autokary WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Upiory na zamczysku


Dodano: 2005-04-08 00:10:38 | Wyświetleń: 8987 | 🕑 Odłóż na później
Champtoce-sur-Loire


W ruinach średniowiecznego francuskiego zamku Champtoce-sur-Loire nocami słychać płacz dzieci. Mieszkańcy okolicznych wiosek zaklinają się, że nieraz słyszą tętent niewidzialnego konia.

Zamek należał w XV wieku do Gillesa de Rais, bogatego szlachcica. Był przystojny, miał talent muzyczny i wspaniały głos. Walczył u boku Joanny D'Arc z okupującymi Francję Anglikami. W uznaniu zasług król mianował go marszałkiem.

Przykładny szlachcic

De Rais zamieszkał w swej posiadłości z żoną i uwielbianą córką. Uchodził za gorliwego chrześcijanina. Kaplicę w jego zamku uznawano za najpiękniejszą we Francji.
Mówiono, że jest ładniejsza nawet od sławnej paryskiej Notre Dame. Gościł uczonych z całego świata, artystów i filozofów. Zamek de Raisa był otwarty przed najbiedniejszym żebrakiem.

Gilles de RaisDroga do piekła

Potrzebował pieniędzy. Gdy w szkatule pokazało się dno, de Rais uciekł się do alchemii. Próbował wyprodukować złoto. Gdy mu się nie udało, poprosił o pomoc szatana.
W zamku de Raisa zaczęły znikać dzieci. Przerażeni mieszkańcy nie mieli wątpliwości, że to wina ich pana. Do akcji wkroczyła inkwizycja.
13 września 1440 biskup z Nantes oskarżył marszałka, że „w nieludzki sposób zabił wiele niewinnych dziatek. Popełniał z nimi przeciwny naturze grzech sodomii. Wzywał demony, składał im ofiary i zawierał z nimi pakty".
W zamkowej wieży znaleziono szczątki blisko 200 dzieci, głównie chłopców. Ofiary miały od sześciu do osiemnastu lat. Ze strachu przed torturami oskarżony przyznał się do winy. Jego zeznania były tak wstrząsające, że jeden z sędziów kazał podczas procesu zasłonić obraz Chrystusa, wiszący w izbie.

Chrześcijański pogrzeb

De Raisa skazano na śmierć na stosie. Ponieważ przyznał się do winy, wyrok złagodzono. W drodze na szubienicę marszałek wyrażał skruchę. Prosił o wybaczenie oraz modlitwę za jego duszę „wszystkich, których dziatki zamordował". Prośba została wysłuchana. Rodzice ofiar, sędziowie i widzowie modlili się zań głośno, a wielu nawet go opłakiwało. Powieszono go, zwłoki rzucono na stos, ale szybko wyciągnięto je z ognia i pochowano po chrześcijańsku.
Mieszkańcy Champtoce twierdzą jednak, że ani zbrodniarz, ani jego ofiary nie znaleźli spokoju po śmierci. Nic zatem dziwnego, że nocami w zamku słychać płacz dzieci, a w pobliżu galopuje upiorny jeździec...

Marta Dmitruk Super Express 13 - 14 styczeń 2001

Podziękowania dla Daisy za udostępnienie artykułu :)

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Duchy
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium