Gry i zabawki edukacyjne dla dzieciNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Sześć oznak sugerujących, że możesz być osobą obdarzoną zdolnościami parapsychicznymi


Dodano: 2016-07-08 19:51:04 | Wyświetleń: 9542 | 🕑 Odłóż na później


Ci, którzy przez całe życie badali zjawiska parapsychiczne, podejrzewają, że większość - jeśli nie wszyscy - spośród nas jest obdarzonych parapsychicznie w takim lub innym stopniu. Jestem pewien, że większość z nas potrafi wskazać na zdarzenia z naszego życia, które wskazują na przypadki telepatii (komunikacja poprzez myśli) lub prekognicji (wiedza o tym, co się wydarzy).

Być może zdarzyło się to tylko jeden lub kilka razy.

Możliwe jednak, że zdarza ci się to dość często. Czy wobec tego można cię uznać za osobę rzeczywiście, silnie obdarzoną parapsychicznie? Oto sześć oznak, jakich należy szukać.

1. Wiesz, że telefon zadzwoni, i kto dzwoni

Wszyscy doświadczyliśmy tego fenomenu, gdy jednak zdarza się to sporadycznie, możemy przypisac to zbiegowi okoliczności.

A może są to ludzie, którzy dzwonią do ciebie regularnie w oczekiwanych momentach. Te przypadki możemy odrzucić.

Czy jednak kiedykolwiek wyczułeś rozmowę telefoniczną od kogoś, kogo zupełnie się nie spodziewałeś - może kogoś, z kim od lat nie miałeś kontaktu? Wtem telefon dzwoni i to jest właśnie ta osoba! Może to wskazywać na zjawisko parapsychiczne znane jako prekognicja - świadomość czegoś, zanim to się dzieje. A jeśli tego typu rzeczy przydarzają ci się dość regularnie, możesz być osobą z darem parapsychicznym.

2. Wiesz, że twoje dziecko lub inna bliska ci osoba ma kłopoty

Wszyscy obawiamy się o bezpieczeństwo naszych bliskich, szczególnie gdy znajdują się daleko od nas. Co zupełnie naturalne, rodzice głęboko martwią się o swoje dzieci, gdy te przebywają w szkole, są poza domem z innymi dziećmi, czy też wyjeżdżają na wycieczkę.

Usprawiedliwiamy jednak to zmartwienie lub troskę (lub przynajmniej próbujemy) zrozumieniem i świadomością tego, że nasi bliscy nie zawsze mogą być pod naszym nadzorem.

Było jednak wiele przypadków, w których rodzic wie, że jego dziecko doznało uszczeerbku na zdrowiu lub wpadło w tarapaty. Nie jest to normalne zmartwienie. Uczucie jest tak intensywne i uporczywe, że rodzic zmuszony jest sprawdzić, co się z dzieckiem dzieje - i rzeczywiście, zdarzył się jakiś wypadek.

Tego typu połączenie parapsychiczne zostało udokumentowane u dzieci i rodziców, małżonków i partnerów, między rodzeństwem oraz, oczywiście, bliźniaczkami. Jeśli masz za sobą tego rodzaju doświadczenie, możesz być osobą obdarzoną zdolnościami parapsychicznymi.

3. Znasz miejsce, zanim się w nie udasz

Być może masz za sobą doświadczenie lub wizytę w cudzym domu, w którym nigdy wcześniej nie byłeś, a mimo to wszystko w nim jest ci znajome. Może się tak zdarzyć również przy kupowaniu domu. Wiesz dokładnie, gdzie jest jaki pokój, jak wygląda i jak jest udekorowany. Możesz znać nawet drobne detale, takie jak odpadająca farba lub nietypowe akcesoria oświetleniowe. Mimo, że wiesz, że nigdy wcześniej tam nie byłeś.

Mogło być tak, że byłeśjuż w tym miejscu wcześniej, lecz o tym zapomnałeś. Może to też być przypadek deja vu - dziwne uczucie, że robiłeś lub widziałeś dokładnie to samo już wcześniej. Deja vu zwykle jest jednak ulotnym odczuciem ddotyczącym krótkiej wymiany słów, gestów czy obserwacji. Rzadko się zdarza, by trwało ono dłużej lub było bardziej szczegółowe. Jeśli więc znasz miejsce, w którym nigdy wcześniej nie byłeś, możesz posiadać dar parapsychiczny.

4. Masz prorocze sny

Wszyscy śnimy, i wszyscy miewamy różnorodne sny dotyczące naszych znajomych, znanych ludzi, czy też rzeczy aktualnie dziejących się na świecie. Uzasadnione jest więc, że zupełnym przypadkiem będziemy mieć sen o kimś lub o czymś, co później wydarzy się (w takim czy innym stopniu) w świecie rzeczywistym.

Czy jednak często śnisz o samym sobie, przyjaciołach i rodzinie, czy też zdarzeniach na świecie, które wkrótce następują ze szczegółami w realnym życiu?

Mówi się, że takie prorocze sny często są odmienne od normalnych snów. Są bardziej świadome, żywe, szczegółowe i frapujące. Jeśli tak, powinieneś je spisywać zaraz po przebudzeniu, ponieważ nie chcesz ich zapomnieć, i pragniesz posiadać ich zapis - one zaś mogą stanowić dowód na to, iż jesteś osobą obdarzoną parapsychicznie.

5. Potrafisz wyczuć lub zdobyć wiedzę o obiekcie (lub osobie) jedynie poprzez dotyk

Czy kiedykolwiek podniosłeś przedmiot, który nie należał do ciebie, i zostałeś opanowany przez wiedzę na jego temat - historię jego oraz osoby, do której należał? W podobny sposób, czy kiedykolwiek uścisnąłeś dłoń nowego znajomego, natychmiast dowiadując się wszystkiego na temat tej osoby - skąd pochodzi, czego chce i jaki jest?

Może być tak, że jesteś po prostu wysoce spostrzegawczą osobą, która potrafi wywnioskować informacje o przedmiocie lub osobie jedynie poprzes spojrzenie i dotknięcie. Jeśli jednak potrafisz dostarczyć wiele dokładnych szczegółów o tych rzeczach, o których nie mógłbyś się dowiedzieć w inny sposób, możesz posiadać rzadkiego rodzaju postrzeganie pozazmysłowe znane pod nazwą psychometria - i możesz być osobą z darem parapsychicznym.

6. Regularnie opowiadasz przyjaciołom, co im się przydarzy - i to się dzieje

Czy masz w zwyczaju mówić przyjaciołom i rodzinie o szczególnych doświadczeniach, jakie przeżyją? Czy zdarza ci się z wyprzedzeniem ostrzegać ich przed zagrożeniami lub okolicznościami, które mogłyby im zaszkodzić? Czy masz rację częściej niż rzadziej?

Ponieważ dobrze znamy swoich przyjaciół i rodziny, z pewnością logiczne jest założenie, że czasami potrafimy przewidywać, co może im się przytrafić - dobrego lub złego. Dzieje się tak dlatego, iż po prostu znamy ich osobowości, zwyczaje, a nawet niektóre z ich planów, stąd możemy snuć uzasadnione przypuszczenia. Nie o tym jednak mowa. Mówimy o silnych odczuciach, które masz - które wydają się pochodzić znikąd i nie są oparte o wiedzę o danej osobie - odnośnie czegoś, co ma się tej osobie przydarzyć. Jest to silne odczucie, a ty zmuszony jesteś powiedzieć jej o tym, a nawet ostrzec, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli te zdarzenia urzeczywistniają się, możesz być osobą obdarzoną parapsychicznie.

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • joka (2016-07-09 21:39:47) #15234   ❗❗❗   📧
  Zdarza sie nie czesto ale jest taka sytuacja

  Odpowiedz
 • Ola (2016-09-02 16:32:25) #33950   ❗❗❗   📧
  Zdarzają mi się sny i przeczucia ale bardzo okazjonalnie. Ostatnio sen i pewien zbieg okoliczności uchronił mnie przed przegapieniem pewnego ważnego wydarzenia dla mnie. Generalnie takie przeczucia mam tylko w istotnych momentach a nie dla co dzień.

  Odpowiedz
 • gabi (2016-09-27 17:03:55) #34170   ❗❗❗
  Ja będąc w młodszym wieku na okrągło miałam dziwne zdarzenia,zawsze wyczuwałam jak ktoś o mnie mówił zawsze coś pchało w te miejsce/ praca/ natomiast jeszcze dziś mam coś takiego,że jeżeli chwalę osobę która zasługuje,ta osoba zaczyna być przeciwko mnie.Więc zaprzestałam chwalenia nawet najbliższych.Natomiast co do zwierząt.Mając psa 19 lat musieliśmy uspać.niestety byłam poza krajem.Macie pojęcie że Grant cały czas mi się śnił.A po powrocie łaził nocami po mieszkaniu .Długo by pisać ale są rzeczy nie wyjaśnione i niestety ludzie nie przywiązują myśli do tego rodzaju spraw.Nie zwracają uwagi na naturę i swoje zbiegi okoliczności!!

  Odpowiedz
 • Dziwna sytuacja z życia (2016-09-27 22:19:27) #34171   ❗❗❗   📧
  Pewnego dnia w szkole , gdy chodziłem do podstawówki gadałem z przyjaciółmi o kaczyńskim nie pamiętam o co tam chodziło i jak to wszystko wyglądało ale mniej wiecej w pewnej chwili miałem jakieś dziwne uczucie to było albo z 2 miesiace przed tym lotem albo 2 lata nie pamietam ,mam kiepska pamiec ...ale do rzeczy powiedziałem że ten lot się nie skonczy dobrze ,i ze samolot spadnie na ziemie ... nikomu o tym nie mowilem oprocz tym ludziom co byli przy tym jak to mowilem ale nikt tego nie bral na powaznie a jesli wziol to zapomnial bo kogo to obchodzi ..moje zycie jest dosyc dziwne raz tez mialem sytuacje ze snilo mi sie ze wchodze do bloku kolegi na 4 pietro i wychodzi jego babcia i cos tam nawija i pozniej to sie stalo , odczulem deżawi ale kogo to obchodziło wtedy ...duzo mialem takich sytuacji ale watpie zeby to byly moce paranormalne ..predzej choroba psychiczna ktora sie dopiero rozwija , tak mi się wydaje

  Odpowiedz
 • mlisa (2016-09-30 13:48:43) #34195   ❗❗❗
  Pkt. 1 i 2 mam to cały czas. Raz czuję intensywniej, innym razem słabiej.

  Odpowiedz
 • #101016 (2016-12-02 23:26:14) #34857   ❗❗❗
  Ostatnio śniła mi się śmierć. Nie wiem jak to opisać, ale jestem w 100℅ pewna, że to nie była wyobraźnia. To było zbyt realistyczne.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Mary (2016-12-09 0:02:45) #34933   ❗❗❗
  OOOO!!! Mam to wszystko od poczatku,kiedy siegam pamiecia!

  Odpowiedz
 • kackoo (2016-12-10 3:44:48) #34941   ❗❗❗   📧
  mam w takim razie pytanie
  co jesli owe odczucia deja vu są tak silne ze jestem w stanie stwierdzic (pomimo braku takiej wiedzy wczesniej)ile razy juz mi się coś przytrafiło?
  dla przykładu rozmawiam z kolegą a nagle jak cepem przez kark deja vu i mysl w głowie "to juz się dzieje 3ci raz."


  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Niezwykłe zdolności
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium