praca PoznańNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Przeprowadzka na inną planetę


Dodano: 2006-12-17 19:24:00 | Wyświetleń: 8182 | 🕑 Odłóż na później
Stephen Hawking
Profesor Stephen Hawking
"Aby zabezpieczyć przyszłość swojego gatunku, ludzkość musiałaby się przenieść na planetę znajdującą się poza Układem Słonecznym", ostrzegł profesor Stephen Hawking. W wywiadzie dla BBC Hawking stwierdził, że życie może zostać zmiecione z powierzchni Ziemi w wyniku katastrofy nuklearnej lub uderzenia asteroidy. Naukowiec z Cambridge dodał jednak: "Gdy raz przeniesiemy się w inne miejsce w przestrzeni kosmicznej, nasza przyszłość powinna już zostać zabezpieczona".

Profesor Hawking (64 lata) przemawiał przed wręczeniem mu najwyższej brytyjskiej nagrody naukowej, Royal Society's Copley Medal. Powiedział, że w naszym Układzie Słonecznym nie ma drugiej planety podobnej do Ziemi, wobec czego "ludzie muszą się przenieść w pobliże innej gwiazdy".

Profesor Hawking powiedział, że znane aktualnie substancje chemiczne i rakiety jądrowe nie nadają się do przenoszenia kolonistów w kosmosie, ponieważ podróż z ich użyciem trwałaby 50 000 lat. Odrzucił również użycie odrzutowców przemieszczających się z prędkością światła w celu przeniesienia ludzi na nowe miejsce. Zamiast tego, zaproponował zastosowanie w napędzie "niszczenia materii/antymaterii". "Kiedy materia i antymateria spotkają się, to znikną w wyniku wybuchu promieniowania. Jeśli zostaną umieszczone w tylnej części statku kosmicznego, to mogą go wprawić w ruch", wyjaśnił Hawking. Z prędkością światła podróż w kierunku nowej gwiazdy trwałaby sześć lat

"Potrzebna byłaby spora ilość energii, aby osiągnąć prędkość bliską prędkości światła", powiedział Hawking w Radiu BBC.

Profesor Stephen Hawking stał się sławny po publikacji w latach osiemdziesiątych książki "A Brief History of Time".

Kolizja
Kolizja z asteroidą mogłaby
zniszczyć życie na Ziemi
Celem jest kosmos

Fizykowi nie dawano zbyt dlugiego życia, od kiedy zdiagnozowano u niego chorobę układu ruchu w latach sześćdziesiątych, kiedy miał 22 lata. Jak mówi, od tamtego czasu "nauczyl się nie patrzeć zbyt daleko przed siebie, ale koncentrować się na teraźniejszości". "Nie boję się śmierci, ale do grobu też mi się nie spieszy", powiedział Hawking. "Moim następnym celem jest wyjście w kosmos, mam nadzieję, że pomoże mi w tym doktor Richard Branson".

Dziewicza Grupa Sir Richarda Bransona nawiązała kontrakt z firmą projektującą i budującą kosmiczne statki pasażerskie. Firma Offshoot Virgin Galactic posiada i eksploatuje co najmniej pięć statków kosmicznych i dwa statki matczyne i liczy sobie 190 000 dolarów za wyniesienie pasażerów w przestrzeń kosmiczną na wysokość około 140 kilometrów i wprowadzenie ich na statek kosmiczny.

BBC News, 30 listopad 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Tajemnice kosmosu
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium