Osmoza - zaletyNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Odkrywca Plutona obserwuje UFO


Dodano: 2013-12-30 16:55:05 | Wyświetleń: 2303 | 🕑 Odłóż na później
Clyde Tombaugh
Astronom Clyde Tombaugh


Clyde Tombaugh był amerykańskim astronomem, który odkrył Plutona. 20 sierpnia 1949 roku zaobserwował UFO, które ukazało się jako geometrycznie ułożona grupa sześciu lub ośmiu prostokątów światła wyglądających jak okna koloru żółtawo-zielonego, które przemieszczały się z północnego zachodu na południowy wschód nad Las Cruces w stanie Nowy Meksyk. Później stwierdził: "Nie sądzę, aby to zjawisko miało ziemską proweniencję, ponieważ nigdy, ani wcześniej ani później, nie pojawiło się nic podobnego... byłem do tego stopnia nieprzygotowany na taką dziwną obserwację, że byłem naprawdę sparaliżowany ze zdziwienia". W podobny sposób odpowiadali inni, którzy twierdzili, że widzieli zagadkowe obiekty powietrzne.

Tombaugh doniósł później również o obserwacji zagadkowych Zielonych Kul Ognia, które ni stąd ni z owąd pojawiły się nad Nowym Meksykiem pod koniec roku 1948 i powracały sporadycznie do początku lat pięćdziesiątych. Tak w 1956 roku Tombaugh mówił o tych przeróżnych obserwacjach:

"W ciągu ostatnich siedmiu lat widziałem trzy obiekty, które wymykały się wyjaśnieniom znanych zjawisk, takich jak Wenus, optyka atmosferyczna, meteory czy samoloty. Jestem profesjonalnym, wysoce wyszkolonym astronomem. Co więcej, widziałem trzy zielone kule ognia, które zachowywały się inaczej niż normalnie to robią takie obiekty... sądzę, że kilku poważanych naukowców zachowuje się w sposób nienaukowy, odrzucając możliwość pozaziemskiego pochodzenia i natury tych zjawisk".

W 1949 roku Tombaugh poinformował również dyrektora Wyrzutni Rakietowej w White Sands, komandora Roberta McLaughlina, że w sierpniu 1941 roku zaobserwował jasny błysk na Marsie, który w tamtym czasie przypisał wybuchowi jądrowemu (o czym wspomniał 12 maja 1949 roku McLaughlin w liście do doktora Jamesa van Allena). Tombaugh zauważył również, że pierwsza bomba atomowa zdetonowana w Nowym Meksyku mogła oświetlić ciemną stronę Ziemi niczym neon, a ponieważ Mars znajdował się wówczas dość blisko Ziemi, przypuszczano, że próba atomowa mogła być widoczna z powierzchni Marsa.

W czerwcu 1952 roku doktor J. Allen Hynek, astronom pracujący jako konsultant naukowy w prowadzonym przez Siły Powietrzne Projekcie Błękitna Księga, w tajemnicy przeprowadził wśród kolegów astronomów ankietę dotyczącą UFO i podejścia do tego zjawiska z punktu widzenia konwencji astronomicznej. Tombaugh i czterech innych astronomów, w tym dr Lincoln La Paz z Uniwersytetu w Nowym Meksyku, opowiedzieli Hynekowi o swoich obserwacjach. Tombaugh dodał również, że miał dostęp do teleskopów Sił Powietrznych w celu fotografowania obiektów UFO, gdy tylko został o to poproszony.

Na podstawie: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Z kart historii - najciekawsze relacje historyczne o obserwacjach UFO
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium