zobacz najnowszy moviestarplanet hack msp generator online starcoins, vip i diamondsNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Sensacyjne zdjęcie sprzed 64 lat


Dodano: 2006-01-21 01:07:18 | Wyświetleń: 14143 | 🕑 Odłóż na później
Konradshof


Jednym z moich hobby jest genealogia. Dzięki intemetowi w krótkim czasie udało mi się ustalić wiele danych, dat i faktów dotyczących mojej rodziny, co jeszcze kilka lat temu byłoby niewykonalne. Tak m.in. poznałem daleką kuzynkę Edith, która mieszka obecnie w Kalifornii, natomiast przed wojną żyła w Prusach Wschodnich.

Edith przesłała mi CD ze zdjęciami rodzinnymi robionymi od początków XX wieku aż po czasy współczesne. Moją największą ciekawość wzbudziło jedno z nich, wykonane w czerwcu 1941 r. w Konradshof - rodzinnej miejscowości kuzynki (obecnie Obwód Kaliningradzki w Rosji). Widać na nim grupę osób, m.in. 19-letnią Edith i jej 7-letniego brata, przyglądających się czemuś widocznemu na niebie. I właśnie tajemnicą wspomnianej fotografii jest to coś.

Napisałem do kuzynki list z pytaniami dotyczącymi zdjęcia. Oto, czego się dowiedziałem:

Kilka lat temu Edith postanowiła uporządkować kilkaset starych zdjęć i opisać je dla potomnych. W taki właśnie sposób w jej rękach znalazło się zdjęcie, którego dotyczy mój list. Kuzynka przypomniała sobie zdarzenie, do jakiego doszło 64 lata temu w Konradshofie. Mianowicie jednego z czerwcowych dni 1941 roku mieszkańcy zauważyli na niebie coś, czego nie potrafili nazwać.

Obserwatorzy początkowo myśleli, że widzą balon, gdyż pojazd był owalny i nie wydawał żadnego dźwięku. Po chwili spostrzeżono jednak, że to nie może być balon, gdyż obiekt bardzo szybko przemieszczał się. Niedługo potem zaś zniknął za horyzontem.

Na szczęście ktoś przytomny zrobił wówczas zdjęcie, które załączam. Jest to komputerowe powiększenie obiektu wykonane przez wnuka Edith. Co to może być? Podobno naukowcy Trzeciej Rzeszy prowadzili eksperymenty z dyskoboidalnymi pojazdami. Czyżby przypadkowo uwieczniono próbne loty takiego latającego spodka? Może ktoś będzie mógł więcej powiedzieć na ten temat?

Radosław Dejter
Warszawa

Od redakcji "Nieznanego Świata": Biorąc pod uwagę czas, kiedy zostało wykonane prezentowane zdjęcie oraz okoliczności, w jakich to się stało, sprawa wydaje się nadzwyczaj interesująca, a naszą opinię w tej mierze podzielili specjaliści, z którymi się kontaktowaliśmy. Być może jest to jedna z najciekawszych rejestracji UFO z okresu wojny.

"Nieznany Świat", nr 1/2006

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


 • kaz
  (2009-07-12 19:33:46) #3738 | 👮 raport

  to zwykly kurz na obiektywie aparatu, powiekszalnika lub na negatywie, mam mnostwo takich zdjec we wlasnej kolekcji

  Odpowiedz


 • antek
  (2010-12-10 11:10:28) #5873 | 👮 raport

  Zobaczcie sobie na lewą stronę zdjęcia nad budynkiem też jest ciemny punkt, drugie UFO?Tak prawdę mówiąc to dużo jest takich zdjęć które mają ciemne kropki albo w negatywie jest wada!

  Odpowiedz


 • naunachte z tauri
  (2011-05-18 20:11:32) #6565 | 👮 raport

  Jeśli to tylko brud na obiektywie albo inna usterka aparatu to powiedz mi na co gapią się ci ludzie - na krowy?

  Odpowiedz


Tagi
Inne artykuły
z działu UFO - nieznane obiekty latające
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium