http://dotykluksusu.eu/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Odrzutowiec chińskich sił powietrznych ściga UFO w kształcie grzyba


Dodano: 2013-12-30 17:14:27 | Wyświetleń: 2495 | 🕑 Odłóż na później
W poniedziałek 19 października 1998 roku cztery stacje radarowe w chińskiej prowincji Hubei przekazały informację o zaobserwowaniu niezidentyfikowanego obiektu unoszącego się nad szkołą lotniczą w Changzhou. Gdy tylko ustalono, że intruz nie był obiektem wojskowym lub cywilnym, komandor bazy, pułkownik Li, rozkazał wysłać odrzutowiec Jianjiao 6 w celu przechwycenia UFO. Z ziemi obiekt obserwowało ponad 140 osób. Według obserwatorów znajdujących się w bazie, obiekt początkowo wyglądał jak "mała gwiazda", następnie coraz bardziej się powiększał, przypuszczalnie w tym czasie się zniżając. Według opisów świadków, obiekt posiadał w górnej części kopułę w kształcie grzyba, zaś płaska dolna część pokryta była ustawicznie obracającymi się światłami.

Załogę odrzutowca przechwytującego Jianjiao 6 stanowili pilot oraz oficer radarowy. Obydwaj stwierdzili, że "obiekt niewątpliwie przypominał to, co widzieli w zagranicznych filmach science-fiction". Gdy zbliżyli się do UFO na odległość 4000 metrów, będąc w tym czasie nad prowincją Qing, obiekt bardzo gwałtownie przyspieszył, udaremniając tym samym wszelkie próby zbliżenia się na mniejszą odległość. Jak czytamy w raporcie z obserwacji, wydawało się, że NOL bawi się z odrzutowcem, najpierw uciekając na dużą odległość, następnie nagle pojawiając się z jego prawej strony lub tuż nad nim. Pilot poprosił o zgodę na otwarcie ognia w kierunku UFO, używając działa kalibru 20 milimetrów. Wieża kontrolna jednak na to nie zezwoliła, zamiast tego nakazując mu kontynuować pościg i śledzić obiekt. Pilot zakończył pogoń na wysokości 12 000 metrów, ponieważ w odrzutowcu kończyło się już paliwo. UFO zniknęło z pola widzenia na krótko przed tym, jak w okolicy pojawiły się dwa nieco nowocześniejsze chińskie samoloty.

Changzou znajduje się 150 kilometrów na północny zachód od Szanghaju.

Źródła: UFO Roundup, listopad 1998; Agencja France Presse

Historia prawdopodobnie po raz pierwszy została opisana przez dziennik Hebei Daily w okolicach 22 października, następnie ukazała się w tygodniku Baokhan Wenzhai. W momencie opublikowania obu artykułów wciąż trwało dochodzenie w tej sprawie, wszczęte przez chiński rząd. Widać wyraźnie, że chiński rząd tematykę obiektów UFO traktuje nieco inaczej niż ma to miejsce w USA, gdyż informacje o podobnych zdarzeniach ukazują się w kontrolowanych przez władzę organach prasowych.

Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Z kart historii - najciekawsze relacje historyczne o obserwacjach UFO
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium