http://mnsprzetargi.pl/Szukam-pracy-Na-co-powinnismy-zwracac-uwageNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Relacje historyczne: UFO w Jarosławiu


Dodano: 2005-03-08 19:52:17 | Wyświetleń: 7641 | 🕑 Odłóż na później


Jarosław, Rosja, 1785 rW roku pańskim 7293* ukazało się objawienie w znakomitym grodzie Jarosław. Od jutrzni porannej stał krąg do południa samego z trzema słońcami. A koło południa objawił się przy onych drugi krąg, w nim krzyż święty z koroną. A słońce było mroczne i zjawiło się pod wielkim kręgiem podobnym do tęczy.

Mamy tu prawdopodobnie do czynienia z klasycznym opisem doskonale znanego zjawiska halo, czyli załamania się promieni świetlnych w "zawieszonych" w atmosferze ziemskiej kryształkach lodu (najczęściej obserwuje się wówczas kręgi i łuki).

Mamy tutaj również dowód na to, że tego typu zjawiska nie zawsze muszą mieć kształt kolisty. W 1551 roku, gdy Karol V oblegał Magdeburg, jego zgromadzonym wokół miasta wojskom ukazały się trzy słońca i trzy tęczowe łuki. Wrażenie było tak silne, że wojska w popłochu spakowały manatki i opuściły miasto. Jeszcze dziwniejsze zjawisko zaobserwowano w 1600 roku w Polsce. Naoczni świadkowie stwierdzili, iż o zachodzie słońca ukazały się na niebie trzy krzyże Golgoty. Echa tej obserwacji przetrwały zresztą bardzo długi okres czasu, wskutek czego mamy dzisiaj ufundowaną wówczas Kalwarię Zebrzydowską.

*w kronikach kościelnych cerkwii prawosławnej lata liczone były wówczas "od stworzenia świata", co rzekomo nastąpiło 5508 lat p.n.e.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu UFO - nieznane obiekty latające
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium