieczeniowej Bernardelli Insurance Society, które mają za zadanie odnaleĽć Vasha i pilnować go przez 24 godziny na dobę, żeby już niczego nie niszczył i nie narażał firmy w której pracują na dalsze straty. Choć wielokrotnie spotykają Vasha, są przez dłuższy czas zupełnie nieświadome że to on jest właśnie tym Vashem the Stampede.

Zaczynając się jak typowa komendia z elementami akcji film przechodzi stopniowo na głębsze tematy - do pytania czym jest zło, oraz zagadnienia życia będącego nieustającym cierpieniem i przyczyną cierpień innych (zobacz też: buddyzm). Humor i akcja są jednak obecne do końca, schodzą jedynie na trochę dalszy plan.

Pod adresem www.trigunmovie.republika.pl/trigun.WMV umieściłem teledysk z filmu, chociaż w ten sposób możecie się zapoznać z tą produkcją 8)
Daisy

Post autor: Daisy »

Jeżeli chodzi o Anime to bardzo lubię oglądać. Niestety wiele nie widziałam, gdyż nie mam dostępu, ale te, kótre widziałam bardzo mi się podobały.
:idea: Spirited Away-> świetna akcja. Cieszę się, że otrzymało Oscara
:idea: Cowboy Bepop-> pierwsze Anime jakie widziałam. Najlepsza posatć Eda i psa:)
:idea: Czarodziejki z Księzyca-> Gorsze trochę od reszty, ale fajne.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Post autor: Ivellios »

ja nie widziałem całej tej serii :( Ale teledysk z Triguna jakoś udało mi się ściągnąć :) i dać na serw ;)
Daisy

Post autor: Daisy »

Z tej okazji zaraz sobie go obejrzę:)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Post autor: Ivellios »

Polecam :wink: Szczególnie ze względu na piosenkę, jaka została tam podłożona-jest przepiękna :smile:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”