Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Operacje psychiczne. Skuteczna metoda leczenia, czy zwykłe oszustwo?


Dodano: 2009-05-01 21:00:59 | Wyświetleń: 12600 | 🕑 Odłóż na później
Ze Arigo
Ze Arigo


Chirurgia psychiczna polega na tym, iż chirurg usuwa tkankę z ciała pacjenta, używając tylko swoich rąk. Czy jest to nowa alternatywna metoda leczenia, czy może zwyczajne oszustwo?

Chirurgia psychiczna praktykowana jest na Filipinach i w Brazylii. Praktykanci, nazywani psychicznymi lekarzami lub psychicznymi chirurgami, twierdzą, że potrafią w ten sposób usunąć guzy i inne rzeczy (kości, ropienie, itd) z ciała pacjenta. Twierdzą również, iż potrafią w taki sposób przedostawać się przez tkanki ciała pacjenta.

Ze Arigo

Jednym z takich psychicznych chirurgów był brazylijczyk Ze Arigo (właśc. Jose Pedro de Freitas). Będąc młodzieńcem, Ze Arigo pewnej nocy obudził się, słysząc tajemniczy głos, któremu towarzyszyła wizja człowieka ubranego w strój chirurga i wykonującego ogromną ilość operacji. Owa tajemnicza postać konsultowała się z innymi lekarzami.

W 1955 roku duch przedstawił się Arigo jako "doktor Fritz". Dr Fritz wyjaśnił, że był niemieckim chirurgiem, który stracił życie podczas I wojny światowej. W tym czasie rozpoczęła się kariera Arigo jako uzdrowiciela. Każdego dnia spotykał się z ok 1500 pacjentami. Jego biuro było małe, dysponował on jedynie stołem i krzesłem. Spośród tysięcy ludzi leczonych przez Arigo żaden nie umarł ani też nie doznał jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych wywołanych leczeniem u psychicznego chirurga.

Jego metody leczenia zostały niebawem dostrzeżone przez miejscowych lekarzy, którzy nie byli w stanie wyjaśnić tego, w jaki sposób on tych rzeczy dokonuje. Stwierdzili jednak zgodnie, że metody leczenia stosowane przez Arigo były skuteczne. Arigo wyjaśnił, iż nie był uzdrowicielem. Cały czas prowadził go doktor Fritz. Żaden z pacjentów Arigo nie był proszony o opisanie objawów swojej choroby. Proszono ich jedynie o podanie nazwiska i adresu zamieszkania. Jeśli zaś któryś z nich próbował opisać jakieś objawy, Arigo natychmiast przerywał stwierdzeniem "Już wiem". I miał rację. "Doktor Fritz" nigdy nie przyjął od swoich pacjentów jakiejkolwiek zapłaty za leczenie.

Ze Arigo
Zdjęcia z operacji wykonywanych przez Ze Arigo. Po prawej widoczna jest tkanka wyjęta z ciała pacjenta


Druga strona historii

Brazylijska Krajowa Rada Przeciwko Oszustwom medycznym radziła konsumentom, by nie uznawali chirurgii psychicznej za wykonalną formę leczenia. Rada ostrzegła również, że szukanie porad u psychicznych lekarzy może wywołać u pacjentów szkodę spowodowaną ochroną przed poszukiwaniem "pomocy medycznej o wysokiej jakości".

Chirurgia psychiczna polega na tym, iż chirurg usuwa tkankę z ciała pacjenta, używając przy tym tylko swoich rąk. Nie są przy tym stosowane żadne środki znieczulające. Nacięcie jest zarówno niewidoczne jak i bezbolesne. Sceptycy spoglądają na psychiczną chirurgię jako na nic więcej jak tylko zwykłą iluzję.

"Sztuczka" wygląda w sposób następujący:

lekarz szczypie lub wałkuje skórę w miejscu, gdzie ma być wykonana operacja. Następny krok polega na dotarciu do odpowiedniego miejsca pod skórą. Dla obserwatora będzie to wyglądało tak jak gdyby chirurg wchodził w ciało pacjenta. Następnie chirurg wyciąga z ciała pacjenta małą kupkę wnętrzności wielkości kurczaka. Wyjęta tkanka jest pokazywana pacjentowi i obserwatorom jako "chora tkanka", którą chirurg właśnie usunął z ciała pacjenta.

Pomimo podejrzeń o oszustwa związane z psychiczną chirurgią, pacjenci twierdzą, że po otrzymaniu takiej formy "leczenia" odczuli poprawę swojego stanu zdrowia. Czy może to być jedynie działanie efektu placebo, czy może pacjenci faktycznie są uzdrawiani?

Jodee Redmond, psychic-abilities.suite101.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • anonim (2009-05-04 17:02:27) #2905   ❗❗❗
  Jeśli w ten sposób zostały uzdrowione tysiace ludzi to ja w to wieżę.

  Odpowiedz
 • dweight (2009-05-02 10:25:28) #2908   ❗❗❗
  Bardzo interesujące. Ciekaw jestem w jaki sposób można się tego nauczyć? :)

  Odpowiedz
 • Monomagnum (2009-05-03 18:00:27) #2919   PW   ❗❗❗
  Trochę czytałem na ten temat w różnych pismach, i żaden z artykułów tam zawartych jeszcze mnie nie przekonał co do sposobu leczenia tym sposobem.
  Myślę że ludzie sami, pod wpływem przekonania że pan lekarz ich leczy, i że ich wyleczy, (skoro tylu ludzi już uzdrowił) zapominają nie jako o dolegliwościach a ich mózg nie reaguje na bodźce związane z chorobą.
  Słyszałem że pewien pan, który potrafił wykorzystać dużo większy obszar mózgu a jeżeli przeciętny człowiek, sam za jego sprawą potrafił uleczyć się z danej choroby. Może i pacjenci pana Ze Arigo podświadomie leczą się podobnie jak wyżej opisany.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Gacopierz (2009-05-07 12:40:34) #2929   ❗❗❗
  W filmie z Jimem Carreyem "Człowiek z Księżyca" było przedstawione coś w tym stylu. Faktycznie była długa kolejka do takiego chirurga, który z każdego wyrywał co nieco "chorej tkanki". Kiedy przyszło na głównego bohatera kątem oka dostrzegł, że ów "chirurg" trzymał po prostu ukryty w ręku kawałek mięsa z którego przy każdym pacjencie odrywał kawałek.

  Według mnie to zwyczajna iluzja i placebo...

  Odpowiedz
 • lekarze (2009-05-15 15:15:50) #2952   ❗❗❗
  Są prawdziwi i oszuści jak zawsze cierpią na tym ci prawdwi lekarze dlatego z góry nie powinno się każdego odrazu oskarżać

  Odpowiedz
 • translejtor (2009-05-10 21:52:52) #2976   ❗❗❗
  Termin psychic operations nie oznacza wcale operacji psychicznych panie translejtor :D

  Odpowiedz
 • Czytający (2009-05-12 21:12:08) #2985   ❗❗❗
  To nas oświeć, z łaski swojej, co ten termin oznacza, zamiast się śmiać...

  Odpowiedz
 • Ivellios (2009-06-14 03:13:47) #3167   PW   ❗❗❗
  Ciekiwa, bo może takich nikt nie udostępnił?

  Odpowiedz
 • Ciekiwa (2009-06-11 16:08:07) #3169   ❗❗❗
  a dlaczego nie wstawicie normalnych zdjęć dobrej jakości?

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Niezwykłe zdolności
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium