seksowna bieliznaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Przed Roswell była Aurora


Dodano: 2006-11-01 22:00:00 | Wyświetleń: 9457 | 🕑 Odłóż na później
Rekonstrukcja wyglądu obiektu z Aurory


Spektakularny wypadek UFO, którego świadkami byli miejscowi mieszkańcy i wojskowi, odzyskanie ciała kosmity i fantastyczne zatuszowanie sprawy. Roswell wstanie Nowy Meksyk w USA, w 1947 roku, prawda?

Nic bardziej mylnego. Aurora w stanie Texas. W roku 1897.

Tą ważną informację przekazała jako pierwsza gazeta Dallas Morning News 17 kwietnia tego roku, i co bardziej intrygujące, w tamtym czasie niewiele obiektów latało po teksaskim niebie, nim Bracia Wright zapoczątkowali loty w 1903 roku.

Reporter S. E. Hayden pisał wówczas:

"Aurora, Wise County, Texas - Około godziny szóstej rano najwcześniej wstający mieszkańcy Aurory byli zdumieni nagłym pojawieniem się sterowca, który przelatywał nad miasteczkiem.
Obiekt przelatywał bezpośrednio nad placem, na którym zgromadzili się ludzie, a kiedy dotarł do północnej części miasta, zderzył się z wiatrakiem sędziego Proctora, wówczas doszło do silnego wybuchu, który rozrzucił szczątki po kilku poletkach, zniszczył wiatrak i zbiornik na wodę i zniszczył ogródek sędziego.
Na pokładzie statku znajdował się jeden pilot, pomimo oszpecenia jego szczątków, jego widok sugerował, że nie był to mieszkaniec tego świata."

Ponad sto lat później ta dramatyczna historia ściągnęła do Teksasu ekipę telewizyjną kanału The History Channel z producentem-pisarzem na czele, Johnem Greenwaldem Juniorem, który wyprodukował audycję "UFO Files: Texas's Roswell".

"Jest to miejska legenda, ciekawi mnie jednak, ile tkwi w niej prawdy", powiedział Greenwald. "Rozmawialiśmy z ekspertami - są to bardzo inteligentni ludzie, przekonani, że to zdarzyło się naprawdę".

Dodał, że mieszkańcy Aurory byli na temat UFO bardziej wylewni w rozmowach telefonicznych, stonowali jednak swoje historie, gdy tylko zabłysły flesze aparatów.

Zauważył też, że w 1897 roku dokonano na środkowym zachodzie USA większej ilości obserwacji tajemniczych sterowców.

"Miastowi stoją obecnie twardo na stanowisku, że wydarzenie to w rzeczywistości nie miało miejsca", powiedział Greenwald. "Jednakże badacze UFO są przekonani, że wydarzyło się ono naprawdę".

Ludzie w rozmowach przed kamerą mówili, że zabroniono im dostępu do cmentarza, gdzie spodziewali się napotkać i zbadać pozaziemskie szczątki. Nie udało im się również otrzymać zezwolenia na zbadanie wody, która rzekomo została użyta do usunięcia kawałków metalu pozostałych po rozbitym zbiorniku.

Wieśniacy twierdzą, że kolejny właściciel posesji winą za zły stan zdrowia obarczał zanieczyszczoną wodę.

Teksańczyk Derrel Sims, nazywający siebie "Pozaziemskim Myśliwym" były agent CIA, był mniej powściągliwy.

"Podałem jeden z najważniejszych pomysłów, co mogło się wydarzyć w Aurorze", powiedział Sims. "Najbardziej interesujące jest to, czy w tej miejscowości pochowany jest przybysz z kosmosu - czy może ktoś mógł wynieść [jego małe ciało]".

The History Channel i inne źródła przytaczają ogólnie przyjętą teorię, że całe zamieszanie było spowodowane działaniem reportera i miejscowych współpracowników, którzy zwiększyli zainteresowanie sprawą w mieście.

Rick Cousins, The Galveston County Daily News, 30 październik 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu UFO - nieznane obiekty latające
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium