pozycjonowanie stron internetowych warszawa

atrakcje na imprezy www.imprero.com

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Poglądy Winstona Churchilla na temat obcych ujawnione w zaginionym eseju


Dodano: 2017-12-06 17:09:49 | Wyświetleń: 6093 | 🕑 Odłóż na później
Winston Churchill


Ujawniony niedawno esej autorstwa Winstona Churchilla ujawnia, że był on otwarty na możliwość istnienia życia na innych planetach.

W roku 1939, roku w którym wybuchła II wojna światowa, Churchill napisał popularnonaukowy artykuł, w którym rozwodził się nad prawdopodobieństwem istnienia pozaziemskiego życia.

Jedenastostronicowy szkic, prawdopodobnie sporządzony dla celów publikacji w prasie, został uaktualniony w latach pięćdziesiątych, nigdy jednak nie został opublikowany.

W latach osiemdziesiątych esej przekazano amerykańskiemu muzeum, w którym spoczywał do momentu ponownego odkrycia w 2017 roku.

Dokument odkryto w National Churchill Museum w Fulton w stanie Missouri, a odkrycia dokonał jego nowy dyrektor, Timothy Riley. Riley przekazał go następnie izraelskiemu astrofizykowi i pisarzowi Mario Livio, który opisał jego zawartość na łamach magazynu "Nature".

Zainteresowanie Churchilla nauką jest dobrze znane: był on pierwszym brytyjskim premierem, który zatrudnił doradcę naukowego, Fredericka Lindemanna, i który spotykał się regularnie z naukowcami, takimi jak pionier radioastronomii, Sir Bernard Lovell.

Owo udokumentowane zaangażowanie w społeczność naukową było po części związane z wysiłkami wojennymi, Churchill jednak ufundował również w Wielkiej Brytanii laboratoria, teleskopy i rozwój technologii, który przyczynił się do powojennych odkryć na polach od genetyki molekularnej po krystalografię rentgenowską.

The Tizard Mission: Początek szczególnego związku?

Mimo to, dr Livio opisał odkrycie eseju jako "wielkie zaskoczenie".

W wypowiedzi dla programu BBC Inside Science, stwierdził: "[Riley] powiedział: "Chciałbym, aby Pan się czemuś przyjrzał". Podał mi kopię tego eseju autorstwa Churchilla. Zobaczyłem tytuł "Czy Jesteśmy Sami We Wszechświecie?" i powiedziałem: "Co? Churchill pisał o czymś takim?"".

Dr Livio mówi, że przywódca z czasów wojny rozumował jak naukowiec na temat prawdopodobieństwa istnienia życia na innych planetach.

Myślenie Churchilla odzwierciedla wiele współczesnych argumentów istniejących w astrobiologii - dziedzinie badającej potencjał istnienia życia na innych planetach. W swoim eseju, były premier Wielkiej Brytanii opiera się na Zasadzie Kopernikańskiej - idei, zgodnie z którą życie na Ziemi nie powinno być unikalne, mając na względzie ogrom Wszechświata.

Churchill zdefiniował życie jako zdolność do "rozmnażania się i powielania" i zauważył zasadnicze znaczenie płynnej wody, wyjaśniając: "[jej] wymagają wszystkie formy życia, jakie znamy".

Ponad pięćdziesiąt lat przed odkryciem egzoplanet, Churchill rozważał prawdopodobieństwo, że wokół innych gwiazd mogą orbitować planety, konkludując, że duża część tych odległych światów "będzie miała odpowiednie rozmiary, aby na swojej powierzcchni utrzymać wodę i być może jakiegoś rodzaju atmosferę". Przypuszczał również, że niektóre z nich znajdują się "w odpowiedniej odległości od swojego macierzystego słońca, aby utrzymać odpowiednią temperaturę".

Churchill nakreślił również coś, co naukowcy obecnie opisują jako strefę "zamieszkiwalną" lub "goldilockowską" - wąski obszar wokół gwiazdy, w którym dla życia nie jest ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno.

Esej poprawnie przewiduje wielkie możliwości jeśli idzie o eksplorację Układu Słonecznego.

"Pewnego dnia, być może nawet w niedalekiej przyszłości, może być możliwe podróżowanie na księżyc, a nawet na Wenus oraz Marsa", pisał Churchill.

Polityk wywnioskował jednak, że Wenus i Ziemia były jedynymi w Układzie Słonecznym miejscami zdolnymi do utrzymania życia, podczas gdy my wiemy, że lodowe księżyce krążące wokół Jowisza i Saturna są obiecującymi celami dla poszukiwań pozaziemskiej biologii. Takie obserwacje można jednak wybaczyć, mając na uwadze stan wiedzy naukowej w czasie powstawania eseju.

Najwidoczniej odnosząc się do niepokojącego rozwoju wydarzeń w Europie, Churchill napisał: "Osobiście, nie jestem pod tak wielkim wrażeniem sukcesu naszej cywilizacji, aby szykować się na myślenie że jesteśmy jedynym punktem w tym ogromnym wszechświecie, zawierającym żywe i myślące stworzenia, czy też że jesteśmy najwyższym typem rozwoju umysłowego i fizycznego, który kiedykolwiek zaistniał na rozległym kompasie przestrzeni i czasu".

Churchill był płodnym publicystą - w latach 20-tych i 30-tycch XX wieku pisał eseje popularnonaukowe na tak szerokie tematy, jak ewolucja czy kontrolowana synteza termojądrowa. Riley, dyrektor Muzeum im. Churchilla, uważa, że eseje na temat obcych form życia zostały napisane w domu byłego premiera w Chartwell w 1939 roku, przed wybuchem II wojny światowej.

Można tak wywnioskować z rozmów z przyjacielem przywódcy z czasów wojny, Lindemannem, który był fizykiem, a esej mógł być przeznaczony do publikacji na łamach gazety "News of the World".

Esej powstał też wkrótce po nadaniu w USA na falach radiowych słuchowiska Orsona Wellesa "Wojna Światów", na podstawie powieści H. G. Wellsa. Program radiowy spowodował wybuch paniki wśród niektórych słuchaczy, którzy błędnie uznali go za autentyczny serwis informacyjny, przekazujący wieść o inwazji Marsjan na Ziemię.

Dr Livio przekazał BBC News, że nie planowano publikacji artykułu z uwagi na problemy z prawami autorskimi. Powiedział jednak, że The Churchill Museum pracowało nad rozwiązaniem tej kwestii tak, by ten ważny historycznie esej mógł w końcu ujrzeć światło dzienne.

Paul Rincon, BBC News
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu UFO - nieznane obiekty latające
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium